Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nova Dilema: Astra vs. Corsa vs. Fabia vs. Lacetti

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nova Dilema: Astra vs. Corsa vs. Fabia vs. Lacetti

[ Pregleda: 5512 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dusan Stojakovic

Član broj: 45417
Poruke: 164
*.teol.net.



Profil

icon Nova Dilema: Astra vs. Corsa vs. Fabia vs. Lacetti11.09.2008. u 18:05 - pre 189 meseci
Evo, sada imam konkretne modele izmedju kojih se dvoumim...
Pa ako moze malo strucnog misljenja i pomoci... Jer, stvarno mi je potrebno...
Napominjem da se radi o kupovini novog automobila 2008. godiste...
Svi su iste boje Silver Metallic

Opel Astra 1.4 16V Twinport Enjoy
66kW/90KS
Benzin bezolovni

Oprema:
4x airbag (prednji i bocni)
Automatska klima
ABS
Servo Volan
Color Paket
El. retrovizori
El. podizaci prednjih i manual zadnjih stakala
Podesiv volan
Podesivo sediste vozaca u 6 smerova
Radio CD30 MP3 (originalni)
Kontrole Radija na volanu
Svetla za maglu
Daljinsko centralno zakljucavanje
+ neke sitnice
13.500e

Skoda Fabia 1.4 TDI PD Ambiente
59kW/80KS
Dizel

Oprema:
2x airbag (prednji)
Manual klima
ABS
Servo Volan
Color Paket
El. retrovizori
Daljinsko centralno zakljucavanje
El. podizaci prednjih i zadnjih stakala
Radio Dance CD i MP3 Player
Svetla za maglu
+ nesto sitno
13.500e

Opel Corsa Enjoy 1.2XEP
59kW/80KS
Benzin

Oprema:
2x airbag (prednji)
Manual klima
ABS
Servo Volan
Color Paket
El. retrovizori
El. podizaci prednjih i manual zadnjih stakala
Podesiv volan
Radio CD30 MP3 (originalni)
11.500e

Chevrolet Lacetti 1.4 SE
70kW/95KS
Benzin bezolovni

Oprema:
2x airbag (prednji)
Manual klima
ABS
Servo Volan
Color Paket
El. retrovizori
El. podizaci prednjih i manual zadnjih stakala
Podesiv volan
Daljinsko centralno zakljucavanje
Podesivo sediste vozaca po visini
+ neke sitnice

10.000e
Scio me nihil scire...
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Nova Dilema: Astra vs. Corsa vs. Fabia vs. Lacetti11.09.2008. u 23:23 - pre 189 meseci
Chevrolet Lacetti....
Kolika je cena za SX modele ( bogatiji set opreme ) ?
 
Odgovor na temu

Kole77
Beograd

Član broj: 192412
Poruke: 6
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Nova Dilema: Astra vs. Corsa vs. Fabia vs. Lacetti12.09.2008. u 07:06 - pre 189 meseci
Gde ima da se nadju korsa i laceti po toj ceni?
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
194.106.174.*

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: Nova Dilema: Astra vs. Corsa vs. Fabia vs. Lacetti12.09.2008. u 08:07 - pre 189 meseci
Poredis modele iz razlicitih klasa ... reklo bi se da nemas jasno definisano sta ti treba, a to ume znacajno da oteza izbor :)

mozda bi trebalo da definises neke stvari:
- broj vrata koji ti treba
- prostor unutra (koliko cesto ce se neko voziti nazad, jesu li to odrasle osobe ili deca .. itd)
- zapremina gepeka (koliko cesto ce ti trebati gepek, za kakva putovanja - zena i deca do mora ili pak devojka ne kratki vikend ... velika razlika)
- potrosnja benzina koju zelis da placas
- itd ...

Onda ce sve biti lakse ... i jasnije ...
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

