Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana pušenja na javnim mestima!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 617735 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
62.193.158.*



+288 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 21:52 - pre 101 meseci
Nesto najodvratnije je kao sto SSI kaze kad odes na plazu a ono gomila pikavaca, pa zar ima sta gore i jadnije od toga.
A tek smrad to necu ni da komentarisem.

Mislim da je pravedno da cena bude fiksno 10 e / kutiji, od toga da 9 e ide u Fond za zdravstveno osiguranje RS.
Problem sa svercerima duvana i cigareta resiti hapsenjem bez sudjenja.
Za mesec dana nebi bilo ni sverca ni svercera a broj pusaca bi se smanjivao jer nebi imali para da od plate koja je 250-300 e kupuju po kutiju ili dve na dan :)
Pusaci su narkomani posebne vrste treba to ostro resavati.

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 22:41 - pre 101 meseci
Nema ništa odvratnije i gore od pikavaca na plaži?! Tebe je, sinko, život mazio samo tako, ako je to vrhunac loših, odvratnih stvari koje si doživeo. Ala ćeš se iznenaditi kada izađeš ispod staklenog zvona i kada vidiš u kakvom svetu zapravo živiš. Ne bih ti ja skidao mrak, roditelji su trebali da te pripreme za realan život.

Nego, to oko posebnog plaćanja za Fond za zdravstveno. Odlična ideja, samo što se to već odavno radi: od akciza na cigarete puni se budžet kojim se finansira i Zdravstvo. Da nisi mislio da vi nepušači finansirate zdravstvo? Niko ti nije o tome do sada pričao?

To o rešavanju problema pušača narkomana neću ni da komentarišem. Ta izjava je za nekog stručnijeg od mene, sa zvanjem bar kliničkog psihologa.
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
62.193.158.*



+288 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 22:56 - pre 101 meseci
To "sinko" ostavi za svoju decu i unucice. Ja sam isao na more i po dva puta godisnje dok sam mogao da stignem.
Svakom ko je iole normalan smetace pikavci na plazi, meni smetaju jako mnogo a ti ih mozes i jesti ako zelis zar ne?

Mi nepusaci finansiramo zdravstvo na druge nacine a i manje kostamo Fond jer smo zdraviji i duze zivimo od pusaca.
Postoje istrazivanja na temu posledica pusenja to ne treba da se crta.
Ne mogu da shvatim kako neko moze da "brani" pusace i tera neki inat a svestan je svoje greske i gluposti.

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 23:08 - pre 101 meseci
E sad, gluposti... Glupost nije rezervisana samo za pušače, jednako je raspoređena kod svih. Pa i kod protivnika pušenja, obožavalaca plaža, kod svih.

Vi nepušači ne finansirate zdravstvo ni na koji drugi i drugačiji način nego pušači. I pušačima se odbija zdravstveno osiguranje kao i nepušačima, PLUS pušači kroz akcizu doprinose budžetu više nego nepušači. Dakle, sad kada sam ti lepo objasnio neke stvari, vidiš i sam da si živeo u zabludi da su nepušači nešto društveno vredniji, da oni plaćaju pušačima lečenje, smeštaj u bolnici ili bolovanje. Stvari stoje upravo suprotno, ali pušači ne prave oko toga nikakvu predstavu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 23:26 - pre 101 meseci
Jedan vecerasnji TV skech me naveo na razmisljanje - zasto bi bilo sramota prdnuti, a nije sramota zapaliti cigaretu? Efekat i jednog i drugog je isti - smrdljivi gas koji smeta ljudima u blizini. Zasto su prdachi diskriminisani u odnosu na pushache i jos interesantnije - kako su neprdachi uspeli da prdenje proglase drustveno neprihvatljivom pojavom, a nepushachi ne umeju to isto da ponove sa pushenjem?! Mozda da oformimo neki pokret - prdenjem protiv pushenja gde cemo kada vidimo pushacha da mu pridjemo, okrenemo pozadinu i prdnemo iz sve snage
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 23:32 - pre 101 meseci
Uh treba zahvalnicu uruciti pusacima. Koga briga sta placaju pusaci? Neko vas kao tera da placate akcize, pa to je vasa slobodna volja.

