Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

elitemadzone.org :: MadZone :: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 269880 | Odgovora: 1743 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima18.01.2009. u 00:12 - pre 186 meseci
Ma sve je to u redu, ali zasto izvori svih tih lakrdija ne bi bili djavolcici, andjelcici, goblini, patuljci, vilenjaci itd. Sto moraju bas vanzemaljci?
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
79.101.211.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima18.01.2009. u 09:43 - pre 186 meseci
Apsolutno ne moraju. Ideja je da bi i nasa civilizacija prepustena sama sebi vremenom sama dosla do istih zakljucaka. Ali to je sasvim druga tematika i predstavlja offtopic za ovu temu. Zato bih se zadrzao samo na komentarisanju onoga sto je dato u naslovu teme.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
79.101.211.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima18.01.2009. u 10:40 - pre 186 meseci
Citat:
Naravno da je dovoljan jedan slucaj, ali je trenutni fakat da takav slucaj ne postoji.


Citat:
Jednostavno, materijalnih dokaza nema.


Citat:
Takodje, budi siguran da ozbiljniji ljudi i organizacije koje rade na tome, ne gledaju na takve objekte kao na vanzemaljsku inteligenciju. Dugogodisnje iskustvo i logicko razmisljanje im to ne dozvoljavaju.


Ok .moguce je da sam prevideo neke bitne izvore informacija. Zbog toga molim bilo koga da mi pomogne u vezi sledecih pitanja.

1. Kako znas/znate da takav slucaj ne postoji ? Koji je tvoj/vas izvor informacija ?

2. Koji su to ozbiljni ljudi i koje su to ozbiljne organizacije koje rade na tome ? Ime i prezime i naziv organizacije me interesuje.

3. Kako znas/znate da nema materijalnih dokaza ? Koji je tvoj/vas izvor informacija ? Ako recimo radarski snimak nije materijalni dokaz, sta jeste ?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
77.46.217.*



+6455 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima18.01.2009. u 11:41 - pre 186 meseci
Pridržavajući se "Occam's razor" principa - ako postoji više objašnjenja za događaj, treba se pridržavati onog koji za svoje objašnjenje uzima najmanji broj pretpostavki, sve dok se fizički ne dokaže da je ta pretpostavka pogrešna, a tada treba uzeti sledeću.

Dakle tema vanzemljaci.

Kada je javnost postala svesna vanzemljaka, i kada je to popularizovano.. Pa negde '40-'50 godina prošlog veka u USA.

Onda pogledamo ko ima najviše koristi od takvih priča - US vojska. Vojna tehnologija je takva da razvoji novih tehnologija traju decenijama. Recimo kada se razvijao B-2 Spirit bombarder njegov razvoj je sigurno krenuo '70 godina, ako ne i ranije... I sigurno nisu iz prve napravili takav oblik već je tu bila gomila prototipova, koncepata, verovatno gomila otkačenih koncepta od kojih je gomila otpala, neki su usavršeni itd itd..

Dešava se sigurno i da takav neki prototip/uređaj padne negde van vojne baze. I sad šta mislite, šta je bolje za vojsku da saopšti u javnost?
a) Aaa to, pa to je bio naš top-secret prototip, šteta što je pao sad pa moramo da obelodanimo 15 godina tajnih istraživanja.
b) Koji udes? Nije bilo nikakvog udesa?

Možete sami da pretpostavite koji je ishod povoljnij za vojsku (i po ove što vole da provlače vanzemljake po raznim teorijama zavere), i koliko je vojci u interesu da postoji gomila ludaka koji veruju u vanzemljake i koji će se polomiti da brže bolje sve okarakterišu kao vanzemljačku tehnologiju.



[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 18.01.2009. u 12:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima18.01.2009. u 13:02 - pre 186 meseci
Recimo da ja na dezusrstvu popijem 5-6 piva. I onda uzmem tenisku lopticu i bacim je rukom na udaljenosti 5 metara ispred radara, a prethodno raskalibrisem vremensku bazu radara, to ce se npr. na radaru ocitati kao da je objekat velicine 12 fudbalskih terena proletio na 100 kilometara ispred radara brzinom 200 mahova. I onda to sve fino snimim na film. Zatim popijem malo rasola da bi se malo rastreznio i vratim potenciometar vremenske baze radara na kalibrisanu vrednost. A ako je napolju hladno ne moram ni da izlazim da bacam loptcu nego jednostavno sacekam da proleti neki sismis, pa ce time jos i izgledati kako je UFO pri brzini od 100 mahova mijenjao pravac leta na, za zemljane, nemoguc nacin.
Onda posaljem taj snimak nekim veseljacima i kazem sta sam sinoc na dezurstvu snimio.

