Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cementna kosuljica - moze li ovako ??!

elitemadzone.org :: TechZone :: Cementna kosuljica - moze li ovako ??!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 42340 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Cementna kosuljica - moze li ovako ??!14.11.2008. u 19:11 - pre 187 meseci
Citat:
Java Beograd:
- Za armaturu ide već napravljena mreža, često je možeš videti da se koristi za pravljenje ograde oko nekog gradilišta. Mislim da je to od 4 mm gvožđa. (Ili beše 6, 'bem li ga?)

4mm ide mrezica, a preko kosuljice obavezno kondor da bi bilo sve po PSu...

Nije neki problem sto el. instalacija nije po zidu, jedino moze biti problem ako zelis da napravis neke naknadne izmene na el. instalaciji.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Cementna kosuljica - moze li ovako ??!14.11.2008. u 20:22 - pre 187 meseci
Hvala Bakara ,

merio sam visinu buzira tj ovih grkljan creva i oko 2,5 cm su ,sto znaci da za prvi sloj sa ukrajanjem moram 3 cm stirodyr a drugi sloj 2 cm .

Da li posle kosuljice moze da ide ona draminova masa za samonivelaciju..cisto da bude sve idealno ravno?
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Cementna kosuljica - moze li ovako ??!14.11.2008. u 21:09 - pre 187 meseci
Ako stavljas parket ne mora da bude idealno ravno...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Cementna kosuljica - moze li ovako ??!14.11.2008. u 21:14 - pre 187 meseci
Heh , a ja bas mislio da bi zbog parketa trebalo da odradim ovo... :-)

Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.78.*



+86 Profil

icon Re: Cementna kosuljica - moze li ovako ??!14.11.2008. u 21:43 - pre 187 meseci
ravnanje poda ne moze da skodi ali ako ti urade kosuljicu kako treba nemas potrebe za dodatnim ravnanjem.
i nemoj da odustajes od stavljanja cevi u pod.
pozdrav.
genije.
 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Cementna kosuljica - moze li ovako ??!15.11.2008. u 11:09 - pre 187 meseci
Ja sam pogrsno napisao stirodyr,mislio sam na ovo : http://www.austrotherm.com/aus...u/main6/sub2/17995/index.shtml

Zvučna izolacija gazišta

Buka predstavlja sve veće opterećenje životne sredine. Kao izolacioni sloj odlične zvučne izolacije već decenijama se dokazuju bele, elastične Austrotherm ploče EPS® T 650 ili Austrotherm EPS® T 1000 – one su jedno delotvorno i ekonomično rešenje za obezbeđivanje adekvatne zvučne izolacije gazišta.

Austrothermovim pločama za zvučnu izolaciju gazišta dobijate četiri prednosti u jednoj izolacionoj ploči:

* zadovoljavajuću zvučnu izolaciju gazišta
* poboljšanu zvučnu izolaciju od prodora buke kroz vazduh
* odličnu toplotnu izolaciju
* minimalnu stišljivost


Detaljnije o proizvodima:
Austrotherm EPS® T 650 – PLOČE ZA ZVUČNU IZOLACIJU GAZIŠTA
Austrotherm EPS® T 1000 – PLOČE ZA ZVUČNU IZOLACIJU GAZIŠTA
Austrotherm PE - ivične trake

Zvučna izolacija gazišta ispod parketa: Može da se postigne i Austrothermovom PE 25 penastom folijom. Ovaj proizvod nudi jednostavu obradu bez prašine i pogodan je za suvu izgradnju, u gotovim delovima gradnje, kod ravnog krova, u mokrim prostorijama i kod sanacija starih građevina. Moguća je, bez ikakvih problema, i kombinacija sa podnim grejanjem.

Austrotherm PE 25 penaste folije mogu se primenjivati i kao razdvojni i glatki sloj izmedju košuljice i “sirove” tavanice (ploče odrađene samo u “grubim” radovima).

U slučajevima kratkog vremena gradnje može nakon završetka radova doći do pojave vlage iz građevine – što bi moglo da ima kao posledicu stvaranje buđi. Kao blokada vodene pare preporučuje se primena Austrotherm PE 3/200 sa jednostrano kaširanom PE-folijom sa ispustom i lepljivim trakama ispod poda od parketa i laminata.
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
212.200.68.*



+10242 Profil

icon Re: Cementna kosuljica - moze li ovako ??!17.11.2008. u 10:15 - pre 187 meseci
Citat:
Hattalasat:Da li posle kosuljice moze da ide ona draminova masa za samonivelaciju, cisto da bude sve idealno ravno?

