Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44607 | Odgovora: 265 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
77.46.165.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(13.04.2008. u 02:55 - pre 195 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Vama je veći problem način pisanja B 92, nego ono šta se zaista dešava. Ne treba vam B 92, pogledajte sami oko sebe.

MyWay, naravno da nije poenta u poreklu kapitala, nego u njegovoj količini, tj. ceni (da li je pri prodaji najviša moguća), a posle toga u veštini kako taj kapital upravlja onim šta je kupio.

Inače, po menadžmentu i produktivnosti rada ne bih nikada mogao da izjednačim US steel i bilo koju kompaniju koja će biti prodata/poklonjena Rusima


Pa dešava se to što se dešava, izabrani predstavnici vlasti trguju u svoje i naše ime, kako najbolje umeju. Jbg. nisam ja kriv što se ti osećaš izigranim i izneverenim / cenim te kao racionalnog sagovornika, zaista, / i ja bi voleo da se svet otima da uloži kod nas, ali izgleda da nije tako.

Suviše je uslova sa obe strane u jednačini oko NISa da bi ih isključivo aukcijska prodaja rešila. Ako hoćeš da rafinerije nastave da rade, da poštuju eko standarde, da ti dovedu gas, uslovi su takvi, to su procenili jbg. demokratski izabrani predstavnici i eksperti i potpisali su to, išli u Moskvu čak. Mogli su podeliti NIS u funkcionalne i logične celine ali nisu. Pa nije prvi put da oni koji su izabrani od strane naroda rade suprotno narodnim interesima!
NIS nije u stanju samostalno da isporuči gorivo do kupaca, nema kapacitete- pumpe, to znači da nema uslova za monopol bez državne pomoći. Sa druge strane porezi i akcize u strukturi cene goriva su da kažemo 50%, ako ne i više, nisam par godina pratio, pa ti vidi koji su tu ulozi.

Ja takođe mislim da je najpametnije to prodati na licitaciji, odvojeno, insistirati na ekologiji i tačka. Uzmi ili ostavi, to zvuči racionalno. Samo se bojim da ne bi bilo kupaca, tj. kupili bi da bi zatvorili, kao što su uradili u Mađarskoj, pa posle veseli Mađari otkupljivali natrag od Šella po nešto uvećanoj ceni.

Pa i USSteel je poklonjen, jer je država preuzela mnogo stotina miliona$ Sartidovog duga, pa su mogli da krenu ispočetka.

@MyWay 1,3 mlrd € je po mom mišljenju mala cena, samo lokacije pumpi vrede toliko, a gde su postrojenja, zgrade, hoteli, itd... S druge strane, i dugovi su sigurno veći. Štos je u tome što bilo kakvo razdvajanje maloprodaje od rafinerija, transporta i ostalih funkc. celina NISa, vodi gašenju i zatvaranju rafinerija. pa i danas je jeftinije uvoziti Dizel nego ga kupovati u Pančevu. Čak i mnoge od tih pumpi rade sa gubitkom, nepropisne su u ovom trenutku, zone opasnosti ne postoje, previše je rođaka pozapošljavano i partijskih drugova svih boja i nijansi da bi poslovale efikasno. Ako rasturiš sve to i prodaš posebno, uzeo bi možda više novca više od tih 400 mil., ali bi izgubio na drugoj strani...
Ekologija je izgleda na repu prioriteta... btw. ako se neko od starijih seća ekološke katastrofe u Bopalu u Indiji, komentar Draže Markovića, koji je tada bio predsednik Srbije, kada je čuo kolika je pomoć uplaćena Indiji, je bio nešto kao: Bog te koliko bi mi para dobili za Šabac?

edit-------------------------
video sam cenu za Rumune
I dalje mislim da je 400 mil.$ niska cena jer uključuje i monopol u paketu. Sumnjam da Rumuni u Španiji imaju nešto slično. U igri su i fizičke lokacije pumpi, NIS ima pumpe na udarnim lokacijama, a to su ipak ograničeni resursi.
Ovaj direktor se pravi mutav, kao ne zna šta znači 51%? Pa nije to jedna rafinerija tebi a ova manja meni jer imam kao 49%. Možda se tako trguje u Vladi Srbije, ali izgleda samo tamo

[Ovu poruku je menjao drbogi dana 13.04.2008. u 04:12 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao drbogi dana 13.04.2008. u 04:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(13.04.2008. u 10:37 - pre 195 meseci
pa ako se donese zakon protiv zagadjenja, morace svi da ga postuju.

