Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Milka i drustveno uredjenje

elitemadzone.org :: MadZone :: Milka i drustveno uredjenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 221477 | Odgovora: 1346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje08.06.2008. u 09:53 - pre 194 meseci
@pri3rak

Jesi li bio ti na Kubi? Nisi? Pa na osnovu čega onda donosiš zaključke? Na osnovu američke propagande?

O čemu uopšte pričaš, kakve mlade ženske populacije? A koliko ti para ovde treba za takve mlade ženske populacije? Koliko para ti treba u Argentini? Koliko para ti treba u Brazilu? U Nigeriji? To su sve kapitalističke zemlje.

I kakav si mi ti to argument pružio da zdravstvo nije dobro na Kubi? Taj što možeš da potucaš kurvu za male pare. Jad i beda od argumenta.
 
0

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje08.06.2008. u 09:54 - pre 194 meseci
Citat:
"Većina" nikada nije bila referenca za mudrost.


To je rekao još Aristotel: "Pitanje istine nije pitanje većine ili manjine". Inače, robovi bi ga, svakako, već odavno preglasali...
Dakle, ne samo mudrost, već ni sama istina nisu predati na milost i nemilost mase.

@picac Ne možeš očekivati od ljudi koji ne znaju osnovne stvari iz filozofije (pa čak ni iz elementarne logike) da te razumeju.
Niče je jednostavno iznosio teze bez ikakvog dokazivanja, jer dokazivanje nije otmeno. Ono vređa inteligenciju sagovornika.
Pametan, senzibilan i dovoljno kulturan čovek prepoznaje istinu intuitivno, a mudar mudrost.
Ko razume, razumeo je, ko nije... a poštuje svoju sujetu neka pročita bar Šopenhauerovu "Erističku dijalektiku", 100-nak načina da se uvek bude u pravu podvaljivanjem sagovorniku.
 
0

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje08.06.2008. u 10:13 - pre 194 meseci
Aleksandar S. (29), glavni blagajnik Rajfajzen banke u centru Kragujevca, ukrao je juče iz trezora banke 1,4 miliona evra i pobegao! Aleksandar je, pored toga, na sto svoje šefice ostavio pismo u kojem se izvinjava što je to morao da uradi i pobegao u nepoznatom pravcu, saznaje Press.

Ovo nije moglo u socijalizmu. A ni proneveritelji nisu bili tako lepo vaspitani :)
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
0

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.101.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje08.06.2008. u 10:40 - pre 194 meseci
Citat:
pisac: @pri3rak

Jesi li bio ti na Kubi? Nisi? Pa na osnovu čega onda donosiš zaključke? Na osnovu američke propagande?

O čemu uopšte pričaš, kakve mlade ženske populacije? A koliko ti para ovde treba za takve mlade ženske populacije? Koliko para ti treba u Argentini? Koliko para ti treba u Brazilu? U Nigeriji? To su sve kapitalističke zemlje.

I kakav si mi ti to argument pružio da zdravstvo nije dobro na Kubi? Taj što možeš da potucaš kurvu za male pare. Jad i beda od argumenta.


nisam niti nameravam, sto naravno ne znaci da ljudi iz mog najblizeg okruzenja nisu, ne znam da li bas trebam da prenosim njihove dogodovstine tamo iz tog komunistickog raja :)

sto se medicine tice, ne znam sta ti tu nije jasno, moderna medicinska dijagnostika koja utilizuje veoma naprednu tehniku je jako skupa, pogledaj i sam koliko kostaju magnetne rezonance pet skeneri i itd i u kojoj kolicini oni tamo toga imaju npr... ja ne znam da li vi ocekujete da su kubanski doktori nindze ili pak imaju magisjku moc pravih vraceva ali bez dovoljne kolicine novca drustvo ne moze da funkcionise pa ni u segmentu medicinske zastite i to nije jednom nego mnogo puta dokazano u praksi :)

na dalje nisam video kakvu si ti korelaciju izveo izmedju jeftnih a mnogobrojnih animir dama kube i njihovog zdravstvenog sistema, mozda si milsio na los kvalitet psihijatrije, a sa druge strane ja nisam nigde ni pomenuo da toga nema u kapitalistickim wannabe drzavama, i krajnje mi je zanimljivo kako za svaku namenu imate po kapitalisticku drzavu, kada treba naci jeftine animir dame u ogromnim kolicinama onda se potgne nigerija a kada se treba naci neko imprijalno zlo onda je to usa ... u svakom slucaju kapitalizam je propast i samo sto se nije raspao, ali zar nije ironicno da su negdasnji komunisti sa svojom krilaticom amerika i engleska bice zemlja proleterka docekali da sire demokratiju po uputstvima iz nesudjenih proleterskih zemalja ....

