Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

elitemadzone.org :: MadZone :: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

Strane: << < .. 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 269678 | Odgovora: 1743 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ITguru

Član broj: 49451
Poruke: 108
91.148.93.*

Sajt: www.carbonmetrics.eu


Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima12.02.2010. u 12:29 - pre 172 meseci
Jel zna neko sta je cilj ove diskusije?
Zainteresovani za Energy Management Software Beta Test posetite: www.cenable.com
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
93.86.12.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima12.02.2010. u 12:29 - pre 172 meseci
Citat:
Nemam pojma o drugoj dvojici pravo da ti kazem niti imam preterano zelje da se bavim tudjim ubedjenjima.


U redu. Ti to nazivas njihovim ubedjenjima a oni to nazivaju svojim znanjem i iskustvom.

Citat:
To sto radis je logicka greska pokusavanja dokazivanja necega autoritetom. Tipican primer za to je teza da je Isak Njutn bio hriscanski vernik koja treba da pokaze da je biblija istinita, sto je pokusaj dokazivanja autoritetom - logicka besmislica. Isak je mogao da veruje i u cudoviste iz Loh Nesa i pizza-monstera, a niti jedno niti drugo ima veze sa njegovim naucnim teorijama.


Logicka greska bi zaista i bila kada bi ja rekao da vanzmeljaci postoje samo zato sto njih dvojca to kazu. To naravno nije dovoljno dobar dokaz i ja sam to rekao mnogo puta. Ono sto hocu da istaknem sa ovim intervjuima astronauta jeste da je situacija mnogo slozenija od verzije koje nude Penn & Teller. Nasli su neke nesrecnike i odlucili da malo prave sprdnju sa njima. To i nije bas vrhunac istrazivackog novinarstva , zar ne ? Da su hteli, mogli su recimo da intervjuisu recimo ovog gospodina i druge ucesnike incidenta. Ogroman leteci objekat je potvrdjen vizuelno i radarom tokom celog incidenta. I Mr. J. Callahan ima konkretne materijalne dokaze da je to tako. U incidentu je ucestvovalo mnogo ljudi ukljucujuci i japanskog pilota koji je slikao nepoznatu letelicu.



Citat:
For 6 years Mr. Callahan was the Division Chief of the Accidents and Investigations Branch of the FAA in Washington DC. In his testimony he tells about a 1986 Japanese Airlines 747 flight that was followed by a UFO for 31 minutes over the Alaskan skies. The UFO also trailed a United Airlines flight until the flight landed. There was visual confirmation as well as air-based and ground-based radar confirmation.


Ali, reci mi, da li ti pravis nekakvu logicku gresku ako zanemarujes ovakve ozbiljne slucajeve i svedoke a oslanjas se iskljucivo na emisiju Penn-a i Tellera da ti da pravo objasnjenje.
U redu je da te ne interesuje tema i da ne zelis da se udubljujes. Sigurno imas interesantnije nacine da provedes slobodno vreme.

Kazem , u redu je da te ne interesuje, ali mislim da i sam vidis da resenje enigme nije tako prozaicno kakvim ga ti predstavljas. To je sustina i poenta sto se mene tice. Isto ovo vazi i za @3way.


@3way,

Evo Mr. J Callahan ima konkretne dokaze. Sta mislis o tome ?

Evo ti rekreacija celog dogadjaja. Znaci ogroman UFO u blizini aviona potvrdjen i vizuelno i radarom sa dostupnim dokaznim materijalom i velikim brojem profesionalnih lica , ucesnika dogadjaja. Sta mislis ko je pilotirao velikim UFO-om ?

 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
93.86.12.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima12.02.2010. u 12:44 - pre 172 meseci
Citat:
Jel zna neko sta je cilj ove diskusije?


Cilj diskusije je razmena informacija i misljenja svih koji hoce da ucestvuju ili da je citaju. U krajnjoj instanci, svako ce formirati ili menjati misljenje kada i kako sam odluci. Neko ce videti neke nove informacije i biti podstaknut na razmiljanje a neko nece. Ukratko, diskusija je sama sebi cilja pa ko sta izvuce/nauci/potvrdi iz nje.

