Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1192597 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.adsl.eunet.rs.



+10 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.02.2014. u 11:57 - pre 124 meseci
cao forumovci,

Zbunio me jedan Nemac pa bih da prokomentarisemo malo njegovu poruku, naravno ko zna...

Vec pre nove godine me pitao jedan Nemac za posao ali pocetak njegovog ugovora je bio prilicno blizu tako da nisam mogao ni dobiti plavu kartu za to vreme (7 dana) znaci kontaktirao me s`neba pa u rebra kako bi mi to rekli.
Tada sam mu objasnio da ja za to vreme ne mogu dobiti vizu da bih mogao poceti sa radom i da je plava karta moja sansa kako bih dosao da radim. I to je tako ostalo, pomenuvsi mi da ce on jos da se raspita za nacine kako bih me zaposlio.

Sada me opet kontaktirao sa ovom porukom koja me je iskreno zbunila.

Hi Zoran,
I´m still trying to find a way, how to hire you here in munich.
Can you go through a labor leasing contract? which means not as freelance, permanent employed, but hired by another company?
how are things for you at the moment?
Starting date: Around the first two weeks of march.
And one person for the 3rd of march to start
in the next few days i will get more info from BMW
just checking now, who´s available at the time...
What do you say?
Kind Regards
Michael

Ja ne vidim drugi nacin da pocnem raditi u Nemackoj bez Blue Card ili angazovan kao radnik preko druge firme.
Posto ovo drugo ne dolazi u obzir jer nisam zaposlen u firmi koja bi me poslala tamo, onda ostaje Blue Card po sistemu: dobijem ugovor od poslodavca/predam u ambasadu/odobre mi ulaznu vizu/u nemackoj dobiam blue card.

Sada sam zbunjen da nisam siguran sta da mu pisem ako neko zna za neko alternativno resenje neka pise... Hvala
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.02.2014. u 12:39 - pre 124 meseci
Ima vise varijanti, ali ova sa BC ti je najjednostavnija. Druga stvar je sto bi oni nekoga ko je vec tamo.

Mogao bi i ti otvoriti firmu, pa sebe iznajmiti firmi koja iznajmljuje radnike BMW-u, ali kako si van Eu opet bi ti trebala neka dozvola boravka tamo,
sto je sigurno komplikovanije od ove BC.



 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.opera-mini.net.



+10 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.02.2014. u 13:20 - pre 124 meseci
...izgleda da ja nemam mnogo mogucnosti osim stalni posao i Blue Card, tako da moram ostati pri tom stavu.
Opet oni bi verovatno hteli nekoga ko je vec tamo i ima radno boravisnu vizu i moze odmah, ali ja nisam taj.
Sve je prosto konfuzno...

Ali ne izgleda mi loše i ova varijanta sa otvaranjem svoje firme, pa me onda oni kao radnika iznajme. Onda je predpostavljam boravak tamo ograničen po principu koliko ima posla toliko ces biti i raditi, uplata novca na racun firme osnovane u Srbiji, a sta sa porezom ka Srbiji?

[Ovu poruku je menjao k.i.z.a dana 18.02.2014. u 14:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.02.2014. u 21:02 - pre 124 meseci
Oni uplacuju celokupan iznos na racun u Srbiji, ti od toga trebas prijavati porez kao i svaka druga firma. Imas temu o freelancingu i osnivanju firme na forumu.

Ali to tebi ne reseva pitanje vize, ti se sa tim ugovorom prijavljujes za vizu, ali to viza za delozaciju, kada firma salje svog coveka negde.

Od svih viza , mislim da se u EU sada najbrze moze dobiti nemacka Bc, tako da ti teraj neku firmu da ti to sredi pa kada si tamo trazi drugi posao ako ti taj ne odgovara.
Tako su svi otisli.
 
Odgovor na temu

Dahija
Köln, Deutschland

Član broj: 306584
Poruke: 24
*.unity-media.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.02.2014. u 23:04 - pre 124 meseci
Citat:
JovanaEllasa:
I nama je iz više izvora rečeno da se rezulatati testa A1 moraju čekati, i nema druge.

