Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kolika vam je potrošnja goriva?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kolika vam je potrošnja goriva?

Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 863782 | Odgovora: 2196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?29.07.2012. u 23:39 - pre 142 meseci
Citat:
codeNO: A u katalozima uvek gradska najvise tro


Ni jedan proizvodjac ne navodi u svom katalogu potrosnju na autoputu. Potrosnja "na otvorenom" koju deklarisu za odredjeno vozilo nema nikakve veze sa potrosnjom na autoputu.
 
Odgovor na temu

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.adsl.eunet.rs.



+1095 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?30.07.2012. u 01:31 - pre 142 meseci
Citat:
bakara:

Citat:
macolakg
----------------------------------------------------

Ovaj P.S. nisam ja postavio.

Mislim da je nepristojno modifikovati tudju poruku!

Ako se ima sta komentarisati, onda se to radi u sopstvenoj poruci, a ne u sred tudje, i to pogotovo ne bez potpisa onog ko je to uradio!

macolakg

Ko je menjao poruku?



Postovani,

Ovakvu promenu je mogao da napravi samo neko od vas moderatora, jer mi, "obicni smrtnici" nemamo mogucnost da menjamo tudje poruke.

To smatram krajnje nepristojnim, i uz puno uvazavanje ovog foruma, smatram da vam to i nije bas najbolja reklama.

Ne bih to posmatrao na takav nacin da je moderator ostavio svoj cenjeni potpis, onda bi to sa mog aspekta bilo u redu.

Uostalom, ja sam iz Kragujevca, moja porodica je tu od 1770. godine, i otkada se pojavio prvi auto, rec koju smo koristili za njega je u muskom rodu jednine.

Po koriscenju srednjeg roda za imenicu auto, mozete lako pronaci "infiltratora" po geografskom ili gastarbajterskom poreklu, sa orijentacijom prema nemackom jeziku gde je imenica auto u srednjem rodu...

Nadam se da ubuduce necu zaticati tudje izjave postavljene kao da su moje.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.opera-mini.net.



+76 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?30.07.2012. u 10:06 - pre 142 meseci
Ne razumem tvoje pojasnjenje. Sad si mi rekao nesto sto i sam mogu da procitam. A u ostalom sta je auto-put nego otvoren put, kao i svaka deonica saobracajnog kolovoza gde ne postoje zastoji vec tecna voznja bez dodavanja gasa i promene brzine.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?30.07.2012. u 10:17 - pre 142 meseci
Ne razumes zato sto nisi pratio temu.

Potrosnaja koju proizvodjac deklarise je po odredjenim standardnima i nikako nije po necijoj slobodnoj proceni rezima voznje.

Auto put jeste "otvoren" put ali rezim drasticno odstuipa od onog koga prizvodjac deklarise.

Neko na autoputu vozi 100 a neko 200. Zar mislis da je to isto? U zavisnosti od tipa vozila, razlika moze biti i 3 puta.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?30.07.2012. u 11:24 - pre 142 meseci
Citat:
macolakg: Postovani,

Ovakvu promenu je mogao da napravi samo neko od vas moderatora, jer mi, "obicni smrtnici" nemamo mogucnost da menjamo tudje poruke.

To smatram krajnje nepristojnim, i uz puno uvazavanje ovog foruma, smatram da vam to i nije bas najbolja reklama.

Ne bih to posmatrao na takav nacin da je moderator ostavio svoj cenjeni potpis, onda bi to sa mog aspekta bilo u redu.

Uostalom, ja sam iz Kragujevca, moja porodica je tu od 1770. godine, i otkada se pojavio prvi auto, rec koju smo koristili za njega je u muskom rodu jednine.

Po koriscenju srednjeg roda za imenicu auto, mozete lako pronaci "infiltratora" po geografskom ili gastarbajterskom poreklu, sa orijentacijom prema nemackom jeziku gde je imenica auto u srednjem rodu...