 
Odgovor na temu

.sasa.

Član broj: 181517
Poruke: 22
89.216.32.*



+36 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima12.02.2010. u 12:46 - pre 172 meseci
"A thousand monkeys with a thousand typewriters given enough time will type the complete works of William Shakespeare"

Pa tako i mi mozda jednog dana dodjemo do istine... ko zna :)
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
93.86.12.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima12.02.2010. u 14:39 - pre 172 meseci
Interesantan slucaj jednog skeptika.

http://www.exmouthherald.co.uk...eb%202010%2009%3A39%3A47%3A700

http://www.metro.co.uk/weird/8...ose-encounter-on-bowling-green

http://www.dnaindia.com/world/...ls-his-alien-encounter_1346923

http://www.thesun.co.uk/sol/ho...terror-of-dog-walking-man.html

Citat:
"I am an engineer. I like to touch and feel things. If I can touch it, it exists, but there's no way I can explain this."
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima12.02.2010. u 22:03 - pre 172 meseci
@Anaklagone

Vi UFO-lozi ce te biti predmet podsmijeha i sprdnje sve dok se ponasate kao neka sekta u ranim danima hriscanstva: okupljate se u manjim grupicama po nekim (virtualnim) budzacima i diskutujete o svojim licnim vidjenjima tematike, i svako manje-vise ima neku svoju verziju i teorije; s vremena na vreme se pojavi neki 'prorok' s kojim su 'bogovi' komunicirali i on objavljuje svoje vizije i saznanja koja je dobio 'odozgo'.

Ono sto treba da uradite je da napisete jednu knjigu (kao sto je npr. Kuran, Biblija, Talmud, knjiga Mor(m)ona...i sl.) koja ce biti zakon za sve ufologe, i onda treba da osmislite neki simbol koji ce vas predstavljati, i jos pritom osmislite neke zakukuljene ceremonije bez previse smisla, i na kraju da napravite neke gradjevine u kojima cete sprovoditi te ceremonije i prizivati ufo-e molitvama. Tek onda cete mozda biti ozbiljnije shvaceni i tureni na spisak priznatih religija sto ce vam pribaviti znatno veci broj sljedbenika nego sad.

Ako nastavite ovako neorganizovano kao i do sad sto ste, nadvladace vas ostali pokreti poput "jehovinih svjedoka", onih sto se okupljaju oko Treceg oka i Zone sumraka, Kule strazara i njima slicnih.

 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima13.02.2010. u 12:30 - pre 172 meseci
Citat:
Ako nastavite ovako neorganizovano kao i do sad sto ste, nadvladace vas ostali pokreti poput "jehovinih svjedoka", onih sto se okupljaju oko Treceg oka i Zone sumraka, Kule strazara i njima slicnih.


Ovaj deo si lepo primetio. Razlog tome je sto niko nema celu pricu i niko nije svestan svih relevantnih informacija. A opet razlog za to je sto je kolicina informacija u vezi ufo-a i vanzemaljaca astronomska. Dalje, svaki blizi kontakt sa ufo-om ili vanzemaljcima je deo slagalice kome nije tako lako naci pravo mesto ako mnogo toga vec ne znas prethodno. I konacno, takodje postoji jos veca kolicina laznih informacija koje se odnose na pogresnu interpretaciju dogadjaja od strane prisutnih svedoka, razne hoaxere i psiholoske bolesnike koji su umislili kontakt, dezinformacije i coverup-ovi plus sto i vanzemaljci sami umeju ponekad da slazu a prakticno nikada nikome ne kazu celu pricu sto znaju.


Ne smatram sebe nikakvim ufologom. To zvanje bi rezervisao za nekoga ko je zaista licno istrazivao ufo slucajeve. Moje interesovanje za temu je samo dublje od prosecnog surfera po netu i kao rezultat toga znam mnogo vise od vecine. U ovoj temi, na ovom forumu delim ono sto znam zbog drugih osoba koje ova tema interesuje.

