Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad

[es] :: Vodič za učenje :: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 106595 | Odgovora: 547 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sanja2010
Sanja Popovic
Cambridge, MA, USA

Član broj: 81666
Poruke: 286
*.ptt.rs.

Sajt: chvarciikavurma.blogspot...


+3 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad06.01.2009. u 23:15 - pre 186 meseci
Ne dobiju svi :) Na matematici honorable mention dobiju samo oni koji su resili skroz tacno bar jedan zadatak, sto se tice ostalih medalja, tu vec ne mogu da tvrdim nista. Evo liste s poslednjeg IMO-a, pa sami izvucite zakljucke: http://www.imo-2008.es/results.html
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad07.01.2009. u 00:00 - pre 186 meseci
Hvala Draga Sanja, puno toga mi je sada jasnije :).

Pa da, naravno da pobegnu, mislis da iko voli da slusa ubedjene genijalce :).

Citat:
teodorova mama: vrlo rado cu nastaviti da odgovaram na chupckova 'pitanja' - mada mi zadaje dosta posla, jer njegove izjave (koje predstavljaju 'tipicni srpski prosek' - ksenofobicni 40-godisnjak ciji je zivot toliko 'bogat' da vreme provodi na forumu iskaljujuci zuc zbog svih nesreca koje su ga snasle na detetu i zeni - NE muskarcu - koje cak ni ne poznaje) prevodim radi studije koja se radi u svetskom savetu za talentovanu i posebno talentovanu decu (vinipeg, kanada)
o odnosu prosecnih i ispodprosecnih ljudi prema izuzetnim talentima - no, raspust je i moramo na skijanje u svajcarsku, pa cu se javiti kad se vratim, mada je i chupko vec poceo da se ponavlja, sto se kod prevodjenja BASH vidi - zamor materijala ...


Gospodjo Teodorova mamo, sami ste krenuli u kampanju, sami se vadite iz nje, niko Vas ne tera da odgovarate jednom meni.

Nu, na osnovu cega mozete da zakljucite da sam ksenofobican ? Da li mislite da se ja plasim stranaca ili nepoznatog ? Nisam bas shvatio odakle Vam ta ideja. Da li mislite da zato sto imate nemacko prezime da cu da Vas se plasim ? Ili daleko bilo mrzim. Bojim se da imate iskrivljenu sliku realnosti :). Mozda, kada bi Vas neko mrzeo, bi imali razlog i lepo opravdanje za vasu situaciju, ali moja reakcija bi bila ista i da se prezivate na ic.

Sto se tice bogastva zivota, Vi ste svoj zivot ogolili kukajuci i proseci za tu nagradu (koja Vasem sinu ne pripada po pravilniku). A o mom ne mozete znati nista vise nego sto Vam ja saopstim, a ako verujete u sve procitate, zalim Vas. Uostalom kako cu ja svoje vreme (vreme jednog neplacenog genijalca) da provodim, to je moje licno pravo. Sam placam internet, sam sam kupio racunar, sam placam struju koju trosim.

A nesreca nemam, za sada :).

Dalje, sto se tice potenciranja vaseg "ja sam samohrana majka" odnosa, podseticu Vas da zivimo u 21 veku i da to meni ne predstavlja problem. I da je Teodorov otac slao ono sto i Vi, rekao bi isto. Nemam neku potrebu da dizem ruku na nejac i samohrane majke. Cisto da podsetim, ja samo iznosim svoje misljenje, koje mozda Vam se ne svidja, ali meni je zao, to sto ste samohrana majke, nece promeniti moje misljene. Uostalom kao jedna samohrana majka, sumnjam da bi zeleli da se neko prema Vama ophodi tako sto Vas ne posmatra kao coveka ravnopravnog muskarcima.

Naime, kada bi uzivo morao da branim stavove i kada bi mi neko pretio batinama, ne bi bas toliko cvrsto branio ove stavove. Eto mozete me batinama ubediti da promenim misljenje, ali ovako sumnjam da cete ista promeniti.

