Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto ljudi mrze Microsoft?

[es] :: Advocacy :: Zašto ljudi mrze Microsoft?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 59418 | Odgovora: 323 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goran Arandjelovic
Beograd

Član broj: 29116
Poruke: 387
89.216.125.*



+9 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.09.2008. u 15:26 - pre 190 meseci
Nedeljko, koliko dugo koristiš IE7 ili IE8?
 
Odgovor na temu

Goran Arandjelovic
Beograd

Član broj: 29116
Poruke: 387
89.216.125.*



+9 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.09.2008. u 15:45 - pre 190 meseci
Citat:
Nedeljko: Poslovanje MS-a je kriminalno i stetno za korisnika i preko toga se ne sme prelaziti. Cak ni najveci borci za prava MS-a sa ES-a nisu uspeli da iznesu kontraargumente.


Pitam se šta će biti kad bude recimo Google izbacio Chrome. Ako Chrome zaživi (ako je dobar, velike šanse ima jer jedna mašinerija stoji iza njega), onda će biti da je Google kriminalac što svuda pokušava da progura svoj browser.

Ali nećete vi i dalje zamrzeti Google... jer je najveći sponzor Firefox-a.

Nego, Nedeljko, koje je tvoje mišljenje... da li postoji domen u IT-u u kome je (po tebi pravedno) MS najuspešniji trenutno?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.09.2008. u 15:59 - pre 190 meseci
Citat:
Goran Arandjelovic: Nedeljko, koliko dugo koristiš IE7 ili IE8?


Nikad ih nisam ni instalirao ni pokrenuo, no to nema nikakve veze sa temom.

Citat:
Goran Arandjelovic: Pitam se šta će biti kad bude recimo Google izbacio Chrome. Ako Chrome zaživi (ako je dobar, velike šanse ima jer jedna mašinerija stoji iza njega), onda će biti da je Google kriminalac što svuda pokušava da progura svoj browser.


Nije stvar u tome što neko pokušava da progura svoj proizvod. To je prirodna težnja svake firme. No, bitna su sredstva kojima se to postiže. Ako dođem sa puškom da te "ubedim" da kupiš moj proizvod, onda sam svakako kriminalac.

Citat:
Goran Arandjelovic: Nego, Nedeljko, koje je tvoje mišljenje... da li postoji domen u IT-u u kome je (po tebi pravedno) MS najuspešniji trenutno?


Ne znam, ali, da bi bio kriminalac ne moraš sve raditi kriminalno. Dovoljno je da bar nešto radiš kriminalno.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.09.2008. u 16:13 - pre 190 meseci
Ovakve teme ne treba da bude na ES forumu! Rekla-kazala pa u krug; samo kafica ili zidarsko pivo `fale
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.214.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.09.2008. u 16:51 - pre 190 meseci
i rahat-lokum :)))
 
Odgovor na temu

Goran Arandjelovic
Beograd

Član broj: 29116
Poruke: 387
89.216.125.*



+9 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.09.2008. u 17:37 - pre 190 meseci
Citat:
Nedeljko: Nikad ih nisam ni instalirao ni pokrenuo, no to nema nikakve veze sa temom.


Super, nema veze sa temom (a i "IE vs Firefox" nema veze s temom), a ovamo čitav jedan post posvetiš duelu Radnički-Čelzi i ko je koga razvali itd..itb. A uz to, kao što i sam kažeš, nisi ni video Čelzi ;)

Citat:
NedeljkoNe znam, ali, da bi bio kriminalac ne moraš sve raditi kriminalno. Dovoljno je da bar nešto radiš kriminalno.


Deo odgovora koji nije podebljan može da se odbaci jer te to nisam pitao (u delu trećeg citata). Dakle, tvoj odgovor bi bio samo "Ne znam". A drugi neka procene da li stvarno ne znaš ili elegantno izbegavaš odgovor.

