Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Milka i drustveno uredjenje

elitemadzone.org :: MadZone :: Milka i drustveno uredjenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 217486 | Odgovora: 1346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje12.06.2008. u 18:01 - pre 193 meseci
Citat:
pa ozbiljno ti kazem.
na panju u sumi ili na nekom stolu pod satorom na livadi.

evo, neka napise neko ko je glasao u nekom objektu koji nisu ozidali komunci.
ambasade u stranim drzavama se ne racunaju.

Znaci da nije bilo Tileta mi bi danas zivjeli u zemunicama i sojenicama ...

Pitam se, kako se zapad onako izgradio, ako samo komunjare prepoznaju smisao postojanja raznih ustanova ?
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr11.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje12.06.2008. u 18:01 - pre 193 meseci
A kapiram. Da nije bilo onih monarhista pre njih mi uopste ne bi imali nikakve zgrade uopste. Cekaj koliko dugo su bili kraljevi kod nas?
Mi izgleda uopste ne bi ni postojali da nije bilo monarhije.

Dart Vejder.
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje12.06.2008. u 18:21 - pre 193 meseci
Citat:
jericho1405: Znaci da nije bilo Tileta mi bi danas zivjeli u zemunicama i sojenicama ...

Pitam se, kako se zapad onako izgradio, ako samo komunjare prepoznaju smisao postojanja raznih ustanova ?


ne znam ja sta tebi sta znaci, niti kakvim ti logickim rasudjivanjem izvlacis zakljucke.
ono sto ja znam, a u sta se i ti mozes uveriti letimicnim pogledom kroz prozor, je da je 95% objekata od javnog znacaja (opsteg dobra) u ovoj zemlji napravljeno za vreme komunizma, u tih 40 godina.
putevi, mostovi, pruge, aerodromi, skole, obdanista, bolnice, domovi zdravlja, stadioni, sajmovi, stambena naselja, decija igralista ....

preostalih 5%, od kojih pola otpada na crkve, je napravljeno u decenijama pre komunizma i u zadnje dve decenije demokratije i trzisne ekonomije.

u bosni se mozda rezultat razlikuje za +/- 1% zbog austrougarske.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.infodata.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje12.06.2008. u 18:24 - pre 193 meseci
Citat:
MyWay: A da te pitam po pitanju savezništva u obaranju vlasti putem bombardovanja (pakt sa đavolom, ha?) - jeste li uspeli?

Nešto mi se čini da niste.

E vidis, jesmo, ali nismo racunali na zverstvo ovih drugih, i na to da ce oni potegnuti atentat kao sredstvo politicke borbe. Demokratija nema odgovor na atentate. Ali dobro, opet cemo mi njih, samo sad temeljnije. Onako kako oni vole.
Citat:
jericho1405: Znaci da nije bilo Tileta mi bi danas zivjeli u zemunicama i sojenicama ...

Pitam se, kako se zapad onako izgradio, ako samo komunjare prepoznaju smisao postojanja raznih ustanova ?

Ne znam, pitaj Arcibalda Rajsa. Mozda zato sto zapad nije imao vasu tzv elitu. Evo, imate sansu vec 20 godina, pa izgradiste li ista? U to vreme taj period od tih 20 godina je bio do 1965. Pa ti sad poredi sta su za to vreme uradili komunisti i sta su oni stvorili od nule, a sta ovi vasi oslobodioci.

Ne racuna se to sto su neki od oslobodilaca presipali imovinu drustva u svoje dzepove, kao i doznake iz inostranstva, pa toboze napravili nesto. Da vam mazu oci dok zaradu koju muzu izvoze u inostranstvo. A muzu je od doznaka - jedinog zivog novca koji ulazi ovde i to je sve. Zato njihovi placeni "eksperti" kukaju sto se taj priliv smanjio.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje12.06.2008. u 19:01 - pre 193 meseci
Citat:
Dimković:
naravno da ce drustveno uredjenje da se menja kako covek napreduje i evoluira


Poenta je da neće da se menja postepeno, već će (ukoliko se odmah nešto ne promeni) da eksplodira i pobije pola ovih zaslepljenih obožavalaca kapitalizma ovde na forumu, a i onih drugih nažalost.

