Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana pušenja na javnim mestima!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 617329 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!11.01.2016. u 21:43 - pre 100 meseci
Citat:
bakara:
Prosto,
pusac ce po pravilu da ti izduva zadnji dim iz pluca kada udje u zatvoreno, ili ce da zapali i da ceka dok ga neko opomene...a do tada dimi bez pardona.

Ljudi pale cigarete i u mekdonaldu, autobusu itd. gde se to strogo netolerise...i nije mi poznato da je nekome naplacena kazna za to.


Iskreno da priznam ovo da sada nisam cuo, a nisam ni video. U Bagdadu gde je jos uvek rat, na aerodromu gde je zabranjeno pusenje nikome ne pada na pamet da zapali cigaretu, a ne da zapali i da ceka da ga neko opomene..
Ne kazem da ti ne govoris istinu, ali nisam do sad cuo za takvu mogucnost, pa nisam ni pomislio da je takvo nesto moguce.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!11.01.2016. u 22:08 - pre 100 meseci
Pa pusac si, probaj da zapalis u busu ili meku...verovatno ces popusiti celu dok neko ne popizdi i pocne da se buni.
I niko te nece kazniti i ako je zabranjeno!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!11.01.2016. u 22:27 - pre 100 meseci
Citat:
bakara: Pa pusac si, probaj da zapalis u busu ili meku...verovatno ces popusiti celu dok neko ne popizdi i pocne da se buni.
I niko te nece kazniti i ako je zabranjeno!


Nisam u Srbiji, ali ne bi to uradio nikad. Ja jesam pusac, ali postujem propise i ogranicenja.
Meni je u Engleskoj zabranjeno pusenje u stanu (takva je zgrada i takav je ugovor) i ja uredno izadjem na terasu kad treba da zapalim, mogu ja da zapalim i unutra, pa da luftiram , ali ako su takva pravila i takav je dogovor, onda cu postovati to .

Samo da dodam. Ne sumnjam ja da je tako kako ti kazes, ali to mi izgleda krajnje bezobrazno, to je vise u domenu izivljavanja i nema veze sa realnom potrebom da se popusi cigara.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!11.01.2016. u 22:34 - pre 100 meseci
@bakara
Ja u busu viđam (retko) da zapale samo neki čudni likovi koji imaju i druge, socijalne ili mentalne probleme (nadrogirani, qrčeviti, pijani, u društvu u kom se dokazuju), pa je to paljenje cigarete najmanji problem. Ali to su retke situacije, izuzeci, viđam takve slučajeve jednom u godini ili jednom u dve godine. Češće viđam likove koji drpaju žene po busu nego pušače.

U Mek ne idem, ali nisam video ni u jednom domu zdravlja, bolnici, institutu, da neko puši, ni osoblje ni pacijenti.

Dakle, na osnovu mog iskustva, praviš veću frku nego što treba. Što bi neko probao da zapali u busu? Da bi dokazao da je moguće zapaliti? Moguće je, ali se to uglavnom ne radi.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!11.01.2016. u 23:18 - pre 100 meseci
Citat:
shadow-bg:
Citat:
Sceka:
Sad ce biti zakon da nema pusenja u lokalima uopste. Da li ce se postovati nije tema nego nelogicnost da se ne dozvoli vlasnicima lokala da biraju namenu svog lokala da bude zvanicno pusacki lokal ili zvanicno nepusacki lokal pa neka ljudi biraju.

To je jedina stvar o kojoj ima smisla diskutovati.


Pa to su imali do sada aktuelnim zakonom. I dosli smo do toga da su svi izabrali da budu pusacki lokal. To se pokazalo kao lose resenje. Primenice se onda resenje koje se pokazalo uspesnim, a to je zabranjeno pusenje u svim lokalima. Ja tu ne vidim nista nelogicno, cak naprotiv, kao vrlo logican redosled.

Ja zaista ne vidim smisao ove diskusije.

