Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1621797 | Odgovora: 5968 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.tmcz.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina23.06.2017. u 13:30 - pre 83 meseci
Gledao merivu i sedao. Ja sam 188cm i sedista su tako namestena da mi smeta B stub da se lepo namestim tj smeta mi za levo rame na vozackom sedistu.
Manji porodicni i za po gradu, bombonica. Nisam ga palio.
 
Odgovor na temu

drajver2
Vladimir Zorić
Delta Holding
Beograd

Član broj: 310214
Poruke: 113
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+107 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina09.07.2017. u 16:58 - pre 82 meseci
Meni se baš dopada,pogotovo mi se dopada način otvaranja zadnjih vrata. Inače malo mi nelogično da taj 1.4t od 120ks tako loše ide.Sta onda reći za ove dizele od 95 i 110ks(1.3mjet i 1.7cdti),oni bi trebali ići još lošije.Ispada da samo ovaj jači 1.4t od 140ks dolazi u obzir pošto ovaj običan 1.4 od 100ks sigurno ne može da je povuče kako treba.Ovde vidim iskustva nema niko sem Cosma koji je probao taj 1.4t.Na placevima je takva vozila vrlo teško ozbiljno isprobati jer su uglavnom iz uvoza,bez tablica i mala ih je ponuda inače.Od nekih iskustava sa net-a jedino se mogu naći testovi onog "nesrećnog" Todorovića koji hvali taj motor do bola i piše da ide kao raketa.
Čak se i Nebojša ne oglašava sa bilo kakvim informacijama o komšijinoj Merivi?
E da,sada postoji i ovaj novi 1.6cdti od 136ks koji se ugrađuje od 2016 god u Merivu za koji mislim da je prava mera...garant.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.10.2017. u 00:08 - pre 79 meseci
I30 pasulj varijanta "sa specijalnim popustom" skoro 14.000€!?!

http://auto.blog.rs/blog/auto/...ai-i30-u-srbiji-od-13.690-evra

Da li su pri svesti? Pa pre 10 godina kada je konkurencija bila puno slabija I30-Ceed su bili ispod 11.000, puno puta je bilo pomenuto u ovoj temi.

A sada, kada konkurencija nudi samo turbo motore, a oni i dalje guraju besmisleni 1.4 benzin, doduše još manje snage nego onda - oni za takav invalidni I30 traže 14.000?!

Ovo više nije ni dobar vic....
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.10.2017. u 07:36 - pre 79 meseci
Posebno kad se ima u vidu se Reno Megan nudi već od 12.990,00
Cena je sa sajta, ali naravno, može se računati na popust i kod Megana.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.10.2017. u 09:14 - pre 79 meseci
Ta cena za japanska i korejska vozila je verovatno rezultat carinskih taxi kojima su optereceni u odnosu na evropska vozila i to ih u startu cini jako nekonkurentnim u odnosu na evropske proizvodjace.

Meni se nikada nisu dopadala korejska vozila, i ako su vizuelno dopadljiva kao nova nakon 7-8 godina drugom vlasniku ce biti nemoguca misija da izvuce normalan novac i resi se tog vozila, tako da kad uracunate da je to vozilu jos u startu skuplje to je definitivno promasena kupovina.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.10.2017. u 09:29 - pre 79 meseci
Nije naravno, nego je ta cena rezultat tripova menadžemnta Hyundaija da mogu cenom da se približe nemačkim proizvođačima.

I30 se još od 2009. proizvodi u fabrici Hyundai Motor Company u gradu Nošovice, u Češkoj.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.10.2017. u 20:49 - pre 79 meseci
Visoka cena osnovnog modela je posledica toga što su tu uključili sigurnosne sisteme koje drugi modeli imaju isključivo kao opcione ili u nekom skupljem paketu opeme.

