Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1622203 | Odgovora: 5968 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mirarbi
Novi Beograd

Član broj: 105352
Poruke: 42
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina06.02.2009. u 15:28 - pre 185 meseci
Prezentaciju I30 sklonili sa zvaničnog Hyundai sajta. Sad na mestu gde je bio link za njega stoji najava za I20. A i u cenovniku od I30 ima samo po neki tip motora.

Da li ga to povlače iz prodaje da bi im se novi model I20 prodavao? Baž bezveze.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8358
*.3dnet.co.yu.



+1344 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina06.02.2009. u 15:36 - pre 185 meseci
Ne znam gde ti to gledaš...imaš ceo baner za I30, koji je neposredno ispod tog za I20

http://i30.hyundai-auto.co.yu/cms/view.php?id=1

i generalno, maaaalo promisli pre nego što nešto napišeš....

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina06.02.2009. u 16:00 - pre 185 meseci
Citat:
mirarbi: U toku 2009. godine bi trebalo da kupim novi automobil (stalnih popravki polovnjaka mi je preko glave). Potreban mi je porodičan auto sa što većim gepekom, siguran, udoban, ekonomičan, što kvalitetnije izrade. Maksimalno bih mogao da izdvojim 15.000 evra, ali bi bilo dobro da bude i manje.


Ja bih pozajmio pare za sledecu varijantu, ne znam kako kad bih imao 15000e nekako bih namakao i ovih 1900 isporuka odmah, metalik boja
(vozila sa lagera):

Toyota Corolla Verso 1.8 VVTi SOL (dakle full verzija): 16900e!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO SE NE PROPUSTA!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

mirarbi
Novi Beograd

Član broj: 105352
Poruke: 42
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina06.02.2009. u 16:37 - pre 185 meseci
Citat:
Ne znam gde ti to gledaš...imaš ceo baner za I30, koji je neposredno ispod tog za I20


Pre sat i po vremena kada sam gledao na zvaničnom Hyundai sajtu, tog pravougaonika za I30 nije bilo, već su u donjem, levom uglu ekrana bili samo pravougaonici za I20 i I10. Sad vidim da su dodali i treći pravougaonik i prebacili ih na desnu stranu ekrana.

Laknulo mi je.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina06.02.2009. u 18:00 - pre 185 meseci
Mala zanimljivost - zanimalo me je koliko i30 košta na domaćem tržištu (U Koreji). Cene idu od 7.200€ za 1,6 VVT benzinac (124KS) u Trendy opremi do nekih 11.000€ (nešto malo manje) za 1,6VGT dizel (ne piše koja je snaga) i 2,0VVT benzinca (143KS) u Extreme opremi.
Extreme je peti, najviši nivo opreme i uključuje između ostalog 4-stepeni automatski menjač, kožu, parktronik, VDC regulisanje nivoa vozila, MP3 radio sa pojačalom i šaržerom za 6CD-ova, vazdušne jastuke i zavese, senzore za kišu, itd. A uz doplatu od 165€ i gume 215/45R17.
Naravno, znam da to nama ovde baš ništa ne znači, ali možda nekom bude zanimljivo; meni je bilo.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina06.02.2009. u 20:18 - pre 185 meseci
Ima i Auris 1.6 VVTi Luna metalik, isporuka odmah - 15600e

Mozda ce spustiti jos za par stotina evrica (iz nekih izvora sam cuo da ce mozda ovaj model da bude 15200e, vozila sa lagera, a ima ih dovoljno).
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina06.02.2009. u 22:33 - pre 185 meseci
Ko kupuje auto gledajuci njegovu cenu taj nema veze sa autima, vec samo sa parama.
Auto se kupuje srcem.
Ako ti se svidja ta kija i hoces da je kupis, kupi je brate. Ako ti fali 2000 ti ces da skupis i kupices je, neces sigurno kupiti neki cirkus u nizoj klasi. Golfa neces ni gledati.
Tako onaj ko voli golfa ne razmislja o krsh kiji, nego kad ima 15000 saceka jos malo da skupi jos koju i kupi golfa.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8358
*.3dnet.co.yu.



+1344 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina06.02.2009. u 22:42 - pre 185 meseci
Ne znam kakvo to "srce" mogu da imaju kupci Golfa, najhladnijeg, najdosadnijeg i najprecenjnijeg auta. Da si rekao Alfa-Romeo, ili Fiat panda, pa da razumem...

