Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Video nadzor bez struje i interneta?

elitemadzone.org :: TechZone :: Video nadzor bez struje i interneta?

[ Pregleda: 21026 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gmhans
KI

Član broj: 81337
Poruke: 510



+11 Profil

icon Video nadzor bez struje i interneta?28.03.2008. u 12:19 - pre 194 meseci
Da li bih, i kako, mogao da izvedem video nadzor vikendice koja je 5km udaljena od kuce i koja, sto je najgore, nema elektro instalaciju?
 
Odgovor na temu

DarioBH
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86881
Poruke: 453
89.146.184.*



+1 Profil

icon Re: Video nadzor bez struje i interneta?28.03.2008. u 12:55 - pre 194 meseci
Imas ovako gotova rijesenja, a mozes i nesto improvizovati

http://www.securitycameraworld.com/long-range-transmitters.asp

A za struju je malo problematicno, mozda kombinacija agregata i UPS-a,
kamera radi samo kad senzor ispred nje detektuje pokret (radi stednje struje)
kamera se napaja sa UPS-a sve dok ima struje kad se UPS isprazni pali se agregat sve dok se ne napuni UPS i sve tako.

Samo ovako rijesenje ne da se ne isplati nego ti je isplatnije dovesti struju
Al hajd kad si pitao da odgovorim
 
Odgovor na temu

gmhans
KI

Član broj: 81337
Poruke: 510



+11 Profil

icon Re: Video nadzor bez struje i interneta?29.03.2008. u 19:00 - pre 194 meseci
Hvala na odgovoru, problem je u tome sto nema elektricne mreze u blizini, inace pustio bih ja zlotvorima (lopovima) struju u zicanu ogradu, sve mi pokradose! (dobro ne bas 220V direktno, nego 110V preko trafoa)
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Mister Big Time
Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Video nadzor bez struje i interneta?30.03.2008. u 17:02 - pre 194 meseci
Mislim da je ovo neizvodljiva operacija za to sto tebi treba. Jednostavnije ti je da stavis psa cuvara ili tako nesto od proverenih starih dobrih metoda. ;)

P.S. Tema nije za Home net.
 
Odgovor na temu

gmhans
KI

Član broj: 81337
Poruke: 510



+11 Profil

icon Re: Video nadzor bez struje i interneta?31.03.2008. u 10:22 - pre 194 meseci
E moji moderatori, ispremestaste ovu moju temu bez ikakve potrebe, a ocigledno da ni sami ne mozete da se dogovorite! Ali zato je Harman&Kardon audio pojacalo ostalo u rubrici TV-uredjaji, iako mu ocigledno tu nije mesto jer postoji soba Audio-elektronika. A sto se tice mog problema sa video nadzorom na daljinu, i dalje mislim da mora postojati neka wireless kamera koja bi se mogla napajati iz akumulatora, ili mozda alarm koji putem tel. linije javlja na odredjeni tel. broj, samo ako postoji ovakav alarm koji moze da koristi mobilni telefon n.pr. Ali, sad kad je tema premestana, pitam se da li ce neko kompetentan uopste ovo procitati! Vrlo ne profesionalno, mada ste mi u pocetku delovali kao vrlo ozbiljan forum...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Video nadzor bez struje i interneta?31.03.2008. u 11:21 - pre 194 meseci
Sad ti je tema na pravom mestu ;)

To sto ti zelis je malo teze izvodljivo, bez struje i bez neta...

Meni jedino pada na pamet akomulatorsko napajanje i centrala sa GSM dojavom, na video nadzor zaboravi.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Video nadzor bez struje i interneta?31.03.2008. u 11:37 - pre 194 meseci
Bez struje to je pa... nemoguce, zar ne? Znaci nekakvno napajanje energijom moras imati, posto ti je mreza daleko jedino da ulozis pare u neki solarni panel koji ce preko dana puniti akumulator koji ce da napaja nekakvu opremu za nadzor.

Samo ce to da kostaa...


[Ovu poruku je menjao bakara dana 31.03.2008. u 17:30 GMT+1]
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
212.200.18.*



+2 Profil

icon Re: Video nadzor bez struje i interneta?03.04.2008. u 12:46 - pre 194 meseci
Upravo tako,isuviše je skupo,najpovoljnije rešenje su akumulatori koje ćeš nositi kući na smenu i dopuniti (s obziroma da ti kuća nije daleko)
 
Odgovor na temu

drani
Kruševac

Član broj: 49150
Poruke: 36



+3 Profil

icon Re: Video nadzor bez struje i interneta?09.04.2008. u 10:38 - pre 194 meseci
A ovako nešto ?

http://www.***.co.yu/Solarni%20paneli.htm



[Ovu poruku je menjao momsab dana 09.04.2008. u 12:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

fdjole

Član broj: 89845
Poruke: 7
*.vrhunskiweb.net.



Profil

icon Re: Video nadzor bez struje i interneta?01.05.2008. u 10:41 - pre 193 meseci
Hmmm, a pored struje i opreme za nadzor ti je potreban i neko ko će da nadzire.
Inače ćeš bez opreme da ostaneš.

Možda ipak banatski alarm - kerâ (kuče) ili bosanski (medved).

+ uz opasnost da odem u off : ja sam problem sa čuvanjem vikednice rešio dogovorom sa nekim lokalnim bajom koji je usput i lovac entuzijasta (poznato je svima u okolini da je naoružan do zuba ;)) ) Čovek sa svega par flaša nečega i povremeno po 50-100€ za neki posao tipa košenje, zalivanje i sl., pazi na moju vikendicu kao na rođenu. Naravno, stavljeno mu je do znanja da ako se ikada išta bude desilo - ostaje bez tih povremenih lepih prihoda.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Video nadzor bez struje i interneta?

[ Pregleda: 21026 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.