Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Covek u pritvoru zbog emaila

elitemadzone.org :: MadZone :: Covek u pritvoru zbog emaila

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13933 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
93.86.91.*



+43 Profil

icon Covek u pritvoru zbog emaila02.02.2009. u 16:56 - pre 184 meseci
Citat:
Priveden zbog pretnji novinarki B92
2. februar 2009. | 11:08 -> 15:29 | Izvor: B92
Beograd -- Policijski službenici Uprave kriminalističke policije MUP-a Srbije lišili su slobode Dejana Markovića iz Pančeva zbog pretnji novinarki RTV B92 Danici Vučenić.

Osumnjičeni Dejan M. (MUP)
Osumnjičeni Dejan M. (MUP)
Markoviću je određen pritvor. Policija navodi da je Marković 6. januara ove godine pod pseudonimom 'major Didi' na i-mejl adresu emisije Kažiprst uputio preteću poruku Danici Vučenić, njenoj porodici, kao i ostalim zaposlenima u RTV B92, njihovim porodicama i prijateljima.

"Oružijem ću ja na vas. Vi ste teroristi, a sa teroristima nema nagodbi", navodi se između ostalog u poruci.

Marković je, uz krivičnu prijavu za ugrožavanje sigurnost većeg broja lica, priveden istražnom sudiji Opštinskog suda u Pančevu.

“Ovo je jedna jasna poruka koju MUP i policija žele da upute celoj Srbiji - a to je da u našoj državi niko ne sme nikome da preti i da mu ugrožava život. Naročito ne sme da preti novinarima čiji je posao veoma težak i koji na neki način obavljaju profesiju za koju se može reći da, kada su na svom poslu, da je to napad na službeno lice, po mišljenju policije“, poručio je ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić.

Direktor RTV B92 Veran Matić kaže da akcija policije jeste ohrabrujuća, ali da je mnogo napada i pretnji novinarima nerazrešeno.

Matić podseća da su, u vreme proglašenje nezavisnosti Kosova, huligani pokušali da uđu u zgradu B92.

“Mi bismo voleli da dobijemo adekvatan odgovor, odnosno podizanje optužbe protiv onih koji su pokušali da zapale B92 i počinile čitav niz pretnji. Zatim tu je slučaj Pečanika, a postoji još čitav niz prijavi od ranije koje nisu razrešene“, podseća Matić.

Priotitet policije, smatra Matić, svakako bi trebalo da bude i otkrivanje ljudi koji su pokušali da ubiju novinara Vremena Dejana Anastasijevića.

Podsetimo, Anastasijeviću su u aprilu 2007. postavljene dve kašikare na prozor stana u kojem živi sa porodicom.


Ovakva stvar je necuvena, znaci sad neko ode kod nekog u kucu i sa tudjeg racunara pusti email doticnoj novinarki i zbog toga covek ni kriv ni duzan ode u zatvor, sve pa i da je email poslat sa prave adrese i namerno napisan on mora biti ozbiljna pretnja da bi se covek mogao zbog istog privesti, ovo mi lici na uvodjenje Staljinizma na mala vrata.
Rimljani su imali jedan veoma lep izraz: Pretor ne stiti kukavice, ovim su hteli da kazu da pretnja coveku mora da bude stvarna i opravdana a kako vidimo ovde ljudi zavrsavaju u pritvoru zbog jedne email poruke.
Mogu misliti sta ce biti ako neko ode do razvodne kutije i prikaci se na tudju paricu odakle zove ove iz B92 i pripreti im, ljudi neduzni ce da idu u zatvor zato sto je neko zvao sa njihovog broja telefona?! Ako idemo ovim putem daleko ce da doguramo.