Ma jok. Ako se uradi nivelacija, i ravnanje onda je sve već idealno ravno. I još kad se odradi "helikopterom" !
Mislim, pazi, termin "idealno ravno" u građevinskoj terminologiji se ipak malo razlikuje od "idealno ravno" u mašinskom inženjerstvu !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Cementna kosuljica - moze li ovako ??!17.11.2008. u 14:13 - pre 187 meseci
Mislio sam "idealno ravno " u smislu da kad namontiram sobna vrata zazor izmedju parketa i donje ivice vrata bude jednak celom sirinom vrata.A ne da mi na strani gde je kvaka bude 2 cm lufta a gde su sarke da udara u parket kada otvorim sirom vrata....imam takav slucaj na prvom spratu pa.... grrrrr
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Cementna kosuljica - moze li ovako ??!04.12.2008. u 14:54 - pre 186 meseci
pa ne mozes tako
to ti vec ovisi od stolara koji bude ugradjivao vrata.

sto se tice ravnanja,
mozes da odradis test i pitas majstore da li treba ...
ako treba znaci da nece dobro odraditi kosuljucu
jer ako se ona odradi dobro, zbilja nema potrebe za dodatnim ravnanjem.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Cementna kosuljica - moze li ovako ??!04.12.2008. u 17:27 - pre 186 meseci
Libelu od 3m sam spremio i cekam prolece :-)
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Cementna kosuljica - moze li ovako ??!04.12.2008. u 20:01 - pre 186 meseci
Hehe , pa dobro , a majstor sto ti radio elektricne instalacije svaka mu cast :) Bemti take murdare , bilo mu lakse da vuce kablovi na pod , ja sam radio dosta instalacija , ali ovo nisam vido , samo moze kad ce negde da bude uzdignuti pod

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

arslan
vranje

Član broj: 71320
Poruke: 26
212.200.96.*



Profil

icon Re: Cementna kosuljica - moze li ovako ??!05.12.2008. u 11:23 - pre 186 meseci
"Hattalasat" sve sto si uradio na kuci je odlicno! U svetu se vec odavno radi podna instalacija i ima mnoge prednosti (ne moze se nikad desiti da nabijes ekser u instalaciju, manje kablova, nema stemovanja...). Ako se kod nas radi, kako se radi, ne znaci da je i najbolje. Cevi za radijatore provlaci kroz pod i ne bakarne vec plasticne i tu imas mnoge prednosti, a zbog pucanja ne brini.
Ja sam pod radio "helikopterom" i odusevljen sam kvalitetom podloge (slike cu staviti veceras). Ne brini za cevi to ce ti sve odraditi firma koja ti radi pod (ukrojice stiropor po cevima i izvrsice nivelaciju). Sa strane obavezno distancer od 1cm zbog kasnijeg sirenja podloge, a ne izolacije kako neko rece. Inace kada ispod glazure ide stiropor onda je debljina glazure najmanje 5cm.

Pozdrav i samo napred!
_______
Kao sto obecah danas! Hard mi je otisao, a samo sam ove slike spasio. Sustina nije u "helikopteru" koji samo glaca glazuru, vec u masini koja mesa tu glazuru, maltene na suvo. U smesu se dodaje plasticna masa koja dodatno armira glazuru.


[Ovu poruku je menjao arslan dana 05.12.2008. u 21:14 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Cementna kosuljica - moze li ovako ??!05.12.2008. u 12:35 - pre 186 meseci
Pozdrav arslane,

Rubne trake sam vec uzeo i T650 Austrothermov za udarnu buku . Stirpor sam uzeo u dve debljine : 3 i 2 cm . Trojku da ,zbog debljine grkljan creva, ukrojim oko kablova i napravim prvi sloj celom povrsinom i dvojku da polozim preko da dobijem ravnu povrsinu kao da sam koristio odmah 5 cm u komadu.
Preko foliju pa armaturu pa preko nje pex cevi i onda kosuljica oko 5-6 cm .
Veceras bi trebao da dodje covek iz firme za grejanje pa cu videti sta on kaze....

Cekam da vidim tvoj "helikopterski" rad :-D

pozzz
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Cementna kosuljica - moze li ovako ??!06.12.2008. u 11:28 - pre 186 meseci
Uuuuu pa ovo izgleda kao staklo :-)

Kako su ubacivali beton u prostoriju ? Predpostavljam da je to masinom sa slike 3 ?
Da li majstor prvo ravnjacom,ili kako se zove, prvo rasporedi beton i nivelise pa onda zagladi helikopterom ili se rasporedi masa do obelezenog nivoa na zidu ( ona nivelacija vagresom ) i onda se helikopterom izravnja i to je to ?

Inace za ove rubne trake do zida ,mislio sam da idu i izmedju stiropora i zida a ne samo kosuljice i zida ?

pozdrav

edited : tek sam sad video da si dodao tekst o masini koja mesa beton...
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Cementna kosuljica - moze li ovako ??!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 42340 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.