Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Milka i drustveno uredjenje

elitemadzone.org :: MadZone :: Milka i drustveno uredjenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 221472 | Odgovora: 1346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje07.06.2008. u 11:18 - pre 194 meseci
Citat:
kelja: Mrle, da ti nisi zapravo Lesli?
.......


nisam, naravno.
i nemoj da mi laskas.

lesli je najveca legenda srpskog forumastva, ili bar jedna od najvecih.
tu forumasku legendu bih mogao uporediti sa titinom drzavnickom.
takvu duhovitost, humor, razmisljanja ... kao leslijevu moze da poseduje samo covek izuzetne inteligencije.

Citat:
kelja: .........

Levicar (komunista?), a u isto vreme simpatizer LDP-a? Postovalac Djindjica i ostrasceni branilac sistema vrednosti kom Djindjic nikad nije pripadao?

Takve protivrecnosti radja samo ovo vreme i ovaj prostor...

......


ja sam simpatizer sdu, al' svejedno.
mislim, pa moram da imam neku politicku simpatiju, nisam idiot.
a koju bi mi ti partiju preporucio da simpatisem?
onu komunisticku, od one budale sto je dosao iz svedske ili odakle bese, sto mlataraju seseljevi slikama po gradu?

pa nego sta je bio djindjic nego levicar, keve ti?
na pocetku blistavi, jedno vreme cak i anarhista, i posle pragmaticni.

i da ti ponovim jos jednom, nikakve veze u svom zivotu nisam imao ni sa brozom niti sa njegovim komunistima, i nikoga ne branim, niti donosim svoj vrednosni sud o tom dobu.
samo pokusavam, koliko mi moje skromno znanje to dozvoljava i koliko se secanja zadrzalo u mojoj glavi, da ovde iznosim cinjenice, i to ne radi ovih matorih vec radi ove dece koja uce istoriju iz ljusicevih udzbenika.

Citat:
kelja: .....
(Od svih znacajnijih licnosti (starija garda) na nasoj politickoj sceni jedino Djiki i ovaj nesretnik pomracenog uma nikad nisu bili komunisti, ako se ne varam!)
.......


eto vidis.
nisam nikada bio ni ja.
isto k'o i djiki.
ovog njegovog ubicu ne bih sada da uzimam u usta, nesto mi nije dobro a i moram da idem da radim.

a btw "Od svih znacajnijih licnosti (starija garda) na nasoj politickoj sceni", a i na sceni citave bivse sfrj, koliko se ja secam, su u brozovo vreme skoro svi ili gulili robiju, ili bili totalni anonimusi.
neka me neko ispravi ako gresim.

i btw.2, koliko ja znam, jedino slovenci, od ex yu, nisu porusili sve partizanske spomenike i svoje borce izbacili iz udzbenika istorije itd.
oni i danas imaju kej sa titinim imenim, ulice, skole ......
mozda je i to jedan od razloga zasto se toliko razlikuju od svih nas ostalih, tj. sto su se oduvek razlikovali.
 
0

ivanmil

Član broj: 118251
Poruke: 219
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje07.06.2008. u 15:28 - pre 194 meseci
@mrle 011:
Au, dobro, svi imamo svojih frustracija iz tog perioda, a bogami i sada. Lepo što si iskren, ali stvarno pripazi malo na toliku količinu besa i ogorčenja, to ne može na dobro da izađe. Ne optužujem te da opravdavaš njegovo ubistvo, to sam više napisao u afektu. Nije mi jasno kako si onda mogao toliko da braniš određene komunističke/socijalističke "ideje" i stavove, a prethodno si bio toliki poštovalac lika i dela Zorana Đinđića, to mi je malo kontradiktorno, ma kakve nevolje da si proživeo, dosta si promenio kurs, zar ne? I mene boli sve što se događa u ovoj nakaradnoj zemlji sa nakaradnim narodom nakaradnih ideja (naročito u poslednjim mesecima), ali nikakvo ogorčenje i razočaranje nisu me do sada skrenuli sa kursa normalnog, racionalnog i praktičnog razmišljanja, niti će.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16693
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje07.06.2008. u 16:43 - pre 194 meseci
Citat:
vladd
I tu postoji represija, zastrasivanje, grube reakcije vlasti prema gradjanima, kako svojim, tako i, nesto radje, prema tudjim..