Pa zatvarali su jer im se nije isplatilo. "Pusacki" restorani/lokali su buli puniji, zaradjivali su vise, nije se isplatilo da restoran/lokal bude samo nepusacki. I nije rec o tome da su bili prazni - nego su nepusaci prilicno slabije/losije musterije od pusaca. To ce svaki "kafandzija" da kaze ali i dokaze.

Nije ovo sad na osnovu boljeg resenja. Bolje resenje za vlasnike lokala je da se dozvoli pusenje ali se usvaja, a tako je i obrazlozeno!, radi "priblizavanja Evropi u svim..." i samo i iskljucivo tim povodom.

I da ponovim cinjenicu - svakako ne radi brige o zdravlje ili brige o nepusacima. To ni jednog sekunda nije bio niti ce biti razlog donosenja zakona.

BTW, u kraju se malo pre Nove Godine otvorio lokal koji je baziran na nargila varijanti. Ima i ostalog, ima i mnogo orijentalnih cajeva, kad se udje ima mirisa raznoraznih, ima i kafe svih vrsta, piva, rakije, vina... kao u svim ostalim lokalima ali je miris vrlo specifican i "cibuka" se vrlo! Ulozio je, taj koji je to resio da radi (nemam pojma ko je), prilicno para, videcemo da li ce i kako ce... I stalno nude da se "cibuka", bar za probu, razne arome... Popismo kafu i napolje, ja nikada to nisam nesto voleo a supruzi se malo i zamantalo u glavi od silnih aroma... Da li bih otisao opet, da li cu otici opet? Zasto da ne, vrlo interesantan ambijent, neuobicajeni mirisi (neke sam i prepoznao, valjda, davno je bilo kad sam se druzio sa "zamotanima"...)... ali svakako ne bih bio za zatvaranje samo zato sto mi se ne ide tamo cesto ili samo zato sto je moja supruga rekla "nikad vise".


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.136.4.181.host.layer2.co.nz.



+373 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.01.2016. u 00:07 - pre 100 meseci
Citat:
Pa zatvarali su jer im se nije isplatilo. "Pusacki" restorani/lokali su buli puniji, zaradjivali su vise, nije se isplatilo da restoran/lokal bude samo nepusacki. I nije rec o tome da su bili prazni - nego su nepusaci prilicno slabije/losije musterije od pusaca. To ce svaki "kafandzija" da kaze ali i dokaze.

Vrlo je jednostavno zasto zaradjuju vise. Kada je pusenje opciono za lokale, uvek ce pusaci ici tamo gde mogu da puse jer su narkomani.
Zato zabrana i mora da bude globalna - nepusac ce radije da istrpi da bude u pusackom prostoru s prijateljom.

Nije obicno da jedan u drustvu pusi, nego pola ili 30%. Ako tih 30% ide u nepusacki lokal, na njihovom licu se veoma jasno vidi nezadovoljstvo jer ne mogu da ne puse. Nezadovoljstvo ide do te mere da pusac postaje nervozan, relativno agresivan bez mogucnosti da uziva u klubu.
Sreca pa su nepusaci mnogo obzirniji tako da mogu da se sazale na svoje drugove i udovolje im.

Razlika izmedju pusaca i nepusaca je sto nepusac moze da istrpi da pasivno truje sebe mnogo lakse nego sto pusac moze da izdrzi bez svog fixa. Cisto da bude jasno: trpljenje dima nije lako, ali je svakako lakse nego odupreti se fizickoj zavisnosti.

Pusaci i bivsi pusaci koji se pasivno i dalje drogiraju jednostavno ne razumeju koliko dim cigareta smrdi i smeta nepusacima. Kada kazem smeta mislim fizicki smeta. Kao mladji sam izlazio naravno po mestima gde se pusi, dobijao sam u toku veceri po 3x napade bolova u ocima od kolicine dima. Ujutru se nakasljem redovno kao da imam tuberkulozu.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.01.2016. u 00:18 - pre 100 meseci
@plague

Kako je pusenje/zabrana pusenja resena na Novom Zelandu? Interesuje me iz razloga sto je klima prijatna, pa je logicno da ima mnogo lokala sa bastama. Kako je reseno pusenje u otvorenom delu restorana?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.01.2016. u 00:43 - pre 100 meseci
Citat:
plague:
Citat:
Pa zatvarali su jer im se nije isplatilo. "Pusacki" restorani/lokali su buli puniji, zaradjivali su vise, nije se isplatilo da restoran/lokal bude samo nepusacki. I nije rec o tome da su bili prazni - nego su nepusaci prilicno slabije/losije musterije od pusaca. To ce svaki "kafandzija" da kaze ali i dokaze.

