Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 172254 | Odgovora: 735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic06.07.2008. u 13:05 - pre 192 meseci
Citat:
Ako on nije mogao da vidi motor to znaci da ni vozac motora nije vidio ni njega ni traktor i da se nasumice kretao trakom za suprotni smjer. Mozda je pokusao da izvrsi harakiri?


O tome ti pricam. Takvim budalama treba stati na put!

Nisi mi odgovorio na pitanje.
ponovicu ga:

Citat:
Pod petpostavkom da je vozac juga pogledao u nazad, on nije mogao da vidi motor. Pitanje za tebe:

Ne vidis nikoga iza, napred takodje nema nikog iz suprotnog smera, traktor je ispred tebe, da li bi krenuo u preticanje?

Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic06.07.2008. u 13:08 - pre 192 meseci
Citat:
su27killeryu: Pa o tome se i radi sto ti podsvjesno trazis samo vece objekte u retrovizoru dok te manji ne zanimaju.


To je naravno, podsvesno. Zbog toga sam j au jendoj od poruka rekao da ako ga j ei vide, opazio ga nije. To se vozacu juga ne moze staviti kao krivica, to je nacin kako radi mozak i o tome je trebalo da razmislja upravo vozac motocikla, da bude svestan da je manje upadljiv i da, ako vozi tako velikom brzinom, drugi vozaci ne mogu pravovremeno na njega da reaguju, te da prilagodi svoj nacin voznje tim uslovima.

Citat:

1. Da nasao sam se prozvanim tj. ugrozenim jer sam i ja vozac motora i smeta mi ako bi vas 90% postupilo kao vozac juga.


Pa moramo da se ponasamo normalno - da preticemo onda kada proverimo da je to bezbedno. Jete da si ti vise puta natuknuo da mislis d ami moramo uvek da mislimo o tome da su vozaci motora verovatno ludaci, voze ludackom brzinom i da mogu na svakom mestu da nam se stvore iz ledja, te da moramo da vodimo racuna o tome cak i ako motociklima na putu nem ani traga, posto to sto mi njih ne opazamo, ne znaci da nisu tu. Verovatno bi najbolje bilo da pre nego sto krenemo u preticanje, zaustavimo automobil, eventualno izadjemo da bi smo nesmetano proverili da nema neki motocikl u okolini, pa tek kada se uverimo da je sve bezbedno, da sednemo nazad i krenemo u preticanje?

Citat:

2. Opet, kad si zadnji put cuo/vidio da je vozac manjeg vozila isjekao vozaca veceg vozila koja se takodje krecu jako velikim brzinama?!


To je svakako mnogo cesci slucaj, iz prostog razloga sto jos uvek ludaka u besnim automobilima ima vise nego motociklista.

Meni se nekoliko puta desilo upravo to da isecem ludaka koji sa besnim kolima naglo izadje iz kolone iza mene i krece u preticanje kolone velikom brzinom, iako ja uvek dobro proveravam sta mi je pozadi, zato sto sam ovde kod nas vec naviknut da takvih budala ima i previse (da napomenem da su to uglavnom BG i PG tablice). I pored sve opreznosti, ludaci uspevaju nekako da za kratko vreme postignu veliku brzinu i ulete u mrtvi ugao tako da ih je nemoguce videti.

 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic06.07.2008. u 13:09 - pre 192 meseci
Sama cinjenica da da neko vozi R1 pijan u sumrak lici mi na samoubistvo.
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

filip_caca

Član broj: 64285
Poruke: 135
91.150.116.*



+12 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic06.07.2008. u 13:31 - pre 192 meseci
Citat:
stsung
@filip_caca: ne mogu da se slozhim sa tvojom tvrdnjom. Nisu motori napravljeni od konfeta - sudar sa motorom je isto tako opasan koliko i sudar sa automobilom, zashto bi neko namerno krenuo da pretiche kada vidi da iza njega pretiche motor??? Sve i da pretpostavimo da taj sudar nije toliko opasan, u krajnjoj liniji, zashto bi bilo ko namerno oshtetio (ogulio) svoj automobil tako shto bi chuknuo motoristu ... pa ajde molim te nije ti saobracaj luna park.



Citam moje poruke i uopste mi nije jasno kako si shvatio da sam dao 1% sanse da secem put motoru?

filip_caca: nije to podsvesni strah to je logika.
Ako ja VIDIM motor,kamion,kola da mi dolaze iza mene i preticu ja necu pokusati da preticem jer rizikujem kola,tj novac ,zivot,onda i zatvor...

