Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto ljudi mrze Microsoft?

[es] :: Advocacy :: Zašto ljudi mrze Microsoft?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 59408 | Odgovora: 323 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sanja2010
Sanja Popovic
Cambridge, MA, USA

Član broj: 81666
Poruke: 286
*.ptt.yu.

Sajt: chvarciikavurma.blogspot...


+3 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?04.09.2008. u 09:57 - pre 190 meseci
Citat:
Ja MS mrzim iz razloga sto pri instalaciji OS nemas slobodu izbora, tj. hocu ili necu windows media player,IE, Outlook,Notepad, Wordpad itd.Ne, toga nema.

Mooozda, ali mooozda gresim, ali zar nije tako ni na linuxu? Moj brat kad je instalirao Ubuntu, nije sad bas mogao da bira sta hoce da se instalira. Ako ti se ne svidja Amarok, skini ga pa instaliraj drugi. Isto i ovde, ako ti se ne svidja WMP, OE, itd. obrisi, pa stavi sta hoces. Notepad je vec overkill... to ti jednostavno treba :) Ili je Linux po defaultu good guy?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?04.09.2008. u 10:00 - pre 190 meseci
Citat:
pri3rak: Previdjas da sam rekao da je apple danas obican pc, i ako me secanje ne vara stalno se hvale kako je na njih pored os x moguce instalirati win i lin.


Nebitno je da li je taj hardver "običan" ili "neobičan". Bitno je da ga proizvodi apple. Sasvim je u redu da svoje proizvode (softver + hardver) prodaju isključivo u paketu. Ti možeš da kupiš "običan pc" bez njihovog OS-a. Samo se opredeli za model koji nije njihove proizvodnje.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?04.09.2008. u 10:07 - pre 190 meseci
@sanja2010

Nemoj pogrešno da me shvatiš da podržavam stav koji si citirala. Već sam ga kritikovao (doduše, sa druge tačke gledišta). Međutim, ako ne možeš da kupiš non-MS hardver bez MS softvera, onda je problem što je taj uvaljeni softver plaćen bez da te je iko pitao da li želiš taj softver. Ako ti uvale Linux, on onda nije plaćen. U oba slučaja je lako obrisati ono što ti se ne sviđa.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
79.101.70.*



+6455 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?04.09.2008. u 10:34 - pre 190 meseci
Citat:
Nedeljko: Nebitno je da li je taj hardver "običan" ili "neobičan". Bitno je da ga proizvodi apple. Sasvim je u redu da svoje proizvode (softver + hardver) prodaju isključivo u paketu. Ti možeš da kupiš "običan pc" bez njihovog OS-a. Samo se opredeli za model koji nije njihove proizvodnje.


Ne razumem zašto bi ovo bilo u redu kad je u pitanju Apple, a kad je u pitanju Microsoft onda nije... Pa Apple je tu veći 'monopolista' i veće 'zlo' od Microsofta, jer postoji gomila laptopova na tržištu koju možeš kupiti bez Windows OS-a, a ne postoji nijedan Apple računar koji možeš kupiti bez njihovog operativnog sistema.

I da kažemo da je Nedeljko u pravu, šta mislite da je problem da Microsoft kupi Acer ili Lenovo, i da preko njih bez problema ugrađuje svoj software bez da iko išta može da im prigovori? Ali ne, sigurno bi se odmah našla gomila ljudi koja bi to ocenila kao još veći monopol i zahtevali bi zakucavanje na krst Billa Gates-a lično, a kad to radi Sv. Steve Jobs, onda je to ok.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?04.09.2008. u 10:42 - pre 190 meseci
Citat:

Sir_Oliver: Da li je logicno da se place "downgrade" sa Viste na XP? Zbog ovakvih bullying fazona mi se gade.


Sta je tu "bullying"? Navedi mi jednu jedinu firmu koja ne ukida stare proizvode i zahteva dodatne specijalne uslove ako neko hoce bas neki stari proizvod. Vecina njih to jednostavno nece uopste dozvoliti, a manji deo ce traziti dodatne pare za to.

Microsoft daje pravo na downgrade korisnicima Vista Business paketa i vecim... a i to je njihova slobodna volja, cak i to je nesto sto je njihov gest dobre volje i nista drugo.

XP je izasao u 2001-voj godini, i zamenjen je drugim OS-om u 2006-toj godini i time se ta prica zavrsava za XP... Nema nista nenormalno ili "bullying" u tome, stavise MS je jos i dobar sto je dozvolio tako nesto.

