Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana pušenja na javnim mestima!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 616793 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 02:02 - pre 100 meseci
Citat:
dejanet:


Sto se tice ovih zabrana pusenja, pogadja ugostitelje, dok dileri drogom trljaju ruke.
Kao i akcize za alkohol i duvan, ovo je samo jos jedna usluga narko kartelima i teroristima.


Kakve veze imaju teroristi sa GMO hranom i zabranom pusenja u Srbiji.

U Avganistanu nema Zakona o zabrane pusenja na javnim mestima (ako si mislio na teroriste iz Avganistana)
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 02:12 - pre 100 meseci
Zakon o zabrani pusenja na javnim mestima je administrativna mera koja za cilj ima obezbedjivanje veceg profita osiguravajucim kompanijama, u banana drzavama zakon je posledica inercije, pomodarstva i naivnosti.

Zakon je primarno smisljen da bi osiguranike doveo u gori polozaj "ne fer odnos" kod kladjenja sa osiguravajucom kucom koje kladjenje iz miloste zovu zivotno i zdravstveno osiguranje. Zato se pored zabrane pusenja uvode i ogranicenja u odnosu na tezinu, BMI, i masa drugih zajjebancija.

Sustina ili osnovna filozofija kod osiguranja je dovesti osiguranika u sto je moguce zajjebaniji polozaj i time smanjiti na minimum troskove za isplatu obestecenja ( ili lecenja).

Da ne duzim, objasnjavao sam vise puta. Hteo sam samo da podsetim da se ljudi ne zanose.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 04:57 - pre 100 meseci
Zakon o zabrani pusenja na javnim mestima nije zakon o zabrani pušenja.
Ko hoće da puši i dalje to može da radi ali ne može da truje druge.

Taj zakon ne "obezbedjuje veći profit osiguravajućim kompanijama" jer
osiguravajuće kompanije su uvek mogle da dodaju klauzu
kojom se oslobadjaju od odgovornosti ako je osoba pušač
odnosno da smanje odštetnu svotu u zavisnosti od procene rizika.

Baš naprotiv,
sada im je smanjen "manevarski prostor" da odbiju odštetni zahtev
po osnovu "pasivnog pušenja".
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 08:22 - pre 100 meseci


Ja ne vidim šta je vama pušačima i poročnicima tu normalno..
Recimo primer restorana:
Sedneš u restoran sa porodicom,decom,naručiš klopu...jedeš opušteno.
I pored tebe sedne lik koji popuši pola paklice cigara i naruči jednu kafu,pročita sve novine.
Kome je tu bolje...meni i porodici NE (više nikada tu neću jesti)
Vlasniku restorana..NE (gubi goste dok mu drugi zauzima mesta)
Pušaču...DA (ogrejao se,gluvari,bleji...za male pare)..

Ovim zakonom samo su na gubitku pušači..A oni se i najviše bune.To je zabluda da će pored ostalih i ugostitelji biti na gubitku..

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 09:57 - pre 100 meseci
Da li su nova pravila vec stupila na snagu ili od kada se primenjuju? Kakvo je stanje na terenu, ima li razlike u odnosu na period pre nove godine?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 10:15 - pre 100 meseci
Zar to ne bese tek predlog zakona?
 
Odgovor na temu

vjamovic
Vlada Jamovic

Član broj: 99968
Poruke: 95
212.200.26.*



+39 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 10:34 - pre 100 meseci
Gubitak prometa je samo prividno predubedjenje. Primer su prepuni kafići u tržnim centrima kao na primer Ušće gde je godinama zabaranjeno pušenjenje.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 10:50 - pre 100 meseci
Citat:
Shadowed: Zar to ne bese tek predlog zakona?

Da, tek treba da se usvoji, plan je ove godine. Ide sporo, ali je vazno da ipak sve ide u tom pravcu.
Citat:
vjamovic: Gubitak prometa je samo prividno predubedjenje. Primer su prepuni kafići u tržnim centrima kao na primer Ušće gde je godinama zabaranjeno pušenjenje.