Vrlo je jednostavno zasto zaradjuju vise. Kada je pusenje opciono za lokale, uvek ce pusaci ici tamo gde mogu da puse jer su narkomani.

Jok. I opet klasika - pusaci = narkomani. Pa dokle tako ograniceno razmisljanje. Kad nema sta da se kaze onda je najlakse reci glupost, ponavljati je i nadati se da ce neko da poveruje.

Prva recenica i nastavak nemaju veze jedno sa drugim, ali je bitnije da se pokaze neobrazovano drsko ponasanje izjednacavajuci pusaca sa narkomanom nego da se prica nesto suvislo.
Citat:
Zato zabrana i mora da bude globalna - nepusac ce radije da istrpi da bude u pusackom prostoru s prijateljom.

Nepusac koji radije trpi je budala. Tacka.

Citat:
Nije obicno da jedan u drustvu pusi, nego pola ili 30%. Ako tih 30% ide u nepusacki lokal, na njihovom licu se veoma jasno vidi nezadovoljstvo jer ne mogu da ne puse. Nezadovoljstvo ide do te mere da pusac postaje nervozan, relativno agresivan bez mogucnosti da uziva u klubu.
Sreca pa su nepusaci mnogo obzirniji tako da mogu da se sazale na svoje drugove i udovolje im.

Nije 30% ni 50% nego mnogo vise. I ne idu u nepusacke lokale. Ako idu nemaju problem sa nepusenjem - to je samo uobrazilja nepusaca - a nisu glupi kao nepusaci vec odlaze kad im nije vise prijatno.

Nepusaci nisu obzirniji nego daleko bezobzirniji i bezobrazniji od pusaca. Ni jedan pusac nece braniti pusaca koi pusi na nedozvoljenom mestu, pa cak ce mu se i fizicki suprostaviti. Ali nepusaci se najcesce "suprostavljaju" u sebi, pa to kupe, opet u sebi, pa onda istresu na neodgovarajucim mestima.

I opet - svaki nepusac koji tolerise pusaca koji pusi u njegovom prisustvu je glup. Tacka. A narocito kad mu je izlika "drugarstvo".

Citat:
Razlika izmedju pusaca i nepusaca je sto nepusac moze da istrpi da pasivno truje sebe mnogo lakse nego sto pusac moze da izdrzi bez svog fixa. Cisto da bude jasno: trpljenje dima nije lako, ali je svakako lakse nego odupreti se fizickoj zavisnosti.

Ocigledno si samo na filmu video i tom prilikom saznao za zavisnost kao pojam kad i dalje, i uvek, izjednacavas pusaca sa narkomanom. Ali, zaslepljenom ne treba govoriti, treba ga pustitida se utopu i svom neznanju.

Citat:
Pusaci i bivsi pusaci koji se pasivno i dalje drogiraju jednostavno ne razumeju koliko dim cigareta smrdi i smeta nepusacima. Kada kazem smeta mislim fizicki smeta. Kao mladji sam izlazio naravno po mestima gde se pusi, dobijao sam u toku veceri po 3x napade bolova u ocima od kolicine dima. Ujutru se nakasljem redovno kao da imam tuberkulozu.

Zasto si izlazio na mesta gde se pusi ako ti to fizicki smeta. Glupost nevidjena. Mozda zato sto nisi mogao drugacije da imas drustvo? Ili, koji je razlog tvog trpljenja? Narocito sa takvim posledicama, mazohizam mozda?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.136.4.181.host.layer2.co.nz.