Kao što rekoh, frustracije koje kapitalizam proizvodi činjenicom da je novac ispred morala, se gomilaju i rastu, i na kraju će eksplodirati u vidu velikih uličnih nereda i/ili pljački, divljanja...

Samo posmatrajte razloge demonstracija i divljanja u onom mizernom broju zaista uspešnih kapitalističkih zemalja. Koji su razlozi? Siromaštvo? Nije nego.
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje12.06.2008. u 19:08 - pre 193 meseci
Kako vam ne dosadi da izmisljate stvari? Imate tu vasu jadnu logiku i kada je mi upotrebimo kao kontraargument, onda se ne racuna, kako da ne...
Rentacar? Jel' nosis ti naocale? Jesi ti nekad bio u rentacaru? Kako ces iznajmiti auto bez vazece vozacke dozvole? Nevidjeni ste. Ovakva glupost i stalno objasnjavanje tvih gluposti me izbacuju iz takta. Cjela rasprava se svodi da vi iznostite nebuloze i rukovodite se nekom suludom logikom, a ovi drugi moraju da vam objasnjavaju CINJENICE I REALNOST.
Dokle vise?
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.35.*



+35 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje12.06.2008. u 19:34 - pre 193 meseci
Citat:

evo nas sadasnji premijer i predsednik drzave, koliko znam, nisi posedovali tu clansku kartu, al' opet nam nesto ide k'o uz qrac.
a i eno ih obojica vire ovom novom debelom predsedniku sepse iz guzlce, samo im jos potkolenice i stopala vire.


Pa da, ali sve su tu produkti komunizma.

Preko koga je komunizam jednom presao, taj se vise ne ispravi, pa makar bio i disident, ili kao ovi nasi, ''disident''.

Eto, pogledaj Voju...
Poslusaj samo kako govori, narocito kad mu novinari postave neprijatna pitanja(sto cak i losijim novinarima nije narocito tesko jer pred sobom imaju coveka koji olicava jednu suludu politiku)...
Kako pokusava da praznom pricom natera novinara da zaboravi i sta ga je pitao. To je stara komunisticka skola, trucanjem prekriti sustinu.
Vojini (od)govori su sjajan primer komunistickog diskursa, samo sto su teme malo drugacije. ;-)

Ne, bez zezanja, i ja mislim da bismo znatno bolje prosli da je ona 'druga frakcija' komunisticke partije odnela pobedu nad 'rodoljupcima'.
Oni su bili ljigavi oportunisti i lopovi, ali i ja verujem da su bili znatno bolji izbor od ovih ludaka koji su nas unazadili za 50 godina. To se desilo i u Madjarskoj, npr.

Kako rece RASMC:
"Kao g**** kroz kanalizaciju plivaju komunisti kroz privatizaciju".

Nas je problem sto smo imali i ovaj deo:
"Bivsi pacifisti kroz mobilizaciju". :(

Ali opet, mislim da preterujete sa idealizovanjem SFRJ varijante socijalizma.
Znam nekoliko obicnih, ne narocito obrazovanih ljudi(iju, zar je i takvih u socijalizmu bilo?!?), koji su posle (samo) nekoliko partijskih sastanaka i govora lokalnih partijskih celnika, shvatili da tu 'nesto nije u redu'.
 
0

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
212.200.219.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje12.06.2008. u 19:40 - pre 193 meseci
@Laki_Gen
Pa ti kažeš da je glupo oduzeti dozvolu, treba oduzeti auto. Onda ja kažem više puta, da postoji taj rentacar, ili kupiš drugi auto, pa manijačiš, a onda ti kažeš da je nemoguće iznajmiti rentacar bez dozvole. Ako nisi dovoljno promislio o tome šta pišeš, onda kažeš čika Bogi, u pravu ste, ovako samo upadaš u nepotrebnu ostrašćenost, jer si bre mnogo nedosledan. Odluči se jel hoćeš da otimaš ljudima aute, ili dozvole.

