Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad

[es] :: Vodič za učenje :: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 106588 | Odgovora: 547 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

teodorova mama

Član broj: 205725
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+23 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 15:02 - pre 186 meseci
vi idete toliko daleko ... ali, kad biste pokusali da citate moje postove bez predrasuda i cinizma, mozda biste dosli do nekih zakljucaka koji bi vam cak koristili ...
1. da li je teodor imao/ima normalno detinjstvo?
i da i ne. tesko je za dete kakav je teodor organizovati 'normalan' zivot. bukvalno od rodjenja je bio drugaciji. pokusavali smo (moji roditelji i ja) da nadjemo slicne primere (u bilo cemu), jer onda ide lakse ... nenormalno je malo spavao kao beba (i tako 2 god.), bio hiper-aktivan kad je budan, u svemu je isao ranije (zubi, decije bolesti, ...) - bilo je uzasno tesko naci slobodnog vremena za sebe - najvise je pomogao 'lego' - onda se odmorimo po par sati. takodje je veoma koristan bio neki deciji kompjuter sa raznim matematickim i jezickim igricama (mali ekran). roditeljima kojima se 'dese' hiper-aktivna deca nije nimalo lako. cula sam da u americi takvoj deci u vrticima daju 'tabletice' za smirenje. nisam poverovala, ali ljudi tvrde ... elem, isao je na sve sportove kao i druga deca, druzio se i druzi aktivno sa svojim vrsnjacima i u TOME i lezi jedna od bitnijih KVAKA u nasem obrazovnom sistemu. kad se TAKVO dete pojavi u skoli ono samo smeta uciteljici jer stalno nesto zapitkuje, hoce da se dokaze i - odmah pozovu roditelje i predloze 'akceleraciju' tj. preskakanje razreda - mehanizam koji je veoma nepopularan kod nekih psihologa, jer upravo TADA dete gubib kontakt sa svojom generacijom i prestaje sa normalnim socioloskim i emotivnim razvojem. u novoj sredini, ono se bori za svoje mesto uz mnogo teskoca jer ga vecina starijih koristi kao bokserski dzak - vecina takve dece se tada povuce u sebe i postane standardni 'uvrnuti genije' koji izgubi interesovanje za okolinu oko sebe jer ona nema razumevanja za njega, dok neki od njih postanu preglasni, mirodjija u svakoj corbi, spremni na sve samo da budu prihvaceni. vec posle 1. polugodista 1. razreda dobili smo 'savet' da ga prebacimo u visi razred. od tada, svake godine isto - svaki put sam odbijala, jer je njegov socijalni i emotivni razvoj isao savrseno normalno i nisam se usudila da s tim eksperimentisem. s tim se NIKAD ne zna - budite oprezni sa svojom decom. znam slucajeve kada su roditelji bili ponosni na takav predlog, a deca u novim sredinama nisu bila srecna. uspesna uglavnom da, ali ... sto se matematike tice, on je vec od neke 4. godine radi skoro svakodnevno (naravno, bude pauza i po nekoliko dana/nedelja), s tim sto se 'doza' povecavala s godinama. ali povecavalo se proporcijalno i znanje, razumevanje, ljubav - njemu je sada lakse da radi matematiku 4 sata dnevno nego da uci geografiju 1 sat. osim toga, uspeh je generalno 'afrodizijak' za svako ljudsko bice bez obzira na uzrast. iako smo uzasno vodili racuna da ostane skroman, on je veoma rano zavoleo uspeh i nisam morala da ga teram da se sprema za takmicenje. to ide jedno s drugim. dakle, sveukupno uzevsi, s obzirom da dete u sustini ne spada u prosek, mislim da smo ucinili sve da njegovo detinjstvo bude najnormalnije moguce i sto je najvaznije - uvek pitali NJEGA da li hoce da preskoci razred - odgovor bi bio NE - ispostovali smo. VELIKI savet buducim roditeljima - akceleracija je smisljena da pomogne nastavnicima - a NE deci!!!
2. da li je drzava MENE finansirala?
teodor je na prvo medjunarodno takmicenje otisao kad je bio 5. raz. os - na juniorsku matematicku balkansku olimpijadu. e sad, zamislite 5 ucenika 8. razreda i jednog 5-aka! naravno da sam molila da idem sa njim, vise zato sto mi je bilo neprijatno zato sto sam bila svesna da on ZNA matematiku, ali je ustvari pravo dete, a ljudi iz DMS-a nisu navikli da vode decu od 10 god. na OVO takmicenje. naravno da su mi dopustili i NARAVNO da sam sebi SVE ja platila - i prevoz i smestaj. i tako jos 2 godine. za sebe sam SVE ja placala. u vijetnam sam zelela da idem i licno (jer pripadam generaciji koja je detijstvo provela gledajuci svaki dan godinama hanoj na tv-u), ali i da vidim IMO - kostalo me ko petra kajgana - otada nigde nisam putovala, ali svaka porodica ima neko polje ulaganja. u nasoj je teodor to polje u koje vredi sve uloziti - i vreme i novac.
3. MG
e kad bi oni radili sa njim :( ovo je vec treca godina kako je u MG-u. NIJEDAN JEDINI cas tokom skolske godine NIKO sa njim nije radio na nivou za olimpijadu. tokom godine teo radi sam i s privatnim profesorom - to je JEDINI nacin da nauci nesto novo, u odnosu na znanje koje trenutno ima!!! jedine pripreme van toga su nedelju dana pred olimpijadu. c'est ca!
 