Drugim rjecima: svaka budala ima svoje veselje, a pogotovo kad me pozovu da svjedocim, ili kad na svjedocenje dodje kolega iz sledece smjene kome nisam rekao da sam malo raskalibrisao radar.

Izuzetno biitan faktor koji se skoro uvijek previdja u raznoraznim filozofsko-religijsko-metafizickim raspravama je jedna nadasve zanimljiva osobina ljudi, a od koje uglavnom i potice vecina takvih "umovanja" i "mudrovanja" od postanka svijeta pa do danas. Taj faktor je prosta cinjenica da se neki ljudi radjaju sa jednim impulsom (a nekad ga i sticu tokom ranog perioda zivota) koji bi mogli nazvati "potrebom da se zajebavaju drugi ljudi". U isto vreme jedan znatno veci broj ljudi posjeduje sasvim suprotan impuls koji bi se mogao nazvati: "potreba da se bude zajebavan ili manipulisan". I na osnovu tih osobina uvijek neki pojedinci ili neke grupice ljudi okopljaju neke ostale ljude oko raznih deluzija i iluzija.

I sad, ljudi koji imaju impuls iz ove druge grupe imaju takodje smanjenu potrebu za razmisljanjem i analiziranjem (a moguce je da je ta smanjena potreba upravo i uzrok nastanka tog pogubnog impulsa) te je njih sasvim lako ubijediti u bilo sta i sasvim lako im se moze "dokazati" bilo sta. Najcesce je dovoljna samo izjava onih zajebanata iz prve grupe, a sto je izjava pompeznija to je uvjerenje u nju cvrsce. Odnosno, sto je izjavu teze provjeriti to bolje, jer ih to oslobadja muke od razmisljanja da mozda i nije tako.
Kod njih dokazivanje ide obrnutim redom. Npr. ako mu trazite dokaz da bog postoji, on ce od vas odmah traziti da vi dokazete da ne postoji. Ako mu trazite da dokaze da je snimak na radaru UFO, on ce traziti da vi dokazete da nije. Oni isto tako mogu izjaviti da je moguce da se teniska loptica pretvori u kacu kupusa ako se zafrljaci na zid. Ti uzmes i bacis lopticu na zid i ne desi se nista - on ce reci: "da, ali to pokazuje da se nije sad desilo, ali ne dokazuje da se nece desiti sledeci put ili tamo neki trilioniti". Drugim rjecima, kod njih razum ne svira ni prvu, ni petu, ni stotu violinu, koriste ga samo za basmisleno vrcenje rjeci koje nazivaju "naukama" i "stvarima od velike vaznosti".

Kad smo vec kod dokazivanja filmovima, poucan film koji mnog toga objasnjava iz ove problematike je epizoda South Parka u kojoj se obradjuje teme Science-toloske crkve. Jest da se radi o crtanom filmu, ali bolji primjer necete naci ni u djelima vodecih psihijatara.

Pozdrav od mene i bye bye sa ove teme!

 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
79.101.211.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima18.01.2009. u 13:07 - pre 186 meseci
@ventura

Ako se zadrzimo samo na pretpostavci da su u pitanju vojne letilice koje eto padnu s vremena na vreme onda tvoja prica deluje sasvim logicno. Ameri ne moraju da objasnjavaju sta je palo i zasto a ovi drugi nemaju nikakve dokaze i svima lepo. Medjutim ako pogledamo malo detaljnije videcemo da to objasnjenje ima ozbiljne nedostatke.

Citat:
Onda pogledamo ko ima najviše koristi od takvih priča - US vojska.


http://www.youtube.com/watch?v=vKMi6AfMFak

Uzmimo na primer ovaj isecak emisije sa History channela. Osim sto ni americka vojska nije imuna na probleme sa nepoznatim letecim objektima, takodje se vidi da su nesposobni da se nose sa situacijom. Za veoma kratko vreme ostali su bez 10 nuklearnih projektila. Ako to nije ozbiljno narusavanje ugleda americke vojske i nacionalne bezbednosti USA ona ne znam sta je.