Nadam se da ubuduce necu zaticati tudje izjave postavljene kao da su moje.

Pozdrav


Ubacivanje post skriptuma ili bilo koja sitna ili krupna promena posta se jasno vidi i ko je menjao i kada.

Posto nema imena moderatora, samo ime korisnika na listingu promena, moguce je da je neko nesto dopisao sa racunara pod korisnickim imenom macolakg nekoliko minuta nakon pisanja poruke ili izmene poruke. Ili dok se pisala izmena poruke 2..npr..

Sto se tice boldovanog nadanja, mora se paziti na logovanje ili hakovanje naloga. Delatnost moderatora nije da upisuju svoje stavove korisnicima "na racun" vec da koriguju greske (recimo teksta, ali bas teske i nerazumljive, urodjenu nepismenost ne diramo) ili nepristojnosti, vulgarnosti i vredjanja..naravno, sa postojecim tragom koji se automaatski generise...

Poz
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?30.07.2012. u 11:47 - pre 142 meseci
Citat:
macolakg

Uostalom, ja sam iz Kragujevca, moja porodica je tu od 1770. godine, i otkada se pojavio prvi auto, rec koju smo koristili za njega je u muskom rodu jednine.

Po koriscenju srednjeg roda za imenicu auto, mozete lako pronaci "infiltratora" po geografskom ili gastarbajterskom poreklu, sa orijentacijom prema nemackom jeziku gde je imenica auto u srednjem rodu...

Nadam se da ubuduce necu zaticati tudje izjave postavljene kao da su moje.

Pozdrav

Ako sam dobro shvatio, mislis da je @Zare menjao tvoj post.

Zare jel si ti menjao njegov post?

btw, ne upisuje se izmena, ako se napravi odmah po pisanju posta, cak i kada je moderator napravi.


i jos nesto, kritike na rad moderatora nemojte ostavljati u temi, za to postoji:
http://www.elitesecurity.org/f29-Predlozi-pitanja
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?30.07.2012. u 12:53 - pre 142 meseci
macolakg,BRATE SUMADINCU.Pusti sad varnice,drzmo se teme.Nakupis auto argumenata i opalis.Pusti sad moderator i ostalo.
Ivek ima krivina.Zarko nije uvek u pravu,ali prodje vreme i kada je bila paljba oko otvorenog i auto puta mislim da je ovim gore postom i pojasnijo
u cemu je razlika po kojoj se slazem,a pre 15 dana sam bio za raspravu.Tako nije da pametujem,nego za nekog novog ima mnogo redova
koji nemaju veze sa temom pa ce se razocarati.Kako se kaze u kraju,nisi mali.
 
Odgovor na temu

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.adsl.eunet.rs.



+1095 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?30.07.2012. u 13:23 - pre 142 meseci
@bakara

Ne znam ko je @Zare, veoma sam kratko na ovom forumu, i verovatno ne poznajem nikog sa foruma.

Ostavimo to po strani. Mislim da smo se svi lepo razumeli.

Moguce je i da mi je neko uhakovao nalog, nije mi pala ta mogucnost na pamet.

Svoj racunar iskljucivo ja koristim, tako da je fizicki bilo nemoguce to izvesti sa njega.

Samo sam bio sokiran tudjim recima u sopstvenom postu...

Verujem da se ni vama to ne bi svidelo.

Nije bitno...

Zaboravljeno je, idemo dalje.

Pozdrav

---------------------
Evo upravo otkrivam koliko je vremena po pisanju posta potrebno da bi se pojavio trag o tome :-)

Vec sam napravio tri izmene u roku od 1 minut.


[Ovu poruku je menjao macolakg dana 30.07.2012. u 14:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.adsl.eunet.rs.



+1095 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?30.07.2012. u 13:58 - pre 142 meseci
Nissan Primera 1.6SLX 16W, karburatorski:
Kragujevac-Banja Luka-Kragujevac, voznja sa 10Km/h iznad ogranicenja, a na svim delovima puta gde je mala sansa za radar od 120-160Km/h. Potrosnja 8,5L TNG.

