Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana pušenja na javnim mestima!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 613524 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!13.01.2016. u 16:08 - pre 99 meseci
Citat:
Sceka:
@bakara - pusaci su vece trosadzije. "Cekaj, bre, jos jednu da ispusimo, gde zuris, KONOBAR - daj jos jednom isto" je cesta pojava u kafanama. Pusaci ce radi jedne cigarete vise radije da nruce jos jedno pice/turu nego da sede "samo onako i pricaju".

Ma da... ja bih pre rekao da ce pusaci samo da puse i pricaju, dok ce nepusaci da uzmu i da jedu.

Sto rece Dalibor, po tebi se samo pusaci zabavljaju, to bas i nema veze sa zivotom

I opet ti pusaci sto sede i ispijaju kafe su manjina u svakoj kafani.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.web.vodafone.de.



+7169 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!13.01.2016. u 16:14 - pre 99 meseci
Citat:
sceka
Stalno naglasavm da sam batalio cigarete vec pet, sest godina i da koristim tri do pet dnevno.


Wtf? Sta bi rekao nekom ko kaze da je batalio heroin vec pet, sest godina i da koristi do kvoter dnevno?

Ili sta bi rekao nekom ko kaze da je batalio alkohol vec pet, sest godina inda koristi po par casica dnevno.

Rekao bi im da su i dalje ovisnici.

Za konkretnu diskusiju, nije bitno kakav ces moralni sud o tome imati, bitno je da su ti ljudi i dalje ovisnici i da nisu u stanju da to kod sebe prepoznaju ako tvrde da su "batalili" porok.

Ako pusis i jednu cigaretu dnevno ti si pusac, besmisleno je tvrdeti da si "prestao" - to je kontradiktorno.

Razlog zasto je potrebno da zakon uredjuje slobodu pusenja na javnim mestima je upravo tonsto bez regulacije svako mesto biva pusacko. To nije OK prema nepusacima bas kao sto nije OK da nepusaci prisile pusace na potpunu zabranu pusenja.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!13.01.2016. u 16:42 - pre 99 meseci
Citat:
Sceka:

Kad izadje zakon da je u svim lokalima zabranjeno pusenje ja necu ici u lokale. Prosto. Imam izbor i koristim taj izbor tako sto necu ici u kafic na kafu. To ono sto svo vreme pricam. I nemam problem sa tim.

Ma primetili smo odavno da si ti karakter, baš kao i svi zavisnici.
Zato pretnju "ja necu ici u lokale" shvatamo veoma ozbiljno.
Mada sumnjam da će se neko obazirati na tvoje pretnje
tako da će Zakon ipak biti donet.

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!13.01.2016. u 17:23 - pre 99 meseci
@DaliborP & @Ivan Dimkovic - Kao ne pusaci nikako to ne mozete da razumete pa da vam objasnim.

To moje potenciranje da sam bio okoreli opusac sa najmanje dva pakle dnevno, najcesce tri a neretko i vise, vise od cetrdeset godina, pa prestao i sad koristim tri do pet cigareta dnevno je neuporedivo jace za svakog pusaca nego sve sto u vezi pusenja nepusaci svi zajedno pricaju stalno.

Vama kao nepusacime je to neshvatljivo ali je tako. Nepusacima generalno (ne svima, svakako) je sam pojam cigarete, pusenja i svega vezano za to toliko mrsko da nista osim licnog ne priznajete da postoji. Kad kazem licnog mislim na sve u vezi toga.

A sto se tice analogije sa narkomanima je u najmanju ruku neozbiljno ali karakteristicno.



@bakara - Nisam pomenuo a ne pricao o "zabavi" nego sasvim nesto drugo. Mada, dzabe je bilo kakva normalna prica sa nepusacima jer se sve svodi na licno vidjenje pa i napisanog ako nije u skladu sa misljenjem o pusenju.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!13.01.2016. u 17:36 - pre 99 meseci
Obrni, okreni, ali ti si i dalje pusac, pusio 5 ili 50 dnevno. Irelevantno je to tvoje objasnjenje sve dok god si navucen na nikotin.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!13.01.2016. u 17:53 - pre 99 meseci
Dobro.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!13.01.2016. u 20:07 - pre 99 meseci
Citat:
Sceka:
Kad pusacu oduzmes to zadovoljstvo u cigareti dobijas gosta kafane koji nema potpun dozivljaj na koji je navikao. Sto smanjuje kako porucivanje tako i vvreme porvedeno u kafani ali i broj odlazaka u kafanu

Pa eto, ovo je kao da mene opisujes, isto to samo obrnuto - kad nepusacu oduzmes zadovoljstvo disanja on nema potun dozivljaj na koji je navikao. Sto smanjuje kako porucivanje, tako i vreme provedeno u kafani i broj odlazaka u kafanu.

