Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 803035 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milani63

Član broj: 161095
Poruke: 18
79.101.167.*



+29 Profil

icon Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.02.2008. u 17:17 - pre 195 meseci
Nakon 20 godina pusenja resio sam da ostavim cigarete. Nema potrebe da navodim svima dobro poznate razloge. Evo danas mi je vec osmi dan kako nisam zapalio. Kriza me hvatala prvih 5 dana, po ceo dan. Sad se javlja uglavnom uvece. Ali kriza ipak ne prolazi, kako neki kazu posle tri dana. Ono sto me posebno deprimira jest cinjenica da mi vecina stvari vise ne pricinjavaju zadovoljstvo kao nekad. Recimo, pre koji dan sam polozio ispit i dobio licencu za posao ali se uopste nisam radovao. Jednostavno, trebala mi je cigareta da "overi" zadovoljstvo. Slicno je sa svakodnevnim zadovoljstvima, kao npr kafa, jelo, gledanje filma, slusanje muzike, rad za racunarom i td i td... sve to prija, ali ne tako jako kao nekad uz cigaretu. Hoce li tako ostati zauvek ili samo dok je kriza. Kakva su vasa iskustva? Mislim na bivse pusace. Dokle ce ta kriza da traje. Znam da popusta, ali neko rece da nikad nece sasvim prestati. Da napomenem... nista od raznih sredstava protiv pusenja ne koristim (lekove, nikotinske cigarete, flastere i sl..). Ono sto me trenutno "drzi" je da, ako bi zapalio, doziveo bi jak licni poraz... i toga se plasim. Ipak, 8 dana apstinencije nije mala stvar... nadam se da cu izdrzati..
Ako imate koristan savet, kako bi lakse prebrodio krizu, pomagajte...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.02.2008. u 17:25 - pre 195 meseci
Meni je trebalo oko 6 meseci da potpuno zaboravim na cigarete. Nisam imao nikakvu fizicku krizu, vec mislim da je bilo tesko izbaciti tu naviku drzanja cigarete i citavog tog rituala.
Na pocetku sam stalno razmisljao o njima, bas kao i ti, ali sa vremenom sve manje i manje. Pre toga sam pusio oko 10 godina.
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 758
*.dynamic.sbb.co.yu.



+109 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.02.2008. u 18:22 - pre 195 meseci
Najbolji ces efekat postici ako jedanput na mesec dva zapalis cigaru. Mnogo bolji efekat nego da pokusavas da budes apsolutno dosledan. Taj sam savet cuo na vise mesta. A ovo sa zadovoljstvom, cim se mozak i dopaminski receptori odviknu hemija iz cigara, normalno ces dozivljavati sva zadovoljstva kao i ranije. To moze da potraje i nekoliko meseci... I nadji neki 'hobi' da zabavis 'nervozne ruke' koje su navikle da stalno drze upaljac, kutiju, tresu pepeo i slicno (ono, kao, grickaj nokte :)).
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
79.101.143.*



+35 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.02.2008. u 18:29 - pre 195 meseci
Pusacki staz - oko 12 godina.
Bundevino seme(i zdravo je i ukusuno), zvake, nikotinske i obicne...
Meni je najzesca kriza trajala prvih sedam dana, a nikotinske zvake sam trosio nekoliko meseci.
I da, kad izadjes u grad ne narucuj pivo, barem neko vreme!!! :)
Depresija i kriza ce proci, koristi obavezno pomagala, svest o licnom porazu je nekako suvise apstraktna stvar. ;)
Pozdrav i srecno!
 
Odgovor na temu

LoLive
System Administrator
-LO-

Član broj: 170476
Poruke: 145
79.101.128.*

Jabber: lagator@live.com
Sajt: www.host-space.info


+4 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.02.2008. u 19:02 - pre 195 meseci
što reče Kristijan..G.
1000 i 1000 sklekova..


