Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"

elitemadzone.org :: MadZone :: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 60740 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

galet@world

Član broj: 81985
Poruke: 1076
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"19.05.2009. u 13:33 - pre 181 meseci

Sve je to u redu, recimo da je to gorivo, ali kako dolazi do pokretanja - kako funkcioniše taj mehanizam?
Ako se to zna, da li bi, recimo, bilo moguće napraviti uređaj koji bi radio na tom principu?
 
0

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"20.05.2009. u 10:24 - pre 181 meseci
Nadam se da ova digresija nije jos jedna u fazonu "savrsenstva boga i njegovih dela".

@galet@world
kao sto si vec dobio par saveta, prouci gradivo biologije za gimnazije ili neku drugu srednju skolu i samo ce ti se kasti ...

i jos nesto
Citat:
galet@world: ... Na primer nema tako savršene bešumne mašine koja potencijalnu
energiju mišića pretvara u pokret...

... a sta mislis o vozovima tipa maglev?
Savrsena besumnost masine koja maltene nema pokretnih delova
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
0

galet@world

Član broj: 81985
Poruke: 1076
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"20.05.2009. u 17:52 - pre 181 meseci
Citat:
Deep|Blue: kao sto si vec dobio par saveta, prouci gradivo biologije za gimnazije ili neku drugu srednju skolu i samo ce ti se kasti

Ja nisam tražio savet nego odgovor.

A imaš li ti šta da kažeš o problemu koji još uvek nisu do kraja otkrili ni
najpoznatiji umovi sveta?
Takođe, moje obrazovanje iz ove oblasti nije važno i nije tema - to uostalom nikoga i ne
interesuje niti treba da interesuje. Ako ne znaš odgovor onda nemoj da pribegavaš već
opisanom primitivizmu koji ne kaže ništa o temi već o tebi. Pitanje je bilo:

"Ako se to zna, da li bi, recimo, bilo moguće napraviti uređaj koji bi radio na tom principu?"


[Ovu poruku je menjao galet@world dana 20.05.2009. u 19:04 GMT+1]
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.83.*



+4 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"20.05.2009. u 17:59 - pre 181 meseci
Citat:
galet@world:Takođe, moje obrazovanje iz ove oblasti nije važno


Naravno da je vazno. Da ono postoji, ne bi spominjao ovo:

Citat:
galet@world:
A imaš li ti šta da kažeš o problemu koji još uvek nisu otkrili ni najpoznatiji umovi sveta?


Citat:
galet@world:
"Ako se to zna, da li bi, recimo, bilo moguće napraviti uređaj koji bi radio na tom principu?"


Naravno da je moguce.
Pitanje je koliko je isplativo.
Eto, da je tvoje obrazovanje malo jace, znao bi da je covek prilicno neefikasna masina.....
 
0

galet@world

Član broj: 81985
Poruke: 1076
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"20.05.2009. u 18:20 - pre 181 meseci
Najsavršenije delo prirode na Zemlji je čovek. Duhovni primitivizam je takođe jedna odlika tog dela,
ali nepoželjna. Priroda je donekle dovršila neke ljude - neki su, nažalost, još nedovršeni.
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.83.*



+4 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"20.05.2009. u 18:37 - pre 181 meseci
Idi u dzunglu ili Severni pol bez ikakvog alata, pa pozivi mesec dana.
Onda pricaj da je covek najsavrsenije delo prirode.
Ovakve stvari moze da prica samo onaj ko nije stigao dalje od 3-4. razreda osnovne skole (bar po kolicini usvojenog znanja).....

Citat:

Priroda je donekle dovršila neke ljude - neki su, nažalost, još nedovršeni.


Oni dovrseni imaju vise ruku i nogu, nozeve umesto domalog prsta ili zive i odrzavaju telesnu toplotu od duhovne energije (koju crpe iz dubine kosmosa)?
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"20.05.2009. u 20:28 - pre 181 meseci
Citat:

Sve je to u redu, recimo da je to gorivo, ali kako dolazi do pokretanja - kako funkcioniše taj mehanizam?
Ako se to zna, da li bi, recimo, bilo moguće napraviti uređaj koji bi radio na tom principu?


Uz dovoljno vremena i dosta novca ulozenog u taj projekat, mislim da bi to bilo izvodljivo - do poslednjeg detalja. Samo uz danasnju tehnologiju bi to trajalo previse dugo i bilo bi potpuno neprihvatljivo po pitanju cene... Medjutim, te stvari se brzo menjaju - ono sto danas radimo bez problema, recimo potpuno mapiranje genoma neke zivotinje, pre 20 godina bi bilo potpuno nemoguce.

Covek ima 70-100 hiljada milijardi zivih celija - one najbitnije su u mozgu - njih 10-tak u proseku cini jedan neuron, kojih ima oko 100 milijardi.

Svaki neuron u proseku ima oko 1000-10000 sinapsi -- mislim da bi do sad trebalo da uvidis ZASTO i dalje ne posedujemo 1-1 model ljudskog mozga, zbog ciste racunske intenzivnosti celog procesa.