Nedeljko, suptilno pljuješ Microsoft na skoro svakoj temi i nisi jedini. Još to radiš na veoma fin način, ne vređajući nikoga (što je fino)...da bi to imalo neku dozu ozbiljnosti. A kad god neko pomene reč "k.u.p.u.s.a.r.a" ti se žestoko uvrediš.
Sve tvoje poruke sem poslednje su na ovoj temi bile čisto trolovanje.

Mene bi smorilo da tako trolujem, ali me nikako ne smara da ti odgovaram ;)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.09.2008. u 18:45 - pre 190 meseci
Citat:
Nedeljko
A kako neko može "čisto" da dogura toliko daleko. U tome i jeste stvar, što toliki uspeh po zakonu ne ide.


Jel ovo iz nekog dnevnika V.I. Lenjina ili mozda iz pionirske citanke za buduce proletere? Ili si mozda zaboravio da dodas geografsku lokaciju za taj tvoj "zakon", tipa Narodna Republika Koreja gde ne mozes da budes bolji od drugih?

Da nisu mozda i vlasnici Google-a krimosi, ili mozda Jeff Bezos, vlasnik Amazona ili mozda Meg Whitman, bivsa generalna direktorka E-Baya? Sve sami milijarderi i suvlasnici firmi koje su teske milijarde $$$... mora da su kriminalci, posto nisu proleteri, 'el da? :)

"Ne znas", ali ti nije problem da nam prospes po koji SKOJ-like slogan kao ovaj citirani?

Ako vec "advokatises" open source kupus, probaj bar da se drzis fakata a ne parola iz 50-tih godina proslog veka.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2790 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.09.2008. u 20:37 - pre 190 meseci
Citat:
Goran Arandjelovic: Super, nema veze sa temom (a i "IE vs Firefox" nema veze s temom), a ovamo čitav jedan post posvetiš duelu Radnički-Čelzi i ko je koga razvali itd..itb. A uz to, kao što i sam kažeš, nisi ni video Čelzi ;)


Pa, ja nisam ni komentarisao IE na ovoj temi. Čelzi je pomenuo neko sasvim drugi i ja sam pokazao pogrešnost njegovog zaključivanja. Pročitaj taj post malo bolje.

Citat:
Nedeljko: Znači,

Radnički = FF
Čelzi = IE.

Radnički je razvalio Čelzi sa 5:0 time što FF ima skoro 15%, a IE jedva nesto preko 60%. I onda su se ljudi naljutili na Čelzi zato sto ih je Radnički tako razvalio.

Zaključak: Ljudi mrze Čelzi zato što mu dobro ide.


Pročitaj i post na koji je to odgovor.

Citat:
buda01: Da u pravu ste, razlog je taj sto je MS najveci, najbogatiji...

Npr, zamislite da Radnicki iz Nisa pobedi milionere iz Celzija u sred Londona, i to ne na guzove vec ih razvali sa 5:0.

E tako je Mozilla sa stotinak zaposlenih, od toga dobar deo volontera, sa trzisnim ucescem od par promila, potpuno bacena na margine IT-a, uspela iskljucivo zahvaljujuci kvalitetu i zalaganju da dodje do 20 % trzista i da napravi realno bolji browser od najbogatije kompanije u IT-u sa prakticno neogranicenim resursima u programerima i $.

I sad neko pita zasto ljudi ne simpatisu IE...


Citat:
buda01: Prijatelju pobrkao si loncice, ovde je Radnicki = Mozilla a Celzi = Microsoft, nije valjda da si MS stavio u nivo Radnickog.


Raspitaj se malo o pojmu logičkog zaključivanja, pa će ti biti jasno.

Citat:
Goran Arandjelovic: Deo odgovora koji nije podebljan može da se odbaci jer te to nisam pitao (u delu trećeg citata). Dakle, tvoj odgovor bi bio samo "Ne znam". A drugi neka procene da li stvarno ne znaš ili elegantno izbegavaš odgovor.


