Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Covek u pritvoru zbog emaila

elitemadzone.org :: MadZone :: Covek u pritvoru zbog emaila

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 14128 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 14:11 - pre 185 meseci
Ne bi da se mesam u ovako ozbiljnu temu. Pretnje nisu nikada bezazlene, na zalost.

Ali zar ne bi trebalo dole da bude || u uslovu ? to jest ILI ili OR :)

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.237.*



+13 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 14:11 - pre 185 meseci
staticInt, to o cemu ti pricas jeste fina tema za raspravu iz fotelje recimo na nekom pravnickom seminaru, tribini i slicno. Medjutim...

Kazes da si pravnik. Koliko ja vidim, tebi treba ljudi koji sa pravom imaju veze ko i ja sa molekularnom genetikom da objasnjavaju sta je recimo "opasnost od ponavljanja krivicnog dela". Sto je najgore, to je upravo slika i prilika danasnjeg pravosudja u Srbiji™.

Enihu, isto tako kao sto ti dajes svoje misljenje, tako je i doticni sudija, koji je za to i placen (ti kazes malo, a ja pitam "a na sta idu pare od sudskih troskova i iz budzeta?") dao svoje misljenje da je apsurd da se taj "gospodin" brani sa slobode.

Citat:
Problem je takodje u tome sto se sudije ovde ne postuju i svako moze da ih psuje i omalovazava
Pricamo o pretnjama sudijama, ne o psovanju. Optuzeni u sudnici pred xx svedoka preti sudiji (zar oni nemaju status sluzbenog lica, btw?) i niko protiv istog ne podnosi prijavu po tom clanu 138? F**k, onda je srpsko pravosudje u jos gorem s(*)tanju nego sto sam ja mislio...

[Ovu poruku je menjao Rumpletstilskin dana 03.02.2009. u 15:28 GMT+1]
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

VWBUBA

Član broj: 211209
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 18:00 - pre 185 meseci
Dosta realnije misljenje nego ostala koja sam ovih dana citala naraznim mestima.
Naravno,na sudu i istrazi je da utvrdi koliko i kako je kriv i opasan.
Udarilo se u talambase,vise nego je potrebno.Kako neko rece "zrtveni jarac",za sve ono ozbiljno sto se sa kriminalom u ovoj zemlji desava.
Kriv je svakako za uznemiravanje-tu nema spora.Kaznu primerenu tome treba da dobije.
Istraga mora da utvrdi uzroke i posledice tog delovanja.Sad da li bas 30 dana ili 2 koliko je po zakonu...Boze moj-moze im se kako hoce.
Onaj...iz Amerike sto pobeze uz stotinehiljada eura....seta i "bas fin momak"-patriota.
No svako svoje breme.

Pravnici su ovde kompetentni-valjda.
Ovaj covek prikazan kao okoreli krimos.
U pismu se potpiso punim imenom,nije ni hteo da se krije...ima razlog zasto ,nije glup.
Ali ni ti ima bilo kakva ledja,niti su mu krivi ljudi iz B92,znao je da ce oni reagovati.
Njemu je zbog necega ta reakcija bila potrebna....
Tko zna,istraga ce pokazati koji je fazon frustracije u pitanju.
I na kraju da vam zacinim.....
Poznajem ga jako dobro i potpuno je bezopasan i benigni lik.
Da su ga preskocili...nikim nic,on ima neki svoj fazon a sad sta ce da dobije,to mu je sto mu je.
Ipak ne sme se potezati takvim sretstvima.
Niko nije anoniman.
I ne treba da bude.
Internet nije nepostojeci iako je virtuelan,svi mi ovde postojimo i neke smo osobe.
Ne sme da se plase ljudi...a da umirim bar ovaj deo javnosti-do realizacije nema pojma da bi doslo.
Pisao bi mozda nekom drugom.
Sta zeli s tim,to ne znam.
Ali sigurno nije opasan.
Dobro je ,hvala na pitanju i mama se vec smirila.
Mada jedino ,mozda toj zeni nije trebalo da to priredi...al zivot je cudna biljka-posebno u Srbiji,ma sta to znacilo.
Nek odsedi svoje koliko je kriv ili malo vise...jer nema za kauciju,advokata,stranku,konzula il koferce,pa ce proci.
Druzicemo se mi jos sa nasim Didonijem,veoma je duhovit i zabavan,ne izgleda kao na slici...on je jedan meda debeljuca,sa mekanim i neznim rukama.
Hvala sto pricate i sa one strane koja pita da li je krimos ili neki pacenik??/
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
79.101.208.*