+373 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.01.2016. u 00:59 - pre 100 meseci
@2012

U klubovima na otvorenom mozes da pusis. Npr klub ima bastu ili balkon moze se pusiti. U zatvorenom delu nije dozvoljeno.
Na nekim mestima nije dozvoljenu ni na otvorenom, npr u okrugu bolnice, mada mislim da to nije svuda tako i da neces popiti kaznu nego ce ti reci da izadjes.

Zanimljivo je da pusaci ovde uglavnom ne puse kao sprski, tipa kolegama kutija traje po 3-4 dana. Takodje vecina njih smatra da je totalno neprihvatljivo da se pusi u zatvorenom klubu, mada to je mozda zato sto nisu previse aktivni inace.

Vecina stanova i kuca zabranjuje pusenje, bar one sto sam vidjao po oglasima. 99% zgrada ima pozarni alarm koji se aktivira i usled dima od cigareta tako da svi puse na terasi/prozoru.

Sto se tice inace basta u restoranima, nikada nisam primetio da neko pusi. Restoran moze da zabrani, mada nikada nisam ni video explicitnu zabranu jer nisam ni imao potrebe da je trazim posto niko ne pusi tokom/posle obroka tako da ni ne razmisljam o tome.
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.136.4.181.host.layer2.co.nz.



+373 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.01.2016. u 01:08 - pre 100 meseci
@Seceka

Ako ces da seckas svaku recenicu koju sam rekao umesto da procitas malo dalje zasto sam to rekao i da totalno obesmislis raspravu onda nema ni poente da ti odgovaram.

Jesu narkomani jer kako drugacije zoves kada se neko trse, gleda levo desno kao da ce neko svakog trenutka da ga napadne i samo se pita kada cemo da izadjemo iz kluba?

Kada je jedan od velikih klubova u koji smo redovno isli zabranio pusenje na par meseci, drugarica je bukvalno u inat ignorisala zabranu dok je nisu upozorili par puta i rekli da ce da joj zabrane ulaz u klub da bi nakon toga klecela u guzvi i trazila od nas da posmatramo kada se pojavi neko od osoblja kako bi brze bolje ugasila cigaretu. To je definicija narkomanije.
Naravno nije bila jedina koja je u inat pusila tako da se provlacila lakse.

Rekao sam ti zasto sam izlazio - jer meni ce da smeta, posledice sam ti opisao, ali tome pristupam racionalno. Moji drugovi s druge strane ce upropastiti celo vece svojim raspolozenjem jer ne mogu da zapale i ne mogu da prestanu da misle o tome.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.01.2016. u 07:52 - pre 100 meseci
Citat:
Sceka: I opet klasika - pusaci = narkomani. Pa dokle tako ograniceno razmisljanje.

U cemu se ogleda ogranicenost tog razmisljanja?
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.01.2016. u 08:05 - pre 100 meseci
"Ogranicenost tog razmisljanja" se ogleda u činjenici
da će narkomani ostati uskraćeni za
osećaj nadmoći, likovanja i uživanja dok
nepušačima u nos drsko i bezobrazno duvaju katran i dim.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.01.2016. u 08:18 - pre 100 meseci
Citat:
Sceka:
Jok. I opet klasika - pusaci = narkomani. Pa dokle tako ograniceno razmisljanje.

Ne razumem kojim argumentima pobijas to razmisljanje kao neosnovano - sta, kao nisi zavisnik od psihoaktivne substance? Mozes da ostavis koliko odmah i da nemas nikakvu apstinentsku krizu? Pricaj to nekom drugom.

Citat:
Zasto si izlazio na mesta gde se pusi ako ti to fizicki smeta. Glupost nevidjena. Mozda zato sto nisi mogao drugacije da imas drustvo? Ili, koji je razlog tvog trpljenja? Narocito sa takvim posledicama, mazohizam mozda?

Odgovoricu ja umesto njega - verovao ili ne, kad od centra beograda dodjes do periferije pa vozis jos pravo, naidjes na neke druge gradove, a u tim drugim gradovima ne postoji restoran gde je zabranjeno pusenje. Da postoji bar jedan, pa da kazem jeste Sceko u pravu si, on jeste glupak sto nije otisao u taj jedan, nego neki od 50 drugih, nego nijedan. Covek ima izbor da ne jede, ili da jede u prostoriji ispunjenoj otrovnim gasovima.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.01.2016. u 09:04 - pre 100 meseci
Citat:
Sceka:
Nepusaci nisu obzirniji nego daleko bezobzirniji i bezobrazniji od pusaca.

