Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pinnacle, problem sa renderisanjem

[es] :: Video produkcija :: Pinnacle, problem sa renderisanjem

[ Pregleda: 2382 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zvonko.M
Zvonko Mandic
muzicki urednik, Dom kulture

Član broj: 171197
Poruke: 2
79.101.176.*



Profil

icon Pinnacle, problem sa renderisanjem30.01.2008. u 09:35 - pre 197 meseci
Koristim amaterski pinnacle vec dugo ali izgleda da ga jos uvek ne znam dovoljno. Evo kojim redosledom ja idem. Preko firevare-a kepturisem i to pod opcijom dv full quality. Zatim, nakon editovanja idem na make movie, koristeci disc opciju, to jest da reze direktno na disk. I to je to, valjda na ovaj nacin izvlacim maksimum kvaliteta. Naravno da snimak na disku ne moze biti isti kao na kameri jer je na disku kompresovan format. E sad ne baratam bas dobro sa nazivima formata, ali ispravite me ako gresim, u kameri je avi format a nakon renderisanja sa onom disc opcijom dobijamo dvd ili mpeg format. I u zavisnosti od velicine kompresovanja imamo jos dosta drugih formata kao sto su mpeg2, mpeg4, dvx, xvid .... ali ne znam kojim redosledom po kvalitetu snimka da ih poredjam. Moja zelja je da se ovim putem malo edukujem u vezi svih ovih termina i da vidim da li ispravno radim, ali i da dobijem odgovor na sledece. Ako u pinaklu u editu ubacim kepturisani materijal sa dve mini dv kasete, znaci oko dva sata video materijala u sp-u i ako renderisem u opciji disc, dobicu na disku oko 4,3 gb. Da li je isti kvalitet ako posebno renderisem video materijal sa jedne mini dv kasete na jedan disk a sa druge na drugi disk. Sumnjam da pinnacle sve sto je vece od jednog sata to jest jedne mini dv kasete, materijal dodatno kompresuje i naravno dobijam sve manji i manji kvalitet. Dakle koji postupak je da u pinnaclu materijal sa dve mini dv kasete narezem na disk ili vise diskova a da dobijem maksimum kvaliteta. Unapred se zahvaljujem svakome ko ima dovoljno strpljenja.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.nspoint.net.



+3 Profil

icon Re: Pinnacle, problem sa renderisanjem31.01.2008. u 11:43 - pre 197 meseci
Sve je tu ok, nikakav problem ne postoji jedino ti mogu dati neke preporuke i uputiti te na pregledavanje ostalih tema i pretragu foruma http://www.elitesecurity.org/pretraga


Što se tiče renderovanja u ovom slučaju kompresije predlažem ti da nastaviš sa upotrebom Mpeg2 formata u obliku DVD video sadržaja. Mpeg4 kompresija Divx i Xvid su varijante mpeg4 kompresije zahtevju duže vreme za kompresiju i daju lošiji kvalitet, može se o tome dosta diskutovati... Sasvim je optimalno da na 1 DVD disk stavljaš do 2 sata materijala i u tom slučaju o kvalitetu ne brini.
 
Odgovor na temu

sinabl
Siniša Stjepanović
Akademija Umjetnosti
Banja Luka

Član broj: 153678
Poruke: 338
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Pinnacle, problem sa renderisanjem01.02.2008. u 09:36 - pre 197 meseci
I ja vec dugo koristim pinnacle za te stvari... Prvo na disk ne stavljam vise od 90 minuta materijala. Do tih nekih 90 minuta za obicno oko gledaoca gotovo nema razilike od diska na kojem je manja minutaza.
E sada, ja uvijek koristim opciju da prvo pripremi sve na racunar pa da onda reze. Jer u tom slucaju mogu sve da pregledam kada napravi video_ts i audio_ts i ako ima nestp da ne valja, pustim renderovanje ponovo.... A ovako bi upropastio jedan disk. Ja se vodim time da je poslije svaki narezani disk "original" jer mi je to bolja solucija nego kopirati cd u nekom programu...
 
Odgovor na temu

Zvonko.M
Zvonko Mandic
muzicki urednik, Dom kulture

Član broj: 171197
Poruke: 2
79.101.176.*



Profil

icon Re: Pinnacle, problem sa renderisanjem02.02.2008. u 09:42 - pre 197 meseci
Hvala na podrsci i savetu. Pozdrav Zvonko
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Pinnacle, problem sa renderisanjem

[ Pregleda: 2382 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.