Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"

elitemadzone.org :: MadZone :: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 60722 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"22.01.2009. u 09:16 - pre 185 meseci
Cek cek, ja sam malo glup, ovde pricamo o tome da ulozimo x-jedinica energije a da dobijemo nazad 2.284*x nazad ?

I naravno svetska nauka cuti, jer ce to da im pokvari pokvaren plan koji kaze da se ne moze energija dobijati tek tako ni iz cega ?

A sto onda neko ne ulozi tih 2.284*x u neku novu spravu, pa da dobije 5.216656*x ili jos bolje sto ne ulozi to u 100 takvih sprava serijski povezane i dobije:
740644764767165770207246094411599651.16731551303840527225*x jedinica energije. Recimo neko ulozi 1mW a dobije 7*10^32W.

Ja racumem da je Njutn pred kraj zivota malo zlgajznuo, isto tako da je Tesla zglajznuo, ali cisto da pojednostavim: to sto je neki genijalac zgljaznuo ne znaci da je svako ko je zglajznuo genijalac :).

Eto, jel ste sada shvatili prostim recima zasto je nemoguce napraviti masinu kod koje ulozite x jedinica energije, a dobiti a*x, gde je a >= 1.
CHUPCKO
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"22.01.2009. u 09:27 - pre 185 meseci
Citat:
chupcko: Eto, jel ste sada shvatili prostim recima zasto je nemoguce napraviti masinu kod koje ulozite x jedinica energije, a dobiti a*x, gde je a >= 1.


Pa moze ako je unutar masine mali nuklearni reaktor ili drugi aktivni izvor energije ;)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"22.01.2009. u 09:44 - pre 185 meseci
Pa da, ali i energija tog nuklearnog reaktora mora da udje u x :). Ali prosto, recimo i da su napravili tako nesto kako to da ni jedna industrija nije zelela da tako nesto ima. Sigurno bi bar neka fabrika rekla: e ajde da ustedimo malo, ali ne to se ne desava, zasto. Pa zato sto oni traze pare, to jest investitora dovoljno glupog da zagrize na njihovu prevaru.

Sto bi ja rekao, okanite se coravog posla, Mark Twain izgubio puno para jureci za takvim izumiteljima :).

A uzgred, onima koji prave perpetum mobile i jos predaju na fakultetu bi ne samo oduzeo ... nego i ... maaaaaaaa uzas.

CHUPCKO
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
212.200.68.*



+10255 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"22.01.2009. u 09:54 - pre 185 meseci
Citat:
chupcko: C... zasto je nemoguce napraviti masinu kod koje ulozite x jedinica energije, a dobiti a*x, gde je a >= 1.

CIA, snajka, CIA !

Masoni, rotarijanci, Jehovini svedoci. Jevrejski lobiji, naftni lobiji, a pre svega zavera iz Vatikana. Onaj ko prvi napravi takvu mašinu svakako će biti predat inkviziciji. Zato niko i ne sme da se bavi time.

A potpuno je jasno da takva mašina može da generiše čistu i besplatnu energiju !

Nego, nije meni zbog Veljka Miljkovića, već zbog onih silnih dr. mr. prof. dr koji su napisali "naučno objašnjenje" kako se ta energija generiše ! Ako su ti likovi izmišljeni, to je jadno. A ako ti likovi postoje, i stvano su završili studije - onda je još jadnije.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Sprečo
penzioner

Član broj: 27004
Poruke: 1229
92.36.178.*



+33 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"26.01.2009. u 08:07 - pre 185 meseci
Citat:
Ovo nije prva elektrana ove vrste, dve su podignute eksperimenta radi u SAD, a u planu je podizanje jos nekoliko, vece snage u Sahari, Juznoj Africi... Inace, tehnologija je iz 1980 i neke godine.

Elektrana ne koristi soalrne elektricne celije vec se Sunceva energija koristi za zagrevanje vode, i njeno pretvaranje u vodenu paru koja pokrece turbine a koje proizvode elektricnu energiju.

Ne vidim razloge za ne korištenje magme za zagrijavanje i isparavanje vode, te njeno (usmjereno) kondenzovanje, te korištenje sile gravitacije (osmišljen, usmjeren i kontrolisan prirodni proces , „prirodni perpetum mobile“), bez ikakvog računanja „koliko uložimo energije toliko i dobijemo....". Pa, i ruski plin je "prirodni perpetum mobile".
Ivane Dimkoviću, obrati se direktno Miroslavu Štabeku (raspitaj se zašto nije nastavio plaćanje patenta, te zato nisi mogao pronaći da jeste prihvaćen patent...., te saznaj i tehničke karakteristike patentne ideje). Na stranici: www.ge3ge.com , imaš link za kontakte.
Temu sam bio postavio u forumu "Nauka", ali je "urednik" (moderator) to premjestio ovdje.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"26.01.2009. u 08:25 - pre 185 meseci
Citat:
Sprečo: Ne vidim razloge za ne korištenje magme za zagrijavanje i isparavanje vode, te njeno (usmjereno) kondenzovanje, te korištenje sile gravitacije (osmišljen, usmjeren i kontrolisan prirodni proces , „prirodni perpetum mobile“), bez ikakvog računanja „koliko uložimo energije toliko i dobijemo....". Pa, i ruski plin je "prirodni perpetum mobile".