@draganmi ... gresis, a vise od toga ti i ne vredi reci :)
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje08.06.2008. u 10:43 - pre 194 meseci
Citat:
draganmi:
@picac Ne možeš očekivati od ljudi koji ne znaju osnovne stvari iz filozofije (pa čak ni iz elementarne logike) da te razumeju.
Niče je jednostavno iznosio teze bez ikakvog dokazivanja, jer dokazivanje nije otmeno. Ono vređa inteligenciju sagovornika.
Pametan, senzibilan i dovoljno kulturan čovek prepoznaje istinu intuitivno, a mudar mudrost.
Ko razume, razumeo je, ko nije... a poštuje svoju sujetu neka pročita bar Šopenhauerovu "Erističku dijalektiku", 100-nak načina da se uvek bude u pravu podvaljivanjem sagovorniku.


Slozicemo se za prvu tezu o ne poznavanju filozofije i diskusiji.

Nekoliko puta sam vec pominjo to vase "filozofiranje" i trazio objasnjenje svrhe toga. Rekoste da sam nekulturan ili tako nesto.
Zasto onda filozofirati, ako od toga na kraju nece biti neke koristi (ne samo materijalne, vec i duhovne)?
Kao onaj lik sto stalno valja kamen uz brdo i nikako da ga dogura na vrh.

Dokazivanje nije otmeno? U redu. Onda se podrazumjeva da nema potrebe dokazivati kako je socijalizm/komunizam bio jedno nehumano drustvo i da je kapitalizam najsavrseniji. Moracete da nam vjerujete na rjec. Sopenhauera necu citati, jer smatram da nije otmeno podvaljivati sagovorniku i tako biti u pravu.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16694
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje08.06.2008. u 11:17 - pre 194 meseci
Citat:
draganmi
@picac Ne možeš očekivati od ljudi koji ne znaju osnovne stvari iz filozofije (pa čak ni iz elementarne logike) da te razumeju.


Citat:
pisac
"Većina" nikada nije bila referenca za mudrost.


Koliko egoizma i gordosti u samo 2 recenice - to je otprilike mala uvertira kako izgleda sistem u kome takvi karakteri propagiraju ravnopravnost :)

Dobro pa je i to daleko iza nas... Jezim se kad pomislim da je pre samo par decenija moguce bilo fasovati zatvor samo ako se javno usprotivis ovakvim moralnim gromadama i riznicama filozofskih znanja.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje08.06.2008. u 11:32 - pre 194 meseci
Opet ti :-)

Pa stvarno, od kada je to za čime teži većina, mudrost?

Nešto mi se čini da je većina nemaca bila za Hitlera. Većina Amerikanaca za agresiju na Irak. Većina srba je bila za SM. Većina Hrvata za Tudjmana. Većina Srba/Hrvata/Slovenaca za formiranje Jugoslavije pre 100 godina. Većina je sada za ulazak u EU. Većina najstarijih članica EU je sada nezadovoljna.

I gde je tu mudrost?

[Ovu poruku je menjao pisac dana 08.06.2008. u 13:10 GMT+1]
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje08.06.2008. u 11:42 - pre 194 meseci
Citat:
pri3rak: nisam niti nameravam, sto naravno ne znaci da ljudi iz mog najblizeg okruzenja nisu, ne znam da li bas trebam da prenosim njihove dogodovstine tamo iz tog komunistickog raja :)


Prenesi slobodno. A onda vidi za neka iskustva i iz kapitalističkih rajeva u rangu Kube. Pa onda uporedi gde je ljudima bolje: u siromašnom socijalizmu ili siromašnom kapitalizmu.