Takva teorija nije samo teorija, vec si je i sam statisticki konstatovao.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!13.01.2016. u 20:24 - pre 99 meseci
Meni cigarete nisu mrske, ali mi je itekako mrsko da mi u sred ručka nego zagadi sredinu dimom cigarete i urniše osećaj ukusa tako da mi propadne sve zadovoljstvo ožderavanja koje sam došao da iskusim i dobro platim.

Pušači su u većini bezobrazni i bezobzirni. Ustalom to se vidi iz ove diskusije, gde zastupaju stav da je normalno da šačica njih isteruje sve ostale iz restorana jer se njima puši.

Inače, milsim da zabrane moda i nisu najbolji pristup )mada jesu efikasne). Možda bi dovoljno bilo da svaki lokal koji dozvoljava pušenje mora da plati taksu u iznosu od 40% prometa. Pa nek imaju izbor i vlasnici lokala i pušači.

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!13.01.2016. u 20:40 - pre 99 meseci
Citat:
Darko Nedeljković :

Takva teorija nije samo teorija, vec si je i sam statisticki konstatovao.


Pa nisam ni rekao da je teorija nego konkretno objasnjavam. I kad sam ja, ikada!, rekao da nije tacno to sto nepusaci tvrde za bilo kakav ugodjaj, dozivljaj... koji im se uskracije kad su u drustvu pusaca?

Neverovatno kako su nepusaci tvrdoglavo bezobzirno povrsni. Pa ja, i ne samo ja nego svi pusaci, ne negiramo ni stetnost pri pusenju cigareta, ni da to smeta nepusacima, ni nista slicno! Mene i skoro sve pusace nervira preterivanje kao i drskost nepusaca i nista vise.

Drskost koja je apsolutna, od "ja, ja, ja, meni smeta i nista me ne zanima, crknite pusaci..." preko "pusaci su narkomani, tacka" i "pusenje me ubija cak i vise nego pusaca" ... do "treba zabraniti pusenje na celom svetu" i naravno zacinjeno tipicnim kao sto Darko napisa "Obrni, okreni, ali ti si i dalje pusac, pusio 5 ili 50 dnevno. Irelevantno je to tvoje objasnjenje sve dok god si navucen na nikotin. ". (neodvojivo je i preterivanje, naravno)

Znaci, najvise je prisutno licno osecanje i sve u vezi sopstvene licnosti. Zanemarivanje svega sto pusac kaze pa makar se potpuno saglasio u vecini stvari sa nepusacem, sve se zanemaruje jer se licno gleda na to samo kao nesto sto je izgovorio/napisao pusac a pusac je nize bice.

Znaci, sada se govori o zakonu kojim se zabranjuje pusenje u svim lokalima. Da je nesto drugo u pitanju a to nesto nepusac odobrava onda bi se "borio" svim silama da svi imaju ista prava - ali je rec o necemu sto je za njega licno gadno i tu je kraj. Ne treba uzimati u obzir pitanje jednakosti prava za sve jer pusaci nisu ljudi. I automatski se prelazi na drvlje i kamenje po cigaretama, duvanskom dimu, ugrozenosti zdravlja nepusaca... iako je inicijalno potpuno nesto drugo fokus teme.

Da ne nabrajam dalje jer i ovo ce u svakom slucaju biti primljeno samo kao jos jedno pisanje okorelog pusaca koji misli da je prestao a isti je kao i svaki narkoman koji je sa grama heroina presao na četvrt.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.dynamic.sbb.rs.



+784 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!13.01.2016. u 21:00 - pre 99 meseci
A zar nije jednostavnije postovati zakon o pusackom i nepusackom delu,ali realno-umesto ogranicavati prostor nekom zamisljenom linijom treba stvarno podeliti npr staklom,i vratima naravno

Uostalom,ako vlasnik kafane "kaze" dozvoljeno pusenje onda pusaci mogu da udju i ne moraju. A ako vlasnik prostor oznaci kao "prostor bez duvanskog dima" onda mogu da udju i pusaci ali bez cigarete. Dakle,neka ostane na ugostitelju da odluci

Ako taj ugostitelj placa porez & Co drzavi,nek onda sam odluci o zabrani pusenja. Naravno u tom slucaju je jasno sta ce on odluciti

Ne shvatite me pogresno,nisam pusac,ali je glupo zabraniti pusenje u kafanama.