AEB (Autonomous Emergency Braking) - sistem prepoznavanja prepreka i autonomnog kočenja
LKAS (Lane Keep'g Assist System) - sistem upozorenja i asistencije prilikom promene vozne trake
FCWS (Front Collision warning system) - sistem upozorenja o mogućnosti sudara sa prednje strane
DAA (Driver Attention Alert) - sistem upozorenja vozača na umor
HBA (High Beam Assist) - automatsko paljenje dugih svetala

Kada bi sastavili paket opreme kao za prethodnu verziju cena bi verovatno bila oko 11k.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina05.10.2017. u 23:15 - pre 79 meseci
Te sega-mega skrećenice ne znače ništa, a sve što treba ima i konkurencija pa ne udara u doboše zbog toga.

Umesto tih gluposti mogli bi da porade npr. na zvučnoj izolaciji, jer još pre 10 godina kada sam vozio Ceed 2.0 CRDI i bio iskreno oduševljen onim šta daje za cenu 40% nižu nego tada aktuelni Golf V, rekao sam da je zvučna izolacija najslabiji deo auta.

10 godina je prošlo, cena Kia-Hyundai auta je otišla nebu pod oblake, a ništa se nije promenilo, niti su napredovali u onome šta suštinski čini jedan auto.

http://www.vrelegume.rs/test/hyundai-i30-tgdi/

 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.10.2017. u 09:49 - pre 79 meseci
Neki genije iz marketinga je shvatio da su pogrešili sa cenom, pa sad prodaju samo sa najjačim paketom opreme za 17k :) I to su izbacili ove bezbednosne pakete za automatsko kočenje, detektovanje promene trake i slično :)
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.10.2017. u 10:31 - pre 79 meseci
A i svi ti Sega-Mega paketi (kako reče Nebojša) mogu da rade i da ne rade.

Sam naziv je krajnje rastegljiv, pa i ako ne reaguju - nikom ništa. Niko ne može da tvrdi da rade niti da tvrdi da ne rade.

Prvo bi morali da definišemo "umor", da bi smo utvrdili da li senzor na umor radi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.10.2017. u 13:14 - pre 79 meseci
Pa ono pobrojano su prilicno napredni sistemi koje imaju samo skuplja vozila, a rade koliko sam gledao testove vrlo dobro.

Sistem za detekciju umora snima oci vozaca i ako previse trepce i sl u toku voznje zabranjuje voznju.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.10.2017. u 16:00 - pre 79 meseci
Citat:
Te sega-mega skrećenice ne znače ništa,


Znace,i to poprilicno,i preko 1k€ po odredjenom zahtevu.Konkretno,za novu Corsu 1k€ za sprecavanje sudara (FCWS).
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.10.2017. u 16:06 - pre 79 meseci
^^
bas tako, i niko me ne moze ubediti da sistem za automatsko kocenje i prevenciju sudara nije isplativ.
Kad - tad ce se isplatiti, a vrlo je efikasan.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.10.2017. u 17:47 - pre 79 meseci
Ima svašta na YT.

Ja sam našao ovo:

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.10.2017. u 18:31 - pre 79 meseci
Bakara, odvlačiš fokus u stranu, uopšte nije u tome poenta.

Mogu da se složim da će ti sistemi možda nekada nekome biti od koristi, ali nikako ne mogu da se složim da svi oni budu u osnovnoj opremi tako sirotinjskog auta kao što je I30, i da služe da "objasne" njegovu besmisleno visoku cenu.

Dakle ok, ako imate te sisteme ponudite ih uz doplatu pa ko želi da ih uzme neka ih uzme, ali naravno osnovna cena smešne pasulj varijante I30 ne sme da pređe 10-11k.

A osim toga a vrlo je bitno, sasvim je posebna stvar kako ti sistemi u Hyundai izvedbi ZAISTA RADE, koliko lažnih uzbuna daju, koje sve probleme stvaraju, sa kojom tačnošću prepoznaju opasnost, itd.

Mogu da zamislim da u Mercedesu S klase ili sličnom autu to dobro radi, ne daje lažne uzbune, ne daje nagle i nepredviđene reakcije, ali da to dobro radi u Korejcu i da ja to MORAM da uzmem i da platim i to u osnovnoj verziji koja ima invalidni 1.4 motor, to mi je neprihvatljivo.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.10.2017. u 18:50 - pre 79 meseci
Fokus je izvini izostavljen sa tvoje strane i koji je degradiran sa tvojim epitetom PASULJ.Da vidimo sta pasulj nudi u najsiromasnijoj ponudi.