+43 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 20:45 - pre 185 meseci
Citat:
Rumpletstilskin: staticInt, to o cemu ti pricas jeste fina tema za raspravu iz fotelje recimo na nekom pravnickom seminaru, tribini i slicno. Medjutim...

Kazes da si pravnik. Koliko ja vidim, tebi treba ljudi koji sa pravom imaju veze ko i ja sa molekularnom genetikom da objasnjavaju sta je recimo "opasnost od ponavljanja krivicnog dela". Sto je najgore, to je upravo slika i prilika danasnjeg pravosudja u Srbiji™.

Enihu, isto tako kao sto ti dajes svoje misljenje, tako je i doticni sudija, koji je za to i placen (ti kazes malo, a ja pitam "a na sta idu pare od sudskih troskova i iz budzeta?") dao svoje misljenje da je apsurd da se taj "gospodin" brani sa slobode.

Pricamo o pretnjama sudijama, ne o psovanju. Optuzeni u sudnici pred xx svedoka preti sudiji (zar oni nemaju status sluzbenog lica, btw?) i niko protiv istog ne podnosi prijavu po tom clanu 138? F**k, onda je srpsko pravosudje u jos gorem s(*)tanju nego sto sam ja mislio...

[Ovu poruku je menjao Rumpletstilskin dana 03.02.2009. u 15:28 GMT+1]


Pazi sad definiciju, krivicno delo ugrozavanje sigurnosti u kome se radi o kvalifikovanoj pretnji tj da se onom stavlja u izgled tacno odredjeno zlo: da ce napasti na telo ili zivot pasivnog subjetka ili njemu bliskog lica. A onda imate u slucaju ostvarenja pretnje, krivicno delo ugrozavanja sigurnosti nece postojati jer dolazi do prividnog idealnog sticaja, zato sudije ne terete nekog za clan 138 jer se radi o ljudima koji dobijaju po 10-20 godina robije zbog teskog ubistva, razbojnistva i sl.
Propisana kazna za ovo delo je od 3 meseca do 3 godine u zavisnosti od toga kakva je pretnja i pod kojim okolnostima.

Uopste meni nije namera da branim ovog coveka od toga sto je poslao email i pretio, meni je ovde samo problem to sto je dobio pritvor od 30 dana za ovakvu stvar gde pritvoru nema mesta.

 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 20:59 - pre 185 meseci
A kako treba po tebi kažnjavati pretnje novinarima? Ukorom odeljenske zajednice? Uskraćivanjem voćnog deserta? Masnijim parčetom pečenja?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.149.*



+558 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 21:08 - pre 185 meseci
Citat:
staticInt:Uopste meni nije namera da branim ovog coveka od toga sto je poslao email i pretio, meni je ovde samo problem to sto je dobio pritvor od 30 dana za ovakvu stvar gde pritvoru nema mesta.

Vidis da ti ja lepo kazem, ako za pretnje pritvoru nema mesta, ne valja vam zakon, i treba da ga menjate. Na primer, trebalo je da dobije 60 dana. Ili da mu se ponudi da bira, pa il 30 dana il kod psihijatra na neodredjeno vreme.
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
79.101.132.*



+18 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 21:13 - pre 185 meseci
Ne ulazim u to sta je i kako postupano sa tim likom, bas me briga... mislim psihijatar jeste resenje, u nedostatku lekara, zatvor.


