Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1629308 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.09.2011. u 20:01 - pre 153 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Predlažem da se ipak malo raspitaš (raspitate) o planovima BMW-a za sledeću godinu ;)

Nema potrebe, ovaj bmw je samo lep primer za danas da vozilo bez turbine moze biti i bolje i skuplje od vozila ciji motor ima turbinu pa mozda i bolje performanse.
Sta ce biti sutra...o tome cemo sutra.

A izgleda da se svi slazemo da je bmw odlican auto, i ako su neki uspevali uspevali da skodu porede sa hondom i toyotom sto bi na dobrom delu ove planete izazvalo smeh.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.09.2011. u 20:06 - pre 153 meseci
Pa...Škodu sa Tojotom i Mazdom ste samo vas dvojica poredili, i slažem se da to može donekle izazvati smeh, zato što su to babe i žabe.

Inače, detaljno sam pogledao i razmatrao sva ta tri auta (i Hondu Accord takođe kao četvrti), i bilo bi interesantno da se svi oni detaljno uporede jedan na jedan i javno.

Došlo bi se do zaključaka koji bi verujem nekima bili vrlo zanimljivi.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.09.2011. u 20:33 - pre 153 meseci
Citat:
bakara
A izgleda da se svi slazemo da je bmw odlican auto, i ako su neki uspevali uspevali da skodu porede sa hondom i toyotom sto bi na dobrom delu ove planete izazvalo smeh.


A gde se moze kupiti taj BMW 320d za cenu od oko 20.000 eura?

i sledece pitanje

Citat:
Polovan i za mazdu je bio 25e, ali radije sam kupio nov aftermarket sa grejacem nego originalan bez.
Imao otpada i u sapcu i BGd.

Opet ponavljam...sve je to isto, pravite frku bez veze.



Gde se moze kupiti ECU (motorni komputer) za Mazdu 3 BK 2,0 Ltr. 105KW godiste 2008.?

Interesuje me cena i vreme nabavke.

Moze i na PP mesto gde ga ima, a cena moze i javno.

Bez sale. Treba mi jedan, a ne bi da platim 2000 eura koliko traze ovi nasi lihvari.

Ovo ima direktne veze sa pricom na ovoj temi!

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.09.2011. u 20:45 - pre 153 meseci
Citat:
zarsilic: A gde se moze kupiti taj BMW 320d za cenu od oko 20.000 eura?

Nigde, lepo sam objasnio...

Citat:
bakara: Nema potrebe, ovaj bmw je samo lep primer za danas da vozilo bez turbine moze biti i bolje i skuplje od vozila ciji motor ima turbinu pa mozda i bolje performanse.


Citat:
zarsilic: Gde se moze kupiti ECU (motorni komputer) za Mazdu 3 BK 2,0 Ltr. 105KW godiste 2008.?

General auto, profil, ebay... a naci ce se i polovno pre nego za ovu moju mazdu.... sad ti mene nabadas sa nekim stvarima koje me nisu ni zanimale.
Onaj ko se bavi time svakako zna gde i kako da se nabavi.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.09.2011. u 20:58 - pre 153 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Pa...Škodu sa Tojotom i Mazdom ste samo vas dvojica poredili, i slažem se da to može donekle izazvati smeh, zato što su to babe i žabe.

Babe i žabe mogu biti npr. Sandero i Alfa 159 u istoj rečenici. Ovde pobrojani automobili (izuzev BMW-a) - ne. Mada, imali smo priču i o Golfovima od preko 40k evra, koji se po tome porede i sa BMW-om 335i.

Citat:
Inače, detaljno sam pogledao i razmatrao sva ta tri auta (i Hondu Accord takođe kao četvrti), i bilo bi interesantno da se svi oni detaljno uporede jedan na jedan i javno.

Došlo bi se do zaključaka koji bi verujem nekima bili vrlo zanimljivi.