A da li znate možda - da li je neophodno da se priloži uverenje o položenom testu u nemačkoj ambasadi u Beogradu, kada se predaju papiri za pridruživanje porodice?
Na njihovom sajtu piše da teba, a nama je juče službenik u odeljenju za strance (U Kalku (Keln)) rekao da je potrebno da se poznaje Nemački, i da će službenik u Beogradu pitati tog nekoga ko se prijavljuje, a test se radi tek kasnije (nakon integracionog kursa, recimo).
Koja je informacija tačna, iz vašeg iskustva?

HVALA


Ja sam cijeli posao uradio bas ovdje u Kölnu i okolini.
Kada sam dosao u maju 2012. odmah sam sa suprugom otisao do Ausländerbehörde (okolina Kölna) i rekli smo mu slijedece:

1- u braku smo od 2009.

2- ona je njemacki, a ja bosanski drzavljanin

3- sta mi je potrebno za izdavanje dozvole boravka? (Aufenthaltserlaubnis).

Poslije kracih konsultacija sa seficom, sluzbenik nam je rekao slijedece:

1- OBAVEZNO
polaganje A1 nivoa EU njemackog kod OVLASTENIH ispitivaca (uerceg je dao link sa spiskom), a moja preporuka za POLAGANJE je u bilo kojoj VHS Schule u Njemackoj, jer su ljudi popustljivi, posebno na USMENOM ispitu. Receno je da je sasvim SVEJEDNO gdje cu to poloziti (Njemacka, Bosna, Srbija ili BILO GDJE u svijetu, njima je vazna DIPLOMA).

2- ROKOVI:
Ako polazem u Njemackoj, moram paziti da to uradim u roku od 3 MJESECA (koliko se moze turisticki boravit u DE bez vize), jer u protivnom bi morao preko ambasade u Sarajevu, a to su onda DODATNI MJESECI cekanja, jer nasi ljudi (sluzbenici) su najgora BAGRA ;))

3- Posto mi je supruga NJEMACKI DRZAVLJANIN,
ljubazni sluzbenici su nam saopstili da nam NISU POTREBNE platne liste ili kvadratura stana, mada to nama nije bio problem hvala Bogu, ima se, moze se, al se i rinta ;))

ODMAH smo na netu smo proguglali ovlastene VHS Schule koje su u bliskom roku davale ISPITE iz nivoa A1, putem neta smo se prijavili u DVIJE SKOLE, jer nisam bio siguran da cu za 15-ak dana spremiti ispit (u drugoj je ispit bio malo kasnije).

Prvo sam nabavio KNJIGU "BERLINER PLATZ 1 NEU" (takodjer NET-om, Amazon) a onda ucio oko 6 do 8 sati dnevno, a u slobodno vrijeme TRCANJE vani radi cirkulacije ;))
Za uspjesno polaganje A1 nivoa vam je potreban SAMO DIO znanja iz te knjige, i strogo te rijeci. Ne smiju se uciti pojmovi koji nisu u toj knjizi, vec se treba koncentrisat SAMO na ono sto se trazi na ispitu.

Srecom, bio sam disciplinovan i polozio od prve, a prije toga sam na njemackom znao samo "GUTEN TAG" i "HALT" (iz partizanskih filmova) ;))

Certifikat sam cekao OKO 20 DANA !!! Stiglo je POSTOM, a odmah sutradan sam se prijavio u Ausländerbehörde kod istog sluzbenika, ispunio FORMULARE, JEDNU biometrijsku sliku, pasos i otisak prsta. PASOS je OSTAO kod njih CIJELO VRIJEME obrade naseg zahtjeva, tako da nisam mogao nigdje iz Njemacke. Umjesto pasosa sam dobio privremenu potvrdu. Takodjer sam morao ponovo donijeti MEDJUNARODNI VJENCANI LIST sa APOSTILLE PECATOM (pecat se dobija u lokalnom sudu gdje je brak sklopljen, jer smo se vjencali u Bosni), al to su mi u medjuvremenu poslali iz Bosne. prevodjenje mi NISU TRAZILI.