U okviru Disclosure Projecta imas mnogo svedoka koji su radili za tu istu vojsku, na tajnim projektima (black budget projekti ili unacknowledged projekti kojima cak ni predsednik USA nema pristup) i spremni su da svedoce pred kongresom o tome sto znaju. Jedan od svedoka je bio prisutan unutar baze kada se odigrao dogadjaj koji se pominje u video isecku i njegovo svedocenje je zabelezeno kamerom i moze da se skine sa linkova koje sam dao, kao i svedocenja drugih ljudi o istom ili povezanim incidentima. Sva svedocenja su iz prve ruke, insajderske perspektive i sa lica mesta dogadjaja.

Ako te bude interesovalo da pogledas sve to mislim a ces se sloziti da je vreme da se predje na sledecu pretpostavku.



 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima18.01.2009. u 13:19 - pre 186 meseci
Citat:
Ankalagon the Black:1. Kako znas/znate da takav slucaj ne postoji ? Koji je tvoj/vas izvor informacija ?

Lijepo, ne postoji materijalan dokaz koji ce da potvrdi to sto pises. Pored toga, sam si zakljucio u jednom od prethodnih postova, kako je vecina UFO slucajeva "razotkrivena", i kako nemaju veze sa vanzemaljskom inteligencijom, a da su preostali slucajevi u fazi "istrazivanja", tj. jos nije utvrdjeno o cemu se, zavpravo, radi. Takodje, svi se mi informisemo iz istih izvora, i svi mi imamo informacija o tome, bas, koliko i ti, samo sto istu stvar/dogadjaj interpretiramo na razlicite nacine.

Citat:
Ankalagon the Black: 2. Koji su to ozbiljni ljudi i koje su to ozbiljne organizacije koje rade na tome ? Ime i prezime i naziv organizacije me interesuje.

Rijec "ozbiljniji" sam ubacio samo iz razloga da ne pocnes sa link-ovanjem ka materijalu projekata koje vode ljudi, i organizacije "sposobne" da u svemu vide prisustvo vanzemaljaca na Zemlji. Odin D je lijepo objasnio zasto takve osobe/organizacije nisu kompetentne, tj. one su vec izabrale svoju istinu, i zato nema smisla pokusavati dokazivati im suprotno.

Takodje, SETI(njegov budzet) je odlican primjer kako sve te price nisu istinite, i kako cemo se jos nacekati, prije nego sto dobijemo bilo kakav signal o postojanju vanzemaljskog zivota, a da ne pricam koliko cemo da cekamo dok price o vanzemaljskim posjetama ne postanu stvarnost ;) Zatim, ako vec sjeciraju tamo neke vanzemaljce koji su "pali" na zemlju, cemu onda toliki trud NASA-e da otkrije barem neki jednocelijski organizam na planetama suncevog sistema?

Citat:
Ankalagon the Black: Ako recimo radarski snimak nije materijalni dokaz, sta jeste ?

Radarski snimak moze biti dokaz, ali za sta? Za prisustvo vanzemaljaca? Bullshit...
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
79.101.211.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima18.01.2009. u 14:27 - pre 186 meseci
Citat:
Lijepo, ne postoji materijalan dokaz koji ce da potvrdi to sto pises.


Ukratko, ono sto hoces da kazes je da jedine inormacije koje imas poticu sa televizije i iz novina kao jedinih relevantnih izvora informacija. Zvanicnih izvora.

Citat:
Takodje, svi se mi informisemo iz istih izvora, i svi mi imamo informacija o tome, bas, koliko i ti, samo sto istu stvar/dogadjaj interpretiramo na razlicite nacine.


Ne bas, ja sam pogledao mnogo vise materijala. A takodje jos uvek se ovde nije javio bas niko da je rekao : "E brate, ja sam pogledao konferenciju i ostala svedocenja, moje misljenje o svemu tome je... "

Citat:
Rijec "ozbiljniji" sam ubacio samo iz razloga da ne pocnes sa link-ovanjem ka materijalu projekata koje vode ljudi, i organizacije "sposobne" da u svemu vide prisustvo vanzemaljaca na Zemlji. Odin D je lijepo objasnio zasto takve osobe/organizacije nisu kompetentne, tj. one su vec izabrale svoju istinu, i zato nema smisla pokusavati dokazivati im suprotno.


Ukratko, rekao si nesto sto ne mozes da potkrepis nicim. A mogu odma da ti kazem da neces pronaci nijednu "ozbiljnu" organizaciju da se bavi ovim fenomenom. Sto je krajnje interesantno jer je fenomen sam po sebi veoma zanimljiv. Kako to da to niko ne istrazuje ? Postoje takodje ljudi koji su izabrali suprotnu istinu i ne zele ni da pogledaju nikakve dokaze, mogu ti reci iz licnog iskustva da je njih jos teze ubediti :)) Za razliku od onih prvih koji stalno traze neke dokaze ovi drugi stalno odbijaju da ih vide. U neku ruku, generalno komicna situacija.