Na primer?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.09.2011. u 21:31 - pre 153 meseci
Citat:
bakara: General auto, profil, ebay... a naci ce se i polovno pre nego za ovu moju mazdu.... sad ti mene nabadas sa nekim stvarima koje me nisu ni zanimale.
Onaj ko se bavi time svakako zna gde i kako da se nabavi.


Ja se bavim time i znam kako se nabavlja i koliko kosta. Zato sam i postavio pitanje da vidim da li postoji mozda jos neko ko zna paritete cena. Na Ebayu ga trenutno slucajno ima (inace vec ga 3 meseca lovim). Najverovatni cemo ga kupiti kad dobijemo povratnu informaciju da je 100% ispravan.

Samo delimicno si u pravu kada kazes da se lakse moze nabaviti deo za novije vozilo pre nego za tvoju, ili neku stariju Mazdu. Ako je rec o relativno novom modelu, medju polovnim delovima ne moze da se pronadje skoro nista, a ako je rec o veoma starom onda toga vise nema jer niko nece platiti veliku cenu za nekakav vitalni deo. Najvise delova ima za vozila srednje generacije.

Zasto je ovo povezano sa ovom temu pokusacu da demonstriram ovim primerom.

ECU (motorni komputer) za Mazdu 3 iz 2008. kosta 5 puta vise od na primer ekvivalentnog dela kod Audia A6, isto godiste.

800 eura Mazda, naspram 170 Eura koliko kosta za Audi A6 koga ima redovno (nije potrebno loviti).

Primer Mazda:

http://www.ebay.de/itm/Motorst...oteile&hash=item53e25664a8


Primer Audi:

http://www.ebay.de/itm/Steuerg...oteile&hash=item2314441b06


I to je jos dobro sto se uopste moze kupiti jer sam jedan slican deo za Mitsibichi cekao godinu dana da se pojavi na Ebayu.

Nekome ova informacija nije vazna, a nekoga ovo ume posteno da klepi: prvo po novcaniku, a posle se udarac prosiri


P.S. Vozilo je havarisano (ne previse), ali je iskljucena popravka na racun garancije.



 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.09.2011. u 21:46 - pre 153 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic

Inače, detaljno sam pogledao i razmatrao sva ta tri auta (i Hondu Accord takođe kao četvrti)


Ne želim da omalovažavam nikoga ali ovdje se mora postaviti pitanje kompetencije...
Ovo tvoje "detaljno sam pogledao i razmatrao" trebalo bi nekome nešto da znači? Moglo bi da znači ali prethodno nam moraš objasniti sa čime se ti baviš, onda koliko si se često susretao sa kvarovima na ovim vozilima, šta posjeduješ od opreme koja je orjentaciono oko 10.000 € da bi uopšte nešto mogao "pogledati" na ovim vozilima itd.
Tek posle nekog osvrta na ukupno tvoje iskustvo mogli bi onako grupno da odredimo koliku težinu ima tvoje mišljenje... Baratanje sa suvim fabričkim podacima ne znači ništa i to je možda 20% ukupne "slike" nekog vozila...

Ne tražim ja da neko ovdje bilo šta dokazuje ali tvoj je ton "sa visine" koji pomalo iritira kad veličaš npr. nekog "kartonskog" hyundaia...
Vjeruj da je i pojam "najbolja kupovina" koji je u naslovu veoma diskutabilan i posmatra ga svako sa svoje strane... Ja sam gledao ljude kojima je važnije da im vozilo ima led nego esp, tako da "najbolja kupovina" zavisi od kriterijuma, želja itd...
Sa tehničke strane, ako hoćemo iole nepristrasno da ispitamo kakvo je neko vozilo, mora se pribjeći detaljnom ispitivanju od strane stručnog i iskusnog lica kao što to rade u raznim časopisima sa testovima na duže staze pa naknadnim rastavljanjem vozila etc... čak se i tu postavlja pitanje kompetencije, potkupljivosti, nacionalne pripadnosti itd...
Sa korisničke strane, najvažnije je da je čovjek zadovoljan sa onim što je kupio i kasnije sa izabranom servisnom podrškom... Sama pouzdanost bi se mogla sagledati kroz broj nepredviđenih i neočekivanih kvarova tokom eksploatacije koji je takodje na novim vozilima veoma bitan jer ti kvarovi znaju da povuku priličnu količinu novca i da pokvare onaj dobar utisak koji svi imaju na početku...
Ne treba preveliki uzorak ljudi koji vozi određenu marku vozila da bi se znalo šta je pouzdano a šta nije... tebi barem ne treba objašnjavati šta je vjerovatnoća jer si dobar matematičar... Ako se na samo 10 auta pojavi isti kvar i na onih ostalih XXX iz tog kontigenta će to biti problem u velikom procentu... tako je praksa pokazala... malo šta se dešava slučajno...

