Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

B92 - Vesti - Borba: Milion dolara za Kovačevića

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: B92 - Vesti - Borba: Milion dolara za Kovačevića

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 76690 | Odgovora: 386 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.139.*



+558 Profil

icon Re: B92 - Vesti - Borba: Milion dolara za Kovačevića23.02.2009. u 15:17 - pre 184 meseci
Citat:
kelja: Mrka kapa, nista od toga, kakav, bre, bunt, ispumpani smo ko jeftini kineski baloni...

Pa jeste, i oni zato rade sve to sto rade. Kad se digne buka kao sad, ili kao ono kad je bilo oko ogromnih plata, malo se sakriju u misje rupe, a cim prodje ona tri dana, za koja se svako cudo zaboravi, eto njih opet da nam se svima cere u lice i pljuju ga, i sa TV i po ovim forumima, i da kradu to sto ima iz budzeta, a sto najvise puni dijaspora, koja ih, sto je paradoksalno, najvise podrzava u ovakvim glupostima . Zalosno je sto oni misle da je sve to normalno i da su oni koji su devedesetih bili protiv, bili protiv Milosevica, a ne protiv Miloseviceve Srbije, a to je ova ista Srbija sto je sad, samo ga vise nema Milosevic. Sto ih cini vecim izdajnicima od njega, jer od njega niko nista nije ni ocekivao. Ja stvano ne razumem sta im je ovo trebalo. Pa dobro hajde, pobegao Miladin, pomogao si mu tamo, oni ga traze, ti ga krijes, ali sta im je trebalo da nude pare iz budzeta zbog Miladinove tuce, ko bi to znao. Verovatno zato sto nisu pri sebi, niti su ikad bili, kao sto pise u onom tekstu sa linka, a ni mi nismo bili tad kad smo im pomogli da se ustolice.
Citat:
deerbeer: Tja , bas ce da se potresu zbog toga ..

Nema veze, bar cu ja da znam da im nisam pomogao da i dalje luduju.

Ovo sa racunima je inace dobra ideja, i mozda treba da se razglasi. Mozda da se posalje "chain letter" i SMS prijateljima, da se prosiri dalje, makar da se posalju fotokopije racuna, ne mora stvarni racuni, u znak protesta. Kako je uspelo ono sa balonima kad je onaj odapeo, tako moze i ovo da uspe, mislim da bude medijski propraceno. Cisto kao simbolican protest, da se zna da i dalje postoji "druga Srbija" , i da nisu svi kupljeni, ucenjeni kreditima i nekim drangulijama iz hipermarketa ili kastrirani.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: B92 - Vesti - Borba: Milion dolara za Kovačevića23.02.2009. u 17:15 - pre 184 meseci
Citat:
boccio: 1. Zasto je MIP Srbije dozvolilo da se gura prst u oko svetskom siledziji #1 zbog tako jeftine stvari kao sto je raspali klinac siledzija?


Citat:
jablan: Boccio, ne razumeš, oni su nas bombardovali!!


Pa vi nista ne razumete - mi uopste vise nismo losi momci, niti smo ikada vise dve neprijateljske drzave.

Slobodana smo skinuli, radikali vise nema sanse da ikada dobiju ikakve izbore, samo imaju sanse progresivne snage.
I pokoji rakun, nocni glodar sa crnim kolutovima oko ociju.
Sankcije su nam skinute.
Izrucili smo puna dva kamiona ljudi Hagu, ostalo samo za jos jedna kolica, cekamo samo da se kamion vrne.
Vojsku smo rasturili, da vise ni vrapca ne mozemo da oteramo bez molebana, ili bez tradicionalnog dorucka u wash DC-ju.
Politicari vise ne izmisljaju svoje gluposti, nego lepo prvo odu kod ambasadora da se dogovore o tome sta smeju a sta ne.
Ne bavimo se vise ni zlim bankarstvom samostalno.
Zle firme iz zlih vremena i koju deceniju pre smo stavili ad akta, da nas vise ne podsecaju i daleko bilo ponovo ne navedu na zlo.
Slusamo sve sto kaze Evropa i USA, koji nemaju alternative.