Slicno je kao zabraniti sokove u kafanama. Zamislite da je u kafanu neko ko ne konzumira alkohol i pocne se zaliti konobaru na nekog tipa koji pije alkohol i dere se uz muziku

npr lokalni rock klub o kom odsedam ima oko 95% gostiju pusaca. I sam vlasnik je pusac,ali bas iz tog razloga je uradio sistem ventilacije koji izvlaci dim,da se gosti ne bi osecali kao u pusnici. U slucaju ove zabrane imao bi mnogo manje gostiju,sto znaci da bi mozda zatvorio lokal.

Citat:
Darko Nedeljković:
Pa eto, ovo je kao da mene opisujes, isto to samo obrnuto - kad nepusacu oduzmes zadovoljstvo disanja on nema potun dozivljaj na koji je navikao. Sto smanjuje kako porucivanje, tako i vreme provedeno u kafani i broj odlazaka u kafanu.


Ali nepusaca niko nije naterao da udje tamo jel da? Neka ode na drugo mesto

PS zamislite kad bi polovina pusaca batalila cigarete,drzava bi verovatno osetila po akcizama i onda bi nasla neki drugi vid uzimanja narodnih para
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.136.4.181.host.layer2.co.nz.



+373 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!13.01.2016. u 21:04 - pre 99 meseci
@Sceka
Prosto je nestvarno citati sta pises. Logike apsolutno nikakve.

Da li ti razumes da je pusenje cin koji odskace od normalnog?
Kako mozes da pricas o sebicnosti ljudi koji ne zele da tvoja nenormalnost utice na njih?

Zameni pusenje sa lupanjem samara.

Sad neki mazohista koji voli da se samara, umesto da samo sebe samara kao sto je to slucaj sa alkoholom, on kada je u klub uvek kada osamari sebe, udari i ljude u krugu od 10 metara.
I sada mi reci, da li su ostali ljudi sebicni sto ne zele da ih mazohista samara?

Samo dokazujes koliko su pusaci zapravo nerealni kada su u pitanju njihove navike.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!13.01.2016. u 21:23 - pre 99 meseci
Citat:
plague

Samo dokazujes koliko su pusaci zapravo nerealni kada su u pitanju njihove navike.


Nisu pusaci nerealni ljudi, vec je Scekic stari demagog.

Ja sam pusac i pitao sam te kako je pusenje reseno na Novom Zelandu, po opisu koji si mi dao resenje je identicno resenju koje se primenjuje u UK, meni ne smeta, ja ga prihvatam i postujem.

U zatvorenom javnom prostoru nema pusenja. Prihvatljivo. U bastama i ispred lokala pusenje je dozvoljeno. prihvatljivo.

Ne vidim gde je sad problem ako se isto resenje primeni svuda gde ima namera da se uvodi ogranicenje za pusace.

Nije mi vise jasno ni sta hoce pusaci, ni sta hoce nepusaci. Sta nedostaje tom resenju da ne bi bilo opste prihvaceno.
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.136.4.181.host.layer2.co.nz.



+373 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!13.01.2016. u 21:45 - pre 99 meseci
@2012
Problem je promena navike u Srbiji.
Kao sto si primetio po UK i NZ ljudi su jednostavno navikli na takvo ponasanje i nije im tesko da istrpe neko vreme ili se prosetaju do otvorenog prostora. Zapravo nisam ni siguran da trpe ista jer je pusenje sporedna, a ne glavna stvar.
Kod nas je problem sto je deo iskustva odlazenja u kafanu i samo pusenje. Isto vazi i za cigaretu nakon obroka. Jako je tesko odreci se takvih navika.

Npr Sceka kaze da i dalje pusi kada pije kafu. Dakle ni on sam nije uspeo da se izbori skroz sa svim dnevnim "rutinama" ili ne zeli jer jednostavno to vise nije ono sto voli.