LM (nisu cigare)
Ja sam pušio oko 10god.
Moglo bi se reći da je razlog tome iz čiste nervoze...a ne užitka!!!
Posao,porodica,i problemi razni...itd
Ali eto kao to je neko opravdanje...

Prestao sam da pušim jer je svima oko mene smetalo...
Mesečno sam trošio 50eur na cigare a pri tom nisam imao neke bitnije stvari..
Crkne mi auto..za to nemam a za cigare se uvek nađe!!!

Ko hoće da prestane...mora to u GLAVI da prelomi..
Da bude čist sa sobom,a ne neke glupost...
tipa..
Evo palim samo uz kafu,ili to mesečno jednu-dve..to su koještarije..
Mora čovek da bude uporan,da ima volju i postavi sebi zadatak bez cigara..

Prolaziće dani nedelje meseci od brojanja i na kraju ćeš zaboraviti...kada si poslednji put zapalio..

A najlakše je prestati;
Svaki put kada imaš slobodno vreme iskoristi za šetnju...to je provereno(tako se i alkoholičari skidaju).sada je lepo vreme...
semenke žvake...dosta vode..bez alkohola...jer on traži cigaru..
Izbegavati mesta gde je prisutan duvanski dim u većoj meri..Znači neodlaziti u kafiće bar par meseci(već šetanje..da ponovim)..
Oni koji mogu da se bave nekim sportom još bolje.Trčanje je zakon!!! ili biciklo
Uvek ali uvek unositi tečnost kada osetiš onu kiselinu..da nisi zapalio skoro..

Sve je stvar psihologije(da ne pametujem ali je tako)...
Čovek ako želi da prestane a pri tom sedi kući gricka nokte,broji sate od poslenje cigare ...teško da može da se reši istih.Zato je dobro to vreme utrošiti na navedeno..
pozz

[Ovu poruku je menjao LoLive dana 25.02.2008. u 20:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
91.150.115.*



+294 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.02.2008. u 19:07 - pre 195 meseci
Potražite na internetu knjigu Allen Carr - Easyway to stop smoking, ili još bolje, CD-ROM aplikaciju istog imena.

Nakon nešto više od osam godina pušačkog staža, i nakon gledanja Carrovog programa momentalno sam odlučio da ostavim pušenje.

Program, tj. knjiga, bazirani su na razbijanju predrasuda "zašto zaista pušimo, zašto je "teško" ostaviti pušenje" i sl. Program otkriva zašto je neefikasno ostavljanje putem postepenog smanjivanja, korišćenjem nikotinskih supstituta; zašto je pogrešno nakon ostavljanja menjati navike - dakle, ne: apsolutno ne treba izbegavati društvo pušača, kafu, alkohol... naravno, ako ste ga pili i ranije ". Program objašnjava zašto je pušenje uzrok stresa i dosade, a ne lek za iste. Takođe, otkriva zablude o tobožnjoj potrebi za "snagom volje" za ostavljanje cigareta.

Moje iskustvo: nakon odgledanog programa, i momentalno sam doneo odluku koju već tri meseca ne dovodim u pitanje. Neki će se smejati i reći "pa šta je to, ja sam izdržao i godinu dana, pa sam ponovo propušio". E, u tome je baš razlika - u kvalitetu odluke. Da li ćeš ostavljanje cigareta doživljavati kao da ti je umro prijatelj, pa će ti non-stop nedostajati, a ti ćeš se svojom "snagom volje" suzdržavati kod svake šoljice kafe i svakog gutljaja piva...
ili ćeš ostavljanje cigareta doživeti kao ubijanje neprijatelja i nastaviti dalje kao da nikada nisi ni pušio

Ako dozvolite, knjiga-program će vam "isprati mozak" na pozitivan način, i zaboleće vas k* da zapalite uz pivo i kafu posle jela itd. Sve što je potrebno da Allen Carrov metod proradi i u vašoj glavi:
- iskrena želja za ostavljanjem (ne "snaga volje"), u smislu, iako "volite da pušite", želeli bi ipak da ostavite pre ili kasnije
- pažljivo slušajte čiku šta zbori

Inače knjiga je prevedena i kod nas, njen naslov je: "Alen Kar - Lak način da ostavite pušenje"
A evo za kraj i rezime njegovih saveta za ostavljanje - no, ipak savetujem gledanje celog programa ili čitanje knjige.