Ovo je samo jedan mali, mali, maleeeecki incident izmedju dve zemlje koje su izuzetno bliske ideoloski.

Kakvo crno guranje prsta u oci....ko nas moze, ko nas smije, odvojiti od demokratije.

Za koju paricu vise, resice se sve to, i siguran sam da se ili mi ili oni necemo drzati ustava (naseg ili njihovog ili oba) kao
pijan plota.




 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: B92 - Vesti - Borba: Milion dolara za Kovačevića23.02.2009. u 17:18 - pre 184 meseci
Sta je sa Brajanom ?

http://www.nydailynews.com/new..._blank_in_beating_by_serb.html

Sudeci po ovom delu:
Citat:
Bryan Steinhauer has no recollection of the May 4 attack in Binghamton that left him in a coma for weeks, Binghamton Police Capt. Alex Minor said.
"We talked to his family. Bryan does not remember anything about the incident. Bryan has no memory," Minor said.


dalo bi se zakljuciti da
a) da moze da govori, i odgovara na pitanja, ali mu se memorija ne vraca, i ne seca se ni jednog detalja tuce
b) u komi je bio vise sedmica, ali (implicitno) sada vise nije u komi.

Svejedno, uterivanje nekoga u komu batinama je po meni neznatno razlicito od ubistva.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: B92 - Vesti - Borba: Milion dolara za Kovačevića23.02.2009. u 17:24 - pre 184 meseci
Citat:
milanche: Pa vi nista ne razumete - mi uopste vise nismo losi momci, niti smo ikada vise dve neprijateljske drzave.

Jel to neki west-coast smisao za humor, ja baš ništa ne razumem šta si hteo ovim postom da kažeš?
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.213.*



+35 Profil

icon Re: B92 - Vesti - Borba: Milion dolara za Kovačevića23.02.2009. u 17:39 - pre 184 meseci
Citat:
jablan: Jel to neki west-coast smisao za humor, ja baš ništa ne razumem šta si hteo ovim postom da kažeš?


Ma ne, to se dijaspora tako zeza, u svim krajevima Amerike, pretpostavljam.
Znas kako to ide, jablane, milanche samo demonstrira ono sto i mi: izuzetnu kriticnost prema politici zemlje u kojoj zivi. To je tako normalno i pozitvno. :)



Citat:

Slobodana smo skinuli, radikali vise nema sanse da ikada dobiju ikakve izbore, samo imaju sanse progresivne snage.
I pokoji rakun, nocni glodar sa crnim kolutovima oko ociju.
Sankcije su nam skinute.
Izrucili smo puna dva kamiona ljudi Hagu, ostalo samo za jos jedna kolica, cekamo samo da se kamion vrne.
Vojsku smo rasturili, da vise ni vrapca ne mozemo da oteramo bez molebana, ili bez tradicionalnog dorucka u wash DC-ju.
Politicari vise ne izmisljaju svoje gluposti, nego lepo prvo odu kod ambasadora da se dogovore o tome sta smeju a sta ne.
Ne bavimo se vise ni zlim bankarstvom samostalno.
Zle firme iz zlih vremena i koju deceniju pre smo stavili ad akta, da nas vise ne podsecaju i daleko bilo ponovo ne navedu na zlo.
Slusamo sve sto kaze Evropa i USA, koji nemaju alternative.


Skinuli smo njega, al' ostavili njegov sistem, milanche, ako nisi to jos shvatio. (Al' dobro nisi tu, pa ne mozes da vidis i osetis)
Inace, ako ovako razmislja srpska intelektualna elita tamo napolju, mogu misliti sta misle obicni ljudi.

A smeta vam rakun, je li? Pa skoro da bih glasao i na sledecim izborima za njega samo zato sto vas, guslare, nervira, al' necu, ipak...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: B92 - Vesti - Borba: Milion dolara za Kovačevića23.02.2009. u 17:41 - pre 184 meseci
@jablan:

Ma 'ajde bre, dosta vise sa negativnostima....pominjes mi tu neka bombardovanja koja su odavno za nama.

Okreni se progresu, i pogledaj sta je sve ucinjeno na sustinskom putu u demokratiju i poboljsanju bilateralnih odnosa.