Ali moram da iznesem slucaj iz stavarnosti i nacin na koji se nas MUP odnosi prema nasim gradjanima u istoj situaciji.
Prijatelju je preceno smrcu preko telefona, ne jednom nego vise puta, zatim su pretili clanovima njegove porodice, zatim su ga posetili uzivo i ponovili pretnje smrcu. Prijatelj mi je posten gradjanin, bez veza sa kriminalom.

Nije znao ko su ti ljudi, prestravljen se obratio policiji, na sta su mu rekli sta da vam radimo, dok vam se nesto ne desi mi ne mozemo nista !

Dakle bukvalno tako ! Ne mozete da zamislite kroz koji je pakao covek prosao, ne samo on vec i njegova porodica i prijatelji. Srecom nista mu se nije desilo, ali ne zaslugom naseg MUP-a, ostavili su ga na cedilu.


p.s. a da jos veci hit je da je dobio lovca na telefonskoj linji po ubrzanom protokolu, fazon je da se pritisne dugme kada ga zove onaj ko mu preti i bice istrazen taj br. telefona.
I tako on slucajno jednom pritisne to dugme kada ga je zvao drugar, a ovome sto je zvao za par dana stigne koverat sa pismom sadrzine "nemojte vise da uznemiravate xxxxxxx br. tel, znamo ko ste" LOL!
Pa to je kao da su ovome poslali na mail, Dragi Cedo sada znamo ko si i gde zivis nemoj vise da pretis ...

D N O !
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
79.101.208.*



+43 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 23:13 - pre 185 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Vidis da ti ja lepo kazem, ako za pretnje pritvoru nema mesta, ne valja vam zakon, i treba da ga menjate. Na primer, trebalo je da dobije 60 dana. Ili da mu se ponudi da bira, pa il 30 dana il kod psihijatra na neodredjeno vreme.


Ima mesta ali ne u ovakvoj situaciji, ja sam lepo objasnio zasto u ovom slucaju ne bi trebalo da dodje do pritvora jer pritvor sluzi onda kada se opravdano veruje da ce optuzeni da utice na istragu ili svedoke.

Citat:
jablan: A kako treba po tebi kažnjavati pretnje novinarima? Ukorom odeljenske zajednice? Uskraćivanjem voćnog deserta? Masnijim parčetom pečenja?


Prvo ovde jos nije ni sprovedena kazna i ne znam o cemu ti pricas uopste? Da li si uopste procitao sta sam ja napisao ili odgovaras tako na prvu loptu?

Ono sto je 101010 napisao je sustina, za pretnje gradjanima policija ne mari niti ih to zanima. Ovde se radi o doktriniranom procesu da se pokaze kako je policija sposobna da nadje coveka koji se potpisao imenom i prezimenom i da ga stavi u pritvor zbog onog emaila. Kada mafija i kriminalci salju pretnje tada policija ne radi nista i to je ono sto je glavni problem i sustina cele price, ovo je jedna namestaljka kojom se htelo pokazati da policija radi svoj posao a u stvari krsi pravo.
 
Odgovor na temu

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
91.150.70.*

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila03.02.2009. u 23:55 - pre 185 meseci
Citat:
chupcko: Ne bi da se mesam u ovako ozbiljnu temu. Pretnje nisu nikada bezazlene, na zalost.

Ali zar ne bi trebalo dole da bude || u uslovu ? to jest ILI ili OR :)

Ne ne ne bas mora I, da bi bilo u duhu njegovog posta :) Jedno od ta dva nije dovoljno
 
Odgovor na temu

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila04.02.2009. u 00:50 - pre 185 meseci
Citat:
Ovde se radi o doktriniranom procesu da se pokaze kako je policija sposobna da nadje coveka koji se potpisao imenom i prezimenom i da ga stavi u pritvor zbog onog emaila. Kada mafija i kriminalci salju pretnje tada policija ne radi nista i to je ono sto je glavni problem i sustina cele price,


Pa, onda nije problem što je murija našla ovog dripca, nego što nije zilion drugih.
it works on my machine
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
79.101.208.*



+43 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila04.02.2009. u 01:52 - pre 185 meseci
Problem je sto je murija oko ovog slucaja napravila famu, pritvorila ga bez realnog osnova i sad ce on ispasti zrtveno jagnje za njihovu dugogodisnju nesposobnost, da nije tako ne bi se pravila ovolika frka oko tog slucaja sa sve ministrom na TVu.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila04.02.2009. u 03:44 - pre 185 meseci
staticInt iako nisam pravnik po zanimanju, potpuno razumem o čemu govoriš (za razliku od nekih) i slažem se da je ovo još jedan slučaj zloupotrebe prava i sile.