Citat:
Radarski snimak moze biti dokaz, ali za sta? Za prisustvo vanzemaljaca? Bullshit...


Naravno da radar "ne zna" da li je u pitanju vanzemaljska letilica ili vojni eksperimentalni avion ili komercijalni boeing 747. Radarski snimak je dokaz o cvrstom objektu na nebu, i iz radarskih podataka moze da se potvrdi prica svedoka sa zemlje i iz aviona de se objekat kretao tom i tom brzinom i bio na tim i tim koordinatama u nekom vremenskom trenutku. Ako se pomocu radarskog snimka utvrde manevarske karakteristike letilice kakve nam nisu poznate na Zemlji onda je to dokaz da takva letilica postoji. Letilice koje su sposobne da u dva radarska sweepa predju reazdaljinu od severa USA do juga. I takodje mogu nepokretno da stoje na nebu. Sta je to na nebu ? Da li nekog to uopste interesuje ? Ima li ko da to istrazuje ? Koliko treba da prodje vremena pa da se cuje nedvosmisleno objasnjenje: Japanski pilot i putnici u avionu su videli to i to, Meksicka vojska se susrela sa tim i tim...



Citat:
Takodje, SETI(njegov budzet) je odlican primjer kako sve te price nisu istinite, i kako cemo se jos nacekati, prije nego sto dobijemo bilo kakav signal o postojanju vanzemaljskog zivota, a da ne pricam koliko cemo da cekamo dok price o vanzemaljskim posjetama ne postanu stvarnost ;)


http://www.alienvideo.net/0702/seti-makes-alien-contact.php

Skracivanje budzeta je veoma u skladu sa ovim sto mozete da saznate sa ovog linka.






 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
77.46.217.*



+6455 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima18.01.2009. u 14:49 - pre 186 meseci
Citat:
Ankalagon the Black:
Naravno da radar "ne zna" da li je u pitanju vanzemaljska letilica ili vojni eksperimentalni avion ili komercijalni boeing 747. Radarski snimak je dokaz o cvrstom objektu na nebu, i iz radarskih podataka moze da se potvrdi prica svedoka sa zemlje i iz aviona de se objekat kretao tom i tom brzinom i bio na tim i tim koordinatama u nekom vremenskom trenutku. Ako se pomocu radarskog snimka utvrde manevarske karakteristike letilice kakve nam nisu poznate na Zemlji onda je to dokaz da takva letilica postoji.


Ajde pročitaj ponovo poslednji post koji je napisao Odin D.

 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima18.01.2009. u 14:58 - pre 186 meseci
Citat:
Odin D.
Recimo da ja na dezusrstvu popijem 5-6 piva. I onda uzmem tenisku lopticu i bacim je rukom na udaljenosti 5 metara ispred radara, a prethodno raskalibrisem vremensku bazu radara, to ce se npr. na radaru ocitati kao da je objekat velicine 12 fudbalskih terena proletio na 100 kilometara ispred radara brzinom 200 mahova. I onda to sve fino snimim na film. Zatim popijem malo rasola da bi se malo rastreznio i vratim potenciometar vremenske baze radara na kalibrisanu vrednost. A ako je napolju hladno ne moram ni da izlazim da bacam loptcu nego jednostavno sacekam da proleti neki sismis, pa ce time jos i izgledati kako je UFO pri brzini od 100 mahova mijenjao pravac leta na, za zemljane, nemoguc nacin.
Onda posaljem taj snimak nekim veseljacima i kazem sta sam sinoc na dezurstvu snimio.


Ovo je vise nego dobar razlog da izgubis posao. Sumnjam da bi se neko sa ovim igrao. Ova konstrukcija je vise nego smesna.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
79.101.211.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima18.01.2009. u 15:14 - pre 186 meseci
Citat:
Ajde pročitaj ponovo poslednji post koji je napisao Odin D.


Procitao sam ponovo. I dalje ne vidim neku poentu u tom njegovom objasnjenju prevare sa radarom. Niti odgovara ijednom incidentu koji smo pomenuli do sada. (incidenti imaju na desetine svedoka, najmanje). A i samo po sebi nema mnogo smisla.

Citat:

Ovo je vise nego dobar razlog da izgubis posao. Sumnjam da bi se neko sa ovim igrao. Ova konstrukcija je vise nego smesna.


