Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zapusavanje lavaboa - sporije oticanje vode

elitemadzone.org :: TechZone :: Zapusavanje lavaboa - sporije oticanje vode

[ Pregleda: 15244 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

michaelJordan
Bgd

Član broj: 58330
Poruke: 126
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Zapusavanje lavaboa - sporije oticanje vode21.02.2008. u 22:17 - pre 196 meseci
I u ovom novom a i u prethodna 2 stana u kojima sam ziveo imam ovaj problem.
Lavabo se posle 10-tak dana upotrebe jednostavno zapusi i
voda sporije otice, stvara se "bazen" u lavabou.

Inace sifon i lavabo su novi!

Ne znam zasto se to desava ali sam cuo da postoji neka hemikalija koja se jednostavno
s vremena na vreme sipa u lavabo i ocisti ga bez problema?!

Ako neko ima neki predlog sta i koja...

Mrzi me svakih 10 dana da odvrcem lavabo i otpusavam!
 
Odgovor na temu

vladorr
Vladimir
Kraljevo

Član broj: 19116
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.co.yu.



+33 Profil

icon Re: Zapusavanje lavaboa - sporije oticanje vode22.02.2008. u 06:49 - pre 196 meseci
Ja sam zbog slicnih problema zameni klasicni sifon sa onim koji se sastoji samo od plasticne, rebraste cevi. Imas ga u svakoj radnji vodoopreme i kosta oko 150 din, takodje sam preko odvoda u lavabou stavio metalnu mrezicu( u Metrou kosta 50 dinara) za skupljanje dlaka i sl.,tu mrezicu povremeno istresem u wc solju.
Od tada mene glava vise ne boli...
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.vdial.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Zapusavanje lavaboa - sporije oticanje vode23.02.2008. u 14:41 - pre 196 meseci
Od hemikalija možeš da koristiš Mr. Muscolo granule ili Cylit Bang tečnost za otpušavanje sudopera. Postoje i još neki drugi proizvodi, ali ja sam koristio samo ova dva. Od njih mislim da je bolji Mr. Muscolo. Ako budeš koristio ove preparate budi oprezan i pročitaj uputstvo za korišćenje. Preparati i njihove pare su otrovni.
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Zapusavanje lavaboa - sporije oticanje vode23.02.2008. u 15:12 - pre 196 meseci
Meni se isto zapusavao lavabo i sudopera ja sam ih otpusavao sa sredstvo zove se CEVTOK, i mogu ti reci nije los otpusava dobro , mozda ono nece iz prvog ako je bas puno zapuseno ali sipas ponovo jos jedanpun i ono ga otpusi i kadu za kupanje sam isto otpusavao njime ,imas isto i jos jedno sredstvo zove se CEVOSAN pa sad mozes da biras izmedju njih uglavnom oba su dobra
evo u prilogu slika kako izgleda


pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Zapusavanje lavaboa - sporije oticanje vode23.02.2008. u 15:31 - pre 196 meseci
Ma otvoriš sifon i očistiš ga, tome je i namenjen, to je 5 minuta posla, ne bakćeš se sa hemikalijama i 100% pouzdano rešenje. A posle filterčić od plastike ili rostfraja.
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Zapusavanje lavaboa - sporije oticanje vode23.02.2008. u 15:51 - pre 196 meseci
Postoji mogucnost da se tvoj problem nalazi dalje od sifona, ili negde u odvodnim cevima. Najefikasnije resenje za taj problem je vodoistalater. Pre par godina sam takodje muku mucio sa slicnim problemom, sta sve nisam kupovao i sipao, menjao sifone i ostala cuda. Dosao covek doneo sajlu, gurnuo u cev i resio problem. Zacepljenje bilo 3 metra duz cevovod, na mestu gde cevi savijaju. Cena izlaska majstora je bila simbolicna, reda velicina kao 3 boce tecnosti za prociscavanje.
 
