Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nasilje u skolama

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u skolama

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 21179 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zlatibor82
zlatibor
Serbia brale......

Član broj: 33032
Poruke: 212
*.adsl-3.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Nasilje u skolama15.11.2008. u 13:29 - pre 187 meseci
muČile i tukle
Na trominutnom snimku na internetu vidi se kako učenice negotinske OŠ „Vera Radosavljević“vređaju i besomučno biju vršnjakinju

NEGOTIN - Video-snimci nasilja školaraca u Negotinu preplavili su ovih dana i internet. Negotinsku javnost posebno je uznemirio snimak koji je na popularnom internet sajtu Jutjub bio prekjuče postavljen i na kome se jasno vidi kako tri devojčice, uz vređanje, besomučno tuku četvrtu. Devojčica kleči pored zida, dok je drugarice nemilice udaraju. Kako saznajemo, radi se o učenicama Osnovne škole „Vera Radosavljević“, snimak traje tri minuta i posle nekoliko sati skinut je sa ovog internet sajta. Na drugom snimku iz Negotina koji je juče ujutru postavljen na Jutjub tuku se dve učenice Tehničke škole.

Kako nezvanično saznajemo, tuča u kojoj su učestvovale učenice Osnovne škole „Vera Radosavljević“ dogodila se na početku školske godine, tačnije 8. septembra, ali je video-zapis postavljen na internet tek prekjuče. Snimak je načinio školski drug devojčica koje su učestvovale u tuči, ali se ne zna ko je klip postavio na internet. Protiv jedne devojčice koja se tretira kao mlađi maloletnik - koja je učestvovala u tuči školske drugarice koja je zadobila lake telesne povrede - u Okružnom tužilaštvu u Negotinu sudiji za maloletnike stavljen je zahtev za pripravni postupak zbog osnovane sumnje da je počinila krivično delo nanošenja lake telesne povrede. Protiv druge dve devojčice koje su mlađe od 14 godina i koje se tretiraju kao deca naložene su mere Centru za socijalni rad, koji će pratiti njihovo ponašanje. Devojčici mlađoj maloletnici sudija za maloletnike može izreći ukor ili naložiti mere pojačanog nadzora od strane roditelja ili Centra za socijalni rad.

Tri devojčice su tog dana dva puta pretukle svoju školsku drugaricu, i to prvi put kod Veterinarske stanice u Negotinu, a drugi put u dvorištu Doma za nezbrinutu decu „Stanko Paunović“. Devojčica je pretučena jer je navodno ogovarala svoje drugarice.

Direktor OŠ „Vera Radosavljević“ Dejan Kojčinović kaže da su za ovaj slučaj odgovornost preuzeli svi akteri događaja, da je u školi mirno i da nema ponovnih pojava nasilja među učenicima.

- Naša škola je jedna od malobrojnih u Srbiji koja je pre godinu i po dana uključena u Unicefov projekat „Bez nasilja u školama“. Počeli smo otvoreno da razgovaramo o ovom problemu i uspeli da uključimo sve faktore, posebno roditelje. Mislim da nije samo problem porast nasilja u školama, već vidovi u kojima se ono ispoljava. Učenice koje su tukle svoju školsku drugaricu ostaće u ovoj školi, jer nema potrebe posezati za nekim drakonskim merama, ali će biti pod budnim nadzorom - kaže direktor Kojčinović.

Kako kaže Kojčinović, nasilje je posebno izraženo među devojčicama, a daleko manje među dečacima. Inače, osim povećanog nasilja u školama, u Negotinu je u porastu i maloletnička delinkvencija. Kako nezvanično saznajemo, od prijavljenih krivičnih dela u ovoj godini čak polovinu su izvršili maloletnici, odnosno deca mlađa od 14 godina.


izvor Kurir

http://www.kurir-info.rs/clana...urir-14-11-2008/mucile-i-tukle

i link sa detaljnim objasnjenjem sta se desilo

http://tristacuda.blogspot.com...-tue-uenica-osnovnih-kola.html
 
Odgovor na temu

zlatibor82
zlatibor
Serbia brale......