Nakon cirka 2 mjeseca postom sam dobio PREDPOTVRDU sa "cestitkom" da uplatim 110 eura za Aufenthalt karticu, i TERMIN za razgovor (cirka mjesec dana sam cekao).

Kad je KONACNO dosao taj dan, otisao sam u Ausländerbüro, dali su mi Aufenthalt karticu i ODMAH sam radio MINI-TEST gdje je utvrdjeno da je moj nivo znanja njemackog A2 nivo, pa sam dobio i SPISAK VHS skola, kao i drugih certificiranih ustanova za KURS njemackog koji je OBAVEZAN do nivoa B1.

Kursao sam A2 i B1, izasao na ispit iz nivoa B1, polozio, potom kurs LEBEN IN DEUTSCHLAND (traje 2 sedmice), i to polozio, i to je to. ;))

Najbitnije pitanje je da li covjek zeli ici preko AMBASADE ili ovdje rjesavati stvari, ali i problemi sa visinom prihoda ako supruznik nije njemacki drzavljanin ili vlasnik cuvene BLUE CARD.

Ovo je prica IZ PRVE RUKE, moja licna prica sa svim okolnostima vezanim uz moj slucaj, a svaki drugi slucaj je prica za sebe, tako da je potrebno dobro se informisati prije nego se krene u akciju.

 
Odgovor na temu

aurora09
DE

Član broj: 314028
Poruke: 31
*.pools.arcor-ip.net.



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.02.2014. u 23:07 - pre 124 meseci
@ k.i.z.a:

Vizu JESTE moguće dobiti tako brzo i moguće je početi da radiš maltene nekoliko dana po potpisivanju ugovora.

Moj slučaj je bio sledeći:
- u utorak bila u Nemačkoj na razgovoru, dobila posao i potpisala ugovor
- u četvrtak podnela u ambasadi u Beogradu dokumenta (potpisan ugovor, prevod diplome faksa, i još par formalnosti)
- u sledeći utorak javili mi da je gotova viza, i da dođem sa pasošem i izaberem datum koji želim da mi piše u vizi

I ostalim ljudima sa kojima sam pričala, viza je bila gotova u roku od 3-5 dana, naravno ako ispunjavaju uslove propisane Plavom kartom (odgovorajuće obrazovanje i visina plate). Čak i nekima koji nisu ispunjavali ove uslove, viza je odobrena, kasnije i Plava karta, samo što je proces malo duže trajao i tražili su im dodatna dokumenta i potvrde.
Taj proces je brz jer su u ambasadi odlučuje o tome, a ne u Nemačkoj, i to je samo ulazna viza na tri meseca, a kad dođeš ovde, prijavljuješ se za Plavu kartu (i produžavaš ulaznu vizu po potrebi).


 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.opera-mini.net.



+10 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.02.2014. u 06:40 - pre 124 meseci
hvala vam na komentarima, neke stvari su jasnije.

I Nemci su malo razmisljali pa sam dobio od njih poruku:
Maybe I can hire as a permanent,
but with a temporary contract.
I have
to ask my tax consultant.

Ne dopada mi se ovo ograničenje ugovora a samim tim i plave karte, ali videcemo jos koliko bi to trajalo.
Mozda se nema racun petljati oko svega ako je ugovor na 3,4,5 meseci + 3meseca vazi plava karta?? Sta mislite o tome?
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.02.2014. u 09:27 - pre 124 meseci
Mislim da ti treba ugovor minimum 1 ili 2 godine da bi dobio vizu. Ako oni hoce nekoga za kontrakt od 3 meseca, ne isplati se zajebancija sa vizom. Onda ti je bolje da odradis 3 meseca na crno, a napravite ugovor i oni ti plate na srpski racun. Ne znam detalje, ne znam sta ti zelis , da odradis ugovor pa se vratis sa parama, da ostanes tamo ... Moras napisati sta ti ustvari zelis pa da onda pokusamo pomognemo.
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.adsl.verat.net.