Sad ces da mi izmislis kriminalni slucaj koji ce sve to da pokvari.

Nije nego.

Ne rusi se duh konstruktivne saradnje izmedju drzava i naroda tek tako.

Resice se to, videces.

@kelja:

ako je skinut 'on' a ostao njegov sistem, mnogo je nezgodno - stablo otislo, a koren ostao...a nema ko da bude kriv.
Zli jezici kazu da to znaci nesto mnogo gore od suludog vodje - kvaran narod. A to se mnogo dugo i tesko leci, sto
srpska intelektualna elita u dodiru sa drugim sredinama vrlo jasno ume da vidi.
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: B92 - Vesti - Borba: Milion dolara za Kovačevića23.02.2009. u 17:50 - pre 184 meseci
Naravno da ce se resiti, cim platimo milionce.
Samo sto se meni ne daje milionce za necije tudje gluposti. Sitna, ali bitna razlika.

Stvarno, ne znam sto spominjete bombardovanja . Jesam ja to cuo Blackwater, crnci ubili cetiri policajca, zaklao zenu i djete...
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.213.*



+35 Profil

icon Re: B92 - Vesti - Borba: Milion dolara za Kovačevića23.02.2009. u 18:08 - pre 184 meseci
Citat:

Zli jezici kazu da to znaci nesto mnogo gore od suludog vodje - kvaran narod.
A to se mnogo dugo i tesko leci, sto
srpska intelektualna elita u dodiru sa drugim sredinama vrlo jasno ume da vidi.


Pa, svojim postovima to bas i nisi demonstrirao, izvini.
Vise si pokazivao klasicno ''slepilo'' srpskih patriJota, i pozivao na guranje govana pod tepih, jer, je li, tako sav normalan svet radi.
Toga imam dosta i ovde, nisi me narocito impresionirao svojim visprenim analizama.
To sto ti pises, mogu da cujem i od Dragana Todorovica i podobnih mu, svaki dan.
Doduse, recitiji si od prosecnog radikala, sto jes' jes'. ;)
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.adsl-1.sezampro.yu.



+226 Profil

icon Re: B92 - Vesti - Borba: Milion dolara za Kovačevića23.02.2009. u 18:11 - pre 184 meseci
@ milanche, kelja, Laki, itd : molim vas nemojte da ubijete temu, veoma me interesuje. na [es]u ste redovni ucesnici, sto znaci niste neka tamo bagra sto se bije u Americi :) vec ste pametni ljudi. Ovo sto radite je ispod vas :( nemojte o rakunima i guslarima, nemaju veze sa ovim.

E sad moja dva 0.02 RSD

Moron je kako-tako uspeo da pobegne iz Amerike (sto je samo po sebi zanimljiv indikator bezbednosti na granicama USA). Sad je ovde, i mi ne mozemo da ga izrucimo, jerbiga tako stoje stvari. Znaci, u cilju pravde (mada je milanche lepo objasnio da je to iluzija) bi trebalo da ovima koji su ucestvovali u celom zahebu sudimo ovde.

E sad: Ne mozemo ni da im sudimo! Amerika nece da da dokaze (jer hoce oni da im se nahebu nane prvo). Ako im budu sudili bez tih dokaza iz amerike, mogu da dobiju jako blage kazne, (recimo 6 meseci uslovno, ako i to) i onda se racuna da su isplatili dug drustvu i vise ne mozemo da im sudimo za to. To ovi nasi nece da urade jer ce onda ispasti : prakticno ubio coveka a dobio ukor razrednog staresine :) pa opet bruka i sramota u medjunarodnim krugovima.

Ne mogu ni da ga isporuce, jer ce tako lepo da daju raznim opozicijama shotgun pun municije za sledece izbore. Sve u svemu ne mozemo dobro da prodjemo u ovoj situaciji. :(

Ustvari mozemo. Buduci da je se vise ne radi o Moronu Kovacevicu, vec o mnogo ozbiljnijim stvarima, lepo damo Brajanu milju da kaze da bi bio zadovoljan da decko bude osudjen u Srbiji (pravda i tako to). mi ga osudimo na jedno 10 godina robije (sasvim fino) njemu lepo, robija kod kuce, dolazi mu mama u posete i tako to. posle 3 godine (kad se smire strasti) dobije vikende slobodno ili tako nesto, da on ne bi opet dizao frku i da cuti i da bude srecan. Super plan zar ne?

