Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć-Kupovina uljanog radijatora

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Pomoć-Kupovina uljanog radijatora

[ Pregleda: 11523 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

st.pet
SouthBanat

Član broj: 202286
Poruke: 6
79.101.70.*



Profil

icon Pomoć-Kupovina uljanog radijatora04.12.2008. u 10:44 - pre 187 meseci
Pozdrav,pošto na tržištu ima svakakvih čudesa potrebna mi je pomoć,savet pri izboru radijatora,prvo što me zbunjuje i upada u oči je velika razlika u ceni a po karakteristikama skoro istog proizvoda,jedina razlika je u imenu proizvodjača!

dali se ovo isplati kupovati....

de**gh* KH 770920
Zahvaljujući specijalnim termalnim prorezima koji su zaštićeni patentom, elementi održavaju nižu temperaturu površine i tako pomažu strujanje toplog vazduha za brže grejanje što doprinosi kombinaciji bezbednosti i maksimalne udobnosti.
Termalni prorezi za povećavanje razmene toplote i nižu temperaturu površine
Snaga grejanja: 900W / 1100W / 2000W
Za prostoriju od 30 do 60 m³ 5000din




razmišljam da uzmem ovog...
Uljni radijator sa ugrađenim ventilatorskim grejačem
Zahvaljujući specijalnim termalnim prorezima koji su zaštićeni patentom, elementi održavaju nižu temperaturu površine i tako pomažu strujanje toplog vazduha za brže grejanje, što doprinosi kombinaciji bezbednosti i maksimalne udobnosti.
Termalni prorezi za povećanje razemene toplote i nižu temperaturu površine
Dodatni ventilatorski grejač snage 500 W koji povećava toplotu i distribuira topli vazduh u prostoriju
Snaga grejanja (max/srednja/min): 2000 / 1100/ 900 W
Broj rebara: 9
Za prostorije do 75 m3
7 različitih opcija grejanja, kombinacija 3 opcije uljnog grejanja sa ventilatorskim grejačem od 500 W




dali je moguće da zagreva 75 m3,meni treba samo 20,prosle godine sam koristio radjator koji zagreva do 60m3 u prostoriji od 16 pa sam se smrzavao

----------------------------------
de****y KH 771225
Zahvaljujući specijalnim termalnim prorezima koji su zaštićeni patentom, elementi održavaju nižu temperaturu površine i tako pomažu strujanje toplog vazduha za brže grejanje što doprinosi kombinaciji bezbednosti i maksimalne udobnosti.
Termalni prorezi za povećavanje razmene toplote i nižu temperaturu površine
Snaga grejanja: 900W / 1800W / 2500W
Za prostoriju od 30 do 75 m³
Prekidači napajanja sa indikacionim svetlom
Podesivi sobni termostat za određivanje i automatsko održavanje željene temperature
Broj rebara: 12
Snaga: 2500 W ovaj kosta oko 6000





--------
ovaj je najskuplji kosta oko 8500 ali ako vredi uzimam njega ,nisu mi jasni ovi efekti dali to stvarno funkcioniše ili je to nabijanje cene raznim estetskim dodacima....

de*****yTRD 820

Dragon 3 serija zahvaljujući svojim elementima, razvija "efekat dimnjaka" stvarajući kontinualno strujanje sa visokim stepenom toplotne razmene
Efekat dimnjaka za bolji protok vazduha i brže zagrevanje
Snaga grejanja: 900 do 2000 W
Broj rebara: 8
Za prostorije do 60 m³



dali ovi radijatori stvarno vrede pošto se slični prodaju po 3-4 hiljade din...

ovaj nesretnik košta 2500 din



Prostorija koja treba da se zagreje nema nikakvu spoljašnju izolaciju...gola cigla,unutrašnost oko 20 kvadrata je malterisana peskom (bolji stručniji izraz ne znam)debljine oko 2-3 cm



 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9516
212.200.68.*



+10255 Profil

icon Re: Pomoć-Kupovina uljanog radijatora04.12.2008. u 10:56 - pre 187 meseci
Dakle, batalio si onu peć sa veštačkom vatrom ...
99% uljanih radijatora su kinezi, slični ko jaje jajetu, zapravo potpuno isti, samo sa različitim maskama i nalepljenim "brendovima". Postoje 2 varijante: sa 9 i 11 rebara. Mislim da svi imaju dva grejača, i mini kalorifer, kao i termostat.

Svi uljani radijatori greju onoliko koliko struje povuku iz mreže. Preporučujem one sa 11 rebara, jer će lakše da predaju toplotnu energiju.
Lično mislim da se kinezi, (čak i više nego kod klima uređaja) sasvim isplate. Neverovatno mala kinta sa sasvim solidan uređaj. Prosto, ne može ti biti žao sve i da potraje svega par zima. (Nešto slično kao i Einhell alati, Midea klime i slično). Takođe mislim da u poređenju sa znatno skupljim drugim uljanim radijatorima, dakle, u odnosu kvalitet / cena kinezi rules.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.195.*



+896 Profil

icon Re: Pomoć-Kupovina uljanog radijatora04.12.2008. u 11:21 - pre 187 meseci
De Longhi je isto ko i kinez, samo druga maska, nemoj da te ime firme zavara.

Traju 2-3 zime (obicno se razglavi termostat ili prekidaci zapinju, a ne znam ko bi se baktao s tim da popravlja ili menja to), a onaj od 11 rebara je kod mene grejao 20m2 ko od sale i to na setovanju od 1500w (odlicno drzi toplotu). E jedino sto im je termostat relativno neprecizan pa ako ne pazis, ume da potrosi dosta struje. Manje trosi od kvarcne ali je ipak veliki potrosac.

Klima je drasticno bolja (barem kod mene), trosi drasticno manje struje.

Postoje i norveski radijatori (odlicno rade u neizolovanoj svapskoj kuci, 2700 watti greje svih 60m2) ali su preskupi.
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
79.101.244.*



+10 Profil

icon Re: Pomoć-Kupovina uljanog radijatora04.12.2008. u 16:42 - pre 187 meseci
Ja imam italijanski DeLonghi,evo vec 15 godina radi bez problema.
Inace, za firmu smo pazarili(kod "imenjaka") kineske uljane radijatore ,
obicno s*****,tockoci su se raspadali vec pri prvom premestanju,
a snaga njihovih 2 kW,ima ekvivalent kao pola gorepomenutog.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Pomoć-Kupovina uljanog radijatora

[ Pregleda: 11523 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.