Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 807658 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti22.09.2008. u 21:13 - pre 189 meseci
Haha, cudi me da nije i osiromaseni uranijum na spisku, kad je vec polonijum 210. Verovatno ce i novi LHC akcelerator otkriti da se u duvanskom dimu krije i higsov bozon.
Btw, vinil hloridi nisu PVC (p je od poli), oni su sirovina za PVC i dobijaju se procesom za koji su potrebne sirovine koje ne nastaju prirodno i potreban je reaktor sa velikim pritiskom i sasvim sigurno ga nema u duvanskom dimu. Cijanid inace imas i u jabukama, visnjama i ostalom kostunjavom vocu, a sama kozica semena badema je ima u povecoj (mada nesmrtonosnoj) dozi i svojevremeno u srednjem veku je bila izvor proizvodnje tog otrova, tako da je ceo ovaj spisak bez zapreminskog sadrzaja senzacionalisticki i poluizmisljen.

Da se razumemo, ne branim pusace i ne mislim da je pusenje zdaravo, ali mi je ova vrsta spinovanja informacija mozdano uvredljiva. Istina bi trebala da bude dovoljna.

A sto se tice tvog radnog okruzenja, ti ih prijavi inspekciji. prijava moze biti anonimna a kazne su i za firmu i za same pusace, pa kad ih par puta opeku po dzepu izlazice iz kancelarije na pus pauze ne u hodnik nego napolje. Nista im ne dugujes, njihov izbor nije i tvoj.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
79.101.237.*



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti22.09.2008. u 21:48 - pre 189 meseci
Citat:
mmix:A sto se tice tvog radnog okruzenja, ti ih prijavi inspekciji.

Kojoj inspekciji?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti22.09.2008. u 22:13 - pre 189 meseci
Ako hoces da ostanes anoniman, onda inspekciji rada (posto oni imaju zakonsku obavezu da zastite identitet "dousnika"), ako ti je svejedno onda mozes i sanitarnoj ili zdravstvenoj, ali one koliko sam ja cuo ne primaju anonimne prijave. Pitanje je sad samo dal ce neko od njih da digne dupe da obidje firmu, to je vise lokalno pitanje kakav je opstinksi "kadar". Znam da su u Pancevu obilazili caletovu firmu, mada je kod njih ispostovan zakon.

Zakon (teorijski) odredjuje mandatnu kaznu od 5000din pusacima na radnom mestu. Nije malo.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

milani63

Član broj: 161095
Poruke: 18
77.46.183.*



+29 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti23.09.2008. u 09:59 - pre 189 meseci
Na srecu u mojoj firmi je dozvoljeno pusenje samo na odredjenim mestima (pusiona pored WC-a) tako da nemam potrebu za prijavljivanjem.
Inace vec osmi mesec sam apstinent i ne mogu da zamislim da neko pusi u mom radnom okruzenju. Mislim da su pusaci svesniji da pusenjem truju sebe i druge, da smrde, tako da biraju mesto i vreme pusenja. Tako je bar u mojoj firmi. Dosta pusaca ima nameru da prestanu da puse zbog neprijatnog osecaja odbacivanja i getoizacije na poslu.
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
79.101.237.*



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.09.2008. u 21:45 - pre 189 meseci
Srbija prva u Evropi po broju žena pušača
http://www.blic.co.yu/temadana.php?id=43797
Broj žena obolelih od raka pluća u Srbiji se iz godine u godinu uvećava
http://www.tuberkuloza.org.yu/...enje_i_rak_pluca_kod_zena.html
U Srbiji najčešći rak pluća
http://novosti.rs.sr/sr/btg_no...9/U/Srbiji/najcesci/rak/pluca/
Srbija treća u svetu po broju umrlih od srčanih oboljenja
http://www.zdravlje.sr.gov.yu/showelement.php?id=1044

Jbt, kakvi naslovi. Jel u ovoj zemlji nikotin toliko mocan.

Pusaci, krajnje je vreme da prekinete pusenje zarad vase srece i srece vasih najblizih.