[Ovu poruku je menjao Nocni dana 19.09.2011. u 23:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.09.2011. u 22:13 - pre 153 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Pa...Škodu sa Tojotom i Mazdom ste samo vas dvojica poredili, i slažem se da to može donekle izazvati smeh, zato što su to babe i žabe.

Inače, detaljno sam pogledao i razmatrao sva ta tri auta (i Hondu Accord takođe kao četvrti), i bilo bi interesantno da se svi oni detaljno uporede jedan na jedan i javno.

Došlo bi se do zaključaka koji bi verujem nekima bili vrlo zanimljivi.


Da ne budu samo Japanci konkurenti Skodi (iako je Mazda, uz Subaru, jedini Japanac koji se proizvodi samo u Japanu), predlazem Ford Mondeo 1.6 EcoBoost sa 160KS.

 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dip.t-dialin.net.



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.09.2011. u 22:28 - pre 153 meseci
Pa kako sad ford mondeo ekoboost 160 KS :(, ajmo malo koncentracije. Ne moze ni da bude bolje kad su ovi zabrazdili sa mazdom 6, akordom i avensisom. Njima jos moze i da se oprosti jer iako segment nije taj, ima ulaznih modela za ispod 20 000. Ovaj mondeo je totalno van teme
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.09.2011. u 22:56 - pre 153 meseci
Citat:
crews_adder: Da ne budu samo Japanci konkurenti Skodi (iako je Mazda, uz Subaru, jedini Japanac koji se proizvodi samo u Japanu), predlazem Ford Mondeo 1.6 EcoBoost sa 160KS.


Samo mala ispravka. Pojedini modeli Mazde proizvode se na Tajlandu u Kini i u Fordovom postrojenju u Spaniji. Svi dizeli sa Fordovim (Peugeot) motorima radjeni su u Evropi.
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.09.2011. u 23:37 - pre 153 meseci
Citat:
tdusko: Pa kako sad ford mondeo ekoboost 160 KS , ajmo malo koncentracije. Ne moze ni da bude bolje kad su ovi zabrazdili sa mazdom 6, akordom i avensisom. Njima jos moze i da se oprosti jer iako segment nije taj, ima ulaznih modela za ispod 20 000. Ovaj mondeo je totalno van teme


Posle tri godine, skoro dve svetske ekonomske krize i 117 EStranica na ovu temu kazes "ajmo malo koncentracije"...

Ok, ako je po tebi Mondeo van teme (a Accord i Mazda 6 nisu), za manje od 20000EUR moze da se kupi Opel Astra 1.6 180KS ili novi Focus 1.6 EcoBoost 150KS.

Izbor je ovde samo stvar ukusa, a 20000eur za auto u ova krizna vremena uopste nije malo.

 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.09.2011. u 23:47 - pre 153 meseci
storm: ti si uporedio golfa od 40k i 335i od 50k sto bas i nije isti cenovni rang, naravno da je 335i dosta bolji al za razliku od jednog hjundaia. Opet verujem da bi se iznenadio i kakav je taj golf, nemoj uzimati u obzir ove obicne verzije.