Tvoje je pravo da postaviš pitanje kakvo hoćeš, ali odgovor na tako postavljeno pitanje kakav god da je nema nikakve (logičke) veze sa mojom tvrdnjom da je ponašanje MS-a kriminalno. Drugim rečima, odgovor na to pitanje (kakav god da je) ne može ni da potvrdi ni da obori moju tvrdnju. Ako ne mogu da odgovorim na tvoje pitanje, to ne znači da ne mogu da stojim iza svoje tvrdnje, jer ta između dva pitanja nema nikakve logičke veze.

Citat:
Goran Arandjelovic: Nedeljko, suptilno pljuješ Microsoft na skoro svakoj temi i nisi jedini. Još to radiš na veoma fin način, ne vređajući nikoga (što je fino)...da bi to imalo neku dozu ozbiljnosti. A kad god neko pomene reč "k.u.p.u.s.a.r.a" ti se žestoko uvrediš.


Voleo bih da vidim citate ili da povučeš reč. Ja mogu da navedem koliko hoćeš tema gde sam branio MS. Hajde da me citiramo, a posetioci neka procenjuju. OK, ja sam mrzitelj MS-a. Da li si kupio barem jednu njihovu licencu? Moj Windows je licenciran (i nemam nelegalan softver, niti kršim softverske licence i patente, a koristim još neke MS-ove proizvode), a tvoj?

Citat:
Goran Arandjelovic: Sve tvoje poruke sem poslednje su na ovoj temi bile čisto trolovanje.

Mene bi smorilo da tako trolujem, ali me nikako ne smara da ti odgovaram ;)


Nađi mi jedan jedini moj post u kome sam upotrebio podebljanu imenicu ili glagol ili pridev izveden iz njega. Vidim, kod tebe ima postova sa upotrebom pomenutog pojma.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2790 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.09.2008. u 20:58 - pre 190 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Jel ovo iz nekog dnevnika V.I. Lenjina ili mozda iz pionirske citanke za buduce proletere?


Ne, to je moje lično iskustvo.

Citat:
Ivan Dimkovic: Ili si mozda zaboravio da dodas geografsku lokaciju za taj tvoj "zakon", tipa Narodna Republika Koreja gde ne mozes da budes bolji od drugih?


Ne smatram ja nikoga gangsterom zbog uspeha. Naravno da to zavisi od metoda kojima se do uspeha dolazi, a ne od uspeha. No, ja ne znam za kontraprimere mog stava. No, ostavljam debelu rezervu da takvih primera ima i da je samim tim moj navedeni stav netačan, ali se do sada nisam razuverio u njega.

Citat:
Ivan Dimkovic: Da nisu mozda i vlasnici Google-a krimosi, ili mozda Jeff Bezos, vlasnik Amazona ili mozda Meg Whitman, bivsa generalna direktorka E-Baya? Sve sami milijarderi i suvlasnici firmi koje su teske milijarde $$$... mora da su kriminalci, posto nisu proleteri, 'el da? :)


Oni nisu monopolisti (što takođe ne bi bio greh sam po sebi). Ja na znam ni za jedan primer monopoliste prve generacije koji je do toga došao poštenim radom. No, sve to nema nikakve veze sa MS-om za koji se može dokumentovati da je nezakonito dolazio do uspeha.

Citat:
Ivan Dimkovic: Ako vec "advokatises" open source kupus, probaj bar da se drzis fakata a ne parola iz 50-tih godina proslog veka.


Kao i u slučaju Gorana Aranđelovića, voleo bih da vidim citate ili da povučeš reč. Usput, možeš li da mi nađeš citat u kome koristim podebljanu reč (ili neki od ekvivalenata bilo kog "tabora"). Kod tebe vidim ima toga. Nemoj da se ljutiš, ali za mene je to intelektualno srozavanje.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.09.2008. u 21:24 - pre 190 meseci
Citat:
Nedeljko
Ne, to je moje lično iskustvo.


WOW... tvoje licno iskustvo, kazes... i ekstrapoliras ga na ovu ovde pricu koja je globalna.