I ja ne iskaljujem zuc, ja samo postavljam pitanje, sta se dobija od ulaganja u Vaseg sina. I kritikujem praksu da majke proglasavaju svoju decu genijalcima (i pored rezultata). I pitam se sta ce Srbiji na pocetku 21 veka genijalac. Evo ja nisam nikome trebao, i zbog toga ne prosipam zuc. Ponavljam jos jednom: svako vredi onoliko koliko je neko spreman da plati za njega. Deluje Vam slozeno, pa na zalost cini mi se da je to dosta realno.

Uzgred, ne koristim bash, koristim tcsh. I cisto za Vasu informaciju, i moja mama mene smatra genijalcem, tako da nisam prosecan i ispodprosecan. Dodajte u studiju i odnos genijalnih koji su odustali od elitizma prema genijalnim proglasenim od mame :). A za zimovanje u svajcarskoj, nadam se da se samo salite. Nemam pravo da Vam se mesam u nacin kako trosite pare, ali razmislite koliko zbirki moze da se kupi za te pare :).

pri3rak: vec sam planetarno poznat ali u uskom krugu ljudi :)


CHUPCKO
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad07.01.2009. u 00:12 - pre 186 meseci
e pa sad ce se prosiriti expertima iz kanade (i skijasima iz svajcarske) :)
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad07.01.2009. u 00:12 - pre 186 meseci
Citat:
Shadowed: Pobegne bezeci?

LOL
Citat:
sanja2010: Ne dobiju svi Na matematici honorable mention dobiju samo oni koji su resili skroz tacno bar jedan zadatak, sto se tice ostalih medalja, tu vec ne mogu da tvrdim nista. Evo liste s poslednjeg IMO-a, pa sami izvucite zakljucke: http://www.imo-2008.es/results.html

Zanimljiva lista , statisticki odokativno moze se primetiti da je broj matematicara iz srbije
zastupljen skoro kao iz ostalih veliih evropskih zemalja (Eng, Fra,Ger itd..) a vidim i Bugara ima dosta ,
Bilo bi lepo da neko od ostalih ucesnika sa IMO-a da neke komentare na ovom forumu (ne mora bas na Madzone-u )
o svom radu, zalaganju i iskustvima na pripremama za takmicenje.
Koliko kineza ..zaprepastio sam se




Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad07.01.2009. u 00:28 - pre 186 meseci
@teodorova mama

Citam ovu temu od pocetka, ali se nisam ukljucivala u raspravu, jer ne bih imala nista novo da kazem od ovoga sto je vec receno na ovoliko strana. Sve bi bilo ponavljanje vec recenog, a cela tema postepeno postaje presipanje iz supljeg u prazno....
Ali moji stavovi su uglavnom naginjali tome da sam podrzavala Vasa nastojanja da obezbedite bolje uslove skolovanja za talentovanu decu. Ali onda procitah ovo:
Citat:
teodorova mama:  iskaljujuci zuc zbog svih nesreca koje su ga snasle na detetu i zeni - NE muskarcu - koje cak ni ne poznaje)

Stvarno nisam mogla da verujem da jedna zena koja se po svojim stavovima dojmi kao emancipovana i savremena moze da izjavi nesto ovako! Ili je to samo receno u nedostatku argumenata?
I sama sam samohrana majka, ali mi nikad ne bi na pamet palo da koristim ovakve metode da bih pokusala nesto nekome da dokazem! Smatram da bi bilo vrlo nisko, a to sebi nikad ne bih mogla da dopustim da padnem na tako niske grane! Ili se borite muski, (jer ste takvu borbu zapoceli), ili jednostavno - nemojte da komentarisete stavove clana pod nickom chupko... Nemojte shvatiti pogresno, uopste ne podrzavam njegove stavove!... Sad samo komentarisem Vase metode!

Citat:
no, raspust je i moramo na skijanje u svajcarsku

A za ovo... sto rece neko vec pre mene... No comment...
I... Lepo se provedite!
 
Odgovor na temu

sanja2010
Sanja Popovic
Cambridge, MA, USA

Član broj: 81666
Poruke: 286
*.ptt.rs.

Sajt: chvarciikavurma.blogspot...