101010 dobro je da si ispričao tu priču, svako od nas zna barem za jednu sličnu - slučajevi zlostavljanja u porodici gde se žrtva obraća policiji a oni joj kažu upravo to, otprilike "doćićemo kad vas ubije". Za te priče ne znaju samo balavci poput ovog hex**, i zbog kakvih je izlišno voditi ikakvu dalju diskusiju na ovu temu ovde.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila04.02.2009. u 06:16 - pre 185 meseci
I koja je po tebi primerena kazna za ovakve pretnje ?
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.237.*



+13 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila04.02.2009. u 06:34 - pre 185 meseci
Samo da rezimiram moje shvatanje nacina razmisljanja srpske pravne nauke i cenjenih ljudi koji je primenjuju:

1. Zakon postoji, dosad se nije primenjivao (nismo mi krivi ciko majkemi!) => nece se primenjivati ni odsad.
Ja zadnji put kad sam gledao, srpsko pravosudje je zasnovano na rimskom pravu, a ne na presedanima, tako da mi ovaj argument nije bas najjasniji. Then again, ja sam samo glupi inzenjer bez diplome prava...

2. Ako se prethodnonaveddeni postulat nekim cudom ne primeni, odma' se dize kuka i motika (aaa ne moze tako, toga do sad nije bilo.... primer: mladi gospodin koji je onomad pokusao da na'rani kera bakljom pa fasovao deceniju).


Najstrasnije u celoj prici? Sto citave generacije pravnika - buducih tuzilaca i sudija - zavrsava fakultete slusajuci ovakve price i pri tome ne vide nista cudno u takvom nacinu razmisljanja.

Zato Zemlja Srbija™ i jeste tu gde jeste.

signing out.
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila04.02.2009. u 06:49 - pre 185 meseci
Ne znam samo dokle ce da se u Srbiji filozofira oko prostih stvari, kao i to da se za svako ocito i lako
resivo sr*nje se odmah nadje 'devil's advocate' koji ce do krajnjih granica relativizma da rasteze cak
i najjasnije stvari.

Pretnja je pretnja, pogotovo upucena coveku sa kojim nemas nikakav prisan odnos (tipa ukucanina ili
dugogodisnjeg prijatelja koji te zna u dusu, pa moze da jasno razluci da li si samo ljut na nesto, ili mu
stvarno pretis), i kao takva je skoro sasvim ekvivalentna konkretnom napadu.

Znam coveka koji je davne 1993-ce iskesirao 2,000 USD samo zato sto je u svadji u ofisu u
zaru rasprave repetitivno, nekoliko puta kaziprstom energicno upro sagovorniku u gornji deo
ruke (scena koju je lako zamisliti, toliko cesta u filmovima).

http://www.californiaviolentcrimeslawyers.com/battery.shtml

Citat:
The general definition of battery is: "using physical force with the intent of harming a person."
Although the harm must be intentional to be considered battery, the injury does not need to be physical
to be in violation of the law. Emotional, financial, and verbal abuse may also constitute battery in many
situations
. Listed below are some examples of crimes that are considered battery in California:

* Harassing
* Intimidation
* Poisoning
* Sexual abuse
* Spitting at an individual
* Threatening
* Unwanted touching

For one individual to press charges against another individual for battery there need only be a small amount
of harm inflicted for an arrest to be made. Depending upon the circumstances, battery may be charged as a
felony or misdemeanor, and in severe cases where there the victim has sustained serious bodily injury a conviction
may result as a strike on the attacker's criminal record.