Prilicno je glupo nazivati ufo istrazivace sektom ili relogijom jer to nema veze jedno sa drugim osim u ocima onih koji ne mogu da shvate neke elementarne cinjenice. Imamo dva ministarstva odbrane Meksika i Belgije koji su dokumentovali ufo susrete koristeci vojnu tehnologiju a ukljucujuci i vizuelnu potvrdu mnostva svedoka (vojnika, policajaca i civila) , radarske snimke sa zemlje, radarske snimke iz aviona, snimke visokotehnoloskim kamerama, vizuelnu potvrdu iz aviona neidentifikovanih letelica koje su izvodile manevre nemoguce za bilo kakvu poznatu avio tehnologiju i fantasticnim brzinama usled kojih bi pod uticajem inercijalne sile ljudski pilot jednostavno umro u kokpitu. To su cinjenice koje se ne mogu izbrisati nikakvim brojem raznih sveznajucih pametnjakovica.





Samo ova dva slucaja bi trebalo da budu dovoljna da ufo postane mainstream problem i da se o njemu otvoreno govori. A da ne spominjemo i na stotine kredibilnih svedoka medju kojima su i astronauti Dr. Edgar Mitchell i Gordon Cooper koji tvrde da imaju neposredna saznanja o ufo-ima i vanzemaljcima i zahtevaju da budu saslusani pod zakletvom pred kongresom i da se otvori zvanicna i javna istraga o fenomenu.

Znaci, mozes ti da pominjes religiju koliko hoces, ono sto ne shvatas jeste da se upravo ti i slicni ponasate kao verski fanatici odbijajuci da prihvatite ove nepobitne cinjenice. Umesto toga, skloni ste napadima na licnost i sarkazmu kao zameni za otvorenost uma, normalnoj komunikaciji, logickom razmisljanju imajuci u vidu cinjenice i generalno psiholoskoj stabilnosti.


Zato, nemoj misliti da se ja mnogo potresam zbog vas par koji volite da se potsmevate drugima. Jos uvek ne umes da napises moj nick kako treba, sto govori da se osecas na neki nacin ugrozenim. Ali to vec nije moj problem.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima13.02.2010. u 12:48 - pre 172 meseci
http://newsjunkiepost.com/2010...data-and-coding-to-the-public/

SETI Opens All Data and Coding to the Public
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima13.02.2010. u 15:45 - pre 172 meseci
Citat:

Interesantan slucaj jednog skeptika.
.......
Citat:
"I am an engineer. I like to touch and feel things. If I can touch it, it exists, but there's no way I can explain this."


:)
Ovo mi lici na one reklame sa TV za razne lonce koji kuvaju bez struje i bez vode.

"Ja sam profesionalni kuvar i moji lonci su uvek bili puni ulja, ali ovaj novi lonac je fantasican, nisam verovao da tako nesto postoji."
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima13.02.2010. u 16:06 - pre 172 meseci
Citat:
Ankalagon the Black
Samo ova dva slucaja bi trebalo da budu dovoljna da ufo postane mainstream problem...

Pa eto i pored ta dva slucaja nikog osim sacice sludjenika ne boli uvo za to...
Znaci li to da je tvoja procjena o tome sta je validan dokaz pogresna ili je ostatak svijeta blentav? Ja ne vidim neku trecu mogucnost (Osim naravno ako neko od vas nema teoriju da je ostatak svijeta pod masovnom hipnozom od strane vanzemaljaca, koja iz nekog razloga ne djeluje na Dr. Edgara Mitchela, tebe i jos neke).

Ja i dalje tvrdim da ovako necete daleko dogurati. Da bi neki pokret, ili u vasem slucaju religija, skrenula paznju na sebe i zainteresovala siru javnost o svojim idejama mora doci, pored onih preduslova iz prethodnog posta koje sam pomenuo, i do nekih nemira i stradanja. Vi se trebate ponasati tako da ostatak svijeta pocne da vas proganja, kaznjava, mlati, razapinje, zabranjuje - ali vi i pored toga morate istrajavati - i tek ce onda neko pomisliti da iza toga sto propovijedate ima nesto, jer ko bi se normalan svemu tome zalud izlagao ako tu nema nista (mislim nije vazno da li tu ima neceg ili nema jer jedan dobar procenat ljudi je skloniji da povjeruje u budalastine nego da povjeruje da je izvor tih budalastina ustvari budala).

