Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

skupstina stanara

elitemadzone.org :: MadZone :: skupstina stanara

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17603 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-227-88.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: skupstina stanara17.04.2008. u 19:41 - pre 194 meseci
germanc,pa po nekoj logici bi trebalo OD SVIH,nije 50% ljudi vlasnik tih prostorija
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
89.216.108.*

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: skupstina stanara17.04.2008. u 20:13 - pre 194 meseci
Zakon o održavanju stambenih zgrada:
Citat:
Član 21

Skupština zgrade može doneti odluku da se zajedničke prostorije pretvore u stan ili poslovni prostor, ako su za to ispunjeni uslovi po propisima o planiranju i uređenju prostora i izgradnji objekata.

Skupština zgrade može odlučiti da radove iz stava 1 ovog člana izvede neko od vlasnika stanova, odnosno drugih posebnih delova u zgradi, odnosno neko od članova njihovog porodičnog domaćinstva, ili treće lice ako utvrdi da vlasnici stanova odnosno drugih posebnih delova zgrade, ili članovi njihovih porodičnih domaćinstava nisu za to zainteresovani.

Odluka iz stava 1 ovog člana donosi se saglasnošću vlasnika stanova odnosno, drugih posebnih delova zgrade kojima pripada više od polovine ukupne površine stanova i drugih posebnih delova zgrade.

Na zaključivanje ugovora o uređivanju međusobnih odnosa zgrade i investitora pretvaranja shodno se primenjuje odredbe Člana 18 st. 3, 4 i 5 ovog zakona.

Citat:
Član 18

Skupština zgrade saglasnošću vlasnika stanova i drugih posebnih delova zgrade kojima pripada više od polovine ukupne površine stanova i drugih posebnih delova zgrade može doneti odluku o izvođenju radova na sanaciji ravnog krova odnosno krovne konstrukcije kojom se, saglasno propisima o planiranju i uređenju prostora i izgradnji objekata, može izgraditi, odnosno adaptirati novi stan.

Skupština zgrade može odlučiti da radove iz stava 1 ovog člana izvodi neko od vlasnika stanova, odnosno drugih posebnih delova u zgradi, odnosno neko od članova njihovog porodičnog domaćinstva ili treće lice ako utvrdi da vlasnici stanova odnosno drugih posebnih delova zgrade, ili članovi njihovih porodičnih domaćinstava nisu za to zainteresovani.

Investitor radova iz stava 2 ovog člana i stambena zgrada svoje međusobne odnose uređuju ugovorom, koji se zaključuje u pismenoj formi i overava u sudu.

Ugovor iz stava 3 ovog člana sadrži naročito sledeće elemente: uslove pod kojima se daje na korišćenje zajednički deo zgrade, podatke o zgradi, podatke o radovima, prava i obaveze investitora i zgrade, rokove za završetak izvođenja radova, rokove za priključenje na instalacije u zgradi, posebne obaveze za pojedine vlasnike, odnosno korisnike stanova i drugih posebnih delova zgrade, pravne posledice u slučaju neizvršenja obaveza.

Ugovor iz stava 3 ovog člana služi kao dokaz o pravu izvođenja radova u smislu propisa o planiranju i uređenju prostora i izgradnji objekata.

Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

germanchc
drvoseca
Beograd

Član broj: 178234
Poruke: 11
*.130.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.golfoglasi.com


Profil

icon Re: skupstina stanara17.04.2008. u 20:30 - pre 194 meseci
Bojane ovaj zakon je ono sto mi je trebalo, thanks :) , probacu da odem sutra do sud-a da mi overe ugovor .
www.golfoglasi.com - moj Golf koga prodajem vec nekoliko godina .
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
89.216.108.*

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: skupstina stanara17.04.2008. u 21:19 - pre 194 meseci
Pazi, tu piše šta je potrebno za prepravku, ali još treba videti šta je neophodno za prenos na tvoje ime (jer se po svakoj logici računa da je taj novodobijeni stan u zajedničkom vlasništvu).
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

skohajm
Novi Sad

skohajm
Član broj: 177306
Poruke: 12
85.89.230.*



Profil

icon Re: skupstina stanara18.04.2008. u 07:41 - pre 194 meseci
ne verujem da cu primenjivati bilo koju od nasilnickih metoda. uglavnom parkiram van dvorista. policija je dolazila par puta, ali to ga nije previse uznemirilo jer poznaje nekog majora u policiji. kada su ga po sluzbenoj duznosti procesuirali kod organa za prekrsaje iz policije su javili da obustavljaju postupak. ja nemam vremena da idem po sudovima zbog ovakvih gluposti, jer izdrzavam porodicu. on s druge strane izdaje par stanova, i po ceo dan je kod kuce i smara i mene i drugih par komsija. inace u dvoristu postoji 7 parking mesta, a zgrada ima 17 stanova. svi imaju ugovore o kupovini stanova gde imaju pravo na koristenje zajednickog dvorista. mene su vrbovali da potpisem i da napravimo nov kljuc samo za nas, ali sam smatrao da je to neposteno prema ostalim stanarima.....
\za sad je jedino resenje da se odselim iz te ludacke zgrade...
hvala svima na odgovorima i predlozima
 