E, sad pazi - na celijskom nivou znamo apsolutno sve, imamo odlican model bilo kakve vrste celije ukljucujuci i neuron (sve sto te zanima, transport energije, proces starenja, mnozenja). Ono sto danas nije dostupno i to ne zbog nekog neznanja nego zbog prakticne izvodljivosti je celokupan model mozga na nivou neurona.

Medjutim, taj problem nije nesto sto zadugo nece biti nepoznato - uzevsi u obzir murov zakon, cenim da ce ljudi biti u stanju da mapiraju mozak 1-1 za max. 2-5 decenija od danas sa relativnom isplativoscu.

--

Ako hoces da uprostim jos, recimo da danas imamo "tranzistor" - znamo da napravimo model neurona, recimo. Ono sto nemamo je neki CPU od 100 milijardi tranzistora (koji je, prakticno, danas moguce napraviti kada bi bilo potrebe za tim) - e sad seti se koliko je proslo od izuma tranzistora do vremena kada smo konacno u stanju da pravimo strukture sa vise od milijardu tranzistora?

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

galet@world

Član broj: 81985
Poruke: 1076
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"21.05.2009. u 07:06 - pre 181 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
E, sad pazi - na celijskom nivou znamo apsolutno sve, imamo odlican model bilo kakve vrste celije ukljucujuci i neuron (sve sto te zanima, transport energije, proces starenja, mnozenja).


Ne bih rekao. Ne znamo mnogo toga jer ćelija je živa. Mi možemo pokušavati uz sve to dosadašnje znanje da stavljamo
hemijske elemente i njihova jedinjenja u bilo kakve odnose i pod bilo kakve uslove, ali nećemo dobiti živu ćeliju. Ne znamo
ni način kako da promenimo metabolizam obolelih ćelija. Mi smo, nažalost, još uvek u velikoj meri samo promatrači, i to sa
nedovoljno oštrim vidom, procesa koji se događaju u ćelijama kod mnoštva neizlečivih bolesti.
Mnoge stvari oko nas (a možda i sve) mi samo konstatujemo pomoću svojih čula i to kao manifestaciju njihove interakcije
sa drugim stvarima, a u suštini ne znamo šta su. Doduše, mi možemo oponašati prirodu u nekoj meri i otkrivati poneku
njenu tajnu, saznavati neke zakonitosti, u čemu konstantno napredujemo koristeći naša čula i naročito razum koje nam
je opet dala priroda, međutim, nikada nećemo moći shvatiti ni beskonačno malo ni beskonačno veliko ni beskonačno
složeno niti ćemo moći definisati život, kao što, na primer, ne možemo definisati materiju, prostor, vreme, silu i ostale
kategorije jer ne znamo šta su.
No bez obzira na sve to, ipak smatram da je moguće otkriti princip rada "živog motora" t. j. mišića i verujem da se o tome
dosta zna, ali ja konkretno nikad nisam naišao na konkretan detaljniji prikaz tog principa, pa zato pitam.
Mi konstatujemo pokret, ali nisam siguran da znamo zašto odnosno kako on nastaje.
 
0

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.236.*



+13 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"21.05.2009. u 07:21 - pre 181 meseci
Citat:
galet@world: Ne znamo ni način kako da promenimo metabolizam obolelih ćelija.
Ti mozda ne znas, ali ima ko zna. Recimo beta-blokatori ne menjaju metabolizam celije?
Citat:
Mi smo, nažalost, još uvek u velikoj meri samo promatrači, i to sa nedovoljno oštrim vidom, procesa koji se događaju u ćelijama kod mnoštva neizlečivih bolesti.
Kako ko, kako ko...

Citat:
Mnoge stvari oko nas (a možda i sve) mi samo konstatujemo pomoću svojih čula i to kao manifestaciju njihove interakcije sa drugim stvarima, a u suštini ne znamo šta su. Doduše, mi možemo oponašati prirodu u nekoj meri i otkrivati poneku njenu tajnu, saznavati neke zakonitosti, u čemu konstantno napredujemo koristeći naša čula i naročito razum koje nam je opet dala priroda, međutim, nikada nećemo moći shvatiti ni beskonačno malo ni beskonačno veliko ni beskonačno složeno niti ćemo moći definisati život, kao što, na primer, ne možemo definisati materiju, prostor, vreme, silu i ostale kategorije jer ne znamo šta su.
Kvazi-filozofska naklapanja koja sa naukom imaju veze ko i cena pasulja u Argentini na vazdusni pritisak u Beogradu.

Citat:
No bez obzira na sve to, ipak smatram da je moguće otkriti princip rada "živog motora" t. j. mišića i verujem da se o tome dosta zna, ali ja konkretno nikad nisam naišao na konkretan detaljniji prikaz tog principa, pa zato pitam. Mi konstatujemo pokret, ali nisam siguran da znamo zašto odnosno kako on nastaje.
Odlicno ti je smatranje, odavno je poznat mehanizam rada misica, pogledaj recimo http://en.wikipedia.org/wiki/Sliding_filament_mechanism
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
195.178.53.*



+4 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"21.05.2009. u 07:27 - pre 181 meseci
Citat:

Uz dovoljno vremena i dosta novca ulozenog u taj projekat, mislim da bi to bilo izvodljivo - do poslednjeg detalja. Samo uz danasnju tehnologiju bi to trajalo previse dugo i bilo bi potpuno neprihvatljivo po pitanju cene... Medjutim, te stvari se brzo menjaju - ono sto danas radimo bez problema, recimo potpuno mapiranje genoma neke zivotinje, pre 20 godina bi bilo potpuno nemoguce.


