Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ozon (Beograd 202) seća li se neko...

elitemadzone.org :: MadZone :: Ozon (Beograd 202) seća li se neko...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20724 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Ozon (Beograd 202) seća li se neko...08.11.2008. u 12:34 - pre 187 meseci
Seća li se neko radio emisije Ozon?
 
Odgovor na temu

Okmijun

Član broj: 44932
Poruke: 221
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Ozon (Beograd 202) seća li se neko...08.11.2008. u 19:48 - pre 187 meseci
Svakako.
 
Odgovor na temu

vinovnik
south side

Član broj: 52870
Poruke: 55
*.vdial.verat.net.



+8 Profil

icon Re: Ozon (Beograd 202) seća li se neko...09.11.2008. u 01:49 - pre 187 meseci
Naravno! OZON je bio nacin mog zivota! Uz OZON sam se dva puta zestoko zaljubio, upoznao mnogo zanimljivih osoba, a sa nekima sam jos uvek u kontaktu. Predstavnik sam "poznatijih" ozonaca iz vremena kad je OZON vodio Daca Kocijan. Jednom sam bio proglasen za ozonca godine valjda, i tako smo se upoznali. (zna li neko sta se sada desava sa tim covekom?; vadio me je iz vojske u to vreme /sluzio sam u bg/ kao "specijalnog saradnika emisije").
Bilo je to vreme divnih "poruka licne prirode" koje smo slali pismom ili preko telefona i nadmetali se da budemo sto duhovitiji i originalniji, a ne da samo forwardujemo neku poruku koju nam je ko zna ko poslao, a ko zna ko smislio.
Dakle, objavim poruku, prilepim broj telefona i ako sam bio dovoljno cool, sledeca tri dana je telefon rezervisan za pozive zenskog sveta, UZIVO, bolje od chatovanja i slanja mailova, nacina koji su sada uobicajeni.
Selekcijom tih poruka nastala je knjiga "Epruveto, srecan ti 8. mart", s' pravom od mnogih meritornih ljudi nazvana riznicom jugoslovenskih grafita.
Pre par godina sam u jednoj knjizari video celu policu solja na kojima su ispisani neki od tih grafita i namerno nisam kupio svoj "autorski primerak", zeleci da jos neko upozna neke lepe crtice tih vremena.
"Osluskivanje tisine", "Otkucaji pescanog sata", neki su od naslova zbirki kratkih prica koji su nesumnjivo uticali na tadasnju literalni opus naseg dela Balkana, a s' obzirom na su izdanja nastala iz OZONOVOG konkursa, to dosta govori o profilu ljudi koji su, ili samo slusali, ili aktivno ucestvovali u jedinstvenom fenomenu na ovim prostorima koji se zvao OZON 202.
Bas me je ova tema strecnula oko srca.

@pisac Svaka cast, nisi se dzaba setio OZONA, verovatno i ti nosis lepe uspomene iz tih vremena.
Hajde da pozovemo ostale ozonce da nas sa par recenica potsete na OZON.

...Mozda se javi moja Vesna.














 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ozon (Beograd 202) seća li se neko...09.11.2008. u 17:24 - pre 187 meseci
Da, da, i ja imam lepe uspomene iz tog vremena i te emisije, medjutim ono što je bitna razlika jeste da sam ja slušao Ozon prvenstveno dok ga je vodio prethodni voditelj (Vlada Jeftović, čini mi se), i da je tada emisija imala mnogo specifičniju atmosferu koja je meni savršeno odgovarala. Zbog te emisije sam krojio planove tako da budem apsolutno slobodan u to vreme.

Kada je Darko Kocjan počeo da vodi emisiju, Ozon je postao zabavniji i društveniji, što je naravno odgovaralo većini, ali je emisija izgubila onu osobenost koju je imala do tada. Tako da sam ja polako prestao da ga slušam redovno kao do tada, i Ozon mi je postao samo razbibriga ako nemam nešto konkretno da radim nedeljom uveče.

Poruke lične prirode jesu postale duhovitije, ali je atmosfera postala previše zabavna za moj ukus. Nemam ništa ja protiv zabave, samo što to imam baš na svakom koraku i u mnogim radio emisijama. Inače, sam pojam "Poruke lične prirode" upravo govori o suštini prvog Ozona. Za drugi Ozon bih pre mogao da kažem "Poruke zabavne prirode".

Ja dakle volim onaj prvi Ozon.

Ozona sam se inače setio pošto je juče bio koncert Žan Mišel Žara u Areni, a njegova tema "Oxygen 2" je bila špica Ozona dok je vodio Vlada Jeftović. Taj instumental ima identičnu atmosferu koju je imao i Ozon tada. Darko Kocjan je čini mi se posle nekog vremena promenio tu špicu.

Ali svejedno, ima li još Ozonaca ovde koji pamte bilo prvi bilo drugi Ozon?