Ovo nema veze ni sa pravom ni sa pravdom, ovo je najgora sramota.
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila02.02.2009. u 17:37 - pre 184 meseci
Jeste i do sada je bilo nepravde, recimo moze neko da sedne u tudji auto i zgazi nekog pa da covek bude priveden ni kriv ni duzan. Srecom bice oslobodjen ako se utvrdi nevinost a u suprotnom ce se primeniti zakon. E sad zakon je mozda nepravedan, zalozi se da ga ukinu pa da ja na primer mogu slobodno da saljem preteca pisma tvojoj sestri ili majci.
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
93.86.197.*



+172 Profil

icon Re: Sramota za Srbiju i pravosudje, covek u pritvoru zbog emaila02.02.2009. u 17:59 - pre 184 meseci
@staticInt: Odakle ti podatak da je nevin covek nastradao, tj. da je neko drugi poslao poruku pretece sadrzine sa tudjeg kompa?
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila02.02.2009. u 18:01 - pre 184 meseci
Može neko i da ukrade tvoj pištolj i s njim šou da napravi, ali ne vidim da neko traži ukidanje i zabranu držanja oružja.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
91.150.98.*



+35 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila02.02.2009. u 18:06 - pre 184 meseci
Citat:
E sad zakon je mozda nepravedan, zalozi se da ga ukinu pa da ja na primer mogu slobodno da saljem preteca pisma tvojoj sestri ili majci.


E, to, to ne bi bilo lose! :)

Sta je, pravnice?
Toliko te nervira B92 da si zaboravio na pravo i pravdu? ;)

Malo ti prouci ponovo tu tvoju dubokoumnu literaturu, pa nam ovde saopsti sta tamo pise o pretnji smrcu, kako to zakon tretira.

Uzgred, zbog pretnje porodici jednog novinara, neki lokalni americki mafijascic dobio 9 (slovima: devet) godina. Ali to je staljinisticka Amerika, sta ces...

 
Odgovor na temu

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
*.dynamic.sbb.rs.



+78 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila02.02.2009. u 18:23 - pre 184 meseci
Vidi se da je doticni amater koji ne poznaje pravosudni sistem u Srbiji i njegov ugradjeni osecaj za pravdu u vidu kaznene politike.

Ako je stvarno hteo da je rokne, vise bi mu se isplatilo da to odradio bez pretnji, s tim da izgleda kao saobracajna nesreca - recimo da direktno naleti na nju nekim jacim vozilom - i dobio bi godinu dana kao i drugi, s tim sto bi uz dobro vladanje izasao za 6 meseci, a ovako ce verovatno da ga rebnu 3 godine samo za pretnje...

naravoucenije: cuti i radi
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila02.02.2009. u 18:33 - pre 184 meseci
Posle ubistva ume da se digne velika buka i nastanu kontraefekti. Zato klasicno mafijasko ucenje nalaze ispravan redosled - podmicivanje pa ako to ne da rezultata idu pretnje (konjska glava u krevetu, bomba pod prozor, etc) i kao poslednja mera eliminisanje problema tj osobe koja pravi problem.
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila02.02.2009. u 19:53 - pre 184 meseci
Citat:

Ugrožavanje sigurnosti
Član 138.
(1) Ko ugrozi sigurnost nekog lica pretnjom da će napasti na život ili telo tog lica ili njemu bliskog lica, kazniće se zatvotom do jedne godine.
(2) Ko delo iz stava 1. ovog člana učini prema više lica ili ako je delo izazvalo uznemirenost građana ili druge teške posledice kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine.


 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
91.150.103.*



+132 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila02.02.2009. u 20:15 - pre 184 meseci
Ja ne opravdavam nasilje, i nije trebao da preti novinarki, sad nek se snalazi. Mada, odmah mi je palo na pamet kako se nije setio da koristi proksi ili da posalje mejl iz internet kafea ili slicno nesto. Verovatno nije upucen..
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
85.222.179.*



+7 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila02.02.2009. u 20:26 - pre 184 meseci
To ti je slika Srbije. IT nepismen, ali umislio da je strasan kada je kupio kantu od kompjutera za 15k dinara. Neuhvatljiv. ZeroCool!

Citat:
p3j4: Vidi se da je doticni amater koji ne poznaje pravosudni sistem u Srbiji i njegov ugradjeni osecaj za pravdu u vidu kaznene politike.