Simulacija rada "zivog motora" je vec moguca, pokretanje i stvaranje vestackog misica nije nikakva cudna stvar.
E sad, ako taj motor treba da ima sopstvenu svest, to je sasvim druga prica....Sto se tice ovog prvog, mrzi me sad da trazim tacnije poatke, ali zasto praviti tako nesto kada imamo mnogo efikasnije sus motore, elektro motore....i jos besumne....

@galet@world
S'o je lepo kada neko svoje neznanje pripisuje ostatku sveta...
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"21.05.2009. u 08:30 - pre 181 meseci
Meni nije jasno sto vi mislite da je taj misicni motor nesto tako specijalno i nesto sto nam treba? Misic je veoma evolutivno adaptiran da male kolicine biohemijske energije konvertuje u krakotrajne periode korisnog rada niskog intenziteta, sta bi vi zapravo radili sa njim kad biste mogli da replikujete bioloski misic 1:1? Napravili robota od vestackih misica da ore njivu? I sta cete sa njim kad dobije upalu misica? Kljukanje andolima?

Mi (tj mi kao vrsta) vec sada imamo efikasnije bioloske motore cak i do nano nivoa, a na makro svetu vec poodavno imamo ne-bioloske motore koji daleko prevazilaze snagu, intenzitet i trajanje korisnog rada u odnsu na misice, naravno uz drasticno vecu "potrosnju" energije. Da nije tako kola nikad ne bi zamenila konje a ako se ikad i budu pravili potpuno bioloski vestacki misici njihova primena nece biti industrijska vec medicinska (rekonstrukcija atrofiranih i ostecenih misica). Vec sada i imamo neke mateirjale i procese koji se mogu okarakterisati kao vesticki misici (npr elektroaktivni polimeri)

@galet@world, covek nije savrsen, daleko od toga, samo je genijalni rezultat evolutivnog procesa koji nije imao tehnoloske i industrijske kapacitete koje mi imamo, npr evolucija nije mogla da obezbedi rezervne delove za bioloske organizme pa je stvorila mehanizme samoizlecenja kao sto je imuni sistem koji ne moze da resi sve probleme ali je bio dovoljno dobar da obezbedi bolje prezivljavanje jedinke do dostizanja polne zrelosti, dakle sa obzirom na resurse koje je priroda imala dobro smo i ispali. Mi sa druge strane ne zavisimo od toga u izgradnji svojih alata, mi sebi mozemo da priustimo da nam se alati pokvare i mozemo da priustimo da imamo alate koje se ne popravljaju sami jer mi mozemo da obezbedimo rezervne delove. Insistiranje ne povratak u biolosku sferu samo zbog nekog kopiranja evolutivnih procesa je, bar po meni, deklasirano; za neke primene postoji rezon, za podosta primena je jednostavno bespotrebno.

Citat:
Rumpletstilskin: Recimo beta-blokatori ne menjaju metabolizam celije?

Ovo nisam znao, jel imas neke detalje o ovome?



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.235.*



+13 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"21.05.2009. u 09:03 - pre 181 meseci
@mmix,

Nista posebno, samo primer medikamenta koji direktno menja metabolizam celije uticajem na jonske kanale i elektrohemijske aktivnosti unutar jedne celije ili sistema.
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
0

galet@world

Član broj: 81985
Poruke: 1076
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"21.05.2009. u 11:24 - pre 181 meseci
Citat:
Rumpletstilskin:Kvazi-filozofska naklapanja koja sa naukom imaju veze ko i cena pasulja u Argentini na vazdusni pritisak u Beogradu.

1. Pokušaj da definišeš bilo koji od pojmova koje sam naveo.
2. Pokaži princip kojim se ostvaruje pokretanje mišića. Zašto dolazi do kontrakcije mišića?
3. Koje energetsko polje to čini - kako nastaje to polje i kako nestaje?
Nema pokreta bez aktivne sile i nema aktivne sile bez energetskog polja.
Lako je nazivati bilo šta naklapanjem ako to ničim ne pokazuješ niti dokazuješ zato što ne umeš ili
zato što ne osećaš obavezu da takvu kvalifikaciju i dokažeš.

Citat:
Rumpletstilskin: @mmix,
Nista posebno, samo primer medikamenta koji direktno menja metabolizam celije uticajem na jonske kanale i elektrohemijske aktivnosti unutar jedne celije ili sistema.

Ovo je vrlo nehumano. Znate lek za rak, a nećete da kažete kako da se napravi.
Citat:
mmix: Meni nije jasno sto vi mislite da je taj misicni motor nesto tako specijalno i nesto sto nam treba?

