Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad

[es] :: Vodič za učenje :: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 106568 | Odgovora: 547 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 00:22 - pre 186 meseci
Totalni offtopic, ali koliko je bilo muskaraca (i kakvih) u Vasem odeljenju :). Kod mene je bilo 5 devojaka, a nisam isaco u MOC :).

Ali sve ovo nema smisla dok se neko provodi u svajcarskoj resavajuci zadatke :).

Bojan se jos nije javio, a mene zanima da li iko poznaje nekog genija uzivo (ne mislim na refleskivnost relacije "poznavati"). Znaci ne bajke, nego price uzivo :). I ono procena koliko obicnoh srbalja vredi taj jedan genijalac (100 za jednog, opeklo nas jednom).

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.palm.com.



+1001 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 00:28 - pre 186 meseci
@stonex:

Citat:
Mozda govorite da bi trebalo da ugasimo drzavu , prodamo je podelimo pare i svi u inostranstvo ?


Ne znam kakvo je tvoje misljenje po tom pitanju, i tvoja moc da tu nesto uradis.

Sudeci po gnevu, rekao bih da si karakteran covek koji ne voli rasulo i raspad onoga sto cini nasu zemlju.

Gledano u krajnjem zbiru, medjutim, bez ikakve pristrasnosti, izgleda upravo da je neko u toj zemlji vec poduze u poslu da tu
drzavu gasi, prodaje je, podeli pare i (za predpostaviti je) da zbrise u inostranstvo (jer ne mogu da verujem da za sebe i svoj
porod sprema ono sto ce ostati).

I potpuno nema rezona ocekivati bilo sta od prosecnog crva (pa bio inzenjer ili kamiondzija) koji pokusava da svojim radom
prehrani svoju porodicu, kad stetocine daleko veceg kalibra rade sto rade.
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 00:33 - pre 186 meseci
A shta cemo sa daleko (enormno?) vecim brojem onih koji su otishli a nisu bili "genijalci" da po Nemachkoj, Shvedskoj itd rade raznorazne poslove, i mnogi ostali? Hocemo zbog njih da ukinemo da drzhava dotira srednje obrazovanje? Shta je onda sledece? Osnovno obrazovanje? Shta ce nam ... ne treba nam nishta osim vodoinstalatera, automehanichara i chistacha ulica, a ko hoce da se obrazuje neka plati ... taman posla da mi od mojih para neko dete zavrshi osnovnu shkolu pa ode u inostranstvo. Veoma nazadno razmishljanje.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 00:36 - pre 186 meseci
Citat:
milanche: ... izgleda upravo da je neko u toj zemlji vec poduze u poslu da tu drzavu gasi, prodaje je ...


A u Kanadi sve državna svojina, od preduzeća koja raznose smeće i održavaju puteve preko telekomunikacija, pa sve do proizvodnje tekstila. Čuda li se Srbi dosetili pa rasprodaju budućnost svoje dece.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

sanja2010
Sanja Popovic
Cambridge, MA, USA

Član broj: 81666
Poruke: 286
*.ptt.rs.

Sajt: chvarciikavurma.blogspot...


+3 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 00:45 - pre 186 meseci
@pri3rak
E sad bas... Tesko mi je da poverujem da nijedan od profesora u elektrotehnickoj skoli nije umeo da izmeri napon, a samim tim nije mogao da mu prenese znanje.

Koliko ja znam, profesorski kadar ne bira drzava nego sama skola. E sad, ako je MG mogla da nadje dovoljan broj kvalitetnih predavaca, valjda mogu i druge skole. I btw, ne kazem da su strucne skole skole za luzere, daleko bilo, ali treba imati u vidu da su deca koja upisuju MG drugacija od vecine u smislu radnih navika, interesovanja, posvecenosti itd. Treba imati u vidu i da je dosta njih/nas spremno individualno da radi. Evo bas sad gledam kod mene na fakultetu. Mi koji smo zavrsili MG i ogranke nemamo problema s tim da sami sednemo i "provaljujemo" o cemu se radi ukoliko profesor nije dobro ispredavao, a dobar deo drugih sve traze na tacni.

@chupcko
Zavisi sta podrazumevas pod genije :) Ako se tu podrazumevaju olimpijci, znam ih ja :)
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 00:46 - pre 186 meseci
Citat:
chupcko: Totalni offtopic, ali koliko je bilo muskaraca (i kakvih) u Vasem odeljenju . Kod mene je bilo 5 devojaka, a nisam isaco u MOC .