Član broj: 33032
Poruke: 212
*.adsl-3.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Nasilje u skolama15.11.2008. u 13:30 - pre 187 meseci
Da se razumemo u oduvek je u skolama bilo nasilja nekad vise nekad manje, sve u svemu u zavisnosti od same skole...
Od uvek je bilo i nasilja i svega i svacega, uvke je bio neki mangup koji je zeleo da se istice pred svima, pocnite prisecanjem na vase skolske dane, samo sto pre deca nisu imala kamere i multimedijalne telefone sa kojima su to mogli da zabeleze, ja sam inace iz negotina, i mogu vam reci iskreno da je ovo samo jedan mali deo desavanja po skolama, u 99 odsto slucaja javnost i nezna o takvim dogadjajima... sve dok neko ne snimi (kao sto je ovo slucaj)

da bi se ovaj problem resio ne postoji neko univerzalno resenje, vec je slucaj od slucaja u pitanju, kazu da disciplinske mere ne bi uticale na ovako nesto ja se sa tim ne bi slozio. Sami roditelji su u 99.99 odsto slucaja krivi jer su i previse zauzeti i preobukirani svojim nekim poslovima i ne obracaju paznju na dete, mislim na to s kim se druzi do kada izlazi i svemu tome slicnom... zar je logicno da dete od 13-14 god. izlazi sa drugarima il drugaricama do 3h posle ponoci... naravno da nije... ja sam vise za tu soluciju da se roditelji nekako kazne il da se sami oni pozovu na neki vid odgovornosti...

Brat bratu postoje savetovalista postaje razni vidovi socijalnih organizacija, postoji sve i svasta ali najgora je stvar u tome sto niko ne radi svoji posao kako valja, svi ocekuju da ce sve to proci i da ce se zaboraviti sve do sledeceg slucaja... kao sto i neko rece bolje je sve ovo spreciti na vreme nego kasnije da se cesamo tamo gde nas ne svrbi, i razmisljamo ipak nismo to tako trebali trebali smo drugacije....

Ako mene pitate ja sam vise za to da se sankcionise na neki nacin izlazak i da se uvede rigoroznija kontrola, jer sta ce dete od 13 - 15 godina u gradu do 3h... neka se njihovi roditelji upute u neko savetovaliste, i videcete da ce se sve to smanjiti... Jer nema gore kazne nego kada vam sam roditelj odredi.... Previse slobode je dopusteno, ali sta dete od 13 godina moze da zna... znam da nije u skladu sa evropom ali ta evropa ce nas do kraja i unistiti....


Mozda sam se malo razlajao i sve ali stojim iza svega sto sam rekao....
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
79.101.235.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Nasilje u skolama15.11.2008. u 15:39 - pre 187 meseci
Ma jesi li ti uopste procitao na ovim linkovima o cemu se tu radi?!? Nije tu u pitanju disciplina nevaspitanih devojcica nego nesto mnogo gore.

Citat:
Najupečatljiviji su, ipak, komentari iz kojih se čuje da je predmet svađe niska cena seksualnih usluga koju je, navodno, naplatila žrtva. Ako je verovati njihovim komentarima, devojčica koja je dobila batine ugovorila je seksualne usluge u jednom selu kraj Negotina sa jednom mušterijom, a i ispostavilo se da ih je bilo trojica.
- Jesi li normalna! Zar hoćeš u ovim godinama da se j.... za 1.000 dinara! Idi bolje u Beograd, pa puši za 100 dinara! - čuje se sa snimka.

Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Nasilje u skolama15.11.2008. u 15:44 - pre 187 meseci
Citat:
Da se razumemo u oduvek je u skolama bilo nasilja nekad vise nekad manje, sve u svemu u zavisnosti od same skole...

Bilo je, ali je problem što se nasilje u školama i dan danas smatra "normalnim" ("ma, deca su to", jel?) i svi okreću glavu sve dok tako nešto ne završi na YouTube-u ili u Kuriru - kada se zaista vidi na šta liči oduzimanje osnovnog ljudskog dostojanstva nekoj osobi. Ali ovo što se spominje u drugom linku što si dao je grozota, pod uslovom da je tačno! Zaista za ne poverovati... U tim godinama, krivi su roditelji, koje očigledno zabole za vaspitanje njihovog savršenog čeda, mada ni sama škola ne može da opere ruke od ovoga, koliko god to želeli!