Yep, isti su potpuno ;-)

... NOT :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
79.101.71.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje07.06.2008. u 17:04 - pre 194 meseci
Citat:
Nije mi jasno kako si onda mogao toliko da braniš određene komunističke/socijalističke "ideje" i stavove, a prethodno si bio toliki poštovalac lika i dela Zorana Đinđića,...


To je zbog toga što ne poznaješ dovoljno milje iz koga su ponovo nastale opozicione stranke krajem 80ih. Pa čitava DS je nastala od ljudi koji su 68 tražili upravo više jednakosti u preraspodeli dobara u društvu u to vreme. Odatle i parole o crvenoj buržoaziji itsl. Npr. D.Mićunović i Mihailo Marković su puno bliži ideološki nego što misliš. B.Pekić i D. Tošić su bili najeksponiraniji od starih članova, pri čemu je baš D.Tošić imao uverenja bliska evropskoj socijaldemokratskoj opciji. S druge strane seti se samo kako su Guberini otimali Radikalnu stranku, jer su smatrali da poseduje jak potencijal u Srbiji, još uvek su se pamtile podele od pre rata na radikale i demokrate. U jednom trenutku je postojalo nekoliko "radikalnih" stranaka, a tom linijom je išao i onaj sarajevski disident, kada je pravio svoju srpsku verziju te partije.
Kompletna, danas aktuelna pol. scena, a tada još opozicija u srbiji, je izašla iz SKJ, nemaš ti tu mnogo stranaka koje su sa druge strane, a iako su postojale, veoma su brzo marginalizovane. Sad ako znaš kako su prolazili disidenti u Rusiji, sa svim Sibirima strahotama i ostalim mučilištima, a u isto vreme kod nas "disidenti" žive na Dedinju i imaju činove u rez. sastavu JNA, ne treba biti puno pametan pa shvatiti kakav je Tito bio diktator, a i kakvi su oni "disidenti".

Inače knjigu pod naslovom "Anarhizam i moral" od Kropotkina je preveo Zoran Đinđić, ako je to bitno uopšte, po mom mišljenju to je afirmativno za prevodioca puno više nego što oni koji ga zbog toga kritikuju mogu i da zamisle.
Kao što je Mrle pokušao da objasni, u ta vremena ljude nije zanimalo pevanje četničkih pesama, prosta egzistencija je bila nešto što se podrazumeva, tek kasnije smo počeli da učimo da preživljavamo. Tada je SFRJ bila moderna država, kao od šale je dobijala podršku u UN za svoje inicijative, uticaj takve zemlje je bio neuporedivo veći od njene realne snage.
Onog trenutka kada je SFRJ prestala da se kroz stalne promene menja, kada se zaustavila, tih godina je počela i njena propast. Skoro svi se slažu da je politika Ante Markovića, bila poslednji pojas za spašavanje koji je dobačen toj zemlji od strane sveta. SHS osovina u SFRJ ga je odbacila i tako je nestala jedna lepa zemlja. U isto vreme od jednog SKJ, nastalo je mnogo SKJića (deminutiv od SKJ), koji se kao hijene kolju oko delova kostiju sa leša SFRJ, koji je ostao u "našem" oboru, kako bi ga unovčili po što povoljnijoj ceni za sebe.

Novo vrijeme- staro stanje
Novo vrijeme- isto sranwe,


P.S. Ovima što planiraju revoluciju prijateljski savet.... Sa Mrletom na svojoj strani možda imate nekakve šanse, ali bez Mrleta nemate nikakve šanse. Ko to ne razume- taj ništa ne razume.
P.P.S. Izvini Mrle, iskoristio sam te kao metaforu.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
79.101.207.*



+35 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje07.06.2008. u 17:44 - pre 194 meseci
Citat:

ne treba biti puno pametan pa shvatiti kakav je Tito bio diktator, a i kakvi su oni "disidenti".


He, he, he, pre svega ovo drugo. A narocito sarajevski disident koga si pomenuo i njegova duhovna sabraca tipa Brane Crncevica.