goggyfalcon
telekom
sombor

Član broj: 186105
Poruke: 80
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Nova Dilema: Astra vs. Corsa vs. Fabia vs. Lacetti12.09.2008. u 10:22 - pre 189 meseci
Astra je tu najviša klasa i u svakom slučaju po meni najbolji izbor. Najlakše se čovek opredeli kada isproba svaki od navedenih pa vidi koji mu najviše paše. Dok ne osetiš auto nemožeš znati dali ti odgovara.
Ja konkretno iz svog iskustva (vozim službenu korsu, punta i fabiju, šta me dopadne) mogu da kažem da mi se Fabija ne sviđa.
Prvo:komande ventilacije i grejanja su tako nisko postavljene, em što su mali dugmići, em što su oznake toliko tamne na crnoj pozadini-plastici da svaki put kad sednem u nju prvo se sagnem do menjača da vidim komande i podesim pa tek onda krećem, a u vožnji ih ne diram jer napamet rukom bez gledanja nebi pogodio ono što mi treba. To je velika zamerka.
Drugo: benzinski motor 1,4MPI koji je u tom autu ponaša se kao dizelaš: papučica gasa je jako osetljiva tako da čak i pri samom dodiru motor počinje da vrišti pa kad krećem sa mesta delujem kao amater-početnik za volanom iako vozim već 20 godina (vozio i relije, ono čunjevi i slično), a kasnije kad treba brzo preticati kao da izgubi dah preko 3,500o/min.(napominjem da je auto relativno nov,možda 2 godine, nema puno kilometraže i tako radi od prvog dana).Vešanje je solidno, i prostor ali je zato kvačilo čudno, radi kao prekidač, ili naglo hvata ili ništa, što u kombinaciji sa gore opisanim gasom čini katastrofu koja nervira.
Treće: prednji branik je prenizak (jedva pedalj od asfalta, merio sam) tako da je penjanje na bankinu lutrija, može lako da se ošteti. Sve u svemu ja je sebi nebih kupio.
Usput rečeno, iako nije naveden, Punto mi je nekako OK, motor, menjač i amortizacija su skroz ok. Nesviđa mi se unutrašnjost (stvar ukusa).
Korsa 1,2 je takođe ok, meka je pri kretanju s mesta, dobro odmeren gas i kvačilo, ali je zato žustra pri većim obrtajima i rado se vrti pa se lako i pretiče. Vešanje joj je kompromis udobnosti i stabilnosti, dobro drži u krivinama ali nije pretvrda, a i to najviše zavisi od samih pneumatika. Motori (benzinci) su tradicionalno dobri, dugog veka, izdržljivi, i ne zahtevaju neko "milovanje", samo po gasu. Ali zato potrošnja zavisi od težine "cipele". Ako se vozi normalno bez iživljavanja i jurcanja brzinama preko 110km/h(u petoj naravno) štediće vam džep, ali ako se pretera pa se stalno gazi hoće da proguta. Unutrašnjost je prijatna i za oko i za upotrebu, sve je savršeno odmereno i tačno tamo gde treba, bez saginjanja i skretanja pogleda sa puta. Sedišta su dobro oblikovana mada po meni malo tvrđa, ali zato drže telo u krivini. Mesta ima solidno s ozirom na gabarite ali je to ipak mali gradski auto.
Ševroleta nisam vozio pa ne znam.
Na kraju Astra ostaje kao najbolji izbor jer je veća klasa, više prostora, udobnosti, drugi skroz osećaj, kao u nekom skupljem autu. Tiha, odmerena, štedljiva za svoju veličinu i težinu od 1,2tone, pruža osećaj sigurnosti i odanosti vlasniku, sve je na svom mestu, pregledno,bez privikavanja, kao da ste je već vozili iako prvi put sedate za volan. Motori su odlični, kao i kod korse meko i tiho kreće i voli da se "pegla", kao lav (slatka maca dok joj ne stanete na rep, onda podivlja) a ako jako podivlja onda je i gladna. Treba često pogledati u kilometar-sat jer čak i pri lakom dodiru gasa u 5-toj brzini hoće da "protegne noge" i očas posla ste na 140km/h. To mi nije bilo jasno, kako tako lako povuče u petoj sa stotke kao da je u trećoj,ali sam saznao caku (štos je u načinu usisavanja vazduha u motor, napravljen je kao levak direktno napred pa što veća brzina to veći pritisak vazduha na usisu kao da ima turbinu), Objasnio mi serviser. E to je moja Astra 1,6 16V sa 100ks, ima tu još puno da se priča.
pozzzzzzzz
 
Odgovor na temu

Dusan Stojakovic

Član broj: 45417
Poruke: 164
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Nova Dilema: Astra vs. Corsa vs. Fabia vs. Lacetti12.09.2008. u 12:33 - pre 189 meseci
Mnogo se zahvaljujem na pomoci... I moj favorit je bio Opel Astra... Interesuje me samo jel' dovoljna ova jacina motora za Astru?
Scio me nihil scire...
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
194.106.174.*

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: Nova Dilema: Astra vs. Corsa vs. Fabia vs. Lacetti12.09.2008. u 15:34 - pre 189 meseci
Ja sam jedan od onih koji je bio u slicnoj dilemi i moj izbor je pao na Astru 1.4 (odlucili su prostor, potrosnja, servisna mreza, cena, troskovi odrzavanja, moje potrebe/porodica itd.) ... nisam se pokajao, doduse tek par nedelja smo zajedno pa je mozda rano za neke utiske ali za sad je sve cool ...

Jos nisam presao ni 1000 km pa malo stedim motor (po uputstvu), ali do 140-150 odlazi kao od sale. Ne verujem da ce mi ikad trebati vise od toga, i to je previse za sigurnu voznju.

Za moje potrebe motor je sasvim korektan i u gradu i na otvorenom, a potrosnja je u granicama ocekivanog (naravno 98% vremena klima je bila ukljucena).




<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

Dusan Stojakovic

Član broj: 45417
Poruke: 164
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Nova Dilema: Astra vs. Corsa vs. Fabia vs. Lacetti13.09.2008. u 11:02 - pre 189 meseci
Astra je odabrana, stize za 15-20 dana... Hvala na pomoci...
Moze lock...
Scio me nihil scire...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nova Dilema: Astra vs. Corsa vs. Fabia vs. Lacetti

[ Pregleda: 5512 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.