I sad problem: Nasa lepa Narodna Republika od Kore Banane, ne moze da efikasno podmiti nekog balavca u americi, vec to sazna neka tamo novinarka i pocne da trubi na sav glas. Pa majku mu, ja sam mislio da su barem te "black ops" sluzbe efikasne, njih bar zabole za zakon. Ocigledno ne. eeeeeeeeee bananaramo......

a ima jos zanimljivih cinjenica... ako potraje tema mozda ih i pomenemo


'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.palm.com.



+1001 Profil

icon Re: B92 - Vesti - Borba: Milion dolara za Kovačevića23.02.2009. u 19:21 - pre 184 meseci
Citat:
Vise si pokazivao klasicno ''slepilo'' srpskih patriJota, i pozivao na guranje govana pod tepih, jer, je li, tako sav normalan svet radi.


Vise puta sam pokusavao da ti objasnim je da kad se u normalnom svetu u kuci pojavi g*vno, onda se to g*vno odnese na kraj dvorista, pa se pozove
sluzba da to g*vno odnese, sve prema utvrdjenim pravilima takve sluzbe, i prema tome da li si uredno regulisao takav njihov servis.

Ono sto ti i slicni predlazete je da se to g*vno javno razmaze preko ceone fasade kuce, prozora koji gledaju na ulicu, preko ulaznih vrata, i da se
time celom svetu stavi do znanja da smo objavili odlucan rat govnima u svojoj kuci.

A to je malo pogresan metod za resavanje problema, slozices se. Jer, onako kako sam ja primetio, takav metod uglavnom vodi tome da svet manje
obraca paznju na tvoju trenutnu g*vnjivu nevolju, a vise pocne da primecuje da nisi bas sasvim citav u glavi (kao politicki entitet).

Odustajem od daljnjih sarkazama i nepotrebnih provokacija.

(...ti jablane, mangupe jedan...)
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: B92 - Vesti - Borba: Milion dolara za Kovačevića23.02.2009. u 19:22 - pre 184 meseci
Mogli biste bar vi - intelektualci - da konačno naučite da se kaže "izručiti" a ne "isporučiti". Jes da nas svi, od političara, čak i nekih pravnika, do novinara truju pogrešnim govorom, ali to ne znači da svi treba automatski da usvoje i počnu da se služe pogrešnim pojmovima.

Vidim da je i Laki_Gen naučio i Bečku konvenciju napamet. Ili je samo čitao intervju sa Slobodanom Homenom u jučerašnjim novinama.

milanche ja sam potpuno na tvojoj liniji rezonovanja, ali odustajem od borbe protiv vetrenjača ovde na ovom forumu - crtati novokomponovanim demokratama i legalistima, svi redom veći katolici od pape a usto ne raspolažu najosnovnijim činjenicama, ne znaju razliku između prekršaja i krivičnog dela. Ne dozvoli da te unize svojim laičkim stavovima i prozivkama. Mislim da njihove gluposti ne zavređuju tvoju pažnju. Potrudio si se da im objasniš neke stvari - nije išlo, i to je to. Nije žvaka za seljaka.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.213.*



+35 Profil

icon Re: B92 - Vesti - Borba: Milion dolara za Kovačevića23.02.2009. u 19:31 - pre 184 meseci
@bttp, legalisti su tvoji. Zar niste na istoj strani?
Nego, da nam objasnis jos jednom ono o nepravilnom akcentovanju pojedinih voditelja, kad si vec, kako vidim, strucnjak na polju jezicke kulture? ;)

@milanche, ''slepilo'' nije vezano samo za tretman g.ovana, nego i za uocavanje mana sopstvenog naroda.
Ali, ti si otisao u Ameriku sa nekim romanticarskim predstavama o svom narodu, pa ih se jos drzis. Neka, lepse je tako. :)

A inace, kod nas sluzbe ne sluze za ciscenje, nego za ukopavanje u ono sto se u normalnom svetu cisti. ;)
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: B92 - Vesti - Borba: Milion dolara za Kovačevića23.02.2009. u 20:36 - pre 184 meseci
@bttp Recimo da sam nacuo nesto o toj Konveneciji. Mozda sam i procitao vise od jednog intervjua i vjesti (za razliku od nekih).
Zbog cega i dalje nastavljas da iznosis neistine? Jel' imas neki licni interes u slucaju Kovacevic??
Sta je to po tebi samo prekrsaj?

