Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Milka i drustveno uredjenje

elitemadzone.org :: MadZone :: Milka i drustveno uredjenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 217496 | Odgovora: 1346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje12.06.2008. u 22:12 - pre 193 meseci
Ajde lepo truli kapitalisti, nemojte više napadati komunjare što je posle komunjara nastupilo srânje.

Znači, za to nisu krive komunjare, već isključivo oni koji su pobedili komunjare uz pomoć zapadne propagande o novcu i materijalnom blagostanju (kapitalizmu gde je život lep i svima cvetaju ruže).

Dakle: Dok su komunjare bile na čelu države, sve je funkcionisalo manje-više dobro. Kada su komunjare sklonjene, sve je propalo. I šta više serete protiv komunista kada je očigledno da je propast doša posle njih? Prošlo je 20 godina (pola perioda vladavine socijalizma) i ovde je i dalje katastrofa. Pa ko je kriv za to?
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje12.06.2008. u 22:20 - pre 193 meseci
Ha ha ha, pisac je zakon! Znaci samo odjednom ljudima nesto sinulo u glavi i napravise s*****? Ajde definisi tacno do kada je trajao komunizam.
Cisto da ti pokvarim uzivanje u snovima o bajnom socijalizmu. Provozaj se malo do Ceske, Slovacke, Poljske,Slovenije. Tamo je isto bio komunizam. Tamo je takodje propao komunizam.
Sadasnje stanje? Losije ili bolje nego u vreme SSSR-ove vlasti? Sta ti to govori? Preciznije, sta ti to govori o nama, Srbima? Sta ti to govori o tebi i slicnima, koji zivite u nekoj izluziji.
Meni govori da je vjerovatno vama bilo bolje za vreme SFRJ, sada vam je losije. Zato idealizujete tadasnje vreme. Zaslepljeni idete i korak dalje i pljujete i sve ostalo sto nije SFRJ.
Da ne ulazimo u to zasto je vama bilo bolje, a nekima nije i to sto su mnogi platili cjenu tog blagostanja, izmedju ostalih i svi mi danas placamo taj racun.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje12.06.2008. u 22:22 - pre 193 meseci
I da vas potsetim da ta vaša zapadna "demokratija" trenutno glumi totalitarnog diktatora na svetskom nivou, preko svoje NATO bande. Ona propisuje šta ko sme da radi, šta ko ne sme da radi, ko treba da bude sravnjen sa zemljom ako ne sluša šta mu silnik naredi, a sve to u ime te vaše "demokratije".
 
0

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.101.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje12.06.2008. u 22:23 - pre 193 meseci
@pisac pa komunjare, skontali su da je demokratija fancy presvukli se pa nastavili da rulaju :)
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje12.06.2008. u 22:23 - pre 193 meseci
Citat:
Laki_Gen: Da ne ulazimo u to zasto je vama bilo bolje, a nekima nije i to sto su mnogi platili cjenu tog blagostanja, izmedju ostalih i svi mi danas placamo taj racun.


Znaš šta, nemoj da pričaš o stvarima u koje se uopšte ne razumeš, niti si živeo u to vreme. To što ti pričaš je propaganda koju ti je usadio neko u glavu. Nemoj da se blamiraš ovde.

Logika ti je čista 0, verujem da si iz matematike uvek dobijao jedva prelaznu ocenu. I ne pominji mi SSSR, jer ja mogu da ti kažem da je u Nigeriji kapitalizam, idi tamo živi u materijalnom blagostanju, demokratiji i civilizaciji.
 
0

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 08:16 - pre 193 meseci
Ako na ES postoji demokratska opcija, onda bismo mogli da nastavimo tamo gde smo stali sa raspravom o kapitalizmu, ovog puta sa legalnim "papirima", tj. sa de lege artis naslovljenom temom.

Dakle, kapitalističko društvo spontano dovodi do nekrofilnog odnosa prema stvarnosti.
Forsiranje materijalnih vrednosti dovodi do prenaglašene ljubavi prema mrtvim stvarima, do težnje za njihovim gomilanjem i do robovanja svom posedu.
Takav odnos je emocionalno jednostran i dovodi do stava koji Niče naziva "volja za moć", odnosno do razvoja narcističke ličnosti sa tendencijom neprekidnog porasta.
Odnos prema stvarnosti nije odnos ljubavi, već odnos prisvajanja.
Narcističke ličnosti karakteriše neutoljiva potreba da ulažu u sebe, da izrabljuju druge i da uvećavaju svoju moć.
Kapitalističko društvo daje tu istu sliku, samo uvećanu do granica globalnog društva, ono neguje "narcističku kulturu".
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 08:19 - pre 193 meseci
Ista je stvar i u trulom socijalizmu/komunizmu.
 