Odgovor na temu

michaelJordan
Bgd

Član broj: 58330
Poruke: 126
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Zapusavanje lavaboa - sporije oticanje vode23.02.2008. u 15:56 - pre 196 meseci
Ok, hvala svima

PS. Mislim da je ipak problem u sifonu. Kad ga ocistim sve je ok ali muka mi je vise da ga skidam!
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Zapusavanje lavaboa - sporije oticanje vode25.02.2008. u 11:47 - pre 196 meseci
Kupi onda nov sifon i probaj

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
89.216.120.*



+370 Profil

icon Re: Zapusavanje lavaboa - sporije oticanje vode25.02.2008. u 18:54 - pre 196 meseci
jednostavan i brz nacin da se otpusi cev. Skines sifon, kratko prislonis cev od usisivaca na cev od kanalizacije, kada cujes promenu u zvuku kao da se nesto penje uz cev , brzo ugasis ili sklonis crevo. Posle mozes da vratis sifon i vodom da oteras zacepljenje. Stvar provereno radi, vakum je cudo. Ko ima klasican usisivac treba da pazi da ne povuce vodu, jer moze doci do kratkog spoja, rizika od elektricnog udara, pa zato oprez.
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Zapusavanje lavaboa - sporije oticanje vode28.02.2008. u 10:49 - pre 196 meseci
Pa moze i sa usisivacem , ali ne verujem da bi to otpusilo neku malo vise zapusenu cev , najbolje je prvo probati sipati Na0H sta on kosta ja mislim 100 dinara , i ako treba sipaj pola flase , e ako to ne otpusi onda ne gine sajla :)

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
89.216.120.*



+370 Profil

icon Re: Zapusavanje lavaboa - sporije oticanje vode28.02.2008. u 14:11 - pre 196 meseci
Probaj, bices iznenadjen.
 
Odgovor na temu

drgajic12
Beograd

Član broj: 51770
Poruke: 165
*.static.ikomline.net.



+2 Profil

icon Re: Zapusavanje lavaboa - sporije oticanje vode28.10.2008. u 15:14 - pre 188 meseci
Imam slican problem.Voda mnogo sporo otice iz sudopere,kad pustim jaci mlaz pocne da se puni druga sudopera,jer voda mnogo sporo otice u odvod.Pre nedelju dana sam sipao Mr.Muscolo i bilo je nesto bolje,oticala je voda brze.Medjutim evo opet mnogo sporo otice,a ono sto me najvise zabrinulo danas je sto sam primetio da i voda u kupatilu u lavabou sporo otice.U cemu mislite da je problem?
 
Odgovor na temu

michaelJordan
Bgd

Član broj: 58330
Poruke: 126
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Zapusavanje lavaboa - sporije oticanje vode28.10.2008. u 17:41 - pre 188 meseci
Ja sam sipao nekoliko puta u nedelju dana i bilo je ok posle.

PS Medjutim pre par dana su mi majstori nesto radili u stanu, krpili terasu
a kad su zavrsilu kofu sa malterom su opralu u lavabou?!@##$
E to mi je stvarno zajebalo sifon...https://static.elitesecurity.org/angry.gif
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
93.86.92.*



+632 Profil

icon Re: Zapusavanje lavaboa - sporije oticanje vode04.02.2009. u 21:58 - pre 185 meseci

Ja imam isti problem bar jednom godisnje, al ja znam gde je kvar-u jednom kolenu od 90*koje nema dobar pad, i resavam ga sajlom, zatim se serpa vrele vode u koju se sipa kuhinjska so i sredstvo za pranja posudja (da peni) naglo prospe u sudoperu. Time se ispiraju i ciste cevi.Najtrajnije resenje je savetovati zene (sto mnogo ne vredi) da vode racuna o sredstvima za pranje posudja, da ne koriste VIM u prahu, da ne sipaju soc od kafe i sl.
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.ns.ac.yu.



+54 Profil

icon Re: Zapusavanje lavaboa - sporije oticanje vode05.02.2009. u 14:36 - pre 185 meseci
Kakav bre usisivač, da li znate za onu gumu za odčepljivanje (u crtanim filmovima se zezaju uvek kako se zalepi glavnom junaku za facu itd) kao deo sfere a sa druge strane drvena drška. E to kupiš u radnji sa domaćim potrepštinama i dva tri puta , dok je lavabo pun vode gurneš i povučeš (napraviš vakum) pa sve krene. No slažem se da treba rešetka na ulivu i da treba povremeno sipati sredstvo za odpušivanje cevi, koje je obično na bazi sone kiseline.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

Extradan
Srbija

Član broj: 106025
Poruke: 65
77.46.173.*



Profil

icon Re: Zapusavanje lavaboa - sporije oticanje vode08.02.2009. u 19:41 - pre 184 meseci
Rešenje je krajnje jednostavno, ako je blizu tuš, skinete ručicu, vrh creva obmotate krpom, da se ne biste izgoreli, i onda pustite vrelu vodu pod pritiskom pravo u odvod lavaboa, za par minuta lavabo je kao nov.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Zapusavanje lavaboa - sporije oticanje vode

[ Pregleda: 15244 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.