Pa na stranu tehnoloski problemi dolazenja do magme, ni ja ne vidim nikakvu teorijsku prepreku upotrebe iste (na kraju krajeva koriscenje energije gejzira je indirektno koriscenje energije magme) ali:

a) to nije perpetum mobile jer koristi spoljni izvor energije (magmu), stvarno bi trebalo vas dvojca da otvorite udzbenik fizike za osnovnu skolu i da naucite sta je perpetum mobile.
b) to nije ono sto pise u "patentu" Miroslava Stabeka

A posto si ti ocigledno njegov PR ovde, ajd ti reci svima nama a ne samo Dimkovicu zasto nije nastavio placanje patenta?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
212.200.68.*



+10255 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"26.01.2009. u 08:32 - pre 185 meseci
Onda je i moj Fijat prirodni perpetuum mobile. Ide potpuno besplatno čim kupim gorivo, koje je potpuno prirodni destilat sirove nafte, uz nekoliko aditiva.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Sprečo
penzioner

Član broj: 27004
Poruke: 1229
92.36.148.*



+33 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"26.01.2009. u 11:35 - pre 185 meseci
Korištenje toplote iz okoline, promjena gustine... potisak ..., i nazad ....gravitacija ...koristan rad (sve to umotano u "celofan", lijepo izgleda, pogledaj i pitaj autora patenta, nemoj mene, propagiram da pitate, a ne da ....ismijavate). Klikni na: www.ge3ge.com , pošalji (ozbiljnu) poruku autoru i provjeri sve što te interesuje.
E, a ono sa skakačem, ide sa h-8 (nisi baš skužio, "moj patent" je ovdje: http://mimo_2.bloger.hr ), i nije ge4ge.
Miroslav nije imao pare da plaća patent, ovo sa webom mu slabo ide (kao i meni). Ta, mladi smo, naučit ćemo. Imamo vremena na pretek ( minuta, sati, dana, ..., godine i ne brojim). Čini mi se da bi ovo moglo i veselije (batali preozbiljnost)?
 
0

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"26.01.2009. u 12:04 - pre 185 meseci
A zasto u svakom postu ne propustas da napravis link na taj smijesan sajt?
Ja mislim da je ovdje bilo sasvim dovoljno reklamiranja i besmislica...
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"26.01.2009. u 12:09 - pre 185 meseci
Citat:
Sprečo
Ivane Dimkoviću, obrati se direktno Miroslavu Štabeku (raspitaj se zašto nije nastavio plaćanje patenta, te zato nisi mogao pronaći da jeste prihvaćen patent...., te saznaj i tehničke karakteristike patentne ideje). Na stranici: www.ge3ge.com , imaš link za kontakte.


Mislim da ste nasli pogresnu crkvu u kojoj da se molite, posto eto imam neka mala prakticna iskustva sa patentima i PCT procedurom. PCT istorijat pokazuje da je aplikacija odbijena tj. da je poslednja izmena statusa bio negativan komentar ispitivaca. To znaci da je ispitivac pronasao razloge zasto doticni izum ne zadovoljava uslove da predje u sledecu patentnu fazu.

Jasno je da je "nismo imali para" jako lep izgovor za odustajanje u tom momentu - ali, molim vas, nismo pali sa Marsa :) Ako autor "nije imao para" pitam se zasto je uopste i aplicirao onda - i kako to bas da stane sa svojim "patentom" kada je dobio negativan odgovor ispitivaca...

Gledajuci istoriju takodje se vidi da je autor pokusavao u vise zemalja da progura svoj "izum" - sto nikako nije konzistentno sa "nemanjem para" vec sa necim drugim.

tja...

I na kraju cele te balade, g-din Stambek na svom sajtu tvrdi kako je on, navodno, nesto "dokazao" strucnjacima iz PCT-a u vezi njegovog "patenta". Niti postoji patent, niti je bilo sta "dokazano". Patentna procedura je vrlo transparentna, i sve se lepo vidi. Nema potrebe za personalnim interpretacijama.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.ptt.yu.



