Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

presostat, barometar i josh delova za kompresor

elitemadzone.org :: TechZone :: presostat, barometar i josh delova za kompresor

[ Pregleda: 11953 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
77.46.234.*



+1 Profil

icon presostat, barometar i josh delova za kompresor16.04.2008. u 17:57 - pre 194 meseci
hocu da napravim kompresor za airbrush. nabavio sam bocu i motor od zamrzivacha.
e sad..

pregledao sam neke tutorijale i sve to i mislim da mi najvishe odgovara varijanta u kojoj se nishta ne vari, ne bushi i sl.


evo kako sam mislio da uradim..

da na bocu stavim nekakav T ventil i da tako dobijem mesto za ulaz i izlaz a da ne bushim bocu.

sa jedne strane da ide nepovratni ventil tako da kompresor dok radi on uduvava u bucu, a kad stane onda se iz boce ne vraca ka kompresoru (ili to ne moze samo po sebi u samom kompresoru???) i jel bi mogao da izmedju tog nepovratnog i boce uguram neki barometar koji ce mi pokazivati pritisak u samoj boci non stop? kao i presostat da se kompresor sam iskljuchi?(ako je to skupa sprava, taj presostat, onda cu ruchno prekidachem da ukljuchujem i iskljuchujem motor)

sa druge strane bih stavio nekakav regulator pritiska i naravno bochicu za vodu i ulje. postoji li nekakav sklop koji bi mi mogao to odraditi? da na sebi ima nekakav ventil gde cu moci podeshavati koji je izlazni pritisak kao i barometar koji ce mi to pokazivati?

gde mogu da nadjem da kupim sve te komponente, a da su jeftine?presostati, barometri, regulatori... (to moze i na pp)

dakle put vazduha bi bio:

filter za gorivo, kompresor, nepovratni ventil, presostat, barometar, boca, regulator sa barometrom, posuda za kondenzat, airbrush

i kako to sve najbezbolnije da povezem da radi?


hvala unapred
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

brainless

Član broj: 98065
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: presostat, barometar i josh delova za kompresor16.04.2008. u 19:20 - pre 194 meseci
e , znam samo da vazdusna sklopka [presostat] kosta oko 800 dinara
 
Odgovor na temu

Budimir
Beograd

Član broj: 772
Poruke: 176
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: presostat, barometar i josh delova za kompresor16.04.2008. u 19:56 - pre 194 meseci
Proveri, a mozda ce se neki i javiti, sa nekim frigo mehanicarem kako bi to funkcionisalo. Koliko se ja secam kompresor od zamrzivaca ima na sebi i startni relej na kome je i termo zastita. Zbog toga ti se moze desiti da ti presostat ukljuci ali zastita na samom motoru ne dozvoli ukljucenje pa moras cekati par minuta da proradi. Mozda ti to ne deluje tako strasno sada ali veruj mi, zna da nervira to cekanje. Mozda bi to moglo da se anulira ako bi u boci drzao nesto veci pritisak a na izlasku koristio taj regulator za umanjivanje pritiska. Ako mozes izbegni tu "T" racvu na ulazu u bocu jer ti moze remetiti pritisak na pistolju kad je motor ukljucen. Probaj izlaz da montiras na drugi kraj boce (tu stavi i presostat). Sto veca boca to stabilniji rad. Znaci moj predlog je: Motor - nepovratni ventil - boca - presostat - regulator pritiska. Postoje regulatori pritiska koji na sebi omaju dva mala manometra i pokazuju pritisak pre i posle regulatora sto bi ti bilo zgodno zbog ustede prostora i funkcionalnosti. U svakom slucaju sve je moguce ali resi prvo sve sitne probleme pre samog sklapanja.
 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
77.46.234.*



+1 Profil

icon Re: presostat, barometar i josh delova za kompresor16.04.2008. u 20:18 - pre 194 meseci
s' obzirom da sutra trebam otici po bocu i motor..to je iz nekog servisa bele tehnike..ja ne znam kakva je to boca josh..ako ima samo jedan ulaz morao bih da je nekako bushim i da varim izlaz...a to je upravo ono shto bih zeleo zaobici..

Citat:
Budimir: Zbog toga ti se moze desiti da ti presostat ukljuci ali zastita na samom motoru ne dozvoli ukljucenje pa moras cekati par minuta da proradi.


jel ovo ako se usija motor?