Ako imam 15.000 strpiću se još malo pa ću uzeti auto prepun opreme i sa 120-140 i to dizel konja, neću valjda "srcem" da kupujem zaprežno vozilo od benzinskih 80 konja sa opremom i garancijom na nivou Juga...

Tako da, kada si već pomenuo srce, zaista bi me srce bolelo kada bih tako nešto uradio...

btw, pogledah malo ove Toyote na akciji, zaista je to dobra ponuda, posebno ova Verso. Nisam nekakav baš ljubitelj te klase, a i imam mali problem sa izgledom Toyota, ali da ima dobrih, i po dobrim cenama - ima.

Verso varijante su naročito kvalitetne, što malo čudno zvuči s obzirom da se proizvode u Turskoj (ali pod japanskom kontrolom). Bolje su nego engleske (pod engleskom kontrolom).
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.02.2009. u 12:50 - pre 185 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Ne znam kakvo to "srce" mogu da imaju kupci Golfa, najhladnijeg, najdosadnijeg i najprecenjnijeg auta.


i najboljeg u svojoj, po njemu nazvanoj, klasi.
Kad VW ide sa akcijama, moraju i ostali. Inace nece nista prodati.

Auto se, kao i sve ostalo danas, kupuje srcem pa tek onda glavom. Dzaba glava ako ti se nesto ne dopada.

Citat:
Nebojsa Milanovic:  pa ću uzeti auto prepun opreme i sa 120-140 i to dizel konja, neću valjda "srcem" da kupujem zaprežno vozilo od benzinskih 80 konja sa opremom i garancijom na nivou Juga...


Za opremu manje vise, a sto se konja tice bolje je da manje pise a da ih ima sto vise. Kod Koreanaca je to obrnuto. Valda racunaju na kupce kojima je bitno samo sta pise.


Citat:
Nebojsa Milanovic: Naravno. I kod tebe je težina manja od onih koje se mogu pročitati na netu, zato što su one računate sa vozačem, a u saobraćajnoj su bez njega.

Priče o maloj nosivosti nemaju nikakav smisao, isto kao i potenciranje da je regularna cena Golfa TDI sa solidnom opremom 15.000.


Ako je tacan podatak o tezini Ceeda iz saobracajne knjizice, onda su mu karakteristike jos ocajnije gde je tad, podatak o snazi, netacan. Ako nije, onda je to auto za:
prijevoz djecice.
U svakom slucaju tropa.

I shvatite jednom. Golf ne moze kostati isto kao ostala vozila u golf klasi jer onda ta ostala vozila ne bi niko kupio.

To sto neko nema novaca za VW, to je drugo pitanje, a to sto bi neko po ceni Kie hteo da kupi Golfa su puste zelje i mastarija.
Kad bi Mercedes A klasa (klot) kostao kao i20 (ful), ko bi kupio i20? To je jednostavno nemoguce.

Mnogo teksta i mnogo price postoji izmedju onoga sto vidite na papiru, onoga sto kupite i vozite i onoga sto se cini nerealnim. Bezbroj detalja koji se verbalno, na ovakav nacin, ne mogu razmatrati.
Na primer: kako se, recimo znacaj jednog USB prikljucka moze porediti sa cinjenicom da se eventualni problem na vozilu, resava za max 48 sati?



[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 07.02.2009. u 14:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.02.2009. u 13:22 - pre 185 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic
btw, pogledah malo ove Toyote na akciji, zaista je to dobra ponuda, posebno ova Verso. Nisam nekakav baš ljubitelj te klase, a i imam mali problem sa izgledom Toyota, ali da ima dobrih, i po dobrim cenama - ima.
Verso varijante su naročito kvalitetne, što malo čudno zvuči s obzirom da se proizvode u Turskoj (ali pod japanskom kontrolom). Bolje su nego engleske (pod engleskom kontrolom).