+395 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"26.01.2009. u 12:15 - pre 185 meseci
Citat:

Čini mi se da bi ovo moglo i veselije (batali preozbiljnost)?


Citat:

Temu sam bio postavio u forumu "Nauka", ali je "urednik" (moderator) to premjestio ovdje.


Bas se i ja pitam zasto ?



Viva lollapalooza
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"26.01.2009. u 15:21 - pre 185 meseci
Kako se cini iz sturog opisa tog izuma sa poeticnim nazivom "ge3ge" i iz onoga sto je dosad ovdje receno, meni se cini da je patentna prijava odbijena jer je "pronalazac" pokusao da patentira, u sustini, sledece stvari:

1) da stvari padaju na dolje
2) toplu vodu
3) da postoji kruzenje vode i vazduha u prirodi

Da je njegov patent prihvacen, nastala bi velika zbrka i nevolje na planeti jer:

1) ljudi zateceni u avionima u trenutku priznanja patenta ne bi mogli da se prizemlje;
2) mnogi koji nemaju para da plate g. Stabeku za koriscene izuma bi se prehladili od kupanja hladnom vodom;
3) nastala bi brojni sporovi izmedju g. Stabeka i svih zemaljskih oblasti gdje je primjeceno da duva vjetar ili pada kisa.

Iako je izum g. Stabeka sasvim genijalan, vidimo da zbog pretezno administrativnih razloga (kako je i sam g. Stabek to genijalno uocio) i posljedica koje iz toga proizilaze, on ima i negativnih strana koje u ovom momentu pretezu, pa je bolje da se ipak jos malo saceka sa realizacijom dok covjecanstvo ne "sazri" za tako velike ideje.

 
0

Sprečo
penzioner

Član broj: 27004
Poruke: 1229
92.36.161.*



+33 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"26.01.2009. u 15:23 - pre 185 meseci
Znači, čovjek javno laže (a godina ima podosta)? Postavljam link ponovo jer je lako, dok si na stranici, kliknuti na link, iščitati to u novom prozoru, pa onda opet nastaviti sa čitanjem ovih poruka (bar se meni učinilo tako lakše za one koji još nisu pregledavali tu novu web stranicu, a nisam to radio da bi bilo kome "vadio mast"). Nemam nikakav poseban interes za reklamu, osim želje da ovi mladi u budućnosti smisle nešto pametno ( a na to ih mogu podstaknuti i netipične ideje M. Štabeka, a ja mu vjerujem - blanko, jer vidim da prezentovano može da funkcioniše u stvarnosti. Zeznuo se tim pominjanjem "perpetum mobile" uz nešto što to nije "perpetum mobile" kakav su nam servirali kroz "osnovnu školu").
 
0

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.237.*



+13 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"26.01.2009. u 15:52 - pre 185 meseci
Citat:
Sprečo: Znači, čovjek javno laže (a godina ima podosta)?
A otkad su to godine prepreka za javno laganje? I zasto je problem nekome ko ih ima podosta, a .... kreativno zaobilazi istinu... reci da kreativno zaobilazi istinu?

Citat:
a ja mu vjerujem - blanko, jer vidim da prezentovano može da funkcioniše u stvarnosti


Kao prvo, ja nikom nista ne verujem dok naucno (ne mora teoretski, meni je praksa dovoljna) ne dokaze da to za sta trazi pare ili stavec funkcionise. A drugo, zar nije osnovno nacelo moderne nauke da se nista ne uzima zdravo za gotovo i da je sve podlozno proveri?


If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"26.01.2009. u 18:58 - pre 185 meseci
Citat:
Sprečo: Znači, čovjek javno laže (a godina ima podosta)?


Ovo me toliko odusevilo da sam morao da ga turim u potpis svog profila na neodredjeno.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"26.01.2009. u 23:18 - pre 185 meseci
Citat:
Sprečo
Sprečo: Znači, čovjek javno laže (a godina ima podosta)?


Da, covek javno laze (ili ima neki problem sa percepcijom realnosti) - bar sto se tice "patenta". Originalnu verziju web sajta (nisam je posecivao skoro, ako je doslo do imene...) je krasilo nekoliko cistih neistina, dakle lazi.

Citat:

a ja mu vjerujem


Vidis, ovde se radi o stvarima gde nema puno mesta veri. Da li patent postoji ili ne se vrlo lako proverava, kao i to sta se zapravo desilo sa aplikacijom.

