Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Covek u pritvoru zbog emaila

elitemadzone.org :: MadZone :: Covek u pritvoru zbog emaila

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14130 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
91.150.98.*



+35 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 00:56 - pre 185 meseci
@staticInt, 'ajde sad lepo jednostavno reci da te nervira b92 (i mene nervira katkad, ljudi smo:)), pa da zakljucavamo temu? ;)

Na pocetku insinuiras da je taj debil optuzen bez dokaza, onda skreces pricu na neka naucna tumacenja utemeljenosti pretnje...

Reci lepo - sto toliko zalis tog magarca? ;)
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
93.86.142.*



+727 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 07:49 - pre 185 meseci
Citat:
E vidite ovo je najveci problem kod ljudi sto misle da znaju tumaciti zakon samo iz prostog citanja


U pravu si, to jeste problem ali ne sa ljudima već sa zakonima i onima koji ih pišu. Ako ljudi ne mogu da tumače zakon iz prostog čitanja kako onda da poštuju taj zakon? Zakon bi trebalo da znaju da pišu samo pojedinci a nakon toga da svi mogu da ga razumeju. Nedavno sam se raspravljao sa pravnicom sa posla i isto mi je to rekla - da zakon ne mogu tumačiti obični ljudi iz prostog čitanja. Kad bi se na pravima učila matematika imali bismo manje pravnika -"običnih" ljudi i ispod prosečnih ljudi pa bi pravi obični ljudi možda mogli i da razumeju zakone.
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.237.*



+13 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 07:55 - pre 185 meseci
Citat:
Lazar-I: Nedavno sam se raspravljao sa pravnicom sa posla i isto mi je to rekla - da zakon ne mogu tumačiti obični ljudi iz prostog čitanja.

Mda, a kad ja kazem da su praunice dobre samo za jednu stvar ispadnem svinja sovinisticka...
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
212.200.68.*



+10256 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 08:21 - pre 185 meseci
Uglavnom, u korumpiranim kvazi-državama vlada pomenuto mišljenje da "zakon ne mogu tumačiti obični ljudi iz prostog čitanja". Zašto ? Da bi vladajuća klika, (čitaj: bagra, bulumenta, lopovi, vnago) mogli da rade šta hoće.

Tako smo bili svedoci, za vreme Slobodana, da u zakonu piše da je za prezentaciju dozvoljeno odvojiti 2% bruto prihoda firme, ali je to tumačeno (od strane školovanih pravnika) da može da se potroši 5%. Takođe je pisalo da ista osoba ne može više od dva puta biti izabrani predsednik Srbije, ali je Uroš Šuvaković protumačio da ipak može i treći put da se kandiduje. (Hvala Bogu da nije). Primera je bezbroj ...

Potpuno sam uveren da zakon ne mogu i ne treba da primenjuju obični ljudi, ali moraju da ga shvate i tumače.



Poštovani Static Int,
Kako sam shvatio iz pisanja ostalih forumaša, pravo je Vaša profesija. Hoćete li biti tako ljubazni pa da nam protumačite i objasnite već citirani član 138 ? Ja razumem da postojeća pravosudna praksa, i pravosuđe uopšte, nije bilo u stanju da primenjuje taj zakon, ali ne razumem da li to onda znači da odredba tog zakona postaje nevažeća ?

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 03.02.2009. u 09:49 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.169.*



+558 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 09:01 - pre 185 meseci
Citat:
Java Beograd: Uglavnom, u korumpiranim kvazi-državama vlada pomenuto mišljenje da "zakon ne mogu tumačiti obični ljudi iz prostog čitanja". Zašto ? Da bi vladajuća klika, (čitaj: bagra, bulumenta, lopovi, vnago) mogli da rade šta hoće.