Da necete mozda da kazete da je Microsoft neki izuzetak u odnosu na kompletnu industriju, pa da ne smeju da rade redovnu smenu proizvoda?

Da necete mozda da kazete da ce vam Redhat ili Apple ili IBM ili bilo ko drugi prodati licence za proizvode iz 2001-ve godine koji su zamenjeni novima?

Da necete mozda da kazete da I JEDNA JEDINA Linux firma nudi duzi support i shelf-life njihovih proizvoda?

Kako da ne... vrlo ste objektivni.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?04.09.2008. u 10:48 - pre 190 meseci
Citat:
Nedeljko: Nebitno je da li je taj hardver "običan" ili "neobičan". Bitno je da ga proizvodi apple. Sasvim je u redu da svoje proizvode (softver + hardver) prodaju isključivo u paketu. Ti možeš da kupiš "običan pc" bez njihovog OS-a. Samo se opredeli za model koji nije njihove proizvodnje.


Pa vidis to sto proizvode i hw i sw nije opravdanje da ti uz jedno utrpavaju i drugo ukoliko na istom hw mogu da trce drugi os-ovi :) I vidis i sam si zapazio ja mogu da kupim pc koji nema ni jedan os u paketu ali ni jedan jedini mac ne mogu da kupim bez os x.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?04.09.2008. u 10:57 - pre 190 meseci
Citat:
Da li je logicno da se place "downgrade" sa Viste na XP?


Downgrade sa Viste Business ili Ultimate OEm je besplatan i nista ne kosta...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?04.09.2008. u 11:50 - pre 190 meseci
Citat:
ventura: Ne razumem zašto bi ovo bilo u redu kad je u pitanju Apple, a kad je u pitanju Microsoft onda nije... Pa Apple je tu veći 'monopolista' i veće 'zlo' od Microsofta, jer postoji gomila laptopova na tržištu koju možeš kupiti bez Windows OS-a, a ne postoji nijedan Apple računar koji možeš kupiti bez njihovog operativnog sistema.

I da kažemo da je Nedeljko u pravu, šta mislite da je problem da Microsoft kupi Acer ili Lenovo, i da preko njih bez problema ugrađuje svoj software bez da iko išta može da im prigovori? Ali ne, sigurno bi se odmah našla gomila ljudi koja bi to ocenila kao još veći monopol i zahtevali bi zakucavanje na krst Billa Gates-a lično, a kad to radi Sv. Steve Jobs, onda je to ok.


Neka MS proizvodi hardver i trpa u njega šta god hoće svoje, ne zanima me. To je u redu. Međutim, situacija nije takva, jer se radi o non-MS hardveru koji ne može da se nabavi be MS softvera, pa poređenje sa Apple-om nije adekvatno. Ako je podebljani deo tačan, onda nemam primedbi. Međutim, voleo bih da vidim te gomile u kraju nekoga sa ES-a ko živi na Zapadu.

Citat:
pri3rak: Pa vidis to sto proizvode i hw i sw nije opravdanje da ti uz jedno utrpavaju i drugo ukoliko na istom hw mogu da trce drugi os-ovi :)


Ja mislim da svaka firma na to ima pravo - da neke svoje proizvode prodaje u paketu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?04.09.2008. u 13:15 - pre 190 meseci
Citat:
Nedeljko
Međutim, situacija nije takva, jer se radi o non-MS hardveru koji ne može da se nabavi be MS softvera, pa poređenje sa Apple-om nije adekvatno.


Odlicno, onda lepo trosi svoje reci na MSI, Lenovo & Co, jer su upravo oni odgovorni za to sta stavljaju u njihove laptope, a ne Microsoft.

Mislim, hajde da "okrivimo" Becker zato sto svi Mercedesi dolaze sa Becker CD playerima... Totalno besmisleno.

Sto se masina tice, ovde gde zivim PC-jevi sasvim lepo mogu da se kupe bez OS-a ako se kupuje u IT prodavnicama, a ne u supermarketima. Sto se laptopa tice, postoje ponude sa Linuxom ali generalno laptop vendori nude Windows, mada kod nekih mogu da se dobiju pare nazad ako se Windows ne koristi.

Citat:

Ja mislim da svaka firma na to ima pravo - da neke svoje proizvode prodaje u paketu.