Citat:
pri3rak: sto se medicine tice, ne znam sta ti tu nije jasno, moderna medicinska dijagnostika koja utilizuje veoma naprednu tehniku je jako skupa, pogledaj i sam koliko kostaju magnetne rezonance pet skeneri i itd i u kojoj kolicini oni tamo toga imaju npr... ja ne znam da li vi ocekujete da su kubanski doktori nindze ili pak imaju magisjku moc pravih vraceva ali bez dovoljne kolicine novca drustvo ne moze da funkcionise pa ni u segmentu medicinske zastite i to nije jednom nego mnogo puta dokazano u praksi :)


Ko drži blokadu Kube od kada je socijalistička Kuba nastala?
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje08.06.2008. u 15:41 - pre 194 meseci
zdravstvena zastita na kubi je medju najboljima na svetu.
mnogo bogatije i razvijenije zemlje nemaju ni priblizno takvu zastitu.

po broju lekara po glavi stanovnika, po duzini zivota, po smrtnosti novorodjencadi itd. su medju prvima na svetu.
ja mislim da su po najmanjoj smrtnosti novorodjencadi drugi na svetu, odmah iza kanade.
ne znam tacne informacije, ali mnogo, mnogo vise lekara imaju po glavi stanovnika nego usa.

nedostatak novaca, koji pri3rak pominje, nadoknadjuju upravo prevencijom bolesti i dostupnosti zastite.
u prevencijama bolesti su neprikosnoveni na svetu.
nijedan kubanac nije udaljen od ambulante vise od nekoliko stotina metara, ogroman broj lekara koji redovno obilaze i zdrave kubance kod kuce itd. im to omogucava.

da li ste nekada videli, bilo je na tv-u sto puta, kako izgledaju kubanske klinike?
kao one najskuplje americke za njihove bumbare.

lecenje i sva zdravstvena zastita na kubi je naravno besplatna.
i studiranje je naravno besplatno.
na kubi svake godine studije medicine upisuju i desetine americkih studenata.
ne samo zato sto bi ih to u njihovoj drzavi kostalo 300, 400, 600 ili koliko vec hiljada dolara, vec i sto sticu najkvalitetnije znanje iz ove nauke.

.... i tako dalje.


a ja stvarno ne znam odakle vama te takve stvari o kojima ovde pisete?
gde ste vi to sve culi?
zasto ste sto puta napisali da se u sfrj robijalo zbog misljenja, a nijednom niste napisali neko ime i prezime?
i sto puta sam ovde pitao, a niko da mi odgovori, kako su bre ti hebeni titini komunisti znali sta neko misli?
jel' su znali da citaju misli?

stvarno mi nije jasno zasto jednostavno ne pisete da ste karatisti, hebaci, manekeni, da izbacujete 300 kila iz benca, nego sto pisete fundamentalno pogresne stvari, koje su svima lako proverljive, i dolazite u situaciju da se izvrgavate ruglu.

e, pri3rak, stvarno bre nemam nista protiv tebe, ako mi verujes.
neki tvoji postovi su mi bili i simpaticni, ali 'ajde napisi sta su ti tvoji drugari, ili ko vec, koji su bili na kubi, tebi ispricali o zdravstvenoj zastiti tamo.
jel' su obilazili neke bolnice, jel' su se druzili sa nekim lekarom, pa im je on nesto pricao ...... ili sta?

 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje08.06.2008. u 15:51 - pre 194 meseci
@ mrle:
Kupi snajper, olaksaj si dusu. Neces imati koristi, ali ces se mnogo oblje osjecati. Check this out:
http://www.bbc.co.uk/serbian/n...8/06/080608_tokyo-attack.shtml
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje08.06.2008. u 16:17 - pre 194 meseci
Citat:
ja mislim da su po najmanjoj smrtnosti novorodjencadi drugi na svetu, odmah iza kanade.


Ovo nije tacno. Tacnije ima Kuba manje od USA ali nije druga na svetu niti je Kanada prva. Prvi je Island a odmah posle Singapur pa Japan.