More diskutabilno je to, da li samo u tim drzavama, jer sto bi inace postojale ovakve satire i u zemljama koje smatramo (ili smo bar smatrali) uzorima demokratije i slobode:

Citat:
-Mali moj prijatelju, Vi ste izrekli najlepsu pohvalu vasoj otadzbini. Jasno ste dokazali da su neznanje, lenost i porok danas najkorisnije osobine jednog zakonodavca; da zakone najbolje razjasnjavaju, tumace i u praksi primenjuju bas oni koji najvise imaju racuna i koji su najsposobniji da ih izopacuju, mrse i izigravaju. Mora se priznati da u vasim obicajima i zakonima ima ponesto manje-vise pametno i celishodno. Ali sve je to docnijim odvratnim tumacenjima i izmisljotinama toliko izopaceno i oskrnavljeno da od svega nije ostalo ni traga. Iz svega ovoga sto ste rekli ne vidi se da je kod vas coveku potrebna ijedna vrlina da bi dosao na visok polozaj; jos manje se vidi da visoke polozaje ljudi dobijaju prema svojim sposobnostima i vrlinama, da se svestenstvo unapredjuje zbog svoje poboznosti ili ucenosti, vojnici zbog svoje hrabrosti i plemenitog postupanja, sudije zbog svoje nepodmitljivosti, senatori zbog ljubavi prema otadzbini a drzavni savetnici zbog svoje mudrosti. Sto se Vas licno tice, -nastavio je kralj,- Vi ste veci deo svog zivota proveli na putovanjima. Cini mi se da Vam je do sad poslo za rukom da se sacuvate od mnogih poroka koji vladaju u vasoj zemlji. Ali cinjenice koje sam u vasem pricanju zapazio, a isto tako i odgovori koje sam sa velikom mukom izvukao od Vas, moraju me dovesti do zakljucka da vecina vasih zemljaka pripada vrsti sitnih odvratnih gmizavaca, najstetnijih od sviju koji su ikada gmizali po zemlji.

Dzonatan Svift, Drugi deo "Guliverovih putovanja", 1726


Mozda je bolje reci, "u pojedinim naucnim krugovima vlada pomenutio misljenje..." ;)
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
79.101.208.*



+43 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 09:54 - pre 185 meseci
Citat:
Java Beograd


Poštovani Static Int,
Kako sam shvatio iz pisanja ostalih forumaša, pravo je Vaša profesija. Hoćete li biti tako ljubazni pa da nam protumačite i objasnite već citirani član 138 ? Ja razumem da postojeća pravosudna praksa, i pravosuđe uopšte, nije bilo u stanju da primenjuje taj zakon, ali ne razumem da li to onda znači da odredba tog zakona postaje nevažeća ?

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 03.02.2009. u 09:49 GMT+1]


Pazite ovde se uopste ne radi o tome da li neko razume sta je pretnja ili kako su u zakonu nazvali "Ugrozavanje sigurnosti", ovde se postavlja pitanje da li moze takav tekst preko emaila predstavljati u toj situaciji pretnju, jer ja mislim da ne moze i samnom se slaze dosta pravnika a pritom sam pitao i dosta sudija. Ljudi normalno mogu da tumace odredbe zakona to nije problem, problem je sto to sto pise tu nije cela prica vec sve zavisi od sudske prakse, komentara zakonika, cilja te norme itd...

Ovo je upliv lose stvari u sudsku praksu, jer ako se ovo vec jednom desilo na tu presudu se mogu pozivati ljudi kad budu kasnije raspravljali o nekoj stvari, znaci moze neko da udje kod vas u kucu napise "vas sve treba oruzjem", poslati na email doticne novinarke i cekati da vas privedu i onda stave u pritvor zbog ovakve stvari. Ja samo kazem da je ovo politicki montirana stvar jer ni jedno ubistvo novinara nije razjasnjeno pa se pribegava ovim stvarima kako bi se pokazalo da se brine o novinarima iako se bave kvazi pravom.

Ja ne kazem da ne moze biti upucena pretnja preko emaila ali mislim da ovakav tekst u ovakvoj situaciji ne moze predstavljati ozbiljnu i stvarnu pretnju.

Citat:
Lazar-I: U pravu si, to jeste problem ali ne sa ljudima već sa zakonima i onima koji ih pišu. Ako ljudi ne mogu da tumače zakon iz prostog čitanja kako onda da poštuju taj zakon? Zakon bi trebalo da znaju da pišu samo pojedinci a nakon toga da svi mogu da ga razumeju. Nedavno sam se raspravljao sa pravnicom sa posla i isto mi je to rekla - da zakon ne mogu tumačiti obični ljudi iz prostog čitanja. Kad bi se na pravima učila matematika imali bismo manje pravnika -"običnih" ljudi i ispod prosečnih ljudi pa bi pravi obični ljudi možda mogli i da razumeju zakone.