Tako da nema nikakve potrebe da nekom tu "verujes na rec" - dovoljno je samo da pogledas:

a) Sta taj covek pise na svom sajtu
b) Sta stoji u istorijatu njegove PCT aplikacije

I da utvrdis, van svake razumne sumnje, da su informacije na njegovom sajtu netacne. Osim ako ne zelis da ljude u WIPO-u nazoves lazovima i njihove sajtove za pretragu patenata i aplikacija - lazljivim :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"26.01.2009. u 23:24 - pre 185 meseci
Cista zavera WIPO-a protiv mudrog veca staraca u ciju se rec ne sumnja Manitu je besan a Zagor sekiru ostri
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Sprečo
penzioner

Član broj: 27004
Poruke: 1229
92.36.130.*



+33 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"27.01.2009. u 04:51 - pre 185 meseci
E, pas mu zeza, nikako potrefiti takav oblik kazivanja pa da napisan iskaz nije moguće višestruko tumačiti. Ja, kao fol, bio precizan ovim iskazom: "netipične ideje M. Štabeka, a ja mu vjerujem - blanko, jer vidim da prezentovano može da funkcioniše u stvarnosti." , tačno iskazao šta sam mislio i na šta se odnosi moje (umetnuta misao u složenom iskazu) "blanko vjerovanje".
Ovo, "ima godina podosta", upotrijebila je moja podsvijest formirana i prije nego sam skužio značenje mnogih riječi (dakle u najranijem dječijem dobu, "dječija pamet", kada su me učili šta je laž) po kojoj stari ljudi ne lažu (nikad!).
"Vijeće staraca" (ne znam da li sam već pripadnik tog vijeća, ali znam da "brže zaboravljam nego što učim", da senilim, da mi se sex primrazio,..) mi je, prilično, interesantano. Evo, nikako da se sjetim imena pisca knjige: "Sukob generacija" (a "vidim " kako knjiga izgleda). Sukob "vijeća mudraca" i "vijeća poletaraca" skoro da je neminovan!
 
0

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"27.01.2009. u 08:07 - pre 185 meseci
Vaditi se na starost i mudrost nije bas pametno. Kliko slucajeva silovanja dece je ostalo zataskano, jer ti stariji nikada ne lazu ????. Dakle osim sto imate problema sa razumevanjem nauke, imate problema i sa razumevanjem autoriteta. Da li mozete shvatiti da prica koju pricate moze da prodje u krugu ljudi koji se loze na kosovski boj i srpstvo i svetsku zaveru. Ovde malo moze da prodje i svaki pokusaj cackanja ove mecke proizvesce da svaki sledeci novinar dobro razmisli da li ce pisati o tome.

Prvi put ste uspeli, sada ce svaki sledeci da iskorisi google, da proicta komentare ljudi, da kaze sebi: mozda su ti komentari zlobni, ali ajde da proverim, recimo ono sto Ivan kaze i sta ce da se desi. Vas PR rad koji se zasniva na "stariji ne lazu" pada u vodu, jos cete ispasti smesni, glupi, zatucani i ko zna sta jos :).

Uostalom sta ako dovedem jos starijeg od vas i on kaze da je to sto pisete glupost, prihvaticete odmah da je to ...

Dakle postavio sam dosta prakticno pitanje. Ako je stepen iskoricenosti recimo 2 (sto je nemoguce, a shvaticete jednom). Kako to da se niste setili da uvezete 10 takvih masina i doijete stepen iskoricenosti 1024 ili da uvezete 100 takvih masina i dobijete stepen iskoricenosti 1267650600228229401496703205376 ili da uvezete 1000 takvih masina i dobijete stepen iskoricensoti 10715086071862673209484250490600018105614048117055336074437503883703510511249361224931983788156958581275
94672917553146825187145285692314043598457757469857480393456777482423098542107460506237114187795418215304
6474983581941267398767559165543946077062914571196477686542167660429831652624386837205668069376

ili za vas koji slabije vidite oko 10^301. Koliko se bese ono procenjuje da ima cestica u vasioni ??? Dakle onda kada shvatite da ne mozete tako da uvezujete masine shvaticete i zasto ne moze da postoji masina koja ima stepen iskoriscnosti >= 1.

A do tada bolje vam je da nista vise ne kazete, jer sada necete moci ni seljaka na pijaci da zajebete da ulozi pare u to.

[MOD: prelomio sam 10^301 u tri reda za one clanove foruma koji nemaju 32" monitore]


[Ovu poruku je menjao mmix dana 27.01.2009. u 11:23 GMT+1]
CHUPCKO
 
0

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.237.*



+13 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"27.01.2009. u 08:13 - pre 185 meseci
chupcko, mnogo su bre golemi ti brojevi.

Ne mora stepen iskorisenja da bude 2. Neka je i 1.0001, namece se prosto pitanje: da li autor takvog izuma i dalje placa struju/gas/benzin?


If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 60722 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.