Pazi ovako: kroz moje skolovanje (osnovno i srednje) je u razredu uvek bio znatno manji broj muskaraca. Npr. u osnovnoj skoli, od nas 37 u odeljenju je (koliko se secam) bilo oko 10 decaka. Onda se i za osnovnu skolu (onu iznad VIII gimnazije) moze reci da je bila "zenska".
A u gimnaziji se tacno ne secam, jer su svake godine formirana nova odeljenja, ali ih je u svakom slucaju bilo vise nego u OS, ali opet manje nego devojcica, he, he... Valjda sam zato na to oguglala, pa nisam ni primecivala!
Zasto je to bilo tako, pravo da ti kazem - pojma nemam. Evo sad, slucaj mog sina: u razredu ih je 24, a od toga samo 10 devojcica.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 00:59 - pre 186 meseci
Citat:
sanja2010:  Mi koji smo zavrsili MG i ogranke nemamo problema s tim da sami sednemo i "provaljujemo" o cemu se radi ukoliko profesor nije dobro ispredavao, a dobar deo drugih sve traze na tacni.

Nisam nikad bila neki matematicar, ali mislim da ovo bas i nije tacno! Kao sto rekoh ranije, znam dosta ljudi koji su zavrsili MG, a bili su "obicni", samo im je matematika mozda bolje isla od drugih predmeta, pa su se tamo upisali. Mislim, svakome od nas je nesto "islo"...
A sto se tice "provaljivanja": imam jednog prijatelja npr., koji ne da nije isao u MG, nego nije ni iz BG, a zavrsio je neku srednju tehnicku skolu u jednom malom gradu, a upisao je ETF bez problema, cak bio na vrhu liste. A na faxu je "provaljivao" i profane i njihove greske. Da, isti je na kraju postao profesor na jednom fakultetu. Tacno, za njega su mnogi mislili da je genije! Ali sam sebe nikad nije svrstavao u tu kategoriju.
 
Odgovor na temu

sanja2010
Sanja Popovic
Cambridge, MA, USA

Član broj: 81666
Poruke: 286
*.ptt.rs.

Sajt: chvarciikavurma.blogspot...


+3 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 01:05 - pre 186 meseci
Kazem, ne svi :)
Evo i od mene jedan primer: znam profesorku koja predaje u Tesli, ali nishkoj. Od djaka za 2 bukvalno trazi samo da ponove njene reci recenicu po recenicu... jer drugacije od njih nista neces da cujes. Toliko su nezainteresovani da je to strasno. Dobar deo drugih profesora je digao ruke potpuno, dolazi na posao koliko da otalja, pa verovatno nece ni da pokaze kako se meri napon.

Citat:
Kao sto rekoh ranije, znam dosta ljudi koji su zavrsili MG, a bili su "obicni", samo im je matematika mozda bolje isla od drugih predmeta, pa su se tamo upisali. Mislim, svakome od nas je nesto "islo"...

Exactly. Zato i smatram da MG nije povlascna u odnosu na druge skole osim sto je organizovanija, ali opet, to je stvar same skole, a ne drzave. U prethodnom postu sam bila malo neobjektivnija, smetnula sam s uma da se pretezno znam s onima iz mentorskog odeljenja.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 01:43 - pre 186 meseci
Citat:
sanja2010: Kazem, ne svi
Exactly. Zato i smatram da MG nije povlascna u odnosu na druge skole osim sto je organizovanija, ali opet, to je stvar same skole, a ne drzave. U prethodnom postu sam bila malo neobjektivnija, smetnula sam s uma da se pretezno znam s onima iz mentorskog odeljenja.

Koliko znam, tu skolu je organizovao Milan Raspopovic, kojeg su mnogi pljuvali svojevremeno, jer je bio JUL-ovac. To jeste tacno, ali bar je drustvo imalo neku korist od tog njegovog JUL-ovanja, he, he...
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 02:16 - pre 186 meseci
Citat:
stonex
Mozda hocete da kazete da ovde ostaju samo kreteni ?

Ne nego se govori o tome da najbolji odlaze pa samo objašnjavam da je to sasvim logična odluka sa njihove strane. Niko ne kaže da ostaju samo kreteni. Onda bih samog sebe nazvao kretenom.


Citat:
Mozda govorite da bi trebalo da ugasimo drzavu , prodamo je podelimo pare i svi u inostranstvo ?