Bravo! Samo, zaboravio si jos jedan deo - svaka firma ima pravo da prodaje svoje proizvode SA CIME HOCE u paketu.

Eto, danas vecina firmi nudi, recimo, Nero uz racunare kao burning softver... da nije mozda Nero "kriv" zato sto ne mogu tebi da isporuce neki drugi softver za rezanje, jer se tebi Nero ne dopada?

Svasta... mislim smesno, koliko je cela stvar iracionalna ovde.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?04.09.2008. u 13:19 - pre 190 meseci
Citat:
Nedeljko: Ja mislim da svaka firma na to ima pravo - da neke svoje proizvode prodaje u paketu.

A cemu ona kritika po pitanju IE i WMP koji dolaze sa windows-om?

Isto tako proizvodjac hw-a ima pravo da ti proda proizvod onako kakvim ga on osmisli, a u to spada i izbor os-a.Treba imati u vidu da trziste trazi win i da pre svega zbog toga idu isporuke racunara u najvecem broju sa njime.Ne moze se boriti za trziste tako sto se trenutno proglasi nepravdom,i nekako sporednim metodama traziti svoj udeo na stetu drugog.Trzistu treba ponuditi konkurentan proizvod, a linux na desktopu to danas nije.Na kraj krajva os x je donekle dobar primer za to, jer je od nastanak kada je imao 0% danas ima nekih 7-8%, dok linux postoji mnogo duze pa i dalje se vuce na oko 1 -2%....
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?04.09.2008. u 13:33 - pre 190 meseci
Citat:
pri3rak: A cemu ona kritika po pitanju IE i WMP koji dolaze sa windows-om?


Citat:
Nedeljko: OK, ti smatras da u tom paketu ima vise od OS-a. Ali, oni ti nisu ni rekli da ti isporucuju samo OS, vec softver, koji ide u paketu i to je OK.


Dakle, IE i WMP proizvod MS i sve je u redu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?04.09.2008. u 13:42 - pre 190 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Sto se masina tice, ovde gde zivim PC-jevi sasvim lepo mogu da se kupe bez OS-a ako se kupuje u IT prodavnicama, a ne u supermarketima. Sto se laptopa tice, postoje ponude sa Linuxom ali generalno laptop vendori nude Windows, mada kod nekih mogu da se dobiju pare nazad ako se Windows ne koristi.


Divno ako je tako.

Ali ako nije, onda se treba upitati zašto je tako - da li je to puka slučajnost ili ima izvesnih metoda "ubeđivanja" proizvođača hardvera da postupe na određeni način, jer nije problem ako neki proizvođači hardvera to rade, već ako svi proizvođači hardvera to rade. Onda najverovatnije postoji razlog zašto je tako i o tome se treba zapitati.

No, ako je onako kako kažeš da jeste, onda nemam primedbi na trenutno ponašanje MS-a (pod kontrolom je).
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?04.09.2008. u 14:01 - pre 190 meseci
Nisam video da si ono napisao, ali Om, napisao sam to jer se MS-u cesto spocitava to pakovanje, a slicno osporava hw vendorima, no nebitno...

Citat:
Nedeljko
Ali ako nije, onda se treba upitati zašto je tako - da li je to puka slučajnost ili ima izvesnih metoda "ubeđivanja" proizvođača hardvera da postupe na određeni način, jer nije problem ako neki proizvođači hardvera to rade, već ako svi proizvođači hardvera to rade. Onda najverovatnije postoji razlog zašto je tako i o tome se treba zapitati.

No, ako je onako kako kažeš da jeste, onda nemam primedbi na trenutno ponašanje MS-a (pod kontrolom je).


Pa pazi za tvrdnju da MS ubedjuje hw proizvodjace treba imati cvrst dokaz, a opet postojanje onih laptopova baca mnogo sumnje na tako nesto..
 
Odgovor na temu

Kaurin

Član broj: 97610
Poruke: 10
79.101.212.*



Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?04.09.2008. u 21:17 - pre 190 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic:�Downgrade sa Viste Business ili Ultimate OEm je besplatan i nista ne kosta...