+10 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.02.2014. u 17:20 - pre 124 meseci
Cao ljudi,
Nemanja moj cilj je posao u Nemackoj po proceduri stalan posao/plava karta...
Za sada jos uvek usavrsavam svoje znanje i odmeravam/sakupljam firme gde cu da konkurisem, njhove potrebe, potraznju za poslom, uslovi za odlazak, smestaj i ostalo.

U medjuvremenu me na LinkedIn primete neki pa me kotaktiraju sto je slucaj sa ovim poslodavcem. Pa bih sada da izvucem maksimum iz cele price i odem da radim po pomenutom principu stalan posao/plava karta. Ja sam mu napomenuo da je to za mene najbolji put i da nijedan drugi nacin mi ne odgovara.

Nakon toga on mi odgovara:

Maybe I can hire as a permanent,
but with a temporary contract.
I have to ask my tax consultant.

Posto jedna tacka oko provedure za plavu plave kartu glasi:

How long is the blue card valid for?
The EU blue card is at first valid for 4 years. If the working contract covers a period of less than 4 years, meaning it is limited, the EU blue card will be valid for the time of the working contract plus 3 months.
Izvor: http://www.bluecard-eu.de/eu-blue-card-germany/

Ostalo je da mi javi koliko bi taj ugovor trajao pa da se onda presaberem imam li racun zajebavati se oko vize i smestaja ako je ugovor 3,4,5 meseci.
Sta vi mislite?
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.02.2014. u 07:49 - pre 124 meseci
Planiram da putujem sa decom u aprilu za Nemacku avionom. Deca imaju nemacki pasos a ja srpski. Da li mi je potrebna saglasnost od supruga ( ono overena u sudu da mogu da putujem sama sa decom). Izvinjavam se sto sam off, malo sam skrenula sa teme.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.02.2014. u 09:01 - pre 124 meseci
@k.i.z.a
vidis i sam da ti se ne isplati ici za kraci ugovor od 6 meseci, toliko ti treba samo da se snadjes da bi mogao traziti drugi posao.
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.opera-mini.net.



+10 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.02.2014. u 10:50 - pre 124 meseci
Ako bih i otisao na tako kraci period, mogao bih da upotpunim svoje znanje i steknem iskustvo, pored toga i produzetak ugovora moze da se desi. Tako ako mi bude ponudjeno 6 meseci, spreman sam da krenem... Ali na manje ne znam ni sam, ni tamo ni ovamo...
Hvala na podrsci Nemanja.
 
Odgovor na temu

lala7

Član broj: 286390
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.02.2014. u 18:05 - pre 124 meseci
Da li neki clan foruma ,mozda zivi u Frankfurtu i okolini? Potreban nam je stan u Offenbachu...svaka pomoc je dobrodosla :)
 
Odgovor na temu

DADoooo123
ne zaposlen

Član broj: 321648
Poruke: 1
81.93.67.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.02.2014. u 12:21 - pre 124 meseci
pozdrav svima na forumu,eh ovako vjerenica mi je odselila u njemacku dortmund to jest,dobila je posao kao njegovatelj dobila je radnu vizu na 3 mjeseca i naravno uskoro ce joj produzit i vizu i ugovor e sada zanima me kad bih ja mogao dobiti papire na osnovu nje za neki duzi boravak znam da necu dobiti zadugo,ali eto od prilike ako neko zna,hvala unaprijed svima.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.02.2014. u 13:14 - pre 124 meseci
Citat:
DADoooo123:vjerenica mi je odselila u njemacku dortmund

Dok ti je verenica, ne možeš ništa. Kada ti postane žena, onda da.