Pusi i ne zagadjuj druge, to je jedina poenta.

Samo sto ti Slobo kao i ostali pusaci imate stalno potrebu da prebacujete temu na neki progon pusaca, pa automobile i zagadjenje, pa GMO, pa zapadna prica...izgovora nikad dosta.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 23:33 - pre 101 meseci
Citat:
AstralPro:
... Ja sam isao na more i po dva puta godisnje dok sam mogao da stignem. ...

A bas mislim nekako dosadna noc, pada novi sneg, malo se i vetar utisao, malo je temperatura napolju porasla, dosadno, sporo veče ... kad argument. Pa sad to menja sve.

Bez ljutnje, ali najiskrenije mi je ovo poboljsalo raspolozenje veceras.

Odo' da nesto korisno radim, recimo da brojim pahulje, veceras su krupnije nego sinoc, napadace prilicno, , ,


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2016. u 23:36 - pre 101 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Jedan vecerasnji TV skech me naveo na razmisljanje - zasto bi bilo sramota prdnuti, a nije sramota zapaliti cigaretu? Efekat i jednog i drugog je isti - smrdljivi gas koji smeta ljudima u blizini. Zasto su prdachi diskriminisani u odnosu na pushache i jos interesantnije - kako su neprdachi uspeli da prdenje proglase drustveno neprihvatljivom pojavom, a nepushachi ne umeju to isto da ponove sa pushenjem?! Mozda da oformimo neki pokret - prdenjem protiv pushenja gde cemo kada vidimo pushacha da mu pridjemo, okrenemo pozadinu i prdnemo iz sve snage :-)

Cisto kao informacija, nije zgorega znati - prdnuti nije sramota, u nekim zemljama je normalna pojava (jer je zdravo). Podrigivanje je em zdravo (veoma) i pozeljno em i "po bontonu" odobreno.


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.01.2016. u 08:47 - pre 101 meseci
Citat:
DaliborP:
Uh treba zahvalnicu uruciti pusacima. Koga briga sta placaju pusaci? Neko vas kao tera da placate akcize, pa to je vasa slobodna volja.

Pusi i ne zagadjuj druge, to je jedina poenta.

Samo sto ti Slobo kao i ostali pusaci imate stalno potrebu da prebacujete temu na neki progon pusaca, pa automobile i zagadjenje, pa GMO, pa zapadna prica...izgovora nikad dosta.

Koga briga?! Pa vas zadrte nepušače koji malo-malo pa potežu argument kako oni plaćaju lečenje pušača. A situacija je, kako smo videli, dijametralno suprotna. I neko mora da vam to kaže.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.01.2016. u 08:50 - pre 101 meseci
A ako smeta smrad,nije se lose istusirati koji put dnevno.

Mislim da je malo manje zagadjenje i smrad od zagadjenja koje proizvode krs dizeli, pa nisu sklonjeni po europskim propisima sa ulica.

Medjutim, to spada pod druge teme valjda, ovde se potencira "zabava" u kafani,u kojuse ulazi...zasto?

Da se ruca?

Sto u sustiniapsolutno nije bitno, kafane su u Srbiji izgubile svoj etnoloski i drustveni znacaj, kafici su okupirani devijantnim likovima, pa to prakticno ne smeta niti neko ima primedbi.

Da ponovim, zakon je elementarna glupost, i sva kvazi opravdanja vezana za "zdravlje" su prakticno besmislena.

Mnogo su nezdraviji i hrana i voda, alkohol i stres, i prosecno los nacin zivota(NATO polivanje osiromasenim uranijumom necu ni da spominjem), nego duvan. Ja jos nisam cuo da je neko ko je prepusio, nasrnuo ili ubio nekoga, izazvao saobracajku, ili umro od prekomerne doze cigareta..
Sto se redovno desava alkoholicarima i narkomanima.
I zavisnost od selfija je napravila vise zrtava nego duvan.

