Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 19149 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega06.03.2009. u 00:51 - pre 184 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
@EmilijaV

Kao sto vidis, sta god da je od toga - ozbiljna je stvar. Kako god okrenes, ko god da je ovde krivac (KC/VMA/Pacijent), skandalozno je :(

Ipak mislim da je vest totalno... kako se kaze, newsworthy, nije bas budalastina ;-)

Slazem se ja da je newsworthy, ali da li si cuo na koji nacin je sve to receno? Bez ikakve provere i argumenata, vrlo neprofesionalno (gledala sam)! Prva vest na udarnim Vestima da je nekom coveku neki lekar ukrao bubreg!

Pa ispade da svako svakoga u ovoj zemlji moze za bilo sta da optuzi, bez ikakve predhodne (bar i osnovne) provere i da to prodje bez posledica. Znaci li to da sutra svaka budala, zeljna publiciteta, moze da se pojavi na b92 i da isprica da je njemu neko izvadio jetru npr.? I da pri tom rusi ime i ugled nekog coveka ni krivog ni duznog?
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega06.03.2009. u 01:05 - pre 184 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
Cenim da su mediji uradili odlicnu stvar sto su objavili ovo - jer kakav god epilog da ova prica ima, u pitanju je stvar koja je vise nego dovoljno velika za medijsku paznju.

Uradili bi oni odlicnu stvar da su je profesionalnije odradili. Kao sto vec rekoh, bez ikakve provere su to plasirali kao udarnu vest. Kao da su bili tog trenutka gladni neke senzacije, jer se nista u Skupstini znacajno nije desilo (niko nije dizao noge i sl. gluposti )! Ipak mislim da se tako ne radi. Veruj mi, gledala sam i prva reakcija mi je bila: "Sta ovi lupaju danas?" Da je cela stvar uradjena bolje, verovatno bi i reakcija prosecnog gledaoca bila ozbiljnija.

Citat:
Pa kao sto rekoh, ako su "zvanicna dokumenta" lazna - onda je u pitanju vrlo gadno krivicno delo i vrlo bezobrazan atak na tog doktora... Radi se cak o vise krivicnih dela, falsifikovanja, vredjanja licnosti i dela, pokusaja prevare... you name it

Pravo da ti velim, nisam stekla utisak da je u pitanju smisljeni atak. Pre nespretnost tog coveka koji je prijavio taj "slucaj". Delovao mi je kao neki neuki jadnicak kojem su razni lekari napunili glavu kojekakvim medicinskim izrazima i dijagnozama i koji ni sam nije znao sta da misli. A pri tom je bio uplasen! Pa se odjednom, onako zbunjen, nasao u centru medijske paznje...

A na novinarima je bilo (kao sto vec rekoh) da tu pricu uoblice i kanalisu na pravi nacin, a ne da sve deluje kao najobicniji trac.
 
Odgovor na temu

Ironije
Kragujevac, Serbia

Član broj: 105728
Poruke: 69
93.86.128.*



+27 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega06.03.2009. u 08:17 - pre 184 meseci
Citat:
Flo33:
A koliko ljudi učestvuje u takvoj operaciji?

Minimum: Operator, asistent, instrumentarka, anesteziolog i anesteticar. Ovo je kod rutinskih operacija pod opstom anestezijom.

Citat:
Da je bubreg atrofirao i da nema svrhu i da se smežurao i da se i ne vidi na snimku.

Ovo je i my guess, odnosno pretpostavljam da ce ovo biti "objasnjenje" na kraju, mada bi u tom slucaju taj na VMA koji je radio UZ trebao da izgubi licencu, jer ne moze bubreg toliko da atrofira da se resorbuje i nista ne vidi na UZ-u. Moguce da je UZ radilo nedovoljno obuceno lice, koje je videlo oziljak od operacije a. abdominalis, koji je identican kao kod operacije bubrega (i jos nekoliko drugih operacija), i po automatizmu pomislilo da je izvadjen bubreg.

Citat:
Ivan Dimkovic:
3. Totalna nestrucnost klinickog centra - ako su napisali da ima 2 bubrega umesto 1, recimo ako je rodjen sa jednim

Nemoguce, kada se radi takva operacija na umetnuti deo abdominalne aorte se prisivaju mnoge arterije koje ishranjuju okolno tkivo i organe, od kojih je mozda i najveca a. renalis koja snabdeva bubreg krvlju, koja u slucaju da pacijent nema bubreg od rodjenja ne bi ni postojala. Ne verujem da bi operatoru promaklo tako nesto.