Sto se tice toga turbo vs atmosferski kod bmw-a, da se razumemo najbolji bmwovi motori su atmosferski(4.0 v8, 5.0 v10) i bilo koji turbo motor danasnji ce vrlo tesko da postigne taj osecaj u voznji i zvuk kao atmosferski. Jednostavno je takvo vreme doslo da se gledaju izduvni gasovi i potrosnja, a opet kod nekih svakodnevnih automobila mnogo je bolje uraditi turbo verziju dok ce za super sportske verzije uvek biti bolji atmosferac i tu nema price. Dokaz su svi supercarovi koji su N/A i to se nece skoro promeniti. Probao sam x6 m 4.4 biturbo i sve je to super kako vuce, ali osecaj i zvuk se ne moze se porediti sa recimo v8 od rs4.

E da, i taj stav kao sta ti znaci sto konja vise i sekundi na stazi malo je glupo tako komentarisati. Ko kad bi tebi neko rekao sta ce ti d3x i objektiv od 5k eur kad ja isto to uslikam sa 5x jeftinijim aparatom. Svako ima svoje zelje i kriterijume i nijedan trosak pogotovo na kola se ne moze opravdati racionalno.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina20.09.2011. u 00:17 - pre 153 meseci
Citat:
jnk: storm: ti si uporedio golfa od 40k i 335i od 50k sto bas i nije isti cenovni rang, naravno da je 335i dosta bolji al za razliku od jednog hjundaia. Opet verujem da bi se iznenadio i kakav je taj golf, nemoj uzimati u obzir ove obicne verzije.

Pa neće biti baš. 335i se može kupiti kod nas za 43.940€, precizno. To je ipak manje od 50k.

Citat:
E da, i taj stav kao sta ti znaci sto konja vise i sekundi na stazi malo je glupo tako komentarisati. Ko kad bi tebi neko rekao sta ce ti d3x i objektiv od 5k eur kad ja isto to uslikam sa 5x jeftinijim aparatom. Svako ima svoje zelje i kriterijume i nijedan trosak pogotovo na kola se ne moze opravdati racionalno.

U pravu si za ovo poslednje delimično - ali posmatraj moju primedbu u svetlu nekih tvrdnji da se bez 8.8s od 0-100 ne može i da auto mora da ima barem 150-180KS da nečemu vredi, što je potpuno besmisleno. Ne radi se tu o priči racionalno/iracionalno, već o nečemu drugom. Poslednjih nekoliko automobila koje koristim za put, svi imaju preko 200KS, dosta kubika, odličnu opremu. Lagao bih kad bih rekao da mi motor uopšte nije bitan. Jeste, bitan je (za tu masu i mora biti), ali ni približno koliko mi je bitan enterijer i opšti utisak. Ne zbog toga što vozim kao penzioner, već zbog toga što gajim stav da je danas dobrih 70% motora sposobno da isporuči snage za mnogo više nego što i vrlo agresivnim vozačima treba. Koliko ljudi vozi na samim limitima motora? 1%? 5%?

Problem je u tome što meni apsolutno ništa ne znači što neki auto može da postigne teoretskih 300, jer nisam umno poremećen da vozim 300 van neke staze. Uvek bih radije izabrao full opremu sa slabijim motorom, nego obratno. Subjektivno? Naravno da jeste, zato upravo i kažem da se ne može priča o "najboljoj kupovini" banalizovati i svesti na nivo motora, a skoro sve ostalo zanemariti. Koliko god se batrgali, jedna današnja Oktavija ima najblaže rečeno spartanski enterijer, a skoro identičan utisak ostavlja i Golf.

Ja sam i sa 90KS uvek vozio tako da me na autoputu (pa i magistrali) obiđe po jedan ili nijedan auto. Tu i tamo krenem i Mazdom van grada i bez problema mogu da "letim" 200km/h, da me niko ne sustigne itd. Treba li brže? Kome treba, pogrešio je profesiju i treba da kontaktira pilotsku akademiju.