I morate te dosijee, izvjestaje, svjedocenja, otkrovenja i sl. stvari svesti na neku razumnu kvantitativnu mjeru (kvalitet nije toliko bitan), na otprilike velicinu Biblije, Kurana ili tako cega, a sva ostala dokumenta koja ne udju u tu selekciju proglasiti za jeres.

Ovako ste sad u situaciji kao u vreme pred pojavu hriscanstva - na svakom cosku i pijaci stoji po neki 'prorok' i otkriva svoje vizije koje su obicno protivurecne sa onim prorokom sto trambunja dvije ulice nize.
Morate se sastati, dogovoriti i ujediniti oko jedne verzije i toga se drzati, a ne ovako ispada da su:
-vanzemaljci napravili ljude od majmuna da bi ovi rintali u rudnicima za vanzemaljce;
-vanzemaljci su tu da pomognu ljudima;
-vanzemaljci su tu da otimaju ljude i vrse opite na njima;
-vanzemaljci su tu da izigravaju bogove pred ljudima;
-vanzemaljci imaju super naprednu tehnologiju;
-vanzemaljci sa super naprednom tehnologijom ne znaju da se vrate na Zemlju i da se prizemlje ako nisu povaljli krugove u zitu;
-vanzemaljci sa super naprednom tehnologijom hoce da se pokazu covjecanstvu, ali ih u tome uvijek sprecavaju vlade i tajne sluzbe pojedinih zemalja koje ne mogu ni da ih uslikaju fotoaparatom kako treba niti da se priblize nekoj njihovoj letjelici, ali im svejedno polazi za rukom da ih sprece da se pokazu;
-vanzemaljci dolaze sa one planete;
-vanzemaljci ustvari dolaze sa one druge planete;
-vanzemaljci dolaze sa neke trece planete;
-i tako unedogled....

Dogovorite se brate oko necega, ko moze u sve to istovremeno da vjeruje, osim ako taj nije bas "u vinklo"...
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima18.02.2010. u 09:59 - pre 172 meseci
Citat:
Pa eto i pored ta dva slucaja nikog osim sacice sludjenika ne boli uvo za to...
Znaci li to da je tvoja procjena o tome sta je validan dokaz pogresna ili je ostatak svijeta blentav? Ja ne vidim neku trecu mogucnost (Osim naravno ako neko od vas nema teoriju da je ostatak svijeta pod masovnom hipnozom od strane vanzemaljaca, koja iz nekog razloga ne djeluje na Dr. Edgara Mitchela, tebe i jos neke).


Citat:
I morate te dosijee, izvjestaje, svjedocenja, otkrovenja i sl. stvari svesti na neku razumnu kvantitativnu mjeru (kvalitet nije toliko bitan), na otprilike velicinu Biblije, Kurana ili tako cega, a sva ostala dokumenta koja ne udju u tu selekciju proglasiti za jeres.


Ima i treca mogucnost. Predlozio ju je Dan Burisch.

http://the-goldenthread.proboa...play&thread=50&page=21

Put ALL who are called WHISTLEBLOWERS, before international tribunal, ALL those allegedly from the real inside gov (including the former Maj), secret societies, those contacting ways to "ascension," and those claimed from groups alleged to control the freedom of humanity, and we shall separate the wheat from the chaff in short measure.

It's about ALL of us, right?

Here I am. I see no need to run from truth. That is what "people" (including the aforementioned) are alleged to want, right? I wonder how they would feel about their testimony at such a moment?

...

Dan


Na sledecoj strani nalazi se veoma dobar post Dr. Stana-a koji je najbolje procitati u kontekstu.


I ja se slazem takodje da svakoga ko ima takve neverovatne tvrdnje treba lepo staviti pred neku vrstu internacionalne komisije pa da se veoma brzo utvrdi ko govori istinu a ko ne. A dva gore navedena slucaja bi mi bila pri vrhu liste. Ako je sve tacno od onoga sto su naveli u dokumentarnom filmu i intervjuima onda bi bez problema prosli istragu. A tu bi veoma brzo pozvao Dr. Edgara Mitchella, Dan Burischa i sve ostale redom. Jos samo kad bi se osnovala takva komisija ili makar da postoji pravna osnova i necija volja da izgura istragu makar sa jednim wistleblowerom.


