Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postoji li ovakav tip bojlera?

elitemadzone.org :: TechZone :: Postoji li ovakav tip bojlera?

[ Pregleda: 4889 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abc

Član broj: 22897
Poruke: 145
79.101.95.*



+1 Profil

icon Postoji li ovakav tip bojlera?28.12.2008. u 13:49 - pre 185 meseci
Da li postoji bojler za vodovodne instalacije sa niskim pritiskom. Nesto kao rezervoar sa grejacima i dodatnom pumpom koja se moze ukljuciti za vreme tusiranja u slucaju da je pritisak u instalaciji prenizak da bi postigao adekvatan protok kroz nepovratni ventil.
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Postoji li ovakav tip bojlera?29.12.2008. u 18:20 - pre 185 meseci
Niskotlačni bojler je u stvari preljevni bojler, kojem je odvodna cijev uvijek otvorena (kraj odvodne cijevi u bojleru smješten je pri vrhu posude). Kad se na mješalici otvori "topla voda", ustvari se pusti hladna voda u bojler, pa zbog toga vruća voda ističe u odvodnu cijev (preljeva se). Kad se otvori "hladna voda", e ta stvarno izlazi na pipu, a ne u bojler.

Takvi bojleri idu isključivo sa mješalicom za preljevne bojlere, obična mješalica neće dobro funkcionirati. Znam da se ti bojleri koriste u kuhinji, ali za kupaonu nisam se dosad interesirao.
 
Odgovor na temu

abc

Član broj: 22897
Poruke: 145
79.101.83.*



+1 Profil

icon Re: Postoji li ovakav tip bojlera?29.12.2008. u 22:08 - pre 185 meseci
To izgleda da je to! Imas li link ka nekom proizvodjacu ovih bojlera gde bi se mogli videti termini koji se koriste u opisu ovakvih bojlera a koji bi pomogli pri traganju na web-u.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
93.86.27.*



+266 Profil

icon Re: Postoji li ovakav tip bojlera?30.12.2008. u 07:26 - pre 185 meseci
Imam u kujni Vallijantov bojlercic niskog pritiska. Sve kako si opisao osim sto nema pumpu na izlazu. Baterija ( mesalica, slavina ... ) ima jedan ventil vise i kupuje se zajedno sa bojlerom ili je , cesce, deo njega. Pritisam vode stvara tih pola metra razlike i nije ni blizu dovoljno za tusiranje, Doduse za to nije ni namenjeno. Za pranje sudova je dovoljno.

Napraviti pumpu koja na izlazu daje stalnih 2-3 atmosfere je tesko, ako ne i nemoguce ostvariti za neki normalan novac. Mislim da tako nesto i nema. Ali je uobicajeno da se pre cele ove intalacije dodaje pumpa sa posudom ( rezervoarom ) koja dize / stabilizuje pritisak. Sve visoke zgrade bi bile mrtve bez toga...


U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Postoji li ovakav tip bojlera?30.12.2008. u 12:25 - pre 185 meseci
abc, ako imaš problema sa preslabim tlakom u vodovodnoj mreži, niskotlačni bojler neće ti pomoći, jednako kao i nekakva posuda s dodatnom cirkulacijskom pumpom.

Ako ti sam želiš povisiti tlak u svojoj kućnoj vodovodnoj instalaciji, trebao bi instalirati svoj vodospremnik, koji bi se punio iz mreže. Iz njega bi se vodom opskrbljivao hidropak ili hidrofor, koji se pali samo kad tlak padne ispod donje granice...
 
Odgovor na temu

abc

Član broj: 22897
Poruke: 145
212.200.200.*



+1 Profil

icon Re: Postoji li ovakav tip bojlera?30.12.2008. u 14:28 - pre 185 meseci
Zaista je prava muka istusirati se kada pritisak u instalaciji nije dovoljno visok (posebno u letnjim mesecima) u stambenoj spratnoj kuci (pa jos i na brezuljku), pa sam razmisljao o sto jeftinijem resenju. A izgleda da je resenje sa hidroforom jedino moguce.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.89.*



+7 Profil

icon Re: Postoji li ovakav tip bojlera?12.01.2009. u 15:32 - pre 185 meseci
Hm,da li postoji takav bojler?Pa,svaki je bojler "takav",a ono što mu onemogućuje normalno funkcionisanje kod niskog pritiska je tzv,jednosmerni ventil koji u sebi ima i REGULACIONU OPRUGU!
E,u tom grmu leži zec!
LIčno sam bio prinuđen da par godina svoje kupatilo snabdevam vodom iz kućnog rezervoara,koji je tu bio montiran još 1917-18.godine.Majstorski odrađen primerak zapremine oko 3500 litara,zakivcima spojenih stranica,kako se to nekada davno radilo.Još uvek stoji na mestu gde je pre skoro stotinjak godina montiran,na nekih tri metra od poda.Trenutno nije u funkciji,ali spreman za nedaj bože.Puni se,jednostavno,iz bunara ruskom pumpom.
Dosta je bilo nostalgije,sad da pomognem ako mogu.Elem,čitav vodovod u kući mi je apsolutno normalno funkcionisao,stim što sam gore pomenutu oprugu u jednosmernom ventilu ODPUSTIO DO KRAJA,tek koliko da se navojna pločica drži na jednoj lozi navoja.Pre vraćanja ventila na bojler proveri se isti jednostavnim duvanjem kroz njega.Propusni smer mora da se otvori sa minimalnim naporom prilikom duvanja,a nepropusni smer,normalno,ne sme da propušta vazduh.Moram da napomenem činjenicu da smo tada bili snabdeveni Unitasovim jednosmernim ventilima,s kojima je moglo baš svašta da se radi,čak i da se poprave.Ovi današnji izrađeni su na principu"batko sam si gu sklepao",tako da je možda uputno obratiti se nekom starom majstoru koji sigurno negde u svom kršu ima neki stari ventil koji se lepo može srediti.
Sad,cela ova priča nema nikakvog značaja ako u instalaciji nema makar 0,1-0,2 bara pritiska.Ako znamo da je 1atm približno 1 bar i da je 1 atmosfera pritisak vodenog stuba od 10 metara na jedinicu površine,onda je visinska razlika rezervoara i bojlera u mom slučaju od u proseku 1,5 metara davala upravo pritisak koji sam pomenuo i sve je funkcionisalo besprekorno.Normalno,o tuš-masaži nije bilo govora,ali je zato čak i veš mašina normalno radila i to bez one dodatne pumpe,samo je malo duže uzimala vodu.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.89.*



+7 Profil

icon Re: Postoji li ovakav tip bojlera?12.01.2009. u 15:53 - pre 185 meseci
Još jedan detalj koji sam prevideo.Montirati bilo kakvu pumpu na instalaciju,koja bi kompenzovala pad pritiska u instalaciji je NEMOGUĆA MISIJA!
Zašto?
Prvo zato što su tečnosti,pa i voda,NESTIŠLJIVI,a isto tako i NERASTEGLJIVI!
Da bi pumpa na izlazu stvorila željeni pritisak,njen ulaz mora biti zaronjen u bunar da bi nesmetano stvorila potreban usisni podpritisak,koji je približan izlaznom,što je u zatvorenom sistemu instalacije praktično NEMOGUĆE!Teoretski da,ali onda sve komšije moraju u trenutku uključenja pumpe otvoriti svoje slavine,jer bi u protivnom zbog pomenutih principa hidrodinamike,pumpa vrtela "u prazno".
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Postoji li ovakav tip bojlera?

[ Pregleda: 4889 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.