Ne nego da se napravi i kod nas takav sistem da možeš od rada da nešto stvoriš i da normalno živiš. To znači da ne mogu nekretnine da budu napumpane (2-3 hiljade € kvadrat) a ovamo prosečna plata 300-400€.


Citat:
Ne treba biti genije pa preko lepo ziveti . Imam i takve poznanike .
Ali pricamo o drustvenoj odgovornosti pojedinca , o njegovom doprinosu maticnoj drzavi .

Pre odgovornosti prema državi, ima odgovornost da zaradi za svoju porodicu, da joj obezbedi opstanak. Ako neko to ne može ovde, uradiće u inostranstvu. I ne vidim što svi imaju nešto protiv kad obični ljudi odlaze da obezbede sebi egzistenciju, a kad to rade fudbaleri i košarkaši, onda je to normalno, i pride su patrioti i idoli.


Citat:
Mogao je i Vlade Divac da ostane u Americi ali nije .
Hoces da kazete da je kreten sto se vratio ovde da ulozi kapital !?

Ali nije ni ostao u Partizanu, nego je skoro celu karijeru proveo u SAD i stekao bogatstvo. Po tvojoj logici trebalo je da ostane da igra za Partizan pa sad ne bi imao 100+ miliona da ulaže.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 08:01 - pre 186 meseci
Citat:
chupcko: EmilijaV slazem se sa svim, doduse malkice sam se razocarao u uspehe obicnog sveta iz MG, generacije od 82 pa do 90-te. Izuzimaju se genijalci. Imao sam obicaj da kazem da su u MG isli genijalci i ispodprosecni. U proseku prosecni :))))).

Dok sam radio na fakultetu, radio sam neku nezvanicnu statistiku, i pratio uspehe studenata iz raznih gimnazija. Tu su bili izopsteni genijalci. Oni su bili van konkurencije. I sve ostale gimnazije (srednje skole) su procentualno imale bolju prolaznos na matematici od MG-a.
Ima i za to postoji realno objasnjenje. Jedno vreme matematika nije odlagala vojsku, pa dobar kadar nije nameravao da upise istu :).


Otkad su to portiri na fakultetu zaduzeni da rade statistike.

Inace MG je jaca od 90% fakulteta danas, kraj price.
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 08:30 - pre 186 meseci
Pa lepo sam rekao nezvanicna statistika :). Inace zanimljivo da sam kao portir na fakultetu radio svasta. Nije tajna da moj prvi posao na fakultetu je bio portirski. To je ono kao u vojsci, ko ce bolje da nosi klavir nego pijanista tako i ko ce bolje da cuva matematicki fakultet od matematicara. Kasnije sam kao portir recimo osnovao studentski racunar, drzao kurseve unix-a (95-e), ucestvovao u projektima, zalivao cvece, otkljucavao fakultet. Ima tu jos puno zanimljivih anegdota, ali otome potome :).

A sada velicanje MG, Ono sto sigurno znam da je i najslabiji djak MG jaci iz matematike od najjaceg studenta DIF-a :). Postoji i onaj aspekt godina. Neko od 15-18 godina vise voli da se eksponira nego neko ko ima 18-22, sa odrastanjem stize iskustvo :). Ali kao sto ne mozemo na osnovu 3 tenisera reci da cela nacija igra super tenis, tako ne mozemo i na osnovu 6 genijalca da kazemo da je cela skola genijalna :).

P.S. I uvrede su krenule suptilnije, od majmuna preko mucenika do portira, sta je sledece :).
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 10:31 - pre 186 meseci
Citat:
sanja2010: @pri3rak
E sad bas... Tesko mi je da poverujem da nijedan od profesora u elektrotehnickoj skoli nije umeo da izmeri napon, a samim tim nije mogao da mu prenese znanje.

Koliko ja znam, profesorski kadar ne bira drzava nego sama skola. E sad, ako je MG mogla da nadje dovoljan broj kvalitetnih predavaca, valjda mogu i druge skole. I btw, ne kazem da su strucne skole skole za luzere, daleko bilo, ali treba imati u vidu da su deca koja upisuju MG drugacija od vecine u smislu radnih navika, interesovanja, posvecenosti itd. Treba imati u vidu i da je dosta njih/nas spremno individualno da radi. Evo bas sad gledam kod mene na fakultetu. Mi koji smo zavrsili MG i ogranke nemamo problema s tim da sami sednemo i "provaljujemo" o cemu se radi ukoliko profesor nije dobro ispredavao, a dobar deo drugih sve traze na tacni.