Meni (legalisti :)) je svaki od ovih dogadjaja krivicno delo.
Prebiti nekoga na mrtvo ime - krivicno delo.
Pobjeci iz zemlje gde si to napravio, tj. pobjeci od sudjenja - krivicno djelo.
Izdati dupli pasos, iako znas cjelu situaciji i znas da nije prethodni izgubio, vec da je oduzet zbog krivicnog dela - e, tu nisam 100% siguran, ali mi mirise na krivicno delo.
Isplatiti milion $ za neciju brljotinu i to proglasiti za drzavnu tajnu - ebi ga, ovo nije krivicno delo kod nas. Em mogu da izvuku milion kako im se cefne, em nema zakona koji bi valjano definisao drzvnu tajnu. Zato se tako i radi kod nas.
Jedino sto je ostalo, smo ja i jos neki kojima nije svejedno sto se daje (nase) milionce zbog necije gluposti/podmitljivosti/cega god.

Ajde sad ti objasni te stvari. Samo ako moze bez svjetskih zavjera, Kineza, Hilari i slavne srpske tradicije. Samo ciste cinjenice, barem ono sto ti smatras za cinjenice.
Da naucim nesto dok sam mlad.

@milanche Ne radi se ovde o sepurenju i pokazivanju sopstvenih brljotina cjelom svjetu. Radi se o prostoj cinjenici da su drzavni organi napravili veliki skandal i da isti ti drzavni organi mojim novcem pokusavaju da se operu. Ne moze.
Neka svako odgovara za ono sto je uradio. To je nesto najnormalnije sto moze da bude.

Vi predlazete da se stvar zataska (mojim novcem), kako svet ne bi video sta smo napravili i kako se ne bismo dalje brukali.
Sutra cu ja napraviti neki karambol i ko ce onda dati novac da se moja glupost sakrije? Ti ili bttp? Jel' tako treba da se rade stvari?
Samo da narod ne vidi kako kod nas u kuci ima problema i kako ja malo-malo ubijem boga u zeni. Mi smo jedna big happy family.
Malo vam cudna ta logika.
 
Odgovor na temu

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.160.17.bitsyu.net.



+3 Profil

icon Re: B92 - Vesti - Borba: Milion dolara za Kovačevića23.02.2009. u 20:42 - pre 184 meseci
Ovo se zove mlacenje prazne slame.
Ko ovde pouzdano zna sta se stvarno desilo?
Na ovom forumu niko, niti ce.
Zna izgleda samo par ljudi ali je prica procurela. Zasto, nije toliko ni bitno.
Ja ne verujem u postojecu verziju, a i svako ko ima nekog bliskog, ali stvarno bliskog, medj’ tim svetom zna da prava ‘istina’ i ostaje zatvorena za ‘publiku’.
Uvek su drzave izvlacile svoje gradjane i to treba da rade.

Ne znam koliki je prosek god ovde medju sagovornicima, ali sa malo vecom km i vama to moze da se desi.
Meni jeste. Na plazi u obliznjoj zemlji pre par god tetovirana faca sa zlatnom kajlom je dosla da naplati suncobran. Kad sam trazio racun, ‘prosetao mi je kroz familiju’ psujuci. Par minuta kasnije sa vratio sa tri (3) ista takva idiota. Zena pored mene, ja u g, stavim ruke na ledja i pokusam ponovo da objasnim da samo hocu racun. Tip me gurne i padnem. Ustanem isto sa ledjima na rukama i zena me tad spase. Utrca izmedju, ispreci se, i oni stanu.

Jel jasna scena?
Hvala bogu stali su. Jer da nisu.. dans bi ja bio u novinama.
Ni kriv , ni duzan. Rec je o racunu na 5 eur.