Naravno da duvan smeta, ali sve sto se konzumira, smeta u prekomernim kolicinama...

Pa te price ipak ostavite za tabloidnu propagandu i pravdanje tupavog zakona, koji i pored praznih prica ostaje tupav.

Sto vise pokazuje neozbiljnost drzave i nesposobnost ovih sto je vode, nego sto"popravlja" zdravlje...
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.01.2016. u 09:22 - pre 101 meseci

Za sve koji se protive ovom predlogu zakona.
Evo (slika) kako to rade roditelji svojoj deci.(video ako želite)

Dete je sa majkom u bolnici i na lečenju.Ovo je snimljeno na terasi bolnice..sa parkinga
Zašto treba zabraniti pušenje na javnim mestima.Pa procenite sami.

A zašto sam ja toliko ogorčen..
Pa za to vam sledi uskoro nov photo+video iz škole gde učitelji i nastavnici.. sada, kada je zima ne mogu napolje već puše u holu i ispred učionica.
Tako da nam deca smrde na duvan samo tako.Ajd što smrde, nego su direktno izloženi dimu.Svi mi roditelji šaljemo decu u školu da se obrazuju i nešto nauče.A ne da ih neko truje..
pozz


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.01.2016. u 09:27 - pre 101 meseci
Nemoj, molim te, da braniš zakon o zabrani pušenja, to radiš na tako smešan i pogrešan način da bi i nepušač propušio!
Najpre, na otvorenom nema nikakve opasnosti po okolinu pušača osim ako pušač ne duva dim nekome u facu. Dalje, pušenja pred učionicama i u holovima odavno nema. A to da deca smrde na duvan zbog "pušača po školama" toliko nema veze sa živorom da je izlišno i komentarisati.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.01.2016. u 09:33 - pre 101 meseci
Tebi je smešno što majka puši cigaru pored deteta koje se leči od respiratornih problema...(a pitanje je zbog čega je tamo i završilo---čitaj cigare)..
Stvarno smo dotakli dno.
Od 100 zaposlenih u našoj školi 95% su pušači..

 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.01.2016. u 09:46 - pre 101 meseci

... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.01.2016. u 09:56 - pre 101 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Koga briga?! Pa vas zadrte nepušače koji malo-malo pa potežu argument kako oni plaćaju lečenje pušača. A situacija je, kako smo videli, dijametralno suprotna. I neko mora da vam to kaže.

Mene to apsolutno ne zanima, niti sam ja u toj grupi. Ne, stvarno, koga briga? I ako placate vise, nemate nikakva prava da ugrozavate druge.

Cela poenta jeste u jednoj recenici:
Citat:
Pusi i ne zagadjuj druge

Bez zakona to ne funckionise, to su svi iskusili na svojoj kozi, i to ne zbog zadrtih nepusaca, vec zbog zadrtih pusaca. Posledica nekulture, neobrazovanja i ruzne navike koja se toliko ukorenila u drustvu da vas ima jos mnogo koji mislite da tako treba i da vam ugrozavaju nekakva prava.

 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.01.2016. u 10:20 - pre 101 meseci
Ja hocu i trazim da duvanski dim truje SAMO pusace.

Ja hocu i trazim da duvanski usmrdi SAMO pusace.

I nikoga vise.

Imaju ulicu, otvoren prostor... pa neka dime ko fabricki dimnjak ili auspuh na kamionu ako treba.

A pikavci ... neka bacaju, naravno koga uhvate ide kaza 100 eura prvi put, 500 drugi, 1000, pa 5000 pa 10 000.

Odlican nacin za dopunu budzeta.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.01.2016. u 10:27 - pre 101 meseci
@DaliborP
Pa nije "puši i ne zagađuj druge". Pušači najčešće, što zbog kućnog vaspitanja što zbog zakona, ni ne zagađuju druge kad puše. Nego se kroz celu temu provlači "pušač su zlo, pušače treba istrebiti, ja bi' to po kratkom postupku, narkomani, zavisnici, smrde, deca nam smrde na pušače, drveće vene i ptice se sele zbog pušača, pušači su zapalili žito"...