Pa ti mora da si vrlo iskusan covek i znas jako puno uspesnih entrepreneur-a onda... i, reci nam, koliki je tvoj uzorak kada si imao smelosti da ga uvuces u ovu pricu?

Citat:

Oni nisu monopolisti (što takođe ne bi bio greh sam po sebi). Ja na znam ni za jedan primer monopoliste prve generacije koji je do toga došao poštenim radom. No, sve to nema nikakve veze sa MS-om za koji se može dokumentovati da je nezakonito dolazio do uspeha.


Prvo, bojim se da tebi nije jasan pojam monopola (monopol = stanje kada neka osoba ili firma ima kontrolu nad nekim proizvodom ili uslugom u tolikoj meri da to bitno utice na uslove kupovine takvih proizvoda/servisa na trzistu), koji niti je greh - niti ilegalan.

Ono sto jeste ilegalno je zloupotreba monopola. Microsoft jeste zloupotrebio monopol, i to je dokazano u sudskom sporu. Ali to ne znaci da je sam monopol nelegalna stvar.

Takodje, vidim da ne poznajes industriju bas dobro..

Google je monopol jer svojim trzisnim udelom i te kako uticu na uslove trzista pretrazivanja, i zamene za njihov servis drze jako mali deo trzista
E-Bay je monopol jer drze bezmalo kompletan e-aukcijski market i samim tim bitno uticu na uslove pristupa e-aukcijskim servisima od strane korisnika

Prema tome, oba servisa su MONOPOLI jer:

- Drze bitan deo svog relevantnog trzista (>50%)
- Predstavljaju glavne faktore koji forsiraju uslove u sopstvenom segmentu (e-bay: online aukcije, google: online reklamiranje)
- Njihove alternative drze jako mali deo trzista i nisu relevantne

Sto znaci da su njihovi vlasnici upravo "prva generacija monopolista" , i nisu se obogatili na nezakonit nacin.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Goran Arandjelovic
Beograd

Član broj: 29116
Poruke: 387
89.216.125.*



+9 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.09.2008. u 23:16 - pre 190 meseci
Citat:
Nedeljko: Tvoje je pravo da postaviš pitanje kakvo hoćeš, ali odgovor na tako postavljeno pitanje kakav god da je nema nikakve (logičke) veze sa mojom tvrdnjom da je ponašanje MS-a kriminalno. Drugim rečima, odgovor na to pitanje (kakav god da je) ne može ni da potvrdi ni da obori moju tvrdnju. Ako ne mogu da odgovorim na tvoje pitanje, to ne znači da ne mogu da stojim iza svoje tvrdnje, jer ta između dva pitanja nema nikakve logičke veze.


Prvo, verujem da odgovor "Ne znam" nije posledica neznanja, već jednostavno nisi hteo da odgovoriš, a da jesi, ti isti posetioci (oni koji misle da nisi objektivan) bi mislili da si malo objektivniji. Blago meni to što nema nikakve (logičke) veze moje pitanje sa temom...

A ti, kako bi potkrepio tvrdnje da je MS kriminalac? Gde su ti linkovi, papiri, neki izveštaji o tome? U jednom trenutku je MS zloupotrebio monopol (i bio kažnjen) i ti su mu nalepio etiketu "kriminalac" za čitav stečen kapital do sada?

A pošto brineš za posetioce koji ovo čitaju...
Neko ko nije u IT-u, već je običan korisnik koji je manje-više neutralan dođe i pročita kako u svakoj drugoj rečenici kažeš da je MS kriminalac, može da pomisli da to možda i jeste tako jer se toliko ponavlja. Nije da ih branim (to ostavljam takođe tebi), ali mi prosto bode oči to što se takve izjave bez problema provlače, ne samo na ovoj temi, nego na mnogim mestima na ES-u gde se pomene MS.
A ne zaboravi da ovo čita možda i neki klinac koji je tek pokupio Linux i možda počeo da se gnuša MS-a. Počeće još više da se gnuša kad pročita tvoje postove, te si stoga ti indirektno kriv, a i on sam što će možda njegova nezrelost da "proguta" tu tvoju priču za koju niti si postavio link, niti bilo kakav dokaz o nenormalnom poremećaju tržišta usled "kriminala" MS-a. Samo prazna priča.