Kada joj produže ugovor, kada bude mogla da pokaže izvod poslednje tri plate u Uredu za strance i kada bude mogla da donese opis stana u kojem živi i u kojem biste vas dvoje živeli, onda možeš da predaš zahtev za vizu za spajanje porodice.

Na koliko bi ti izdali tu vizu ne znam postoji li neko pravilo koje je 100% primenljivo na sve savezne države, ali mislim da ćeš prvi put dobiti na 2 godine (naravno, ako je ženin ugovor na duže od te dve godine).
 
Odgovor na temu

quicken

Član broj: 172307
Poruke: 52
*.pools.arcor-ip.net.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.02.2014. u 13:56 - pre 124 meseci
Zdravo drugari,
imam pitanje za vas koji ste po drugi put produzili boravak na osnovu spajanja porodice i za vas koji ste stekli uslove za neogranicen boravak u Nemackoj:
Da li su vas u uredu za strance usmeno testirali koliko ste savladali Nemacki jezik?
Da li oni imaju pravo da, iako ste odslusali i polozili B1 nivo Nemackog jezika i naravno, na uvid im podneli sertifikat o polozenom B1, da na osnovu svog misljenja donesu zakljucak da niste dovoljno savladali jezik i da vas ponovo salju na kurs?

 
Odgovor na temu

quicken

Član broj: 172307
Poruke: 52
*.pools.arcor-ip.net.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.02.2014. u 14:14 - pre 124 meseci
Citat:
DADoooo123:
pozdrav svima na forumu,eh ovako vjerenica mi je odselila u njemacku dortmund to jest,dobila je posao kao njegovatelj dobila je radnu vizu na 3 mjeseca i naravno uskoro ce joj produzit i vizu i ugovor e sada zanima me kad bih ja mogao dobiti papire na osnovu nje za neki duzi boravak znam da necu dobiti zadugo,ali eto od prilike ako neko zna,hvala unaprijed svima.

----------------------------------

Dok tvoja verenica ne dobije neogranicen boravak u Nemackoj, nema sanse da ti dobijes bilo kakav boravak, osim turistickog.
Kad tvoja verenica dobije stalni boravak i tada su ti male sanse kao njen verenik da dobijes Nemački boravak.
U slučaju da ona dobije stalni boravak, vencajte se i tada ćeš steći pravo na boravak u Nemačkoj.

 
Odgovor na temu

charmeddada
Pravni fakultet
Univerzitet u Beogradu

Član broj: 321653
Poruke: 1
217.169.219.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.02.2014. u 14:31 - pre 124 meseci
Dobar dan.

Ne znam da li moje pitanje odgovara ovoj temi ali se nadam da ce neko znati nesto da mi kaze.
Imam hrvatsku putovnicu sa adresom stanovanja u Srbiji(rodjena sam u Hrvatskoj). Isto tako ima i moja sestra koja je od avgusta prosle godine u Nemackoj, a u februaru je otvorila firmu(bavi se ciscenjem). Ima svoj stan i posao. (u Baden-Virtembergu je, Manhajmu)
Moj plan je da uradim isto kao i ona u narednih pola godine.
Moj problem je vezan za mog decka. On ima srpske papire i moze da izvadi bosanske. Mi svakako planiramo da se vencamo pa me zanima kakav je postupak, da li neko zna? Da li mogu da ga dovedem? Kakva je procedura i da li je neophodno poznavanje jezika i koliko je vremenski potrebno da i on dodje?

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

quicken

Član broj: 172307
Poruke: 52
*.pools.arcor-ip.net.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.02.2014. u 15:06 - pre 124 meseci
hahahaaaaa....
 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
*.pool.mediaWays.net.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.03.2014. u 18:26 - pre 124 meseci
zamolio bih za jedno objasnjenje koje sam svakako negde ovde nekada procitao ali sada ga nikako naci ...

sta se desava kada iz preve polozite test B1 .. neki se novac vraca nazad ili sta kako ???
hvala unapred ...pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1192597 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.