0

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 08:24 - pre 193 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Ista je stvar i u trulom socijalizmu/komunizmu. ;)

Da, ali socijalizam ne forsira takav odnos, odnosno on nije neposredno generisan načinom proizvodnje. Kao ni sistemom vrednosti koji iz njega nužno proizlazi kako njegova etička nadgradnja.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 08:30 - pre 193 meseci
Ma da, kako da ne. Ako je neko bio alav na pare, to su "drugovi". Šta kaže neka knjiška teorija je potpuno sporedno.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.lukoil.co.yu.



+10256 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 08:33 - pre 193 meseci
Forsiranje materijalnih vrednosti postoji i kod veverica koje se muvaju oko moje vikendice. Sakupe sasvim dovoljno žira, ali, jok brate, i dalje skupljaju. Primetio sam sličnu pojavu i kod kapitalističkih mrava u travi u dvorištu moje vikendice: nikad im nije dosta, valjda im to njihovo kapitalističko uređenje neprstona stvara veštačke potrebe prema mrtvim stvarima.

Ipak svakako negde postoje i socijalistički mravi, to su oni koji malo pokupe zrnevlja pa kažu: "Drugarice i drugovi, dosta je bilo." Imao sam ja i komunističke veverice, sa druge strane kuće, ali, ne znam zašto, uginule.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 08:52 - pre 193 meseci
Citat:
Java Beograd: Forsiranje materijalnih vrednosti postoji i kod veverica koje se muvaju oko moje vikendice. Sakupe sasvim dovoljno žira, ali, jok brate, i dalje skupljaju. Primetio sam sličnu pojavu i kod kapitalističkih mrava u travi u dvorištu moje vikendice: nikad im nije dosta, valjda im to njihovo kapitalističko uređenje neprstona stvara veštačke potrebe prema mrtvim stvarima.

Ipak svakako negde postoje i socijalistički mravi, to su oni koji malo pokupe zrnevlja pa kažu: "Drugarice i drugovi, dosta je bilo." Imao sam ja i komunističke veverice, sa druge strane kuće, ali, ne znam zašto, uginule.


Dao si odlične argumente u prilog mojoj tezi - da kapitalizam počiva na animalnim aspektima ljudskog bića i da mu je osnovni efekat instinktivno gomilanje materijalnih dobara.
Pored prirodnih kod čoveka postoje i kulturne potrebe, pre svega moralne, a naročito spiritualne.
Slažem se i da se kapitalističko društvo po svom duhovnom sadržaju veoma uspešno može porediti sa zajednicom veverica ili mrava.
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
79.101.135.*



+727 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 09:01 - pre 193 meseci
Slažem se da je kapitalizam truo ali kako drugačije urediti državu a da ona preživi u konkurenciji kapitalističkih država i da njeni članovi budu srećni?
 
0

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 09:01 - pre 193 meseci
Kome je dosta skrivanja svog ideološkog pogleda na svet iza "Milke" , može da pogleda
http://www.elitemadzone.org/p1974054
A i moderatori bi mogli da budu malo odgovorniji i dosledniji u zaključavanju i otključavanju tema...
(Tema za board moderatora, neko bi možda mogao da dobije i otkaz, da otpadnu oni koji nisu "najtalentovaniji i najsposobniji, itd.").
Ponašanje odgovornih u ES sa ovom temom je stvarno skandalozno (očigledno je da neki moderatori koji su se "zagrejali" za ovu temu ne dozvoljavaju drugima, koji su racionalni, da temu zaključaju iako je verovatno najviše offtopic u istoriji ES-a).
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 09:03 - pre 193 meseci
Citat:
draganmi: Slažem se i da se kapitalističko društvo po svom duhovnom sadržaju veoma uspešno može porediti sa zajednicom veverica ili mrava.


Kakav nonsens. Na osnovu čega je izveden takav zaključak?
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.lukoil.co.yu.



+10256 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 09:09 - pre 193 meseci
Sasvim.

Dakle, temelji na kojima počiva kapitalističko društvo su prirodni, logični i jasni čitavom živom svetu. (Pa i mi smo živi stvorovi, zar ne? )Temelji na kojima pokušava da se gradi utopijsko socijalističko (komunističko) društvo su neprirodni, veštački, izmišljeni.