Zašto bi neko želeo downgrade umesto upgrade ukoliko nije zadovoljan kvalitetom Viste?
To me podseća ne jedan od legendarnih Rambovih stihova...
"Bolje stara baba, nego djeva mlada..."
Inače, iako sam ljubitelj "upgrade" opcije, ne bih želeo da se pomisli da mrzim bilo koga - to nije istina.
Takođe, smeta mi žučna isključivost u stavovima za i protiv Microsoft-a koja ume da se pojavi u ovakvim temama - nema razloga za tim - alternative postoje i upgrade je besplatan!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?04.09.2008. u 21:32 - pre 190 meseci
Citat:
Nedeljko
Ali ako nije, onda se treba upitati zašto je tako - da li je to puka slučajnost ili ima izvesnih metoda "ubeđivanja" proizvođača hardvera da postupe na određeni način, jer nije problem ako neki proizvođači hardvera to rade, već ako svi proizvođači hardvera to rade. Onda najverovatnije postoji razlog zašto je tako i o tome se treba zapitati.


Tesko da Microsoft nekog "ubedjuje", to postoji samo u tvojoj glavi. Pre ce biti da neki proizvodjaci laptopa imaju racunicu da im se Linux isplati i za tako mali broj korisnika, ili to koriste kao marketinsku promociju jer Linux izaziva potpuno besplatni "buzz" u tim Linux komunama poput Slashdota. U proteklih 5-6 godina je vise OEM-a pokusalo da prodaje Linux sa masinama namenjenim desktop korisnicima, i od svega toga na kraju nije ispalo nista, jer je interesovanje bilo mizerno.

Sa druge strane, na serverskom trzistu OEM-i i te kako valjaju Linux paralelno sa Windows Serverom (a na nekim masinama i iskljucivo Linux!) i super im ide jer Linux tu drzi 30-tak% trzista sto je dovoljno komercijalno bitan deo... i to ga prodaju isti oni OEM-i za koje ti "pretpostavljas" da ih Microsoft navodno "ucenjuje" - pa cela ta "pretpostavka" jednostavno nema nikakvu tezinu, stavise - potpuno je u kontradikciji sa ovim.

A, kao sto rekoh, razlog zasto ne vidjas Linux na laptopima u MediaMarktu / Best Buy-ju ili kod distributera u Srbiji i sl... je vrlo prost - i jasan je svakom osim Linux zealotima, koji odbijaju da prihvate da je njihov ljubljeni OS potpuno irelevantan u segmentu desktop trzista na koje 99% laptopa cilja.

Kada neko zivi od "ubedjenja", njemu je najteze da prihvati prostu "down to earth" istinu, vec ce pre izmisljati kojekakve teorije zavere.

Uostalom, pogledaj samo servere gde Linux ima 30% a ne <1% - i vidis kako se prodaje i svi bitni OEM-i ga valjaju uz servere, i nikakve "ucene" iz tvoje pretpostavke ne prolaze.

Prosto - svi OEM-i koji ciljaju na masovno trziste prodaju stvari prilagodjene bas tom trzistu - Linux nije nikakvo masovno trziste, vec niche - bar sto se desktopa tice.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.eunet.yu.



+73 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?04.09.2008. u 22:47 - pre 190 meseci
Mislim da je naslov malo preteran, ali neka...

Problem je sto M$ mnogo puta izmislja toplu vodu pa neki posao mora duplo da se radi. Primer za to je web. Postoje standardi i M$ standardi. Za web postoje standardi, ali pored JavaScript je izmisljen JScript, M$ je dosta izmenio Javu pa je valjda bio tuzen od Sun-a. Uglavnom, uvek izbace nesto "revolucionarno" pa u sledecoj verziji to izbace i teraju nesto novo.

Poslovna politika, kakva god da im je dala je rezultat, imaju valjda proizvod za sve ili nije bas tako. Kad je krenula legalizacija softvera, naravano prvi je bio windows i uz njega je isla reklama da je to "kompletno resenje". Tada su se oni koji placaju tj. direktori razocarali. Za jednog direktora kompletno resenje podrazumeva da ima i neki koristan program, a najvazniji je obracun zarada. A windows to nema.

A Windows OS, kako je uradjen niko ne zna sta sve sadrzi. Nekad je bilo da je OS osnovni program racunara, ostalo su dodaci, opcioni, pa kome sta treba instalira im koristi. E, sad ne moze. Uz OS se dobija mnogo nepotrebnog. Plus sto po M$ politici treba se menja (tj placa) svake dve godine, sa veliko verovatnocom da mnogi stari programi nece da rade. A za nov win treba i nova masina. To je bas mnogo.