Opet greska,kako me ne zanima? Koja je razlika ako ide Kamioncina 60 i ja presecam njega rizikujem pare,zivot,zatvor i motora 200kila koji ide 150-200? nema razlike!
Sad sto bi ja lakse uocio kamioncinu nego motor to vec treba da zna onaj koji vozi motor...

mora da si na brzinu procitao pa nisi video...

Da bi neko uopste pomislio da presece put budali na motoru koji ide preko 150 mora da je :1.dooosta pijan, 2.drogiran, 3.lud ili kombinacije neke od ovih 3....
Bas isto vazi i za budalu za motorom koji pokusava da pretice kolonu jos i u nekom zavoju.
Za budalu na motoru ce se ispostaviti da je ono pod brojem 1.
sve stalo...
samo deca rastu...
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
41.204.224.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic06.07.2008. u 13:32 - pre 192 meseci
U programu za fiziku za sedmi ili osmi razred osnovne skole je i formula za KOLICINU KRETANJA. Nije bitna cvrstina objekta, vec iskljucivo masa i brzina kretanja.

Dakle, ako je motorcikl sa osobom koja ga vozi tezak 300 kilograma (samo primer!), i krece se brzinom od 200 km/h, a masa Juga sa osobom ili osobama u njemu 900 kilograma, i krece se U SUPROTNOM pravcu brzinom od 67 km/h, u momentu sudara oba vozila ce stati u mestu, jer su njihove kolicine kretanja jednake (brzina x masa vozila). Ako se, na primer, taj isti jugo ne krece uopste (recimo primetio je motorciklistu i uspeo da se zaustavi), a motorcikl se krece prilikom udara 200 km/h, odgurace automobil jos dosta... vrlo prosta formula... jedini faktor koji moze nesto malo da utice na to je sto ce motorciklisti biti otkinuta ruka, noga, glava, abdomen, pa ce se time smanjiti masa u formuli... grozno. I pri udaru pod uglom isto su ogromne sile u pitanju, s tim sto su ovde i vektori u igri, no opet nema ni malo odstupanja od pravila. Recimo da je Jugo prelazio u drugu traku pod uglom od 20 stepeni, i da je razlika brzinn Juga i motorcikla bila svega 100 km/h (a verovatno i mnogo vise), zar neko stvarno ocekuje da velik i tezak motorcikl samo ogrebe jugo, cak ni ne padne, i nastavi put?

p.s. Mali offtopic (ali ipak ima veze sa temom), koliko puta mi se samo desilo da idem auto putem (pravi auto put, BG-ZG), da je gusta magla, vidljivost ne vise od 20-30 metara, i da pored mene VELIKOM brzinom "proleti" neki automobil. Koliko god on da ima jaka svetla, igra ruski rulet. Sta ako neki lutak ispred sleperom pretice neko drugo vozilo po magli? Ako se ovaj u kolima krece 160-190, u momentu kad vidi sleper, nece stici da kaze ni "E je*iga" a bice mrtav.

Stvar je vrlo jednostavna. Ocekuj da ce drugi ucesnici u saobracaju uciniti ono to bi ludak ucinio, budi spreman na to i bices uvek bezbedan. A, ne mozes da ih vidis? Pa onda ne juri kao ludak, i mozda ces imati vremena da ih vidis... na vreme da preduzmes akciju izbegavanja.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic06.07.2008. u 13:37 - pre 192 meseci
Citat:
flighter_022:
Stvar je vrlo jednostavna. Ocekuj da ce drugi ucesnici u saobracaju uciniti ono to bi ludak ucinio, budi spreman na to i bices uvek bezbedan. A, ne mozes da ih vidis? Pa onda ne juri kao ludak, i mozda ces imati vremena da ih vidis... na vreme da preduzmes akciju izbegavanja.


Taman tako, kao sto rece onaj u Vidimo se u citulji: "Covek moze da predvidi potez jednog normalnog coveka, ali ne moze da predvidi potez budale. U stvari moze, ali to je onda katastrofa".
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
89.110.199.*



+2 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic06.07.2008. u 13:43 - pre 192 meseci
@filip_caca ... izvini, malo si nezgodno citirao tekst pa sam pomislio da je tvoja izjava da te ne interesuje ako je u pitanju neki manji objekat. Gledaj kad citirash da koristish [ quote ] tekst [ / quote ] (stavio sam sad sa razmacima da se prikazhe u poruci) chisto da bi izbegli zabunu.