Odgovor na temu

teodorova mama

Član broj: 205725
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+23 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 15:05 - pre 186 meseci
a da:
4. sta teodor misli o svemu ovome?
teo ima normalne skolske obaveze, matematiku, svoj taekwondo, uvece dize tegove kod kuce, igra igrice, mrzi forume i hoce da ide u inostranstvo, sto pre! :(
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 15:37 - pre 186 meseci
Onda se izvinjavam sto sam rekao da Vam je drzav platila put.

Mada ne znam sta ocekujete, MG nije mesto gde se pripremaju olimpijci nego se pripremaju buduci studenti :).

A sto se tice buducnosti, znaci on ce da pali, ako ako, samo nemojte da ocejujete da mu ja placam skolovanje da bi on usrecio nekog tamo amera.

Moram da idem da radim kao nosac, takav je zivot :), sa portira sam postao nosac :).
Uzgred da saopstim da sam dosta saopstavao sta mislim, povlacim se sa teme :).

Puno srece Teodoru u buducem zivotu, a Vama, Teodorova mama, spustanje na zemlju je bolno, ali sto vise letite bice bolnije :).

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 15:58 - pre 186 meseci
Moram reci, chupcko, da ni ja ne zhelim da od svoga poreza tvojoj deci (buducoj ako sam dobro pohvatao) kao i deci tvojih istomishljenika placam shkolovanje bilo kakve vrste, ali znash, to je tekovina drushtva, a ako ti ne zhelish da budesh deo ovog drushtva, slobodan si da ga napustish. Isto tako mozhda ni dotichna majka deteta o kome se ovde radi isto to ne zheli, i mozhda josh njih X. Napomenuo sam vec jednom - daleko i enormno je veci broj onih (da ih tako nazovemo) negenijalnih koji takodje napuste ovu zemlju i "usrecuju" nekog tamo amera ili nemca ili shvedjana, a ova mu je zemlja platila srednjoshkolsko obrazovanje a i osnovno obrazovanje. Tu je novac apsolutno sam uveren u to enormno veci od onoga koji se izdvaja za ove "genijalne" iz prostog razloga shto pomenuti ne rastu na drvecu .. i shta cemo sada sa njima ... da ukinemo srednjoshkolsko i osnovno obrazovanje? Zashto bi ti je li tako placao hiljadama njih srednju shkolu ili osnovnu shkolu kada ce da odu da usrecuju amera? Ne znam na kojoj ti godini stoji kalendar, ali ovo je (bar se tako izdaje) civilizovano drushtvo.