Citat:
Meni opcija sa omaskom prilikom operacije deluje primamljivo, mislim... znajuci ko sve ide na taj medicinski fax...

Nemoj da se vredjamo :) Salu na stranu, faks moze da upise ko god hoce, ali zacudio bi se da vidis ko ga sve zavrsava !
I have taken out of alcohol more than alcohol has taken out of me ....
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.178.*



+62 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega06.03.2009. u 17:34 - pre 184 meseci
^ Hvala ti sto si strucno objasnio ono sto sam i ja pretpostavljala. A i svaki normalan covek, mislim...

Evo dela iz danasnjeg izvestaja:
Citat:
Protest lekara zbog Davidovića

Zaposleni Klinike za vaskularnu hirurgiju KBC Srbije i Lekarska komora Srbije protestovali su zbog "napada na hirurga Lazara Davidovića".

Zaposleni te klinike Instituta za kardiovaskularne bolesti Kliničkog centra Srbije "najoštrije protestuju zbog javnog linča koji je juče doživeo prof. dr Lazar Davidović i svi lekari sa njim zajedno", kaže se u saopštenju lekara Klinike.

U saopštenju se tvrdi da su na najbrutalniji način objavljene teške optužbe na njihov "rad, etičnost, profesionalnost i moralnost".

"Bolesnik koji je javno izjavio da su mu na Vojnomedicinskoj akademiji rekli da nema jedan bubreg, pre četiri godine je primljen na našu kliniku zbog pucanja trbušne i grudne aorte i hitno je operisan jer mu je bio ugrožen život", saopštavaju lekari KBC-a.

Oni dodaju da je urađena operacija jedna od najvećih operacija u celoj hirurgiji, koja je povezana sa stopom smrtnosti od 80 odsto, a koja se rutinski i uspešno može uraditi, osim u KBC Srbija, u još pet ustanova u Evropi.

Tim povodom lekari KBC-a očekuju da se o tom slučaju odmah oglase Ministarstvo zdravlja i Lekarska komora i preduzmu sve mere da se zaštiti ugled Kliničkog centra Srbije i profesora Davidovića.

I Lekarska komora Srbije ocenila je da je sramotno da je vrhunski lekar Davidović doveden u situaciju da se pred kamerama brani od optužbi da je bolesniku izvadio bubreg i da se insinuira da je trgovao tim bubregom.

U saopštenju se navodi da svako ko je prosečno obrazovan zna da se za transplantaciju traže zdravi organi.

"Znači li to da će svaki hirurg ubuduće morati da strahuje da će se pacijent kojeg uspešno operiše javiti posle više godina sa odštetnim zahtevima ili tužbom zbog navodnih krađa i preprodaja drugih okolnih organa", navodi se u saopštenju Lekarske komore.

Komora je istakla da je spremna na saradnju sa organima države o ovom slučaju, ali će i reagovati uvek kada se radi o kleveti, povredi časti i ugleda lekara.


Ceo tekst procitajte ovde: http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=348634

Mislim da je potpuno ispravno pokrenuti tuzbu protiv onih koji ovako neodgovorno ruse neciji ugled! Neko gradi ime i karijeru 30 godina, pa dodje neki dileja i to sve srusi za 2min.! Strasno!!!

Edit:

Sad slusam dragog nam ministra Tomicu. I koliko mi god nesipatican bio, ovog puta moram da se slozim s njim! Rekao je: "Ovo je pravljenje tiraza na ljudskoj nesreci."



[Ovu poruku je menjao EmilijaV dana 06.03.2009. u 18:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega06.03.2009. u 18:55 - pre 184 meseci
Matematika je jasna sinko, dva puta nista su nista,
dakle, crva (bubrega) nikad nije ni bilo...


...
Umesto sto prave dramu, sto covek ne ode, lepo sve sa novinarima, na najbolji moguci skener ili ultrazvuk, i da onda sa par strucnjaka dodju do zakljucka sta se dogodilo (ako je atrofija, to bi sigurno moralo da se vidi - naravno, posto znaju sta traze)... glupo je licitirati sa karijerama i ugledom lekara (koji generalno, iz licnog iskustva, jesu VRLO potkupljivi i otvoreno traze mito... svaka cast onih 10% koji jos nisu presli na ovaj rezim rada)
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.178.*



+62 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega06.03.2009. u 19:37 - pre 184 meseci
@a1200

Upravo je direktor VMA to i predlozio coveku. Malopre sam ga gledala, opet na b92... A doticna televizija mi deluje da pokusava da se izvuce iz blama.
Ponudio mu je preglede na najboljem skeneru, razne analize, lekare i jos sto-sta (ne umem da ponovim, nisam iz te struke).