Jbg. forum je ovo, ja iznosim nebuloze, rukovodim se suludom logikom, tebe to izbacuje iz takta, sve je to demokratski sukob mišljenja. To što ti nisi još uvek dorastao civilizovanoj raspravi, govoriš o stvarima koje ne samo da ne poznaješ nego nemaš ni izgrađen stav, je samo tvoj problem. Činjenice i Realnost svako od nas drugačije vidi, ja bih se uplašio da vidim stvarnost na tvoj način.

@ Kelja

Nije nipošto bilo moguće da pobedi druga opcija u SKJ, zato što to nije bila fer utakmica. Ja sam tada studirao, čuvene restrikcije struje su bile na snazi i šta se dešavalo. Na TVu kažu kad će ko biti isključen, neće dirati npr. Studentski grad, a dogodi se obrnuto, samo isključe Studenjak. Onda studenti podivljaju, pale krpe, i tako svaki dan. To nije slučajno, dolazak SMa, 8, sednica je sve bilo pažljivo pripremljeno, stvarano je nezadovoljstvo, ljudi su podsticani na nered. Ja sam u to sada siguran, onda, u ono vreme nisam znao, bio sam mlad, dakle naknandna pamet Ono što sam primećivao je da među tim pobednicima unutar SKJ, su lošiji stručnjaci, anonimniji, jednostavno da gori trijumfuju.

[Ovu poruku je menjao drbogi dana 12.06.2008. u 20:50 GMT+1]
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje12.06.2008. u 19:46 - pre 193 meseci
Citat:
Laki_Gen: ..... Cjela rasprava se svodi da vi iznostite nebuloze i rukovodite se nekom suludom logikom, a ovi drugi moraju da vam objasnjavaju CINJENICE I REALNOST.
Dokle vise?


to prijatelju!
cinjenice, realnost i logika.
ako si podviknuo.

nije bila dobra socijalna pravda i drustvena jednakost, ..... sto smo se besplatno i kvalitetno lecili, .... sto su skole, naselja, putevi, bolnice nicale ko pecurke ....... sto si mogao da nadjes sljaku, ...... sto su fabrike proizvodile sve od igle do lokomotive, ...... sto nisi morao da rezervises obdaniste cim saznas da ti je zena trudna, ....... sto si ziveo u uticajnoj i postovanoj drzavi .... sto si mogao da stavis pasos u dzep i da putujes po citavoj planeti .... sto najlon kese nisu rasle po drvecu ..... sto si mogao za dzaba da se skolujes do kojeg god stepena si hteo ...... sto si mogao da dodjes do stana, bez da strepis do kraja zivota da ce ti ga bankar oduzeti ......... sto nisi morao da zakljucavas ulazna vrata od stana....... sto si mirno mogao da legnes na klupu u parku i prespavas noc ........ sto te ovi sa krsticima na retrovizorima nisu jurili po trotoaru da te ubiju ..... sto je medj svake tri zgrade postojalo igraliste za decu .... sto su se ljudi medjusobno pomagali ...... sto je na skolske ekskurzije putovao ceo razred, a ne pola ...... sto si nocu mogao da spavas u miru i tisini .....


..... al' zato tvoju realnost mnogo boli sto su se komunci medjusobno mlatili na tamo nekom ostrvu, sto nisi imao 14 pink tv kanala, i sto je deset oznojanih i zagrljenih muskaraca u podrumu neke kafane moralo da bude obazrivo kada 'oce da zapevaju "spremte se spremte cetnici"


samo napred, realnost i logika.