Strane kompanije uvek posluju po domacim zakonima,a protiv zakonit ugovor ne moze se potpisati.

Mislim da je besmislena ostrascenost protiv Rusa. Mislim, ko bi kupovao filtere ako ne mora ? Pogotovo u stranoj zemlji, bas ga zabole, bio on Rus, Amer ili Mijanmarac.
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(13.04.2008. u 10:55 - pre 195 meseci
postovanom moderatoru Nebojsi Milanovicu:

hocu da ti kazem nesto u vezi tvojih komentara u vezi rusofilije.

Prvo ako je demokratija mogu ja da volim ruse, zarne ? Ili mozda to nije demokratski voleti bratski Slovenski i uz to pravoslavni narod, dakle dvostruko bratski, po dve osnove. Naravno, to ne znaci da sada drzava treba da pokloni nesto Rusima zato sto smo braca. Onda bi i oni nama trebali nesto da poklanjaju jer smo i mi njima braca !

A neke TV sve cine da nasem narodu ogade Ruse. E zato su se ona ogadile nasem narodu jer nas srpski i ruski narod nece biti moguce posvadjati. A pazi, nas narod je i inatan pa ce ne prodati sve Rusima, nego pokloniti i jos ce pocupati sve filtere sa fabrika da pokazemo i to da mozemo.

zivi bili pa videli...

102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.3dnet.co.yu.



+1350 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(13.04.2008. u 11:06 - pre 195 meseci
Ponovo izvrćete teze...

Gde si ti video da ja imam nešto protiv rusofilije konkretno? Da te podsetim šta sam rekao:
Citat:
Nebojsa Milanovic: Slobodno ti budi rusofil, mogu to da budem i ja, ali to ne sme da ima veze sa ekonomijom i ekologijom
..dodaću, ekonomijom i ekologijom celog naroda

Ako želiš da upravljaš državom, nema mesta emocijama, nego čista pragmatičnost i matematika.

Ali ako državu i narod smatraš svojom prćijom, pogodnom za ispoljavanje svoje simpatije/ljubavi/mržnje/frustracije/kompleksa itd, onda se tom narodu pod tvojom vlašću ne piše dobro.

Mislim da su nam poslednje dve decenije sasvim lepo pokazale kako to izgleda.


 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(13.04.2008. u 11:11 - pre 195 meseci
e pa ti koji govore protiv Rusa oni i upravljaju Srbijom ko svojom prcijom zato je zemlja i dovedena do propasti. Sta bi ono sa A-tekom ?
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.3dnet.co.yu.



+1350 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(13.04.2008. u 11:17 - pre 195 meseci
Znaš li ti ko upravlja Srbijom, a naročito ko će, po svoj prilici, upravljati njom posle 11. 5.?
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(13.04.2008. u 11:30 - pre 195 meseci
pa ko ce upravljati posle 11.5 to naravno ne znam.

Cini mi se da sada upravlja DS jer Tadic je predsjednik, a DS ima vecinu u vladi i preglasava ostale. Pre je vladao dss-g17-ns-spo, pre njih dos (mahom ds), a pre toga socijalisti sa radikalima oko 10 godina.

Mislim nije bitno ko upravlja, ionako ce upravljati onaj koga narod izabere.
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(13.04.2008. u 12:07 - pre 195 meseci
Citat:
Pneos: .....
Mislim nije bitno ko upravlja, ionako ce upravljati onaj koga narod izabere.


mislis nije bitno koga narod izabere, ionako ce upravljati svi oni zajedno?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.3dnet.co.yu.



+1350 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(13.04.2008. u 13:14 - pre 195 meseci
Citat:
Pneos: pa ko ce upravljati posle 11.5 to naravno ne znam.