To niko nije rekao - pitanje je bilo kako se ostvaruje mehanički pokret - princip rada.
Citat:
@galet@world, covek nije savrsen, daleko od toga,...

Slažem se, ali zasad nemamo ništa živo savršenije.
Citat:
Insistiranje ne povratak u biolosku sferu samo zbog nekog kopiranja evolutivnih procesa je, bar po meni, deklasirano; za neke primene postoji rezon, za podosta primena je jednostavno bespotrebno.

S ovim se ne slažem zato što je priroda snabdela i biljni i životinjski svet izuzetno efikasnim rešenjima -
od prirode treba učiti.


 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"21.05.2009. u 12:22 - pre 181 meseci
Energetsko polje za pokretanje misica? Bolje procitaj link koji ti je covek poslao i razumi ga pre nego sto pitas ovakve stvari.

Citat:
galet@world: S ovim se ne slažem zato što je priroda snabdela i biljni i životinjski svet izuzetno efikasnim rešenjima -od prirode treba učiti.

Cilj prirode je da ti (i ja i svi ostali) umremo cim pre ne budemo mogli dalje da ucestvujemo u sirenju vrste kako ne bi arcili resurse i kako bi napravili mesta sposobnijima (a po mogucstvu bi bilo lepo da nekom posluzimo kao rucak da se svi ti proteini, a i masnoce, ne bace). Al mi ljudi eto vec duze vreme idemo prirodi uz nos i produzavamo sebi zivotni vek daleko iza prestanka seksualne i reproduktivne sposobnosti, cak koristimo i medicinu da hronicnim i umirucim bolesnicima produzimo zivotni vek, sram nas bilo. Veruj mi, priroda vise nije tvoj prijatelj i njena efikasna resenja ti uopste ne idu u prilog
Citat:
galet@world: To niko nije rekao - pitanje je bilo kako se ostvaruje mehanički pokret - princip rada.

To imas na linku koji ti je dat, procitaj ga.
Citat:
galet@world:Slažem se, ali zasad nemamo ništa živo savršenije.

Daleko od toga, sta vise sa biolosko adaptivnog stanovista mi smo teski outsajderi, bakterije imaju vecu adaptivnost od nas. Ono sto mi imamo a ostali nemaju je inteligencija koja nam je omogucila da napravimo alatke i pobijemo svoje prirodne neprijatelje koji bi nas do sad vec istrebili, bilo da su oni tigorvi ili bakterije kuge. To sto umemo da vitlamo motkama i pravimo lekove nas ne cini evolutivno bioloski savrsenim.
Citat:
galet@worldvo je vrlo nehumano. Znate lek za rak, a nećete da kažete kako da se napravi.

lek za rak? Ko je to pominjao? Beta blokeri su molekuli koji blokiraju beta receptore (odatle i ime) u srcu cime se sprecava prirodna fight-or-flight reakcija u stresnim situacijama i koristi se kod ljudi kojima stres i anksioznost moze da izazove teske sekundarne posledice (npr srcani udar). A i dalje nisam dobio odgovor na to kako beta blokeri uticu na metabolizam celija a to me interesuje jer imam clana familje koji je vec neko vreme na beta blokerima.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

galet@world

Član broj: 81985
Poruke: 1076
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"21.05.2009. u 16:45 - pre 181 meseci
Citat:
mmix: Energetsko polje za pokretanje misica? Bolje procitaj link koji ti je covek poslao i razumi ga pre nego sto pitas ovakve stvari.

Bolje i lakše je da ti pročitaš ovo: Nema aktivne sile bez energetskog polja. "ovakve stvari" su neminovne.
Onaj ko ne govori o "ovakvim stvarima" a tobože nešto objašnjava je samo puki promatrač bez obzira koji
je njegov "uvaženi nivo".
Citat:
lek za rak? Ko je to pominjao?

Pa ovde je rečeno da neke čike znaju baš sve što se događa na nivou ćelije.
Citat:
Cilj prirode je.......

Ovo nema baš nikakav realni osnov i spada u proizvoljna verovanja identična religioznim verovanjima.
Ako priroda uopšte ima neki cilj onda je to evidentna ravnoteža.
Citat:
Daleko od toga, sta vise sa biolosko adaptivnog stanovista mi smo teski outsajderi, bakterije imaju vecu adaptivnost od nas. Ono sto mi imamo a ostali nemaju je inteligencija koja nam je omogucila da napravimo alatke i pobijemo svoje prirodne neprijatelje koji bi nas do sad vec istrebili, bilo da su oni tigorvi ili bakterije kuge.

Iliti - šta bi bilo kad bi bilo. Bavljenje nedokazivim proročanstvima takođe spada pod okrilje religije.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"21.05.2009. u 18:14 - pre 181 meseci
Ovo ce biti interesantno.