Znate kako, sto bi onda sudije imale pravni fakultet i sto bi advokati imali pravni fakultet, ako svi mogu da protumace sta zakon znaci onda smo svi pravnici po tome sto znamo sta je u zakonu napisano zar ne? Jezicko tumacenje zakona je jedna vrsta tumacenja i tako svi tumacite i to nije uopste problem, problem nastaje u tome sto ne razumete samu normu i kako je ona nastala i sta ima za svoj cilj, tzv. teleolosko tumacenje. Morate razumeti normu da bi znali kako da je primenite, u zakonu nije objasnjen obim i granice krivicnopravne zastite. Krivicno pravo mora biti ultima ratio.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
91.150.98.*



+35 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 10:00 - pre 185 meseci
Citat:
vas sve treba oruzjem


U originalu je ''oruzIjem", mozda zato i ne treba taj email smatrati pretnjom? :D

Jbt, zasto, ali zasto su ti rodoljupci uglavnom nepismeni? :)
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.237.*



+13 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 10:44 - pre 185 meseci
Citat:
staticInt: Pazite ovde se uopste ne radi o tome da li neko razume sta je pretnja ili kako su u zakonu nazvali "Ugrozavanje sigurnosti", ovde se postavlja pitanje da li moze takav tekst preko emaila predstavljati u toj situaciji pretnju


Oooookay... Neko (recimo ti :D) dobije mejl u kome pise "ima da ti dodjem na gajbu i da pokoljem sve sto mrda".
Objasni nam u kojim situacijama to smatras za pretnju ili ugrozavanje sigurnosti a u kojim ti i te ... hm... sudije... to vidite kao bezopasno ispoljavanje frustracija.

Citat:
moze neko da udje kod vas u kucu napise "vas sve treba oruzjem", poslati na email doticne novinarke i cekati da vas privedu
Mada, kad bolje pogledam sta pises, ne znam zasto trazim tumacenje zakona od "pravnika" koji ne razlikuje postojanje krivicnog dela i postojanje dokaza protiv osumnjicenog

Citat:
Krivicno pravo mora biti ultima ratio.
Ako cemo da se frljamo latinskim, onda cu i ja da izjavim: O tempo'a! O mo'es!
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
93.86.142.*



+727 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 11:20 - pre 185 meseci
Citat:
Znate kako, sto bi onda sudije imale pravni fakultet i sto bi advokati imali pravni fakultet, ako svi mogu da protumace sta zakon znaci onda smo svi pravnici po tome sto znamo sta je u zakonu napisano zar ne?


Na žalost nedavno sam se u nekoliko navrata, prilikom kupovine stana, sreo sa pravnicima koji nisu umeli da tumače zakone. I ja sam se pitao čemu pravni fakultet ako sam ja u stanju da bolje razumem neke zakone i procedure od pravnika kojima je to posao. Na primer u filijali VB u Jagodni su mi tražili da na ugovor o kupovini stana stavim pečat advokata, direktor koji je to zahtevao mi je rekao da je pravnik i da ja ne mogu da razumem zašto to mora tako. Posle nekoliko dana se ipak pokazalo da on nije u pravu. U poreskoj službi, opet u Jagodini, nisu u stanju da protumače zakon o refundaciji pdv kupcu prvog stana, razgovarao sam sa njih petoro i od svih sam dobio različito tumačenje. Stvarno bi trebalo uvesti matematiku na pravni fakultet, ne zato što je matematika neophodna pravnicima u radu, već samo da bi se izvršila neka selekcija. Čini mi se da pravnici jedino nauče veštinu memorisanja gomile podataka i korišćenja latinskog u cilju zbunjivanja sagovornika.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
212.200.68.*



+10256 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 11:21 - pre 185 meseci
Citat:
staticInt: ... ovde se postavlja pitanje da li moze takav tekst preko emaila predstavljati u toj situaciji pretnju ...