Cini mi se da sada upravlja DS jer Tadic je predsjednik

Ovo još jednom govori o, za mene fascinantnom neznanju običnog naroda o najelementarnijim činjenicama koje im život određuju.

Srbijom već dugo upravlja isključivo Vojislav Koštunica, a nakon 11.5. sva je prilika da će nastaviti, ali sa novim koalicionim partnerima i još razornijim posledicama po privredu i razvoj zemlje.

Da ne kopam sada po vestima, svako može da pronađe istraživanje Medium galup gde se kaže da SRS sama ima oko 2% više nego DS + G 17 zajedno, DSS + NS oko 10,5%, SPS oko 6%, a LDP nisam siguran čini mi se 3 ili 5%.

Kada ovakvom odnosu snaga (čak i da bude nekim malih promena do izbora) dodamo zvaničnu izjavu Tome Nikolića da će ponovo ponuditi Koštunici premijersko mesto, mislim da su druge varijante svedene u domen naučne fantastike.

A kakva će se politika tada voditi, mislim da nije teško pretpostaviti.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-203-223.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(13.04.2008. u 13:39 - pre 195 meseci
zato uvode nove pasose, da ne mozes sa starim izaci posle izbora a i da ne dobijes novi...
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.240.*



+629 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(13.04.2008. u 13:53 - pre 195 meseci
Čuj, bio je nepune 3 godine DS sa Đinđićem na čelu na vlasti i tad su leteli Koštunici ministri /ljudi iz vlade i sa funkcija (osim Draška Petrovića ;-) ) - pa ništa, barem ništa značajno. Čisto da ne bi bilo da je malo skoro tri godine da se nešto uradi, da podsetim da mandat traje četiri godine - da je tri malo, mandati bi trajali mnogo duže...
I lepo me podseti drbogi sa pričom o tome kako su se Mađari otkupljivali nazad od Šela - kako je u to vreme premijer napravio isti takav dil, da se Telekom po višoj ceni otkupljuje od italijana. Pardon samootkupljuje, što je paradox.
Dakle, nit je počelo od jednog čoveka, nit se završilo sa jednim čovekom, ko god da je taj čovek (Milošević, Đinđić, Koštunica, Nikolić...) - to je naprosto stanje u Srbiji.
Nazad na temu - NIS je firma koja je daleko od bestselera, jer:
- se setila da posle 20tak godina baci nekih 160 milja na CAPEX - do tada samo nužni OPEX, plate, Sindikati, radničke sportske igre..
- ono što će i investirati ide kreditnom linijom
- ne poštuje ekološke norme i nema opremu kojom bi ih ispoštovala
- ima prevelik broj zaposlenih i nije se reorganizovala punih 14 godina

A prednost je monopol u smislu zabrane uvoza naftnih derivata, tako da svi derivati potiču iz jedne od dve NISove Rafinerije.

Naravno da se takav monopol kupcu neobično sviđa, aaaali, ako ima uslov da poštuje ekološke propise i ako zna da će takav monopol pasti vrlo brzo sa približavanjem Srbije EU, vidimo da neće biti bestseler, čak i da neće stići ni do 1.2 milijarde € koliko procenjuju da vredi.

A ponovaljam da je priča o NISu kao najvrednijoj kompaniji koja ne vredi ni koliko Mobtel smešna...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.3dnet.co.yu.



+1350 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(13.04.2008. u 14:02 - pre 195 meseci
To je to slepilo koje je jedna od osnovnih osobina retrogradnih (na žalost, vladajućih) snaga u Srbiji.

Ponoviću ti samo dve tvoje rečenice iz prethodnog posta, pa ćeš valjda i ti videti koliko su međusobno suprotstavljene i prema tome, besmislene.

Prvo kažeš da NIS malo vredi:
Citat:
MyWay:
A ponovaljam da je priča o NISu kao najvrednijoj kompaniji koja ne vredi ni koliko Mobtel smešna...