 
Odgovor na temu

boban779

Član broj: 16815
Poruke: 433
*.adsl-4.sezampro.yu.



+41 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.02.2008. u 19:10 - pre 195 meseci
Nije loša ta knjiga. Ja sam se uplašio da ću stvarno ostaviti cigarete dok sam čitao tu knjigu tako da je nikada nisam završio. Ostalo mi je još par stranica.

P.S. Nađite negde od čega je umro Allen Carr
Keep clicking.
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
91.150.115.*



+294 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.02.2008. u 19:15 - pre 195 meseci
Citat:
boban779: Ja sam se uplašio da ću stvarno ostaviti cigarete dok sam čitao tu knjigu tako da je nikada nisam završio.

Care

Citat:
P.S. Nađite negde od čega je umro Allen Carr

Da. Čovek je umro od raka pluća, iako je već 20+ godina bio nepušač. Ipak, pet kutija dnevno koje je tukao do momenta ostavljanja ostavile su svoj danak.
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.02.2008. u 20:13 - pre 195 meseci
Tema je otvorena da bi se dobili korisni saveti i namenjena ljudima sa namerom da ostave pusenje.
S obzirom da je milani63 odlucio da ostavi cigarete, sve poruke koje nemaju veze sa ovom diskusijom ili podrzavaju pusenje bice obrisane.

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 13.09.2010. u 00:43 GMT+1]
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

milani63

Član broj: 161095
Poruke: 18
77.46.226.*



+29 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.02.2008. u 23:12 - pre 195 meseci
Ljudi, hvala svima na odgovorima i podrsci. Sad vidim da sam u nekim stvarima gresio od pocetka. Na primer prvi i treci dan sam popio pivo... uh kad nisam umro od muke. Neko mi je rekao da je to dobar test. Kao, odmah u pocetku se izlozis iskusenjima (u smislu celicenja), pa ako to prodje onda nece biti problema. Inace taj treci dan prestanka sam stvarno bio na jakom testu. Em popio pivo, em se posvadjao sa suprugom (nista strasno). U istim prilikama, dok sam pusio, otislo bi pola kutije za par sati. Ipak, izdrzao sam..nisam zapalio. Kako mi je bilo, ne pitajte.
@emil ranc
sto se odluke tice, to je konacno. Cigareta nikad vise. Zaista sam resio. Sad samo trazim nacin da prodjem sto bezbolnije.. da kriza bude kraca.. da mi male, lepe zivotne stvarcice ponovo pricinjavaju zadovoljstvo kao nekad.
Iskreno, da ne mislim ozbiljno da prestanem ne bih otvarao ovu temu.. pa evo jos jednog dodatnog razloga. iako vas ne poznajem, bilo bi me sramota kad bih ponovo zapalio.
Da sumiram danasnji dan. Pre podne nikakvih problema, kao da nikad nisam pusio. Cak sam i prvu jutarnju kafu popio bez problema. Poslepodne i uvece..hmm.. malo teze. Evo, sad dok pisem post, kriziram. Uh.. 8 dana bez cigarete. Kakav kapital.
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

buljko
Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.02.2008. u 23:24 - pre 195 meseci
Kada strah nadvlada strast, lako je odvici se od cigareta! Pusio sam 30 godina i ostavio cigarete u momentu! Organizam se, normalno, bunio ali, jedan od jacih razloga je i onaj spomenut u prvom postu... inat i cvrsta resenost da vise ne zapalim ni jednu. Prestao sam na tri kutije dnevno (islo ponekad i do 4-5/24h), znaci, moze u bilo kojoj situaciji! Kada budete stavljeni pred izbor, ili pusenje ili ... bice Vam lakse odvici se. Trudite se da ne dodje do toga, prestanite na vreme.