Citat:
Budimir: Postoje regulatori pritiska koji na sebi omaju dva mala manometra i pokazuju pritisak pre i posle regulatora sto bi ti bilo zgodno zbog ustede prostora i funkcionalnosti.


mozesh li mi reci neshto o ovome josh? (gde da pogledam za to? koliko to koshta okvirno i sl.? moze i na pp ako je ovde zabranjeno)



u kakvim radnjama uopshte da trazim nepovratne ventile, barometre i ostalo za vazduh??
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

brainless

Član broj: 98065
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: presostat, barometar i josh delova za kompresor17.04.2008. u 12:20 - pre 194 meseci
ja sam to kupovao u prodavnici gde drze elektroopremu i opremu za vodovod/kanalizaciju.. samo da ti kazem jednu stvar.. ja sam isto to poceo da radim sa plinskom bocom i kompresorom za zamrzivac, i na kraju sam kupijo einhell kompresor za 7-8 hiljada[sa bocom od 24 l ].. tako da je najbolje da se dobro preracunas pre nego sto pocnes da kupujes delove!
 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
79.101.228.*



+1 Profil

icon Re: presostat, barometar i josh delova za kompresor17.04.2008. u 12:44 - pre 194 meseci
pa bash o tome i razmishljam josh uvek..

ja sam nashao bocu i motor za 2 000 dinara..
pa ako je taj presostat 800 i ako je taj regulator oko 800 + creva + cimanje izaci ce me mozda i skuplje :S


a jel ima negde da se kupe polovni kompresori? i koliko je to oke?
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

brainless

Član broj: 98065
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: presostat, barometar i josh delova za kompresor17.04.2008. u 17:05 - pre 194 meseci
jedino ako nadjes na nekom buvljaku, ali moras obavezno da ga isprobas..
ima 2 stvari na koje moras da obratis paznju.. da ne bude bez ulja [to su oni sa teflonskim klipom]
i da nije zaribao, sto se desava kada se ne menja ulje redovno..
 
Odgovor na temu

Budimir
Beograd

Član broj: 772
Poruke: 176
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: presostat, barometar i josh delova za kompresor18.04.2008. u 13:31 - pre 194 meseci
Mislim da motor zamrzivaca skoro uvek ima neku zadrsku kad ga iskljucis pa ponovo ukljucis. Probaj sa svojim zamrzivacem kuci i cupanjem iz uticnice. Sto se tice materijala tih stvari imas u prodavnicama alata i prodavnicama materijala za grejanje i vodovod npr. preko puta autobuske stanice (ima ih vise). Inace i ja moslim da ti je trenutno isplativije kupiti NOV kompresor. Em je jeftinije, em elegantnije uradjeno nego sto bi ti uspeo u kucnoj radionici. Ako ne zuris previse sad ce i sajam tehnike pa vidi tamo sta ce biti ponudjeno.
 
Odgovor na temu

dandy_bosanac
Mladen Balotic
Bijeljina-Beograd

Član broj: 148285
Poruke: 112
*.wlan.cpe.InfoSky.net.



+1 Profil

icon Re: presostat, barometar i josh delova za kompresor23.04.2008. u 20:23 - pre 193 meseci
Motor od zamrzivaca je relativno dobro rjesenje, ako se napravi kako valja,
prvo i osnovno je da je kod njega i motor i klip kompresora cjelina i da je sve potopljeno u ulje.
e sada problem sa tim se javlja jer kompresor tj klip uzima vazduh iz prostora oko motora, i nema poseban vod vazduha kao obicni kompresori(vazduh spolja kroz filter ulazi u cilindar i izlazi vani).
klip uvlaci vazduh i uje koje buckanjem udje u usis, izbacuje vazduh pod pritiskom ali i ulje, koje kod frizidera zajedno sa freonom kruzi i vraca se povratnim vodom.
potrebno je zato napraviti filter koji ce na samom izlazu iz kompresora tj kucista motora vrsiti selekciju vazduha i ulja i ulje vracati nazad a vazduh dalje kroz jednosmjerni ventil u bocu.
ukoliko se to ne napravi velika sansa je da kompresor poslije nekog vremena veliku kolicinu ulja izbaci i natalozi u boci za komprimovani vazduh i da motor i klip ostanu bez ulja, sto dovodi do zaribavanja motora i kompresora.

kad se jos uzme tezina samog motora u obzir, pa taj selektor, pa boca, pa tlacna sklopka (obavezno sa rislag ventilom za rasterecenje kompresora pri iskljucivanju), ventili,barometri, filter, regulator pritiska, prikljucci,crijeva i cijevi i posao koji je potrebno odraditi, mislim da je lakse uzeti vec gotov kompresor za brush koji kosta oko 10 000 dinara i ima ga cini mi se u woby haus ili drugim radnjama, prenosni, mali kompresor koji zavrsava posao bez problema....
ili ako nije problem velicina, onda je jos bolja varijanta uzeti kao sto neko ranije rece veci kompresor sa bocom od 15-24l koji kosta oko 7-8 000 dinara....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: presostat, barometar i josh delova za kompresor

[ Pregleda: 11953 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.