Svako dobro svim dobrim ljudima.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 16:29 - pre 186 meseci
Drzava nikom ne placa skolovanje. Drzava samo kanalise pare iz poreza kojeg svi placaju i koji su placali i raspodeljuje na razlicite strane od kojih je jedna obrazovanje.
Ne vidim tacno kako neko nesto "duguje" drzavi na osnovu toga kao sto chupcko ovde prica. Znaci zavrsio si srednju skolu, fakultet na drzavnom budzetu i sad si duzan drzavi? Po kom osnovu tacno? Ako su moji roditelji i njihovi roditelji placali porez a ja se skolovao sta tacno ja dugujem drzavi? Kakva je to logika?
 
Odgovor na temu

teodorova mama

Član broj: 205725
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+23 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 17:16 - pre 186 meseci
Citat:
Ako su moji roditelji i njihovi roditelji placali porez a ja se skolovao sta tacno ja dugujem drzavi?

Upravo! Zamislite kako je generaciji mojih roditelja (oko 70 god.) koji su godinama placali za obnovu Skopja (makedonija se otcepila), Bara (crna gora se otcepila) i pomoc kosovu - godinama - sa tim parama je srbija mogla sad da bude svajcarska. a ja kao rodjena boranka znam da je sve zlato u ime bratstva i jedinstva odlazilo u 'zlatarnu' celje (slovenija).

polemika je otisla u patologiju.
mi nismo molili drzavu da udeli novac teodoru. drzava je osnovala fond i vec predvidela iznos za nagrade i napravila spisak na koji je prvo stavila, a onda precrtala teodora sa besmislenim opravdanjem - da ne naglasavam da smo obavestenje o dobijanju nagrade dobili pisanim putem, a o nedodeljivanju telefonom, i jos uvek nismo dobili potvrdu pisanim putem, sto ostavlja prostor za mahinacije (da je neko prisvojio novac koji fakticki pripada teodoru - a svota nije mala). ako su VEC predvideli i dodelili onima koji su manje, cak mnogo manje postigli, postavilo se pitanje: zasto ne njemu? to je bio jedini SPOR!
pitanje da li UOPSTE treba da postoji fond je deo opsteg pitanja obrazovnog sistema.
ja bih vise volela da fond uopste ne postoji, ALI da umesto njega imamo takav obrazovni sistem da ja kao roditelj u kuci budem SAMO roditelj. ovako, zbog toga sto u nasem sistemu NEMA MESTA za decu kao sto je teodor (a vidim nije pozeljan ni u srbiji), ja sam vise vremena u kuci provela kao edukator, nego roditelj.

posto sam dete prosvetnog radnika u penziji, dobro se secam da su roditelji i deca ranije mnogo vise postovali nastavnike i profesore. danas su ti odnosi POTPUNO poremeceni. poslednjih godina, vec od 1. raz.OS u SVAKOJ bgd skoli, svaki roditeljski sastanak pocinje prikupljanjem sredstava za radijatore, krecenje, zavese, ... vremenom, posto neki roditelji uloze vise, oni ocekuju da se to vrati i kroz ocene. ILI uciteljica u poznatoj bgd skoli odlazi s pola casa da pokaze stan, jer honorarno radi u agenciji za prodaju stanova?! nagradjuju se nastavnici kod kojih je dete samo formalno pohadjalo nastavu, a ustvari se pripremalo kod drugog nastavnika (ovo nije nas slucaj, ali sm cula od drugih roditelja). nasilje u skolama! i to kakvo! bahatost imucnijih i njihove dece! nastavni programi prestari i potpuno neadaptirani (u finskoj dete uci u skoli da izracuna porez - a kod nas?).

primetila sam da ovde ima dosta mladih. svojim prezirom i cinizmom tesko da mozete da uzdrmate osobu od 50 god., ali jeste moguce da nekog povredite, a time samo vi gubite. naculjite usi kad pricaju o ovim stvarima - sve ovo VAS ceka kao roditelje.

