Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"

elitemadzone.org :: MadZone :: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 60669 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
79.101.163.*



+4 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"11.11.2008. u 21:23 - pre 188 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Valjda ce moderator da reaguje na ovako direktnu uvredu i bezobrazluk.

Nisam mogao da te uvredim jer sam govorio - pazi sad - o sebi.

Sasvim mi je dovoljno da pročitam da neko tvrdi da je izumeo mašinu koja radi "sama od sebe" (toliko o vodenici) pa da ga mirne duše popljujem (tvoj termin). Prethodna rečenica u skraćenom obliku i kao odgovor na tvoje pitanje je glasila: "pametnom dosta". Dakle, meni pametnom je dosta (dosta=dovoljno) da pročitam (...) pa da kažem (...), i tako dalje, mogu da ti i skiciram nešto na brzinu ako treba.

Što se tiče brzopletog potezanja reči "bezobrazluk" - znaš kako, kad pročitaš ovo što sam ti napisao i uzmeš u obzir to da svako zapravo vidi ono što želi da vidi onda ne treba da dozivaš moderatore u pomoć nego da sedneš i na tu temu malo popričaš sa onima koji su tebe vaspitali.
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.165.*



+5251 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"12.11.2008. u 00:31 - pre 188 meseci
Covek je standardni "pronalazac", koji bi da aplicira i patent za bezvezariju.

Vise pojedinaca se zanimalo za "koriscenje sila", narocito prirodnih, "zauzdavanjima" prirode, i mada je to poprilicno prirodna ljudska osobina, kao radoznalost, doticni su celu pricu svodili na intenzivna trosenja doticnih sila i nazovikorisne radove, preciznije, jos besmislenijom upotrebom, radi unapredjenja necega nepotrebnog.

Sticajem okolnosti, dosta dijabola je proslo kroz moje okruzenje, i zasigurno mogu da tvrdim, da je to specifican soj ljudi, razlikuju se samo po imenima i prezimenima.

Opsirno zamaranje nejasno-nepotrebnom kolicinom reci, skakutanje sa jednog pojma na drugi, svaka treca-peta rec je neki fizicki princip, ostale uglavnom sluze da zamute stvar i da pobijaju...nesto.

I veliki deo teksta, slova, trosi se na zalopojke i nepravdu, surovih naucnika, kojima se negira mnogo toga, a narocito znanje, i najlakse i najsladje je da im se pripisuje da su strasni dogmaticari, valjda neke naucne sekte, koj prosto ne obracaju paznju na sile i zbivanje oko nas, koja primecuju vispreni pronalazaci, tj, zelioci posedovanja patenta koji bi ih nacinio bogatim, bar kao sto su seici.

I svaka cast Ivane, na specificnom kontraudaru, i bez upustanja u razmatranje supljina u tekstu i nadrinauci. Kao pravnicki precizan pogodak u srz stvari.:)

Poz.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
212.200.68.*



+10255 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"12.11.2008. u 08:35 - pre 188 meseci
Citat:
vladd: ... I veliki deo teksta, slova, trosi se na zalopojke i nepravdu, surovih naucnika, kojima se negira mnogo toga, a narocito znanje, i najlakse i najsladje je da im se pripisuje da su strasni dogmaticari, valjda neke naucne sekte, koj prosto ne obracaju paznju na sile i zbivanje oko nas ...

I uvek se pomene neki veliki naučnik, ( za naše podneblje Tesla je nazgodniji ) i onda se razglaba kako eto i njega nisu razumeli, nije bio priznat za života a ispalo da je zadužio ceo svet !
Onda, se takvo poređenje naravno iskoristi kao krunski dokaz da će dotični šarlatan sa svojom skalamerijom jednog dana biti svetski slavan i hvaljen !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.219.*



+471 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"12.11.2008. u 09:01 - pre 188 meseci
Postavio bih još jedno pitanje uvaženom gospodinu. Verujem da je čovek prezauzet i pun obaveza, ali eto, kada stigne neka odgovori nama običnim ljudima. Vidim da motor osim gravitacione sile koristi i oslobođenu toplotu. Ako ja na primer imam temperaturu 38 sa 6, da li će auto brže ići?
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"12.11.2008. u 16:29 - pre 188 meseci
Citat:
žutokljunac: Vidim da motor osim gravitacione sile koristi i oslobođenu toplotu. Ako ja na primer imam temperaturu 38 sa 6, da li će auto brže ići?