Ko je Titu zaista smetao, bio je uklonjen. (Ne mora fizicki, bilo je i suptilnijih nacina)

A glede Djindjicevog levicarskog stava...
Ja zaista ne znam cim se u mladosti zanosio, ali moram da priznam da DS nikad nisam dozivljavao kao izrazito levicarsku stranku. Dapace, bila je manje levica od ostalih...
(Djiki je mora se priznati pokazivao vazda izvesnu hladnocu, pa cak i cinizam kad su problemi 'malog coveka' u pitanju, znate ono - prodajte stan, pa skolujte dete, meso vs kupus-> sarma, i slicno)

Ali, evo, vidim da sam bio u zabludi. Teznja Bokija Takija da formira vladu sa Gljivicom, i naprasna postizborna posvecenost socijalnim problemima ipak potvrdjuju tezu o izvorno levicarskoj prirodi DS-a. ;-)

 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16693
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje07.06.2008. u 19:10 - pre 194 meseci
Elem, samo za Mrleta - danas sam, setajuci se gradom, naleteo na pijac... u sred trulog kapitalizma, i sa sve mirisljavim prirodnim jagodama & tek iskopanim seljackim krompirom:



Da stvar bude jos interesantnija, preko puta moje zgrade ima prodavnicica koja valja ajvar, najlepse zelje i pravi cevape... Istini za volju, nemam neku nostalgiju pa da kupujem tamo, ali eto - valjda ima ko hoce, cim prodaju.

Gadan taj truli kapitalizam... mnogo :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje07.06.2008. u 20:16 - pre 194 meseci
Ne znam da li je gadan taj kapitalizam, ali evo ja sam saznao upravo danas da je diša jedne firme sa kojom saradjujem, živeo u Nemačkoj dugo vremena, i onda je otišao odatle jer se ovde lepše živi. Problem je u tome što ja znam dosta ljudi koji imaju isto iskustvo i isto mišljenje. Daleko od toga da nemačka (ili ceo zapad) nije dobra, ali jednostavno "ovde je bolje".

A zamislite gde bi nam bio kraj kada bi znali da zadržimo ovaj duh opuštenosti koji još uvek (pomalo) imamo, i po kome se razlikujemo od zapadnih materijalista. Novac nam sigurno neće sačuvati tu opuštenost.

Uzgred, i ja sam veliki pristalica Z.Djindjića, i ujedno pristalica SFRJ i socijalizma u svom nevinom obliku. i baš ne vidim zašto su te dve stvari u suprotnosti. Jednostavno su komplementarne, a ne suprotstavljene. A (kao što sam rekao) prestao sam da glasam pre neku godinu, kada sam video da to ništa ne menja, i kada je zubarski lobi uspeo da izdejstvuje (izlobira) da se zubne usluge u državnim ustanovama plaćaju isto kao u privatnim. To je za mene kraj ovog društva kao pozitivnog/humanog u bilo kom smislu.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
79.101.207.*



+35 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje07.06.2008. u 20:23 - pre 194 meseci
Citat:

A (kao što sam rekao) prestao sam da glasam pre neku godinu, kada sam video da to ništa ne menja, i kada je zubarski lobi uspeo da izdejstvuje (izlobira) da se zubne usluge u državnim ustanovama plaćaju isto kao u privatnim. To je za mene kraj ovog društva kao pozitivnog/humanog u bilo kom smislu.


Moram priznati da dugo (nikad mozda) nisam video ovako originalan razlog da se prestanje sa glasanjem.
 
0

Legionar_

Član broj: 183941
Poruke: 27
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje07.06.2008. u 20:31 - pre 194 meseci
@ Ivan Dimkovic
Citat:
Mislim da je sasvim OK da drustvo u toku vremena lagano osciluje "levo - desno" po pitanju ekonomije.

Kada je ekonomska situacija pogodna, obicno se krene malo vise u skretanje u levo - povecavaju se izdatci drzave na socijalu i sl... A kada stvari krenu losije, obicno se steze kais.

I to se pokazalo kao sasvim dobar metod - ljudi kao ljudi, nikad nece biti zadovoljni, ali fakat je da je potpuno suludo ici u neke ekstreme

Meni je dovoljan ekstrem da samo 5% covecanstva drzi celokupno bogatstvo na planeti,a mi ostali smo nista do obicna marva.A istorija nas uci da svaki poredak ide do odredjene granice,a tada krece vesanje po trgovima,revolucije,itd.....tako ce proci i ova danasnja stoka.Poenta je da SVEMU JEDNOM DODJE KRAJ,pa ce tako i ovome.

P.S. - da ljudi kao ljudi,nisu zadovoljni...kao sto nisu...covecanstvo ne bi islo napred.U suprotnom jos bi sad gurali kameni blok ispred sebe,a ne bi izumeli tocak.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16693
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje07.06.2008. u 20:55 - pre 194 meseci
Citat:
pisac
Daleko od toga da nemačka (ili ceo zapad) nije dobra, ali jednostavno "ovde je bolje".