Ajde onda da nas poducis kad mi pojma nemamo. Ako ja uzmem savrsenu gumenu loptu i u vakumu zatvorenog sistema van gravitacionih polja bacim istu ka drugoj identicnoj savrsenoj gumenoj lopti i pogodim je posred srede onda je prva lopta na nju (drugu loptu) delovala silom jer joj je promenila momenat (II njutnov zakon) i te dve loptice ce se dalje kretati u skladu sa zakonom odrzanja momenta jer se deo momenta preneo sa prve na drugu loptu (I njutnov zakon). Dakle sila se desila i po tvom tvrdjenju tu mora biti "energetskog polja". Pitanje za tebe je koje je to onda polje? Ili pricamo o nekim volsebnim poljima koja su iznad naseg poimanja ili mozda njutn nije imao pojma?

Samo zato sto neka polja (npr gravitaciono, elektrostaticko, itd) imaju osobinu da deluju silom na tela koja su na njih osetljiva (svako telo sa masom tj naelektrisano telo, itd) ne znaci da je energetsko polje jedini uzrocnik sile. Sila je svaka pojava koja telu sa masom promeni momenat, zar ne? Ili je i to diskutabilno i van naseg poimanja.

Citat:
galet@world: Ako priroda uopšte ima neki cilj onda je to evidentna ravnoteža.... Iliti - šta bi bilo kad bi bilo. Bavljenje nedokazivim proročanstvima takođe spada pod okrilje religije.

Pa vrlo lako mozes da me osporis, odrekni se svoje inteligencije i tekovina civilizacije i udji go i goloruk u bilo koji "izbalansiran" eco sistem i probaj da prezivis kao i ostale tvorevine prirode u tom sistemu samo na osnovu bioloskih karakteristika, mozes da jedes samo ono sto uberes i ulovis golim rukama, bez vatre, bez alata/oruzja, itd. Po tvom tvrdjenju nase bioloske superiornosti ne bi imao nikakvih problema da to realizujes i da se adaptiras na to okruzenje. Mozda ti i jesi ubedjen u to al mislim da posle moglija i tarzana to vise nikom nije poslo od ruke, pitanje bi pre bilo dal bi te nesto pojelo prvo vece ili bi treceg dana posrnuo od patogenih bakterija iz vode; ako ti treba dokaz, probaj pa javi kako je proslo i kako te je priroda izbalansirala.

Citat:
galet@world: Pa ovde je rečeno da neke čike znaju baš sve što se događa na nivou ćelije.

Opet pravis zamenu teza, samo zato sto jos nismo ovladali inzenjerskim mogucnostima da napravimo "alate" kojima bi resili uocene probleme ne znaci da nemamo dijagnosticke i eksperimentalne mogucnosti da otkrijemo STA se desava. Za mesec se znalo daleko pre nego se na isti krocilo, i sad znamo podosta o Marsu a covek jos nije sleteo na isti, po tvojoj teoriji napretka civlizacije dok se Pera astronaut ne potpise u prasinu Marsa on ko i da ne postoji i plod je religiozno pretencioznih prorocanstava. Zna se vrlo dobro koji proteini ucestvuju u misicnoj motorici i na kom biohemijskom principu se izaziva kontrakcija i opustanje misica i mi mozda ne znamo trenutno kako da sintetisemo taj protein u epruveti i kako da sagradimo bioloski identican misic ali znamo kako on izgleda i kako funkcionise cak i bez polja




Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

galet@world

Član broj: 81985
Poruke: 1076
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"21.05.2009. u 21:11 - pre 181 meseci
Citat:
mmix: Ovo ce biti interesantno.
Ako ja uzmem savrsenu gumenu loptu i u vakumu zatvorenog sistema van gravitacionih polja bacim istu...

Evo pokušaću!
Prva sila je sila tvoje ruke koja je generisana poljem sila koje je u njoj nastalo. To je aktivna sila
Ta sila je ubrzala loptu odnosno promenila inercijalno stanje lopte. Ta lopta udara u drugu loptu i
u obe lopte dolazi do pojave reaktivnih sila koje se opiru elastičnoj deformaciji lopti. Te reaktivne sile
su rezultat odbojnog polja sila koje vlada među elementarnim česticama lopti. Prva lopta je zaustavljena
inercijalnom silom druge lopte (ako su lopte, recimo, jednake) kao reaktivnom silom. Druga lopta je
dobila brzinu od prve tako što je polje odbojnih sila u obe lopte vratilo čestice lopti u prvobitan položaj
i na taj način su odbojna polja sila generisala silu pritiska na kontaktu lopti.
Ovo je gruba interpretacija događanja, ali princip je valjda jasan.
Princip delovanja polja sila je jednostavnije objasniti na nekom štapu. Ako štap pritiskamo onda će se
on skraćivati sve dok odbojno polje sila među česticama štapa ne porastu toliko da njihova rezultanta
uravnoteži naš pritisak, jer odbojno polje sila čestica raste sa smanjenjem udaljenosti među njima.
Obrnuto se dešava kod rastezanja štapa.
Citat:
Sila je svaka pojava koja telu sa masom promeni momenat, zar ne? Ili je i to diskutabilno i van naseg poimanja.