 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima18.02.2010. u 14:21 - pre 172 meseci
Pa nisam mislio bas tako da se to odradi.

Vidi, ti sad hoces da preskocis citav jedan stadijum razvoja religije i da odlucujes na sudjenjima pomocu svjedocenja sta je istina. Ali to je suvise rano u ovoj fazi. To je vec period inkvizicije koji dolazi znatno kasnije, kad religija vec stekne odredjenu moc i uticaj, a ne na samom pocetku kao sto bi ti sad htjeo.
Nacin na koji bi ti i Dan da se utvrdjuju cinjenice je koriscen prije 600 godina: jedna komsinica se zamjeri drugoj i ova druga ode kod pope i kaze da je vidjela ovu prvu kako leti na metli ili kako se pretvara u crnu macku i onda ova prva na osnovu nepobitnih cinjenica utvrdjenih svjedocenjem zdravo-razumne osobe zavrsi na lomaci.
Danas se takve stvari, koje se nalaze u domenu cuda, ne dokazuju svjedocenjem, vec iskljucivo naucno priznatim metodama, tako da bih ja na vasem mjestu sacekao malo sa tim predlogom, dok se ne stvore potrebni uslovi.

Druga greska vas UFO-loga je sto se u startu obracate obrazovanijem dijelu drustva, jer se uglavnom eksponirate po internetu, ne zaziruci cak ni od tehnickih foruma poput ovoga, i organizujete nekakve konferencije u sred kulturnog svijeta.
To je potpuni promasaj. U startu se treba fokusirati na zatucaniji sloj stanovnistva jer je njega najlakse zavesti i ubijediti u takve ideje, a pri tom je dovoljno brojcan i tvrdoglav da kad u nesto zadre tesko da ce da popusti, pa na kraju prevlada i one druge, jer se sve to desava po principu 'pametniji popusta'.
Vidis kako su ovi iz Treceg oka i Zone sumraka to pametno uradili. Oni su odlucili da svoje ideje sire preko papirnog medija jer znaju da svak onaj ko ima pristup internetu zna sta je kompjuter i da se se sve one slike sto se pojavljuju u tim novinama lako mogu napraviti na istom. Medjutim, zatucani seljak koji nikad nije vidio kompjuter to ne zna i zato je pogodan da u to povjeruje.

Dakle, trebalo bi sada u pocetnoj fazi da obilazite zabacenije naseobine, pogotovo one u kojima vec vlada neki oblik zatucanosti poput crne i bijele magije i gdje se narod lijeci bajalicama i tome slicno. Tamo treba da drzite zborove po seoskim zadrugama i nocu tajno da valjate krugove u zitu i kukuruzu i tome slicno. I naravno, da imate neki medij koji ce dopreti do tih ljudi i krajeva, pa bile to papirne novine ili neki 'prorok', ali nikako pobogu internet! Na internetu sta god covjek da procita, ako to ukuca u google odmah se nadje i neka stranica gdje neko tvrdi suprotno. Ne mozes ti onda zapocinjati religiju u uslovima kad neki 'prorok' stoji na buretu i prica nesto narodu sto se skupio, a neko iz mase stalno dobacuje "Laze!" To onda navodi ljude da misle, a u takvim uslovima se oni ne mogu niusta ubijediti.

Treca greska je sto ta UFO-logija nema jasan plan i program sudnjeg dana. Zasto bi neki zatucani seljak presao u UFO-licanstvo kad mu se nista strasno ne sprema ako to ne ucini. Znaci, treba da imate neku pretnju, neki 'sudnji dan' kad ce vanzemaljci navodno da dodju na zemlju i da npr. one koji su u njih vjerovali povedu na neku planetu gjde pangalakticki-grgolj-blaster tece slobodno u potocima, dok ce nevjernike da ispale u zardjalim kapsulama da vjecno kruze oko mjeseca ili tome nesto slicno.