+3 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad07.01.2009. u 00:28 - pre 186 meseci
Vecina zemalja salje maksimalan broj (6 takmicara).
Citat:
Bilo bi lepo da neko od ostalih ucesnika sa IMO-a da neke komentare na ovom forumu (ne mora bas na Madzone-u )

I ja bih volela da cujem :) Bojane, jesi li tu negde? :)
 
Odgovor na temu

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
93.86.37.*



+4 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad07.01.2009. u 11:45 - pre 186 meseci
Citat:
pri3rak:Citat:
no, raspust je i moramo na skijanje u svajcarsku
no comment!


Citat:
pri3rak: e pa sad ce se prosiriti expertima iz kanade (i skijasima iz svajcarske) :)

Vidim fascinira te zimovanje u Švajcarskoj.

Drugovi, u našem savezu socijalističkih republika mora se birati između zimovanja i stipendija! Imprijalistički zavojevači tvrde da je i jedno i drugo njihovo ali mi znamo bolje, to je nepošteno drugovi, da oni imaju i jedno i drugo dok neki ljudi nemaju ništa! Ukoliko tzv. "inteligencija" želi časove iz matematike moraju se odreći zimovanja, odakle im uopšte pare za zimovanje ako traže stipendiju za časove matematike? To znači da imaju i više nego što je Komesarijat odredio da neko treba da ima i taj novac će im se oduzeti i podeliti na plate za deset prosečnih profesora matematike, časove za deset ponavljača i pomoć za dve osobe ometene u razvoju.

Zbog ovakvih mozgova se socijalizam i boljševizam zapatio na istoku a ne na zapadu. Ako taj mali ne bude tražio pare koje mu pripadaju, bez obzira na alternativne izvore prihoda koje ima, te pare će uzeti neko kome ne pripadaju. A kad ih bude uzeo neki pomoćnik mEnistra onda na forumu neće biti ni chupka ni pri3raka jer bože moj, to je nešto normalno u našoj sredini, da se krade itd. Ali nadareni učenik koji traži svoj novac, e to je već ne viđa svaki dan. Eto prilike da svaka kuka i motika iznese svoje mišljenje o državnom ustrojstvu.
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad07.01.2009. u 12:50 - pre 186 meseci
Znas kako fascinira me da neko kukumavci za nagradom koju ce potom da potrosi na jedno zimovanje u Svajcarskoj (daklem ne deo na recimo Tari sl.) to ipak govori nesto.A sta govori prvo da mu taj novac realno ni ne treba (a vidis u tim kultunim zemljama se daje ne bi li se koristio bas za dalje obrazovanje i usavrsavanje), a drugo da celu tu akciju sprovodi iz neka dva razloga koja se protezu izmedju ubijanja dosade i licne promocije pa ti izaberi.Mislim stavi ti prst na celo (ono makar jednom za promenu) pa pogledaj u kojoj zemlji zivis i kako izgleda ekonomska realnost vecine u njoj.Nakon toga kreni da kukumavcis kako je glupo komentarisati ako i Miskovic trazi decji dodatak :)

I da uzeo on ili ne uzeo taj novac ukoliko si ovde nastavices da zivis onako kako jesi do sada.Bez potrebe da ti chupcko ili ja ista komentarisemo.A to sto ti neko kaze da je jurcanje za genijalnim mesijom u sredini koja takve ili "nabije na kolac" ili protera iz iste glupost, e to je problem, nikako sredina koja to radi i koju neces promeniti niti kukumavcenje o velikoj nepravdi niti povrsno smisljenim marketinskim kampanjama zainteresovanih strana :)



[Ovu poruku je menjao pri3rak dana 07.01.2009. u 14:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad07.01.2009. u 13:55 - pre 186 meseci
Citat:
pri3rak: A sta govori prvo da mu taj novac realno ni ne treba

Realno ni tebi ne treba mobilni a siguran sam da ga imas... kakva pametna analogija.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad07.01.2009. u 14:04 - pre 186 meseci
Ako prosirimo predlozenu analogiju ni tebi ne treba struja jer je tvoj cukundeda ziveo i bez nje:) A kako se da videti koliko njemu treba stipendija toliko i Miskovicu socijalna pomoc.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad07.01.2009. u 14:11 - pre 186 meseci
A zasto mislis da si ti taj (ili bilo ko drugi u ovoj situaciji) koji treba da odredjuje sta nekom "realno" treba?
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad07.01.2009. u 14:20 - pre 186 meseci
Nemam ja nista protiv da neko zimuje gde zeli i moze. Smeatalo bi mi kada bi ja to placao, nu na srecu ja to ne placam.