..pa onda izgovoriš i suštinu zbog čega je kupovina NIS-a mnogo više od kupovine, kako kažeš, "dve poluraspadnute rafinerije"
Citat:
MyWay:
A prednost je monopol u smislu zabrane uvoza naftnih derivata, tako da svi derivati potiču iz jedne od dve NISove Rafinerije.

...ali na moju, ali i (mada toga nisi svestan) tvoju žalost, ne umeš te dve činjenice da povežeš....

 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(13.04.2008. u 14:37 - pre 195 meseci
Citat:
To je to slepilo koje je jedna od osnovnih osobina retrogradnih (na žalost, vladajućih) snaga u Srbiji.


eh sad, pa onda si i ti retrogradan jer ne priznajes rezultate demokratskih izbora osim ako na vlasti nije tvoja politicka opcija, zar ne ? Probaj da ubedis sebe da demokratija znaci da na vlasti mozda nece biti tvoja opcija, ali to ne znaci da izbori nisu fer i da sad narod nije normalan jer glasa za x, y, z partiju.

Pogledaj ovako. Vecina naroda u Srbiji zna da je Kosovo otislo, vecina zeli da zivi u EU ili bar kao EU, mnogi su i za clanstvo u NATO, a opet partija koja se zalaze za to nece preci cenzus najverovatnije. Kako to ? Jesi li se upitao nekad.

Prosto, zelje su jedno, a realnost je drugo...
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(13.04.2008. u 14:52 - pre 195 meseci
Citat:

mnogi su i za clanstvo u NATO


Koliko znam, anti-NATO sentiment u Srbiji je vrlo vrlo jak, verovatno mnogo vise od kvalifikovane vecine gradjana, i to iz dva razloga:

- Prvi razlog je ocigledan, sa NATO paktom je Srbija bila u ratu i od strane operacija NATO pakta je pretrpela znacajnu stetu

- Drugi razlog je iluzija o nekim davno proslim vremenima i ideja da Srbija moze, kao nekad SFRJ, da bude "iznad svega toga" tj. da bude "nesvrstana" iako je geopoliticka realnost na Balkanu potpuno drugacija danas (sve zemlje oko nas su ili clanice NATO pakta ili kandidati za clanstvo u istom - vrlo nezavidan polozaj je qrciti se u takvom drustvu ;-)

Prema tome, vrlo je jasno da je pitanje NATO pakta, bas kao i pitanje Kosova, jedno od onih nezgodnih pitanja o kojima malo koji politicar u Srbiji zeli da se javno izjasni ako misli suprotno od vecinskog raspolozenja naroda, u strahu od vrlo verovatnog gubitka podrske u narodu i negativne kampanje od strane politickih protivnika koji jasu tu populisticku liniju.

...

Sto se "zelje za EU" tice, to je jos jedan paradoks - vecina ljudi u Srbiji jesu nominalno za EU, jer EU poistovecuju sa bezviznim putovanjima i parama "iz fondova". Medjutim, ako bi preformulisao pitanje i pitao vecinu gradjana da li su spremni na neke promene koje su neophodne u procesu pridruzivanja EU (pre svega bolne promene u penzionom i zdravstvenom sistemu), verujem da bi broj entuzijasta bio mnogo manji :)

Jbg, bice tako to jos dugo dugo vremena.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.240.*



+629 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(13.04.2008. u 14:54 - pre 195 meseci
Čuj, Nebojša, ja zaisat ne znam da li si aktivista neke partije, ali ako nisi savetujem ti da pod hitno postaneš jer vidim da je to posao koji voliš.
Pročitaj malo svoje postove i vidi da se baviš klasičnim dnevnopolitičkim rečnikom i stilom:
- retrogradne snage, slepilo i sl... valjda je lepše tako krstiti nekog ko drugačije misli od tebe, jer onda to znači automatski da si ti progresivan i dalekovid :-)
- malo iznosiš činjenice/linkove/citate... samo neimenovani izvori, pametni ljudi i sl, a jedini put kad citiraš isečeš bitne delove
- prodaješ priču da nešto treba prodati za velike pare a nemaš ideju ( a ni nameru da razmišljaš o tome) ni koliko je ni kako bi premium kupca privukao da daje tolike pare
Suma sumarum, priča bez podataka/cifara, pozivanje na neimenovane izvore, prozivka i etiketiranje svih koji drugačije misle - ako već nisi u politici, samo napred: potpuno si spreman za taj posao.
I potpuno nespreman za argumentovanu diskusiju na privredne teme...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