Ovo potpuno razumem i prihvatam. Logično je i normalno da postoje budale koje lupetaju, i da postoje ljudi sa ozbiljno opasnim namerama.

E, to je ono šta treba da oceni sud, na tužbu tužioca uz saradnju advokata. Ali ... Da li mi a priori znamo nešto o osobi koja je poslala pomenuti e-mail ? Ne znamo. Zato, dok se ne utvrdi činjenično stanje, sa pomenutim mora da se postupa kao da je osoba sa ozbiljno opasnim namerama.

Stoga, poštovani Static Int, ne mogu da razumem tvoje zaprepašćenje, da je pomenuti u pritvoru. Verujem da ti bolje od nas znaš da zakon ima i preventivnu ulogu. Da se ne bi desilo da svako može, potpuno nekažnjeno da šalje preteća pisma kome god hoće, pa da onda među 1000 neozbiljnoh pisama promakne i neko ozbiljno, pa da se te ozbiljne pretnje ostvare, bolje je ovako, pokazati Srbima, da niko na Internetu nije anoniman, i da se ne sme tako olako pretiti i da će svako biti uhvaćen.

Znam da postoje mnogo drugih devijacija u našem društvu i pravosuđu, ali reči "zašto onda ne uhapse ovog ili onog .." ovde jednostavno ne "piju vodu".


Citat:
staticInt:Osudjeni vas psuju, bacaju predmete na vas, prete i sta sve ne pa ne odgovaraju za to iz prostog razloga sto niko ne zeli da se bakce time. Svaki sudija u Srbiji dobije na dan po 10 pretnji od kojih se vecina moze okarakterisati kao stvarna i realna pretnja,

Zaista mi je žao, gospodo sudije, advokati i tužioci. Sami ste sebi "skrojili kapu". Ne želiš da se bakćeš time ? OK. Fine for me. Da se decenijama unazad pisalo po novimana kako je ovaj ili onaj dobio 3 godina više zbog bahatog ponašanja i pretnji sudijama, ovaj bi se problem iskorenio. Ili, bar bi advokati savetovali klijentima da drže jezik za zube ako ne žele da nadrljaju. Dakle, ako ne želite - nemojte da se "bakćete".

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 11:35 - pre 185 meseci
Citat:
Java Beograd: Zaista mi je žao, gospodo sudije, advokati i tužioci. Sami ste sebi "skrojili kapu". Ne želiš da se bakćeš time ? OK. Fine for me. Da se decenijama unazad pisalo po novimana kako je ovaj ili onaj dobio 3 godina više zbog bahatog ponašanja i pretnji sudijama, ovaj bi se problem iskorenio. Ili, bar bi advokati savetovali klijentima da drže jezik za zube ako ne žele da nadrljaju. Dakle, ako ne želite - nemojte da se "bakćete".

Da baš bih voleo da vidim kakva bi bila reakcija javnosti kada bi sudije i tužioci uprli kompletan državni represivni aparat u rešavanje pretnji po njihovu ličnu bezbednost. Pa kad bi se oni zaista "baktali" time, ne bi ostalo vremena skoro ni za šta drugo. Tako da, ne bi trebalo odmah osipati paljbu po pravnoj državi jer za male pare stavljaju glavu u torbu. Onog jednog sudiju negde beše ubiše bombom na kućnom pragu. Možeš misliti kada je tako nešto moguće a posle je bilo nikom ništa.

Ovakve "pretnje" emailom su na nivou prank-call, tj. uznemiravanja telefonom. Nema tu nikakve ozbiljne namere, i slažem se da se slučaj koristi u političke svrhe. Suđenja neće ni biti a ova cela halabuka služi samo da odvrati dotičnog kao i one kojima bi tako nešto ubuduće moglo da padne na pamet od činjenja.

Sve u svemu smešno i jadno.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.237.*



+13 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 11:49 - pre 185 meseci
@bttp

A cemu onda uopste postojanje tog clana 138? Tojest, ako ce pretnja sudiji biti propracena sa "ma pusti budalu, vidis da lupeta" kako onda ocekivati da Joe Sixpack bude zasticen od lupetanja takvih budala?

