Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mrežni marketing -

[es] :: E-Marketing :: mrežni marketing -
(Zaključana tema (lock), by Dragan Varagic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 14666 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lipec
Goran Podlipec
Novi Sad

Član broj: 17500
Poruke: 5
*.cust.panline.net

ICQ: 1134918


Profil

icon Re: mrežni marketing - 07.03.2004. u 23:45 - pre 245 meseci
Citat:
Miloje Sekulic:
Pa objasnite konacno taj INTERNET segment Planet programa.

Ukoliko sam to ispustio u prethodnom odgovoru... Planet Program je poslovna skola koja nas uci kako da sopstveni biznis sa Alticor-om (koji sam objasnio ranije) napravimo lakse, tj. da se ne ucimo metodom "sopstvene greske" - vec dobijamo nadgradnju fransiznog biznisa (uhodan uspesan recept po kome se radi odredjeni posao - biznis) po pristupacnoj ceni, jer nisu svi u mogucnosti da otkupe fransizni biznis. Najpoznatiji sistem fransiznog biznisa kod nas je svakako McDonalds, ali za otkup njegove fransize Vam je potrebno nekoliko stotina hiljada Eura, dok Vam je za Planet program potrebno... Ne smem dalje da objasnjavam, da ne predjem granicu "reklamiranja", pa cu zavrsiti ovako: .... potrebna Vam je zelja i znatizelja da sve to proverite... Nadam se da je ovako ok. ;)

Lipec
No1: Cekanjem da se neke stvari dese same od sebe, ne dobijamo nista, osim sto starimo...
No2: Prepreke su izgovor za gubitnike, a izazov za pobednike...
No3: Gubitnik kaze:"Mozda je moguce, ali je tesko", a pobednik kaze:"Mozda je tesko, ali je moguce"...
Gde ste Vi? ;)
 
0

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
*.nspoint.net.

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: mrežni marketing - 08.03.2004. u 19:20 - pre 245 meseci
Lipec nije spomenuo i sajtove pojedinačnih članova ovog programa koji pokušavaju preko svog sajta da upravo prodaju svoju priču o poslovnom uspehu, kroz prodaju priručnika, CD-a, video materijala i sl. Praktično je Planet program slična offline priča o prodaji ove poslovne priče na ovim prostorima.

Drugim rečima, u ovom MLM modelu Internet se koristi samo kao dodatni kanal za prodaju, ili narudžbinu proizvoda, obično upravo za članove programa. Drugim rečima, ovde nema MLM-a na Internetu.

Imao sam prilike da vidim primer drugog offline MLM modela, gde se Internet koristio kao inteligentno sredstvo da se uzmu pare od članova za online pregledanje stanja na računu, broja osvojenih bodova i sl. (naravno, suma za ovu uslugu je bila neverovatna). Opet, MLM je ostavljen za realne osobe, dok se Internet koristi kao kanal prodaje.

Kod pravih Internet MLM modela (obično nemaju nikakve dodirne tačke sa offline MLM modelima), postoje i dalje sve zabrane koje su još sedamdesetih godina uvedene protiv piramidalnih modela (tj. koriste se svi nedozvoljeni modeli poslovanja piramidalnih sistema prodaje). U najčešćem slučaju radi se o spomenutim n-tier affiliate programima. Ovde vlasnik sajta koji putem linka dovede novog člana (drugog vlasnika sajta da postavi affilate link), dobija određeni procenat od svih prodaja preko tog affiliate-a. Ovo je 2-tier program. U zavisnosti od nivoa do kojeg se napravi ovaj model od strane vlasnika affiliate programa, postoje 3,4,5...-tier MLM programi. Drugima rečima, ovde se apsolutno koriste upravo resursi i tehnologija Interneta za MLM sistem.

 
0

pokmon
Slovenija

Član broj: 20860
Poruke: 2
*.dsl.siol.net



Profil

icon Re: mrežni marketing - 08.03.2004. u 22:21 - pre 245 meseci
Pozdrav svima na forumu. Vidim, da su neki več shvatili, kojom smjeru ide mrežni marketing. Ali samo ču reči jednu stvar. Mrežni marketing ili MLM ne izkorištava internet za širenje, nego je dio njega samo. Ako pogledamo riječ INTER-NET vidimo u njoj riječ NET-mreža. A kakav bi danas bio internet da nema računara koji su povezani u mrežu. A na kraju krajeva, ko upravlja sa računarima ? Pa ljudi, koji su izkoristili MREŽU - NET, da međusobno komuniciraju, šalju informacije , itd.
Mogu jedino reči, da oni koji če danas shvatiti, kud idu stvari u mrežnom marketingu, smijat če se sutra onima, koji če se tuč po glavi i kazati: " Da bih ja to znao tada !! "

GO DIAMOND
 
0

darkoh
Darko Milaković
Novi Sad

Član broj: 56272
Poruke: 1
*.neobee.net.

ICQ: 348


Profil

icon Re: mrežni marketing -14.03.2006. u 17:50 - pre 220 meseci
Samo ima da kazem , da sam zbog tog da ga nazovem posla prekinuo prijateljstvo sa dve dobre drugarice.Toliko su me nagovarale da sam jednostavno prekinuo kontakt sa njima. To je bila prica da cu za par meseci imati kule i gradove ja sam ih gledao u cudu posto su obe obrazovane i nisam mogao da verujem u sta one veruju. zao mi je zbog toga ali jednostavno kad bi se god sreli to je bila jedina tema za razgovor kao i nagovaranje da se uclanim u to. *Planet program*. Na novosadskom sajmu imju da kazem seminar bar su imali svaki petak sad i ne znam kad je zvale su "ali samo dodji da vidis kako ljudi zaradjuju" ipak ne zelim i nisam otisao. Vrhunac svega je bio da idem da gledam nekog kako ga zovo DIJAMANT , kad sam to odbio vise se nismo ni culi. Yao mi je da takav neki posao moze da rezultira tako da se prekine prijateljstvo.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: mrežni marketing -14.03.2006. u 19:06 - pre 220 meseci
http://www.google.com/search?c...pera&ie=utf-8&oe=utf-8

Dakle, s obzirom koliko rezultata ima, mislim da oprez nije na odmetu. Dalje, nivo potrosnje u SCG je na izuzetno niskom nivou zbog niskog standarda. Iako imam puno vremena, ne bih ni pokusao nista sa MLM offline prodajom u SCG, postoje bolji i uz to, manje rizicni poslovi.

Tread carefully.
 
0

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: mrežni marketing -15.03.2006. u 22:47 - pre 220 meseci
Mislim da je ova tema dovoljno elaborirana...
 
0

[es] :: E-Marketing :: mrežni marketing -
(Zaključana tema (lock), by Dragan Varagic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 14666 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.