Cuba 5.1
United States 6.3


Infant mortality rate
(deaths/1,000 live births)


http://www.un.org/esa/populati...006/WPP2006_Highlights_rev.pdf


 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
79.101.207.*



+35 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje08.06.2008. u 21:11 - pre 194 meseci
Citat:

Koliko egoizma i gordosti u samo 2 recenice - to je otprilike mala uvertira kako izgleda sistem u kome takvi karakteri propagiraju ravnopravnost :)


Pravo zboris, ovakve stvari mogu da izgovaraju samo osobe izuzetne skromnosti i pune hriscanske skrusenosti, odmah se iza ovih i slicnih reci mogu prepoznati duhovi koje "osećaju empatiju prema bližnjima i gade se nepravde i nasilja nad ljudima".

Kakavo 'licimurje'! Kakvi 'licimuri'! :)


Citat:

pa neverovatno.
mislim, odes na alajbegovu slamu, tj. kertesovu carinu, da drpas i onda pored dzipa ne mozes da izdrzis da ne dovatis i par pari gaca i carapa.

sta ti je ljudsko bice. intelektualac.
ja vam pricam, sve je to go dzeparos, secikesa i kleptoman.


Joj, jeste, nasa intelektualna elita je bas, ko u Balasevicevoj pesmi - "Kupis ih za spricer i kavurmu". Tuga. :(
A cuo sam i slicne detalje o Matiji Najskuplja Srpska Rec Beckovicu (doduse, ovde nisu gace i carape u pitanju nego neka slika i nadljudsko GREBANJE za istu - tako da je to olaksavjuca okolnost, mislim to sto je ipak umetnost u pitanju) :)

A evo da i ja preporucim draganumi jednu knjigu(siguran sam da je nije citao, ipak je samo banalna poezija u pitanju, koja cak ni ne pretenduje na Istinu sa Velikim I:))...
Ako uopste ima casove opustanja, bas bi mu 'legla', siguran sam.

Evo jedne pesmice iz nje:


''Uopste nije dobro.....''

Uopste nije dobro ostavljati intelektualce da se
igraju sibicama
Jer ova gospoda kad ih ostavite same
Mentalni svet ove gospode
Uopste nije tako blistav
I prepusten sam sebi
Dela potpuno neodgovorno
I odmah uzima sebe
Navodno nesebicno a u slavu neimara
Za spomenik samome sebi
Ponovimo to znaci mentalni svet ove gospode
Prepusten sam sebi
Momentalno
Dozivljava sebe
Monumentalno.


Zak Prever, 'Neke stvari i ostalo'

Pozdrav!

Citat:

Malo sam se pogubio pokusavajuci da shvatim sta vi toliko kritikujete. Dal' je to kapitalizam ili ovo sto se desava kod nas poslednjih 20 godina, sto lici na sve samo ne na kapitalizam i demokratiju?


Mislim da to ni oni jos nisu rascistili.

Kao da se ovde neko od onih koji brane kapitalizam protivi besplatnom zdravstvu, i (delimicno) skolstvu i jakoj socijalnoj politici drzave?
Evo, odacu jednu tajnu, nemam nista protiv toga.
Ono sto se pokazalo kao neodrziv koncept je:
- drustvena/(ili vecinski) drzavna svojina nad sredstvima za proizvodnju
- dogovorna ekonomija

Odnosno ne moze se funkcionisati efikasno bez:
- privatne svojine
- slobodnog trzista

O svemu ostalom se moze razgovarati. :)


[Ovu poruku je menjao kelja dana 08.06.2008. u 22:24 GMT+1]
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje08.06.2008. u 21:54 - pre 194 meseci
Citat:
Laki_Gen: @ mrle:
Kupi snajper, olaksaj si dusu. Neces imati koristi, ali ces se mnogo oblje osjecati. Check this out:
http://www.bbc.co.uk/serbian/n...8/06/080608_tokyo-attack.shtml


pa eto vidis.
to ti pricam celo vreme.
mora covek da poludi kad radi po 16 sati dnevno i zivi u neprirodnim uslovima.
toga na kubi nema. tamo su bre svi nasmejani.
imaju zdravstveno, mogu da se obrazuju i koji ce im moj vise ista u zivotu.
sta ce im, sto bi rek'o lesli, plasticne djindjuve, sarena ogledalca i plekane kutije, da zbog njih jure tamo-vamo k'o muve bez glave po ceo dan.
pa, hebomater, ako nekome nije doslo da poludi k'o ovaj japanac barem jednom u zivotu, taj nije normalan.
 