Inače, kod mene u srednjoj školi smo imali jednog školskog policajca, koji je bio posebno obučen za ispijanje kafe i zafrkavanje osoblja za sanitarne poslove... Jednog lepog snežnog dana, kroz prozor gledam kako neki lik ulazi u školu sa A0 hamer papirom (sa nekim radom iz TCR-a, ili šta već...), kad počne gruvanje grudvama od strane okolnih kretena koji su izašli na dvorište da popuše koju. U trenutku su se stvorile one grudve veličine glave koje su letele na tog tipa sa razdaljine od 2m - sve iz "fore" - a sve je to gledao isti taj školski policajac i smeškao se k'o lud na brašno... Uglavnom, ako nije u stanju da zaštiti nekog učenika i mrtvo parče papira u njegovoj ruci od nekih idiota, ne vidim ni zašto bi ga se ticali ostali sitni problemi tipa prostitucija, narkotici, nasillje itd. kada mu svakako leže plata svakog meseca? Bolesno...
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Nasilje u skolama15.11.2008. u 16:18 - pre 187 meseci
znaci ova sto je dobila batine je za slobodno formiranje cena i zdravu trzisnu utakmicu, a ove tri sto su je tukle, su protiv.
eto ti sad.
... al' nema veze, sve ce to trziste regulisati.
ovim trima bi mozda trebalo zabraniti da posle upisuju ekonomsku skolu.
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.137.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Nasilje u skolama15.11.2008. u 16:19 - pre 187 meseci
Ljudi pa ovo nije nasilje u skoli, vec seksualno zlostavljanje.... a onda obracunavanje e sad ako se dogodilo u skoli nije to samo nasilje u skoli vec seksualno sllostavljanje a onda tek nasilje. Ovde ne moze pomoci milicajac koji ispija kafu i sl. A sad i to da ako je on skolski policajac pa ni on covek ne moze da desetak sati drezdi bez popijene kafe..... znaci i on je covek od krvi i mesa nije "univerzalni vojnik" . Sto se tice lokacije, pa vlaski kraj je poznat po seksualnim uslugama za jeftine pare, ja sam iz Zajecar na 40Km od negotina i znam to.....
Sto se tice nasilja u skolama to se moze spreciti kamerama, video nadzorom, dezurnim profesorima na odmorima, vaspitno disciplinskim kaznama i sl.... npr u Teh.skoli u Zajecaru vazi pravilo jedna tuca u skoli i ides da kupis ispisnicu oja kosta 2dinara i letis iz skole, prosle godine je bio jedan takav slucaj....mada bilo ih je i vise od jednog.....
a ovo sto neko rece bio je toga uvek ail se sad javno zna za to zbog multimedijalnih urejdaja, to je apsolutno tacno, stoga edukjtu decu od malena za nesto sto je dobro i lepo, a + i korisno a ne za ove novokomponovane crtne filmove digimoni,pokemoni, teletabisi i sl.....sundjer bob.....i za ove jugi karte......Vec ih edukujte za nesto sto je normalno, sta ce detetu do 7-8 razreda mobilni telefon, digitalni foto aparat, motor, lap top.....dovoljan mu je kuci kompjuter i to je sve....i sta ce sad da nosi mobilni u skoli pa da se igra njime i sl..... znaci samo malo korigovanja u vaspitanju i svima lepo....sad malo dece boji bojanke, gleda toma i dzerija i ide na spavanje u 8-9 sati uvece. Sad je moda simsonovi, pokemoni , sundjer bob, pa onda pored toga jos i sveska sa tim likom, pa ranac, pa majca ....pa da ide u krevet posle filma na pinku znaci oko 23-00h pa da izvoljeva, pa mu dajte jos i 200RSD u skoli za uzinu i sve lepo, dete ne trazi nista, a vi roditelji voljno. E tu j greska, znaci od malena kad dete postane bahato kasnije je buntovnik i ako jos ima lose drustvo pa moze doci do mafije, droge, siledije ili klptomana.....znaci samo isprvna edukacija od rodjenja do srednje skole.... sad vecina dece zna ko su zvezde granda i ko je svarceneger nego ko je paja patak, i ko je Sv. Sava, Vuk Karadzic i sl..... Ima dobrih naucnh filmova za decu koje su radili BBC,Nacional geography, Discovery, onda ima milion enciklopedija i knjiga za decu....Neko ce reci pa nije to tema, JESTE odatle sve potekne a kasnije se lupaju roditelji u glavu.....kupe detedu motor koje nije jos zrelo da razmisli sta znaci znak STOP pa kad se negde ubije i razleti po ulici onda kuku jao.....bio dobar.....a ovamo vozi 100 km/h.