Yugo Florida in L 1.6i (multipoint):
Kragujevac-Podgorica-Kragujevac, isti rezim voznje kao i kod prethodnog auta.
Potrosnja 5,38L benzina MB95.

Yugo 65, karburatorski:
Kragujevac-Kotor-Kragujevac, isti rezim voznje, osim manje brzine na mestima gde moze (oko 140Km/h).
Potrosnja 5,9L benzina MB95.

Yugo 60, karburatorski, pojacan na 68Ks: Kragujevac-Prijedor-Kragujevac, maksimalno ostar rezim voznje, osim gde su potencijalna mesta za radare.
Potrosnja 8,5L TNG

Mereno metodom od cepa do cepa, gorivo je sipano u slicnim temperaturnim uslovima.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.75.*



+76 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?30.07.2012. u 16:17 - pre 142 meseci

Ok sad je jasnije sta si napisao,

znam da postoji razlika voznja autoputem sa 120 i 200 nije ista...ALI....ako fabrika kaze -->

POTROSNJA GORIVA NA OTVORENOM PUTU PRI 90km/h je tolika i PRI 120km/h je ovolika, ne bitno da li cu ja na autoputu voziti 200 nego bas hocu 90 tj 120 jer jedino auto-put je otvoren put gde tako nesto mogu da izmerim sta fabrika kaze..

Tacno nisam procitao celu temu sad sam poceo i kad procitam postavicu ponovo pitanje ako mi nesto nije jasno
 
Odgovor na temu

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.adsl.eunet.rs.



+1095 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?30.07.2012. u 18:22 - pre 142 meseci
Potrosnja goriva na autoputu najvise zavisi od aerodinamickog otpora vozila.

Aerodinamicki otpori prirastaju kvadratno sa brzinom kretanja.

Istovremeno, na isti nacin (kvadratno), prirasta potrebna snaga koju mora razviti motor.

Logicno je da i potrosnja goriva drasticno raste sa povecanjem brzine, nalik porastu snage i aerootpora.
 
Odgovor na temu

dejan_mitrovic
Dejan Mitrovic
BG

Član broj: 250539
Poruke: 3
*.mediaworksit.net.

Sajt: https://www.mdvisions.net


Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?30.07.2012. u 23:23 - pre 142 meseci
Potrosnja goriva je relativna zavisi od : stila voznje, stanja vozila, uslova na putu, kvaliteta goriva .....
 
Odgovor na temu

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.adsl.eunet.rs.



+1095 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?01.08.2012. u 03:59 - pre 142 meseci
Citat:
dejan_mitrovic:
Potrosnja goriva je relativna zavisi od : stila voznje, stanja vozila, uslova na putu, kvaliteta goriva .....


I definitivno je najveca pri maksimalnoj brzini auta, i to upravo zbog aerodinamickih otpora.

Gori slucaj se moze dobiti samo sa probusenim rezervoarom, ili voznjim drugim stepenom prenosa na relaciji Beograd Nis npr. :-))

Postoji pik optimalne potrosnje svakog modela automobila pojedinacno, i taj pik je pri nekoj brzini koja je najcesce u skladu sa tipicnim ogranicenjem brzine u drzavi koja je proizvodjac istog.
Najcesce su to brzine izmedju 70 i 110Km/h.

Voznja manjom brzinom trosi suvise vremena, pa potrosnja raste, dok voznja vecom brzinom konzumira vise snage motora zbog aerodinamickih otpora, pa opet potrosnja raste.

Tome se pridruzuju faktori stila voznje i kvaliteta goriva, a neispravne automobile ne treba uzimati u obzir u ovakvim razmatranjima, jer neispravnost moze biti i probuseno crevo za gorivo, pa sa cim onda to uporedjivati?