Beozbrazni su sto svojim nepusenjem maltretiraju pusace.

Kakva bezobzirnost! Mada nije ovo prvi put da pusaci izmisljaju aktivnost kao sto je "nepusenje". Kad si ovisnik, svakakve gluposti ti padaju na pamet.

Citat:
Darko Nedeljković:Odgovoricu ja umesto njega - verovao ili ne, kad od centra beograda dodjes do periferije pa vozis jos pravo, naidjes na neke druge gradove, a u tim drugim gradovima ne postoji restoran gde je zabranjeno pusenje. Da postoji bar jedan, pa da kazem jeste Sceko u pravu si, on jeste glupak sto nije otisao u taj jedan, nego neki od 50 drugih, nego nijedan. Covek ima izbor da ne jede, ili da jede u prostoriji ispunjenoj otrovnim gasovima.

To je upravo taj problem. Covek danas jednostavno nema izbora osim ako ne zeli da ruca i vecera u Meku a pije kafu u trznom centru.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.01.2016. u 13:56 - pre 100 meseci
Citat:
plague:
@Seceka

Ako ces da seckas svaku recenicu koju sam rekao umesto da procitas malo dalje zasto sam to rekao i da totalno obesmislis raspravu onda nema ni poente da ti odgovaram.

To se radi zbog lakseg pracenja i konkretizuje odgovor na odredjeni citat. Uobicajeno na forumu/forumima. Kao sto nije "pod moranje" da se odgovara. Ja imam vremena i ne mrzi me, to je razlog sto odgovaram...

Citat:
Jesu narkomani jer kako drugacije zoves kada se neko trse, gleda levo desno kao da ce neko svakog trenutka da ga napadne i samo se pita kada cemo da izadjemo iz kluba?


To je tvoje vidjenje a uslovljeno time sto ne znas ili nisi imao priliku da budes u drustvu narkomana pa poistovecujes sve sto ne razumes a smeta ti sa "ma narkoman je". (i dobro je sto nemas u drustvu narkomana ali to ne znaci da svakoga podvodis pod "narkoman")

Citat:
Kada je jedan od velikih klubova u koji smo redovno isli zabranio pusenje na par meseci, drugarica je bukvalno u inat ignorisala zabranu dok je nisu upozorili par puta i rekli da ce da joj zabrane ulaz u klub da bi nakon toga klecela u guzvi i trazila od nas da posmatramo kada se pojavi neko od osoblja kako bi brze bolje ugasila cigaretu. To je definicija narkomanije.
Naravno nije bila jedina koja je u inat pusila tako da se provlacila lakse.

To nije niti ima ikakve veze sa definicijom narkomanije. To je cist bezobrazluk, bezobzirnost i drskost potpomognuta "dobrim dusama" iz drustva koji se ponasaju glupo da gluplje ne moze biti. Kao i glupo tolerisanje osoblja tog lokala. Nema tolerisanja ni od strane drugova ni od strane osoblja. Zabranjeno pusenje je za sve - ako joj se ne svidja neka izadje ili jos bolje neka ne dolazi tamo. Klinacno inačenje je samo i upravo to, budalastina, klinacka. A prolazi joj jer dobija samo "opomene" i vi kao "dobri drugovi" je stitite, cuvate strazu... detinjarije i nista drugo. "Dobar drug" nije onaj koji nekome pomaze u bezobrazluku.

"Nije jedina..." - znaci li to da su svi ti narkomani, da si u stvari okruzen narkomanima?

Citat:
Rekao sam ti zasto sam izlazio - jer meni ce da smeta, posledice sam ti opisao, ali tome pristupam racionalno. Moji drugovi s druge strane ce upropastiti celo vece svojim raspolozenjem jer ne mogu da zapale i ne mogu da prestanu da misle o tome.