Nas narod takodje ima tu osobinu da kada je neka nepravda ucinjena svi se okupljaju, ali kada nesto zahteva od njih da se poboljsaju onda je to nebitno. Tako da nepusaci pricaju kako je ovo nepravda, smisljaju milion razloga zasto je bolje kako jeste, dok s druge strane zele bolje drzavu, zdravije zivotno okruzenje itd.
Niko ne pocinje od sebe nego od drugog koji njemu smeta.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!13.01.2016. u 21:47 - pre 99 meseci
Citat:
Sceka: Pozdrav!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
95.180.4.*

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!13.01.2016. u 21:48 - pre 99 meseci
jel se zna kad zakon biti donet?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!13.01.2016. u 22:37 - pre 99 meseci
Citat:
plague:
@Sceka
Prosto je nestvarno citati sta pises. Logike apsolutno nikakve.

Da li ti razumes da je pusenje cin koji odskace od normalnog?

U cemu se ogleda nelogicnost? Citiraj, ovako pricas napamet.

Da li ti razumes od kada datira pusenje cigareta? Da li ti znas koliko godina je to bilo potpuno normalno? Da li ti znas kad su neki (ne nuzno nepusaci) poceli pusenje cigareta da deklarisu kao "odskace od normalnog"?

Citat:
Kako mozes da pricas o sebicnosti ljudi koji ne zele da tvoja nenormalnost utice na njih?

Mogu zato sto ne pricam o tome o o cemu ti pricas i insistiras i potenciras.

Citat:
Zameni pusenje sa lupanjem samara.

Sad neki mazohista koji voli da se samara, umesto da samo sebe samara kao sto je to slucaj sa alkoholom, on kada je u klub uvek kada osamari sebe, udari i ljude u krugu od 10 metara.
I sada mi reci, da li su ostali ljudi sebicni sto ne zele da ih mazohista samara?

Nema sta da se zamenjuje (SBBKBB je stupidna fora i inace) jer se tacno zna sta je pusenje cigareta. Nema tu nista imaginarno, osim kad nepusaci zele da nesto pokazu/dokazu.naglase... i pribegavaju i zamisljanju.

Citat:
Samo dokazujes koliko su pusaci zapravo nerealni kada su u pitanju njihove navike.

Nikada nisam branio nicije navike pa ni pusacke. Ni napadao. Ja sam tolerantan prema svacijim navikama i ne pokusavam, nikada, da nekome menjam njegove navike. Ako mi ne odgovaraju ili smetaju ja se povucem.

Citat:
plague :
Npr Sceka kaze da i dalje pusi kada pije kafu. Dakle ni on sam nije uspeo da se izbori skroz sa svim dnevnim "rutinama" ili ne zeli jer jednostavno to vise nije ono sto voli.

Opet pogresna interpretacija. Ja ne pokusavam da se izborim niti se borim sa navikom pusenja cigarete uz pijenje kafe. Ja jednostavno ne zelim da menjam tu naviku. Promenio sam naviku pusenja dve i/ili vise paklica dnevno bez ikakvog problema ali ovo za cigaretu uz kafu nikada ni ne razmatram da menjam. Kao sto imam naviku da ne jedem hleb ako u obroku ima pirinac ili krompir tako i jos masu navika imam koje ne menjam. Nema tu nikakve borbe.


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!13.01.2016. u 22:59 - pre 99 meseci
Citat:
Sceka:
Obrni, okreni, ali ti si i dalje pusac

Nigde ja nisam rekao da si ti pusac. Mozda sam rekao da si narkoman, a to je malo siri pojam. Nisi naveo nikakav dokaz da nisi narkoman.

Ja svoj stav formiram na osnovu misljenja "Nacionalnog instituta za medicinu" objavljenog na njihovom sajtu:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov

Tu izmedju ostalog pise:
Tobacco, in its various forms, is one of the most mischievous of all drugs. There is perhaps no other drug which injures the body in so many ways and so universally as does tobacco. Some drugs offer a small degree of compensation for the evil effects which they produce; but tobacco has not a single redeeming feature and gives nothing in return for the $1,500,000,000.00 which it costs the nation annually, besides the 100,000 lives which it probably destroys.

It has long been known to medical men, chemists and pharmacists, that tobacco is one of the most deadly of all the many poisonous plants known to the botanist. . . .

tobacco is a narcotic drug, a “pain killer,” as definite if not as potent as chloroform and ether, is shown by the fact that “before the time of chloroform and ether, tobacco was often administered to patients when great muscular relaxation was desired, as in cases of strangulated hernia and in fractures of the hip. This, plus a large dose of whiskey and morphine, rendered the patient fairly non-resistant to pain, during which time operations of even the most severe character were performed


Inace, ja sam za legalizaciju narkomanije, sto se mene tice drogiraj se kako hoces i cime hoces, meni je dovoljno ako u gradu u kom zivim moze da ima 1-2 restorana gde mogu da jedem bez da delim dozu sa narkomanom koji sedi za susednim stolom i vise od toga ne trazim.