Vecina proizvodjaca automobila u oblasti oko maksimalnog momenta motora, namerno osiromasi smesu (do dozvoljene granice emisije NOx), a menjacem prilagodi da to bude blizu tipicnog ogranicenja brzine za konkretnu drzavu u kojoj je proizveden.

Malo iskusniji vozac lako moze prepoznati oblast najmanje potrosnje na svom automobilu, tako sto ce pronaci brzinu u poslednjem stepenu prenosa, a koja je u rasponu od 75- 120Km/h, pri kojoj automobil najlosije ubrzava sa blagim pritiskom na pedalu gasa.
To je oblast najmanje potrosnje, tj. najsiromasnije smese.

Ispod i iznad te brzine automobil bolje ubrzava (naravno ako broj obrtaja nije ispod neodgovarajuce granice za taj stepen prenosa).


Pozz
 
Odgovor na temu

Markoxxx
Marko Kolarevic
Cacak

Član broj: 886
Poruke: 643
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 27867845
Sajt: www.TDIdesign.org


+14 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?01.08.2012. u 10:25 - pre 142 meseci
Evo novi podaci od mog passata 5.5 1.9 tdi, 2001 limuzina.


Posle par dopuna rezervoara ukupan prosek je oko 6.3, malo vise od 50% na otcorenom i na auto-putu.


I mogu reci da mi sa makedonskim gorivom troski oko 7-8% manje nego sa domacim...
Pijem pivo i ebem sve zivo, ko sok - on jock
«« M.K. »»
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?01.08.2012. u 10:48 - pre 142 meseci
Citat:
tako sto ce pronaci brzinu u poslednjem stepenu prenosa, a koja je u rasponu od 75- 120Km/h, pri kojoj automobil najlosije ubrzava sa blagim pritiskom na pedalu gasa.
To je oblast najmanje potrosnje, tj. najsiromasnije smese.


Ovo nije tacno.U 6 oj kada na 120 dodas gas, povecavas potrosnju za razliku da si to uradio u 5 oj.U 6 oj kada das gas a to kako si rekao *najlosije ubrzava*najvise i trosi.
Sama teorija bez prakse,a to ti kaze neko ko ima preko milion kilometara,manji deo na kamionu.Probaj da dzak stavis na rame u cucnju,ili ces staviti u stojecem stavu i krenes.
Kada je lakse.

 
Odgovor na temu

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.adsl.eunet.rs.



+1095 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?01.08.2012. u 13:40 - pre 142 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Citat:
tako sto ce pronaci brzinu u poslednjem stepenu prenosa, a koja je u rasponu od 75- 120Km/h, pri kojoj automobil najlosije ubrzava sa blagim pritiskom na pedalu gasa.
To je oblast najmanje potrosnje, tj. najsiromasnije smese.


Ovo nije tacno.U 6 oj kada na 120 dodas gas, povecavas potrosnju za razliku da si to uradio u 5 oj.U 6 oj kada das gas a to kako si rekao *najlosije ubrzava*najvise i trosi.
Sama teorija bez prakse,a to ti kaze neko ko ima preko milion kilometara,manji deo na kamionu.Probaj da dzak stavis na rame u cucnju,ili ces staviti u stojecem stavu i krenes.
Kada je lakse.




Vidim opet posledicu povrsnog citanja neceg.

Ovo dodavanje gasa sluzi kao eksperiment za pronalazenje oblasti siromasne smese, a kod potrebe za ubrzanjem treba promeniti stepen iz npr 6. u 5.

Eksperiment se radi jednom, a ne svaki dan.

Jednom pronadjena "zona" siromasnije smese, u normalnoj voznji se koristi za odrzavanje brzine, i zna biti pristojan "stedisa".