Bilo bi interesantno da u svom istrazivanju proveris koliko je ljudi iz Srbije otislo u DE, a koliko se ljudi vratilo.

To ce ti objasniti mnoge stvari.

I ja znam dosta ljudi koji su se iz DE vratili u Srbiju, ali znam jos vise onih kojima to nikad ne bi palo na pamet, a to se i te kako slaze sa realnim stanjem stvari.

Citat:
Legionar_
Meni je dovoljan ekstrem da samo 5% covecanstva drzi celokupno bogatstvo na planeti,a mi ostali smo nista do obicna marva


Osim ako nisi u Srbiji na socijalnoj pomoci, i ti spadas u tih 5% najverovatnije tako da si najobicniji licemer :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje07.06.2008. u 20:57 - pre 194 meseci
Pisac jel' gledas fudbal? Prije nekoliko dana smo igrali sa Njemcima. Mi u pocetku ozbiljno, oni ozbiljno. Poslje mi malo "opusteno", oni i dalje ozbiljno. Na kraju je bilo sve jasno.
Ta nasa opustenost i "se bolje zivi" se jasno vidi.
Nemojte da brukate Djindjica, 2/3 vas koji sada kao "podrzavate" ideje istog ste za njegovog zivota mislili kako je najgori krimos i izdajica. Covjek je za zivota imao par procenata podrske, ako se pocnemo prebrojavati, nesto nece da stima u racunu, tako da slobodno prestanite da se folirate.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje07.06.2008. u 21:35 - pre 194 meseci
Ne znam odakle ti takva ideja. I ne znam što uopšte čitaš moje postove, samo ih ignoriši :-) ja ću se truditi isto to za tvoje :-)
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje07.06.2008. u 21:41 - pre 194 meseci
Citat:
kelja: Moram priznati da dugo (nikad mozda) nisam video ovako originalan razlog da se prestanje sa glasanjem. :)


A zašto da glasam ako njima može da upravlja jedan bedni zubarski lobi? Pa koji smo mi (glasači) onda qrac tu?

Sa glasanjem za bilo koju od postojećih stranaka koje su učestvovale u vlasti, a nisu ništa promenile (nego baš naprotiv), sam završio. Može da se pojavi samo neka nova stranka za koju bih glasao, ili neki novi domaći Če Gevara (ili KPJ) kome bih pomogao.
 
0

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
79.101.201.*



+18 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje07.06.2008. u 21:52 - pre 194 meseci
Ivane aj' daj neku u boljoj rezuluciji da uporedim cene na pijaci bas me inteesuje:)
Jel to stvarno organic, pravi seljacki ili samo fake mass produced u gajbicama.

@pisac secam se da sam cak 3 puta pokusao da budem pacijent drzavnog zubara, ali dzaba. Ako si ti znao nekog dobrog svaka cas
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16693
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje07.06.2008. u 21:55 - pre 194 meseci
Citat:
pisac
ili neki novi domaći Če Gevara (ili KPJ) kome bih pomogao.


Hehe proleteri svih zemalja.. :-) Kako li se ljudi kriticari materijalnog drustva uvek nadju da volontiraju u preraspodeli sredstava, tj. pljackanju svojih sugradjana kako su to radili u KPJ.

Na svu srecu, danas su ljudi ipak nesto pametniji nego pre 60 godina, pa ne padaju na tu pricu - a i nema bas toliko puno proletera.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
77.46.235.*



+629 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje07.06.2008. u 22:09 - pre 194 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Bilo bi interesantno da u svom istrazivanju proveris koliko je ljudi iz Srbije otislo u DE, a koliko se ljudi vratilo.

To ce ti objasniti mnoge stvari.
U DE se ide da se radi i zaradi, a kad se ode u penziju onda se vrate u Srbiju da žive :-)
Citat:
101010: Ivane aj' daj neku u boljoj rezuluciji da uporedim cene na pijaci bas me inteesuje:)
Jel to stvarno organic, pravi seljacki ili samo fake mass produced u gajbicama.
Čak i da je organic ne znači da je ukusno u najboljem slučaju (i izuzetno retko) po čula je nalik onome na našim pijacama...
Save time... see it my way.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16693
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje07.06.2008. u 22:15 - pre 194 meseci
Mogu da posvedocim da su jagode na nivou, i vrlo uporedive sa nasim :)