 
Odgovor na temu

Darko Prelic

Član broj: 131
Poruke: 760
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti05.10.2008. u 08:52 - pre 189 meseci
Bio sam pušač 8 godina, u proseku 3 pakle na dan, ništa me ne pitajte :) .. odlučio da prestanem, prestao. Bez ikakvih pomagala etc etc.. To mi samo nije jasno, kako je moguće da ljudi ne mogu da kontrolišu šta rade? same ruke uzmu cigaru i.. ? Valjda možete da naredite sebi ;) da to ne radite više? i meni je bilo teško ali tada mi je još lepše kada vidim da se u stvari borim sa samim sobom pa onda nema šanse da popustim, mrzim da gubim od slabijeg ;D

Samo znam da sada uživam puno više nego proteklih godina, hrana mi ima puno lepši ukus, mogu da osetim mirise, generalno se puno bolje osećam, itd itd,..

izazovite sebe na meč protiv nikotina i pobedite, to je sve, jako jednostano :)
I used to be indecisive but now im not so sure.
 
Odgovor na temu

zarek

Član broj: 142007
Poruke: 54
77.46.155.*



+4 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti07.10.2008. u 23:44 - pre 188 meseci
nikad nisam niti cu..
retko kazem nikad, ali kada to kazem, drzim rec...

ovaj, pa kako da odustanete od te lose navike,
procitajte post iznad...i razmislite zasto duvanite?

takodje, mi(u vasem okruzenju) pasivne duvandzije cemo ceniti ukoliko prestanete, a pusac koji je u vasem okruzenju nece mnogo mariti...
...
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
93.86.3.*



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti13.10.2008. u 22:35 - pre 188 meseci
Duvanska industrija obmanjuje mušterije

Cigarete obeležene kao "lake", "superlake" ili "blage", naglašeno je u saopštenju SZO, samo su deo strategije duvanske industrije kojom se efikasno čuvaju stari i regrutuju novi kupci. Onesposobljenost, oboljevanje, gubitak produktivnosti i smrt su cena koju svakodnevno plaćaju pušači širom sveta.

Duvanska industrija, kako u SZO ističu, svoj profit stavlja ispred zdravlja ljudi i dece, a svoj ekonomski uspeh ispred održivosti razvoja zemalja.

Proizvođači cigareta u celom svetu nastavljaju da ubeđuju pušače da kupovinom njihovih proizvoda svoje zdravlje ne dovode ozbiljno u pitanje i nastavljaju da obmanjuju mušterije prodajom proizvoda prikrivenih novim "zdravim" imenima, voćnim ukusom i atraktivnijim pakovanjima".

U Svetskoj zdravstvenoj organizaciji naglašavaju da su informacije o sastojcima duvanskih proizvoda nepotpune na mnogim od proizvoda duvanske industrije, ali da stručnjaci u kontroli duvana dobijaju sve značajniju podršku UN i njenih članica.

Najsnažnije sredstvo u borbi protiv pušenja je Okvirna konvencija o kontroli duvana koju SZO sprovodi, kako bi se suprotstavila sve modernijim metodama reklamiranja proizvoda duvanske industrije.

U saopštenju se navodi da su pojedini proizvođači duvanskih proizvoda koristili logo ili ime Svetske zdravstvene organizacije na svojim pakovanjima ili veb sajtovima, lažno navodeći zvanično priznanje, ali pritom ne imenujući nikoga ko bi to priznanje konkretno potpisao.

Komisija srpskog Ministarstva zdravlja za prevenciju pušenja podržala je stav ove organizacije po pitanju upotrebe elektronskih cigareta ili takozvanih E-cigareta, jer za sada nema dokaza da su bezbedne, niti da pomažu pušačima da se odviknu od svoje navike.

izvor: http://www.rts.rs/page/stories...+obmanjuje+mu%C5%A1terije.html
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
93.86.3.*



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti17.10.2008. u 17:11 - pre 188 meseci
Evo kako se to u radi u komsiluku u Hrvatskoj... Novi zakon kaže: POPTUNA ZABRANA PUSENJA U SVIM ZATVORENIM PROSTORIJAMA
dakle u svim javnim ustanovama, skolama, ugostiteljskim objektima... svuda
Pusaci ce se osecati kao gubavci.. mada je zakon i za njihovo dobro
http://www.blic.co.yu/svet.php?id=61342
 
Odgovor na temu

imiske
Ivan Mišić
Beograd

Član broj: 114990
Poruke: 20
82.117.195.*



+6 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti19.10.2008. u 10:18 - pre 188 meseci
Ne dozvoli da budeš dokon/a!!!!!!! Uposli mozak! Uposli telo!
 