Ako bi neko samo pokusao tako nesto da uradi u vojnoj bazi ili FAA-u mogao bi samo da nagadja kada ce ga pustiti iz zatvora.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima18.01.2009. u 15:39 - pre 186 meseci
Proveo sam u vojcsi 6 godina i to na mjestu vezanom za raktenu elektroniku i radarske sisteme i to kako vi zamisljate kako vojska izgleda to je slicno kako moja baba zamislja da izgledaju marsovci. I kad bih vam ja sad ovdje pricao kako stvari tamo funkcionisu dosli bi mi poslije pola sata neki sa crnim kaputima na vrata, tako da bolje da tu temu zaobidjemo :)

Vase misljenje o "ozbiljnosti" americke vojske i slicnih agencija se uglavnom bazira na gledanju holivudskih filmova gdje se svi medjusobno zabrinuto zgledavaju znacajnim pogledima oci u oci poluzatvorenim kapcima i zblizenim obrvama kad nako objavi "We have a situation!".
Hehe, mora da je strasno zanimljivo kad ti svijet tako izgleda pun cudesa, a istovremeno ozbiljan...
 
Odgovor na temu

majstorjoe
كوسوفو هي قلب صربيا
Bagdad

majstorjoe
Član broj: 177076
Poruke: 8
91.143.219.*

ICQ: 7
Sajt: www.google.com


+140 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima18.01.2009. u 17:51 - pre 186 meseci
I onda je mrmot zavio cokoladu!!!!!!!!!!!
:)
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima18.01.2009. u 22:25 - pre 185 meseci
Citat:
Odin D.: Proveo sam u vojcsi 6 godina i to na mjestu vezanom za raktenu elektroniku i radarske sisteme i to kako vi zamisljate kako vojska izgleda to je slicno kako moja baba zamislja da izgledaju marsovci. I...


Koliko si od tih 6 godina proveo u americkoj vojsci i na kojim sistemima si radio tamo i ovde?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima18.01.2009. u 23:13 - pre 185 meseci
Upravo zato sto nisam ja radio u Americi zato oni i vidjaju UFO-e tamo.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
79.101.128.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima19.01.2009. u 09:39 - pre 185 meseci
Mislim da nema razloga da se ova prepirka izmedju Odin D. i SASA M. nastavi. Cinjenice govore glasnije. Odin D. je probao i logicnim i nelogicnim razlozima da dokaze da su vanzemaljci samo mit i plod necije potrebe da zeza druge ljude. Posto je iscrpeo sve sto je mogao da smisli , otisao je sa teme. Treba sve ostaviti na tome.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima19.01.2009. u 11:18 - pre 185 meseci
Ne bih se slozio sa tim da sam se sluzio nelogicnim argumentima, ali ajde, jasno je iz dosadasnjeg koliko su necije procjene sta je logicno, a sta nelogicno validne, pa se necu na tom zadrzavati.
A daleko od toga da sam iscrpio sve sto sam mogao da smislim, ali kad neko nije u stanju da prihvati/shvati ni malo od onoga maloga sto sam vec rekao onda, jelte, nema smisla dalje insistirati. Postoje slucajevi nekompatibilnosti koji se ne mogu prevazici.
U tom smislu cu se obratiti kratko jos jednom ovima sto vjeruju u te dokaze i ovima drugima sto ih pokusavaju ubjediti u suprotno i time se ja pozdravljam sa ove teme.


Za ove sto vjeruju:

Osim teorija i dokazivanja da nas vanzemaljci redovno posjecuju postoje teorije i dokazivanja u suprotno, i ne bi za vas bilo lose da probate da isceprkate nesto i sa te gomile. Nema cega da se plasite, ako vas i ne ubjede u suprotno, bar ce vas ucvrstiti u vasem sadasnjem stavu koji je vama iz razloga koji vam ocigledno jos nisu jasni, preko potreban, te ce to biti korisno po vas pa kako god da se zavrsi. Moja je preporuka da krenete od Karla Junga i jedne knjizice koju je napisao o tom fenomenu jos prije 50-tak godina. Naravno da bi vam jos vise pomoglo da procitate i jos poneku njegovu knjigu, ali sumnjam da bi vas to interesovalo.
Najveci problem naravno predstavlja unutrasnji otpor koji covjek ima da se suoci sa suprotnim stavom i obicno se ne radi o tome da li on vidi ili ne vidi dokaze nego da li zeli ili ne zeli. Ako covjek uspije da se izdigne iznad tog nivoa zelja, onda ima sanse i da spozna i ponesto od objektivni cinjenica.