Pa ja i kazem, zasto trpeti nesto sto ti smeta? Glupost je trpeti a narocito "radi drustva". Sta sam ja to drugacije rekao?


Citat:
Shadowed:
U cemu se ogleda ogranicenost tog razmisljanja?

U tome sto se sve moguce i nemoguce svrstava u "on je narkoman" ne vodeci racuna cak ni ima li bilo kakvog smisla osim licnih pogleda. A ti licni pogledi su uglavnom bazirani iskljucivo na odbojnosti prema duvanskom dimu po raznim osnovama. Kao i ovo prethodno - covek svrstava u, parafraziram, "ona je narkoman" klinacko inačecnje devojke koja za inat nesto radi, pri tom i navodi da to radi za inat. Nepoznavanje narkomana u licnom zivotu nije razlog da se tme kvalifikuje bilo ko ko nije narkoman. A nemoj mi reci da je "narkoman" generalizacija za sve i svasta. Tacno se zna i definise narkoman i sve sto je vezano za to. Ali, ograniceno se razmislja, moze se reci i povrsno se razmislja kao i uopste se ne razmislja (i sve je to ispravno) zato sto je daleko lakse izbaciti to kao definiciju pusacu jer "narkoman" i "narkomanija" ima daleko vecu tezinu po svim pitanjima.

I ti i Darko i @plague kao i mnogi drugi izjednacavanjem pusaca sa narkomanom samo pokazujete neupucenost (ili povrsnost...) u pojam "narkoman" i pojam "narkomanija", pretpostavljam i zato sto nije sfera interesovanja ali i zato sto niste imali prilike da se druzite sa narkomanima jer jedino tako, druzenjem, ili prilicnim istrazivanjem bi stvarno razumeli tu problematiku.

Citat:
Darko Nedeljković :
Odgovoricu ja umesto njega - verovao ili ne, kad od centra beograda dodjes do periferije pa vozis jos pravo, naidjes na neke druge gradove, a u tim drugim gradovima ne postoji restoran gde je zabranjeno pusenje. Da postoji bar jedan, pa da kazem jeste Sceko u pravu si, on jeste glupak sto nije otisao u taj jedan, nego neki od 50 drugih, nego nijedan. Covek ima izbor da ne jede, ili da jede u prostoriji ispunjenoj otrovnim gasovima.

Na ono prvo sam vec odgovorio u ovom postu.

Ovo citirano - kakve veze ima to da li u nekim gradovima ima ima restorana gde je zabranjeno pusenje sa onim sto sam ja naveo. Ako nekome nesto mnogo smeta a narocito fizicki ne treba to da radi. U cemu je problem? Aha, u izboru, odluci? Biranje izmedju trpljenja i zadovoljstva sto se u kafani sa drustvom? Pa to je licna stvar, licni izbor. Ne moze i jare i pare. Samo treba odluciti sta ti je vaznije, zdravlje ili drustvo. Ako to neko drustvao uslovljava druzenje izlaskom u kafanu onda je jasno kakvo je to drustva (treba li objasnjavati).

Znaci, bilo bi logicno da svi ostali u drustvu ne puse da bi taj jedan zadovoljio sve svoje uslove druzenja? Malo nakaradno razmisljanje.

Ja ne pijem alkohol i ne podnosim pijane ljude. Neretko sam u situaciji da sedim kuci ili u lokalu a drustvo se napije, ja jedini trezan. I sta sad, kako to resiti? Jednostavno, ustanem i odem. Pri tom nisam fizicki ugrozen i ne smeta mi nista kod pojma "pijanstvo" osim ponasanja pijanih ljudi. Realno daleko, cak neuporedivo manji problem nego sto ima @plague ali ga resavam tako sto odem i ostavim pijane da pijance do besvesti ako im tako odgovara.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.01.2016. u 14:01 - pre 100 meseci
Citat:
Sceka:I ti i Darko i @plague kao i mnogi drugi izjednacavanjem pusaca sa narkomanom samo pokazujete neupucenost (ili povrsnost...) u pojam "narkoman" i pojam "narkomanija", pretpostavljam i zato sto nije sfera interesovanja ali i zato sto niste imali prilike da se druzite sa narkomanima jer jedino tako, druzenjem, ili prilicnim istrazivanjem bi stvarno razumeli tu problematiku.