NAJVAZNIJE: sami, ma koliko agresivni, uspesni, cinicni, itd. bili necete postici NISTA. jedino ako vas ima vise, mozete promeniti stvari sistemski. ja cu uvek biti na raspolaganju da prenesm licno iskustvo i pomognem akciju za koju mislim da se tice sistemske promene.

@stsung: i s vama se slazem, 100%. pogledajte irsku! gde su bili, a gde su sad. napredak duguju tome sto su od pre 11 godina drasticno povecali sumu za obrazovanje, i to nadarenih.

inace, NIKADA ni u jednim novinama, niti bilo kad nisam za svog sina rekla da je GENIJE. strucna rec za njega je 'posebno talentovan' - a njih ima 2% na planeti. pogledajte literaturu, pa cete se uveriti.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 17:21 - pre 186 meseci
Pre je bilo pitanje da li njega neko pita sta zeli.

Citat:
teodorova mama: a da:
... i hoce da ide u inostranstvo, sto pre! :(


Nakon ovoga vidimo da ga ni rodjena majka ne pita :) a sto je najgore dete je potpuno u pravu i njemu bi sigurno u inostranstvu bilo bolje ....

Citat:
DaliborP: Drzava nikom ne placa skolovanje. Drzava samo kanalise pare iz poreza kojeg svi placaju i koji su placali i raspodeljuje na razlicite strane od kojih je jedna obrazovanje.
Ne vidim tacno kako neko nesto "duguje" drzavi na osnovu toga kao sto chupcko ovde prica. Znaci zavrsio si srednju skolu, fakultet na drzavnom budzetu i sad si duzan drzavi? Po kom osnovu tacno? Ako su moji roditelji i njihovi roditelji placali porez a ja se skolovao sta tacno ja dugujem drzavi? Kakva je to logika?


Ta logika je vise okrenuta ka buducnosti nego ka proslosti.Ako si ovde i radis onda zaradjujes novac, pa em sto placas porez sto je drzavi direktna dobit em, sto i van toga unosis novac u sistem.Ako odes onda to nije tako.Plus postavlja se pitanje ako su tvoji roditelji placali tebi ko je placao njima?Oni sigurno nisu prema tome na kraju se svede da svako placa za svoje skolovanje, dok je trenutno samo kreditiran novcem starijih.E sad kod nas je malo zavrnut momenat sto i ako ostanes u pojedinim strukama mozes da avanzujes samo status socijalnog slucaja.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 17:49 - pre 186 meseci
Citat:
pri3rak: Ta logika je vise okrenuta ka buducnosti nego ka proslosti.Ako si ovde i radis onda zaradjujes novac, pa em sto placas porez sto je drzavi direktna dobit em, sto i van toga unosis novac u sistem.Ako odes onda to nije tako.

Slazem se, nije isto sigurno, ali taj isti drzavni aparat kojem dajes neki % od svoje zarade takodjer ima misiju da drzavu i njezine usluge osposobi u toj meri da retko ko dobije zelju da je napusti, a to je upravo ono u cemu je srpski drzavni aparat debelo omanuo. Niko ne duguje drzavi nista, zivimo u slobodnom svetu, svako ima pravo na izbor.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 17:57 - pre 186 meseci
Citat:
DaliborP: Slazem se, nije isto sigurno, ali taj isti drzavni aparat kojem dajes neki % od svoje zarade takodjer ima misiju da drzavu i njezine usluge osposobi u toj meri da retko ko dobije zelju da je napusti, a to je upravo ono u cemu je srpski drzavni aparat debelo omanuo. Niko ne duguje drzavi nista, zivimo u slobodnom svetu, svako ima pravo na izbor.