Nije van našeg poimanja jer samo i isključivo delovanjem sila može se promeniti inercijalno ili neinercijalno
stanje nekog tela.
Citat:
Opet pravis zamenu teza, samo zato sto jos nismo ovladali inzenjerskim mogucnostima da napravimo "alate" kojima bi resili uocene probleme ne znaci da nemamo dijagnosticke i eksperimentalne mogucnosti da otkrijemo STA se desava.

Priroda pravi i te probleme i "alate" k'o od šale. Ne negiram ja tehnološki napredak čovečanstva, naprotiv,
verujem da će čovek kao najsavršenije biće na Zemlji ovladati mnogim za sad nepoznatim stvarima, ali isto
tako verujem da će to biti težak i dugotrajan proces.
Citat:
Za mesec se znalo daleko pre nego se na isti krocilo, i sad znamo podosta o Marsu a covek jos nije sleteo na isti, po tvojoj teoriji napretka civlizacije dok se Pera astronaut ne potpise u prasinu Marsa on ko i da ne postoji i plod je religiozno pretencioznih prorocanstava.

Sad ti vršiš zamenu teza. Tvoje retroaktivno proročanstvo je nedokazivo jer ti "prorokuješ" šta bi se desilo u prošlosti
da nismo imali inteligenciju - pa se tvoje proročanstvo čak i odmah može staviti pod znak pitanja - jer uvek bi bilo ljudskih
jedinki koje se dobro pentraju po drveću ili koji su otporni na uzrok kuge. Kako su preživeli majmuni, gazele i t. d.?
Citat:
...mozda ne znamo trenutno kako da sintetisemo taj protein u epruveti i kako da sagradimo bioloski identican misic ali znamo kako on izgleda i kako funkcionise cak i bez polja :)

Zaboravio si da je mišić sastavljen od živih ćelija pa tvoje "identično sagrađivanje" je čista...(da ne kažem šta), a o funkcionisanju bez
polja da i ne govorimo.
 
0

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"22.05.2009. u 08:40 - pre 181 meseci
wow, al si se raspricao ...
cela tvoja "filozofija" me neodoljivo podseca na seriju kvazinaucnih dokumentaraca u kojima posmatraju ljudsko telo i pocevsi sa realnim opisima funkcionisanja ljudskog tela uvek, ali bash uvek pronalaze posledice uticaja i volje boga nada nama nesrecnicima. da citiram ovu serije " ... i ovoliko savrsenstvo ljudskog oka je ocigledan dokaz da smo mi plod bozije ljubavi, a ne neke evolucije ..."

tvoje "zive" celije koje toliko ljubomorno spominjes vec postoje, ali su takvi eksperimenti (koji proucavaju kloniranje ljudi) uglavnom zabranjeni ...

Citat:
galet@world
a nisam tražio savet nego odgovor.

A imaš li ti šta da kažeš o problemu koji još uvek nisu do kraja otkrili ni
najpoznatiji umovi sveta?
Takođe, moje obrazovanje iz ove oblasti nije važno i nije tema - to uostalom nikoga i ne
interesuje niti treba da interesuje. Ako ne znaš odgovor onda nemoj da pribegavaš već
opisanom primitivizmu koji ne kaže ništa o temi već o tebi. Pitanje je bilo:

"Ako se to zna, da li bi, recimo, bilo moguće napraviti uređaj koji bi radio na tom principu?"

hmmm sto ti samo smeta ono "kasti" ... ma nema veze

Ne znam sta si nasao primitivno u mojoj izjavi, voleo bih da ovo objasnis.
Ovaj, u biti ja te nisam ni pitao za tvoje obrazovanje, vec sam ti preporucio da proucis gradivo biologije gimnazije ili neke druge skole. Razlog za to jeste cinjenica da se ta tema tamo i obradjuje, cak je jedan od eksperimenata i prikazivanje funkcionisanja rada misica elektrostimulacijom misica zablje noge ....
Kao sto smo ti pricali, sve je to vec obradjena tema i delomicno se pokriva kloniranjem u meri u kojoj je dozvoljeno zakonima.
Jedna primer je i Doli slucaj
http://en.wikipedia.org/wiki/Dolly_the_sheep
Pa stoga probaj da malo proguglas ...

Jos jedan dodatak.
trenutno se vodi projekat mapiranja ljudskog genotipa i on je odradjen u velikoj meri. Do pre 10 godina, ovako nesto je bilo nezamislivo, ali napredak tehnologije je omogucio dosta toga.


Citat:
galet@world
... No bez obzira na sve to, ipak smatram da je moguće otkriti princip rada "živog motora" t. j. mišića i verujem da se o tome
dosta zna, ali ja konkretno nikad nisam naišao na konkretan detaljniji prikaz tog principa, pa zato pitam.
Mi konstatujemo pokret, ali nisam siguran da znamo zašto odnosno kako on nastaje.

Trazi, trazi pa ces naci
malo guglanja, malo prihvatis neki od iskazanih stavova ovde i na svasta mozes da naidjes.