Naravno, to je samo jos jedan pusacki izgovor na delu.
Nece promet opasti, vec ce pusaci da prestanu da lamentiraju nad svojom sudbinom i upristoje se tako sto ce pusiti ispred kafica ili restorana, a ne unutra.

Iste prognoze su postojale po EU prilikom uvodjenja tih zabrana, pa se posle nekog vremena sve vratilo u normalu. Kad si ovisnik, karakter ti nije jaca strana.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 12:53 - pre 100 meseci
Jako lepa vest. Mislim da bi mozda trebalo obustaviti proizvodnju cigareta.
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
62.193.158.*



+288 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 13:13 - pre 100 meseci
Tako je, obustaviti.
Ili podici cenu na recimo 10 e / kutija.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 13:23 - pre 100 meseci
Tako mali Đokica zamišlja duvansku industriju, akcize i te fore. Tako, bre, ni partizani nisu radili.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 14:22 - pre 100 meseci
Apsolutno ne treba obustaviti prodaju cigareta, valjda nas je prohibicija naucila necemu. Zabrana bilo cega dovodi do jos veceg problema, primer lakih droga je vise nego dovoljan zasto tako nesto ne treba raditi.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 15:39 - pre 100 meseci
Citat:
AstralPro:
Tako je, obustaviti.
Ili podici cenu na recimo 10 e / kutija.


Jos bolja ideja, akcize.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 16:39 - pre 100 meseci
U Srbiji se dnevno za cigarete potroši 4,1 milion evra
to je milijardu i po evra godišnje.
Od akciza na duvan mogu da finansiraju ubogi RTS.
Kad se na to dodaju i akcize na druge droge, šljivovica, kajsijevača itd.
RTS besposličari bi delili 13-tu platu.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 16:42 - pre 100 meseci
Zar mislite da bi sa povećanjem akciza u Srbiji rešio neki problem...mislim na smanjenje zavisnika od tog otrova..apsolutno ne!
Gledam na zapadu je kratki mallboro 5.4€ paklica.
Naši bi se odmah dosetili da kod nas u Srbiju krene šverc sa Kosova ili Albanije.
Procvetao bi ponovo šverc duvana.I ponovo bi se neke baje obogatile od šlepera.
Kartonske kutije i cigare.Ma političari i mafija bi to jedva dočekali..
Sve je u svesti pušača.Lepo sad oni kada ne budu imali gde da izadju razmisliće koliko je život lepši,zdraviji,jednostavniji i hrana,pivo,kafa ukusnije bez cigare.
Pa će sami da ostave...I mi se ovde nećemo smarati i objašnjavati kako duvanski dim,štetnost i zavisnost apsolutno nema nikakve veze sa GMO,homoseksualcima,izduvnim gasovima i sl.

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 18:10 - pre 100 meseci
Da li vi znate kog đavola hoćete?!
Te biste da se oslobodite dima, te biste pušače da oslobodite dima, te se zalažete za ekološke parkove dok vas kučići zapišavaju, te se borite protiv multinacionalnih duvanskih kompanija, te biste da utičete na društvenu svest, a sada se javlja pokret koji bi da smanji broj zavisnika od duvana.

Da znate šta hoćete, možda biste nešto i postigli. Ovako ste samo neostvareni drkoši koji ne mogu da utiču skoro ni na šta, osim da pljuju pušače. Iste one koji im pune budžet.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 19:24 - pre 100 meseci
Citat:
SlobaBgd: Da li vi znate kog đavola hoćete?!
Te biste da se oslobodite dima, te biste pušače da oslobodite dima, te se zalažete za ekološke parkove dok vas kučići zapišavaju, te se borite protiv multinacionalnih duvanskih kompanija, te biste da utičete na društvenu svest, a sada se javlja pokret koji bi da smanji broj zavisnika od duvana.

Da znate šta hoćete, možda biste nešto i postigli. Ovako ste samo neostvareni drkoši koji ne mogu da utiču skoro ni na šta, osim da pljuju pušače. Iste one koji im pune budžet.


Hocemo SVE navedenu.

Necu da kada udjem i izadjem iz nekog kafea ili kluba da mi sva odeca odvratno SMRDI na duvanski dim.