Apsolutno se slazem.Pa zar ja nisam prvi savetovao mamu da Teodor ode odavde upravo iz ovog razloga?Ono sto sam napisao je nekako zdrav model koji bi valjalo primeniti samo ukoliko drzava ozbiljno krene u promene (na bolje!), a ne kao sada ozbiljno krene u kozmeticki salon.
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 18:45 - pre 186 meseci
Citat:
teodorova mama ...100%. pogledajte irsku! gde su bili, a gde su sad. napredak duguju tome sto su od pre 11 godina drasticno povecali sumu za obrazovanje, i to nadarenih.


Upravo o ovome sam ja pricao ! Da li je neko od nadarenih pobegao iz zemlje Irske !? Pa nije , naravno !
A odavde bi svi da beze !
 
Odgovor na temu

teodorova mama

Član broj: 205725
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+23 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 18:47 - pre 186 meseci
Citat:
Nakon ovoga vidimo da ga ni rodjena majka ne pita :)

nije bash nesto mnogo inteligentan zakljucak. kako onda znam?
dakle, neko ko ima 15 god. i vec putuje po svetu NORMALNO da zeli da ide, posebno kad cuje i vidi sve ovo OVDE, pa onda malo od toga vidi TAMO. i ici ce - studije, postdiplomske, doktorske, ... ima mnogo situacija i razloga. ja cu uvek postovati njegovu zelju, ali u nasoj kuci vlada demokratija. ja imam pravo na svoju! i pitam: zasto ne omoguciti da ima i ovde uslove koje bi imao tamo? ako je kasno za njega, za one koji dolaze mozda nije. zasto da se ne vrati ako pozeli? vidim ovde mnogo nasih koji su TAMO. sta ce oni na ovom forumu? sta je TO sto ih vuce da pricaju o NASIM temama, a NECE se vratiti? ili bi zeleli, ali ne mogu, jer nema uslova. ko ce da promeni uslove? gde? kako? na forumu? ja sam TAMO bila vise od 10 god. i vratila se. ja ZNAM sta je nostalgija i zasto sam smtrala da mi je kao samohranoj majci lakse da dete odgajam u sredini koju poznajem gde umem da se branim, nego TAMO gde bi ga drugi vaspitavali. a vi? hocete li vi vasu decu vaspitavati i obrazovati do odu TAMO, po svaku cenu? koja je cena odlaska iz sredine u kojoj smo se rodili, stekli navike, ukuse, obicaje, paterne ponasanja i koju osecamo kao svoj dom?
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 18:58 - pre 186 meseci
Citat:
teodorova mamakoja je cena odlaska iz sredine u kojoj smo se rodili, stekli navike, ukuse, obicaje, paterne ponasanja i koju osecamo kao svoj dom?


Pa ono nekolicina ljudi koje poznajem a koji si otisli , odgovorno tvrdim da su se ne promenili ,vec ,ne mogu da se nacudim kako je moguce da se ljudi toliko promene . Sa nekima se redovno dopisujem ali vise iz ,verovali ili ne , mog osecaja sazaljenja prema njima .Odnosno , onoga kakvi su to ljudi bili i sta su postali danas . Tamo .Preko .

