Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Potpuni nedostatak saosecanja kod ljudi"

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Potpuni nedostatak saosecanja kod ljudi"

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17362 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: "Potpuni nedostatak saosecanja kod ljudi"25.02.2009. u 23:11 - pre 184 meseci
Citat:
pitikovski: Da vam je taj lik neki rod...brat,otac,sin....ne verujem da bi tako komentarisali.
Ne znam zasto tako mislis - taman da sam se ja licno okacio na ogadu mosta, ne smatram za normalnu reakciju da se ljudi toliko uzbudjuju zbog toga. Bilo bi krajnje licemerno da imam drugaciji stav u pogledu nekog ko preti masi pistoljem u yavisnosti da li mi je taj neki rod. Postupiti isto prema svima i to je to.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: "Potpuni nedostatak saosecanja kod ljudi"25.02.2009. u 23:21 - pre 184 meseci
Ovaj...

A zasto bi bilo ko trebao da "saoseca" sa budalom koja vitla pistoljem i zaustavlja saobracaj na mostu?

Umesto saosecanja takvima treba ponuditi 900 kilovolti - http://www.amazon.com/self-cha...vice-E-628-Taser/dp/B001JY6Y4M - a posle toga propisnu terapiju medikamentima.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pitikovski

Član broj: 116407
Poruke: 263
*.adsl-2.sezampro.yu.



+19 Profil

icon Re: "Potpuni nedostatak saosecanja kod ljudi"26.02.2009. u 00:21 - pre 184 meseci
Covek koji je mentalno oboleo popeo se na ogradu mosta i vitla pistoljem, a gomila ljudi oko njega zeljna nekog desavanja stoji (nije bitno sta mu dobacuju) i sada ti za njega kkazes da je budala? Pa budale su ti sto su se okupili zeljni da im se desi nesto zanimljivo u zivotu pa makar to bio bolestan lik koji hoce da skoci sa mosta.Pa valjda gledas da se sklonis da te ludak ne upuca nasumicno.
Ne znam ali meni nije logicno da krivim bolesnog coveka koji je napravio zastoj na mostu i da mu pozelim da skoci da bih ja brze stigao tamo gde sam posao, ne znam....jbt udarim psa na ulici pa hocu da crknem od muke,a ne da zelim nekom bolesniku smrt jer mi se zuri.
Pa sta bi radili sa onima koji ostanu bez goriva na mostu pa naprave zastoj, ti nisu dusevni bolesnici (ili mozda jesu?), a desava se cesto (znam jer mi je bivsi komsija,pandur,imao reon tu na Gazeli pa mi pricao).

@Darko Nedeljković
Pa ne verujem,kada bi to bio tvoj burazer, da bi prisao i gurnuo ga dole. E sad da je to moj burazer,ne znam kako bi reagovao.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: "Potpuni nedostatak saosecanja kod ljudi"26.02.2009. u 01:07 - pre 184 meseci
@ pitikovski
Rispekt, potpuno si u pravu!
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.150.*



+7 Profil

icon Re: "Potpuni nedostatak saosecanja kod ljudi"26.02.2009. u 01:58 - pre 184 meseci
Trebao je neko da se seti da mu dovedu najbolju ribu iz kraja i da joj plate da se skine do pojasa samo za njega.
E, a posle pravac na terapiju uz klasichnu muzikicu.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.77.*



+6455 Profil

icon Re: "Potpuni nedostatak saosecanja kod ljudi"26.02.2009. u 05:13 - pre 184 meseci
Citat:
pitikovski
Pa sta bi radili sa onima koji ostanu bez goriva na mostu pa naprave zastoj, ti nisu dusevni bolesnici (ili mozda jesu?), a desava se cesto (znam jer mi je bivsi komsija,pandur,imao reon tu na Gazeli pa mi pricao).


To je sasvim druga priča, ali ja bi svakao takve drastično kažnjavao... A verovatno ako nemaju za gorivo nemaju ni za kaznu, lepo im oduzeti auto, naplatiti kaznu, a kusur im vratiti u vidu karata za gradski prevoz... Ljudi treba već jednom da shvate da vožnja automobilom nije pravo, već (skupa) privilegija.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.80.*



+4 Profil

icon Re: "Potpuni nedostatak saosecanja kod ljudi"26.02.2009. u 05:35 - pre 184 meseci
Citat:

Covek koji je mentalno oboleo popeo se na ogradu mosta i vitla pistoljem, a gomila ljudi oko njega zeljna nekog desavanja stoji (nije bitno sta mu dobacuju) i sada ti za njega kkazes da je budala?


Pa ti se nisu slucajno okupili na mostu zato sto im je bilo dosadno...Tj, bilo im je dosadno s ozbirom da su bili zarobljeni na tom mostu....Normalno, ne opravdavam ih i njihovo navijanje, al ne opravdavam ni "samoubicu"....
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
212.200.145.*



+2283 Profil

icon Re: "Potpuni nedostatak saosecanja kod ljudi"26.02.2009. u 07:33 - pre 184 meseci
Citat:
pitikovski: jbt udarim psa na ulici pa hocu da crknem od muke,a ne da zelim nekom bolesniku smrt jer mi se zuri.