Verso je najpouzdaniji u svojoj klasi, takodje ima i max broj poena na NCAP testu (i to za 7 putnika!). Kvalitet unutrasnjih materijala je takav da je auto neunistiv iznutra (a pri tom luksuzan). Jedan nas dobar prijatelj ima Corollu Verso 2.2 D4D SOL oprema i troje dece. Za 2 godine koliko ga vozi presao je 100.000km a istrpeo je sve decije torture iznutra kao i toliku kilometrazu bez ikakvih kvarova. Mesta ima napretek, sve je modularno i menja se za sekund, auto ide apsolutno najbolje od svih TDI CRDI BLA BLA masina (2.2 nema nikakav lag, nikakvu rupu ja sam vozio RAV4 sa tim motorom u petoj brzini BG-Kopaonik nas 4 na testu, nema potrebe za saltanjem, vuce od 40 do 180 u petoj samo tako, recimo oko 50% bolje od Passata 1.9 TDI (DI crveno) koji sam skoro vozio. Taj Passat cupa odlicno, ali ovo morate probati da vidite sta je "cupanje" pri tom RAV4 je znatno tezi od Passata!). Jedina mana mu je sto ume da bude bucniji kad ga stisnes (Passat je pri jakom ubrzanju za malo tisi od RAV4 unutra, ali na leru i u normalnoj voznji ne primecujes motor.

Ali PRESKUP je (RAV4 i da ne pominjem, cena je suluda). Mislim da je precenjen, vredi par hiljada manje. Doduse kvalitet mora da se plati - ko zeli vrhunsku bezbednost, vrhunski motor, vrhunske vozne karakteristike - to se placa.

Inace taj 1.8 VVTi motor u SOL varijanti za Verso (16900 a spustice ga na 16500 najverovatnije) je odlican motor, ide odlicno, vuce odlicno, jedino sto po gradu ume dosta da potrosi a i na otvorenom tesko da ce ici ispod 6,5 litara...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.02.2009. u 16:10 - pre 185 meseci
Sa kojim motorom je taj RAW 4 sto cupa?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.02.2009. u 16:31 - pre 185 meseci
2.2 D4D Cross Sport, 136 KS, 310Nm, nema lag i rupu za razliku od 2.0 D4D. Taj jeste bio dobar, ali je imao turbo rubu, slabije je vukao i bio je bucan. U sustini velika je razlika 2.2 u odnosu na 2.0, primetna. Bez problema ga mozes voziti u petoj brzini non-stop, uopste mu ne smeta, pogotovo od 1800 do 3200 obrtaja otprilike kada ubija kako ide. Malo iznad toga on dostize i maksimalnu konjazu (mislim 3500-3700 tu negde).

Na zalost kod nas se ne prodaje cudoviste 2.2 D4D od 177KS zbog goriva.

U specifikacijama pise 10,5 s do stotke, ali on ide brze, ispod 10 sekundi kad se nagazi, dok lako stize do "kataloske" max. brzine od 180 kmh. Moze to i brze;) Znaci totalno lagano do stotke, 10 sekundi je za njega stvarno opusteno do te brzine. Osecaj je lep. Passat koji sam vozio jeste velik ali ovde je osecaj mocan. Ovo je moj subjektivan osecaj, znaci osecaj kada auto povuce je mnogo jaci nego kod 1.9 TDI Passata, bas je primetno, osetis na ledjima. Posebno su zadivljujuca medjuubrzanja u petoj, puni kazaljku samo tako bez ikakvog napora - i to uzbrdo. Ja sam bio zabezeknut.
Doduse ne mogu sa Tuaregom da ga uporedim naravno. Vozio sam Passat s 1.9 TDI i stvarno extra auto.

Cx je 0.31 kod njega.

Najvise sam se zabezeknuo kad sam video cenu naravno.

Preterano na kvadrat, mislim da ipak ne vredi toliko ma koliko dobro isao.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.02.2009. u 16:39 - pre 185 meseci
Da dodam samo, nasa firma je imala prezentaciju kad se RAV4 nova generacija pojavio pa smo isli na Kop i nazad. Cisto da se zna kako sam dosao u priliku da ga vozim:)

Kolega je bio sad na Avensisu u Milanu, steta sto nisam ja mogao, kaze da je auto ludilo. Ionako je bilo budjavo vreme a organizacija je malo zakazala. Probacemo ga nekako:)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.02.2009. u 16:55 - pre 185 meseci
Toyota je velika (najveca) i vrlo mocna kompanija. Malo me cude njihovi paparaci koji oko Ferarievog boxa igraju kazacok cekajuci da nesto ulove i precrtaju (umesto da odrese kesu i plate znanje), al ajde. Svako ima neku svoju filozofiju.