Znas kako ni ja ne verujem da ni jedan od njih ne zna da premeri napon, ali to ne menja fakat da ovaj moj nesrecnik ne zna kao i ko zna koji procenat njegovih drugova.Vidis nije sve u tome da li profesor zna, nego je kao sto si i primetila u organizovanju.E sad da je kao sto ti kazes do same skole a ne do drzave onda ovo sto sam dao za primer ne bi bila epidemija nego tek puki usamljeni slucajevi.

Sto se tice dece iz MG, za ove danas ne mogu da tvrdim jer znam tek po nekog, za one iz mog (srednjoskolskog) doba mogu da kazem da nisi toliko u pravu.Otprilike bili su i kampanjici i neradnici kao i mi u obicnim gimnazijama, imalu su isti sistem ucenja kao i mi, a ti supertalentovani (poput onog koga sam pomenuo - informaticarskog olimpijca) su bili samo sacica.U toj skoli je bilo mnogo puta vise wannabe ljudi nego nego onih kojima je tamo stvarno bilo mesto.

Citat:
sanja2010:
Exactly. Zato i smatram da MG nije povlascna u odnosu na druge skole osim sto je organizovanija, ali opet, to je stvar same skole, a ne drzave. U prethodnom postu sam bila malo neobjektivnija, smetnula sam s uma da se pretezno znam s onima iz mentorskog odeljenja.


E sad opet nije to tacno, treba da prosetas po tim srednjim strucnim skolama i odmah bi ti se razjasnilo koliko su deca u MG-u u boljem polozaju i sto se tice uslova za rad i sto se tice kvaliteta ljudi koji rade sa njima (taj kvalitet se naravno ne ogleda samo u znanju koje imaju ;) )

Negde tokom 90-tih je ovde pokrenuta nekakva nezvanicna ali opet talasajuca kampanja koja je promovisala smanjivanje gradiva, apostrofirala vaznost zivota van skole, pricala bajke o tome kakao je nase skolstvo N puta bolje od zapadnog i itd.Vremenom je to urodilo plodom, gradivo jeste smanjeno, kriterijumi jesu opali, i naravno sve je otislo u sunovrat jer su se nove generacije prilagodile tome pa nastavlie da kukaju kako je sad ovo novo, a lakse od prethodnog, opet pretesko i nemoguce za uciti i itd.I naravno ne treba prenebreci negativni uticaj niza strajkova sa kraja 90tih ...

E sad postoji citav niz primera ljudi koji su pokusavali da odrze neki visi nivo rada, i jace kriterijume pri ispitivanju, a poljubili vrata skole (sto otkaz sto penzionisanje) jer su roditelji smatrali da im malteretiraju decu.Bar takvu dvojicu znam i obojica su meni predavala.Ni sa jednim nama nije bilo nekih posebnih problema ali danas su postali babaroge.
 
Odgovor na temu

sanja2010
Sanja Popovic
Cambridge, MA, USA

Član broj: 81666
Poruke: 286
*.ptt.rs.

Sajt: chvarciikavurma.blogspot...


+3 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 11:01 - pre 186 meseci
OK, mozda i nisam u pravu. Meni je asocijacija za MG mentorsko odeljenje koje jeste znatno drugacije od drugih. Samo i dalje ne vidim sta konkretno drzava radi pa je MG u boljem polozaju.
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 11:15 - pre 186 meseci
Pa draga Sanja, dopustila im da zive svoj zivot, da otvaraju mentorska odeljenja, da imajus svoje planove, da sami upravljaju. Ipak MG nije privatna skola, nego je u sistemu ministarstva obrazovanja. Takodje znam da se vise paznje obraca opremanju MG nego bilo koje druge skole. Setite se realnosti, koliko skola ima wc? Ne pricam o belim tablama, ne o racunarima, ne o nastavno didaktickim spravama, pricam o obicnom wc-u mestu gde se ide pipi i kaka. Da ne spominjem da nema cesme da se pre ili/i posle peru rukice. Cak mislim da je MG i u povlascenom polozaju posto donacije moze da prima direktno, a ne preko gore spomenutog ministarstva obrazovanja.