Jos jednom apel na sve roditelje :
Svojoj deci kupitew ono sto je normalno znaci od igracaka im ne trebaju one kineske igracke sa melodijama i sl... nego neke ormalne barbike, kolca i sl. Od filmova dok su deca mala do 13 godina samo dokumentarci BBS, Nacionalgeograpfy,Discovery, ili crtani filmovi volta diznija..... od knjiga sve sem ove sexy literature koja je napisana za one matore koji ne mogu vise nista sa svojim polnim organom nego da citaju knjige erotike.... a drustvo i sl. vidite sami da li je to za vase dete tobro ili ne. Odatle sve pocinje, jel se gvozdje kuje dok je vruce. I jos nesto sve sto je zaraza kao te karte jugi onda sundjer bob crtani film i likovi istih na sveskama i rancevima deci odvlace paznju, smanjuju intalegenciju i moc zapazanja.... znaci ako iko razume ovo shvatice zasto je to dobro inace ja imam 18god. ako nekog bas zanima.....

GVOZDJE SE KUJE DOK JE VRUCE zapamtite
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.137.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Nasilje u skolama15.11.2008. u 16:28 - pre 187 meseci
Citat:
mrle 011: ovim trima bi mozda trebalo zabraniti da posle upisuju ekonomsku skolu.


Cekaj druze ti sad ako stvarno zbiljno ovako msilis, onda lupas malo gluposti. Znas rec je o maloletnicama. Znaci ne mozes ti maloletnika osudjivati na takve kazne da mu zbo jedng ispada upropastis buducnost, zelju za zivljenjem i karijeru. Znaci ne moze neko nekome zabraniti upisivanje odredene skole zbog ispada. Sta ako su one nagovorene i placene od strane drugih, decu nije tesko nagovoriti a bilo sta. Mozda jdenostavno je to nagovor od strane nekih n lica.
Ti bi njima zabranio upisivanje ekonomske skole i sta onda onda sve naopacke, ako, a jeste tako, da bi vecina devojcica volela da upise ekonomsku skolu, sta onda, izazoves zbog jednog incidenta koji daleko od toga da je mali, izazoves jos vece incidente u buducnosti.
Gledano po tebi znaci kad fudbaler dobije crveni karton zbog tuce, treba ga izbaciti zauvek iz sveta fudbala.
Ako covek nekad ima udes i nekog povredi treba ga zauvek iskljuciti iz saobracaja.
Ako neko nekad nesto ukrade treba ga ubiti a.
Pa aj razmisli sta si napisao molim te i demantuj me ako mislis da si u pravu oko ove recenice. lupas gluposti. Stavi se u poziciju da je to uradelo tvoje dete i da mu neko zabrani pravo na skolovanje svega sem masinstva i obrade metala, i sta ce upises cerku da bude metalostrugar ili automehanicar, ili je neces poslati u skolu pa da ostane nepismena. Sad si me iznervirao LUPAS GLUPOSTI ako si ozbiljno mislio a mislim da jesi ! ! !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

zlatibor82
zlatibor
Serbia brale......

Član broj: 33032
Poruke: 212
*.adsl-3.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Nasilje u skolama15.11.2008. u 16:53 - pre 187 meseci
Ma ja jesam procitao o cemu se zapravo radi sto je jos gore video sam kod neki drugova taj video snmak, uglavnom to je crna stvarnost...