Pozdrav vama!



Za ove sto pokusavaju razuvjeriti gore navedene: (gore navedeni mogu ovo preskociti, nije namjenjeno njima i samo ce gubiti vreme).

Ovaj dio teksta moze nekom pomoci da se okane corava posla razuvjeravanju ovih gornjih i time ustedi sebi dragocjeno vreme.
Kada nauka nije na nivou na kojem moze da pobija neke stvari, te stvari za veliki broj ljudi spadaju u oblast "stvarnosti" i "mogucnosti". Kada nauka dosegne nivo na kojem moze da ospori vjerovanje u njih oni se sele u mitologiju. Naravno da nije tako sa svim tim ubjedjenima, ali sa vecinom jeste.
Ranije, kada ljudska nauka nije bila na nivou na kojem je danas ljudi su vidjali vjestice kako lete na metlama, redovno su se susretali sa zmajevima, zmijama koje govore, magovima, carobnjacima i vukodlacima i vidjali andjele, bogovi su zivjeli na nebu bas tu odma iza oblaka, a ljudsko tijelo zaposjedali su svakojaki demoni, vjestice su bile spaljivane itd. Sve je to moglo jer nije bilo nikog ko bi to necim mogao osporiti.
Kad je nauka malo uznapredovala te se dokazalo da se ne moze letjeti na metli i da ljudsko tijelo ne zaposjedaju demoni nego virusi i bakterije koji se istjeruju antibioticima, a ne exorcizmom, i kad je covjek poletio avionom iznad oblaka i vidio da gore nema nikakvog carstva nebeskog, onda su se i te "cinjenice potvrdjene od hiljada svjedoka iz prve ruke" preselile iz stvarnosti u mit. Danas niko vise ne vidja vjestice na metlama (jer bi se vjestica mogla lako oboriti zoljom npr.) niti se u ljude useljavaju demoni (jer se sad pod mikroskopom moze vidjeti sta je u pitanju) itd.
Prvobitni strahovi i mitovi sacinjeni od demona, kuga i sl. posasti morali su biti zamjenjeni necim drugim, a najpogodniji su bili strahovi od UFO-a i nuklearnih stradanja i tome slicnih stvari koje su bile aktuelne u to vreme zamjene. Tehnoloski nivo mita se uvijek pomjera onoliko ispred nauke koliko je potrebno da se njome ne moze osporavati, pa su se tako npr. bogovi sa oblaka, gdje im je bilo sasvim dobro dok covjek nije izmislio avion, preselili u neku metafizicku dimenziju, naravno nedostupnu aparatima danasnje nauke. Isto tako su se povazdan igrali munjama i gromovima dok ljudi nisu izmislili elektricitet, a onda im to postalo dosadno pa se sad igraju necim drugim. Kada jednog dana nasa nauka dosegne takav nivo da ce moci da skenira svih 11 dimenzija oko nase planete tako da se ni muva ne moze neopazeno provuci, onda ce i ljudi automatski prestati da vidjaju kojekakve letece tanjire na svakom cosku, ali ce svejedno tada izmisliti neki drugi mit koji je tehnoloski van granica tadasnje nauke i pocece da vjeruju u njega. Ljudima su mitovi potrebni i oni ih stvaraju od pamtivjeka do danas i stvarace ih uvijek. Mitovi o UFO-ima i raznorazne nove sekte i filozofije zamjenjuju stare religije i mitove koji ne mogu da izdrze test nauke i modernog drustva i sve se vise ljuljaju i propadaju. Mozda ce ta zamjena trajati stotinama ili hiljadama godina, ali ne mijenja stvar, u biti je sve to isto.