[Ovu poruku je menjao pisac dana 09.11.2008. u 18:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Ozon (Beograd 202) seća li se neko...09.11.2008. u 18:47 - pre 187 meseci
Bio sam mnogo mali... Vokmen u šake, sluške u uši i slušam emisiju. :) Jes da se ne sećam o čemu su pričali, ali se sećam naziva i da je nisam propuštao.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

TODORIC
Srbija

Član broj: 24708
Poruke: 35
*.takovo.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Ozon (Beograd 202) seća li se neko...10.11.2008. u 11:16 - pre 187 meseci

Nedelja od 20h OZON, i jedan potpis u porukama lične prirode koji mi je ostao u sećanju - Girl with Spanish eyes -. ( A petkom od 21h muzički dragstor zabavne muzike, sredom od 21h Disko susret sa Kozlicom ) Eehhhh
 
Odgovor na temu

aladaar
Cirih, Švajcarska

Član broj: 174070
Poruke: 43
*.credit-suisse.com.



+9 Profil

icon Re: Ozon (Beograd 202) seća li se neko...10.11.2008. u 16:11 - pre 187 meseci
Sećam se "Ozona", kako da ne ... bio je savršen dok ga je vodio Vlada Jevtović, a onda je došao Dača Kocijan i sve je otišlo u Honduras... da ne lajem :-(

E, da ponovim: I ja sam voleo "Ozon" sa Vladom Jeftovićem kao voditeljem. Atmosfera je bila osobena.

Da citiram poslednju rečenicu iz teksta o "Ozonu" iz "NON"-a, a tiče se Vlade Jeftovića: "Ozonke, pomenite ga u molitvama svojim".
 
Odgovor na temu

vinovnik
south side

Član broj: 52870
Poruke: 55
*.vdial.verat.net.



+8 Profil

icon Re: Ozon (Beograd 202) seća li se neko...10.11.2008. u 17:01 - pre 187 meseci
Na zalost, ja jednostavo nisam upoznao taj prvi OZON i nemam svoje misljenje o tome koji mi se vise svidjao. Izgleda da je on bio utociste za romanticne duse. Jbg, mozda je trebalo da se rodim malo ranije :(


...moje Vesne jos uvek nema.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ozon (Beograd 202) seća li se neko...10.11.2008. u 17:24 - pre 187 meseci
Ja sam u to vreme nažalost propustio da saznam razloge zbog kojih je Vlada Jeftović prestao da vodi Ozon. Zna li neko jesu li to bili neki lični razlozi, ili je u pitanju volja Beograda 202?

Eto, to me kopka svih ovih godina...

I da, bio je utočište i za romantične duše, izmedju ostalog, ali ja tu kompletnu atmosferu ne mogu da opišem. Poslušaj "Oxygen 2" i možda ćeš osetiti delić te atmosfere. Sećam se i onog romana "Galeb Dzonatan Lingviston" koga je recitovao iz emisije u emisiju, deo po deo. Čini mi se da je počinjao posle ponoći... kada je pravo vreme da ugasiš svetlo u sobi, ležiš u krevetu i uživaš u najboljoj radio emisiji svih vremena...
 
Odgovor na temu

bventil
desp

Član broj: 67391
Poruke: 50
79.101.210.*

Sajt: www.geocities.com/bope999


+1 Profil

icon Re: Ozon (Beograd 202) seća li se neko...10.11.2008. u 19:30 - pre 187 meseci
E, ovo mi je zanimljivo. Posto sam ja slusao samo Dacu, ne mogu da verujem da sad neko ima lose misljenje o onom sto je radio.
Posto je meni to bilo extra!
Nego da vam se ne mesam u diskusiju, ja ipak volim samo ozon 2 :)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ozon (Beograd 202) seća li se neko...10.11.2008. u 19:52 - pre 187 meseci
Da se razumemo, ja nemam nikakvo loše mišljenje o Dači Kocjanu. On je izuzetan voditelj i ume veoma da "oživi" svaku radio emisiju koju vodi. Ja sam (pre nego što je počeo da vodi Ozon) slušao njegov jutarnji program, i on je jedini zaista budio ljude svojom živahnošću.

Medjutim, primenom te svoje voditeljske harizme na Ozon, on je prosto promenio atmosferu koju je Ozon do tada gajio. A ta atmosfera je u stvari bila ono jedinstveno što se nigde drugde (ni tada a ni posle) nije moglo naći.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ozon (Beograd 202) seća li se neko...20.11.2008. u 18:34 - pre 186 meseci
Što se ućutaste?

Zna li neko zašto je Vlada Jeftović prestao da vodi Ozon?

Zna li neko zašto je Dača Kocjan prestao da vodi Ozon?

Kada se uopšte Ozon ugasio? I zašto?

 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Ozon (Beograd 202) seća li se neko...21.11.2008. u 00:33 - pre 186 meseci
Ja sam obozavao '' Ozon '' sa Dacom , Vlade se ne secam . Koliko se secam , posle je isao na ''Pingvinu" kao '' Oblak u bermudama '' a kasnije ne znam .
 