Odgovor na temu

germanchc
drvoseca
Beograd

Član broj: 178234
Poruke: 11
*.130.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.golfoglasi.com


Profil

icon Re: skupstina stanara18.04.2008. u 12:58 - pre 194 meseci
Citat:
Bojan Basic: Pazi, tu piše šta je potrebno za prepravku, ali još treba videti šta je neophodno za prenos na tvoje ime (jer se po svakoj logici računa da je taj novodobijeni stan u zajedničkom vlasništvu).


ne razumem . zasto mislis da se vodi kao zajednicko vlasnistvo kada su mi pre dve godine vise od polovine stanara ustupili vesarnicu (12kvm) na trajno koriscenje ? jedino ako je neophodno 100% potpisa .
www.golfoglasi.com - moj Golf koga prodajem vec nekoliko godina .
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
89.216.108.*

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: skupstina stanara18.04.2008. u 13:59 - pre 194 meseci
Citat:
germanchc:
ne razumem . zasto mislis da se vodi kao zajednicko vlasnistvo kada su mi pre dve godine vise od polovine stanara ustupili vesarnicu (12kvm) na trajno koriscenje ? jedino ako je neophodno 100% potpisa .

Ako se više od polovine vlasnikâ vešarnice (po kvadraturi) slaže s tim da tu više ne bude vešarnica nego stan, onda se vešarnica može preurediti u stan (prema članovima koje sam citirao gore). Međutim, vlasništvo nad tim stanom bi — po nekoj logici, a što nije razjašnjeno u gornjim citatima — i dalje delili svi vlasnici bivše vešarnice; ako bi se on prodavao (nekom trećem licu ili tebi), verujem da bi se prihod morao raspodeliti svim vlasnicima bivše vešarnice srazmerno.

Ipak, ovo su samo moje pretpostavke, a napisao sam ih zato što si posle moje poruke uzeo zdravo za gotovo da imaš vlasništvo nad vešarnicom, a to baš nigde ne piše (u prevodu: skrećem ti pažnju na to da si pomešao dve stvari). Najbolje bi bilo sačekati da neko pronađe gde se u zakonu reguliše ova druga polovina tvog problema, ili — još jednostavnije — da odeš u sud kao što si i nameravao, pa na licu mesta saznaš treba li ti još nešto i šta.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

germanchc
drvoseca
Beograd

Član broj: 178234
Poruke: 11
*.204.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.golfoglasi.com


Profil

icon Re: skupstina stanara13.06.2008. u 21:45 - pre 192 meseci
ako nekome bude trebalo posto sam se detaljno raspitao , potrebno je 51% potpisa vlasnika stanova (tj. 51% ukupne kvadrature), dobiti odluku o ustupanju prostorije na sednici skupstine stanara pa zatim napraviti ugovor sa predsednikom skupstine stanara. ima tu jos peripetija vadjenja dokumenata iz infostana pa za eps, pa upotrebna dozvola, pa broj kat. parcele sa ucrtanom zgradom i prostorijom... u principu jako slicna procedura kao za nadzidjivanje zgrade.


www.golfoglasi.com - moj Golf koga prodajem vec nekoliko godina .
 
Odgovor na temu

VeraVera
Beograd

Član broj: 201978
Poruke: 2
195.178.42.*



Profil

icon Re: skupstina stanara19.11.2008. u 13:37 - pre 187 meseci
Da li predsednik Saveta stanara ima pravo bez pitanja ostalih stanara da ovlasti nekog od stanara da potpise ugovor u njegovo ime? Naime, predsednik stanara je dobio saglasnost jednog broja stanara (ne svih) da može da izvrši neke građevinske radove ispred svoje garaže koja se nalazi u zgradi. Da li predsednik, kao investitor, mora da potpiše ugovor sa Savetom stanara o tim radovima i overi ga u sudu, da bi dobio građevinsku dozvolu i ako mora, ko potpisuje taj ugovor u ime Saveta stanara, jer je nelogično da predsednik sam sebi potpisuje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: skupstina stanara

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17603 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.