Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"

elitemadzone.org :: MadZone :: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 60768 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sprečo
penzioner

Član broj: 27004
Poruke: 1229
92.36.222.*



+33 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"09.02.2009. u 06:10 - pre 185 meseci
Odin D. , prvo - zahvaljujem ti se na uloženom trudu. Misli su ti razložne (bez vrijeđanja, ismijavanja i podcjenjivanja). Ne razumijem se u patentne procedure i zato sam pitao da li je (pored niza neuspješnih pokušaja) moguće da je registrovana i jedana uspješna prijava "motora ge3ge". Još jednom: hvala ti na trudu i odgovoru (takav mi je odgovor trebao). Svi ostali (ismijavajući, podcjenjivački, ...) odgovori samo slikaju pisca odgovora (njegove ljudske i intelektualne kvalitete).
Pućko, stil tvog odgovora mi sugeriše da ga ne uzimam za ozbiljno, te se možemo nastaviti zezati i šaliti (na čiji god hoćeš račun, ali bez "teških" i suvišnih riječi).
Nisi pročitao da je čovjek prezentovao i snagu, iskoristivost, isplativost,...motora ge3ge. Naravno da neće prezentovati stručne sadržaje na web-u (ali je spreman da i o stručnim stvarima razgovara sa svakim dobronamjernim "pitcem").
Prototip je (pro)radio(/b]! Demonstracija je bila javna! Naravno da nema para za jedan veći objekat (ali se skupilo para za jedan ogledni primjerak).
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"09.02.2009. u 07:04 - pre 185 meseci
Meni je ovo zanimljivo. Da li su Spreco i Miroslav u stvari iste osobe ?
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"09.02.2009. u 09:01 - pre 185 meseci
Citat:
Sprečo:
Prototip je (pro)radio(/b]! Demonstracija je bila javna! Naravno da nema para za jedan veći objekat (ali se skupilo para za jedan ogledni primjerak).


Gdje i kad?
 
0

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"09.02.2009. u 10:21 - pre 185 meseci
Jedna od načina da se prepozna kad neko prodaje maglu jeste i sledeće:

1) Postoji neprijatelj (to su oni "nedobronamerni", "kapitalisti", "truli zapad", "velike korporacije", "izdajnici", "lopovi").
2) Stručni detalji o revolucionarnom izumu ne mogu se izneti zbog neprijatelja.
3) Ako si sumnjičav u vezi se revolucionarnim izumom, očigledno je da si neprijatelj ili radiš za njega.
4) Ali ako nisi neprijatelj, javi se, dogovorićemo se u četiri oka kako da mi daš pare.
 
0

Sprečo
penzioner

Član broj: 27004
Poruke: 1229
92.36.176.*



+33 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"09.02.2009. u 17:05 - pre 185 meseci
Ovo je autor patenta napisao na svojoj web stranici:
"Kad pregledate ovu stranicu, ako vas zanima tema i moj pristup problemu, pošaljite ovu adresu prijateljima širom svijeta i zamolite da urade isto.
Koliko to bude moguće, odgovoriću na ovoj stranici onima koji se jave sa stručnim pitanjem iz fizike ili perpetuum mobile tehnike."
Čovjek nije neozbiljan (niti podnosi zezanje kao ja) i nikad unaprijed ne odbijajte i najneobičnije ideje. Za sve postoji prvi put (pa i za "ne moguće").
Odgovor komandira milicije na pitanje postavljeno milicajcima na ispitu:
"Ko je napisao Gorski vijenac"?
"Moji ljudi sigurno nisu , za njih garantujem, a ispitat ćemo ko je to učinio."
Izgleda mi da su još uvijek u službi oni naši stari dobri milicajci ( te se mnogi javljaju i na ovom forumu).
Učite od P. Šupurovića ( biti čovjek i kako razmišljati).
Malo i o "svjetskoj zavjeri". Šta mislite da li bi se neko i ko suprotstavio projektu pretvaranja Sahare u plodno zemljište?!
Šta mislite kome je u interesu da se vode "kontrolisani ratovi i sukobi" u svijetu?!
Edit: Ponovo postam sliku patentne prijave: http://www.ge3ge.com/images/bih.jpg za "gravitacijski motor".
( neko ne čita kako je napisano, ili ne zna čitati).