Nego vise puta se kaze: nije dobio sta mu pripada. Cekaj po pravilniku mu ne pripada i koliko god neko bio ljutit to nece promeniti pravilnik. Njemu ta nagrada ne pripada :). E sada neko bi emotivno rekao da mu pripada. A ja vidim svakog dana gomilu dece kojoj isto tako emotivno pripada. Individualno resavanje problema nikada nije bilo ni pametno a ni korisno.

Novac nije njegov, osim po zamisli nekih :). To jest njegov je kao sto je tvoj :).

E sada da li je neko socijalista ili komunista zato sto smatra da je glupo toliko pricati o tome kako se drzava ophodi prema talentima, a onda pokazati da se neracionalno odnosi prema sredstvima. Malkice sam pratio kampanju koju je Teodorova majka vodila i vidim da se vodi kampanja jos od njegove druge godine. To jest radi nesto sto je po meni nedopustivo: izlaze svoje dete javnosti. Iskreno to mi se nije svidjalo ni kod Stefana Milenkovica i jos kod drugih talenata. Mislim da na taj nacin se urusuje detetov normalni (pa cak i napredni) razvoj. To jest sve ovo vidim samo kao akciju jedne bolesno ambiciozne majke (koja jos i potencira da je samohrana, pa zato treba svi da je zalimo (SiC)). Ali dobro ja razumem Teodorovu majku. Ona misli da radi nesto sto ce biti dobro za njeno dete. Psiholozi su na redu. Zeljka je vec rekla sta misli, bas me kako ce sve ovo da utice na Teodora ? Ali steta je vec napravljena, uticace.

Eto moze da se napise i rad na temu: uticaj maminog skijanja u svajcarskoj na sina genijalca.

Trodorova mamo, previse puta ste rekli da Vam je dete genijalac, nije da me nervira, ali samo mi je cudno da imate potrebu da toliko to potencirate. Zar mu ne zelite sve najbolje (a jel ide i on na skijanje :)))) ).

P.S. Vec vidim novi realiti shou: Operacija Genijalac. Ali obavezno da bude sa genijalcem i njegova mama (ili tata).
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad07.01.2009. u 14:28 - pre 186 meseci
Citat:
DaliborP: A zasto mislis da si ti taj (ili bilo ko drugi u ovoj situaciji) koji treba da odredjuje sta nekom "realno" treba?


genijalno pitanje :)

Nekako cenim da ja ipak ne odredjujem kome sta treba, mislim verovao ili ne nisam u toj poziciji daklem nemam nikakvu vlast u ovom sistemu :)

A da pitam ja tebe a zasto ti mislis da ja ne smem da komentarisem neku pojavu na nacin koji nije po tvojoj volji i ukusu?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad07.01.2009. u 14:34 - pre 186 meseci
Citat:
pri3rak: A da pitam ja tebe a zasto ti mislis da ja ne smem da komentarisem neku pojavu na nacin koji nije po tvojoj volji i ukusu?

Gde sam rekao da ne smes da komentarises? Samo sam rekao da ti je fantasticno glupa analogija.
Ima para za skijanje sta ce njemu novcana nagrada, previse mu je. "Realno". Ajde da je neka sirotinja pa da ga nagradimo ali ovako.....kako se usudjuje da bilo sta trazi.

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad07.01.2009. u 14:36 - pre 186 meseci
Citat:
chupcko:Trodorova mamo, previse puta ste rekli da Vam je dete genijalac, nije da me nervira, ali samo mi je cudno da imate potrebu da toliko to potencirate.