 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!13.01.2016. u 23:34 - pre 99 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Nigde ja nisam rekao da si ti pusac. Mozda sam rekao da si narkoman, a to je malo siri pojam. Nisi naveo nikakav dokaz da nisi narkoman.

Opet dokazujes da ne citas nikako drugacije nego iskljucivo letimicno. Kad sam ja to sto si citirao napisao u vezi sa tobom??? Pazi sad ovo:

Citat:
Sceka: ... i naravno zacinjeno tipicnim kao sto Darko napisa "Obrni, okreni, ali ti si i dalje pusac, pusio 5 ili 50 dnevno. Irelevantno je to tvoje objasnjenje sve dok god si navucen na nikotin. ".

To je citat, moj. Tacno navedeno ko je to rekao. Gde i kako i zasto si ti video sebe - to je neobjasnjivo.

Citat:
Ja svoj stav formiram na osnovu misljenja "Nacionalnog instituta za medicinu" objavljenog na njihovom sajtu:
...

Formiraj kako si navikao, nemam ja nista protiv.

Citat:
Inace, ja sam za legalizaciju narkomanije, sto se mene tice drogiraj se kako hoces i cime hoces, meni je dovoljno ako u gradu u kom zivim moze da ima 1-2 restorana gde mogu da jedem bez da delim dozu sa narkomanom koji sedi za susednim stolom i vise od toga ne trazim.

Pa naravno, ja, ja i samo ja, pa onda jos malo i iskljucivo ja! To sto se legalizacijom narkomanije (tvoje reci!) otvaraju vrata da necija deca krenu tim putem tebe ne dotice. Mozda, ali vrlo upitno!, ako (ne daj Boze!) tvoje dete krene tim putem i postane narkoman mozda bi onda reagovao drugacije ali samo mozda jer nisi licno ti u pitanju pa pretpostavljam da ni tada ne bi reagovao drugacije ngo sada - to tebe ne dotice, licno tebe jer je bitno da ima par erstorana gde mozes da klopas bez da delis dozu. Nista ja ne izmisljam nego samo konstatujem, to su sve tvoje reci, citirano.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.136.4.181.host.layer2.co.nz.



+373 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!14.01.2016. u 00:35 - pre 99 meseci
Citat:
Sceka:
Citat:
Zameni pusenje sa lupanjem samara.

Sad neki mazohista koji voli da se samara, umesto da samo sebe samara kao sto je to slucaj sa alkoholom, on kada je u klub uvek kada osamari sebe, udari i ljude u krugu od 10 metara.
I sada mi reci, da li su ostali ljudi sebicni sto ne zele da ih mazohista samara?

Nema sta da se zamenjuje (SBBKBB je stupidna fora i inace) jer se tacno zna sta je pusenje cigareta. Nema tu nista imaginarno, osim kad nepusaci zele da nesto pokazu/dokazu.naglase... i pribegavaju i zamisljanju.


Ovo nije imaginarno uopste nego ti objasnjavam na nacin koji bi razumeo.
Nepusacima je smrad cigareta kao taj samar tebi. Mazohista voli samare kao sto ti volis pusenje, mi ne volimo smrad cigareta kao sto ti ne volis da te neko samara.
Ovo nije SBBKBB nego veoma jasno objasnjenje.

Citat:

Citat:
plague :
Npr Sceka kaze da i dalje pusi kada pije kafu. Dakle ni on sam nije uspeo da se izbori skroz sa svim dnevnim "rutinama" ili ne zeli jer jednostavno to vise nije ono sto voli.

Opet pogresna interpretacija. Ja ne pokusavam da se izborim niti se borim sa navikom pusenja cigarete uz pijenje kafe. Ja jednostavno ne zelim da menjam tu naviku. Promenio sam naviku pusenja dve i/ili vise paklica dnevno bez ikakvog problema ali ovo za cigaretu uz kafu nikada ni ne razmatram da menjam. Kao sto imam naviku da ne jedem hleb ako u obroku ima pirinac ili krompir tako i jos masu navika imam koje ne menjam. Nema tu nikakve borbe.