I kao sto rekoh vec vise puta, u osnovi svega toga je: Kad neko hoce u nesto da vjeruje, ne moze mu se to izbiti iz glave. Potreba da se ima nesto "odozgo nadljudsko" je duboko usadjena u ljudsko bice i ona se ne moze svjesno kontrolisati i ukljucivati/iskljucivati po volji, a njena jacina je jednaka kao i potreba za hranom ili disanjem ili nagon za samoodrzanjem. Covjek je u vlasti te ideje i ne moze joj nista. Prema tome kad neko to ima ne moze mu to niko izbiti iz glave i dzaba svi pokusaji logickog dokazivanja. Podjite samo od toga sta se sve ovdje naziva dokazom i bice vam jasno da se radi o obicnoj mitologiji.
Probajte da se sjetite ijednog primjera da li je neki sljedbenik neke religije ikad trazio dokaz da bog ne postoji. Ne! On je u startu ubijedjen da postoji i za njega je bogohuljenje i pomisljati na suprotno, i on bi takav posao smatrao cistom budalastinom. "Zasto bih se ja bavio time kad je svakom jasno da Bog postoji!"
Znaci, mogucnost za promjenu je unistena u samom startu. Ne moze se nekom nesto dokazati ako on zeli da vjeruje u suprotno.
U korijenu svega toga je potreba da se nadje smisao ljudskom zivotu i postojanju, otud postoje i sve te religije i svako se od nas svjesno ili nesvjesno nada da ipak ima i nesto vise osim ovog mesa i kostiju i da ima nesto poslije smrti, jer sa ovim sto imamo na zemlji malo ko moze naci neki smisao svemu tome. Trenutno je stanje takvo da ako neko vjeruje u Boga to je OK, a ako vjeruje u UFO onda je budala, ali, kao sto rekoh, moguce je da ce se za koju stotinu ili hiljadu godina stanje okrenuti. Tako je bilo i na pocetku hriscanstva, tadasnji pobornici mnogobostva i totema su smatrali prve hriscane za budale, a sad se to malo izokrenulo.

Pozdrav i vama i ovaj put zaista buy buy!


 
Odgovor na temu

plruzza
Afrika

Član broj: 1295
Poruke: 15
*.mweb.co.zw.



Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima19.01.2009. u 12:11 - pre 185 meseci
....smem li da se ukljucim u diskusiju ?.....Hvala....

Spadam u grupu koja definitivno veruje u postojanje "vanzemaljaca", "letecih tanjira",....itd...ali i u jos mnogo toga...

Zasnivam to i na nekim vlastitim iskustvima.
Kao sestogodisnjak, u suton jednog letnjeg dana (Sunce je zaslo a zvezde se jos nisu pojavile), video sam iznad sebe leteci svetleci objekt koji je velikom brzinom preleteo sa severa na jug, ne pravolinijski nego u talasastoj putanji.

Bilo je to vreme "Sputnjika", "Lajke" i Gagarina, slusao sam pazljivo kako stariji pricaju o tome, pa sam se hvalio kako sam i ja video satelit.

Tek kasnije sam shvatio neke stvari:

1. Satelit ne leti putanjom sever - jug.
2. Satelit ne leti talasastom putanjom.
3. To sto sam video nije mogao da bude avion jer u to vreme nije postojalo aviona koji bi takvom brzinom preleteo sa
jednog kraja na drugi kraj horizonta koji je bio u mom vidnom polju pa jos i talasastom putanjom.
4. To sto sam video nije mogao da bude meteor koji je duboko usao u atmosferu jer znam kako izgledaju i takvi meteori,
imao sam priliku da vidim jedan izuzetno efektan ulazak - uzarena masa je u mom vidnom polju narasla je do velicine
fudbalske lopte, pocela se smanjivati (izgarati) ostavljajuci iza sebe uzarene "suze" - sve dok nije izgoreo i nestao.
5. Nisam nasao nigde opis nekog prirodnog fenomena koji bi bio i malo slican ovom sto sam video.
6. Neverujem da sam kao zdrav sestogodisnjak u vreme kada nisam imao elektricne struje, radia, TV-a, kompjuter sa
video igricama i slicnih tehnickih stvari, mogao imati nekakve halucinacije.

Dakle video sam nesto sto u to vreme nije moglo da bude proizvod postojece tehnologije ali ni proizvod prirode.

Susret sa vanzemaljcima nije uobicajen samo u moderno doba.

Koga malo vise interesuje sve ovo neka pokusa da nadje knjigu "Otvorise se nebesa" - Jozef Fon Blumrih.
Ja sam je citao pred 30 g.
Napisao je inzenjer NASA-e...citao covek Bibliju i u izvesnom poglavlju, mislim da se zove "Jezekilijevo prorocanstvo" prepoznao susret sa vanzemaljcima.
Bio sam skeptican pa sam citajuci njegovu knjigu citao i Bibliju, tek da vidim da on to nesto ne izmislja.
Stvarno Bibliju je dosledno citirao, ali ono sto je bilo opisano gledao je malo drugacije, tehnicki i inzenjerski, i napisao niz vrlo interesantnih stvari i zakljucaka, nacrtao je kako je taj svemirski brod izgledao, izvrsio proracun tezine, snaga motora itd...i jedan od zakljucaka patentirao: tocak koji se moze kretati i pravo i istovremeno skretati a da se ne zakrece kao npr. kod bicikla. Vrlo cudno da se niko nije setio da napravi takav tocak a eto u Bibliji postoji njegov detaljan opis.