Citat:
U DE se ide da se radi i zaradi, a kad se ode u penziju onda se vrate u Srbiju da žive :-)


Sto dokazuje da nije moguce laditi m00da bez para ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje07.06.2008. u 22:26 - pre 194 meseci
Po cjeni su zaista uporedive. Svinjska snicla je jeftinija u BILLA prodavnicama nego kod nas, poslje ovog najnovijeg poskupljenja. 5,2E naspram 5,5-6E kod nas.
Zasto se sve ljudi vracaju, to zavisi od slucaja do slucaja. Nije bas zbog nekog drasticno boljeg zivota.
Zena koja zivi u zgradi sa mojima u (At) zivi u Srbiji, ali se ljeci i podize ljekove u At. Svakih dva-tri mjeseca putuje. Takodje joj je i veci deo porodice ovdje. Mislim da je to za vecinu glavni razlog "povratka". Ovde su im djeca, unuci, pa im je svakako bolje nego zivot koji su tamo proveli odvojeni od porodice.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje07.06.2008. u 22:29 - pre 194 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Hehe proleteri svih zemalja.. :-) Kako li se ljudi kriticari materijalnog drustva uvek nadju da volontiraju u preraspodeli sredstava, tj. pljackanju svojih sugradjana kako su to radili u KPJ.

Na svu srecu, danas su ljudi ipak nesto pametniji nego pre 60 godina, pa ne padaju na tu pricu - a i nema bas toliko puno proletera.


???

Pljačkanje sugradjana? Kojih sugrađana, onih koji se bave privatnom zubarskom praksom i koji su podmitili nekoliko ministara da bi podigli cene u državnim ustanovama? Ili onih sugrađana koji betoniraju šumu na zvezdari? Ili onih sugrađana koji kupuju polovne lokomotive državnim parama preko firmica čiji su vlasnici oni sami?

Citat:
101010: @pisac secam se da sam cak 3 puta pokusao da budem pacijent drzavnog zubara, ali dzaba. Ako si ti znao nekog dobrog svaka cas


Znao sam nekoliko dobrih, ali su svi zbog loših uslova rada napustili državne ustanove. Medjutim, znao sam i nekoliko privatnih, koji su svi odreda ili nestručni, ili nepošteni, ili se ne pridržavaju propisa i pravila (ne sterilišu instrumente po propisu, nemaju tehničara, itd...).

A posebna je priča što mi je, u razmaku od nedelju dana, jedan od tih bajnih privatnih zubara našo 2 pokvarena zuba koji nisu bili pokvareni, drugi je srdačno i stručno preporučio da skidam kamenac sa zuba (za par hiljada dinara), treći je rekao da su mi zubi ispravni, četvrti je našao neki treći pokvaren zub, a u stvari bio je pokvaren samo jedan umnjak koji niko od njih nije provalio (jer niko nije izvršio stvarno temeljan pregled svakog zuba), a ja sam mudro ćutao i čekao a vidim da li iko od njih dovoljno vredan mog novca. Nije. E, lobi takvih sposobnih i poštenih ljudi je izdejstvovao da svi moraju da plaćaju "ekonomske" cene u državnim ustanovama. Pa čemu onda državne ustanove?
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
77.46.235.*



+629 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje07.06.2008. u 22:47 - pre 194 meseci
Citat:
Laki_Gen: Zena koja zivi u zgradi sa mojima u (At) zivi u Srbiji, ali se ljeci i podize ljekove u At. Svakih dva-tri mjeseca putuje. Takodje joj je i veci deo porodice ovdje. Mislim da je to za vecinu glavni razlog "povratka". Ovde su im djeca, unuci, pa im je svakako bolje nego zivot koji su tamo proveli odvojeni od porodice.
'Tamo' nemaju život već posao. 'Ovde' im je detinjstvo, porodica, uspomene, ljudi sličnog mentaliteta.
Kad završe s poslom, zarađivanjem i trošenjem novca, tj zadovolje taj deo potreba, vraćaju se ovim drugim potrebama i vraćaju se u Srbiju...

Mada su tako večno u tamnom vilajetu (ko uzme kajaće se, ko ne uzme kajaće se) jer ne mogu da ostvare obe potrebe na jednom mestu, nit su mogli da imaju poptun život tamo, nit je ono čemu su se vratili ono što im treba (i kako su ga u glavi predstavljali)..
Save time... see it my way.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Milka i drustveno uredjenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 221472 | Odgovora: 1346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.