@Ivan
A i bez problema na osnovu tekućih dešavanja Google može u svakom trenutku da modifikuje podatke koji se javljaju u rezultatima pretrage, odnosno da neke stvari imaju veći prioritet među rezultatima, što je čak i manje uočljivo od online reklamiranja, a ima istu težinu.

Verujem da bi toj istoj ekipi bez problema sada Google bio kriminalac da MS ne postoji ili da nisu direktni konkurenti MS-u. Žrtveno jagnje u vidu "monopolističke kompanije" ili nekog "zla" koje je usmereno ka tom taboru uvek mora da postoji. Sad sam nekako sve sigurniji u to.


@Nedeljko
I da, sve što ovde kažem (tebi) ne shvataj kao neku ličnu uvredu. Nadam se da i ne shvataš. Da kojim slučajem Advocacy forum može da vidi samo manji broj ljudi (reda veličine trenutnog broja aktivnih članova na ovom podforumu), a ne svi, čisto sumnjam da bi se trudio da ti odgovaram (ne znači da ne poštujem tvoj stav).
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?03.09.2008. u 00:22 - pre 190 meseci
Citat:
Goran Arandjelovic: A i bez problema na osnovu tekućih dešavanja Google može u svakom trenutku da modifikuje podatke koji se javljaju u rezultatima pretrage, odnosno da neke stvari imaju veći prioritet među rezultatima, što je čak i manje uočljivo od online reklamiranja, a ima istu težinu.
Moze neki dokaz za ovo? dokaz=clanak od odgovarajuce potkovane osobe, clanak sa tacnim podacima i slicno
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Goran Arandjelovic
Beograd

Član broj: 29116
Poruke: 387
89.216.125.*



+9 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?03.09.2008. u 01:36 - pre 190 meseci
@momsab

Citat:
momsab: Moze neki dokaz za ovo? dokaz=clanak od odgovarajuce potkovane osobe, clanak sa tacnim podacima i slicno


Treba ti dokaz da Google može da menja svoju politiku, odnosno da menja rezultate pretrage? Naravno da može.
Pročitaj opet deo koji si citirao, ključna reč je "može" i tu nema ničeg nejasnog. Nisam tvrdio da rade ili da su radili, već da mogu da rade kad hoće i da to čak bude mnogo manje primetno od online reklama. Ako si hteo da udariš kontru zbog toga što sam Nedeljku tražio da iznese neki link da je MS kriminalac i da je kriminalno stekao svoj kapital, onda si na pogrešnom mestu udario.
 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?03.09.2008. u 07:59 - pre 190 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Jel ovo iz nekog dnevnika V.I. Lenjina ili mozda iz pionirske citanke za buduce proletere? Ili si mozda zaboravio da dodas geografsku lokaciju za taj tvoj "zakon", tipa Narodna Republika Koreja gde ne mozes da budes bolji od drugih?

Da nisu mozda i vlasnici Google-a krimosi, ili mozda Jeff Bezos, vlasnik Amazona ili mozda Meg Whitman, bivsa generalna direktorka E-Baya? Sve sami milijarderi i suvlasnici firmi koje su teske milijarde $$$... mora da su kriminalci, posto nisu proleteri, 'el da? :)

"Ne znas", ali ti nije problem da nam prospes po koji SKOJ-like slogan kao ovaj citirani?

Ako vec "advokatises" open source kupus, probaj bar da se drzis fakata a ne parola iz 50-tih godina proslog veka.