Da rezimiram - sve dok se diskusija vrti oko toga "koji ima više KS i koji kojem ne može na crtu da stane", dotle će diskusija biti isprazna, bez poente i prave vrednosti. A koliko god se neki upinjali da pokažu da nije tako ("dajte vaš predlog"), previše je providno, jer se na svaki argument skače sa "a znaš li ti da TSI?...".

Boli me bre trepavica za TSI. Postojali su turbo benzinci i ranije. I bili su moćni i ranije. Mnogi od njih i dokazani, a za TSI ćemo tek da vidimo.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina20.09.2011. u 01:01 - pre 153 meseci
Pa za opremu vazi isto sto i za motor.
Kada oprema zadovoljava sve prohteve nema logicnog opravdanja traziti od nje vise. Cemu to vodi? Hlaba preko pogace?

Ako kazes da je 180 KS na 1300 kg mase vozila previse i nepotrebno, isto tako moze se reci da jedan automobil u C segmentu zadovoljava bukvalno sve zahteve prosecnog kupca. Cemu dvostruko veci tapacirung? Cemu koza? Cemu dvostruki servo? Cemu dvozonska klima?

Cemu sve to ako je jasno da i ono sto vec postoji na tom segmentu u mnogome prevazilazi potrebe prosecnog vozaca putnika?

Ne mogu se stvari posmati na ovako jednostran nacin.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina20.09.2011. u 01:05 - pre 153 meseci
Ma...demagogija über alles... Storm vozi automobile od preko 200 KS a ne treba mu snaga motora, nego mu treba mu enterijer...itd. da ne citiram sve

Citat:
StORM48: ...jer se na svaki argument skače sa "a znaš li ti da TSI?

Podsećam te da je ovo tema C segment do 20k, a ti još uvek nisi izneo ni svoj predlog na zadatu temu, a kamoli neki argument za njega.



Što se tiče poređenja auta C i D segmenta od oko 20k, rekoh da je to poređenje vrlo zanimljivo, ali nemojte tražiti od mene da samo ja obrazlažem pa da posle skačete na mene kako "preterujem u jednom smeru a zanemarujem druge aspekte" (što naravno nije tačno), i slično. Ja sam svoje stanoviše izneo vrlo jasno, i red je da na zadatu temu konačno čujemo i druga mišljenja, kao i argumentaciju za njih.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina20.09.2011. u 09:16 - pre 153 meseci
Ne, ne... pazi - zašto demagogija? Nije demagogija kad vas par kaže da se bez turbo motora za vožnju u gradu ne može? Na koje bre trke vi to idete?

Malo smo odlutali od prvobitne premise, jer je bilo pominjanja ovoga i onoga, pa tema krene kud ne treba.
Nebojša, ne nisu svi moji automobili od preko 200KS (pomenuo sam to čisto radi priče koliko često uopšte imam prilike da osetim tu snagu, naspram MENI bitne važnosti enterijera u kojem provodim sve vreme vožnje). Ja sam neka svoja zapažanja već izneo glede pomenutih, a pominjao sam Mazdu 3, koju uostalom i sam vozim svakodnevno i sasvim me zadovoljavaju i njene performanse (kako u gradu tako i na putu) u meri da se opet ne sećam da mi je ikad zafalilo snage bukvalno za bilo šta (1.6/105ks). Do sada sam nakucao sa njom nešto preko 60.000 i uz redovne servise - problemi jednostavno ne postoje za sada. U gradu se i tako ne može brže od 50-60, a van sam je vozio i 200, pa ništa. Potrošnja jeste značajno veća, ali ja bih se pre zabrinuo za zdravlje pri tolikoj brzini na našim putevima, nego za potrošnju. Ni sa većim autima ne putujem brzinama većim od 160 u proseku (izuzetno preko toga) i to samo na mnogo boljim inostranim putevima, u Srbiji, za vožnju po lokalnim, regionalnim i gradskim putevima - stvarno ne mogu da zamislim da je nekome problem preticanje kamiona, autobusa ili drugih automobila. Ako želite da obiđete nekog ko i inače gazi 120-130 na magistrali, pa onda trebate da odrastete, ne?