[Ovu poruku je menjao Sprečo dana 09.02.2009. u 18:43 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"09.02.2009. u 18:28 - pre 185 meseci
Sve je to u redu, nego gdje i kad je bila ta demonstracija?
 
0

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"09.02.2009. u 19:03 - pre 185 meseci
Mozda da nas "pocastite" sa nekim Youtube linkom? Cistom sumnjam da je tako epohalni i revolucionarni patent prosao nezapazen od oka kamere...
Ali, da pogodim, sve pare ste spicili na legendarni ge3ge pa vam nije ostalo para za jedan jeftini cam-corder? Pa vam treba investitor?

P.S. Ocekujem "zivi" snimak a ne onu glupavu animaciju. Znaci da vidimo kako radi uzivo
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.adsl.beotel.net.



+4 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"09.02.2009. u 19:06 - pre 185 meseci
Jel bilo ovo?
---------
edit:
bilo je....
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"14.02.2009. u 23:59 - pre 185 meseci
Pa Spreco, sta bi sa prezentacijom? Ocemo li dobiti ikakvu informaciju o tom spektaklu? Ja bi rado platio ulaznicu za to i ne bi zalio djonova za takav dozivljaj? Zamolio bih te da me ovaj put ne uputis na Stabekov sajt, posto na njegovom sajtu nema nista o tom prototipu, a ni sam Stabek ne zna nista o tome, pa je najbolje da nam ti direktno odgovoris.
 
0

Sprečo
penzioner

Član broj: 27004
Poruke: 1229
92.36.217.*



+33 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"16.02.2009. u 04:45 - pre 185 meseci
Odin D., akcija je još u toku (Đekna još nije umrla, a ne zna se ni ka' će).
Međutim, kako sam angažovan na mnogim projektima svjetskog značaja (Ja i Obama, Ja i Marks, Ja i Putin, Ja i Ajnštajn, Ja i Štabek,.....) malo sam sputan hitnijim obavezama. Usporava me i ova zaljubljenost u svoj vlastiti lik i djelo (danima se gledam u ogledalu i divim se ..., pa neodlučnost da li da povećam broj glava ili broj nogu da nosi ovako veliku pamet).
U želji da kvalitetno udovoljim tvojoj želji , a radi se i o akciji svjetskog značaja, pokušavam obezbijediti prostor u Sava centru (da mi ne tabanaš daleko), ili u Skenderiji (rezrvna varijanta, u kojoj obezbjeđujem maksuz prevoz za tebe).
Edit: UN – Odjel za formiranje javnog mnenja me angažovao na naučnom projektu: „ Izmjena pristupa mladih informacijama i saznanjima prethodnih generacija“.
Suština projekta sastoji se u izmjeni isključivog pristupa : „Je , jeste“ ( jer se ovakav pristup pokazao štetnim po svjetski razvoj). Trebam obezbijediti izmjenu navedenog pristupa („Je“) sa pristupom: “Kao da je“ („Kao da jeste“). U tom slučaju neće se pisati: da je „veliki prasak“, već :kao da je veliki prasak“, ili „je perpetum mobile“ biće zamijenjeno „kao da je perpetum mobile“. Naravno, promjena pristupa znatno će preusmjeriti proizvodne snage u stvaralačkom i kreativnom mišljenju na prevazilaženju svjetske krize (energetske, ekonomske, političke, moralne, religijske, naučne,...) i obezbijediti bolju budućnost za čovječanstvo.