Kako pogresna interpretacija kada sam bukvalno dalje u recenici rekao da mozda ne zelis da prestanes?
Na ovo mislim kada kazem da seckas stvari i citas selektivno umesto da procistas kako je napisano. Dakle, da ponovim, ja jesam svestan da ti zelis da pusis dok pijes kafu.

[Ovu poruku je menjao plague dana 14.01.2016. u 09:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.ip.telfort.nl.



+7169 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!14.01.2016. u 08:33 - pre 99 meseci
Citat:
Sceka:
@DaliborP & @Ivan Dimkovic - Kao ne pusaci nikako to ne mozete da razumete pa da vam objasnim.

To moje potenciranje da sam bio okoreli opusac sa najmanje dva pakle dnevno, najcesce tri a neretko i vise, vise od cetrdeset godina, pa prestao i sad koristim tri do pet cigareta dnevno je neuporedivo jace za svakog pusaca nego sve sto u vezi pusenja nepusaci svi zajedno pricaju stalno.

Vama kao nepusacime je to neshvatljivo ali je tako. Nepusacima generalno (ne svima, svakako) je sam pojam cigarete, pusenja i svega vezano za to toliko mrsko da nista osim licnog ne priznajete da postoji. Kad kazem licnog mislim na sve u vezi toga.

A sto se tice analogije sa narkomanima je u najmanju ruku neozbiljno ali karakteristicno.



@bakara - Nisam pomenuo a ne pricao o "zabavi" nego sasvim nesto drugo. Mada, dzabe je bilo kakva normalna prica sa nepusacima jer se sve svodi na licno vidjenje pa i napisanog ako nije u skladu sa misljenjem o pusenju.


Pozdrav!


Analogija sa narkomanima ne postoji - pusaci jesu narkomani, samo socijalno (sve manje, doduse) i legalno prihvaceni.

Nikotin je izuzetno jaka supstanca koja menja stanje svesti (za samo nekoliko sekundi izaziva povecanu aktivnost u jednom od kljucnih centara mozga za nagradu i ta aktivnost nastavlja da bude povecana sat vremena posle unosa - adaptacione promene u tom centru su zaduzene i za efekte koji otezavaju prestajanje pusenja) i izaziva fizicku i psihicku zavisnost.

Dakle, nikotin je droga. Po svakoj definiciji droge.

Pre siroke pojave nikotinskih patch-eva je sasvim normalan prizor u avionu nervozna gomila koji samo cekaju da sleti avion koji leti 12 sati i koji pohrle napolju da zapale svoj sledeci fix. Bice da su eto tako prirodno nervozni a istrcavaju samo zato sto im neprijatan vazduh u avionu, a ne prvi znaci apstinencijalne krize usled povlacenja nikotina iz organizma.

Znas zbog cega imamo u avionima detektore pusenja i zasto na svakom j*benom letu upozoravaju da je kriminal pokusaj onesposobljivanja detektora?

Zato sto ima sasvim dovoljno ovisnika koji su u stanju da urade tako nesto. Zapravo, samo u mojoj siroj porodici ja znam 2 osobe koje su "uhvacene" u toaletu aviona da puse. Srecom, ni jedna od njih nije bila toliki "hard-core" ovisnik pa da idu i na onesposobljavanje detektora, ali siguran sam da je takvih hard-core slucajeva globalno bilo ohoho.

Srecom danas, fix se moze administrirati u avionu bez opasnosti po let, uz pomoc nikotinskih proizvoda poput patcheva. Zbog toga vise ne cujemo toliko smesne price o ocajnickim pokusajima pusenja na interkontinentalnim letovima.

Iz ovih ili onih razloga je taj fix legalan - i tu se sve razlike sa nelegalnim drogama zavrsavaju.

Uzivaj u njemu, dok jos mozes. Samo nemoj drugima da pricas da nisi zavistan, to samo mozes da pokazes ako pusis 0 cigareta na duzi rok. Te price "pusio sam par pakli a sad 5 dnevno" su standardne price ovisnika, zameni duvan sa bilo cim drugim, legalnim ili nelegalnim - i nikad to ne bi "progutao" osim ako tebi samom neka od tih supstanci nije mila.

Nemoj ni da te cudi da ne odobravaju svi sekundarne produkte nikotinkskog drogiranja u njihovim nosevima, zbog toga pokusavaju i zakonski da omoguce mesta gde to nisu prisiljeni da trpe.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 613524 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.