Pa, velika je razlika izmedju ta dva - ovoga niko nije udario, tako da mozes porediti samo sa primerom psa koji hoce da skoci sa mosta. Ili psa koji je pobesneo i postao opasan po okolinu, a takav se odstreli bez da iko hoce da crkne od muke.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: "Potpuni nedostatak saosecanja kod ljudi"26.02.2009. u 08:58 - pre 184 meseci
Bolesni ljudi i njihovi postupci se ne mogu mjeriti arsinima koji se primjenjuju na zdrave ljude. Kad bi mogli, ne bi bili bolesni. Ne vjerujem da je ikad neki zdrav covjek odlucio da se mentalno razboli kako bi nervirao druge ljude. Neki se vec rode sa urodjenim poremecajima ili sklonostima i ne mogu se kriviti za to.

A ovi sto gledaju i navijaju... Nije problem saosjecanje ili neki druga emocija. Problem je nedostatak razumijevanja o prirodi stvari (mislim na razumijevanje razumom, a ne srcem). Stoka kao i svaka druga. Hljeba i igara.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.ptt.yu.



+395 Profil

icon Re: "Potpuni nedostatak saosecanja kod ljudi"26.02.2009. u 10:13 - pre 184 meseci
Citat:
Odin D.: Bolesni ljudi i njihovi postupci se ne mogu mjeriti arsinima koji se primjenjuju na zdrave ljude. .

Upravo to,a svi mahom reaguju i razmisljaju a sto nije otisao na zeleznicki most ili gde vec, tamo je manja guzva.
Razmisljanje i rezonovanje iz svog ugla o tome gde i kako da se ubije sto vecina njih ne bi ni pomislila da uradi je po meni licemerje .
Ko to moze da zna sta je u njegovoj glavi i koliko je bolestan i kako razmislja u tom trenutku? NE bi imao klinicki dosije u Lazi ili gde vec...
Pa da je i neki lakse oboleli pa je resio da dobije publicitet i da se slika za novine i vesti,
pa je opet bolestan covek koga ne treba osuditi .

A policija za ovakve slucajeve vec godinama koristi svoj "pregovaracki tim" za odvracanje od samoubistava koje uglavnom traju po nekoliko sati .
Dovodjenje na lice mesta njegove porodice ,prijatelja sto moze da ubrza ceo taj proces.
Mozda taj nesrecnik nije imao nikoga.
U ovakvim situacijama je mozda i pozeljno neka intervencija specijalaca , ali to im valjda nije u opisu posla,
ili spada u visoko-rizicne akcije .




Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Crveni011
ETF Beograd
Telekomunikacije i informacione
tehnologije
Beograd

Crveni011
Član broj: 197943
Poruke: 17
85.222.177.*



+7 Profil

icon Re: "Potpuni nedostatak saosecanja kod ljudi"26.02.2009. u 11:44 - pre 184 meseci
Mozda je on psihicki bolestan ali privalacenje ovolike paznje... Cini mi se da je to sve jako promisljeno. Jedan lik je lezao pored mog caleta na ortopediji na urgentnom. "Pokusao je da se ubije" zato sto ga je devojka ostavila tako sto je skocio sa pesackog mosta u Zarkovu. Pao je na pesak sa visine od nekih 10ak metara i polomio obe noge i vilicu. Ja sam pricao sa njim i lik uopste ne izgleda kao da mu je nesto kvrcnulo u glavi. Jos jedan retko glup i JAKO razmazen lik...
Sve je to u vaspitanju... Verovatno su mu roditelji svaki put kada zacmizdri kada je bio klinac kupovali sta god je hteo. Pickica...
Volimo te, otadzbino nasa. Ali sjasi malo, zivota ti!:)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: "Potpuni nedostatak saosecanja kod ljudi"26.02.2009. u 12:50 - pre 184 meseci
Da, ali ako neko skace sa 10m jer ga je ostavila djevojka, ipak nije bas "u vinklo". I kad bi sjeo sa Hitlerom u kafanu i malo procaskao o vremenu i sportu, vjerovatno ti ne bi izgledalo da mu je nesto kvrcnulo u glavi.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.230.*



+7 Profil

icon Re: "Potpuni nedostatak saosecanja kod ljudi"26.02.2009. u 12:55 - pre 184 meseci
Hitler je znao shta je hteo i to dobro,
samo eto, izabrao je najgori mogutji nachin da to sprovede u delo.
Mogao je on sve to polako i sigurno....
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: "Potpuni nedostatak saosecanja kod ljudi"26.02.2009. u 14:20 - pre 184 meseci
Citat:
Hitler je znao shta je hteo i to dobro

Prebacivanje krivice na jedan čitav drugi narod, uništavanje Evrope i sveta, i sve to zbog svojih ličnih fantazija? Čvrsto i promišljeno, how yes no...

