Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Branici koji ne brane

elitemadzone.org :: AutoZone :: Branici koji ne brane

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11628 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Branici koji ne brane29.01.2008. u 15:49 - pre 197 meseci
Pa to bitno menja stvari (priznajem nisam detaljno proucavao tekst )
Mislim da je malo verovatno da odjednom izlomis pola auta...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
212.200.151.*



+2 Profil

icon Re: Branici koji ne brane29.01.2008. u 15:51 - pre 197 meseci
Citat:
bakara
Nadam se da ne mislis na one stare metalne branike kakvi su bili nekada na kolima (prvo mi lada pada na pamet :) )


Možda nesuđeni nacionalni ponos- VW GII?

Citat:
vladd: Mozda je 4600(cega god, od valute) puno, ali uz platicu sledi i usluga :D


Kakva usluga? Seksualne prirode? Ne razumem...

Citat:
bakara: A i te cenu u funtama, ja nigde ne nadjoh da delovi mogu toliko da kostaju, mozda je tu ipak skup samo radni sat?


Možda je u Britaniji skup radni sat, ali ko je imao posla sa "ovlašćenim" limarima u Srba, zna da cena jedinačnog radnog sata nije problem kao što ukupan broj radnih sati potrebnih sa popravku nastale štete može biti... Tako je mojoj firmi "ovlašćeni" za posao od otprilike 2-3 sata rada (poštenog rada), dao račun sa specifikacijom radnih sati od 5 radnih dana, sve uredno, po propisu i zakonu...
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Branici koji ne brane29.01.2008. u 16:13 - pre 197 meseci
Pa usluga servisa, bez erotskih primesa.

Test je krajnje glup i nicim izazvan, osim zeljom engleza da nesto kao kazu. Kako je skupo, i kako je ford medju najboljima.

Opsti trend konstrukcije i treba da ise na stranu meksih branika, zastite pesaka. A lupanja po parkingu ili po stubovima, mozda ne treba bas toliko da kostaju, ali ocigledno mora da se pazi, glavni deo cene(velike) je u vitalnim delovima motora, spreda, a sa zadnje strane, ako se iskrivi gepek, pa i treba da kosta.

Vazno je da "caura" u kojoj sedi vozac, pri jakom sudaru ostane minimalno zguzvana, i da bar vrata mogu sto lakse da se otvore.

Za pesake je bitno da im teski branici ne lome noge, i sada, novi trend, koji obezbedjuje i erbeg protiv udara glave u haubu.

U takvim situacijama, branici treba da odrade posao, da ne izazivaju maksimalnu stetu na ljudima, pa koliko god da kosta opravka gvozdjurije.

Poz.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Branici koji ne brane29.01.2008. u 17:51 - pre 197 meseci
Poenta je da su za cenu od 4600 ne-znam-već-čega mogli 'ladno da ugrade branik od karbon-kevlara, za koji je udar pri 10km/h tek lakši trening. Neki automobili ostaju u komadu i bez većih oštećenja sa triput (!) većom brzinom, jer im je veći deo karoserije (90%) urađen od karbon-kevlara. Takav primer je Pagani Zonda.

Dakle, plastika je ipak samo plastika i ni po kojem "veštom proračunu" popravka ne bi smela koštati ni deseti deo tražene sume.

Sve su to ipak smradovske zavere, zajedno sa namenskim alatima, drastično različitim delovima za svaku seriju ISTOG automobila itd. Ko ne veruje da zavere u ovoj industriji postoje... neka ga...

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 29.01.2008. u 19:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Branici koji ne brane29.01.2008. u 17:54 - pre 197 meseci
Zastita pesaka?! Napraviti toliko govnav auto da pesaku ne bude nista u udesu. Na znam koliko je to realno. Znam da su neki stariji automobili pravljeni da bez ostecenja i povreda istrpe 50km/h. Licno sam raspalio sa 80- 90 u skoro cvrstu prepreku - kamion, bez povreda . Sad ih prave da 10km/h raspadne. To je kao bezbedno. Ministar probao.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
212.200.203.*



+5251 Profil

icon Re: Branici koji ne brane29.01.2008. u 18:43 - pre 197 meseci
Malo si se zaneo, prolupao si, narocito sa tudjom nesrecom. Zamisli sebe u toj situaciji, ili da te klepa neki sa jakim branikom, pa da nastavimo pricu..

Poz.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
212.200.203.*



+5251 Profil

icon Re: Branici koji ne brane29.01.2008. u 18:47 - pre 197 meseci
@ StORM48

Ja sam odavno pristalica postojanja zavere, auto industrije. Kao sto plastika kosta, koliko rekose da kosta, svaka im cast, tako i komadici gvozdja, kostaju stotine evra, pa "kompjuter", gluplji da ne moze biti, nekoliko stotina evra. Sto ne ostave prikljucak, pa da sami "sastavimo" makinu, baska softver, baska video karta

Licno smatram da ni automobili ne vrede koliko traze para, cast nekim izuzecima, ali njima je zabranjena prodaja.

Poz.
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Branici koji ne brane29.01.2008. u 19:17 - pre 197 meseci
Ne postoji zavera ali postoji namera da na svakom koraku postave klopke koje ce pomoci da proizvodjaci i servisna mreza kasnije profitiraju. Pogledajte forum autoelektronika. Ja sam poslednji koji bi trebao da se zali zbog toga jer sam deceniju i po ziveo od krpljenja polupanih auta. Smeta mi sto se napalite gledajuci kojekakve emisije i tvrdite kako je napredak auto industrije ogroman sto jednostavno nije tacno jer zakoni fizike to ne dozvoljavaju. Kako vreme odmice napreduje se sve sitnijim koracima sto se ne moze reci za cenu a kvalitet je i u padu.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Branici koji ne brane29.01.2008. u 21:26 - pre 197 meseci
Citat:
vladd: Pa usluga servisa, bez erotskih primesa.

Test je krajnje glup i nicim izazvan, osim zeljom engleza da nesto kao kazu. Kako je skupo, i kako je ford medju najboljima.


Ne bih se ovaj put složio s tobom, mada se obično slažem. Prvo, najbolji rezultat je ostvarila Toyota Auris, ispod 1000 funti, što uopšte nije za potceniti. Drugo, za Englesku ne znam, ali ovde pretpostavljam da dosta ljudi vozi relativno novija kola, a pri tom ne uzimaju puni kasko (pa da ih boli uvo za štetu) već samo najsnovnije osiguranje, tako da nije loše pripaziti malo, da ne bi posle bilo kuku, lele (mislim na pare za popravku).
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.191.*



+5251 Profil

icon Re: Branici koji ne brane30.01.2008. u 08:53 - pre 197 meseci
Znas kako, ko pazljivo cita, taj je i nacitan. Ljudi obicno prelete lako pogledom, a oni su potencijalni kupci, ford je "izdvojen" zelenom(kontrast) bojom, a pride nema ni "top liste".

To je jedan marketinski detalj, koji ostaje u podsvesti i formira (pomaze), nehoticno stav. Kao kada se dizajniraju flajeri, da odvuce paznju...

Naravno da bi najbolje prosao Yugo, "odrao" bi ih u svakoj disciplini, spreda, pozadi, krov..:D, ali nije to bio cilj...iako kazu...

Ima tu svasta da se "procita"

Poz.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Branici koji ne brane

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11628 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.