Ako je stvarno hteo da je rokne, vise bi mu se isplatilo da to odradio bez pretnji, s tim da izgleda kao saobracajna nesreca - recimo da direktno naleti na nju nekim jacim vozilom - i dobio bi godinu dana kao i drugi, s tim sto bi uz dobro vladanje izasao za 6 meseci, a ovako ce verovatno da ga rebnu 3 godine samo za pretnje...

naravoucenije: cuti i radi


Hahaha. Ovo bi se moglo protumaciti kao saucesnistvo ili podstrekavanje na zlocin. Mozda i kao zlocinacko udruzivanje. Mastermind i njegov sticenik tupadzija. Jel' naplacujues savjete?
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
79.101.171.*



+32 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila02.02.2009. u 21:02 - pre 184 meseci
Da staticInt, stvarno je sramota kad covek vise ne moze da preti masovnim ubistvom. Gde li ova Srbija ide. Sutra ce jos poceti da hapse kriminalce. c c c
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
*.dynamic.sbb.rs.



+78 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila02.02.2009. u 21:22 - pre 184 meseci
Citat:
Laki_Gen: Hahaha. Ovo bi se moglo protumaciti kao saucesnistvo ili podstrekavanje na zlocin. Mozda i kao zlocinacko udruzivanje. Mastermind i njegov sticenik tupadzija.


Vidim ja da sam trebao ukljuciti [sarcasm] tagove da ljudi odredjenih mogucnosti razumeju poruku...

Citat:
Laki_Gen: Jel' naplacujues savjete? :)


Za tebe Laki besplatno!
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
93.86.75.*



+3 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila02.02.2009. u 21:48 - pre 184 meseci
Citat:
p3j4: Za tebe Laki besplatno!


jaooo kako volim ovaj MZ i ovu zemlju...sve cveta u ljubavi :D
love is in the air :D
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Machiavelli...
Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila02.02.2009. u 22:11 - pre 184 meseci
Sto se tice B92 odabvno sam je izbacio iz liste programa. Stoga lepo receno "daljnski u ruke" i eto ti...
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
93.86.91.*



+43 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila02.02.2009. u 22:39 - pre 184 meseci
Dobro da vam razjasnim konkretan problem ovde, znamo sta je pretnja i ovde se izrazava kroz tezi oblik pretnje jer ima kvalifikatorsku osobinu da je pretnja ucinjena prema vise lica. Glavni problem ovde je da li uopste postoji validna pretnja ili ne, ja ne osporavam da li neko treba da odgovara za pretnju vec osporavam pretnju preko emaila u ovakvoj situaciji, znate pretnja mora da bude stvarna i realna, to sto je neko napisao isfrustriran email ne znaci da je ta pretnja stvarna i realna.

Ovde se radi o klasicnom zrtvenom jagnjetu, ako ste videli odmah je i ministar izasao pred kamere da pohvali trud i uspeh policije sto su u pritvor stavili coveka koji je navodno poslao email pretece sadrzine, ako idemo tom logikom onda, na dan se ovde desi milion pretnji, i mojoj majci koja je sudija su pretili u sred sudnice pa opet ti ljudi ne odgovaraju za pretnje. Molio bih sve da se prosetaju malo po sudjenjima da vidite koliko se tu pretnji iznosi i to verbalno pa opet niko za to ne odgovara. Osudjeni vas psuju, bacaju predmete na vas, prete i sta sve ne pa ne odgovaraju za to iz prostog razloga sto niko ne zeli da se bakce time. Svaki sudija u Srbiji dobije na dan po 10 pretnji od kojih se vecina moze okarakterisati kao stvarna i realna pretnja, ja sam doziveo da advokat dobija batine u sudnici a da sudija nije htela odmah da pozove policiju, normalno taj covek nije odgvarao za to.

Email ovakve sadrzine i u ovakvoj situaciji jednostavno nije pretnja, vec je od ovog napravljen slucaj sa vrha da bi se pokazalo kako policija dobro radi svoj posao e to je ono sto mene nervira.

Ovo nema veze ni sa pravom ni sa pravdom, imati dvostruke arsine radi stabilizovanja situacije novinara u zemlji je totalno pogresno resenje, covek ispasta sada jer su se nagomilali zlocini protiv novinara koji nisu otkriveni a svi znamo zasto, jer neki koji sede trenutno u vlasti su dali naredjenja da se ti novinari uklone a sada ti isti sprovode ovakve akcije koje su poznate samo u autokratskim sistemima.