Necu da kada udjem i izadjem iz bioskopa da mi sva odeca odvratno SMRDI na duvanski dim.

Necu da kada udjem i izadjem iz < BILO KOJE GRADJEVINE > da mi sva odeca odvratno SMRDI na duvanski dim.

Necu da kada udjem i izadjem iz < BILO KOJEG UGOSTITELJSKOG OBJEKTA > da mi sva odeca odvratno SMRDI na duvanski dim.

Necu da kada odem na plazu da ne postoji jedan kvadratni decimetar bez pikvca.

Necu da vidim pikavce na ulici ili bilo gde.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 19:33 - pre 100 meseci
Citat:
SlobaBgd: Da li vi znate kog đavola hoćete?!
Te biste da se oslobodite dima, te biste pušače da oslobodite dima, te se zalažete za ekološke parkove dok vas kučići zapišavaju, te se borite protiv multinacionalnih duvanskih kompanija, te biste da utičete na društvenu svest, a sada se javlja pokret koji bi da smanji broj zavisnika od duvana.

Da znate šta hoćete, možda biste nešto i postigli. Ovako ste samo neostvareni drkoši koji ne mogu da utiču skoro ni na šta, osim da pljuju pušače. Iste one koji im pune budžet.

A zasto ti uopste mislis da svi hocemo istu stvar pa tako generalizujes na sve?
Nekom je bitno da njega ne truju i nije ga briga za ostale aspekte. Neko se zalaze za to da sto vise ljudi prestane da pusi. Neko za... nesto trece.

Ja sam za tu zabranu iz jednog jedinog razloga - zbog toga sto utice na nepusace. Imas slobodu dok ne ugrozavas druge.
Nisam za povecanje akciza. Stavise, smanjio bih ih. Stavio bih da budu onoliko koliko se proracuna da je vece opterecenje na stravesno osiguranje kod pusaca i naj novac bi isao direkt' u zavod za zdravstveno osiguranje. Ista stvar za alkohol.
Sasvim sam za slobodu da ljudi sebi rade sta hoce. I za zabranu da to rade drugima.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 19:37 - pre 100 meseci
Citat:
Shadowed: A zasto ti uopste mislis da svi hocemo istu stvar pa tako generalizujes na sve?
Nekom je bitno da njega ne truju i nije ga briga za ostale aspekte. Neko se zalaze za to da sto vise ljudi prestane da pusi. Neko za... nesto trece.

Ja sam za tu zabranu iz jednog jedinog razloga - zbog toga sto utice na nepusace. Imas slobodu dok ne ugrozavas druge.
Nisam za povecanje akciza. Stavise, smanjio bih ih. Stavio bih da budu onoliko koliko se proracuna da je vece opterecenje na stravesno osiguranje kod pusaca i naj novac bi isao direkt' u zavod za zdravstveno osiguranje. Ista stvar za alkohol.
Sasvim sam za slobodu da ljudi sebi rade sta hoce. I za zabranu da to rade drugima.


I to, najvaznije, necu da me truje duvanski dim.

I ne, necu da ne idem negde zato sto tamo ima duvanskog dima i smrada.

Pusaci, ima te otvorene prostore, ulicu, pa dimite sve u 16'.

A i odatle bi vas oterao zbog - pikavaca koje rasipate na sve strane.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 19:41 - pre 100 meseci
Do sada je vazila zabrana pusenja koja je stitila nepusace.

Ova prosirena zabrana se odnosi na kafane i restorane, a tu nema govora o "zastiti" nepusaca, ve je ono sto otprilike 2012 kaze, glumatanje banane da lici na neki "zapad".

Cinjenica je da su postojale prostorije za pusenje, izgradjene, sa ventilacijom i automatskim vratima...i sta sada?
Da li ce drzava platiti troskove zato sto su neki imali trosak da obezbede prostor i da zastite nepusace?
Zakon je jasno propisivao oblik, opremu i uslove koje takva prostorija zahteva, i kada se to ostvari, ispada uzalud.

Zakon je obicna budalastina, bez obzira na graju za ili protiv...digla zaba nogu za potkivanje, da lici na zapadnog konja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 616793 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.