Kako ono bi, prvi i najvažniji korak je da priznaš da si narkoman?


 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.01.2016. u 14:06 - pre 100 meseci
Citat:
Sceka: I ti i Darko i @plague kao i mnogi drugi izjednacavanjem pusaca sa narkomanom samo pokazujete neupucenost (ili povrsnost...) u pojam "narkoman" i pojam "narkomanija", pretpostavljam i zato sto nije sfera interesovanja ali i zato sto niste imali prilike da se druzite sa narkomanima jer jedino tako, druzenjem, ili prilicnim istrazivanjem bi stvarno razumeli tu problematiku.

Sceko, osoba moze biti navucena na razlicite stvari, i ne mora da znaci da apstinencija od bilo kakve droge mora da se manifestuje na isti nacin kao u slucaju heroinskog ovisnika.

Simptomi su drugaciji, moze biti benigno kao sto je recimo u slucaju kafeinske ovisnosti(glavobolja), ili nervoza, glavobolja, mucnina ili iracionalno ponasanje kao sto u slucaju nikotinske ovisnosti.

Droga ima raznih, pa i razlicitih efekata u slucaju neuzimanja. Definicija narkoman iliti drug addict predstavlja osobu zavisnu od droge. A nikotin je droga, bas kao i heroin.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.01.2016. u 14:26 - pre 100 meseci
Dalibore, jednostavno je ono u cemu gresis. "Droga", "naroman, "narkomanija" su globalno, tacno i jasno definisani pojmovi. Nema tu dileme, nikakve. Tvoj pogled na to ne menja cinjenicu/e.

"Zavisnost" ti licno poistovecujes sa "narkoman, "narkomanija", pusac", pusenje" ali zaboravljas da "zavisnost" nije vezana samo za "narkoman" i "narkomaniju" vec je u opticaju bas sve sto se moze podvesti pod "ne mogu bez toga" (uprosceno ali tacno).

Dijabeticar u jednom trenutku postaje zavistan od slatkih namisnica, secera (da ne ulazim u detalje nego uopsteno a "narodski"receno). Pa je tako i narkoman - po tebi? A dijabeticar ima mnogo, skoro neuporedivo, vecu potrebu (fizicki, tako se manifestuje, vrlo slicno krizi kod narkomana!) da pojede nesto slatko nego pusac da zapali cigaretu. Mada, i to je jako tesko shvatiti nekome ko, srecom, nije dijabeticar.

Droga ima raznih - ali se tacno zna koje su. Pusenje niko ni zvanicno ni nezvanicno ne svrstav u drogu, narkomaniju.

Razluci razliku izmedju zavisnosti i droge. Zavisnost moze biti vezana za razne stvari -- sto ti i ostali namerno (ne moze se reci slucajno) prenebregavas.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.01.2016. u 14:33 - pre 100 meseci
Citat:
Sceka: Droga ima raznih - ali se tacno zna koje su. Pusenje niko ni zvanicno ni nezvanicno ne svrstav u drogu, narkomaniju.

To jednostavno nije tacno. Nikotin je svrstan u drogu, i to zvanicno.

 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.01.2016. u 15:11 - pre 100 meseci
Ja se sećam kada sam bio pušač da je to bilo malo drugačije.
Odnosno ti pesticidi i aditiva u cigarama nije bilo u toj meri.Nekako su cigare imale šmek i miris.Tehnologija i primena tih s..nja u svim namirnicama je toliko uznapredovala da je to zabrinjavajuće.
Tako da nervoza i zombi ponašanje tih zavisnika o cigarama kao danas nije bilo.Verovatno da primena tih aditiva stvara nenormalno visoku zavisnost i čudno ponašanje kod pušača.
Zašto kažem zombi.Pa podsećaju me na zombije..ali zaista..!

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 617329 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.