[Ovu poruku je menjao staticInt dana 02.02.2009. u 23:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
93.86.91.*



+43 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila02.02.2009. u 22:43 - pre 184 meseci
Citat:
mare_bj
Ugrožavanje sigurnosti
Član 138.
(1) Ko ugrozi sigurnost nekog lica pretnjom da će napasti na život ili telo tog lica ili njemu bliskog lica, kazniće se zatvotom do jedne godine.
(2) Ko delo iz stava 1. ovog člana učini prema više lica ili ako je delo izazvalo uznemirenost građana ili druge teške posledice kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine.


E vidite ovo je najveci problem kod ljudi sto misle da znaju tumaciti zakon samo iz prostog citanja, decko tvoj problem je sto ne shvatas uopste o cemu se ovde radi, dati odredbu zakonika nema nikakve veze sa temom ovde se ne radi o tome da je pretnja sto posto istinita i realna pa da sam ja imao nesto protiv primene istog, vec se radi o tome da li pretnja zaista postoji, normalno to u zakonu ne pise vec na to odgovara komentar i sudska praksa koju verovatno nisi procitao. Da si procitao shvatio bi da ovde nema mesta tome da taj koji je poslao email ugrozava sigurnost bilo kog lica.
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila02.02.2009. u 22:44 - pre 184 meseci
Citat:
p3j4:Vidim ja da sam trebao ukljuciti [sarcasm] tagove da ljudi odredjenih mogucnosti razumeju poruku...

Eto vidis. To isto ja kazem. Da sam ja ukljucio ^^^^^^^ tagove, ne bi mi bila uvredjena inteligencija. I ne bih bio optuzen da sam "ogranicen".
Kako si mi besplatno ponudi savjete, oprosticu ti. Sve u ime ljubavi.

P.S. Ide mi na nerve komsijin klinac (2-3 godine), stalno se igra klikerima po parketu u stanu iznad i izludjuje me. Sta bi moglo da se preduzme po tom pitanju, a da me strumfovi ne navataju?
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.29.*



+21 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila02.02.2009. u 23:00 - pre 184 meseci
Ko podiže onaj kamen majku mu, pa se guje i akrepi razmileše na sve strane?
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila02.02.2009. u 23:41 - pre 184 meseci
veliki oslobodioci, demokrate i legalisti.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.217.*



+558 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 00:14 - pre 184 meseci
Citat:
staticInt: E vidite ovo je najveci problem kod ljudi sto misle da znaju tumaciti zakon samo iz prostog citanja, decko tvoj problem je sto ne shvatas uopste o cemu se ovde radi, dati odredbu zakonika nema nikakve veze sa temom ovde se ne radi o tome da je pretnja sto posto istinita i realna pa da sam ja imao nesto protiv primene istog, vec se radi o tome da li pretnja zaista postoji, normalno to u zakonu ne pise vec na to odgovara komentar i sudska praksa koju verovatno nisi procitao. Da si procitao shvatio bi da ovde nema mesta tome da taj koji je poslao email ugrozava sigurnost bilo kog lica.

Mlacenje prazne slame, kao i uglavnom sva pravnicka mlacenja. Pretio si nekome usmeno, pismom, mailom, uhvatilo te, sad sedi u zatvoru malo, da ohladis glavu, a nije lose ni ako tamo malo budes necija zenska. To je cela prica. Sve ostalo je trla baba lan. Sto se urcis kad ne znas da letis, to je ta prica. ne umes ni da pretis anonimno a da te ne uhvate, sad hladi malo glavu. Meni se licno srce cepa zbog te nepravde.

Po ovakvim tumacenjima ja po ceo dan mogu da idem unaokolo i pretim klanjem kome god hocu, sve dok ne izvadim noz i ne stavim im ga pod grlo, to se ne vazi. Svasta. Pa i da je tako, onda vam ne valja zakon. I nije vazno da li je u pitanju novinar B92 ili C93, vazno je da se takvi koji su oslobodjeni oko 1987 konacno ponovo zarobe. Dosta im je bilo 22 godine slobode. A sad malo ona.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Covek u pritvoru zbog emaila

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13933 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.