Odgovor na temu

Zikka
Zika Jovic
Dublin

Zikka
Član broj: 29076
Poruke: 677
93.86.140.*

ICQ: 270814588


+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti26.10.2008. u 23:58 - pre 188 meseci
Pusio sam u periodu 1982-2004. Uglavnom 1-1,5 kutiju sem zadnjih 4-5 godina kada sam bio stalno na 2-2,5 . Kada sam presao tu cifru od 2,5 kutije prekinuo sam odjednom. Brat mu je doneo informator o nekoj nagradnoj igri za maj mesec te godine i ja sam odlucio da je kucnuo cas. Problem je bilo samo to sto je bio 27.april a igra pocinje od 01.maja. Znaci pusenje jos tri dana. Procitao sam sve sto sam trebao da znam o toj igri i odlucio da prekinem dan ranije za svaki slucaj ako izvucem nagradu a "aparat" mozda ne bude bas ispravan i ja da ne izgubim nagradu . Tako ja zadnju cigaretu ispusim 29.aprila i celog sutrasnjeg dana imam dilemu da li sam ipak trebao da pusim i taj dan . To su bile sve moje muke. Svi alternativni planovi o aktivnostima za te prvomajske praznike cime bih se sve bavio samo da ne mislim na cigarete su se srusili zbog loseg vremena i ostao sam sam . Nista se nije desilo sem da sam sledecih 2-3 nedelje ukapirao koja mi je to najdraza cigareta zbog koje ispusim i ostale. To je ono kada dodjem sa posla rucam , skuvam kakao, upalim comp nakacim se na internet i ruka sama pocinje da trazi gde su cigare. I to je bilo to. Da sam samo znao da ce mi to biti tako lako prekinuo bih jos 10-15 godina ranije. inace ogromna grupa ljudi koja je to isto pokusala zajedno samnom sto kod kuce sto na poslu je odustala u toku druge nedelje . Moja bivsa zena je u to vreme govorila da to nije u pitanju moj karakter nego sto sam baksuz?! Mozda je bila u pravu. Ona je prekinula 2006. na isti nacin kao i ja. Naglo i bez pripreme . Baksuz kao i ja?!
Don't Worry Be happy!
 
Odgovor na temu

skempikipajzla

Član broj: 199375
212.200.231.*



Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti30.10.2008. u 05:26 - pre 188 meseci
Evo ima 3 nedelje kako sam prestao da pusim,i to uz pomoc zibana.Kupio sam 5 tabli,nisam ni trecu iskoristio do kraja a vec nisam osecao nikakvu potrebu za cigaretama.Ako nekom trebaju preostale 2 table nek se javi na pm.Za uzvrat primam cd-ove,filmove... :)
pozz
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti04.11.2008. u 14:57 - pre 188 meseci
ovo nije lose da se pogleda.. sinocna emisija "kljuc", tema "Pre ili kasnije, svi smo nepušači"
http://www.rts.rs/page/tv/ci/s.../%D0%9A%D1%99%D1%83%D1%87.html
 
Odgovor na temu

Aleek
Student
Beograd

Član broj: 166267
Poruke: 23
93.93.192.*



Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti08.11.2008. u 03:39 - pre 187 meseci
1. septembra dok sam blejao na netu, i palio po obicaju jednu za drugom, naletim nekako na ovaj topik. Krenem da iscitavam i mi pripadne muka, sto od cigara sto od samog sebe. Elem, resim ja da 2. sep. ostavim cigare i "uspem". Krize standadne, prva 3 dana mi nije bilo dobro, pluca gore. Narednih mesec dana samo sam cigare sanjao. Negde sredinom oktobra zapalim jednu, posle 10 dana jos jednu, pa pre nedelju dana popusim 2-3... Danas sam popusio oko 5 i imam utisak da bih mogao sedeti i pusiti 2 dana bez prestanka. Najgore je sto fizicka zavisnost ne postiji, ali dovoljno je da samo pomislim na cigaru i ne mogu je izbaciti izglave dok je ne popusim. Odlucio sam da od sutra ne zapalim ni jednu jer ne mogu da se vracam u pakao, a krenucu opet i sa iscitavanjem foruma :)
 