Decu je lako nagovoriti na bilo sta al najgore u svemu je sto se protiv tih sto bas nagovaraju decu nista ne preduzima obicno su to ljudi koji su vrlo zasticeni i za takve mi pada samo jedna jedina kazna na pamet a to nije zatvor...


posto je neko pomenuo skolskog policajca taj program je vrlo kratko ziveo, i ostao je kao ne efikasan a zasto jer ljudi koji su trebali da obavljaju taj posao nisu ga radeli kako treba...
nikada bar slucajeve koje ja znam nisu imali nikakvu kontrolu cak sta vise nisu ni odlazili na svoji posao...

neko je takodje pomenuo u vezi roditelja da daju jos 200 rs i mirna im glava... upravo tako ovaj kraj je i te kako poznat po takozvanim bogatasima, koji misle da se svaki problem resava parama...

podjite od sebe kada bi vas recimo sud osudio da idete 3 puta nedeljno u neku socijalnu ustanovu na razgovor i sve to sami morate da platite jer niste kako treba vaspitali dete dal bi posle toga vodili racuna sta vam radi dete...
 
Odgovor na temu

zlatibor82
zlatibor
Serbia brale......

Član broj: 33032
Poruke: 212
*.adsl-3.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Nasilje u skolama15.11.2008. u 17:04 - pre 187 meseci
Koliko sam ja shvatio Mrle je to sve mislio ironicki....

Al mislim da je ovo daleko od ironije i da bi stvarno trebali svi da se priupitaju u vezi ovog problema,,,,,

Na kraju krajeva deca ce vam i takva biti kakva i sama rastu i u kakvom okruzenju....
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.137.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Nasilje u skolama15.11.2008. u 18:35 - pre 187 meseci
zlatibor82 me je u potpunosti shvatio, nadam se da i ostali shvatate sta sam hteo da kazem onoliko dugackim postom ! ! !
Najgora stvar je to sto ti roditelji koji sve resavaju parama sami ne vide gde grese dok im se to isto ne obije o glavu i vrati kao bumerang. Inace oko ovih sto nagovaraju maloletnike na te styvari za njih opet nije smrtna kazna ali zatvor itekako jeste vaspitna mera za njih. Inace sto se tice policajca, pa on nije nista tu, nema nikakav autoritet, vis ga se plase oni sto voze bez dozvole motore u skolu nego oni sto diluju drogu ! ! !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nasilje u skolama15.11.2008. u 20:54 - pre 187 meseci
Citat:
 Na drugom snimku iz Negotina koji je juče ujutru postavljen na Jutjub tuku se dve učenice Tehničke škole....
problem što se nasilje u školama i dan danas smatra "normalnim" ("ma, deca su to", jel?)...
u Zajecaru vazi pravilo jedna tuca u skoli i ides da kupis ispisnicu oja kosta 2dinara i letis iz skole

Cekajte, nesto sam propustio, sta ovde ima lose? Mi smo se u osnovnoj skoli tukli svakodnevno, ali to su bile fer i sportske tuce. Ako je tuca na obostrano zadovoljstvo, onda ne vidim zasto bi bila problematicna i kaznjiva?


Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.137.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Nasilje u skolama15.11.2008. u 23:18 - pre 187 meseci
Ko je taj sto kaci te snimke na youtube ? ja bi licno prvo njega kaznio sto siri losu poruku svetu o Srpskoj naciji, ko je taj pametnjakovic, ima nes jedva par miliona a izgleda sve sami pametnjakovici, naso se neko da kaci takav snimak, bravo za toga. Neka ga je sramota samog sebe sto je to uradio. Ako je neko od novinara to objavio OK to je njihov posao ali u novinama, a ne na javnim stranim sajtovima u video obliku, nzaci taj sto je to objavio poseduije snimak, odakle mu, jel ga on napravio ? Ako ga je napravio onda je maloletan pa zasto to neko ne skine sa youtuba....tu je problem naseg drustva sto em neznamo stvari osnovne kulture kao sto malopre videh na TVu klinca koji nezna kad je bio Kosovski boj, em smo nekulturni, em neznamo svoju istoriju, em se tucemo i zlostavljamo kao ajgori monstrumi i kao vrhunac time se hvalimo, e na youtube, kola je gledanost koliko je rejtovan snimak a ? Sram bilo nasu vladu i drzavu kad takve snimke ne uklanja sa takvih sajtova i kad pre svega ne preuzima nista u edukovanju te dece.
A ti sto si se u osnovnoj tuko, pa lep primer dajes mladjima jako lepo od tebe, edukacija samo tako, jos opisi i zanimljive delove iz tih tuca i super. Pa bices i ti sutra roditlj a mozda si i sad, pa jel bi voleo da neko tvoje dete tusei snima ga i kaci na youtube i onda siri link a ? I ko ovde prica o tucama koje su obostrano zadovoljstvo, nije to tema malo ste skrnuli a ?
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
79.101.210.*