I tako, gde god su takva, veštačka životna načela bila nametnuta ljudima, i pri tom branjena žestokim represivnim aparatima (policija, tajna policija, vojska ...) ljudi su, vremenom, pokazujući svoju prirodnu stranu, izvrgavali ruglu zacrtane "puteve razvoja". Kada je to izvgavanje ruglu sa pojedinačnog prešlo na opte i kolektivno, kada su i glavni nosioci represije počeli masovno da se ponašaju kontra sistemu, socijalizam se samo raspukao po šavovima i otišao "na ropotarnicu povijesti".

Da se vratim malo na ono "animalno". Zašto dakle veverica (i oni kapitalističi mravi) skupljaju zrnevlje kad "imaju dosta"? Za "nedaj bože".

Moje pitanje Draganu: (pitanje se odnosi na "danas i ovde" da li ja treba da se potrudim da zaradim malo više da bih mogao da:
1. Kuću ofarbam kvalitetnim zdravim bojama koje u sebi ne sadrže olovo ? Ili treba da kupim jeftine, stare boje na bazi olova?
2. Kupim auto sa ABS, ESC sistemima, sa 7 vazdušnih jastuka, i tako potencijalno spasim život sebi i svojoj deci u nekom nedajbože saobraćajnom incidentu ? Ili treba da vozim Aleko sa 0% pasivne i aktivne bezbednosti u kolima
3. Kupim sebi i gospođi lep, zdrav anatomski dušek (a la "dormeo") gde ću da se probudim bez bolova u kičmi ? Ili je normalnije spavati na slamarici ?



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

CandyMan

Član broj: 3420
Poruke: 147



+49 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 09:10 - pre 193 meseci
Interesantno...
Prema Maslovljevoj (Maslow) hijerarhiji potreba potrebno je zadovoljiti jedan nivo potreba kako bi se prešlo na sledeći. Nekako mi gomilanje materijalnih dobara liči na gledanje u tuđ tanjir, jer oni koji imaju više su u svojim očima ispred onih koji imaju manje i cene ih i zavide im isključivo oni koji se vode za istim ciljem. To mi liči na neku mrtvu petlju, a ne na zadovoljavanje potreba, jer će uvek neko imati više.

Nisam ni znao da znam dok nisam prob'o!
Prikačeni fajlovi
 
0

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 09:17 - pre 193 meseci
Citat:
CandyMan: Interesantno...
Prema Maslovljevoj (Maslow) hijerarhiji potreba potrebno je zadovoljiti jedan nivo potreba kako bi se prešlo na sledeći. Nekako mi gomilanje materijalnih dobara liči na gledanje u tuđ tanjir, jer oni koji imaju više su u svojim očima ispred onih koji imaju manje i cene ih i zavide im isključivo oni koji se vode za istim ciljem. To mi liči na neku mrtvu petlju, a ne na zadovoljavanje potreba, jer će uvek neko imati više.


Ali ako si opsesivan u zadovoljenju samo jedne vrste potreba (materijalnih) jer te na to nagone bespoštedna konkurencija, neprekidno injektiranje veštačkih potreba da bi se zadovoljila neutoljiva glad kapitalista za uvećavanjem profita, stalno podizanje nivoa materijalnih aspiracija i ubrzavanje u stvaranju novih veštačkih (opet materijalnih) potreba, to vodi u kolaps ličnosti i socijalnih vrednosti, a na duže staze u kolaps globalnog društva i, najzad, kako izgleda, i čitave planete.

[Ovu poruku je menjao draganmi dana 13.06.2008. u 10:34 GMT+1]
 
0

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
195.178.248.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 09:22 - pre 193 meseci
Citat:
draganmi: Dao si odlične argumente u prilog mojoj tezi - da kapitalizam počiva na animalnim aspektima ljudskog bića i da mu je osnovni efekat instinktivno gomilanje materijalnih dobara.

Tacno. Zato je u komunizmu drug Tito ziveo u kolibici od 15 kvadrata, zajedno sa celim tadasnjim CK. Slike sa Briona su fabrikovane, to zna svako kome je jasno da kapitalizam pociva na animalnim aspektima.

Kakva glupa tema...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
0

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 09:22 - pre 193 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Kakav nonsens. :) Na osnovu čega je izveden takav zaključak?


Zato što to društvo počiva na neograničenom egoizmu, koji guši ljudsko transcendentalno biće.
Kapitalizam je društvo koje nema etički cilj, već forsira samo borbu za opstanak (jači i moćniji istiskuju slabije) i za što veću materijalnu sigurnost (bogatstvo), podjednako kao bilo koja životinjska zajednica.
Sva ostala društveno ekonomska uređenja su imala i neku zajednicu ljudi (makar kastinsku ili aristokratsku).
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 09:23 - pre 193 meseci
I kad je smak sveta?
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Milka i drustveno uredjenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 217496 | Odgovora: 1346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.