Ili da eliminisemo i clan KZ koji sankcionise pokusaj ubistva? "Jbg, prob'o covek al' mu se tresle ruke, vidis da ovome nije nista, sto da upiremo kompletan državni represivni aparat, ionako ne mozemo da donesemo presudu za manje od 5-6 godina".

Drugo, "ne bi trebalo odmah osipati paljbu po pravnoj državi jer za male pare stavljaju glavu u torbu." Cekaj, pa jel glava u torbi ili se samo usi habaju slusajuci lupetanja? A o "malim parama" ne bih, to je tek offtopic.
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.175.*



+5251 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 11:52 - pre 185 meseci
Ja mislim da se cela masinerija pokrenula da se poveca gledanost B92, i skrene paznja "sta to oni tako provokativno rade".
Doticni je dobio neku paricu, pokrenula se propaganda, ministar je izjavio da "niko ne sme da vas bije", ovaj, preti...

Malo se eto svi angazovali. Pravni rialiti sou

A to sto pucaju na autobus, prete sudijama, orgije na Kosovu..pa kakve to veze ima sa B92

Poz
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.237.*



+13 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 12:05 - pre 185 meseci
Mislim da je svima jasno da se cela buka digla samo zbog toga sto je preceno novinarki, naravno b92 je najglasniji jer se radi o njihovoj koleginici/radnici/etc i da je u pitanju neki predsednik skupstine stanara ne bi ni tri reda u novimama osvanulaa.

Medjutim, nije problem u tome. Problem je u nazovi "pravnicima" koji se sablaznjavaju sto se sprovodi vazeci zakon.
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 13:16 - pre 185 meseci
Citat:
Rumpletstilskin: Medjutim, nije problem u tome. Problem je u nazovi "pravnicima" koji se sablaznjavaju sto se sprovodi vazeci zakon.

Ne, nije problem u sprovođenju važećih propisa, već u selektivnom sprovođenju. Da sa na pimer sada ti ili ja pojavimo u policiji sa emailom slične sadržine, najverovatnije bi nas ismejali.

Citat:
Rumpletstilskin: Cekaj, pa jel glava u torbi ili se samo usi habaju slusajuci lupetanja? A o "malim parama" ne bih, to je tek offtopic.

Naravno da je glava u torbi, jer ti sudije sude u slučajevima za teška krivična dela i kada nekog ubicu ili dilera osuđuju na dugotrajnu zakonsku kaznu logično je da su više ugroženi od nekakvih novinara koji svakodnevno mlate praznu slamu po radiju i televiziji.

Drugo, ne mogu sudije sami sebe da zaštite, njih treba da štiti policija, i bolje bi im bilo da se bave pravim stvarima nego što hapse i paradiraju po medijima nekim nesretnikom koji ne ume ni mail da pošalje.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

hexter
BGD

Član broj: 154780
Poruke: 172
91.208.89.*



+64 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 13:28 - pre 185 meseci
Citat:
bttp: Ne, nije problem u sprovođenju važećih propisa, već u selektivnom sprovođenju. Da sa na pimer sada ti ili ja pojavimo u policiji sa emailom slične sadržine, najverovatnije bi nas ismejali.


Kada se pojavis sa e-mailom slicne sadrzine u policiji i kada te ismeju onda imas prava da to i komentarises. Ovakvi "virtuelni" dogadjaji tipa "kako mali perica (bttp) zamislja ..." nisu nikakav argument za starije od 7 godina.

 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
79.101.208.*



+43 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 13:28 - pre 185 meseci
Citat:
Java Beograd:Ovo potpuno razumem i prihvatam. Logično je i normalno da postoje budale koje lupetaju, i da postoje ljudi sa ozbiljno opasnim namerama.

E, to je ono šta treba da oceni sud, na tužbu tužioca uz saradnju advokata. Ali ... Da li mi a priori znamo nešto o osobi koja je poslala pomenuti e-mail ? Ne znamo. Zato, dok se ne utvrdi činjenično stanje, sa pomenutim mora da se postupa kao da je osoba sa ozbiljno opasnim namerama.