To za gustu maglu na autoputu i vozhnju 200+ Km/h levom trakom nishta novo ... ima i u srednjoj traci iznenadjenja ... zimus sam ishao BG-NS bila neka kisha, blaga magla, nije se videlo bog zna shta ispred ... i ajd sad shto piche u levoj traci, ja bio u srednjoj i iznenada ispred mene kamionchina kojem ne rade zadnja svetla uopshte ... znachi kao utvara samo izronio iz mraka, iako sam imao dugachka svetla. Da sam ishao nenormalnom brzinom verovatno bih se zakucao, iako ni 120 nije bilo bezazleno, morao sam da raspalim po kochnicama i brzo da gledam u levi retrovizor da li mogu da skrenem da ga izbegnem. Kamikaze su nam na putevima.

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic06.07.2008. u 14:00 - pre 192 meseci
Mali off

Citat:

dejan wrote:
...tramvajskom sirenom u sred kolone u srpskih vladara... Znas kako su svi skocili u stranu?...

Poznajem jednog crnca iz Paracina (Rom, prim aut. ;) ) koji prodaje po vasarima i kad se napravi guzva izmedju redova tezgi, samo krene kroz masu i vice 'masno, pazi masno' i oslobadja put gde ga nikako ne bi bilo od tolikog naroda ;)
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

dejan,
Beograd

Član broj: 61886
Poruke: 126
77-105-60-9.adsl-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic06.07.2008. u 15:14 - pre 192 meseci
Nije bitno ko je kriv a ko ne.Samo da preživi čovek.
A u Srbiji je glavni sport pljuckanje po najboljima i stalno to najmanji pljuckaju najdalje.
Dača je odličan sportista i želim mu svako dobro.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic06.07.2008. u 15:20 - pre 192 meseci
Kakve veze ima njegov privatni i javni zivot za nesrecom koju je izazvao svojom ludackom voznjom?
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic06.07.2008. u 15:26 - pre 192 meseci
Nije bitno je li sportista ili kriminalac. Motorista je i u jednom i u drugom slucaju.

Citat:
filip_caca

Da bi neko uopste pomislio da presece put budali na motoru koji ide preko 150 mora da je :1.dooosta pijan, 2.drogiran, 3.lud ili kombinacije neke od ovih 3....



Dovoljno je da nije svjestan situacije iza sebe, kao u ovom slucaju. Imas mrtve uglove? Iskrivi malo vrat.

Citat:
New Village DC: Sama cinjenica da da neko vozi R1 pijan u sumrak lici mi na samoubistvo.


Da inace je on upravo kupio R1 a prije toga je nikad nije vozio. I da je pio cisto sumnjam da je pio sam a ti koji su bili s njim bez obzira na njihovo stanje ne bi ga pustili da sjedne na motor u takvom stanju, ako su mu iole prijatelji.

Citat:
Predrag Supurovic: To je svakako mnogo cesci slucaj, iz prostog razloga sto jos uvek ludaka u besnim automobilima ima vise nego motociklista.


Ja ne mogu da se sjetim kad sam zadnji put cuo da je neko u jugu isjekao nekoga u dzipu ili vecem vozilu, podsjeti me.

"Zaista si uporan sa tvojim skretanjem od jedne sekunde. Da li si ti ikada vozio automobil?? U vecini danashnjih putnichkih automobila tochak auta ni ne mozhe da se iskosi 45 stepeni. A da bi se maksimalno iskosio ti morash da volan okrenesh maksimalan broj krugova koliko je moguce. Ko josh skrece iz jedne u drugu traku tako shto naglo maksimalno uzme da okrece volan do samog kraja???? "

A da li si ti ikada isao u skolu? Ko je uopste rekao da je tocak iskosen za 45 stepeni? Ja sam pominjao 45 stepeni u odnosu na pravac traktora pri cemu su tockovi juga mogli da stoje savrseno pravo, razmisli ponovo - nije tesko.

http://www.youtube.com/watch?v=_ilZxNqAfGs

Kad moram da crtam, obrati paznju na 0.27 i 0.28, manje od sekunde. Dovoljno je da onaj iza tebe ide 80 a ne 150 km/h i nece stici da reaguje ako ga isijeces a ne vidis ga.
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
89.110.199.*



+2 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic06.07.2008. u 15:51 - pre 192 meseci
Snimak koji ti navodish uopshte ne odgovara situaciji. Ovo je uzak seoski put, i ovde vozach forda uopshte nije tachno iza traktora u svojoj "traci" vec je skoro skroz levo i cheka momenat da prodje bezbedno jer je ispred krivina. Da je neko uletao iza tog forda motorom brzinom od 150 ili 200 na sat, zakucao bi se u njega jer nema kuda da prodje, ni levo ni desno. A vreme koje treba da merish je celo vreme za koje je on chekao tako isturen da krene da obilazi - kljuchna rech "isturen". To uopshte nije 1 sekunda vec 10 sekundi - 10 sekundi je chekao da ga obidje i svih tih 10 sekundi je bio isturen levo.