Naš problem je to što ne shvatamo da je mentalna bolest - bolest. Zamislite da urlate na nekog obolelog od cerebralne paralize i da ga podstrekivate da sebi prekrati muke? "K'o mu je kriv što je pič*a, pa se razboleo...". To se ovde desilo - oni koji nisu bolesni se deru na onog koji jeste i koji nema kontrolu nad svojim oboljenjem. (Nemojte me shvatiti pogrešno, možda je i ovaj tip neki razmaženi kreten koji nije dostojan naše pažnje, ali bio je u mentalnoj ustanovi i to sigurno barem nešto dokazuje). Čak iako neko smatra da su mentalna oboljenja čista izmišljotina, neka barem začepi svoja prljava usta i neka ne ometa policiju čija je intervencija u toku.

A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

trfgyuiktgufvh

Član broj: 173767
Poruke: 18
212.200.177.*



+7 Profil

icon Re: "Potpuni nedostatak saosecanja kod ljudi"26.02.2009. u 14:26 - pre 184 meseci
Citat:
jedan samoubica-wannabe paralise kompletan grad pukim stajanjem na mostu


Tacno.
Inace, moram da se slozim sa naslovom teme, od kad se desilo ovo na mostu pa do sad, koga god da sretnem pocinje "joj/izvini sto kasnim/znas sta je bilo, neki kreten hteo da skoci sa Gazele" i svi, ali SVI komentarisu "pa sto sa Gazele sto nije sa Brankovog!" ili "'de je na mostu nasao da se necka kad je vec imao pistolj" isl.
Kako to da ga komentari zaglavljenog naroda sa mosta nisu naterali da bude odlucniji u svojoj nameri?
Kao sto neko napisa, hleba i igara.
 
Odgovor na temu

pitikovski

Član broj: 116407
Poruke: 263
*.adsl-2.sezampro.yu.



+19 Profil

icon Re: "Potpuni nedostatak saosecanja kod ljudi"26.02.2009. u 15:39 - pre 184 meseci
Citat:
trfgyuiktgufvh: Tacno.
koga god da sretnem pocinje "joj/izvini sto kasnim/znas sta je bilo, neki kreten hteo da skoci sa Gazele" i svi, ali SVI komentarisu "pa sto sa Gazele sto nije sa Brankovog!" ili "'de je na mostu nasao da se necka kad je vec imao pistolj" isl.

Bez uvrede, ali ako je ovo istina, okruzen si ljudima koji su poprilicno prazni i povrsni, ili su to neki klinci kojima svest jos uvek nije dovoljno razvijena.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.230.*



+7 Profil

icon Re: "Potpuni nedostatak saosecanja kod ljudi"26.02.2009. u 15:51 - pre 184 meseci
Sa jedne strane, razumem takve komentare, tipa "shto nije sa ovog drugog mosta probao..." i slichno,
jer chinjenica je da je svima "super" u Srbiji....
Sa druge strane, hebi ga Beograde, ama bash!
Ljudski zivot je ipak bitniji nego hebeno kashnjenje na posao, npr.

A ako neshto (kod mushkog roda) poboljshava zdravstveno stanje i usmerava misli ka pozitivnom,
neki tvrde da produzava i zivot, (za ovo tretje josh nisam uveren) onda su to lepe zenske grudi.
Ne grudi iz Photoshopa, nego prave pravcate lepe zenske grudi ili sise ispred nosa.

 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: "Potpuni nedostatak saosecanja kod ljudi"26.02.2009. u 16:12 - pre 184 meseci
A gde ces naci gole sise u sred zime???

Nije ovo jedini skocko, bilo je vec nekoliko takvih i na Brankovom mostu. Sve se nesto razmisljaju dal' da skoce. Sad su nasli da razmisljaju...
Bila je ona prica, kada je na Brankovom mostu neka manekenka odgovorila jednog decka od skakanja u ladnu Savu.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: "Potpuni nedostatak saosecanja kod ljudi"26.02.2009. u 16:21 - pre 184 meseci
Citat:
musicmaster
poboljshava zdravstveno stanje i usmerava misli ka pozitivnom...


A šta ćemo kada devojke krenu da skaču u ledenu Savu? I da li policija sledeći put treba nesrećnika da priupita kog je seksualnog opredeljenja da znaju koga da povedu sa sobom? Gluposti, odrasti već jednom.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.230.*



+7 Profil

icon Re: "Potpuni nedostatak saosecanja kod ljudi"26.02.2009. u 16:29 - pre 184 meseci
Pih, pa koliko se troshi u BG-a na gluposti kojekave, dnevno,
nema se za neku dobru policajku za 2 minuta na hladnotji?
Neshto kao bonus uz platu za dobro delo na terenu?
Do pola struka i osmeh?
Pa kakve su vam to zenske tamo?
Mankekenke, kazete?

To su po meni - nakaze,
zapravo one "lightweight",
ne sve.
Dalje.... ?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Potpuni nedostatak saosecanja kod ljudi"

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17362 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.