Godisnje prelazim od 30-70K sirom ex YU, i takodje imam milion+ Km predjenih.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Fuel_economy_vs_speed_1997.png

Sa plavog dijagrama sa horizontalnim crticama, koji predstavljaju krivu potrosnje Toyote Celice iz 97. (inace najekonomicniji auto na ovoj listi, u tom vremenu), se jasno vide TRI izrazene zone sa najvise predjenih milja po galonu (oblasti osiromasene smese i dobro prilagodjenog menjaca prema momentu motora, i naravno "utrimovanom" krivom samog motora):
-Prva zona je namenjena urbanoj voznji i nalazi se u rasponu izmedju 24 i 56Km/h
-Druga zona je namenjena za medjugradsku voznju van naseljenih mesta sa ogranicenjem od 80Km/h i nalazi se u rasponu od 72 do 84Km/h
-Treca zona je namenjena za autoput i nalazi se u rasponu od 92 do 104Km/h, i iznad 104Km/h naglo opada ekonomicnost.

Iznad 120Km/h ekonomicnost nije ni razmatrana jer izlazi iz optimalne zone...

Iz ovih dijagrama se vidi teznja proizvodjeca da naglase ekonomicnost u najcescim uslovima voznje, cim se dobija na ukupnoj ekonomicnosti.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?01.08.2012. u 14:02 - pre 142 meseci
Reno Talia 1.4 mi trošio 9.4 litara plina na autoputu pri brzini od 130 km/h. Mereno od čepa do čepa kroz nekoliko punih rezervoara, odlična prilika da izmerim prosek pošto BC laže kad teram na plin.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?01.08.2012. u 16:42 - pre 142 meseci
@macolakg

To sto si opisao izvodljivo je samo na amerckim automobilima (krsevima), ili evropskim starim 30 godinam :)

Nikako na automobilima sa turbopunjacima, a pogotovo na onima sa multijet tehnologijom. Tesko da je primenljivo na bilo kojem evropskom automobilu proizvedenom u poslednjih 10 godina. O turbodizelasima da se i ne govori.

Jedno je sigurno: minimalnu potrosnju goriva moguce je ostvariti iskljucivo sa optimalnim brojem obrtaja, a sta to podrazumeva je prilicno komleksno pitanje. Pitanje koje zavisi od prevelikog broja faktora.

Pojedini od njih jesu nabrojani a pojedini nisu.

Najvaznije od svega je da se pronadje kompromis izmedju brzine kretanja, na jednoj, i svih ostalih parametara, na dugoj strani.

[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 01.08.2012. u 17:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+106 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?01.08.2012. u 16:47 - pre 142 meseci
Poznat mi je primer coveka koji je stedeo i ekonomisao na gorivu voznjom u visokom stepenu prenosa a na malim obrtajima i za vrlo kratko vreme spalio je lamelu, unistio plivajuci zamajac a bogami i agregat je posustao.Suma sumarum na 20.000 km automobil je ustedeo mozda 250 evra goriva ali je cena delova koje je unistio iznosila 1800 evra dakle minus je 1550 evra pa neka se i dalje bavi sparanjem.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?01.08.2012. u 18:05 - pre 142 meseci
Citat:
Vidim opet posledicu povrsnog citanja neceg.

Za citanje i nema potrebe,jer da diskutujem o seliki iz 97 je besmisleno,moras priznati.
Nisam pomenuo kilometrazu zbog hvalisanja radi neceg.Bilo takvo vreme a za jednu godinu je rekord od 140k.Ulje se ne hladi.
Ti prelazis dosta,svaka cast,pa se ispostavlja da u jednoj godini potrosnje benzina cena istog predje vrednost automobila.
Kao sto rekoh,samo teoretisanje i to sa podatcima starim 15 godina USA kantama kojima je bitno da izmedju goriva i klipa stoji
samo usisna grana.Cenim tvoje znanje elektronike,pa se dokazi sa resavanjem elektronike na bosovim pumpama.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kolika vam je potrošnja goriva?

Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 863782 | Odgovora: 2196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.