Bogami dosta si i ti puta pricao o svojoj "genijalnosti", i meni je cudno sto toliko potenciras to. Kao da ti nesto smeta, mozda sto ti se nije isplatila ta genijalnost kako si ocekivao?
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad07.01.2009. u 14:59 - pre 186 meseci
Citat:
DaliborP: Gde sam rekao da ne smes da komentarises? Samo sam rekao da ti je fantasticno glupa analogija.
Ima para za skijanje sta ce njemu novcana nagrada, previse mu je. "Realno". Ajde da je neka sirotinja pa da ga nagradimo ali ovako.....kako se usudjuje da bilo sta trazi.

hehe ajd prvo nisam ja (sa ikakvom realnom tezinom) rekao da mu ne pripada nesto, nego neki sluzbenik koji tumaci propise onako kako su napisani

ja sam samo izneo misljenje da su ovde imajuci u vidu i to skijanje u svajcarskoj (spram ekonomske realnosti vecine) u ovoj zemlji doneli sumnju u iskrenost namera oko cele ove predstave :) tj koliko je ovde u pitanju stvarna briga za talente, ili jos bolje kolika je stvarna briga za boljitkom celog drustva (koje ne cine samo i iskljucio talenti), a koliko je u pitanju ubijanje dosade i licna pormocija :)

I nije ni fatasticno glupa a ni glupa analogija, mislim hajde reci mi kada si video nekog poznatog preduzetnika kako se zali zbog cega ne dobija deciji dodatak iako ima pravo cak i formalno na to :) (naravno ukoliko ima dete odg uzrasta ...)
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad07.01.2009. u 15:04 - pre 186 meseci
DaliboreP drago mi je da ste pitali, ja sam nekada bio genijalac, a onda sam se odrekao tog shvatanja i podele ljudi po tako jednoj imagnirarnij kategoriji.

Uostalom sta je to genijalac ? Da li postoji neka defnicija ? Neka manifestacija genijalca ? Da li je Mujo genijalac posto je skolpio lego kocke za mesec dana, a na kutiji lepo pise od 1 do 3 godine ?

Na zalost bilo bi lepo da se oglasi Teodor, a ne njegova mama, pretpostavljam da ne postoji mama koja ne smatra da joj je dete genijalac :). Ja sam za moju mamu jos genijalac :).

Ono sto sam pronasao (a ne bi da me nije iziritala novi deo kampanje) da ova kampanja traje dosta dugo. Ali dobro. Ko sam ja da se bunim :).

P.S. Znate koji je moj najgenijalni potez ? To sto sam shvatio da nisam genije :).
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad07.01.2009. u 15:43 - pre 186 meseci
Citat:
pri3rak: ja sam samo izneo misljenje da su ovde imajuci u vidu i to skijanje u svajcarskoj (spram ekonomske realnosti vecine) u ovoj zemlji doneli sumnju u iskrenost namera oko cele ove predstave :)

Znaci zbog skijanja u Svajcarskoj je doneta sumnja u iskrenost namere. Koji si ti kralj :)
Citat:
I nije ni fatasticno glupa a ni glupa analogija, mislim hajde reci mi kada si video nekog poznatog preduzetnika kako se zali zbog cega ne dobija deciji dodatak iako ima pravo cak i formalno na to :) (naravno ukoliko ima dete odg uzrasta ...)

Kakve tacno ima veze bogati preduzetnik i deciji dodatak sa ovim slucajem? Gde si ti tacno video vezu? Ja je uopste ne vidim.
I to skijanje u Svajcarskoj, sta je to, neki dokaz imucnosti i bogatstva?
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad07.01.2009. u 16:13 - pre 186 meseci
Citat:
DaliborP:
Znaci zbog skijanja u Svajcarskoj je doneta sumnja u iskrenost namere. Koji si ti kralj :)

Kakve tacno ima veze bogati preduzetnik i deciji dodatak sa ovim slucajem? Gde si ti tacno video vezu? Ja je uopste ne vidim.
I to skijanje u Svajcarskoj, sta je to, neki dokaz imucnosti i bogatstva?