Odgovor na temu

paparazzo
beograd

Član broj: 8009
Poruke: 58
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.artfoto.rs


+15 Profil

icon Re: Ozon (Beograd 202) seća li se neko...21.11.2008. u 09:57 - pre 186 meseci
Citat:
TODORIC: Nedelja od 20h OZON, i jedan potpis u porukama lične prirode koji mi je ostao u sećanju - Girl with Spanish eyes -. ( A petkom od 21h muzički dragstor zabavne muzike, sredom od 21h Disko susret sa Kozlicom ) Eehhhh


sta se desava sa tim ljudima?zna li neko?
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Ozon (Beograd 202) seća li se neko...21.11.2008. u 11:13 - pre 186 meseci
Sinoc sam malo Googlao pa vidim da je Darko isao na studiju B do 2006 , pa je konkurisao kod Ratela sa svojom radio stanicom gde su ga odbili . Posle mu se gubi trag . Ustvari , cini mi se da sam procitao da sada radi u nekoj marketinskoj agenciji .
 
Odgovor na temu

vinovnik
south side

Član broj: 52870
Poruke: 55
*.vdial.verat.net.



+8 Profil

icon Re: Ozon (Beograd 202) seća li se neko...21.11.2008. u 22:57 - pre 186 meseci
Sto se Vlade tice, kao sto rekoh, nazalost nisam upoznao OZON kojim je on kormilario, ali se vrlo dobro secam poslednjeg OZON-a koji je vodio Daca. Odustao je od OZONA u trenutku kad je bio najpopularniji. Njegovo objasnjenje je bilo da je najbolje da ode kad je na vrhuncu, nego da da dozivi pad pa se tada povuce. Posle toga je bio na Pingvinu, culi smo se tada nekoliko puta, velikodusno se ponudio da mi pomogne u jednom radio projektu koji je trebalo da realizujem u svom gradu. Normalno, u zemlji Srbiji takvi projekti samo pukim cudom uspevaju, cudo se nije desilo, a mi smo pogubili kontakt. (mislim da u nekom cosku medju svescicama koje nikada necu da bacim cuvam njegov broj fixnog).
Vise nista nisam cuo o njemu.

Ako slucajno neko ko sada ima kontakt sa njim cita ovo, neka ga pozdravi, radovao bih se da se javi na PP.

...a i moja Vesna.
 
Odgovor na temu

vinovnik
south side

Član broj: 52870
Poruke: 55
*.vdial.verat.net.



+8 Profil

icon Re: Ozon (Beograd 202) seća li se neko...22.11.2008. u 22:28 - pre 186 meseci
Ne znam da li je vredno pomena, ali, istini za volju, postojao je i "treci ozon" koji je poziveo nekoliko meseci, radili su ga mnogi voditelji a znali su da imaju duznost da ga na kraju sahrane.
 
Odgovor na temu

dača23

Član broj: 205396
*.smin-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Ozon (Beograd 202) seća li se neko...18.12.2008. u 15:28 - pre 185 meseci
Zdravo društvo,
jedan drugar mi je poslao link na ovaj forum i na temu koju ste otvorili. Sjajno je što se posle toliko godina sećate jedne takve emisije kao što je OZON.
Pokušaću da obavestim i Vladu Jevtovića o ovome - bilo bi sjajno da i on vidi koliko su snažni vaši utisci. Imao sam to zadovoljstvo (i nepriliku) da ga nasledim u Ozonu i da provedem sa slušateljkama i slušaocima tri godine. Zadovoljstvo, jer je to bila emisija sa najpotpunijim kontaktom među onima koji su je pratili (u to vreme, osamdesetih). I nepriliku - jer, kada neko utemelji sjajnu emisiju on postaje praktično nezamenljiv za najveći broj slušalaca. U svakom slučaju, priča o Ozonu je uvek lepa. Ne bih da vas davim - ako ima nečeg što vas interesuje posebno, odgovoriću vam što pre budem mogao (obilaziću ovaj forum povremeno u slučaju da zatreba neka informacija). Za kraj, s obzirom da je ova tema otvorena u vreme u koje je otvorena, častim vas jednom porukom lične prirode iz vremena kada je Vlada vodio Ozon (objavio je najlepše poruke u knjizi "Neposlušni bumerang"): Seminar o putovanju kroz vreme biće održan juče!

S poštovanjem i uz veliki pozdrav

Dača Kocjan
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Ozon (Beograd 202) seća li se neko...18.12.2008. u 17:04 - pre 185 meseci
I ja sam redovno slusao Ozon uz Vladu i Dacu (cak imam neke prijatelje koji ga poznaju a i sam sam ga upoznao, bese to davno...).

Emisija je pecat jednog vremena. Kad se setim poruka licne prirode, Oxygena, prepricavanja najzanimljivijih u drustvu...

Pade mi na pamet jedna koja je bila ispisana na par mesta u gradu:

"Doro, javi se"
Sledz.
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Ozon (Beograd 202) seća li se neko...19.12.2008. u 12:58 - pre 185 meseci
Pozdrav Dači i sve najbolje u karijeri i svakom drugom smislu . Veliki broj nas ti je zahvalan ( naravno i Vladi ) za veliki broj divnih časova provedenih uz tvoje emisije i svakako bih lično voleo da se opet čuješ u etru u nekoj radio emisiji poput Ozona ili Oblaka u bermudama . Svako dobro !
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ozon (Beograd 202) seća li se neko...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20724 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.