If you have been charged with battery, you are facing serious legal consequences that may include monetary fines,
a prison term, a jail sentence, and/or probation or parole. According to California Penal Code Section 243 (a)
"any person who is convicted of battery may be forced to pay up to $2,000 in monetary fines and may be imprisoned
for a term of up to six months
. In situations where "serious bodily injury" resulted from the battery the convicted
person may have to pay a fine of up to $10,000 and may be incarcerated for four years."
 
Odgovor na temu

hexter
BGD

Član broj: 154780
Poruke: 172
91.208.89.*



+64 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila04.02.2009. u 08:55 - pre 185 meseci
Citat:
101010: Nije znao ko su ti ljudi, prestravljen se obratio policiji, na sta su mu rekli sta da vam radimo, dok vam se nesto ne desi mi ne mozemo nista !


A sta ti u ovome nije jasno? DOK SE NESTO NE DESI nemogu nista... To je samo njegova rec protiv necije. Kada sa pojavi dokaz materijalni bilo kakav (ne mora da bude krajnji ishod), a dokaz kao e-mail u doticnom slucaju postoji, policija i tuzilastvo ne mogu da deluju.

Citat:
101010:p.s. a da jos veci hit je da je dobio lovca na telefonskoj linji po ubrzanom protokolu, fazon je da se pritisne dugme kada ga zove onaj ko mu preti i bice istrazen taj br. telefona.
I tako on slucajno jednom pritisne to dugme kada ga je zvao drugar, a ovome sto je zvao za par dana stigne koverat sa pismom sadrzine "nemojte vise da uznemiravate xxxxxxx br. tel, znamo ko ste" LOL!
Pa to je kao da su ovome poslali na mail, Dragi Cedo sada znamo ko si i gde zivis nemoj vise da pretis ...


Shodno pruzenom DOKAZU se i reagovalo. Da je snimljen razgovor sa pretnjom delovali bi drugacije. Jer to je onda kategorija "NESTO SE DESILO" (dokazana pretnja). Pritisak na dugme moze biti slucajan, sto i sam tvrdis, pa nije nikakav validni dokaz. Razlog za upozorenje DA ali nista vise.

Ovom pricom si samo potvrdio da se i tek kako vodi racuna o svemu samo sto bi ljudi da zakon sasvim drugacije deluje kada je u pitanju neko koga poznaju a drugacije kada je u pitanj neko ko radi na "omrazenoj" televiziji.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.250.*



+558 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila04.02.2009. u 09:08 - pre 185 meseci
Citat:
Rumpletstilskin: Najstrasnije u celoj prici? Sto citave generacije pravnika - buducih tuzilaca i sudija - zavrsava fakultete slusajuci ovakve price i pri tome ne vide nista cudno u takvom nacinu razmisljanja.

Zato Zemlja Srbija™ i jeste tu gde jeste.

Tacno, i ne vidim u cemu je problem sto je konkretni dogadjaj politicki obojen, ovo ono, Jeste, pa sta onda? I sa milancetom se slazem, osim oko ovoga "davne 1993" ;) , i zato je isto Amerika Amerika. Sad ce on da ti razglaba tamo da li si ti bio ozbiljan ili nisi i da li si imao nameru ili si se samo zezao. Nabij more to u apsu pa nek tamo smisli sta je mislio i zasto je pretio nekome. Kod nas i tako postoji cudan obicaj da kakakv god skot da opanrdkne, ili ga ubiju drugi skotovi, odma' se nadju nezne dusice da ga zale, a kad kakvog maloumnika uhvate da radi nesto sto je civilizacijski neprihvatljivo, onda se i sudija i tuzilac i branitelj aktivno bave nalazenjem olaksavajucih okolnosti, jer je praksa da se uvek dosudjuju najblaze kazne, umesto da je obrnuto, umesto da takvima i za pljuvanje na ulici napakuju izazivanje opste opasnosti, jer je li tako sire opasne mikrobe i ugrozavaju zdravlje ljudi. I zato izem ti ja njihovo pravo. To ovde sluzi samo kad treba postene ljude da maltretiraju i da ima naplacuju nekakve kazne ili takse da bi krali, i jedino tad se sprovodi to sto pise na artiji i to su usavrsili do perfekcije, a ako su u pitanju razni maloumnici i svakojake vrste anticivilizacijskog ponasanja, e, tad je druga prica. Dok u normalnom svetu takve obicno izbegavaju kao gubavce, oni su ovde obicno heroji. A sto i ne bi bili kad imaju ćagu od tzv suda da su ucinili podvige tim svojim ponasanjem, mislim cim nisu adekvatno kaznjeni, mora da je to sto su ovi radili bili nekakvi podvizi. A mozda samo ja sve to ne razumem pa zato ovako pisem, mozda je to neka velika nauka koja nije za obican plebs nego samo za odabrane Übermensch, ko zna.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
212.200.68.*