Naravno , ovo nije u svim slucajevima , ali u 80% jeste .
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 19:10 - pre 186 meseci
Citat:
teodorova mama: nije bash nesto mnogo inteligentan zakljucak. kako onda znam?
dakle, neko ko ima 15 god. i vec putuje po svetu NORMALNO da zeli da ide, posebno kad cuje i vidi sve ovo OVDE, pa onda malo od toga vidi TAMO. i ici ce - studije, postdiplomske, doktorske, ... ima mnogo situacija i razloga. ja cu uvek postovati njegovu zelju, ali u nasoj kuci vlada demokratija. ja imam pravo na svoju! i pitam: zasto ne omoguciti da ima i ovde uslove koje bi imao tamo? ako je kasno za njega, za one koji dolaze mozda nije. zasto da se ne vrati ako pozeli? vidim ovde mnogo nasih koji su TAMO. sta ce oni na ovom forumu? sta je TO sto ih vuce da pricaju o NASIM temama, a NECE se vratiti? ili bi zeleli, ali ne mogu, jer nema uslova. ko ce da promeni uslove? gde? kako? na forumu? ja sam TAMO bila vise od 10 god. i vratila se. ja ZNAM sta je nostalgija i zasto sam smtrala da mi je kao samohranoj majci lakse da dete odgajam u sredini koju poznajem gde umem da se branim, nego TAMO gde bi ga drugi vaspitavali. a vi? hocete li vi vasu decu vaspitavati i obrazovati do odu TAMO, po svaku cenu? koja je cena odlaska iz sredine u kojoj smo se rodili, stekli navike, ukuse, obicaje, paterne ponasanja i koju osecamo kao svoj dom?


Ovo sto cita ovde nije ni najmanji problem jer svako ima pravo na svoje misljenje, a ni jedno od iznetih ne odstupa ni od zdrave pameti ni od slova zakona ni ona koja se svidjaju Vama ni ona koja se svidjaju meni.Pitanje je sta ste Vi zapravo svojom pojavom ovde hteli?Da li je to jos jedna salva postova u stilu pisama podrske ili pak diskusija koja moze otici i tokom koji Vam se manje ili vise (ne) dopada?

No da ne tupim previse da ja sada imam takvo dete bez ikakvog dvoumljenja bih mu omogucio da nastavi svoje skolovanje u inostranstvu i ne bih ga ohrabrivao da se vrati ovde.

Ovde nema razloga da se ne stvore dobri uslovi, samo je pitanje da li ce se ikada stvoriti.I u proteklh barem 20 godina tih razloga je bilo.I da se ne lazemo uslova za rad ljudi koji imaju talenat poput Teodora ovde nikada i nije bilo, iako smo imali razloge za njihovim postojanjem.Sad pitanje je da li ste spremni da nekome verujete na rec da ce se to desiti, ukoliko znate da je tome nekom laganje profesionalna deformacija ( mislim na sadasnje politicare)?
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.palm.com.



+1001 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 19:13 - pre 186 meseci
Citat:
Drzava nikom ne placa skolovanje. Drzava samo kanalise pare iz poreza kojeg svi placaju i koji su placali i raspodeljuje na razlicite strane od kojih je jedna obrazovanje.
Ne vidim tacno kako neko nesto "duguje" drzavi na osnovu toga kao sto chupcko ovde prica. Znaci zavrsio si srednju skolu, fakultet na drzavnom budzetu i sad si duzan drzavi? Po kom osnovu tacno? Ako su moji roditelji i njihovi roditelji placali porez a ja se skolovao sta tacno ja dugujem drzavi? Kakva je to logika?


Citat:
Slazem se, nije isto sigurno, ali taj isti drzavni aparat kojem dajes neki % od svoje zarade takodjer ima misiju da drzavu i njezine usluge osposobi u toj meri da retko ko dobije zelju da je napusti, a to je upravo ono u cemu je srpski drzavni aparat debelo omanuo. Niko ne duguje drzavi nista, zivimo u slobodnom svetu, svako ima pravo na izbor.


Pozlatila ti se...

E, to je istina i pravo stanje stvari, a ne "'bem vam majku inzenjersku, samo vas 'ranim 'lebom za dzabe, a od vas nikad nista'"
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 19:29 - pre 186 meseci
Sto bi rekla pesma Ramba Amadeusa :

Citat:
# Hirosimo, ljubavi moja
Otiso je svak' ko valja ,
neki vani a neki ka nebu
Ostala je samo
fukara i raja
i mi s' njima
na belome lebu ...