177 KS je cipovana verzija ove od 136 KS od strane Toyota racing tima i nije ni cudo sto dobro ide. Ima jedna ovde kod nas, ali nisam vozio.

Osecaj vozne ume da prevari. Stopericu u ruke i izmeriti.

RaW je po tezini i aerodinamici slican Passatu. Nema razloga da ide slabije. Ne moze se sa Tuoaregom porediti jer je pola tone laksi.

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.02.2009. u 17:14 - pre 185 meseci
Dobro su mu podesili obrtni momenat u odnosu na stari 2.0. Onaj nije bas bio neki performer. Za Aurisa je super, ali za Verso i RAV je bio dovoljan i ne bas ubica kao ovaj 2.2.

Znas gde sam ja osetio koliko on dobro ide - ako znas skretanje pre Tosinog bunara kod tehnickog pregleda Neskovic pa tamo ka Oml. Brigada (ako poznajes BGD toliko), e tu sam isao i sa Passatom i sa RAV-om, skrenem u drugoj na 20 i dodam gas do panje na ravno (tu nikad nema nikog) a ima 300-400m pravca i uvek vata zeleno. Tu se oseti kolko je dzipic stabilniji kad skrene i bolje ubrzava. Mislim i bez stopaljke to je primetno. Tu sam se vrteo u krugovima i sa jednim i sa drugim:) Naravno i Passat je super masina, ne moze se to poreci nikako (udobniji mi je od Versa, doduse Verso je malo robusniji). Sto se kaze ne bi se bunio da je moj (Passat):)))

OK jeste subjektivan osecaj ali otprilike tako (nisu to ogromne razlike, ali da se primeti - primeti se).

Ja sam navikao na benzince i utronjo sam se kako ovih 310Nm ide uzbrdo. Guta bilo kakve uzbrdice bez trunke napora, apsolutno nemas osecaj da je uspon ne znam koliki, krivine upija odlicno. Ono kao da je sve ravno.

Doduse, nije bas za offroad voznju, zaglavi se to na usponima u blatu. Ali dobro, stvarno ima lepe vozne karakteristike.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.02.2009. u 17:47 - pre 185 meseci
Saznah cenu VW Golf VI 1.4 FSI (80KS), manuelna klima, fabricki radio, podizaci - 19.133e (doduse ima i rezervni tocak i alat ako to doprinosi toj ceni).

Gori su od Delte...

Ahahahaha.

Pa jel su oni krsteni. Pa kolko ce da kosta neki TDI...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8358
*.3dnet.co.yu.



+1344 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.02.2009. u 18:28 - pre 185 meseci
Citat:
cozmo_im: Saznah cenu VW Golf VI 1.4 FSI (80KS), manuelna klima, fabricki radio, podizaci - 19.133e (doduse ima i rezervni tocak i alat ako to doprinosi toj ceni)

Gori su od Delte...

Ahahahaha.


Nešto si pobrkao, motor 1,4 80 KS nije FSI. Taj 1,4 od 80 KS je onaj prastari koji se već decenijama ugrađuje u razne modele VW i škode (polo, felicia, fabia). Bez ikakvog srama ga i dalje uvaljuju.

Doduše, kada se kupuje "srcem", tad se ne pita ni koji je motor ni kakva je oprema :D

Citat:
Pa jel su oni krsteni. Pa kolko ce da kosta neki TDI...


Pitaj Žareta, on zna... (moja pretpostavka je da će reći 15.000 :D)
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.02.2009. u 18:51 - pre 185 meseci
Na papiru je pisalo 1.4 Trendline (FSI) 59/80...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8358
*.3dnet.co.yu.



+1344 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.02.2009. u 20:05 - pre 185 meseci
Citat:
cozmo_im: Na papiru je pisalo 1.4 Trendline (FSI) 59/80...


Znači i lažu...

Šta ćeš, možda za kupovinu više nije dovoljno samo "srce" :D
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.02.2009. u 20:13 - pre 185 meseci
Evo sad mi kaze burazer da je to FSI motor. Kaze ide solidno za tu konjazu, ima neko predpunjenje i nema onog laga (tj. cekanja na nizim obrtajima) kao recimo kod Opelovog 1.4 twinport od 90 KS. Tj. samo ravnomerno ubrzava, nema ono da stisnes pa ceka pa poleti.

E sad, sramota je i da to prodaju za te pare.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1622203 | Odgovora: 5968 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.