Ne samo zbog njega nego i zbog citavog niza detalja koji ti uspesno promicu :) Ovo sa Svajcarskom je samo biser za sebe :)

Ako mi objasnis kako se od neke prosecne (ili pak par puta vece) plate olako ode na skijanje u Svajcarsku onda priznajem nije nikakav dokaz:)

A kakve veze ima onaj deciji dodatak sa ovim pa stvarno jel treba da ti neko i crta usput.Pravo na deciji dodatak imaju svi sa decom odredjenog uzrasta, pa i oni koji zaradjuju po nekoliko vila na Dedinju mesecno, ovde iako u moralnom pogledu ima pravo na nagradu zbog ociglednog uspeha (u realnoj pravnoj nema jer doslovce pise tako) se u pauzama izmedju preferansa i skijanja u Svajcarskoj dize buka, dok ove druge ukoliko im se to pravo nekako (greskom ili kako god) uskrati ne cujes da kukumavce za njima ociglednu sicu i pozivanje na rad oko opsteg dobra sa svojim slucajem kao evidentnim primerom.

 
Odgovor na temu

teodorova mama

Član broj: 205725
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+23 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad07.01.2009. u 16:18 - pre 186 meseci
nikome na pamet nije palo nesto najlogicnije i najekonomicnije. elem, teodor (rodjen 26.1.) je danas otputovao kod svog oca koji mu svake godine NESTO pokloni za rodjendan, a ove je teo pozeleo samo da bude sa ocem. posto je on svajcarac i trenutno je na skijanju, za njega doplata za 1 dete i nije neka trauma, pa je odlucio da sinu za rodjendan pokloni skijanje za koje je teodor mnogo talentovaniji nego za matematiku, ali je nazalost za mene bilo preskupo da razvijamo TAJ talenat. ja prekosutra putujem u svajcarsku kod svoje sestre od rodjene tetke i pri kraju raspusta se zajedno vracamo. logika izgleda postoji samo u nauci i filmskoj industriji. zivot definitivno nije logican. teodor ce naime sada videti svog oca posle 12 godina - vrlo komplikovano.

@ emilija: da ne zelim ili ne mogu sama, dosad bi se vec preudala. ali, posto ste u slicnoj situaciji, da li ste primetili ono cemu sam ustvari zelela da dam akcenat - da bi u svojoj okolini bolje prosli kao muskarac nego kao samohrana majka - sredina u kojoj ja zivim je veoma MACHO orijentisana.

inace, ja sam do sada nekoliko puta objasnila da ne vodim nikakvu kampanju za teodora - mi smo se pobunili protiv nedodeljivanja zasluzene nagrade, jer smatramo da je fond za MLADE TALENTE to sto pise u naslovu, a ne socijalna institucija za prosecne i siromasne. a sto se tice predrasude siroko rasprostranjene medju zavidnim prosekom: dovoljno je sto je talentovan, ko ga ... - o njoj mozete vise saznati u The Social and Emotional Lives of Gifted Kids (Understanding and Guiding Their Development) - Tracy L. Cross, Ph.D.

zahvaljujem se na svim toplim mejlovima podrske - ne brinite se. poslednjih godina, u literaturi za posebno talentovanu decu ne daju savete koji se ticu samo dece, vec pomazu i roditeljima, jer svuda u svetu od tih roditelja se ocekuje da budu manji od makovog zrna - imala sam veliku srecu da mi je svetski savet pomogao kako da da pomognem i teodoru i sebi sa okolinom.

takodje toplo preporucujem: A Parent's Guide to Gifted Children - James T. Webb & Janet L. Gore & Edward R. Amend & Arlene R. DeVries
Gifted Children: Myths And Realities - Ellen Winner

zanimljivo je da ima jako mnogo knjiga na temu kako da se MI branimo od npr. chupcka. no, upravo mi je on dao ideju da savetu predlozim da razmotrimo kako da se chupcko nosi sa pojavom sve veceg broja talentovanih i cinjenicom da oni vise nisu vaspitavani da pognu glavu i cute, da se stide sebe i svoje prirodne nadmocnosti, da budu skromni i 'nevidljivi', da za neku platicu provedu ceo zivot u memljivoj laboratoriji. chupcko, vremena se menjaju :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 106595 | Odgovora: 547 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.