I sta ciniti?
A kad sam pomenuo da cu zvati policiju, samo su se smejali – pa zovi.
Danas znam, kao i tada, da su samo krenuli ka mojoj zeni ne bih se zaustavio.

Tako da te price o dripcima, a bez pravog znanja, su.. macku o rep.
Zivot svasta rezira.

I poslusajte malo milanceta, pametno prica. Bio sam i ziveo napolju, istina je.
Poz,



gleb
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: B92 - Vesti - Borba: Milion dolara za Kovačevića23.02.2009. u 20:54 - pre 184 meseci
nesto mi nije jasno,g**** se uklanja tako sto se plati milja da se g**** sakrije
ili se g**** lepo izbaci?
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: B92 - Vesti - Borba: Milion dolara za Kovačevića23.02.2009. u 21:01 - pre 184 meseci
Citat:
kelja: @bttp, legalisti su tvoji. Zar niste na istoj strani?
Nego, da nam objasnis jos jednom ono o nepravilnom akcentovanju pojedinih voditelja, kad si vec, kako vidim, strucnjak na polju jezicke kulture? ;)

Ne znam šta ti tačno znači to "legalisti", ali mogu da pretpostavim na osnovu uvreženog stava na ovom forumu a i šire da se lepe raznorazne paušalne labele ljudima koji ispolje određeni stav. "Legalisti" su valjda DSSovci, "patriote" su radikali i sateliti, "evropske snage" su DS, LDP i sateliti. To sve potiče iz dnevne, žute štampe, koja tradicionalno nema svoj stav nego usvajaju gluposti koje im serviraju političari.

Ne znam na koju stranu misliš kad kažeš da "smo na istoj strani". Ja nisam član ni jedne političke partije, niti su mi roditelji bili čak ni u doba jednopartijskog sistema, a ni bliža i dalja rodbina. Tako sam jednostavno vaspitan. To što ti i slični pokušavate da me dezavuišete i strpate u jednu ili drugu Srbiju me ni najmanje ne dotiče, niti me vređa. Štaviše često se u zavisnosti od povoda osećam delom jedne Srbije, pa druge Srbije a najčešće treće - one koja se ne uklapa ni u jednu od veštački stvorenih slika o ovom ili onom tipu građana. Generalizacija je generalno loša, pogrešna kao pristup. Ja svoj stav imam pa imam i laički, neargumentovani i zlonamerni pritisci i prozivke me ne mogu pokolebati, naprotiv mogu me samo još više učvrstiti s obzirom na to da niko nije izneo ni jedan ozbiljan argument koji bi me naveo da se eventualno preispitam.

Npr. Gosn. Lesli je apropo moje primedbe o "kaubojskom kidnapovanju" odmah izveo zaključak da ja plačem za dotičnim bivšim šefom države. To je odličan primer kako me neko svojim glupim i površnim zaključcima dalje učvršćuje u mom stavu a sebe isključuje kao sagovornika čije mišljenje cenim. Ništa ne može biti dalje od istine od toga da ja "cmizdrim za S.M.". Kao građanin sam učinio sve što je bilo u mojoj moći da ga se skine s vlasti. I ja i moja porodica, neki od nas i mnogo više od prosečnog građanina. Glasajući na svim izborima "protiv", učetvujući u protestima i stojeći 5. oktobra u prvim redovima tako da je malo falilo da me "prijatelji" (kako se kasnije pokazalo) iz JSO zgaze svojim Hummerima prilikom "obilaženja lica mesta i uveravanja da je sve u redu".