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
93.86.37.*



+4 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 20:04 - pre 186 meseci
Citat:
stonex: Pa ono nekolicina ljudi koje poznajem a koji si otisli , odgovorno tvrdim da su se ne promenili ,vec ,ne mogu da se nacudim kako je moguce da se ljudi toliko promene . Sa nekima se redovno dopisujem ali vise iz ,verovali ili ne , mog osecaja sazaljenja prema njima .Odnosno , onoga kakvi su to ljudi bili i sta su postali danas . Tamo .Preko .

Blago njima (bez zezanja).

Hajde neka neko objasni psu da je pas. Ili zaostalom čoveku da je zaostao. Tako da ljude koji su otišli odavde i promenili se na bilo koji način ne moraš da žališ ali ne umem da ti objasnim zašto.
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 20:21 - pre 186 meseci
Pa iz neke moje perspektive ja zalim njih ali je sigurno da iz njihove perspektive i oni zale mene . Mozda se zato i dopisuju sa mnom . :(
 
Odgovor na temu

teodorova mama

Član broj: 205725
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+23 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 20:55 - pre 186 meseci
Citat:
Pitanje je sta ste Vi zapravo svojom pojavom ovde hteli?

da pocnem u vasem stilu: rec 'pojava' vezuje za glagol 'pojaviti se' ili deverbativnu imenicu (gerund) 'pojavljivanje' odnosno nase culo vida kojim nekoga vidimo kad se on 'pojavi'. ja se ovde nisam 'pojavila', jer me niste mogli videti.
da nastavim u svom stilu: ako u browseru primetite da se ime vaseg deteta pojavilo na nekim sajtovima ili forumima na kojima ga pre nije, da li ce vas zainteresovati da vidite sta ti ljudi pricaju o njemu? a kad udjete na forum i vidite neke da-bog-sacuva premise i konkluzije sklepane na osnovu nedorecenih intervjua i uz to neka pitanja na koja osim nas dvoje i par ljudi niko ne zna odgovor, a medju njima cak i par veoma pristojnih komentara koji pozivaju na solidnu razmenu razmisljanja, zar necete osetiti poriv da ispravite navode iz novina (u 'kuriru' sam 'klara'), odgovorite na pitanja, a sa onim finim ljudima uspostavite jedan normalan, ljudski kontakt? da li ste primetili da sam u svom postu ODGOVORILA na VEC POSTAVLJENA pitanja?
ako vasa malicioznost ima bilo kakvu logicnu osnovu (licnu ljubomoru, ili poznavanje osobe koja je gaji), onda nastavite da pisete TAKO kako pisete - vama ce biti lakse, a nas to jednostavno ne dotice.
ako vi i inace ovako komunicirate sa nepoznatim osobama preko foruma - onda potrazite strucnu pomoc - danas to nije bauk, a resicete problem koji najvise problema pravi vama samima.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 21:26 - pre 186 meseci
Citat:
teodorova mama: da pocnem u vasem stilu: rec 'pojava' vezuje za glagol 'pojaviti se' ili deverbativnu imenicu (gerund) 'pojavljivanje' odnosno nase culo vida kojim nekoga vidimo kad se on 'pojavi'. ja se ovde nisam 'pojavila', jer me niste mogli videti.
da nastavim u svom stilu: ako u browseru primetite da se ime vaseg deteta pojavilo na nekim sajtovima ili forumima na kojima ga pre nije, da li ce vas zainteresovati da vidite sta ti ljudi pricaju o njemu? a kad udjete na forum i vidite neke da-bog-sacuva premise i konkluzije sklepane na osnovu nedorecenih intervjua i uz to neka pitanja na koja osim nas dvoje i par ljudi niko ne zna odgovor, a medju njima cak i par veoma pristojnih komentara koji pozivaju na solidnu razmenu razmisljanja, zar necete osetiti poriv da ispravite navode iz novina (u 'kuriru' sam 'klara'), odgovorite na pitanja, a sa onim finim ljudima uspostavite jedan normalan, ljudski kontakt? da li ste primetili da sam u svom postu ODGOVORILA na VEC POSTAVLJENA pitanja?
ako vasa malicioznost ima bilo kakvu logicnu osnovu (licnu ljubomoru, ili poznavanje osobe koja je gaji), onda nastavite da pisete TAKO kako pisete - vama ce biti lakse, a nas to jednostavno ne dotice.
ako vi i inace ovako komunicirate sa nepoznatim osobama preko foruma - onda potrazite strucnu pomoc - danas to nije bauk, a resicete problem koji najvise problema pravi vama samima.