PS. Ne pusim vec 7 godina!
 
Odgovor na temu

Bhamby

Član broj: 50779
Poruke: 388
79.101.212.*



+6 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.02.2008. u 23:45 - pre 195 meseci
Dobar razlog za odvikavanje:

Saving money by not smoking.

http://www.vlasotince.com/bamby/

$$$ =



 
Odgovor na temu

lm741
VOJVODINA

Član broj: 167617
Poruke: 672
*.mynsn.net.



+67 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti26.02.2008. u 00:33 - pre 195 meseci
Pušio sam 22 godine. 3-4 kutije na dan
Noću sam se budio da ispušim cigaru Sada nepušim 8-9 meseci
Poslednjih pet godina mući sam sebe i druge, pokušavao na razne načine da ostavim ali nije išlo,..
bilo je puši ću uz kafu, pa svaka dva sata pio kafu,.
dešavalo se da ostavim dva-tri dana ali je to tad za moje naj bliže bio pakao,..
Nalazi sam sva moguća opravdanja i objašnjenja zašto sam opet zapalio a neverovatno koliko sam se JADNO osećao dok sam kroz dim gledao onog kom pričam,..
Prosto dok čovek sam neshvati da TO nije NIŠTA, da to nije prirodno,postavi sebi pitanje koja životinja u prirodi troši duvanski dim,..dali krmača puši,...krmača je a neće duvan

Ako si rešio, nevaži priča tipa "ej samo jednu nedeljno dok ne prebrodim krizu"
Mora ili ili
Ako ti se i desi a sigurno da hoće jaka želj tog momenta ustani ili napusti tu prostoriju ili društvo,..izdrži par nedelja i pitaćeš se "šta mi bi da se patim"

uvek pomisli i seti se koliko će te biti žao ako ponovo zapališ, svakog sata sve lakše i lakše će ti biti ali nemoj nikako da brojiš te sate
tek sad možeš da osetiš kolko pušači SMRDE pa zar hoćeš da si ponovo tako smrdljiv..........to uvek sebe zapitaj kad ti se javi

Cigaretu moraš posmatrati kao svog naj većeg neprijatelja
Ja sam sebe ubedio da sam cigaretom naneo velike štete svom organizmu i da sam narušio zdravlje, zato nikad više neću zapaliti cigaretu
Prošao sam sve varijante u kojima je cigareta bila obavezna, sreća i tuga ,...............................................................
Pozdrav i samo budi uporan


1. Ko zna više, bog mu je dalje
2. Ko zna manje, bog mu je bliže
3. Ko ništa ne zna, njemu bog može biti svako
 
Odgovor na temu

saks69
Stankovic Aleksandar
N. Beograd

Član broj: 136454
Poruke: 49
*.eunet.yu.