Da ne dužim dalje u vezi sa tim stvarima, primećujući da je S.M. protivzakonito kidnapovan i izručen, me izgleda svrstava u njegove verne sledbenike i one koji plaču za njim. Ne, ja sam samo protiv postupka na koji je to izvedeno, jer je pokojni Z. Đinđić tim a i mnogim drugim postupcima pre i posle toga otvorio Pandorinu kutiju, voluntarističkom pristupu i kreativnom tumačenju zakona i Ustava koji su i dan danas aktuelni. Znači svako čita i tumači zakon onako kako mu se sviđa i kako mu odgovara, što je kasnije iznedrilo brojne afere, uključujući i ove sa mlađanim M.K. ali i aferu sa sutkinjom Vrhovnog Suda Srbije koja dozvoljava sebi da rupama u zakonu javno pravda svoju korupciju i srebroljupstvo. Kao što je Z.Đ kreativno tumačio zakon i Ustav, nalazeći opravdanje za kidnapovanje i izručenje građanina S.M. tako je i vicekonzul I.M. kreativno tumačio pravilnik o izdavanju putnih isprava, i omogućio gražaninu M.K. da legalno napusti SAD. Eto to ti je to, ali pošto svi vi mislite da to sve nema veze jedno s drugim, šta da vam radim. Vi imate svako svoje mišljenje, ja imam svoje. Samo što ja nikom od vas nisam lepio nikakve etikete kao što vi pokušavate meni. Ali bez brige, ja ne dajem ni 5 para na to prosto zato što znam da to nije istina. Isto kao što me niko na ulici ne može uvrediti nazivajući me pogrdnim imenima, jer znam da to nije istina, te me stoga ni ne dotiče.


Glede govora i akcentovanja, ne znam kakve to ima veze i kako bih mogao da ti objasnim nešto što sam ne čuješ iz ovog ili onog razloga. Dal si nepismen ili gluv, šta već, u svakom slučaju je tvoj problem, i svakog drugog ponaosob. Nažalost, ja kao jezički laik sa svim svojim greškama i manama, sam i dalje pismeniji od 90% stanovništva ove zemlje (ako ne i više). Tako da ni s te strane me ne možeš pogoditi. To ti je tako, svidelo se to tebi ili ne.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.79.*



+558 Profil

icon Re: B92 - Vesti - Borba: Milion dolara za Kovačevića23.02.2009. u 21:35 - pre 184 meseci
Citat:
ZaMpAI sad problem: Nasa lepa Narodna Republika od Kore Banane, ne moze da efikasno podmiti nekog balavca u americi, vec to sazna neka tamo novinarka i pocne da trubi na sav glas. Pa majku mu, ja sam mislio da su barem te "black ops" sluzbe efikasne, njih bar zabole za zakon. Ocigledno ne. eeeeeeeeee bananaramo......

Ti si omasio celu stvar i pises neke decje stvari. Tim novinarima koji su objavili ovu gadost je ocigledno to dojavio neko iz vlade, ili tu okolo, ko je jos uvek covek sa integritetom kome se sve to sto ovi rade zgadilo. Neko ovdasnje "duboko grlo".

Moze da pise ko sta hoce, sto se mene tice, davanje miliona dolara iz budzeta nekima tamo zbog nekih budalastina u ovakvoj propaloj zemlji treba da se kaznjava streljanjem i to je to. To j3 isto kao kad se neki gologuzan uzajmi da pravi glupu slavu ili neku slicnu budalastinu, a onda trpi gladan mesecima da to sto je uzajmio vrati. Ne znam ko je tu bolestan u glavu, ali takvima bi trebalo da se dodeljuje tutor jer ocigledno ne umeju da razgranice prioritete.

Ako nisu hteli da se drze zakona kao pijani plotova, mogli su tome zbog koga placaju da bi kao oprali obraz (koji i ne postoji, osim ako nije guzni) da oduzmu drzavljansto i proteraju sa teritorije ove zemlju u USA i gotova stvar. Ali nece, niti ce pa ovi neki legalisti da to podrze, ta on je "vaš".
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.adsl-1.sezampro.yu.



+226 Profil

icon Re: B92 - Vesti - Borba: Milion dolara za Kovačevića23.02.2009. u 22:04 - pre 184 meseci
@ Lesli: te stvari jesu degutantne, niske i za streljanje. Podmicivanje, lobiranje, ucene i slicno su stvari rezervisane za one od nas sa najcrnjnom od crnih dusha. Ali neko mora i to da radi, za dobrobit ostalih. Veoma je lako stati na "sigurnu" stranu univerzalne pravde i poshtenja, i biti siguran da si uvek u pravu, to moze svako. Ja sam josh "mali" ali cini mi se da svet ne funkcionise bas tako (uglavnom zbog primera kroz istoriju)