Neko bi rekao "svako svoga konja", ali cenim da ipak znate da ne gajim predrasude, pa sam vozio sve od nemačkih, preko američkih, pa do japanskih automobila. Nisu meni kriterijumi toliko slabi, nego gledam da me auto zadovolji UKUPNO, a ne po nekim specifičnim aspektima. Kada sam uzimao Mazdu, u konkurenciji su bili Fabia, Korola, Golf, onaj mali Subaru (ne mogu da mu se setim imena sad) i još neki slični automobili. U tom trenutku, Mazda mi je izgledala najbolje skockana (Subaru je bio nešto nepovoljan u tom trenutku - cena/čekanje, a nešto nisam siguran ni za servisnu podršku), pri čemu me je Golf jako podsetio na onog prethodnog kojeg sam vozio (mkIII 1.9TDI) i sa kojim sam bio jako nezadovoljan nekim opštim utiskom - znači ono - položaj vozačkog mesta, retrovizora, udobnost sedišta (posebno bitno tokom dužeg drkanja (da prostite) u beskrajnim kolonama na mostovima, bulevarima itd, ali i dužim putovanjima), dopadljivost enterijera. Ni jednome od njih motor nije bio (niti je) slaba tačka. Sa svakim se može sve, samo neki eventualno ostave sekund-dve prednosti - ako nismo na stazi - zanemarljivo.

One koje nisam imao prilike da ozbiljnije probam pre toga, gledao sam da ispitam kod prijatelja/poznanika koji ih imaju. Sa Mazdom nisam imao prethodna iskustva, a kupila me je iz prve. Za šta ću da je zamenim - pojma nemam. Ali znam sigurno da ću opet gledati auto kao celinu, a ne samo pojedine aspekte.

Citat:
zarsilic: Pa za opremu vazi isto sto i za motor.
Kada oprema zadovoljava sve prohteve nema logicnog opravdanja traziti od nje vise. Cemu to vodi? Hlaba preko pogace?

Ako kazes da je 180 KS na 1300 kg mase vozila previse i nepotrebno, isto tako moze se reci da jedan automobil u C segmentu zadovoljava bukvalno sve zahteve prosecnog kupca. Cemu dvostruko veci tapacirung? Cemu koza? Cemu dvostruki servo? Cemu dvozonska klima?

Ne mogu se stvari posmati na ovako jednostran nacin.

Pa upravo o tome pričam! Par vas potencira motor, iako isti daleko prevazilazi realne potrebe i u gradu i van njega (pričamo o srpskim putevima, btw), isto kao što ja potenciram taj enterijer (mada ne opremu specifično, nego baš enterijer - njegov dizajn i KVALITET), koji nije svakom najbitnija stvar. Zaključak - nismo svi isti, pa opet ponavljam - priča u smeru "Oktavia 1.2TS (ili koji god) najbolja kupovina" jednostavno ne stoji. Može biti JEDNA OD najboljih kupovina, ali se malo drugačijim odnosom tu uklapa dosta automobila - i pomenuta Mazda i Corolla, Golf, i30, Ceed i ko zna koliko automobila. Svakog zadovoljava nešto drugo, a retko koji auto ima "sve u jednom". Oni koji imaju, dobrano prevazilaze naznačeni budžet i kao takvi ispadaju iz konkurencije.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina20.09.2011. u 09:19 - pre 153 meseci
Citat:
crews_adder: Posle tri godine, skoro dve svetske ekonomske krize i 117 EStranica na ovu temu kazes "ajmo malo koncentracije"...