Posto je uvazeni g. zauzet, probacu ja da odgovorim.
Ako imas povisenu temperaturu, auto bi sigurno poceo zbog toga da ubrzava. Ubrzanje automobila ce povecati trenje automobila sa vazduhom te ce se jos vise grijati. Posto se jos vise grije onda ce jos vise ubrzavati i tako nastaje "lancana reakcija". Automobil ce tako ubrzavati sve dok ne dostigne prvu kosmicku brzinu od otprilike 7.9 km/s, ako se dobro sjecam. Tada ce poceti da napusta Zemlju. Zbog udaljavanja od Zemlje pocece da opada gravitaciona sila u automobilu, ali zbog ogromne brzine kroz atmosferu i trenje ce biti ogromno, automobil ce se uzariti, pa ce prirast energije od temperature biti mnogo veci od gubitka energije zbog slabljenja gravitacionog polja zemlje. Trebalo bi tacno izracunati koliki je taj prirast energije i da li je dovoljan da (prije nego auto napusti atmosferu) dostigne i drugu kosmicku brzinu koja je dovoljna za napustanje suncevog sistema.
Naravno, u trenutku odvajanja auta od zemlje, trebalo bi prenos sa tockova prebaciti na odgovarajuci propeler, jer tockovi nisu od koristi kad auto nije na zemlji.

Medjutim, ipak ostaje problem kretanja po dubokom svemiru, jer, tamo je gravitacija mala, a i temperature su izuzetno niske. Medjutim, i pored tog nedostatka nije za zanemarivanje cinjenica da se moze podici koliko god hocemo tereta u svemir obicnim povisivanjem temperature sofera/astronauta.

Ali, valjda ce neko od ovih strucnjaka svjetske patentne organizacije koji su priznali ovaj izum naci rjesenje i za te trivijalnosti, pa ce izum dozivjeti svoj puni procvat u skoroj buducnosti.

Po meni je najveci problem taj sto izum ne moze da se realizuje sve dok ima nekih koji ne vjeruju da to funkcionise.
I ja sam nekad mislio da ako nesto moze da se napravi onda moze da se napravi bez obzira sto neko misli drugacije, ali posto redom svi izumitelji ovakvih stvari tvrde da je najveca prepreka za ostvarivanje njihovih ideja to sto drugi ne vjeruju u njih, onda mora biti da ima u tom tvrdjenju nesto.
Pri tom je zaista cudno to sto se to vjerovanje ne mora ispoljiti u vidu ogromne kolicine novca koja bi bila potrebna da se izgradi npr. neki ciklotron ili sl. nego su svi ti izumi na nivou skalamerija koje se prave pomocu "stapa i kanapa", ali eto, ne mogu se ipak napraviti i pustiti u pogon jer ima nevjernika.


 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"12.11.2008. u 16:57 - pre 188 meseci
Šta ti čoveče napriča i ostade živ.

Što se tiče verovanja i neverovanja. Onaj koji je smislio neki novi koncept nečega, mora i da ga realizuje jer inače ta njegova zamisao ne vredi ničemu. Primer. Tesla je dok je studirao jednom prilikom rekao svojem profesoru da se može napraviti motor za čiji rad neće biti potrebno ostvariti električni kontakt sa rotorom . Profesor mu je odgovorio da se to ne može napraviti. Ostalo je na tome. Profesor je bio u pravu sve do momenta dok Tesla nije svoju ideju realizovao u konkretan uređaj koji funkcioniše (uz pomoć Teslinog obrtnog polja) . Dakle, daj da vidimo taj uređaj i nema problema.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"12.11.2008. u 17:02 - pre 188 meseci
Citat:
Odin D.
Ali, valjda ce neko od ovih strucnjaka svjetske patentne organizacije koji su priznali ovaj izum naci rjesenje i za te trivijalnosti, pa ce izum dozivjeti svoj puni procvat u skoroj buducnosti.


A ko je to tacno priznao ovaj "izum" - posto provera preko svetske patentne organizacije kaze da je aplikacija odbijena?

