Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

form on top u igrama

[es] :: Visual Basic 6 :: form on top u igrama

[ Pregleda: 2893 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

quit

Član broj: 133114
Poruke: 38
*.PPPoE-3401.sa.bih.net.ba.



Profil

icon form on top u igrama25.10.2008. u 16:24 - pre 188 meseci
poz
da li neko zna kako bi mogao napraviti formu da mi se prikazuje iznad svih ostalih u igrama npr. cod2,wow..
pokusavao sam na obican nacin ali nece cim se pokrene full screen vise nije na vrhu a vidio sam da je to moguce na xfire samo ne znam jel o moguce napraviti u vb6 ? pls help!
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-4.sezampro.yu.



+322 Profil

icon Re: form on top u igrama26.10.2008. u 21:52 - pre 188 meseci
hm... ajd samo testa radi napravi jednu formu i u nju stavi onaj sat(timer) i stavi interval npr 5s i u funkciju timer upisi samo form2.show 1, mislim da bi moglo resiti tvoje probleme jer jednom sam nesto drugo pravio i to se pokazivalo izvan svega e sad za te igre nisam siguran ali pokusaj. Treba da se pojavljuje forma 2 na ekranu
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+322 Profil

icon Re: form on top u igrama27.10.2008. u 11:15 - pre 188 meseci
Hoces li se udostojiti da nam kazes da li ovo radi ili ne i ako ne radi sta se tacno desi da se moze dalje razmisljati umesto sto si temu otvorio na pod jos jednom nazivom pa sad imas 2 sa identicnom problematikom sto je koliko se secam po pravilniku zabranjeno?
 
Odgovor na temu

quit

Član broj: 133114
Poruke: 38
*.PPPoE-188.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: form on top u igrama27.10.2008. u 11:50 - pre 188 meseci
nisam mislio na taj fazon da se stalno refresuje vec uz pomoc nekih api funkcija da se forma iscrta iznad igre..i ovo tvoj uopste neradi cim pokrenem cod2 forma se vise ne pokazuje i gdje sam ja to jos otvorio temu pod istim nazivom ?
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+322 Profil

icon Re: form on top u igrama27.10.2008. u 18:27 - pre 188 meseci
Oh izvinjavam se, otvorena je identicna tema i u njoj sam video tvoje ime kao poslednji odgovor i ostalo mi u secanju pa sam pomislio da si ti :)
uopste se ne vidi? Meni je radilo koliko se secam u svemu jedino je kod nekih igara znao da minimizira igru i pokaze to, kada bi se odradilo igra bi se maximizirala i to je to, a kod drugih ne bi doslo do minimiziranja ali bi se pokazalo iznad igre sto ti treba. Onda ne znam, samo cu ti skrenuti paznju, mozda se prevideo, ne napises form2.show nego form2.show 1, ima razlike sa i bez one jedinice.
 
Odgovor na temu

quit

Član broj: 133114
Poruke: 38
89.146.172.*



Profil

icon Re: form on top u igrama28.10.2008. u 08:53 - pre 188 meseci
evo nasao sam ovaj kod i radi odlicno na counter-strike,a na cod2 jedino kad stavim u timer radi al blinka i to usporava igru

Code:
Private Declare Function SetWindowPos Lib "user32" _
         (ByVal hwnd As Long, ByVal hWndInsertAfter As Long, ByVal x As Long, ByVal y As Long, _
          ByVal cx As Long, ByVal cy As Long, ByVal wFlags As Long) As Long

Const HWND_TOPMOST = -1
Const SWP_NOMOVE = &H2
Const SWP_NOSIZE = &H1

Public Function PutWindowOnTop(pFrm As Form)
  Dim lngWindowPosition As Long
  
  lngWindowPosition = SetWindowPos(pFrm.hwnd, HWND_TOPMOST, 0, 0, 0, 0, SWP_NOMOVE Or SWP_NOSIZE)

End Function

PutWindowOnTop Me

Public Sub PutWindowOnTop(pFrm As Form)
  SetWindowPos pFrm.hwnd, HWND_TOPMOST, 0, 0, 0, 0, SWP_NOMOVE Or SWP_NOSIZE
End Sub


izgleda da je ovo komplikovanije nego sto sam mislio ..trazio sam malo po ostalim forumima i niko nema rjesenje
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: form on top u igrama

[ Pregleda: 2893 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.