mijons

Član broj: 174452
Poruke: 10
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(13.04.2008. u 15:33 - pre 195 meseci
Citat:
Međutim, ja se ne bih osvrtao mnogo ni na tu činjenicu, nego bih podvukao ona sredstva koja nismo dobili, a dobili bi ih, da nas ne vode zaslepljeni rusofili.

Pa isto tako bih mnogo vise dobili od Rusije da nismo toliko okrenuti ka EU.Ovako i od jednih i od drugih dobijamo po malo. Niko nece da investira kod nas jer znaju da se sa jednim izborima sve moze promeniti,ako pobedi ona druga struja.
 
Odgovor na temu

vukad
Switzerland

Član broj: 44086
Poruke: 129
*.swipnet.se.



+14 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(13.04.2008. u 15:51 - pre 195 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
- Drugi razlog je iluzija o nekim davno proslim vremenima i ideja da Srbija moze, kao nekad SFRJ, da bude "iznad svega toga" tj. da bude "nesvrstana" iako je geopoliticka realnost na Balkanu potpuno drugacija danas (sve zemlje oko nas su ili clanice NATO pakta ili kandidati za clanstvo u istom - vrlo nezavidan polozaj je qrciti se u takvom drustvu ;-)


Pitanje clanstva u NATO-u je tipican primer neiskrenosti na politickoj sceni Srbije. Ulazak u NATO podrazumeva da bi Srbija morala da sledi politiku Alijanse, to je alfa i omega ovog pitanja. A izjasniti se za tako nesto je politicko samoubistvo. Zato nam clanstvo u NATO-u poturaju kao clanstvo u nekom fancy klubu u kome su svi pa moramo i mi, "geopolitickoj realnosti", itd. ... jer to je nesto sto je narodu lakse da proguta, jer zaboga necemo da budemo otpadnici. Medjutim te price o "geopolitickoj realnosti" su prilicno irelevantne jer eventualno clanstvo nece promeniti nasu realnost. Jedina razlika je sto sad kao mozemo da se "qurcimo", a onda necemo moci ni to.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr11.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(13.04.2008. u 15:54 - pre 195 meseci
Citat:
mijons: Pa isto tako bih mnogo vise dobili od Rusije da nismo toliko okrenuti ka EU.Ovako i od jednih i od drugih dobijamo po malo. Niko nece da investira kod nas jer znaju da se sa jednim izborima sve moze promeniti,ako pobedi ona druga struja.


Sta to Rusima i pod kojom od opcija ne bi bilo dozvoljeno u poslovanju? Osim nekonkurentnog favorizovanja i nepostovanja ekoloskih i drugih zakona u nekoj politickoj trgovini sa jednom strujom?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(13.04.2008. u 15:56 - pre 195 meseci
Pa sad, clanstvo u NATO paktu i te kako iziskuje razne obaveze, ali ima i tu sitnu prednost zastite jer napad na bilo koju clanicu pakta znaci i napad na sam pakt i NATO je duzan da reaguje.

To je kao reket, jbg. Kao i svaki reket, kosta - ali daje neku zastitu + u zapadnom svetu to i te kako povecava sigurnost investitora u nemogucnost "klizanja" zemlje u neko stanje koje im neodgovara.

Sta da ti kazem, to je kao da imas dobar kafic u sred Sicilije, upadne ti ekipa i trazi reket a ti kazes, "e necu"... Ok, ako imas ledja, ako nemas moze se reci da to i nije tako pametno ;-)

Ovaj svet nije fer :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr11.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(13.04.2008. u 16:07 - pre 195 meseci
Stvarno nije fer :) To je izgleda najteze nama da se pomirimo. A mi cemo u inat da lobiramo kod gubitnika umesto pobednika. Zato i dalje gubimo punom parom...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44607 | Odgovora: 265 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.