Na normalnom magistralnom putu, niko nece naglo skretati u suprotnu traku iznenada pa da taj proces traje tu tvoju 1 sekundu, vec ce raditi upravo to shto smo ti vec rekli, nagazice liniju i pratiti situaciju ispred a i iza sebe da li mozhe da obidje - kako bi inache bio siguran da bash u tom momentu neko nece naleteti ispred njega kada mu traktor zaklanja vidik. Samim time, i eventualni vozach motora IZA vozila ce videti da se vozilo sprema za preticanje, pa sve da vozilo i nije dalo zhmigavac, shto ne verujem da je bio sluchaj. Ne mozhe da se utvrdi za 1 sekundu da li neko dolazi u susret i kojom brzinom ili dolazi iza, potrebno je nekoliko sekundi (na tvom snimku 10) pre nego shto se vozach odluchi za preticanje kada utvrdi da mozhe da obidje vozilo ispred sebe, i svo to vreme bice isturen i imati ukljuchen zhmigavac. To sve samo govori u prilog tome da niti je vozach juga video motoristu, niti motorista njega, shto je bila direktna posledica nenormalne brzine motora.

Kao shto vidish, "prijatelji" su ga pustili da sedne na motor u takvom stanju, ne znam shta je tu toliko neverovatno - ne pada ti na pamet da su i "prijatelji" takodje pod gasom i ne razmishljaju da mozhda treba da ga i silom odvrate od ideje da ide za NS u takvom stanju ?
 
Odgovor na temu

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
89.110.220.*



+27 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic06.07.2008. u 16:03 - pre 192 meseci
bilo je sta je bilo nego sada je pitanje da li ce biti podignuta optuznica protiv ikodinovica zbog svega ovoga?
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

filip_caca

Član broj: 64285
Poruke: 135
91.150.116.*



+12 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic06.07.2008. u 16:15 - pre 192 meseci
ocito je su27killeryu da ne vozis kola,barem ne toliko koliko vozis motor pa zato nam sad pises u korist motocikliste..

Ako vozis motor preko 150 ti se nadas da ce te vozac kola xxmetara ispred tebe videti na malom retrovizoru i imati reflekse ko macka,ko dve macke da ti ne bi udario u njega?
Uopste je ludost voziti tolikim brzinama po nasim odlicnim putevima,gde i kamencic koji ti dodje pod tocak ti ljubis put celom...jos i ocekivati od obicnog coveka da ima teleskopski vid i reflekse ko macka...

su27killery
Dovoljno je da nije svjestan situacije iza sebe, kao u ovom slucaju. Imas mrtve uglove? Iskrivi malo vrat.

ne najbolje da stavim ogledalo 2 metra kvadratna pa da gledam da li neki ludak na motoru koji moze da me pokupi..
sve stalo...
samo deca rastu...
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.xdsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic06.07.2008. u 16:31 - pre 192 meseci
Citat:
filip_caca: Ako vozis motor preko 150 ti se nadas da ce te vozac kola xxmetara ispred tebe videti na malom retrovizoru i imati reflekse ko macka,ko dve macke da ti ne bi udario u njega?

Ne, dovoljno je samo da signalizira na vreme pa ce motorista da vidi signal i da uspori a ne da vozac da signal samo trenutak pre nego sto krene da pretice. Veliki broj njih prvo gleda u retrovizore pa tek onda daje signal za preticanje. Kako ja mogu da znam da je on gledao u retrovizore? Njegovu nameru za preticanje mogu da znam samo ako da migavac i to je prva stvar koju vozac treba da uradi pre nego sto uradi bilo koju radnju u toku preticanja.

Ovde na NZ ne mozes ni da polozis da vozis auto ako ne vodis racuna o budalama koje mogu da ti iseku put.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic06.07.2008. u 17:13 - pre 192 meseci
Citat:
stsung: Snimak koji ti navodish uopshte ne odgovara situaciji. Ovo je uzak seoski put, i ovde vozach forda uopshte nije tachno iza traktora u svojoj "traci" vec je skoro skroz levo i cheka momenat da prodje bezbedno jer je ispred krivina.