0

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
79.101.203.*



+18 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje08.06.2008. u 22:19 - pre 194 meseci
Citat:
mrle 011
oga na kubi nema. tamo su bre svi nasmejani.
imaju zdravstveno, mogu da se obrazuju i koji ce im moj vise ista u zivotu.
sta ce im, sto bi rek'o lesli, plasticne djindjuve, sarena ogledalca i plekane kutije, da zbog njih jure tamo-vamo k'o muve bez glave po ceo dan.
pa, hebomater, ako nekome nije doslo da poludi k'o ovaj japanac barem jednom u zivotu, taj nije normalan.

:D ovo me podsetilo na jedan dialog iz "Velike drame", kada mladi crnogorac iskren i ostrascen komunista (1945. kraj IIsv.rata, kolonizacija u Jugoslaviji) objasnjava starom ocu i majci uz njihovo neslaganje, sta je to Vojvodina, zasto treba da se presele tamo, kako su tamo svi srecni i nasmejani, voda je ispred svake kuce, pradajz velik kao bundeva, zito tri put nice, a beli hleb se jede svaki dan.
Naravno objasnjava i kako je komunizam savrsen sistem, kako vise nema boga (tj. popa :)), itd. ali necemo o tome.

Mozda je takav sistem (tj. pozitivni aspekti koji si izdvojio) tebi, meni, obli, coski lep i savrsen, ali vlahi i kocki recimo nije i to toliko da ce rizkovati zivot da pobegnu odatle... Tako da...
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje08.06.2008. u 22:19 - pre 194 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Ovo nije tacno. Tacnije ima Kuba manje od USA ali nije druga na svetu niti je Kanada prva. Prvi je Island a odmah posle Singapur pa Japan.

Cuba 5.1
United States 6.3


Infant mortality rate
(deaths/1,000 live births)


http://www.un.org/esa/populati...006/WPP2006_Highlights_rev.pdf


dobro, priznajem da se nisam spremao k'o za zelite li da postanete mulijunas.
pisao sam navrat-nanos po secanju iz neke bbc-jeve emisije od pre nekoliko godina.
izvesno je da se taj podatak odnosio na panamericki kontinent, a ne na ceo svet.

secam se da su u emisiji bili i neki svedjani(!) koji su dolazili na kubu da bi tretirali neke svoje odredjene bolesti.

u svakom slucaju, kuba je medju prvima na svetu po nivou zdravstvene zastite.
a mene samo nervira taj ostrasceni antikomunizam, koji po difoltu podrazumeva da na kubi, samo zato sto je komunisticka, ljudi umiru po ulicama k'o zecevi od bolesti koje su u kapitalizmu i demokratiji iskorenjene pre 8.000 godina, bez da se za to ima ijedan relevantan podatak.

kada bi se u obzir uzele i cinjenice da je kuba pod demokratskim embargom vec pola veka (setite se kako je izgledalo srpsko zdravstvo vec posle dve godine embarga) i koliki nedostatak novaca, izmedju ostalog, to prouzrokuje, onda bi se tek u pravom svetlu mogla sagledati njihova dostignuca.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje08.06.2008. u 22:22 - pre 194 meseci
Citat:
kelja
Citat:
Koliko egoizma i gordosti u samo 2 recenice - to je otprilike mala uvertira kako izgleda sistem u kome takvi karakteri propagiraju ravnopravnost :)


Pravo zboris, ovakve stvari mogu da izgovaraju samo osobe izuzetne skromnosti i pune hriscanske skrusenosti, odmah se iza ovih i slicnih reci mogu prepoznati duhovi koje "osećaju empatiju prema bližnjima i gade se nepravde i nasilja nad ljudima"


Naravno da je ta tvoja rečenica koju si stavio pod navodnicima upravo tačna, iako ti toga očigledno nisi uopšte svestan. Ne znam iz kog dela mojih postova možeš da zaključiš suprotno? Upravo je ta rečenica osnova onoga o čemu ovde ja raspravljam. Ako ti ne shvataš da većina (obično) ne znači i istinu, moral, mudrost... onda treba da dobro razmisliš (pročitaš) kako se ponašala većina tokom cele istorije. Ono što bih ja voleo, jeste da se ta većina obrazuje, da joj se ukaže na sve detalje koji se skrivaju od te većine, da se većina ne iskorišćava od strane manjine koja ih vodi i vrti oko malog prsta kao stado (i u socijalizmu i u kapitalizmu).