Pravite toliko pocetnickih gresaka kao da ste vi pioniri u ovim stvarima i kao da to nikad prije vas niko nije pokusao. Uozbiljite se malo i proucite nastanak i nacin razvoja uspjesno uspostavljenih pokreta/religija, ovako djelujete ko da ste pali sa neke druge planete.


 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
109.93.176.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima18.02.2010. u 22:36 - pre 172 meseci
Ha ha ha, veoma interesantan tekst :)

Elem, mislim da nije dobro objasnjeno na sta se misli. U idealnom slucaju bi bilo nesto ovako :

Da se osnuje komitet ili tribunal u okviru UN sa zadatkom da preispita ozbiljne optuzbe i izjave ljudi po celom svetu u vezi vanzemaljaca. Posebno namenjen takozvanim insajderima ili wistleblowerima, tj. ljudima koji tvrde da jesu. Ako postoji na stotine takvih ljudi koji su radili u vojsci i svim drugim sluzbama, drustvima i shire i svi oni tvrde da imamo kontakte sa vanzemaljcima onda bi to trebalo da bude dovoljan razlog da se na njih obrati paznja i omoguci im se da pred takvim zvanicnim i intenacionalnim telom iznesu svoje svedocenje i svoje dokaze. Znaci, nije neophodno da bude u formi sudjenja, stavishe verovatno je i bolje da bude neka vrsta komisije sastavljene od najboljih ljudi koji mogu da se pronadju iz celog sveta.
I trebalo bi da mogu da pozovu bilo koga na svetu da se pojavi na svedocenju. Primer: Ako Dan Burisch tvrdi da je bivsi MJ1 bio John Michael McConnell (http://en.wikipedia.org/wiki/John_M._McConnell) , kao sto i tvrdi, onda lepo komisija zatrazi od Dan-a da dostavi sve dokaze koje ima da je to tako i pozove McConnell-a da dodje na klupu za svedoke i da odgovori na pitanja komisije. Ako Dan govori istinu onda mu nece biti nikakav problem da pokaze sve te dokaze koje tvrdi da ima i takodje ce McConnell potvrditi sve sto je Dan rekao. U suprotnom, ako se utvrdi da je lagao, a sto se putem ovakve komisije moze veoma lako utvrditi, onda ce lepo Dan Burisch da ide u zatvor na jedno solidno vreme da malo razmisli o sebi i svom zivotu.

Znaci, ni o kakvoj inkviziciji nije bilo ideje ovde. U idealnom slucaju komisijom bi predsedavao generalni sekretar UN. Ili makar neki od najpostovanijih diplomata u svetu. Naravno, komisija bi imala i adekvatna ovlascenja. Da mogu recimo bilo koga da pozovu da svedoci pod pretnjom kazne ako se ne odazove... Svi koji svedoce bi naravno u toku postupka bili adekvatno zasticeni ako je potrebno. Sve po standarnim procedurama zastite svedoka.

Mislim da bi drustvo moglo da ima velike koristi od takvog pristupa problemu. Ako se ispostavi da od vanzemaljaca nema nista i da nijedan od svedoka ne moze da obezbedi valjane dokaze i da niko od drugih pozvanih svedoka ne potvrdjuje nista i ako uprkos pristupu arhivama ne mogu da se pronadju potvrdjujuci dokumenti onda je stvar resena jednom za svagda.

Sa druge strane ako se ispostavi da Dan i/ili drugi wistlebloweri govore istinu i mogu da dokazu to sto pricaju onda slede dalji logicni koraci.... Kao na primer , uspostavljanje zvanicnih diplomatskih odnosa sa vanzemaljcima itd...