+10256 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila04.02.2009. u 09:11 - pre 185 meseci
Ih, Amerika. Tamo se za oružanu pljačku dobija bar 10-20. Ovde godina do dve. Tamo za silovanje ide bar 5 godina, ovde manje od 5 meseci. Čik probaj da u Americi opsuješ sudiju ili mu pretiš da ćeš da ga ubiješ ! Ovde time neće ni da se bakću. Pedofile oslobađamo krivice, (tj. puštamo ih da propovedaju veru i dalje) a siledžije dovodimo iz belog sveta i slavimo ih u Narodnoj Skupštini (Nerodnoj Glupštini). Onomad smo imali temu (jesam li je ja pokrenuo ?) u kojoj se govori o statističkom podatku da je preko 90% siledžija osuđeno na minimalnu kaznu ili kaznu manju od minimalne. (!?)

Ljudi, ovo je statistika, dakle real life, a ne moje viđenje stvari.

Dakle, (mnogo puta sam napisao, pa ću da ponovim) Srbija je raj za ubice, razbojnike, siledžije, lopove i pedofile.

A evo, polako nam postaje jasno zašto je to tako. Javio se (možda jedini) pravnik među nama koji potvrđuje post forumaša 101010.

Dakle, kad ti neko preti smrću, taj treba slobodno da se šeta ulicama, jer zaboga, možda i nije mislio ozbiljno. Možda i jeste, ali to ćemo posle da razmatramo. Ako samo pokuša da te ubije, pa promaši, dobiće ukor, a ako te ubije, bogami, robijaće ako treba i celu godinu dana. I još neće smeti da vozi džip u zatvoru !

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 04.02.2009. u 10:34 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 04.02.2009. u 10:35 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila04.02.2009. u 09:34 - pre 185 meseci
Citat:
zmau: Pa, onda nije problem što je murija našla ovog dripca, nego što nije zilion drugih.

O ovome govorim, staticInt, i nemoj sad da se praviš lud i da skrećeš temu na medijsku pokrivenost događaja.

Poenta je: zašto nisi otvorio temu o slučajevima kad zakon nije sprovođen (npr. te pretnje u sudnicama koje si pomenuo), nego se žališ i kukaš jer je u konkretnom slučaju sproveden?!

Nevezano sad za tebe, jedino jedan tip ljudi mi se više gadi od kriminalaca, a to su advokati koji ih brane i pravdaju.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.ptt.yu.



+395 Profil

icon Re: Covek u pritvoru zbog emaila04.02.2009. u 09:45 - pre 185 meseci
Kao i obicno pravnici i advokati po pravilu uvek "navrcu na svoju vodenicu"
sto ce reci dizu prasinu oko slucaja 2 + 2, jerbo moraju od necega leba da jedu ,
a ostalima drze lekcije kako obicni smrtnici ne mogu da tumace taj zakon,
a radi se ustvari o izuzetku "postovanja i sprovodjenja" zakona koji nije prema svima isti .
Umesto da podrze ovakav izuzetak koji bi postao opste praviilo ,
oni dizu prasinu i buku oko toga zasto siledzija nije dobio vise od 5 meseci
a ovaj retard 30 dana pritvora zbog jednog preteceg mejla .

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Covek u pritvoru zbog emaila

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 14128 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.