Izabrao si kompanije koje ne mogu da se porede sa MS-om. MS svoj kapital bazira na proizvodnji softvera (i svega što uz to ide). Google, Amazon, E-bay se bave uslugama. Činjenice su da je MS prljav igrač (setimo se samo dila sa IBM-om oko OS/2 i kako se taj posao završio).
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?03.09.2008. u 09:58 - pre 190 meseci
Te kompanije i te kako mogu da se porede sa MS-om, bez obzira na to sta konkretno prodaju, jer su:

a) Te kompanije apsolutni lideri u svojim kategorijama (Google je alfa i omega u online reklamiranju)
b) Imaju gotovo potpunu kontrolu relevantnih trzista (E-Bay je najveca e-aukcijska firma na svetu i vecina aukcija ide preko njega)
c) Svojim akcijama imaju ogroman uticaj na cene i uslove pristupa na njihovim trzistima (E-Bay je recimo vise puta nelegalno pokusavao da nametne PayPal kao iskljucivo resenje za placanje u nekim zemljama)

Dakle, te kompanije su klasicni monopoli, bas kao i MS u nekim segmentima - i, koliko mi je poznato, ni jedna od njih nije "kriminalna", niti su se njihovi vlasnici obogatili uz pomoc krsenja zakona, sto je suprotno Nedeljkovoj tezi - o cemu mi ovde pricamo.

Zloupotreba monopola, koju su nekad u svojoj istoriji ucinili Microsoft i Ebay, recimo, nije nesto sto celu kompaniju cini "kriminalnom" i predstavlja prekrsaj koji je kaznjiv - nije bas nesto sto je necuveno, vecina firmi pre ili kasnije u svojoj istoriji imaju izgubljene sudske sporove i moraju biti kaznjene zbog nekih prekrsaja... Nista cudno.

MS nije nista manji ili veci "prljav igrac" od Amazona, npr.. (setimo se 1-click patenta upotrebljenog protiv Barnes & Noble konkurencije) ili E-Bay-ja koji je recimo u Australiji izgubio spor zbog forsiranja PayPal-a i diskvalifikacije drugih nacina placanja (klasicna zloupotreba monopola, bas kao i Microsoft).

A pominjanje OS/2 "dila" je stvarno potpuno besmisleno, raskidanje poslovne saradnje je sasvim normalna stvar u biznisu i desava se ama bas svaki dan, i nema tu nista prljavo - nisu u poslu ljudi drugari, pa da je cilj da sve bude lepo i krasno, vec gledaju svoj interes u svemu tome... Kriviti nekog jer je raskinuo poslovnu saradnju kao "prljavog" je zaista neosnovana optuzba, jer je to:

a) Legalno
b) Za ocekivati ako se pokaze da se raskidanje saradnje moze pozitivno odraziti na buducnost firme


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?03.09.2008. u 10:37 - pre 190 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: WOW... tvoje licno iskustvo, kazes... i ekstrapoliras ga na ovu ovde pricu koja je globalna.

Pa ti mora da si vrlo iskusan covek i znas jako puno uspesnih entrepreneur-a onda... i, reci nam, koliki je tvoj uzorak kada si imao smelosti da ga uvuces u ovu pricu?


Lepo sam napisao.

Citat:
Nedeljko: No, ja ne znam za kontraprimere mog stava. No, ostavljam debelu rezervu da takvih primera ima i da je samim tim moj navedeni stav netačan, ali se do sada nisam razuverio u njega.


Citat:
Ivan Dimkovic: Prvo, bojim se da tebi nije jasan pojam monopola (monopol = stanje kada neka osoba ili firma ima kontrolu nad nekim proizvodom ili uslugom u tolikoj meri da to bitno utice na uslove kupovine takvih proizvoda/servisa na trzistu), koji niti je greh - niti ilegalan.

Ono sto jeste ilegalno je zloupotreba monopola. Microsoft jeste zloupotrebio monopol, i to je dokazano u sudskom sporu. Ali to ne znaci da je sam monopol nelegalna stvar.


Obzirom na tvoju bistrinu i obrazovanje, koji su za postovanje, vrlo je poglu da se spustas na ovakav nivo. Citiras poruke koje ne znam da li procitao, ali odgovaras kao da nisi.