Profil

icon Re: Nasilje u skolama15.11.2008. u 23:51 - pre 187 meseci
Šta se iščuđujete što se klinka pustila u promet sa 13 godina, i što je to njen ortak zakačio na Net?
Pa omladina je generalno katastrofa i svake godine je sve gore i gore. Ko zna za koju godinu možda će i makroi raditi po školama. Sve je to odraz našeg društva, vlasti i poremećenog sistema vrednosti.
Ta šupljoglava klinka gleda ribe sa napucanim sisama u skupim krpicama koje u mozgu imaju surutku i koje se sa krimosima i biznismenima vucaraju po kafićima i klubovima. Plus kod kuće je bombarduju na TVu sa emisijam poput Velikog Brata, Zvezda Granda i sl. keva joj šljaka u kiosku svaki dan po 10h za 200 ojra mesečno, ćale joj ne prima platu u državnom preduzeću i sve pare koje dobije potroši na cirku sa ortacima isped lokalne prodavnice, u školi su joj sve drugarice i 'fazonu', i vi očekujete od nje da se trudi, uči, bude dobra devojčica i da krene da se jeb* kada se uda. Pa u kojoj basni vi živite !!!
Mene samo čudi da su joj ti likovi dali soma dinara, jer verujem da bi pristala i za 500 :-)
Dakle nemojte da se isčuđujete, ovo je samo vrh ledenog brega.

P.S. A ja sam se čudio što su prikazivali zamućeni snimak bez zvuka. Btw jer ima neko link ka tom snimku pošto nigde ne mogu da ga nađem, jer su ga ovi papci na YouTube-u obrisali !
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

GEAR1902

Član broj: 197794
Poruke: 26
77.46.182.*



Profil

icon Re: Nasilje u skolama16.11.2008. u 01:02 - pre 187 meseci
Jako tuzno ali itekako realno...
Code:
http://www.youtube.com/results?search_query=nasilje+u+skoli&search_type=&aq=0&oq=nasil
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Mitrović Srđan
Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Nasilje u skolama16.11.2008. u 08:10 - pre 187 meseci
UU ima ekstra snimaka :)
God bless YouTube
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Nasilje u skolama16.11.2008. u 11:50 - pre 187 meseci
Takvih koji maltretiraju druge svuda ima . E sad, problem je što taj što to radi zna da neće trpeti nikakve posledice za svoje postupke. Njemu odlazak na razgovor kod pedagoga na primer, ne znači ama baš ništa. Moje mišljenje je da takve treba izbaciti iz normalnog odeljenja da ne bi ometali ostalu populaciju učenika, ako već ne mogu da problem reše oni koji za to primaju platu. Nekada se to učini tako što se prebaci u neku drugu školu, što ne rešava problem već ga samo prebacuje na drugo mesto i na druge ljude. Možda je rešenje pravljenje nekakvih specijalnih odeljenja za takve, zbog toga što niko nema pravo da zagorčava život drugome zato što je nastran to jest sadista.

Odobravam to što su snimci postavljeni na internet i na taj način dostupni svakome. Tako se vidi da to nije samo "igrala se deca" , već da su ta deca izložena torturi od svojih vršnjaka. I da sasvim sigurno to na njih ima i druge posledice osim fizičkih a na koje se ovde niko ne obazire.
 