+6 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti26.02.2008. u 01:12 - pre 195 meseci
Ma definitivno po meni covek treba da prelomi u glavi sta hoce i toga da se drzi,ja sam prestao da pusim u maju prosle godine i vise cigaretu nisam zapalio .U pocetku je bilo cudno sta sa rukama kako ujutro popiti kafu ili popiti pivo bez duvana ali sigurno covek kad nesto resi 100 % moze to i da ispuni.Najcudnije je to kao sto je vec neko rekao pre mene sto ti nije jasno posle dva meseca zasto sam uopste pusio i cemu tolika frka ujutro nema cigareta ko ce da kupi pune piksle ustajao vazduh (lepo kazu nema veceg protivnika cigareta od bivseg pusaca) uvek neka drama .Interesantno posle ovog perioda kad pogledam rezultate ostavljanja cigareta vrlo sam zadovoljan smanjio sam alkohol i kafu jer bez cigareta mi to nije bilo to ali opet to mi sad ne nedostaje toliko kao da sam izasao iz zacaranog kruga znate ono jos jedna cigareta trazi jos jedno pivo pa opet...U mom slucaju(da se ogradim) imam teoriju da se neke stvari koje radimo u zivotu iz neke potrebe ili zadovoljstva,hobija npr. posle sporta sa ortacima besomucno ispijanje piva ili cigareta posle klope posle sex-a te stvari nisu potpune odnosno ne uzivam potpuno ako ne dobijem cigaretu ili pivo kao da prica nije ispricana do kraja,ne osecam se potpuno.To mu dodje ka robovanje cigareti ili pivu jbg-a moj slucaj a sad posle 10-ak meseci stvari gledam potpuno drugacije tamo gde su mi cigarete bile deo nekog rituala vise mi uopste nisu potrebne. Ja sam pusio 20 godina po paklu dve fizicka zavisnost mi nije bila problem ali mislim da je psihicka mnogo teza ali samo volja i nista drugo i sto vise boraviti van kuce priroda,voda setnje voznja biciklom smanjiti alkohol i zaposliti ruke -smaracki saveti uvek isti ali to ti je sto ti je izdrzi!
pozdrav!
$
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.mn.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti26.02.2008. u 04:27 - pre 195 meseci
Uveren sam da nema glupljeg poroka od duvana.

I alkoholicari i narkomani od zla koje uzivaju imaju bar nekoliko trenutaka nekog intenzivnog psihickog zadovoljstva. Kad
propadaju (sto im se obicno neumitno desi), bar se kockaju na veliko.

Uzivaoci duvana, osim apsolutnog troska u svakom pogledu (zdravlje/pluca/zubi, novac) nemaju ama bas nista, izuzev
sto nekome moze da se svidja kako smrdi (muzevno, kazu).

Ne pusim vec vise od 17 godina. Posle svakodnevnih 2.5 pakle domaceg Marlboro-a, prestao sam u cugu, posle jedne
sedeljke sa svojim najboljim drugom u kojoj sam potrovao alkoholom i svim cigaretama koje sam imao sve sto me je tistilo
(tada je bilo dosta toga), da bih na kraju otrovao i sebe, bio na granici kome (ne secam se nekih 10 minuta), lepo se
izpovracao, doteturao kuci, i sutra ujutro rekao sebi da je bilo dosta.

Od tada - ni jedna jedina cigara. Kao su me nudili u par prilika, apsolutno mi nije padalo na pamet da ta g**** uzimam u
ruke.

Ubedjen sam da je zavisnost od duvana zapravo znatno manje bazirana na hemiji, a znatno vise na navikama na odredjene
fizicke kretnje i ustaljene radnje:

- cigareta kao zabava za prste se uspesno leci drzanjem bilo kakve olovke u rukama i komada papira na kojem se zvrlja sta
god ti padne na pamet. Daleko je bolja zabava nego cigareta, a pokriva jednu od komponenti zavisnosti (sta sa rukama)

- pokret prinosenja necega ustima (za koji psiholozi kazu da je varijanta uklanjanja straha od okoline tipicna za mladuncad
sisara) se odlicno nadomesta semenkama bundeve, slatkisima, grickalicama, a moze i grisinama ;)

- grimase lica koje se prave kad se uvlaci dim zapravo uzrokuju zatezanje misica na odredjenim tackama na lobanji koje su bitne
za koncentraciju i osecaj fokusiranosti i prisutnosti. Te tacke se mogu masirati i rucno, bez pusenja, a nalaze se iza usiju, kao
i na vrhu temena. Blaga masaza jagodicama prstiju prvo temena, pa posle prema usima postize potpuno isti efekat, i otklanja
vrlo bitnu komponentu zavisnosti - osecaj izgubljenosti.

- ubacivanje novca za cigare u kasicu svaki put kad bi se inace islo po cigarete moze da ima strahovit efekat posle godinu dana.
Svojevremeno sam izracunao da sam godisnje na cigarete slupavao nekih 1500-2000 DM. Za uzvrat sam dobijao smanjenje
kondicije, upropastavane zube, pluca, usmrdjenu kucu u kojoj su tkanine munjevito upijale dim, a trebalo je po nekoliko pranja
da bi se oslobodile mirisa duvana.