Citat:
Nedeljko: ni nisu monopolisti (što takođe ne bi bio greh sam po sebi). Ja na znam ni za jedan primer monopoliste prve generacije koji je do toga došao poštenim radom. No, sve to nema nikakve veze sa MS-om za koji se može dokumentovati da je nezakonito dolazio do uspeha.


Mislim, jeste da je ovo ES, pa jos i Advocacy, ali bi ipak bilo lepo da se barem malo uozbiljis. Hajde, leba ti, razmisli opet o onome sto si napisao da ne bih morao ja da dokazujem da je odgovor...

Citat:
Ivan Dimkovic: Takodje, vidim da ne poznajes industriju bas dobro..

Google je monopol jer svojim trzisnim udelom i te kako uticu na uslove trzista pretrazivanja, i zamene za njihov servis drze jako mali deo trzista
E-Bay je monopol jer drze bezmalo kompletan e-aukcijski market i samim tim bitno uticu na uslove pristupa e-aukcijskim servisima od strane korisnika

Prema tome, oba servisa su MONOPOLI jer:

- Drze bitan deo svog relevantnog trzista (>50%)
- Predstavljaju glavne faktore koji forsiraju uslove u sopstvenom segmentu (e-bay: online aukcije, google: online reklamiranje)
- Njihove alternative drze jako mali deo trzista i nisu relevantne

Sto znaci da su njihovi vlasnici upravo "prva generacija monopolista" , i nisu se obogatili na nezakonit nacin.


Pa, i ne poznajem industriju, to je tacno. Za mene je monopol ono sto ne mozes da zaobidjes. No, ako ti kazes da su oni monopolisti prve generacije i da su to postigli postenim radom, OK, neka bude tako. Prihvatam da industriju poznajes bolje od mene (mada ne i da si objektivan, ali hajde, nema veze).

Medjutim, to nema veze sa temom. Aktuelni problem je u tome sto covek na Zapadu ne moze da kupi PC laptop bez viste. Razumem ja "Jabuku", koja proizvodi i hrdver i softver, prodaje ih u paketu i ne dozvoljava upotrebu njihovog softvera na hardveru koji nije njihov. Ali, kakve veze ima PC laptop sa MS-om, a prinudjen si da uz njega kupis MS-ov proizvod. Ja to zovem reketiranjem, cak i ako zakon to dozvoljava. U tom slucaju smatram da je reket ozakonjen. Zasto lepo ne izadju na trziste kao sav posten svet?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?03.09.2008. u 10:45 - pre 190 meseci
Citat:
Goran Arandjelovic: Prvo, verujem da odgovor "Ne znam" nije posledica neznanja, već jednostavno nisi hteo da odgovoriš, a da jesi, ti isti posetioci (oni koji misle da nisi objektivan) bi mislili da si malo objektivniji.


Imas pravo da verujes u sta god hoces, kao i da pises o tome. Sloboda veroispovesti je Ustavom zagarantovana.

Citat:
Goran Arandjelovic: Blago meni to što nema nikakve (logičke) veze moje pitanje sa temom...


Nisam rekao da nema logicke veze sa temom, vec sa mojim stavom da je MS dosao do uspeha na nezakonit nacin.

Citat:
Goran Arandjelovic: A ti, kako bi potkrepio tvrdnje da je MS kriminalac? Gde su ti linkovi, papiri, neki izveštaji o tome? U jednom trenutku je MS zloupotrebio monopol (i bio kažnjen) i ti su mu nalepio etiketu "kriminalac" za čitav stečen kapital do sada?