Ne razvijam programe za win, ali koliko vidim nove verzije razvojnih alata nisu bas ljubazne prema starijem kodu. Niko ne garantuje da nece trebati jos nesto dodati ili dosta menjati da bi radilo. Zato delfi opstaje.


Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?05.09.2008. u 00:18 - pre 190 meseci
@dragancesu
Hmm, vidim veliku pristrasnost u tvom postu, ali pokušaću da ti kvalitetno odgovorim u nadi da ćeš shvatiti...

1. MS igra veliku ulogu u IT svijetu, pa i standardi mogu da se kroje po njima. Uostalom, standard nije sveto slovo, ko ima nešto bolje, može da progura kao standard...

2. Samo budala može da pomisli da mu je šasija kompletan auto. Kako je Windows "kompletno" rješenje, tako je i Linux još manje "kompletno" rješenje, jer ako ništa drugo, barem domaće firme su se većinom bazirale na Windowsu...

3. Uz OS se dobija mnogo toga nepotrebnog?! Hajde pričaj mi o tome i o Debian-u sa 21-im CD-om...

4. Pričaj mi i binarnoj kompaktibilnosti. Ja na XP-u mogu da tjeram programe pisane za Win 3.11 a dok na Linux-u ne možeš da pokreneš program ako se i deseta cifra u verziji tamo neke biblioteke koju on koristi, ne poklapa sa zahtjevanom... Ko na Linux-u može šta garantovati? Stallman?

5. Windows Vista je izašla nakon 6 god. od pojave XP-a. Tvoj komentar za 2 god. ne stoji. Pokušaj promijeniti ili se poklopi po ušima...

6. Šta nije ljubazno sa bilokakvim source code-om? Visual Basic 3? QBasic? Oni možda jesu, ali ima nas koji se malo bavimo programiranjem, zato ti se samo možemo slatko nasmijati, na to tvoje poimanje razvojih alata od strane MS...

P.S. I da, mante se tog Windows-a više. Previše ste dosadili. Kao Linux je cool, može se bez Windows-a, ovo ono, a tamo u temi o Google Chrome-u, da vidiš ko se sve surfuje uz to s***** od Google-a, ali ima tu jedan problem. Chrome nije izašao za Linux! Šta reći, evo i dragancesu je na XP-u. Znači, možeš ti lagati druge ali sebe ne možeš!
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
79.101.251.*



+638 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?05.09.2008. u 01:18 - pre 190 meseci
meni nije problem Windows Vs. Linux, meni je problem sto kod oba nemas izbora opcija, sta hoces a sta neces da se instalira

a i Chrome je planiran i za Linux, samo prvo da vide sta im fali i pod windozom pa ce onda mac i linuz
 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?05.09.2008. u 08:59 - pre 190 meseci
Citat:
guslac: meni nije problem Windows Vs. Linux, meni je problem sto kod oba nemas izbora opcija, sta hoces a sta neces da se instalira

a i Chrome je planiran i za Linux, samo prvo da vide sta im fali i pod windozom pa ce onda mac i linuz

E jbg sad... Nemaš izbor opcija... šta to ne može da se bira kod Linux-a, BSD-a i Unix-a (mislim na Sys V Unix-e)? Shell, printing server, mail server, DE, X server, browseri, mail klijenti, bukvalno je sve modularno... Čak imaš i mogućnosti izbora varijante kernela (patch set kod Linux-a).
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?05.09.2008. u 09:45 - pre 190 meseci
@Ivan Dimković

OK, ako je onako kao sto si napisao u ranijoj poruci koju sam citirao i ne vidim zašto pominješ u toj priči Linux. Jesam li ga ja pomenuo? Ja sam samo rekao da kupac treba da ima mogućnost nabavke laptopa bez komercijalnog softvera koji ne želi, ako se tako izjasnio. Nigde nisam pomenuo da moraju da mu ponude drugi softver umesto tog.

I ne vidim u čemu je problem, ako smo se bar oko nečega složili: MS se barem u prošlosti ponašao kriminalno. I sam si navodio primere za to. Ja bih još dodao da je time pokazao da se ne libi ničega ako ne dobije po nosu. Naravno, ima i drugih smradova, kao što je SONY na primer. E, oni su mi se zgadili, ali ovde nisu tema. Ja od SONY-ja iz principa ne kupujem ništa iz principa, dok od MS-a pazarim. Daleko od toga da takvih primera nema još.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Zašto ljudi mrze Microsoft?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 59408 | Odgovora: 323 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.