Citat:
galet@world
1. Pokušaj da definišeš bilo koji od pojmova koje sam naveo.
2. Pokaži princip kojim se ostvaruje pokretanje mišića. Zašto dolazi do kontrakcije mišića?
3. Koje energetsko polje to čini - kako nastaje to polje i kako nestaje?
Nema pokreta bez aktivne sile i nema aktivne sile bez energetskog polja.
Lako je nazivati bilo šta naklapanjem ako to ničim ne pokazuješ niti dokazuješ zato što ne umeš ili
zato što ne osećaš obavezu da takvu kvalifikaciju i dokažeš.

jeste da nije meni upuceno ali ...
1. Izvini, ali jos ne vidim ni jedno jasno pitanje, temu, tezu, stabilo koje si ti do sada postavio ovde. Sva tvoja prica se vrti u mutnom sa povremenim iskakanjem par pojmova "zive celije", rad misica ...
ajde postavi jasno pitanje sta te zanima i objasni svoje stavove.
2. Osnovni udzbenik biologije. Misici se kontraktuju usred delovanja elektricnih impulsa na pojedine misice.
3. Isto kao i pod 2. mozak ili autonomno vegetativni sistem salje impulsi preko nervnog sitema odredjenom misicu.

ajde sad ti

ali nemoj samo da nastavis sa svojim lovom u mutnom i kvazinaukom.
sad samo cekam trenutak kad ces da kazes da samo bog moze da stvori zive celije i stvori zivi organizam

Sve u svemu ova digresija mi deluje jos ludje od Stabeka i negovog perpetuuma,
ali nacin dokazivanja oba korisnika je jako slican
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"22.05.2009. u 09:37 - pre 181 meseci
Citat:
galet@worldvo je gruba interpretacija događanja, ali princip je valjda jasan.
Princip delovanja polja sila je jednostavnije objasniti na nekom štapu.


Lepo si ti to objasnio ali to nije ono sto sam te pitao, akcionio-reakcione sile unutar materije lopte na mestu sudara nisu deo ovog pitanja, u svakom slucaju se te sile koje su posledica odbojnih sila na povrsini materijala ponistavaju kad se posmatra sistem dve lopte (koliko prva lopta odbija drugu toliko i druga prvu nazad) a i radi se o idealnom elasticnom sudaru (koji nema ni elasticnu deformaciju) pa je i totalno nevazan za pricu jer nas ne interesuju finalni vektori brzina na koje bi uticao fizicki sastav lopti, samo da ih ima a ima ih zbog II njutnovog zakona. I moja ruka isto nije deo problema, recimo da sam ispalio loptu iz topa, za zadatak je nevazno ko je i kako izvrsio inicijalni rad na povecanju kineticke energije prve lopte, samo je vazno da lopta IMA energiju (u ovom slucaju kineticku) pred sudar i da je sistem dve lopte pre sudara IMA pozitvan energetski bilans. Kad posamatras te dve lopte u tom zatvorenom sistemu pre i posle sudara I njutnov zakon pokazuje da je momenat pre i posle sudara isti i da je ukupna kineticka energija ista (idealni elasticni sudar) i imas cinjenicu da je na drugu loptu delovala sila koja je obavila rad na povecanju kineticke energije druge lopte "troseci" kineticku energiju prve. Tu nema nikakvog polja cije postojanje ti tvrdis a sila je veoma realna i moze se cak i iskoristiti za koristan rad (zakaci trece telo koje ima neki otpor za drugu loptu i ona ce svoju dobijenu kineticku energiju iskoristiti da pomeri trece telo u skladu sa svojim energetskim kapacitetima).
Cilj ove price je da misic radi na slicnom principu samo sto pretvara potencijalnu energiju koja se u mitohondijama uskladistila biohemijskim procesom u molekule ATP-a u kineticku energiju kosti za koju je vezan, energetski bilans je bio pozitivan pre kontrakcije misica i nema polja cija bi sila i rad povecavala energetski bilans, kad istrosis zalihe energije jednostavno se umoris dok se rezerve ne napune. I necu da ti prepricavam, ako hoces stvarno da saznas kako nervni sistem, miozini, akticini, ATP i kalcijum ucestvuju u procesu kontrakcije misica procitaj na onom linku, ako ne znas engleski evo ti i na srpskom Miozin pa prati linkove, ako neces a ti nastavi da verujes da je to neka crna magija, briga me.

Citat:
galet@world:Priroda pravi i te probleme i "alate" k'o od šale.

Da, vidim, to je bas evidentno, priroda se satre od rada da nama, njenom savrsenstvu, olaksa zivot kroz raznorazne "alate". Tebi svako dobro al pitao bih te o tome da imas neki hronicni fizioloski ometaj.