Da ne budem bas 100% negativan - mnogo sam cool izgledao za klavirom, sa cigaretom koja dogoreva u uglu usana....nema jazz-a
bez cigare, ni blues-a bez patnje...imam i sliku negde...





 
Odgovor na temu

LoLive
System Administrator
-LO-

Član broj: 170476
Poruke: 145
79.101.219.*

Jabber: lagator@live.com
Sajt: www.host-space.info


+4 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti26.02.2008. u 07:17 - pre 195 meseci
Meni sad najteže pada kada pogledam ljude koji moraju da istrče sa posla..na pauzi,iz busa,prodavnice..i odmah pale cigaru...

Najteže mi pada to što nemogu da dam komentar(samo savet).
Jer sam i ja bio deo toga..
Bilo bi licemerno da delim lekcije..
 
Odgovor na temu

lm741
VOJVODINA

Član broj: 167617
Poruke: 672
*.mynsn.net.



+67 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti26.02.2008. u 08:02 - pre 195 meseci
Citat:
LoLive:
Jer sam i ja bio deo toga..
Bilo bi licemerno da delim lekcije..
Naprotiv
LoLive upravo zato što si oseti šta je to

Ja bi da mogu celom svetu da dokažem koliko je to loše ali,....

1. Ko zna više, bog mu je dalje
2. Ko zna manje, bog mu je bliže
3. Ko ništa ne zna, njemu bog može biti svako
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti26.02.2008. u 08:46 - pre 195 meseci
@ LoLive Imaj na umu da svojim dobronamernim savetom mozda mozes spasiti najmanje taj jedan zivot kojem ces se obratiti . Naravno , nikako sa agresivnim pristupom jer to izaziva kontra-efekat.
 
Odgovor na temu

milani63

Član broj: 161095
Poruke: 18
79.101.167.*



+29 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti26.02.2008. u 17:16 - pre 195 meseci
Deveti dan bez cigareta. Kriza manja nego juce. Preko dana mi se vise uopste ne javlja zelja da zapalim (možda samo u retkim trenucima). Efekti prestanka su vidljivi i opipljivi, i to me jako ohrabruje. Medjutim problem krize u večernjim satima će sigurno ostati još neko vreme. Danas sam promenio taktiku, pa se nadam manjoj krizi posle večere. Taktika je sledeća: Doručak obilan, ručak obilan, a večera samo koji zalogaj (do sada mi je večera bila glavni obrok). Posle svakog obroka popiti što više vode. Ne sok, ne pivo, ne vino, već čista voda. Na kraju, posle večere šetnja (@saks69, ovo je odlicna ideja) najmanje 1 sat i obavezno duže tuširanje pre spavanja. Mislim da je vecernja kriza izazvana obilnom vecerom i potpunom neaktivnoscu nakon vecere. Eto, to sam resio da promenim, pa se nadam smirivanju vecernje krize i konacnom uspehu.
I da, posto sam ustedeo, castio sam sebe povecanjem brzine ADSL-a na 1,5 Mb/s..
Pozdrav svima..
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
91.150.115.*



+294 Profil

icon Re: adzone.org - Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti26.02.2008. u 19:03 - pre 195 meseci
Svaka čast na uspehu - i jedno upozorenje. Čuo si ga sigurno 1000 puta, ali nije na odmet ponoviti ga.

Greška koju mnogi prave: ostave cigarete, prođe ih kriza, osećaju se dobro itd itd. I onda, dođe tako neki momenat, obično posle par meseci, kad su već sigurni da su uspeli u ostavljanju - padne im na pamet, kako bi mogli da popuše, eto, samo jednu, da se "počaste". Naravno, neće svi ponovo da propuše zbog jedne cigarete ali ogroman broj hoće (e ajd još jednu, i još jednu...), a da nije ni svestan svog povratka poroku!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 803035 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.