Pa i vozac juga nije mogao da vidi ima li koga ispred dok se nije malo pomjerio lijevo zar ne? I ti znaci pregled situacije takodje racunas u preticanje? I eto dodjosmo do 10 sekundi, sad ispade da je dovoljno da je 10 sekundi prije pogledao u retrovizor..

I snimak apsolutno odgovara situaciji. Kakve veze ima jel put sirok 5 ili 10 metara, preticanje je preticanje.

Citat:
stsung:

Na normalnom magistralnom putu, niko nece naglo skretati u suprotnu traku iznenada pa da taj proces traje tu tvoju 1 sekundu, vec ce raditi upravo to shto smo ti vec rekli, nagazice liniju i pratiti situaciju ispred a i iza sebe da li mozhe da obidje - kako bi inache bio siguran da bash u tom momentu neko nece naleteti ispred njega kada mu traktor zaklanja vidik.


Pa to je isto uradio i vozac auta sa ovog snimka samo sto on nije imao liniju da nagazi zar ne? I gazenje linije bez zmigavca se smatra prekrsajem.

Citat:
Pali zari: bilo je sta je bilo nego sada je pitanje da li ce biti podignuta optuznica protiv ikodinovica zbog svega ovoga?


Zbog toga sto je vozio motor? Da nije nekoga ubio ili opljackao? Da je ovo samo njegova krivica onda bi ovi dvojica mogli da pokrenu parnicni postupak protiv njega. Ovako samo vozac traktora ukoliko mu je bilo dozvoljeno kretanje po tom putu moze da pokrene takav postupak protiv ove dvojice za nadoknadu stete i to je to.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic06.07.2008. u 17:16 - pre 192 meseci
Citat:
filip_caca

ne najbolje da stavim ogledalo 2 metra kvadratna pa da gledam da li neki ludak na motoru koji moze da me pokupi..


Ako situaciju 30ak metara iza sebe ne vidis u retrovizoru onda trebas iste da podesis ili da kupis naocare ili da ne vozis auto uopste. Auto je luksuz a ne osnovna potreba.
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic06.07.2008. u 17:26 - pre 192 meseci
Sada sam naletio na jednu vjest iz malo razvijenijeg djela svjeta. Prica ide ovako: Covjek 38g, otac dvoje djece, vozio motor i ludak sa porseom izleti i primora ga da ode u suprotnu traku gde je naleteo na drugo vozilo i poginuo. Vozac porsea nastavi da vozi kao da se nista nije dogodilo. Zena mu da alibi i sud odbije policiji zahtjev da provjere logove za mobilni da zaista utvrde da li je bio (bazna stanica za mobilne) na tom putu kada se desila nesreca. Odbili su zahtjev zbog zakona o zastiti podataka. Jedan mrtav, ovaj drugi, koji je ludacki vozio (prema izjavama ocevidca) slobodan. http://www.kurier.at/nachrichten/niederoesterreich/173431.php
Eto sta se sve desava, doduse po zakonima.

Poenta price: Nije zabranjeno voziti motor, ali je opasnije od igranja ruskog ruleta. Ko god sjede na motor ili u auto i naveze ga 150 ili vise, stavio je glavu u torbu, pa bio i najtrezniji i najbolji vozac, pijan-polupijan i smeker-vozac-motora, da ne govorimo. Cak, ne morate ni toliko brzo voziti, nacice se neka bula u bjesnom porseu i aufviderzen!!!
Kriv ne kriv, Daca je vjerovatno zavrsio sportsku karijeru, daj Boze da ostane i ziv...
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
89.110.199.*



+2 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic06.07.2008. u 17:50 - pre 192 meseci
Da li ti to sada tvrdish i da vozach juga nije uopshte dao zhmigavac? Odakle ti sada ta informacija? Koliko je meni poznato, ta informacija nigde nije navedena, odnosno ne znamo josh uvek shta je bilo, a ti sada navedi argument zbog kojeg tvrdish suprotno. Ti si tvrdio da je vozach juga krenuo u preticanje i to uradio u roku od manje od jedne sekunde, ja sam ti rekao da je to nemoguce, da niko ko iole ceni svoj zhivot nece naglo izletati u traku suprotnog smera, i da je ceo proces preticanja morao trajati duzhe od te famozne jedne sekunde. Da je udarac usledio u zadnji levi deo vozila pri samom chinu pomeranja u levu traku pod nekim uglom, vozilo bi bilo odbacheno u levo a ne u desno, i to najverovatnije sa obrtanjem oko svoje ose.