ok nek sam i pogresio sa "pojavom" (a nisam posto sam nekako video vas kroz to sto pisete, a postoje i prenesena znacenja ako se ne varam), ali sto se vase pismenosti tice imali smo prilike da je vec vidimo na mnogo banalnijem primeru od ovog ;) uz napomenu da ste vi lingvista a ja ne!

no ako mogu da primetim, na mnogo pitanja i niste dali odgovore, ako izuzmem copy/paste prepiski sa bivsom funkcionerkom u ministarstvu, srccepajuce traktate o licnom zivotu (moguce da samo vi imate probleme od svih na forumu) i to izmedju dranja na preferansu i skijanja u svajcarskoj (inace obe veoma korisne informacije za diskusiju na ovu temu)

i naravno da se mi ne lazemo dosli ste da agitujete za svoju stvar,maskirajuci je u opste dobro, pa kako sad nisu bas svi krenuli u tom pravcu oni (tj. sad konkretno i ja) koji vam svoje misljenje direktno kazu i argumentuju bez uvijanja i dodvoravanja su naravno za posmatranje i profesionalnu pomoc, mozda da je ipak vi potrazite?


i jos nesto vama za razmisljanje posto ste se hvalili na tu temu

Citat:
Kaznjen jer je genijalac!!
Common Interest - Science
Members:
3,951 members


Citat:
Chuck Norris & Milka Canic Fantasticni tandem!!!
Just for Fun - Fan Clubs
Members:
7,205 members


toliko o snazi podrske cak i na FB :)


p.s. primecuje se da vas nista ne dotice, uvrede nekako dolaze same od sebe ;)


 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad09.01.2009. u 21:46 - pre 186 meseci
Citat:
@teodorova mama
medju njima cak i par veoma pristojnih komentara koji pozivaju na solidnu razmenu razmisljanja, zar necete osetiti poriv da ispravite navode iz novina (u 'kuriru' sam 'klara'), odgovorite na pitanja, a sa onim finim ljudima uspostavite jedan normalan, ljudski kontakt?

Mislim da da je postavljac teme i imao ovo na umu ,
i ocekivao sam da ljudi mogu da dobiju odgovore i demantuju glasine iz novina ,
takodje i apel drugima (ne samo vas sin nego i ostali mladi talenti)
da se pojave ovde i kazu nesto o svemu tome (takmicenjima ,nagradjivanje,njihovi planovi)
i da bi se predstavila jasno slika u nasem drustvu o problemima obrazovanja uopste ,
a Teodor i njegova nagrada je samo postala usamljeni zivi primer tj, pojedinac
ne toliko zbog genijalnosti vec zbog svoje mladosti centar medijske rasprave i velike (ne)odgovornosti drzave .


Ali izgleda da ste vi morali vecinu vremena da "branite" svog sina i sebe
od upornih ,cinickih i malicioznih komentara drugih ljudi na ovom forumu.
Puno srece u daljem radu ....

P.S Nije ni cudo sto Teodor mrzi forume i sto planira da ode odavde ..




[Ovu poruku je menjao deerbeer dana 09.01.2009. u 23:25 GMT+1]
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 106588 | Odgovora: 547 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.