Ok, ako je po tebi Mondeo van teme (a Accord i Mazda 6 nisu), za manje od 20000EUR moze da se kupi Opel Astra 1.6 180KS ili novi Focus 1.6 EcoBoost 150KS.

Izbor je ovde samo stvar ukusa, a 20000eur za auto u ova krizna vremena uopste nije malo.


Sva 4 automobila su van C segmenta i samim tim su van teme. Avensis i mazda 6 se jos mogu i kupiti za 20000 dok mondeo stvarno nisam video sa tim motorom za 20000, a accord nijedan nisam nasao za manje od 20 000. Ako imas neki link gde se moze kupiti slobodno postavi ovde.

Takodje, sto se astre tice, 1.6 sa 180 KS se moze jedva kupiti za 20 000, a focus 1.6 ecoboost 150 KS ne moze ni jedva.

http://www.opel.rs/content/dam...ists/RS_Astra_I_24_03_2011.pdf

http://www.ford.rs/pdf/New%20Focus%202011.25.pdf

Mozda su nekome ove cene Ok ali meni je totalna ludost da to toliko kosta.

EDIT:
http://www.toyotaadria.com/rs/pdf/cenovnik_vozila/avensis.pdf

http://www.mazda-rs.com/Portal...zda_Preisliste_12Sept_SERB.pdf

http://www.honda-srbija.rs/cod...nik_svih_modela_01_08_2011.pdf
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina20.09.2011. u 09:46 - pre 153 meseci
A šta fali npr. Mitsubishi Lancer 1.8 Invite CVT (140ks/automatik i sportback i sedan varijanta) za 17.990€?

Smešno je uopšte i govoriti šta se sve od opreme dobija u tom Invite paketu: LINK

E ako 140ks nije dovoljno, onda pardon - promenite te krševe koje vozite ili naučite da ih vozite (šta god da je problem od ta dva). Ja se dobro sećam da A6 2.6 sa 150ks ide kao vetar i da ubrzava kao avion, a baš bih voleo da mi neko kaže da nije tako. Na stranu što sam ja imao nešto masivniju "šesticu" od standardne varijante.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina20.09.2011. u 10:09 - pre 153 meseci
Citat:
Mozda su nekome ove cene Ok ali meni je totalna ludost da to toliko kosta.


Ma gde ludost, pogledaj samo "opremu".


"rucica za otvaranje prtljaznika u boji vozila(od krucijalne vaznosti za vrhunsku umetnost i estetiku), pusacki paket-cudnovata pepelljara i upaljac, dodatni utikac u prtljazniku-istina samo ako je Wagon....."
Zatim "dzep u naslonu vozackog sedista"!!!!!............

Jos ako pozelis ekstra dodatnu opremu, moze da dogura do cene Mercedesa

"demontazna kuka za vucu----tricavih 835€"
"pregradna mrezica za gepek...150€"
"prednji parking senzori....900€"..naravno, ako se prethodno nabave zadnji za samo 390€...

Specijalna "opelova" navigacija sa sve muzikom za tricavih 1200€..

Ipak je to opel. ..sta napravise od obicnog ruznog automobila nize srednje klase, koji ni u snu ne bi trebao da kosta preko 10000 evra...kompletiran mozda 13...


Poz
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina20.09.2011. u 10:17 - pre 153 meseci
Vladd jbt, nemoj se ponašati kao da ne znaš da je tako i kod svih drugih. Favorizovanje brenda zato što nudi ne znam šta, za ne znam koje pare, je bzvz. Pa kod VW-a je do pre par godina bila premija da dobiješ volan i sedište u osnovnoj opremi. A onda im se desila Kia.

EDIT: Kad sam menjao A6, prvo sam mislio da uzmem novu varijantu istog. Međutim, ispalo je da se od tada osnovne cene (~32000) ista nazida na skoro ~60000 kada sam ugurao fakat istu opremu koju sam imao u starom modelu. Tada su pali u mojim očima.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1629308 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.