Citat:
galet@world:Sad ti vršiš zamenu teza. Tvoje retroaktivno proročanstvo je nedokazivo jer ti "prorokuješ" šta bi se desilo u prošlosti da nismo imali inteligencij

Nije to zamena teza, ti si taj koji tvrdi da smo mi savrseni, a ja tvrdim da mi nismo savrseni samo smo inteligentni (mada je i to diskutabilno) i da smo sa bioloskog i evolutivnog stanovista bez inteligencije jednostavno hrana. Ne mozes tvrditi da je inteligencija savrseni finalni proizvod evolucije bez da prihvatis da je to bio cilj evolutivnog procesa, a ako je to cilj onda kontriras samom sebi da je cilj prirode uspostavljanje ravnoteze jer ako smo ista uradili sa tom inteligencijom onda smo poremetili ravnotezu i na dobrom smo putu da zbrisemo ceo zivi svet. Ili je jedno ili je drugo, ne mozes imati oba. Majka priroda nas ne voli i stidi nas se, jbga, desava se, nemoj patiti . Bar da nam je rekla ko nam je cale

Citat:
galet@world: Zaboravio si da je mišić sastavljen od živih ćelija pa tvoje "identično sagrađivanje" je čista...(da ne kažem šta), a o funkcionisanju bez polja da i ne govorimo.

To je tvoje vidjenje problema i razmisljanje kao da je 1945-a. Mene ove stvari interesuju i gledam da se informisem i znam da smo veoma veoma blizu (sa civilizacijskog stanovista, ne bice sutra, al bice uskoro) da konstruisemo sopstvene lance DNK, da ih uposlimo na labaratorijskoj proizvodnji polipeptida koje cemo foldovati u bioloski ispravne i aktivne proteine, izmedju ostalih i miozine, itd, itd. Ta velika misterija organskog zivota vise nije misterija, samo nam nedostaju odgovarajuci alati a njih cemo napraviti. Vec imamo nekih uspeha u tome, rekombinacijom DNA u postojecim celijama proizvode se razni osnovni bioloski materijali i onaj veliki prodor koji nas ceka i koci je sto jos uvek ne znamo kako da dovoljno dobro izvedemo post-processing na polipeptidima da bi se oni dovoljno brzo i ispravno foldovali u oblik koji nama treba. Ali bice, 1945 je i ovo bila zestoka ... (da ne kazem sta )
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

galet@world

Član broj: 81985
Poruke: 1076
77.105.62.*



+3 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"22.05.2009. u 19:07 - pre 181 meseci
Citat:
Deep|Blue: cela tvoja "filozofija" me neodoljivo podseca na seriju....

Nikoga ovde ne interesuje šta tebe na šta podseća. Ovo nije tema o tebi i tvojim raspoloženjima.
Citat:
tvoje "zive" celije koje toliko ljubomorno spominjes vec postoje,

Šta hoćeš da kažeš? Ovo je zaista katastrofalna izjava. Još stari Latini su znali da se od neživog ne može stvoriti živo:
Omne vivum ex vivo!
Citat:
...ali su takvi eksperimenti (koji proucavaju kloniranje ljudi) uglavnom zabranjeni ...

Da li ti uopšte znaš šta je kloniranje? Nema kloniranja sa veštački stvorenom živom ćelijom jer takva ćelija nikad nije stvorena niti će biti.
Klonirati možeš čoveka ili ovcu, ali od njih moraš uzeti živu ćeliju.
Citat:
Izvini, ali jos ne vidim ni jedno jasno pitanje,

Ako ne vidiš onda ti ja tu ne mogu pomoći - neka ti Bog pomogne!
Citat:
2. Osnovni udzbenik biologije. Misici se kontraktuju usred delovanja elektricnih impulsa na pojedine misice.

To je samo izjava ili konstatacija, ali nije objašnjenje kako se to dešava. To je isto kao da ti nepismena baba kaže -
sinko, ako ne budeš dobro jeo nećeš imati snage.
Citat:
3. Isto kao i pod 2. mozak ili autonomno vegetativni sistem salje impulsi preko nervnog sitema odredjenom misicu.

Kako taj signal aktivira mišić, šta se dešava kad on stigne, kako se ta naredba izvršava i izaziva pokret.
Izjava mišići se kontrahuju jednaka je izjavi - čovek radi - ali ne kaže ništa o detaljima te kontrakcije.
Citat:
sad samo cekam trenutak kad ces da kazes da samo bog moze da stvori zive celije i stvori zivi organizam :)

Svako ko kaže da se iz neživog može stvoriti živo pretenduje da postane Bog, ali je ustvari velika neznalica i budala.
Citat:
Sve u svemu ova digresija mi deluje jos ludje od Stabeka i negovog perpetuuma,
ali nacin dokazivanja oba korisnika je jako slican :)

Očigledno je najluđe protivljenje ovom: Omne vivum ex vivo


Citat:
mmix: ...radi se o idealnom elasticnom sudaru (koji nema ni elasticnu deformaciju)...

Ovo je druga katastrofalna izjava. Iluzorno je posle ove izjave bilo šta objašnjavati autoru.
Citat:
To je tvoje vidjenje problema i razmisljanje kao da je 1945-a.

Čak i da je tako bolje je od tvog jer tvoje datira od pre rimskog carstva jer bi te i Latini korigovali svojom
izrekom Omne vivum ex vivo

Posle ovako katastrofalnih izjava bilo kakva rasprava s autorima je besmislena. Ja odustajem. Zabavljajte se sami!
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 60740 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.