[Ovu poruku je menjao mrle 011 dana 12.06.2008. u 20:57 GMT+1]
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje12.06.2008. u 19:49 - pre 193 meseci
Citat:
kelja: ....
Eto, pogledaj Voju...
Poslusaj samo kako govori ......


http://www.youtube.com/watch?v=k66o-zyFTAk&feature=related
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje12.06.2008. u 19:51 - pre 193 meseci
Citat:
Laki_Gen: kako ne treba oduzeti auto onome ko ponovi prekrsaj nekoliko puta nego dozovlu. Hehe, ja kao da sam dosao iz Dzibutija, pa nisam cuo za zakon...
Ako mu uzmes dozvolu ili plati neku manju kaznu nista ne garantuje da nece ponovo napraviti glupost. On i dalje posjeduje auto. Ovako mu oduzmes auto (nebitno dal' je njegov ili brata od ujaka), pa ce baja da razmisli dal' da pritisne papucicu do kraja.

Sta ti nije jasno? Procitaj nacrt novog zakona koji regulise pitnja saobracaja i videces da i u njemu postoji jedna odredba koja omogucava oduzimanje vozila, bez obzira dal' je vlasnik ili ne, za neka zakonom definisana krivicna djela/prekrsaje.
Brini se za vid i logiku, za ostalo ces lako. Pokusaj da me ne prozivas vise glupostima...
EDIT:
@mrle Bravo. Nista od toga nisam znao. Od tako bajnog sistema ostade prasina. Od silnih fabrika, stanova, klupa i parkova... Mozda sam ja kriv tome i moje kapitalisticke ideje? Ako vam je tako lakse. Pjesmu nije pjevao u kafani nego na svadbi, cisto da se zna. Tacno, nije smjelo ni u kafani da se pjeva ili kao sto ti rece pederskom kupleraju neke kafancuge... Zagrljeni, znojavi muskarci pjevaju... Ha ha ha Svaka cast...
 
0

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
212.200.219.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje12.06.2008. u 20:06 - pre 193 meseci
Ti mi nisi jasan. ...
A uslov za prekršaj je da posjeduješ auto. U pravu si care, ja mislio da je uslov da voziš manijački.
Jbg. ostario sam, dešava se.


Ajd kad sam već ovde....

@ Mrle
Strašno me interesuje, jel si ti i u SFRJ vreme imao kritički odnos prema lošim stvarima koje su postojale tada u društvu?
Pitam te zbog toga jer ja sam tako nekako baždaren da uočavam stvari i govorim o tome kritički, uvek. Ali izgleda da to polako izlazi iz mode, sad su kao i uvek na ceni podobni i poslušni, koji mnogo ne zapitkuju.
 
0

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje12.06.2008. u 20:38 - pre 193 meseci
Citat:
mrle 011: ne znam ja sta tebi sta znaci, niti kakvim ti logickim rasudjivanjem izvlacis zakljucke.
ono sto ja znam, a u sta se i ti mozes uveriti letimicnim pogledom kroz prozor, je da je 95% objekata od javnog znacaja (opsteg dobra) u ovoj zemlji napravljeno za vreme komunizma, u tih 40 godina.
putevi, mostovi, pruge, aerodromi, skole, obdanista, bolnice, domovi zdravlja, stadioni, sajmovi, stambena naselja, decija igralista ....

preostalih 5%, od kojih pola otpada na crkve, je napravljeno u decenijama pre komunizma i u zadnje dve decenije demokratije i trzisne ekonomije.

u bosni se mozda rezultat razlikuje za +/- 1% zbog austrougarske.

Presmijesna konstatacija ... Gradilo se i prije komunizma, i za vrijeme komunizma, a gradi se i danas - nakon komunizma.

Sredstva za infrastrukturu i objekte od opsteg znacaja se izdvajaju iz drzavnog budzeta, i bez obzira na rezim, isti se unapredjuju zavisno od potreba.
To se praktikuje sirom svijeta i ne predstavlja nikakvu specijalnost komunizma, a jos manje velicanstvenu ideju marsala.