Nisam bas siguran da se "svetska patentna organizacija" bavi nalazenjem resenja za "trivijalnosti" kao sto je omogucavanje rada izumima koji autori nazivaju 'perpetuum mobile'... Stavise, mislim da se oni ne bave NIKAKVIM resenjima za "trivijalnosti" za bilo kakve patente - to je posao pronalazaca ;-)

Citat:

Po meni je najveci problem taj sto izum ne moze da se realizuje sve dok ima nekih koji ne vjeruju da to funkcionise.


Interesantan pogled na svet - znaci, od izuma nema nista dok svi ne veruju da moze da radi... Ovo zvuci jos bolje od svetskih zavera, savrsen izgovor takoreci :)

Eto sad znam zasto ni moj perpetuum mobile koji sam smislio sa svojih 6 godina (2 elektromotora povezana na jednoj osovini, jedan generise struju dok je drugi trosi i pokrece oba ;-) nije radio! Sigurno nije proradio zato sto nije bilo dovoljno vere...

Citat:

Medjutim, i pored tog nedostatka nije za zanemarivanje cinjenica da se moze podici koliko god hocemo tereta u svemir obicnim povisivanjem temperature sofera/astronauta.


?! ?! ?!!!!!!!!!!
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"12.11.2008. u 17:12 - pre 188 meseci
Može da se diže. Šta se čudiš Ivane. Ako auto ima ugrađen CD player, pa se na primer pusti Cecina pesma 39 sa 2, toliko topla sam ja.
 
0

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"12.11.2008. u 17:18 - pre 188 meseci
Ja se slažem sa Odinom. Treba voditi računa i da test vere koji on pominje radi samo tokom konjukcije Urana i Plutona u sinastriji.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"12.11.2008. u 17:24 - pre 188 meseci
Ili sam ja lud, ili ste vi veci ironicari od mene....
Nadam se ipak da je ovo drugo....
 
0

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"12.11.2008. u 17:29 - pre 188 meseci
Hehe, toliko toga se ovde može videti da ironija gubi na ceni
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
0

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
79.101.163.*



+4 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"12.11.2008. u 18:00 - pre 188 meseci

He, he, mora da si od onih koji kada im se ispriča vic pitaju: "I, šta se sledeće desilo?" :)
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"12.11.2008. u 18:11 - pre 188 meseci
Mora da je tako :)

Lepo kaze Goran Rakić, od toliko gluposti definitivno ironija gubi na ceni...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Sprečo
penzioner

Član broj: 27004
Poruke: 1229
92.36.186.*



+33 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"19.11.2008. u 18:47 - pre 187 meseci
Zdravo, narode!!! Ovdje bi moglo biti veselo. Prvi put (sasvim slučajno) zalutam ovdje.
Ovu temu sam otvorio baš zbog naziva "prirodni perpetum mobile" (kako M. Štabek naziva svoj ge3ge). Kaže da je patent registrovao 03. januara. 2002. godine. Osnovano je i Dioničarsko društvo (navodno finansiranje proizvodnje je riješeno).
Edit: Ukoliko se dokaže da je patent registrovan (?!) kako ćete se odnositi prema pisanju Ivana Dimkovića?!


[Ovu poruku je menjao Sprečo dana 20.11.2008. u 09:22 GMT+1]
 
0

Sprečo
penzioner

Član broj: 27004
Poruke: 1229
92.36.133.*



+33 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"13.01.2009. u 09:04 - pre 186 meseci
Imate novu web stranicu Miroslava Štabeka, sa više objašnjenja i mogućnostima (korektnog) razgovora sa autorom ge3ge patenta ("prirodnog perpetum mobile").
 
0

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"13.01.2009. u 09:20 - pre 186 meseci
Izvor svih nesporazume aj to sto ljudi perpetuum mobileom (u tehnickom smislu) proglasavaju i ono sto to nije.

Uredjaj koji neprestano radi bez potrebe za direktnim ulaganjem energije ne mora biti perpetuum mobile, jer on moze energiju da dobija na neki manje ocigledan nacin.