Odgovor na temu

GEAR1902

Član broj: 197794
Poruke: 26
77.46.182.*



Profil

icon Re: Nasilje u skolama16.11.2008. u 14:23 - pre 187 meseci
Stvar je u tome sto se u specijalna odeljenja stavljaju samo mirna deca koja su zaostala u razvoju i koja se nisu uklopila u normalne drustvene tokove (nisu se navikla na svakodnevnu torturu) nazalost tamo idu i deca koja nemaju sredstava za skolovanje a koja su itekako normalna...mi smo u osnovnoj imali jednog malg-ziva hodajuca encinklopedija,STA GOD ga pitas on zna i tacno odgovara,ali nije imao pare za skolovanje i skola se nije htela bakce sa njim i strpali su ga u specijalno odeljenje...a glupa budala koja ima pare i motor i najnoviji mobilni jer ga finansira cale iz inostranstva tera silu po hodnicima i skoli...a glup je (STVARNO)kao balvan...znaci treba napraviti neko specijalno odeljenje bas za takve(nikako ih ne mesati sa ovom drugom specijalnom decom jer ce i tamo da prave sr#nja)ali da tamo bude celicna disciplina jer zbog takvih je batina iz raja izasla...
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Nasilje u skolama16.11.2008. u 15:51 - pre 187 meseci
Citat:
zlatibor82:
Ako mene pitate ja sam vise za to da se sankcionise na neki nacin izlazak i da se uvede rigoroznija kontrola, jer sta ce dete od 13 - 15 godina u gradu do 3h...


ovome se i ja cudim... isto je u ljubljani..
ako se mene pita, kad vec roditelji necu, morala bi bar policija. Svaki put kad ih vidi, pohapsi sve, i onda zovi caleta u 3. ujutru da pokupi pijanu cerkicu u stanici. Dva tri puta, i izgubice cale zivce, i bice i kod kuce malo restriktivnija politika :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
77.46.219.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Nasilje u skolama16.11.2008. u 16:08 - pre 187 meseci
@MULAZ
Svaka cast, ovo je dobra ideja, koju sam i ja primetio ali je nisam ovde napisao. Stvarno ovo je neverovatno, jer ta deca su najlepsi mamac makroima, dilerima droge i sl. Ali kako mi mozemo na to direktno uticati, nikako. Jendostavno policija nas nece slusati, ali ako neko vidi neko validno resenje da se obratimo nekome za stopiranje izlazaka u grad sa 13 godina i sl. ja potpisujem. Ali dzaba mi razgovaram okad nas onaj ko je predstavnik vlasti ne procita..... ali dobro ovo ce valjda biti koisno buducim i sadasnjim roditeljima, i nekome ce posluziti ! ! !
Svaka cast, u Austriji je to zabranjeno, da maloletnici budu na ulici posle 22h, znam iz licnog iskustva ! ! !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

zlatibor82
zlatibor
Serbia brale......

Član broj: 33032
Poruke: 212
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Nasilje u skolama16.11.2008. u 16:22 - pre 187 meseci
Puno evropskih zemalja rade kao sto na primer Austrija, znaci maloletnicima se zabranjuje izlazak posle 22h, a u ostalom i sta ce posle toga...

najgore u svemu je sto i da procita neko iz vlasti ili neko iz direktno uticajnih osoba koji nam kroje sudbinu nece ama bas nista preduzeti povodom toga, obicno ce da kazu da imaju neka puno pametnija posla tipa jurenje kriminalaca odnosto iz ranijih iskustava njih samih... da ne preterujem...

vecini ljudi koji drzi lokale to upravo odgovara imaju vise musterija do rano ujutru i obicno im je neki od policajaca prijatelj pa umeju da im progledaju po 101 put kroz prste....

tako da iskreno od policije je teska vajda, u ostalom cemu sluzi policija nego da pise kazne za ne vezivanje pojasa ili slicnim stvarima...

kada bi se sprecilo sve to kada je vreme, mislim na maloletnike, siguran sam u to da bi se smanjila i stopa kriminala....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u skolama

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 21179 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.