Ako nekada dodjes u Sarajevo, mozda primijetis raskosne austrougarske gradjevine kojih ima mnogo, mnogo vise od 1%.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
0

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
212.200.219.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje12.06.2008. u 20:48 - pre 193 meseci
Da samo se kod nas budžet puni prodajom onoga što je izgrađeno za vreme Tita. To ne bi bilo toliko strašno da se od tih para gradi dalje, ali od tih para, dakle od prodaje Titinih fabrika, se finansira i potrošnja, npr. plate parazita po skupštinama, itd. Pa Tita su jebavali oko železare u Smederevu, pričali fazone, a to je sada perjanica izvoza iz Srbije.

I da čega ima više u Sarajevu, Titovih solitera ili KundK zgrada?
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje12.06.2008. u 21:11 - pre 193 meseci
Ono sto je postojalo u Srbiji, je poslje WWII bilo uglavnom unisteno. Putevi su bili neophodni, fabrike, skole, itd., takodje. Danas sve to uglavnom postoji.
Kada krenes od nule da pravis nesto to se itekako primjeti i izgleda kao strahovit napredak. Kada je vec dosta toga izgradjeno napredak se daleko slabije uocava.
Gradilo se zahvaljujuci kreditima, radnim akcijama i sl. Poslje tih vasih bajnih komunista nastala je opsta ekonomska kriza u zemlji (posmatramo komunizam do smrti marsala), koja je postajala sve dublja i dublja, da bi 2000-e bili na samom dnu. Drzava nije imala da plati clanstvo u nekim medjunarodnim organizacijama.
Od cega da se gradi? Od vazduha, kao ove vase prazne price? Nece da moze u gradjevinarstvu. Tu je potrebno nesto realno i opipljivo.

Opet gledate samo jednu stranu slike, onu koja vama odgovara. Dodajte na to lovacke price i uzdizanje u nebsa zbog ideoloske zaslepljenosti i dobicete mrle-ta, drgobija, pisca i g.filozofa.

Koju CINJENICU od gore navedenih osporavate? Nastavite da se podsmjevate i rugate REALNOSTI slobodno.
 
0

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje12.06.2008. u 21:29 - pre 193 meseci
Citat:
drbogi: Da samo se kod nas budžet puni prodajom onoga što je izgrađeno za vreme Tita. To ne bi bilo toliko strašno da se od tih para gradi dalje, ali od tih para, dakle od prodaje Titinih fabrika, se finansira i potrošnja, npr. plate parazita po skupštinama, itd. Pa Tita su jebavali oko železare u Smederevu, pričali fazone, a to je sada perjanica izvoza iz Srbije.

I da čega ima više u Sarajevu, Titovih solitera ili KundK zgrada?

Ovo je faza postsocijalizma, tj. jos uvijek vlada veliko rasulo nastalo 'velikim socijalistickim praskom', koje ce tek u narednom periodu, ako budemo imali dovoljno pameti, da se poslozi. Tek treba da krenemo sa realizovanjem demokratsko-kapitalisticke integracije sistema po uzoru na veliki broj zemalja koje vec imaju dosta dugo, pozitivno, iskustvo sa njima.

Sve ovo danas sto gledas, i cemu se toliko cudis, je direktno naslijedje socijalizma.

Takodje, da bi shvatio pricu o Sarajevu, procitaj par postova iznad, gdje mrle pominje balkanska polja i livade ...
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje12.06.2008. u 21:41 - pre 193 meseci
Citat:
Laki_Gen: ......
Kada krenes od nule da pravis nesto to se itekako primjeti i izgleda kao strahovit napredak. Kada je vec dosta toga izgradjeno napredak se daleko slabije uocava.
Gradilo se zahvaljujuci kreditima, radnim akcijama i sl. Poslje tih vasih bajnih komunista nastala je opsta ekonomska kriza u zemlji ..........