[Ovu poruku je menjao Sprečo dana 16.02.2009. u 06:13 GMT+1]
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"16.02.2009. u 10:49 - pre 184 meseci
@Spreco, za ovakve potrebe moderna civilizacija i tehnika je izmislila WC, a gdje ista nije stigla - moze i iza grma. Forum je mjesto za razmjenu misljenja i informacija, a ne takvih sadrzaja, pa te molim jos jednom da se vratis na temu i odgovoris na jednostavno pitanje koje ti je upuceno, ovako samo sam od sebe pravis znas vec sta.

 
0

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"16.02.2009. u 11:47 - pre 184 meseci
Nesto definitivno nije u redu... Zaboravio je link da stavi...
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
0

Sprečo
penzioner

Član broj: 27004
Poruke: 1229
92.36.173.*



+33 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"17.02.2009. u 07:02 - pre 184 meseci
Da, Odin D., treba koristiti grm ili WC, a ove stranice za pristojan dijalog i razmjenu mišljenja. Pročitaj ponovo razgovore (dok se ja nisam ni javio na ovu stranicu) i ocijeni sadržaj diskusija (razmjene mišljenja, dijaloga, kulturu, nivo,...).
Nema reakcije na pitanje: Šta ako je ipak patent registrovan (kako ćete komentarisati dosadašnje pisanje I. Dimkovića)?
Zatim sam sugerisao da pogledate slike patentne prijave i pitao: Da li je ovo jedan uspješan pokušaj registracije patenta, i pored mnogo neuspješnih pokušaja (na koje, također, nema "razmjene mišljenja", nema dijaloga)?
Sugerisao sam vam da za sve što vas interesuje konsultujete autora patenta ( sa mnom se možete šaliti i zezati do mile volje).
Ponovo sugerišem: pogledajte šta je navedeno pod 6. 7. 8. 9. i 10. na web stranici autora patenta "motora ge3ge".
Računajte da je ovo moja posljednja (haug, besa) na ovoj temi! Sretno!
 
0

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.236.*



+13 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"17.02.2009. u 07:43 - pre 184 meseci
Citat:
Sprečo: Pročitaj ponovo razgovore (dok se ja nisam ni javio na ovu stranicu) i ocijeni sadržaj diskusija (razmjene mišljenja, dijaloga, kulturu, nivo,...).

Postoji jedna izreka, vrlo primenjiva na komentare ovog "patenta":

Prema svecu i tropar.
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"17.02.2009. u 11:41 - pre 184 meseci
Citat:
Sprečo:
Nema reakcije na pitanje: Šta ako je ipak patent registrovan (kako ćete komentarisati dosadašnje pisanje I. Dimkovića)?
Zatim sam sugerisao da pogledate slike patentne prijave i pitao: Da li je ovo jedan uspješan pokušaj registracije patenta, i pored mnogo neuspješnih pokušaja (na koje, također, nema "razmjene mišljenja", nema dijaloga)?


Na sva tvoja pitanja uredno je odgovoreno.
1) Nema reakcije na pitanje: Šta ako je ipak patent registrovan (kako ćete komentarisati dosadašnje pisanje I. Dimkovića)?
Pretragom patentne baze je utvrdjeno da nije registrovan i da je Stabek lazljivcina, ciji je kalibar ogranicen na naivne budale, i nema potrebe za "sta ako?".
2) Zatim sam sugerisao da pogledate slike patentne prijave i pitao: Da li je ovo jedan uspješan pokušaj registracije patenta, i pored mnogo neuspješnih pokušaja?
Napisao sam ti da se pod tim brojem vodi prijava "Bouncy motora" i to samo u Australiji i da vise ne vazi. Bouncy motor nije ge3ge motor. Ne znam sta ti tu nije jasno i kakvu bi ti dalju diskusiju o tome, osim o lazljivosti M. Stabeka. Sto se tice prijave u Bosni, to se ne moze provjeriti jer im ne radi pretraga baze, pa tako s obzirom da je slagao sve drugo sto je izjavio moze se slobodno pretpostaviti da je slagao i za to, ne znam sta tebe navodi na suprotan zakljucak.