Koliko sam mogao da vidim, ovaj ge3ge nije prepetuum mobile. On samo koristi energiju iz okruzenja i pretvara je u koristan rad. Principijelno nema nikakve razlike izmedju njega i obicnog vodenickog tocka, ili vetrenjace, samo je razlicit izvor energije.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
212.200.68.*



+10255 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"13.01.2009. u 09:56 - pre 186 meseci
Kako bi mi dobrodošao jedan ovakav izvor besplatne energije, sad u ovoj gasoj krizi ! A i nije mi jasno, šta se svi lomataju oko ruskog gasa, kad im je ovakav besplatan izvor večite i čiste energije na dohvat ruke !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"13.01.2009. u 10:59 - pre 186 meseci
Evo je slika motora iz patentne prijave:



koliko sam shvatio njegov bombasticni description motor se bazira na tome da se prstenovima lanca poveca zapremina i boyancy dok su u vodi da bi izazvao potisak na gore i time umanjio gravitacioni potisak na dola, a dobijeni rad bi bio delovanje izmedju gravitacione i potisne sile. Ne znam u kom se tacno razredu uci hidrostatika ali ovo je iskreno neuko. Postoji samo dva nacina na koji mozes da povecas potisak prstena i oba nacina zahtevaju rad pri savladjivanju statickog pritiska vode na dubinama izmedju tacaka UK i povrsine vode, bilo mehanickim rastezanjem prstena (cime imas i dodatni rad jer se pritisak u prstenu smanjuje) ili spoljnim upumpavanjem vazduha gde opet imas dodatni rad pri kompresovanju vazduha. Cak iako je taj ukupni rad manji od ustede dobijenje potiskom zaboravlja se na cinjenicu da prsten mora da udje u vodu u tacki koju sam oznacio crvenom strelicom i da pri tome savlada hidrostaticki pritisak na toj dubini, nekako je to smetnuo sa uma u prijavi , a taj rad je po hidrostatici savladjivanje onog istog potiska kojim "stedimo" i koji je ekvivalentan radu potrebnom da se telo direktno potopi do te dubine (tj mogao je i ceo lanac da stavi u vodu). Dakle u startu sistem nema pozitivan energetski bilans sve i bez dodatnog ulozenog rada u povecavanje potiska.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
Prikačeni fajlovi
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
212.200.204.*



+5251 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"13.01.2009. u 13:25 - pre 186 meseci
E da, ovo je nalik "masini" koja koristi silu zemljine teze. Sa tim pronalaskom me je davio davne '87 jeda slican pronalazac..Slican i po nastupu i napadu na naucne organizacije, a i ja sam mu dosao bio na pojilo i sledilo je prikazivanje vestine "plava kragna-sedmi dan"..

Nakon racunanja, i desetina podpitanja (imao sam i strpljenja, a i njegov rodjak mi je iznajmljivao stan), konstatovano je da motor-generatori, na coskovima (u "mom" slucaju na vr' brda-praznio se rudnik sa brda u dolinu!) treba da budu idealni, jednom pokrenuti, imali bi iskoristivost 100% da bi sprava radila, plus da su svi otpori kretanja jednaki nuli..

Zavrsena je prica(tada, izgleda da je neko ponovo otvorio kutiju..) sa mojom idejom, da "samo" napravi idealan motor-generator i bice dovoljno bogat covek...gde se ne setih Bila Gejtsa, i on me nesto tada pitao

Poz.
 
0

Sprečo
penzioner

Član broj: 27004
Poruke: 1229
92.36.129.*



+33 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"13.01.2009. u 15:48 - pre 186 meseci
Hajde razmišljajte ovako:
U podnožju Avale (sa južne strane) imate dovoljnu količinu vode ( u zatvorenoj posudi potopljenu u termalnu vodu, pri dnu dovoljno velika i visoka (cijev) do vrha Avale i dovoljno široka "provodna cijev" da propusti paru i toplu vodu) koju zagrijavamo iz termalnog izvora (li zagrijavano "vulkanskom lavom"). Bi li se ta "topla voda" ili para dizala "nebu pod oblake" ( u zatvorenom sistemu)?! Bi li se na vrhu Avale ( u proširenom prostoru) hladila i zgušnjavala?! Bi li mogla oticati (" zatvorni sistem") kroz cijev sa sjeverne strane Avale, padati (pod uticajem gravitacije vršiti rad) i opet ulaziti u "početnu posudu" (na ponovno zagrijavanje i isparavanje)? Ovako sam prvi put razmišljao kada sam pročitao prvi članak o ge3ge. "Prirodni perpetum mobile" svakodnevno funkcioniše (ili možda, ipak, mislite da to "Bog vrši rad" ?)!
Imate priliku (ali korektno) pitati i razgovarati sa autorom patenta: http://www.ge3ge.com/
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 60669 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.