Bas da prokomentarises,posto sam upravo dosao iz Ns sa 2.2 santa fe i cipovan na 170ks.Sve na svom mestu,sve sto ti treba.Od koze pa do ogledala da kontrolises decu nazad.

Jeste hyundai ali nema tu mnogo filozofije.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.10.2017. u 19:22 - pre 79 meseci
Ko bi to čitao...

To je bilo interesantno pre recimo 10 godina kada je konkurencija davala relativno ogoljene osnovne modele pa su Korejci igrom reči filovali taj spisak u kom, da budem precizan, je realno i bilo 2-3 stavke koju konkurencija nije davala.

Danas, kada je konkurencija drastično napredovala i opremom, a o tehnici i motorima da i ne pričamo, čitanje stranica i stranica spiskova može da bude interesantno samo nekome ko o automiobilima ne zna ništa.

Rekoh, jedna od najbitnijih stvari koja tu treba ovde da bude navedena A NIJE, je nivo realne buke u kabini. A on je kod korejaca vrlo visok i tu se ništa nije promenilo.

Evo juče pročitah ADAC test najnovije Toyote Yaris sa novim 1.5 VVTi motorom koja, iako je na papiru 5 KS "jača", u svakom segmentu performansi je slabija nego 10 godina star Polo 1.6 16V.

Ali nije to sve, to može biti i manje bitno jer neko će da kaže onu čuvenu "meni ne trebaju perfomanse...", ali razlika između tog najnovijeg Yarisa i starog Pola u buci je preko 2dB, što je kao što znamo skoro duplo.

Dakle, stari Polo je i dalje puno tiši od najnovijeg Yarisa, a znamo da su Korejci još značajno bučniji od japanaca, pa o čemu onda pričamo?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.10.2017. u 19:43 - pre 79 meseci
Cita svako ko kupuje auto,izvini.Neka kazu i drugi.Koga zanima da li je motor turbo ili ne i jos kao polo je pre deset godina imao bolje perfomanse.

Postavi opremu novog pola ,onu koju ti zoves pasulj pa da vidimo sta je to bolje.Da mi naplati patosnice kao dodatnu opremu.Nisi uopste objektivan.

Ti kako zacrtas to tako ima da bude + i svi tako da i misle.Iskreno,ono sto sam prateci iz tvoje kupovine - trgovine auta zakljucio je da ni pod razno

ne bi ni razmatrao a kamoli kupio.Tezak si ko sinje more.Pretpostavljam da je Zarkov golf doziveo isto takvu sudbinu po pitanju hvalospeva kako je to

sve tip top i "mora" da bude ta cena.Izdvojicu vreme bas da napravim neku paralelu opreme koji nude proizvodjaci iste klase,sa predlogom da se oceni

kome se sta svidja pa da vidimo sta to zanima kupca automobila.Naravno,sa nekom skromnop procenom kom tipu vozaca pripada.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.10.2017. u 20:34 - pre 79 meseci
Pročitao sam, ček, ovo je spisak od I30? Ovaj koji košta 14k?!?

Pa ovde nema ni tih sega-mega gluposti koje ste naveli, ovo oni nude sa 1.4 invalidom za 14k?!

Osim led pozicije ovo ima svaki kršteni auto niže klase pre 10 godina (npr. pomenuti Polo), plus što Polo ima vrhunski automatski Climatronic uređaj, plus puno bolji audio sistem sa 10 zvučnika, plus sva 4 podizača prozora, plus lepe aluminijumske felne sa originalnim sigurnosnim zavrtnjevima (možda i još nešto, nemam spisak pri ruci)

Ovo je zaista ili neka šala, ili je ta "ponuda" još smešnija nego što je ranije izgledalo.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.10.2017. u 20:55 - pre 79 meseci
Ne mogu da verujem, slažem se sa Nebojšom. Koreanci izgleda misle da kola prodaju vevericama, pa lupe cenu koja im odgovara.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1621797 | Odgovora: 5968 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.