Podmicivanje sa milion dolara je sa moje tacke gledista najmanje loshe, od 3-4 katastrofe koje su bile ponudjene na meniju. "Duboko grlo", ko god da je, ispao je jako slep.

ako im sude bez tih dodatnih dokaza iz amerike - bice smesne kazne (ako ih uopste bude bilo) i Hilari ce da nastavi hebeni krstaski pohod, a ko zna sta moze od toga da bude - bombardovanje, sankcije, bog ce ga znati.

ako ga izruce u USA, masa ce se napaliti da glasa za prve budale koje obecaju da "se nasa deca nece isporucivati americkim kazamatima" (e vec mogu da cujem ovo na kutiji - jezzzza) - then we're all fucked.

na kraju krajeva- hebo milion dolara, to je samo gomila papira. daj da se to vise zavrsi, pa da predjemo na sledecu tacku dnevnog reda (nema dosadnog dana u Srbiji, zar ne )
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.79.*



+558 Profil

icon Re: B92 - Vesti - Borba: Milion dolara za Kovačevića23.02.2009. u 22:12 - pre 184 meseci
Sve je to lepo, ali kakva je tacno ta dobrobit?
Citat:
ZaMpA:...Hilari ce da nastavi hebeni krstaski pohod, a ko zna sta moze od toga da bude - bombardovanje, sankcije, bog ce ga znati...

Iz tvojih usta...
Citat:
ZaMpA:ako ga izruce u USA, masa ce se napaliti da glasa za prve budale koje obecaju da "se nasa deca nece isporucivati americkim kazamatima" (e vec mogu da cujem ovo na kutiji - jezzzza) - then we're all fucked.

Ako, i treba. Ako tako hoce masa to je ta demokratija i za to ste se borili. Ja se toga uopste ne plasim. Od tih sto ce masa da ih izglasa znam sta mogu da ocekujem, a ovi su izdajnici par ekselans, sto bi se reklo. Drug Tito i njegovi su za njih bili majka Tereza.

BTW, slucajno sam naleteo pa samo da pomenem:

KZ R Srbije:

Prikazivanje pornografskog materijala i iskorišćavanje dece za pornografiju

Član 185.

(1) Ko detetu proda, prikaže ili javnim izlaganjem ili na drugi način učini dostupnim tekstove, slike, audio-vizuelne ili druge predmete pornografske sadržine ili mu prikaže pornografsku predstavu, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci.

(4) Predmeti iz st. 1. do 3. ovog člana oduzeće se.


Ako cemo o crnim dusama i tim takvim stvarima, eto, mogao je na primer taj milion da se upotrebi da procesuiraju svih 62,000 marketa i trafika u kojima se na onim stalcima stio se vrte i u izlozima nalaze pornografski diskovi i slike po ovom clanu njihovog zakona, to bi bilo za opste dobro, a sto se zabasurivanja ovog slucaja tice, pa, nesrece se desavaju i uglavnom su dzabe.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 23.02.2009. u 23:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.BVCOM.NET.



+13 Profil

icon Re: B92 - Vesti - Borba: Milion dolara za Kovačevića23.02.2009. u 22:27 - pre 184 meseci
Citat:
ZaMpA: na kraju krajeva- hebo milion dolara, to je samo gomila papira. daj da se to vise zavrsi, pa da predjemo na sledecu tacku dnevnog reda :) (nema dosadnog dana u Srbiji, zar ne :) )


Citat:
Šta uraditi sa milion dolara:

14.717 studentskih kredita
25.019 učeničkih kredita
1.943 prosečne plate u Srbiji
4.970 naknada za nezaposlene
42.390 dečjih dodataka
2.963 naknade za prvo dete


Da na gaćama imamo samo jednu rupu, pa bi moglo i da se kaže. Al kod nas više rupa nego gaća.

I nije problem da se plati, čak se i slažem da je to jedno od najboljih rešenja. Ali ne od MOJIH para. Što ne otvore lepo račun, pa nek se skupljaju prilozi, da pokažemo svetu kako se vole i brane svoji sugrađani. Šta milion, evo PET.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: B92 - Vesti - Borba: Milion dolara za Kovačevića

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 76690 | Odgovora: 386 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.