A koga briga šta pušači plaćaju? Da se ne ponavljam, protrči malo kroz temu, videćeš da se itekako priča i o tome koliko pušači koštaju državu, i koliko košta pušenje, i na šta pušači troše SVOJ novac... Možda ti nisi iz te grupe (trebalo bi da proverim ), ali da je pojava prisutna - prisutna je.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.01.2016. u 10:45 - pre 101 meseci
Citat:
SlobaBgd: @DaliborP
Pa nije "puši i ne zagađuj druge". Pušači najčešće, što zbog kućnog vaspitanja što zbog zakona, ni ne zagađuju druge kad puše. Nego se kroz celu temu provlači "pušač su zlo, pušače treba istrebiti, ja bi' to po kratkom postupku, narkomani, zavisnici, smrde, deca nam smrde na pušače, drveće vene i ptice se sele zbog pušača, pušači su zapalili žito"...

A koga briga šta pušači plaćaju? Da se ne ponavljam, protrči malo kroz temu, videćeš da se itekako priča i o tome koliko pušači koštaju državu, i koliko košta pušenje, i na šta pušači troše SVOJ novac... Možda ti nisi iz te grupe (trebalo bi da proverim :)), ali da je pojava prisutna - prisutna je.


Narkomanija uvek kosta, pa i duvanska narkomanija kosta. I one oko tebe, i tebe (ovo je najmanje bitno) i drzavu.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.01.2016. u 10:48 - pre 101 meseci
Citat:
SlobaBgd: @DaliborP
Pa nije "puši i ne zagađuj druge". Pušači najčešće, što zbog kućnog vaspitanja što zbog zakona, ni ne zagađuju druge kad puše.

Dobro znas da to nije "najcesce" vec retkost, svaka cast tim izuzecima, ali vecina pusaca su potpuno bezobzirni za svoju okolinu niti obracaju paznju da li nekom smetaju. To se jasno vidi po primerima, sto iz javnih ustanova, sto iz kuca i stanova, i iz kafana.

Kafane su tek posebna prica, nije valjda da neko misli da ova trenutna "podela" na pusacki i nepusacki deo ima nekakvog smisla? Pa jedino ako objekat nema 200 kvadrata i super ventilaciju, taj zakon je potpuno sulud. Kao da pisas samo u jednoj strani bazeni. Sedis za nepusackim stolom, pored tebe ljudi puse i svi delite isti vazduh - i to je nekom prihvatljivo resenje? Mozda samo pusacima, ne znam kome drugom jeste.

Citat:
Nego se kroz celu temu provlači "pušač su zlo, pušače treba istrebiti, ja bi' to po kratkom postupku, narkomani, zavisnici, smrde, deca nam smrde na pušače, drveće vene i ptice se sele zbog pušača, pušači su zapalili žito".

Nisu pusaci zlo, zlo je navika koju drustvo danas ima da tretira cigarete i pusenje kao nesto normalno. Treba prepoznati sta je stetno i doneti mere koje koriste drustvu na duzi period, a ovo je jedna od tih. Ne samo zabrana pusenja na javnim mestima, vec tretiranje duvana kao otrova koji moze imati veoma stetne posledice na zdravlje.

Ako mozemo da prepoznamo da droga to isto radi, ili alkohol, mozemo i za cigarete. Problem je u drustvo i odnosu istog prema tim stvarima. Ova tema je odlican primer koliko ljudi i dalje misle da pusenje nije neka bog zna kako stetna stvar.

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.01.2016. u 21:22 - pre 101 meseci
Mnoge kafane uopste nisu "javna" mesta vec privatne kafane. Ne vidim razlog da se ometaju u radu. Niti razlog da nepusaci ulaze unuttra ako im smeta bilo sta.

Zabrana pusenja je vec na svim javnim mestima, skole bolnice, javne ustanove, javni prevoz....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 617735 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.