Stoga, poštovani Static Int, ne mogu da razumem tvoje zaprepašćenje, da je pomenuti u pritvoru. Verujem da ti bolje od nas znaš da zakon ima i preventivnu ulogu. Da se ne bi desilo da svako može, potpuno nekažnjeno da šalje preteća pisma kome god hoće, pa da onda među 1000 neozbiljnoh pisama promakne i neko ozbiljno, pa da se te ozbiljne pretnje ostvare, bolje je ovako, pokazati Srbima, da niko na Internetu nije anoniman, i da se ne sme tako olako pretiti i da će svako biti uhvaćen.

Znam da postoje mnogo drugih devijacija u našem društvu i pravosuđu, ali reči "zašto onda ne uhapse ovog ili onog .." ovde jednostavno ne "piju vodu".


Moje zaprepascenje ide u pravcu toga da je istrazni sudija odredio pritvor a pritvor se odredjuje samo u slucaju da osumnjiceni moze da utice na tok istrage i da utice na svedoke, ovde tome nema jednostavno mesta, odredjivati licu pritvor od 30 dana zbog ovakve stvari je apsurd i u ovakvoj situaciji. Ja cisto gledam sa pravne strane bez malo elemanata subjektivnog osecanja, sto se mene tice ja bih sve takve u zatvor ali to nije pravo to je neko moje misljenje. Nije problem ni privesti ovo lice u ovoj situaciji niti podignuti optuznicu pa kako bude na sudu, mene brine to sto je osumnjiceno lice dobilo pritvor na osnovu emaila koji na sudu treba da se jos dokaze da li je pretnja ili ne.

Citat:
Java Beograd: Zaista mi je žao, gospodo sudije, advokati i tužioci. Sami ste sebi "skrojili kapu". Ne želiš da se bakćeš time ? OK. Fine for me. Da se decenijama unazad pisalo po novimana kako je ovaj ili onaj dobio 3 godina više zbog bahatog ponašanja i pretnji sudijama, ovaj bi se problem iskorenio. Ili, bar bi advokati savetovali klijentima da drže jezik za zube ako ne žele da nadrljaju. Dakle, ako ne želite - nemojte da se "bakćete".


Nije da ja ne zelim da se bavim time nego ne zeli advokatska komora, nase pravosudje, nasi organi policije. Problem je takodje u tome sto se sudije ovde ne postuju i svako moze da ih psuje i omalovazava a i nisu adekvatno placeni za svoj posao, a i ne samo to nego i sto ima mnogo sudija koji ne bi trebali da budu na tom mestu jer je negativna selekcija sprovodjena godinama.

Citat:
Medjutim, nije problem u tome. Problem je u nazovi "pravnicima" koji se sablaznjavaju sto se sprovodi vazeci zakon.


Nije uopste problem u sprovodjenju zakona, ovde se javlja problem odredjivanja pritvora tom licu u ovakvoj situaciji i zbog ovog dela. Ovde je bas problem taj sto se zakon ne sprovodi vec se radi suprotno zakonu o krivicnom postupku.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 13:45 - pre 185 meseci
Pa da, trebalo je da mu daju fore da ostvari nešto od pretnji, je l' to hoćeš da kažeš?
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 13:56 - pre 185 meseci
Mozda i jeste cela svar malo isforsirana. Novinari dobijaju pretnje svaki dan a ova akcija se upadljivo podudara sa nedostatkom akcije oko napada na pescanik.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
212.200.68.*



+10256 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 13:58 - pre 185 meseci
Ili da se činjeničnim stanje utvrdi da li je mislio ozbiljno ili nije.


IF
(NOVINARKA == DEAD) & (NOVINARKINA_DECA == DEAD)
THEN
(PANČEVAC = OZBILJAN_KRIMINALAC)
ELSE
(PANČEVAC = ZAJE_BAVAO_SE)



Šta bre isforsirana ? Kad je tuđe dupe u procepu, onda laganica iz "fotelje", na forumu, akademsko mudrovanje i ta sr*nja. Zamisli da ti dobiješ sličan e-mail ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Covek u pritvoru zbog emaila

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14130 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.