Mislim da bi ovakav pristup problemu bio najbolji. Svi oni prevaranti koji zele da zaradjuju na naivnosti drugih bi se sakrili odma u misije rupe. Automatski bi cela farsa bila okoncana. A obzirom da traje vec najmanje 60 godina, bilo bi i krajnje vreme. A ako se ispostavi da nismo sami, opet bi se prekinulo sa raznim nagadjanjima i izmisljotinama jer bi zvanicno na problemu radili najkopmtetentniji ljudi na svetu.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima18.02.2010. u 22:56 - pre 172 meseci
Moze, ali prvo da se osnuje komitet pri UN koji ce resiti jednom za svagda sva svedocenja o susretima sa Elvisom Prislijem posle njegove smrti, tj... "smrti"... whatever :)

Posle toga, predlazem i komitet za ispitivanje slucajeva vidjanja Isusa ili device Marije u tost-hlebu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima18.02.2010. u 23:02 - pre 172 meseci
Odredjeni tribunali vec postoje. Neki su otvorenog, a neki zatvorenog tipa i u njima se nalaze stotine onih koji tvrde da su Isus, njegovi proroci, demoni itd...

Uostalom, sto ti mislis da bi bilo ko trosio pare na tako nesto?
Sta sad, svako ko izadje u javnost sa nekom pricom treba da ide na medjunarodnu komisiju da se utvrdi da je zreo za gornju ustanovu?

Znaci...neki dokaz, pa onda komisija...Ti svedoci mogu da mlate do prekosutra, to ne pije vodu. Dosijei mogu da se otvaraju i otvaraju, to je opet i dalje samo UFO. I to ne onaj UFO koji ti mislis da su vanzemaljci nego pravi pravcati nepoznati objekat. Plus, velika vecina njih i nije vise UFO...

A Odin je to sasvim lepo rekao. Bez svega navedenog, to je ono "Sigurno da je vestica, pretvorila me u dazdevnjaka. Sad mi je malo bolje."...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
109.93.124.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima21.02.2010. u 10:53 - pre 172 meseci


Evo kako je zamisljeno da nas Obama upozna za alienima :)
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima22.02.2010. u 15:15 - pre 172 meseci

Novosti: Pilot JNA "oči u oči" sa NLO iznad Cresa


Nikada do sada nikom nije govorio niti pisao o misteriji iznad severnog Jadrana, bliskom susretu sa neidentifikovanim letećim objektom (NLO), pišu "Novosti".

Posle 26 godina ćutanja, potpukovnik avijacije u penziji, pilot Trifko Radeta (46) prvi put javno svedoči o susretu aviona JNA s "letećim tanjirom".

Ovaj misteriozni događaj odigrao se početkom 1985. godine. Tada je Radeta, kao pitomac treće godine zadarske Vojne vazduhoplovne akademije, boravio na aerodromu Pula, koji je važio za najbolji centar za praćenje i navođenje aviona u nepovoljnim meteorološkim uslovima.

"Jednog dana, rano popodne, bio sam u kabini aviona “galeb” (N-60) sa legendarnim nastavnikom letenja Mitom, zvanim Dolar. Uvežbavali smo figurno letenje i vađenje iz nepravilnih položaja pod kalotom, u zoni vizuelnog letenja Rab, na visinama od 2.500 do 4.500 metara. Dan je bio prelep za letenje, bez ijednog oblačka, sa vidljivošću većom od deset kilometara", priča Radeta

Potpukovnik avijacije u penziji svedoči da se ubrzo oformio lanac i da su avioni jedan za drugim poletali i odlazili ka svojim zonama.

Let je tekao bez ikakvog problema, kaže Radeta, sve dok u penjanju ka zoni u traverzi Cresa nije primetio leteći objekat, cilindričnog oblika cigarete, boje aluminijuma.

"Procenio sam da je bio dužine oko 20 a širine oko četiri metra. Nastavnik u drugoj kabini, koga sam obavestio o objektu, preuzeo je komande i doveo avion u poziciju da i sam može dobro da vidi čudnu letilicu. Objekat je leteo brzinom ne većom od 100 kilometara na čas, na visini oko 1.500 metara, i na obodu naše zone i zone Krk", predočava nekadašnji vojni pilot.

Odmah potom, nastavnik je obavestio aerodromsku kontrolu letenja u Puli da proveri da li u zoni letenja ima i drugih letilica. Istovremeno, priča Trifko Radeta, upozorili su kolege koje su se nalazile na pravcu kretanja objekta da ne idu ispod visina rada u zoni, kako ne bi došlo do sudara.