Odgovor na temu

zuja1

Član broj: 168388
Poruke: 24
77.46.156.*



Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti08.11.2008. u 07:05 - pre 187 meseci
@aleek,
ako mogu da pomegnem.
Kada si uspeo da izdržiš neko vreme, dokazao si da možeš, zato stisni volju i nedaj da te cigara pravi slabićem. Ni jedna nikad više. Evo mog iskustva:
Pušio sam 31 godinu od 17 do sada 48. Bez prestanka, i kad sam retko bio prehlađen ni onda nisam prekidao. Kad sagledam prošlost, 1993, je bilo najgore, plate pale 10-20 DM, a boks plavog ili crvenog HOLIDEJ-a plaćam 5 DM. unazad par godina sam pušio od 40-50 kom dnevno,zdravlje mi bar po mom mišljenju nije bilo drastično narušeno, te me i to nije teralo ostavljanju pušenja . Letos sam kupio i pročitao knjigu Alana Kara i prestao. Nije mi bilo lako, ali je to teško kratko trajalo, par dana. Sada sam pred 4-tim mesecom i ja sam sad sto posto siguran nikad više. Moji u kući puše, jest malo manje, jer verovatno vide prezir u mojim pogledima.
Na prestanak sam vrlo ponosan, jer sam se bio uplašio da zaista ne mogu prestati.
Zato svima koji su u nedoumici, ostavite tu drogu i dalje kroz život punim plućima.
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
77.46.250.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti21.11.2008. u 17:22 - pre 187 meseci
Savet
Samo cvrst karakter, znaci kazete sebi dans prestajem i prestanete i ne pipate vise cigare i gotovo, samo karakter ! ! !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

vinovnik
south side

Član broj: 52870
Poruke: 55
*.vdial.verat.net.



+8 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti21.11.2008. u 23:51 - pre 187 meseci
Punih pet meseci. Ova tema je bila povod da se posvadjam sa cigaretama (za one kojima je smorno da citaju od pocetka). Sada sam u fazi da i po nedelju dana ne pomislim na cigarete, a u kuci imam pusaca. Inace, ja nemam cvrst karakter, za mene je bilo presudno da u glavi formiram ispravan nacin razmisljanja o tom problemu i pobedim predrasude koje sam do tada imao o cigaretama i pusenju. Cvrst karakter je, naravno pozeljan i to je jedna od najpozitivnij osobina coveka, ali on, po mom individualnom misljenju, koje naravno ne mora da bude tacno, ovde moze da vam napravi problem. Ako prestanak pusenja shatimo kao uzdrzavanje od zadovoljsva i uskracivanje necega sto volimo, onda cemo ostatak zivota provesti u patnji za necim sto volimo i u kukanju za vremenom kada smo mogli da "uzivamo". Treba jednostavno shvatiti sustinu problema, i tada vam vise nece biti potrebne terapije, flasteri, tablete, karakter, itd.
Iskreno zelim svima da uspeju u tome.
 
Odgovor na temu

plavi9

Član broj: 202841
Poruke: 55
77.46.240.*



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti29.11.2008. u 00:58 - pre 187 meseci
Vrlo inspirativna tema, treba pokusati...
 
Odgovor na temu

zuja1

Član broj: 168388
Poruke: 24
77.46.156.*



Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti29.11.2008. u 12:22 - pre 187 meseci
Drugovi nepušači, srećan Vam Dan Republike.
Danas mi je 4,5 meseci kako ne pušim i da Vam se požalim da sam sinoć imao ozbiljnu krizu.
Naime u više navrata mi je padala na pamet ideja da zapalim jednu. Međutim uspeo sam da se iskobeljam iz tih misli. Čini mi se da je ovo bilo najveće iskušenje.
Zato mora se biti oprezan jel smo stalno na probi volje i karaktera.
Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

milani63

Član broj: 161095
Poruke: 18
*.adsl-4.sezampro.yu.



+29 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti29.11.2008. u 17:48 - pre 187 meseci
Meni je vec 10-ti mesec nepusenja.. od kad sam prekinuo, nijedan dim.
Sta da vam kazem. Prosao sam sve, i lepe i ruzne trenutke, i kafe i piva, i putovanja i proslave.. puno iskusenja.. ali nisam zapalio. Kako vreme prolazi tako je sve manje momenata kad se setim cigarete. I kad se setim mislim da mi cigareta ne bi prijala. Mnogo je prednosti nepusenja i na njih treba misliti...
Jedan dim.. mislim da bi sve srusio.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 807658 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.