E da udje u zapisnik, ovaj portir se ne buni zbog takvog stava MG, ali mislim da je to maksimum koji treba drzava da pruzi. Takodje mi se isto cepa srce kada neka druga deca koja nisu povlascena nemaju gde da pipi/kaka, ali dobro, kao sto neko rece trebaju nam genijalci, jeste da nema rezultata od njih, ali nam trebaju (da se hvalimo, za mene su genijalci kao znacke, nicemu ne sluze, samo da se pohvalis).

I na kraju, meni se cini da Teodoru nista ne fali, cak da u odnosu na drugu decu zivi ne samo lepo nego odlicno. Vecina dece koju ja poznajem (bilo talentovana ili ne) skijaju se samo u stanu :).
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

sanja2010
Sanja Popovic
Cambridge, MA, USA

Član broj: 81666
Poruke: 286
*.ptt.rs.

Sajt: chvarciikavurma.blogspot...


+3 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 11:28 - pre 186 meseci
Buffff... zemljo otvori se... kad ovakve stvari stavljaju skolu u povlascen polozaj... Po drugi put na ovoj temi... samo kukam...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
62.68.99.*



+6455 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 11:35 - pre 186 meseci
Citat:
BluesRocker
Programeri od 100-400e


Aj nećemo sad basne i bajke... Za 400 evra u Srbiji ne možeš da nađeš nekoga ko zna da razlikuje tastaturu od monitora, a kamoli još da zna "Hello World" da napiše...

Programeri u Srbiji su sada 600-1500 evra, standardno. Izuzetci su 2-3k evra.

Dvoje ljudi da radi, recimo prosečan programer 1000 evra, žena mu radi lep posao za 500 evra, to je sasvim solidan prihod. Može se uzeti i stambeni kredit, i auto, letovanja, zimovanja i mnogo štošta... A pričam o proseku.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 12:23 - pre 186 meseci
Citat:
sanja2010: OK, mozda i nisam u pravu. Meni je asocijacija za MG mentorsko odeljenje koje jeste znatno drugacije od drugih. Samo i dalje ne vidim sta konkretno drzava radi pa je MG u boljem polozaju.


Odgovor nije u tome sta drzava radi pa je MG u boljem, nego sta sve ne radi sto bi trebalo da radi pa su ova ostala u mnogo gorem :)
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 12:44 - pre 186 meseci
Pa da draga Sanja, ali ja se secam vremena kada je dolazak krede na fakultete smatran privilegijom :). Ali ozbiljno. Necu reci da MG ne zasluzuje ovo, to samo ako posmatramo apsolutno, ali molim Vas, zivimo u Srbiji, posmatrajmo relativno u odnosu na druge skole. U odnosu na ono sto ja znam MG je kosmicki brod :). U tom je smislu privilegovana. A znam isto tako da sama mogucnost da skola se sama o sebi brine jeste privilegija u Srbiji 2009-te, a znam da ne bi smelo to nikako da bude. Znaci ja ne pricam o tome kako zamisljam MG u nekoj imaginarnoj bogatoj zemlji, nego kako je sada. Da li je to dobro ili ne, sta znam, mnogi kazu da sam ja uvek za celicenje, tipa mora se u vojsku i slicno :).

Ali sve ovo je duboki offtopic :) (priznajem i sam sam kriv zbog toga). Sve se lepo i lako nadovezalo, tema na temu.

Mada sve sve svodi na to da li treba drzava posebno da obraca paznju na talentovane i koliko treba da obraca paznju. Ima tu razlicitih stavova, a ko zna koji je dobar :).

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 14:34 - pre 186 meseci
Citat:
ventura: Aj nećemo sad basne i bajke... Za 400 evra u Srbiji ne možeš da nađeš nekoga ko zna da razlikuje tastaturu od monitora, a kamoli još da zna "Hello World" da napiše...
Programeri u Srbiji su sada 600-1500 evra, standardno. Izuzetci su 2-3k evra.

Ovo su uglavnom VB programeri, a programi se prodaju STR-ovima, knjigovodstvenim agencijama, firmama za obracun zarada. Dobro, 100 evra placa totalne pocetnike, ali sam siguran da oni sto ipak nesto znaju zaradjuju 200-400. To pricam za firmu u kojoj sam proveo 4 meseca i pobegao, a cujem da je od onda sve ostalo isto iako su cene svega od onda znacajno skocile. Jos jednom da ponovim, ovo nema veze sa Beogradom, rec je o manjem mestu. Ono sto si rekao vazi za Beograd, mada i tamo ima manjih plata od 600 evra, znam pouzdano.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 106568 | Odgovora: 547 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.