Sa druge strane ti si na svako nase pitanje (pa nek je bilo i u saljivoj formi) odgovarao zajebancijom, pa na kraju poceo i da lazes, ako nisi vec lagao od samog pocetka (sto nije iskljuceno). Dakle, sve reakcije su na svom mjestu, i jos ublazene u odnosu na ono kako zasluzujes.



Citat:
Sprečo:Računajte da je ovo moja posljednja (haug, besa) na ovoj temi!


Nek je slava Alahu!
 
0

galet@world

Član broj: 81985
Poruke: 1076
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"19.05.2009. u 10:28 - pre 181 meseci
Ovde je napisano mnogo gluposti i pokazano još više primitivizma koji se ogleda u ličnim
verbalnim obračunima, a ne odnose se na temu.
Perpetuum mobile nije moguće napraviti zato što je on već tu i funkcioniše oduvek i
funkcionisaće zauvek. Energija se ne može ni utrošiti niti stvoriti - ona samo prelazi iz
jednog oblika u drugi. Tu transformaciju ljudi usmeravaju i koriste je za svoje potrebe.
Ne može se stvoriti nova energija odnosno povećati energetski bilans. Ljudi ne mogu
stvoriti baš ništa. Sve bitni elementi nisu stvoreni već postoje oduvek. Ljudi mogu samo
da utiču na prelazak energije iz jednog oblika u drugi koji menja oblik i raspodelu
materije kombinujući uslove koji daju željeni ali mogući proizvod. Sva energija je opet
tu i ni jedan jedini delić te energije nije "utrošen".
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"19.05.2009. u 10:34 - pre 181 meseci
Citat:
Sva energija je opet tu i ni jedan jedini delić te energije nije "utrošen".


Samo sto se smanjuje kolicina energije sa kojom se moze vrsiti koristan rad ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

galet@world

Član broj: 81985
Poruke: 1076
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"19.05.2009. u 11:33 - pre 181 meseci

To je tačno, ali sa ljudskog stanovišta. Transformacija energije je izuzetno složena pojava pogotovu u
živim bićima i formiranju raznih jedinjena i oblika. Čovek se nije ni izdaleka približio savršenstvu manipulisanja
energijom na način kako to čini priroda. Na primer nema tako savršene bešumne mašine koja potencijalnu
energiju mišića pretvara u pokret. Na koji način ta mašina radi? Odgovor da se to dešava pod dejstvom
signala poslatog iz mozga i koji uzrokuje bubrenje mišića u jednom smeru i skraćivanje u drugom - daleko je
od suštinskog objašnjenja konkretnog principa transformacije energije u živom organizmu.
No, ovo ne spada u ovu temu ili ako i spada možda bi ipak bilo bolje otvoriti novu temu pod nazivom recimo:
"Transformacija energije".
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
195.178.53.*



+4 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"19.05.2009. u 11:37 - pre 181 meseci
Citat:

To je tačno, ali sa ljudskog stanovišta.


Energiju koristimo sa ljudskog stanovista.

Citat:

Na koji način ta mašina radi? Odgovor da se to dešava pod dejstvom
signala poslatog iz mozga i koji uzrokuje bubrenje mišića u jednom smeru i skraćivanje u drugom - daleko je
od suštinskog objašnjenja konkretnog principa transformacije energije u živom organizmu.


Mislim da smo o ovome ucili u srednjoj skoli :)
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"19.05.2009. u 11:43 - pre 181 meseci
Citat:

daleko je od suštinskog objašnjenja konkretnog principa transformacije energije u živom organizmu.


Dobro se secam adenozin-3-fosfata i lekcija na temu procesa transformacije energije u zivim celijama, ako me pamcenje drzi to je bio 1-vi razred gimnazije ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Miroslav Štabek - patent ge3ge - prirodni "perpetum mobile"
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 60768 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.