Da li možeš da primetiš da se većina menja kako vetar (ili neki političar) duva? Da li možeš da zamisliš da ako DS reši u nekom trenutku da se okrene protiv evrope, ovde će (nakon ujedinjene propagande na TV-u i novinama) nakon par meseci biti 80% gradjana protiv evrope (iako ih je sada valjda 70% za evropu). Da li možeš da pretpostaviš kako je Milošević vladao? Kako je Hitler vladao? Kako vlada američki kapitalizam nad svojim narodom (iako tamo postoji kobajagi demokratija)?

Da li možete da pojmite zbog čega imate tako negativno mišljenje o muslimanima i o arapima? Kroz koji (čiji) filter prolaze informacije koje o njima gledate na TV-u? Zašto su sve informacije o Rusima sa zapada negativne?

Da li vam je jasno da zapad ima vrlo uspešnu propagandu kojom drži pod kontrolom sopstveno stanovništvo (navodi ih da glasaju za ono za šta treba da glasaju, da podržavaju ono šta treba da podržavaju)? Da li vam je jasno da ta propaganda direktno utiče i na odluke koje donose glavonje u evropi, jer su i oni sami žrtve propagande (i oni gledaju TV, čitaju novine)? Da li vam je jasno da (da nije bilo takve perfidne propagande) većina EU glavonja ne bi donela odluku da npr. prizna Kosovo?

Ko upravlja tom propagandom? Većina?

Zar zaista to nikada niste posumnjali? Zar ste mislili da samo socijalizam ima propagandu? Zar ste toliko naivni?
 
0

dejan,
Beograd

Član broj: 61886
Poruke: 126
77-105-59-1.adsl-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje08.06.2008. u 23:47 - pre 194 meseci
Sad sam baš pročitao celu temu i ovo mi je zanimljivo:

Citat:
- I fasisti i komunisti ciljaju na siromasne gradjane niskog obrazovanja
- I fasisti i komunisti obecavaju resavanje njihove ekonomske situacije tako sto ce "ravnopravnije" raspodeliti imovinu uzimajuci od "bogatih" i "neprijatelja"
- I fasisti i komunisti preziru slobode i liberalnu ekonomiju - i jedni i drugi bi da slobode ogranice, a da ekonomiju stave pod potpunu drzavnu (tj. njihovu) kontrolu
- I fasisti i komunisti preziru demokratiju, i jedni i drugi bi se sa demokratijom krvavo obracunali i zaveli diktaturu
- I fasisti i komunisti neistomisljenike nazivaju "neprijateljima" sa kojima se treba obracunati makar to znacilo i uklanjanje

Jedina razlika izmedju fasista i komunista je u sminci tj. u spoljnoj fasadi - metode, sredstva, ideoloska matrica, ciljna grupa itd... su apsolutno iste.

Ma daj.....pa pogledaj negde šta je fašizam, a šta je komunizam. Fašizam je iksvaren u samoj svojoj teoriji, a ono o čemu ti pričaš nije komunizam. Ako si već prepoznao sve znake fašizma, što onda to ne nazoveš fašizmom? Takodje, čak ni "komunisti" 20 veka nisu prezirali demokratiju i hteli da zavedu diktaturu??? Oni su smatrali da je upravo komunizam prava demokratija.

Inače, mene brine kapitalistička konkurencija. Konkurencija medju ljudima ne može proizvesti na dobro. Prošle godine gledam neke Engleze na Egzitu, "očeve" kapitalizma. Svako nosi svoje piće u kesici ni slučajno da se nešto podeli. Kada sam jednoj devojci tražio upaljač istripovala se misleći da joj neću vratiti (upaljač je bio neki najjeftiniji). Čini mi se da i kod nas kreće taj "duh". U biti kapitalizma je novac. I samo novac, novac, novac. I ta bit novca se prenosi i na društvene odnose u sve većoj meri.
 