pa to ti mi i pricamo celo vreme ovde.
da je posle komunaca nastala kriza, i to ne samo ekonomska, nego i svaka druga moguca i da se napredak od slobode, demokratije i trzisne ekonomije nesto slabo uocava.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.35.*



+35 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje12.06.2008. u 21:57 - pre 193 meseci
Citat:

To nije slučajno, dolazak SMa, 8, sednica je sve bilo pažljivo pripremljeno, stvarano je nezadovoljstvo, ljudi su podsticani na nered. Ja sam u to sada siguran, onda, u ono vreme nisam znao, bio sam mlad, dakle naknandna pamet Ono što sam primećivao je da među tim pobednicima unutar SKJ, su lošiji stručnjaci, anonimniji, jednostavno da gori trijumfuju.


Ja sam bio jos malko mladji i naivniji, i tek mnogo kasnije sam shvatio da je Osma sednica bila zapravo poslednja uspesna revolucija u Srbiji.

Slozices se ipak sa mnom da dolazak ovih, istinskih zveri(kad smo vec kod 'ozveravanja') na celo drzave nije rezultat zelje onih koji su ih doveli tu (niti naroda, naravno) za slobodnim trzistem i kapitalistickom demokratijom?

Citat:

da je posle komunaca nastala kriza


Mrle, to jednostavno nije tacno. Osamdesete su isto bile godine krize, kojekakvih 'stabilizacija', osecalo se da je sistem poceo da se raspada...

 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje12.06.2008. u 21:59 - pre 193 meseci
A, o cemu onda raspravljamo? To smo utvrdili odavno. Ova zemlje niti je kapitalisticka, niti demokratska. Na papiru je i jedno i drugo, realnost je nesto sasvim trece.
Vi napadoste i sve ostale zemlje gde su demokratija i kapitalizam pokazali koliko napredno i normalno uredjenje mogu biti. Vec sam rekao da mjesate neke stvari, ovo u Srbiji sto se desava poslednjih nekoliko godina nema veze sa tim zapadnim sistemom vrednosti.
Zato sam i postavljao pitanje dal' je neko od vas imao neposredno iskustvo sa tim sistemom ili ga pljujete samo zato sto da bi udarali kontru i sta znam zbog cega sve...

Opet primjer iz REALNOSTI. Studije prava na univerzitetima u Austriji kostaju nesto manje od 800E, od nas preko 1000. Dodajte na to i razliku u standardu.
Deciji dodatak, dodatak koji dobijaju nezaposleni itd., govori dovoljno o razlici u standardu i kvalitetu zivota jedne kapitalisticke i demokratske zemlje naspram ovod naseg papazjanija koje je samo deklarativno demokratija.

Jos samo da utvrdimo uzroke svega toga. Doduse, to je jasno kao dan, samo je potrebno postici konsenzus oko uzroka naseg jada i bjede koji stvaraju ovu silnu frustraciju.
Cini mi se da je to upravo i glavni kamen spoticanja u ovoj raspravi i da se zato i otegla ovoliko. Naterati Srbe da se sloze, misija je nemoguca.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.35.*



+35 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje12.06.2008. u 22:08 - pre 193 meseci
Citat:

Naterati Srbe da se sloze, misija je nemoguca.


Nemoj samo da se slozimo! Tek onda najebemo(sveziji primer- NATO bombardovanje, a ne bih dalje u istoriju, bojim se da bih mogao da navucem gnev nekih rodoljubaca, pa da pokvarimo ovako lepu temu). :)


Citat:

Ljudi ovde, a posebno draganmi iz svoje kule od slonovače, uporno laju ispod pogrešnog drveta. Nije dilema kapitalizam ili socijalizam, već pravna država ili totalitarizam.


E, ovo je vrlo lepo receno, i tesko da bi se imalo sta dodati. Mozda, jedna sitnica - vladavina prava moguca je samo u razvijenoj kapitalistickoj demokratiji. ;-)
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Milka i drustveno uredjenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 217486 | Odgovora: 1346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.