"Ne skidajući pogled sa ovog objekta i konstantno mu se približavajući, doživeli smo veliko iznenađenje. Odjednom je ubrzao let neverovatnom brzinom, da bi za pet-šest sekundi izašao iz vazdušnog prostora SFRJ, na poziciji Trsta. Tek po izlasku NLO iz našeg vazdušnog prostora, sa “debelim zakašnjenjem”, aerodromska kontrola letenja obavestila nas je da u dotičnoj zoni nema drugih letilica", tvrdi Radeta.

Kako kaže Radeta, sa aerodroma u Puli javio se i dežurni za radarsko navođenje, specijalista u tom poslu, koji im je uzbuđen rekao da na nebu iznad severnog Jadrana nema nijednog drugog letećeg objekta osim njihovih aviona.

Po sletanju na aerodorom, pitomci su komentarisali ovaj događaj, a nastavnici su se povukli u svoje prostorije.

"Najmanje osmorica pilota učestvovala su u ovom "viđenju", o kojem se do sada nije javno govorilo. Niko nam nije naredio da ćutimo, ali je bio prisutan strah da te na redovnim lekarskim pregledima na VMA proglase nesposobnim za dalju službu. A to bi bio isuviše veliki rizik, da se tolike godine odricanja, truda i učenja bace u vodu zbog nečega što nije nikome škodilo niti ugrozilo bezbednost letenja", veli Radeta

Trifko Radeta nedavno je postao član "NLO Srbija", prve ufološke organizacije kod nas, čiji je slogan "Odsustvo dokaza nije dokaz odsustva".

Radeta je bio i jedan od 12 pilota koji su 1987. borbenim avionima jurili neobično svetlo duž cele jadranske obale. Kako kaže, cela eskadrila, koju je predvodio komandir Milan Perić, nije uspela da sustigne tu svetlost.
Posle završene Vojne vazduhoplovne akademije, Radeta je do 2002, kao pilot borbene avijacije, službovao na aerodromima Mostar, Zadar, Pula, Podgorica, Niš i Kraljevo.

Do penzionisanja, 2006. godine, radio je u Komandi Vazduhoplovnih snaga Srbije, a iste godine je diplomirao na Mašinskom fakultetu u Nišu. Sada sa porodicom živi u Kraljevu, pišu "Novosti".






http://www.mondo.rs/s161512/Pr..._u_oci_sa_NLO_iznad_Cresa.html




Sada će ovi skeptici opet da kažu ''čovek je izlapeo sigurno , nije dobro video, nije mu bilo dobro od G sile'' i tako to .

Ako neverujete nekima tamo po svetu onda bar verujte našem čoveku , uz to visokoobrazovanom i psihofizički zdravom čoveku .

A ako ni njemu neverujete onda vas ja sigurno neću ubedjivati više .

[Ovu poruku je menjao stonex dana 22.02.2010. u 16:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima22.02.2010. u 17:24 - pre 172 meseci
http://www.blic.rs/Slobodno-vr...amo-ne-mozemo-da-ih-prepoznamo
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
77.243.16.*



+288 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima22.02.2010. u 18:23 - pre 172 meseci
poslednji clanak je ekstra glup a izjava pilota jna zvuci iole prihvatljivo. ali posto je to bio eksperimentalni italijanski avion onda jbg :)
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima22.02.2010. u 18:39 - pre 172 meseci
Citat:
Sada će ovi skeptici opet da kažu ''čovek je izlapeo sigurno , nije dobro video, nije mu bilo dobro od G sile'' i tako to .

Ako neverujete nekima tamo po svetu onda bar verujte našem čoveku , uz to visokoobrazovanom i psihofizički zdravom čoveku .

A ako ni njemu neverujete onda vas ja sigurno neću ubedjivati više .



Pretpostavljam da se svi secaju bombardovanja i pilota koji su poleteli na deset puta jaceg neprijatelja i brojnih akcija koje su uspeli da izvedu za vreme rata. Tada su bili heroji. Bice interesantno cuti reakcije sada kada ti isti piloti kazu svoja iskustva koja se ne podudaraju sa onim sto se zove realna slika o svetu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

Strane: << < .. 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 269678 | Odgovora: 1743 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.