Da li je vozach juga dao zhmigavac ili ne, ostaje da se utvrdi, ali i da nije, ako neko iza ko takodje pretiche vidi istureno vozilo verovatno mu nece biti prvi nagon da se zakuca u to vozilo vec ce usporiti, osim mozhda ako 1) je treshten pijan pa te ne vidi uopshte ili 2) vozi neprilagodjenom brzinom i ne mozhe da vidi to vozilo sve i da je trezan ili 3) oba sluchaja zajedno. Ako zaista nije dao zhmigavac, kriv je za nepropisno preticanje. Ali dao on zhmigavac ili ne, ochigledno ga motorista nije mogao videti i isto bi se desilo u svakom sluchaju. Mogao je on i svo vreme gledati unazad - ako je iza njega nagib, linija vida nije mogla da predje nagib, osim u crtanim filmovima. Vojvodina nije ravna kao ogledalo - za tih 10 sekundi brzinom 60KM/h preshao je 160 metara, i dovoljno bi bilo i da je u pitanju bila blaga krivina u levo ili desno pa da se ne vidi pozadi vishe od 100 metara - u takvim uslovima neko iza ne bi ni smeo da ulazi u traku suprotnog smera i to bilo kakvom brzinom i da onda ochekuje da ce neko ispred da ga primeti dok se on krece brzinom od 50 m/s. Na kraju, imash li ti i argument da li je motorista uopshte davao zhmigavac jer i on je obilazio???

Optuzhnica nece biti podignuta "zato shto je vozio motor", optuzhnica ce biti podignuta zato shto je vozio motor NEDOZVOLJENOM BRZINOM i OBILAZIO KOLONU i time UGROZIO saobracaj i zhivote drugih vozacha. Da se optuzhnice protiv ovoga ne podizhu, svako bi vozio nedozvoljenom brzinom. I ko je rekao da hoce ili nece biti individualnih optuzhnica? Vozach juga je na kucnom lechenju, nije ni on proshao bez povreda, videcemo da li ce hteti da ga tuzhi za nanesene povrede nakon shto se i on i Ikodinovic oporave.

Na kraju, prema zvanichnim brojkama nesreca na putu, Crna Gora i dalje prednjachi u odnosu na Srbiju, pa je odatle mozhda i jasnije zbog chega smatrash da je normalno da je u svakoj situaciji moguce primetiti iza sebe ludaka koji ide 200 na sat na motoru u traci suprotnog smera. Da je to neshto normalno, chemu onda ogranichenja brzine ??? Zashto lepo ne ostave neogranicheno na svim putevima kada svi mogu da sve vide i predvide ... nisu ogranichenja stavljena tu iz zajebancije, ogranichenja su tu da bi se spasili ljudski zhivoti.

PS> Admini .. .definitivno napisano veliko slovo T nakon tachke izgleda postaje malo u prikazu ... pogledajte ovo gore "Ti si tvrdio"
 
Odgovor na temu

filip_caca

Član broj: 64285
Poruke: 135
91.150.116.*



+12 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic06.07.2008. u 18:39 - pre 192 meseci
Citat:
su27killeryu:  Auto je luksuz a ne osnovna potreba.


lol,auto luksuz,ako je auto luksuz onda je motor luksuz luksuz.Uostalom motor koji je ovde u pitanji je u rangu cena automobila...


Citat:
su27killeryu: Ako situaciju 30ak metara iza sebe ne vidis u retrovizoru onda trebas iste da podesis ili da kupis naocare ili da ne vozis auto uopste.


tako reci.Vidis ja vidim 30,evo 40metara iza sebe ti ako vozis 150kmh tj prelazis 40metara u sekundi,ja vozim auto i vidim pozadi mene 40metara nema niko,krecem da preticem,ti dok vidis mene da sam ja kreno da preticem,tj dok informacija iz ociju ode u mozak i lepo analizira,prodje 1 sekunda i ti si za to vreme presao tih 40metara.Jos ako uzmem u obzir da si bio dalje,jos 100metara sto ti daje 2sekunde...sto je pppremalo nekom od ovih ljudi da reaguje 1)pijanom 2)ludom 3)drogiranom 4)neiskousnom 5)opterecenom ili kombinacija...

to su jos i idealni uslovi,bez zavoja krivina uzbrdica nizbrdica...
sve stalo...
samo deca rastu...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 172254 | Odgovora: 735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.