Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

nova candy ves masina-zut ves?

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: nova candy ves masina-zut ves?

[ Pregleda: 9582 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

poli1175
arhitekt,privatni biro

Član broj: 180760
Poruke: 3
89.216.94.*



Profil

icon nova candy ves masina-zut ves?08.05.2008. u 15:37 - pre 193 meseci
Imam Candy ves masinu GO614 kupljenu pre godinu i po dana (jos je u garanciji). Vec par meseci primecujem da mi beo ves vise nije beo, nego je postao primetno zut. Moja majka takodje ima Candy masinu, koristi isti prasak i njen ves je sneg-beo. Pozvali smo privatnog majstora da pitam sta bi moglo da bude, on mi je iz rekao da su to najverovatnije lageri, koji -ne znam sta rade- pa neko ulje ulazi u masinu. Naravno, posto je masina u garanciji, pozvali smo zvanican servis koji je prvo pokusao da me ubedi da je do praska. Onda su dosli, tj. jedan majstor je dosao i pogledao i rekao da je apsolutno sve u redu. I naravno, da promenim prasak. Kao sto rekoh, moja majka isto ima Candy i koristi isti prasak, ves joj je SNEG-BEO. Moj je toliko zut, da ljudi misle da su mi majce krem boje, a ne bele. Ima li neko bilo kakvu predstavu sta bi moglo da bude? Privatni majstor mi trazi 80 eura, pa pre nego sto uopste dam te pare, mozda ne bi bilo lose da cujem jos necije misljenje ili iskustvo.
 
Odgovor na temu

rgdrajko
Beograd

Član broj: 117734
Poruke: 710
80.93.249.*



+3 Profil

icon Re: nova candy ves masina-zut ves?09.05.2008. u 00:35 - pre 193 meseci
To o cemu ti pises lici na to da ti je semering na bubnju propao i da je voda usla u lagere koji su propali i iz njih izlazi mast za podmazivanje kuglica u lageru, to su ti vec neki majstori rekli. Ovaj simptom ide sa simptomom da se cuje zujanje lagera pri centrifugi. Ili da imas neki metalni predmet u bubnju koji od vode jako korodira(ovo je pre moguce) ili da je upalo nesto unutra sto pod dejstvom vode ispusta zutu boju. Suvise je malo podataka da bi se dao precizan odgovor. Za tacnu dijagnozu mora se rasturiti cela masina i izvaditi bubanj napolje i videti sta se tacno desava.
rgdrajko
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9420
*.lukoil.co.yu.



+10236 Profil

icon Re: nova candy ves masina-zut ves?09.05.2008. u 08:06 - pre 193 meseci
Teoretski, mast iz lagera može da požuti veš, ali ...
Tokom par meseci (koliko ih pominje poli) kroz mašinu je prošlo ne_zna_se_koliko vrele vode i deterdženta, što bi moglo da neutrališe bar kilo masti, a kamoli onih desetak grama ili manje koliko ih ima u jednom lageru.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: nova candy ves masina-zut ves?09.05.2008. u 08:12 - pre 193 meseci
Ajde napravi mali pokus... Ukljuci masinu i pusti neka odradi jedno pranje na prazno (bez praska i vesa) i kad ispusta vodu, obrati paznju na to kakva je voda.
Javi rezultat.


EDIT: Ovo ne košta ništa osim vremena i ne poništava garanciju.

[Ovu poruku je menjao JOJO847 dana 09.05.2008. u 11:40 GMT+1]

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9420
*.lukoil.co.yu.



+10236 Profil

icon Re: nova candy ves masina-zut ves?09.05.2008. u 09:37 - pre 193 meseci
@poli
A jesi li probao Vanish ?


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

vlavla
Beograd

Član broj: 180817
Poruke: 3
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: nova candy ves masina-zut ves?09.05.2008. u 10:31 - pre 193 meseci
Svi saveti koji su do sada upućeni su na mestu ali, pošto je mašina još u garanciji, bolje da je ne otvara niko osim ovlašćenih servisera.
Sredstva za pranje i kondicioniranje veša koja su na našem tržištu su, na žalost, neujednačenog kvaliteta i često problemi potiču od njih. Može da se desi da koristite proizvode istog proizvođača a da učinak nije sa novim pakovanjem isti kao sa prethodnim pakovanjem.
Nove Candy-eve mašine imaju autodijagnostiku koja olakšava pregled uređaja. Ukoliko auto-test ne pokaže nikakvu grešku, savetujem da se uređaj testira u servisu u realnim uslovima (sa vešom, deterdžentom i oplemenjivačem). Ovlašćeni servis će Vam za to, ukoliko je uređaj ispravan, naplatiti troškove transporta i testiranja, a ukoliko se pojavi neki problem-kvar koji je bilo teško ustanoviti na licu mesta imate garanciju i nemate nikakvih troškova.
 
Odgovor na temu

poli1175
arhitekt,privatni biro

Član broj: 180760
Poruke: 3
89.216.94.*



Profil

icon Re: nova candy ves masina-zut ves?09.05.2008. u 14:55 - pre 193 meseci
Hvala na savetu JOJO. Probacu sa tom varijantom da vidim kakvu vodu ispusta, pa cu da javim rezultat.
 
Odgovor na temu

kesten79
dipl.oec

Član broj: 180298
Poruke: 7
*.PPPoE-7671.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: nova candy ves masina-zut ves?09.05.2008. u 19:30 - pre 193 meseci
možda je veš samo loše opran? jel ta mašina iskuhava kako spada? provjeri i to jer, primjerice na mom gorenju (posljednja serija sa mehaničkim programatorom) je crkao grijač i to je uočeno tek kada je veš postao sumnjivo loše opran. mašina ima manuelni termostat i vremensko zagrijavanje tako da ako grijač ne radi, nikom ništa.

usput, kada propadnu ležajevi i masnoća dođe u bubanj, veš ne požuti nego budu po njemu crne tačkice od masnoće. tako je bar bilo u 3-4 slučaja koja sam ja vidio.
 
Odgovor na temu

vlavla
Beograd

Član broj: 180817
Poruke: 3
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: nova candy ves masina-zut ves?12.05.2008. u 08:35 - pre 192 meseci
Pošto ova mašina ima elektroniku, ako ne radi grejač ona neće raditi. Autotest koji odrađuje samodijagnostiku traje oko 3 minuta i u toku njega se kontrolišu svi sklopovi. Pošto u toku autotesta sve komponente (grejač, pumpa,NTC,...) rade vrlo kratko neke probleme nije moguće konstatovati odmah. Iz tog razoga sam preporučio da se mašina detaljno testira u kvalifikovanom servisu.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: nova candy ves masina-zut ves?12.05.2008. u 12:07 - pre 192 meseci
vlavla, apsolutno sve stoji sto si napisao i podržavam to. Ovaj moj prijedlog je samo da čovjek doma provjeri tj. razluči dali mu zbilja brlja prašak ili sama mašina. čisto da skrati vrijeme sebi i servisu.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: nova candy ves masina-zut ves?

[ Pregleda: 9582 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.