0

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
79.101.71.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje09.06.2008. u 00:15 - pre 194 meseci
@ Kelja

Citat:
Kao da se ovde neko od onih koji brane kapitalizam protivi besplatnom zdravstvu, i (delimicno) skolstvu i jakoj socijalnoj politici drzave?
Evo, odacu jednu tajnu, nemam nista protiv toga.
Ono sto se pokazalo kao neodrziv koncept je:
- drustvena/(ili vecinski) drzavna svojina nad sredstvima za proizvodnju
- dogovorna ekonomija

Odnosno ne moze se funkcionisati efikasno bez:
- privatne svojine
- slobodnog trzista



Uh, uh, uh
Pa ako se ne protiviš soc. politici, besplatnom zdravstvu, školstvu, što se protiviš onima koji to zagovaraju. Jel bi više voleo da nije bespaltno?

Kakve veze ima vlasništvo nad sredstvima za proizvodnju, sa održivošću koncepta. Pa npr. svi vodovodi po evropi su u rukama države, ili to ponovo postaju.
Sada je npr. Telekom privatizovan i ti i ja smo ponosni vlasnici (ako ne zaboravim da upišem akcije), te firme. Šta se menja? Telekom je već sada neodrživo uspešan, pa ako, promenom tipa svojine, postane održivo neuspešan, provizija pri prodaji istog će biti masnija...
Zamisli da se zaposlenima u društvenoj firmi, dakle ortodoksnim samoupravljačima, podele akcije iste te firme. Šta bi to promenilo osim pukog vlasništva, jer firma bi postala privatno, akcionarsko društvo? To je najveća podvala, koja se plasira. Pazi, ja se slažem da je drugačija situacija kada ti kupiš stvarno, tj. izvadiš novac i platiš akcije firme, od one kada iste dobiješ besplatno. Postoji razlika, nisam lud da mislim drugačije.
Ali nikome nije stalo do takvog modela, jer da jeste išli bi kao zemlja u drugačiju privatizaciju, pa bi se do sada formiralo tržište vrednosnih papira.


Dogovorna ekonomija sasvim lepo radi u kapitalizmu i nije tekovina socijalizma. Primer: VIP, MTS, Telenor, cene, zaokruživanje na minut itd..

Jel stvarno misliš da je MTS npr. neefikasna firma, zato što nije privatna, a da je PP"Magla" vrh od firme jer je privatna.
S druge strane Železnice su neefikasna firma a državni su, dok je "Perin Autobus" efikasna radnja iako je privatna. To samo znači efikasnost i profitabilnost ne zavise isključivo od tipa vlasništva nad preduzećem.

Slobodno tržište? Pa to već postoji, svaki doo sa 500€ osnivačkog kapitala dobija dozvolu za npr. gradnju aerodroma, kao i ovi što uvoze naftu, a od imovine i kapitala imaju zakupljenu vilu na Dedinju, PC računar i ortaka u ministarstvu. Sve frca od slobode!

 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje09.06.2008. u 00:26 - pre 194 meseci
http://www.slobodnajugoslavija...Mraz-Triput_Sam_Video_Tita.mp3
 
0

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
79.101.71.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje09.06.2008. u 00:44 - pre 194 meseci
Evo mali test..

Probajte da se setite privatne firme u Srbiji, po mogućnosti što uspešnije i veće, za koju ne znate ime vlasnika?
Ja i pored najbolje volje, teško mogu da zapamtim neku, pada mi na pamet tek nekoliko, manje od 5.

Sve ostale firme imaju, čak i previše poznate vlasnike, najčešće samo jednog, il ineku bratsku kombinaciju.
To meni najviše liči na feudalizam, ja i pored najbolje namere tu ne vidim traga od modernih kapitalističkih firmi.
U najboljem slučaju, mogu da vidim MEGAGIGAULTRA SZR i STR radnje, sa hiljadama zaposlenih, i veoma dobro uvežbanom kapitalističkom mimikrijom. Tu su sve službe prisutne kao u pravim firmama, jeste da ne rade tako, ali važno je da se to ima.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Milka i drustveno uredjenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 221477 | Odgovora: 1346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.