Kad vec spomenuh Bibliju da kazem i to - bez namere da vredjam vernike - da je licno meni citanje Biblije dalo pretpostavke za jednu od dve moje teorije o postanku ljudske vrste - ali ove dve teorije bi se mogle objediniti i u jednu. Taj sam pocetak Biblije gde je opisano kako je Bog stvorio prvog coveka Adama pa zatim prvu zenu Evu suvise je pojednostavljen, premalo ima detalja ali neodoljivo potseca na opis pocetka nekog naucnog eksperimenta. Skoro kao da kazemo - napravio sam ovaj uredjaj i evo pritisnuo dugme, ukljucio struju i uredjaj je poceo da radi, sada pratim kako radi i koliko ce dugo da radi.
Ko je to uradio, zasto i sta se desilo imam takodjer teorije ali necu o tome sada.
Za one koje oce da razmisljaju i da daju masti na volju samo da dam jednu pretpostavku - toliko se puta desilo da su eksperimenti krenuli nezeljenim tokom, zar ne? Zatim pretnja krajnjim sudom - posto potsvesno znamo kako smo nastali mozda se bojimo da neko ne prekine eksperiment - "iskljuci struju".


Moja druga teorija o nastanku ljudskog roda je bazirana na nasoj neverovatnoj i losoj osobini - agresivnosti. Mozda smo osudjenici na smrt (ko ce znati gde i sta smo to uradili ovako agresivni) ili pak rezultat loseg eksperimenta pa nas je neko "nakon ukidanja smrtne kazne" ili da se resi primeraka neuspelog i opasnog eksperimenta pokupio i ostavio ovde - neko iz Kosmosa, naravno.
Pretpostavki za ovo ima mnogo.
Npr. zasto stalno kada se spomene Bog ili se pomolimo pogledamo u nebo? Mozda smo dosli odozgo...cekamo i izvirujemo dali ce doci po nas ili ce doci da nas kazne jer nismo dobri...
Zatim, Atlantida...izuzetno razvijena civilizacija o kojoj svi govore a nemogu da je nadju gde je bila. Pa jednostavno - Atlantida je bila svemirski brod sa kojim smo dosli na Zemlju. Spustio se negde, mozda na Atlantik, brod ekstremno velikih razmera (sto nije nemoguce ako neko ima ekstremno razvijenu tehnologiju, zar ne?), odatle smo "posejani" po celom svetu, a brod je nestao - odleteo. Nama je ostala samo prica.

UFO...? Pa jednostavno ponekad neko dodje da prekontrolise dokle se stiglo sa eksperimentom, ili da vidi da se slucajno nismo promenili po pitanju nasih losih osobina ili da vide dokle smo dosli sa tehnologijom da slucajno nebi samoinicijativno krenuli nazad odakle smo deportovani.
Ili jednostavno neko je trajno ovde da nadgleda "eksperiment", ponekad zbog sitne nepaznje bude uocen ili cak unisten.
Svakako da je prema ovome najvazniji zadatak da se ne docepamo te razvijene tehnologije jer ako se docepamo kuku li ga majci njima gore...

Pozdrav svima...



 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima19.01.2009. u 14:13 - pre 185 meseci

Ruwa 1994
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima19.01.2009. u 22:34 - pre 185 meseci
Citat:
Odin D. : .... Podjite samo od toga sta se sve ovdje naziva dokazom i bice vam jasno da se radi o obicnoj mitologiji......


podji samo od toga sta sve oficijelna nauka naziva dokazom i bice ti jasno da se radi o obicnoj dogmi.


Citat:
Odin D. : .... Probajte da se sjetite ijednog primjera da li je neki sljedbenik neke religije ikad trazio dokaz da bog ne postoji. Ne! On je u startu ubijedjen da postoji i za njega je bogohuljenje i pomisljati na suprotno .....


jel' su pripadnici ove druge "religije" trazili dokaz da nije moguce stvoriti zivot iz neorganske materije?
.... btw. pojma ne znam dal' bog postoji, mnogo me sve to zbunjuje, ali nastajanje zivota iz neorganske materije deluje jos ludje, zar ne? :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 269880 | Odgovora: 1743 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.