Ocekuj odgovor danas (ako stignem). U svakom slucaju, neces ostati "kratak" ako admini ne zakljucaju temu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?03.09.2008. u 11:01 - pre 190 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: A pominjanje OS/2 "dila" je stvarno potpuno besmisleno, raskidanje poslovne saradnje je sasvim normalna stvar u biznisu i desava se ama bas svaki dan, i nema tu nista prljavo - nisu u poslu ljudi drugari, pa da je cilj da sve bude lepo i krasno, vec gledaju svoj interes u svemu tome... Kriviti nekog jer je raskinuo poslovnu saradnju kao "prljavog" je zaista neosnovana optuzba, jer je to:

a) Legalno
b) Za ocekivati ako se pokaze da se raskidanje saradnje moze pozitivno odraziti na buducnost firme


Sa ovim se potpuno slazem. Niko nije IBM-u kriv sto je potpisivao ugovore koji su stetni po njega. Jeste da je nakon Bilijeve izjave da MS odustaje od Windows-a MS (verovatno i pre raskidanja ugovora, u tajnosti) razvijao Windows NT, ali kompanija ima pravo i na poslovne tajne i na promenu strategije itd.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?03.09.2008. u 11:09 - pre 190 meseci
Citat:
Goran Arandjelovic: Treba ti dokaz da Google može da menja svoju politiku, odnosno da menja rezultate pretrage? Naravno da može.
Daj dokaz za ovo. Prelistao sam dosta radova i clanaka njihovih zaposlenih (imaju mozgove) i gle! lepo kazu da je onemoguceno (ili prakticno veoma tesko uraditi) rucno menjanje rezultata pretrage jer su napravili takve algoritme. Jedino ako ne mislis da promene nacin pretrazivanja, to je druga stvar.
Citat:
Pročitaj opet deo koji si citirao, ključna reč je "može" i tu nema ničeg nejasnog.
Malo sam se zaneo, izvinajvam se.
Citat:
Ako si hteo da udariš kontru zbog toga što sam Nedeljku tražio da iznese neki link da je MS kriminalac i da je kriminalno stekao svoj kapital, onda si na pogrešnom mestu udario.
Kakve kontre, samo me zanimalo da li imas dokaz za tvrdnju koju sam pogresno procitao mada sada trazim dokaz da je tako nesto moguce.
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?03.09.2008. u 11:16 - pre 190 meseci
1995 godine, casopis "Racunari" je objavio umetak sa naslovom "Snazan poriv" i podnaslovom "Stvaranje imperije Microsoft". Radi se o (verovatno skracenom) prevodu biografske knjige o Biliju, koju je (ako me secanje dobro sluzi) objavio Microsoft Press. U toj knjizi je cika Bili navodno izjavio da su on i Pol Alen (koji su kompaniju osnovali 1975) u prvom projektu (BASIC interpreter ili nesto slicno, ne secam se detalja) angazovali jednog studenta da uradi kalkulator za izracunavanje vrednosti izraza ili je to bio kalkulator ugradjen u OS nalik onome koji je bio ugradjen u spektrumov ROM (razlika je u postojanju parsera). Kada je trebalo da se pokupe slava, nagrada itd. student je bio "zavrnut" za sve. Pise da su izjavili da im je "kasnije bilo zao zbog toga". I to je naravno, sve po zakonu.

Nego, sta je ono bese bilo sa Double Space/Stacker sporom? A, sa .NET/Java sporom? Ah, da MS je sudski bio kaznjen. Sun-u je isplatio samo 2 gigadolara. Verovatno zato sto nisu nista pokrali. Ovakvi primeri samo pokazuju da MS ne brine bas mnogo o zakonu, osim kad su njegova prava u pitanju i da ne postuje nicija prava niti intelektualnu svojinu. Ovo su dva primera kada MS nije uspeo da pokrade drugoga. Da li smatrate da nikada nije bio uspesan u tome, tj. da je uvek pravda pobedila? Pa, onaj kalkulator je primer uspelog i nekaznjenog lopovluka. Da li se neko seca QEMM-a? Ah, da, tu nista nije bilo dokazano. Postoje dve mogucnosti: da je sve bilo posteno i da je zlocin ostao nekaznjen. Vrlo je indikativno da je ono drugo u pitanju, a oni koji se secaju QEMM-a znaju i zbog cega.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Zašto ljudi mrze Microsoft?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 59418 | Odgovora: 323 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.