Onda je covek i objasnio da nefrolog, koji ga je samo ambulantno pregledao nije kompetentan da radi na UZ i da takve zakljucke moze da donosi samo urolog.

Na kraju, u ovoj zemlji svako moze da osnuje neku NVO i da blati svaciji ugled. Ja se slazem s tobom da su lekari generalno potkupljivi u ovoj zemlji, ali ovde se ne radi o guranju koverte u dzep, nego o mnogo tezim optuzbama! Koje btw, uopste nisu logicne!
 
Odgovor na temu

trfgyuiktgufvh

Član broj: 173767
Poruke: 18
212.200.176.*



+7 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega07.03.2009. u 21:33 - pre 184 meseci
Citat:
Pa ispade da svako svakoga u ovoj zemlji moze za bilo sta da optuzi, bez ikakve predhodne (bar i osnovne) provere i da to prodje bez posledica. Znaci li to da sutra svaka budala, zeljna publiciteta, moze da se pojavi na b92 i da isprica da je njemu neko izvadio jetru npr.? I da pri tom rusi ime i ugled nekog coveka ni krivog ni duznog?

Citat:
Neko gradi ime i karijeru 30 godina, pa dodje neki dileja i to sve srusi za 2min.! Strasno!!!


Apsolutno se slazem! Od kad se desilo slucaj Nenic/Milovancev citam samo Politikin zabavnik. Da podsetim, isto je lekar (mozda i nas najbolji, za koga se otimaju bolnice u Usa) optuzen za eutanaziju, ubistva, eksperimentisanje i ko zna sta sve ne a za to je saznao iz novina na godisnjem odmoru jer su svi novinari potrcali da ga proglase monstrumom (kriv dok se ne dokaze suprotno) a onda je sazvao konferenciju na kojoj je sa suzama u ocima molio novinare da rade pogodite sta - pisu objektivno... Samo su jedne lokalne novine objavile da je oslobodjen svih optuzbi.


btw, sto se tice ovog slucaja, ko sto neko napisa, stvarno su im imena "simbolicna", i pacijenta i lekara:)
 
Odgovor na temu

oporavak u banji

Član broj: 179080
Poruke: 27
93.86.97.*



Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega08.03.2009. u 01:09 - pre 184 meseci
Emilija i trfgmnlsdfpfv daj molim vas ne patetisite ... ovde se radi o zemlji u kojoj su lekari zasticeni kao roze pande na kvadratice, a da ih je ostao samo jedan par... ovo je zemlja u kojoj apsolutno ne postoji sistem, mehanizam, aparat za evaluaciju rada lekara ... ovo je zemlja u kojoj nikada ni jedan lekar nije zakonski snosio krivicu zbog propusta u radu.

da li je to normalno, jeste samo u jednoj logickoj konstrukciji, a to je da nas lece bezgresni bogovi, a posto jedino takva logika podrzava stanje stvari na papiru, oni se upravo tako i ponasaju. a tu su posebna kategorija hirurzi !
ja ne pricam na pamet, familijarno sam okruzen lekarima raznih specijalizacija i znam kako stoje stvari...

sigurno ste gledali X tv serija o bolnicama, urgentinm centrima itd. i primetili ste da se lekari plase i najmanje prituzbe pacijenta u slucaju loseg lecenja, lako se gube licence, plate, padaju otkazi, bivaju suspendovani. uvek ce lekar stati iza kolege, ali tamo negde postoji sistem zastite pacijenta i lekara. kod nas ne postoji !

da postoji, ovakvi slucajevi ne bi morali da kukaju po novinama i televiziji, ne bi se pravili skandali i punili tabloidi, vec bi njihovi problemi bili reseni u okviru sistema. ali sistema NEMA. najvecu stetu trpe upravo pacijenti.
a, kvalitetni lekari trpe na najrazlicitije nacine zbog cinjenice da losi i korumpirani bez problema opstaju.

inace i lekari (kvalitetni i nekorumpirani) imaju brdo problema u ovoj zemlji, ali to nije tema...

ja ne tvrdim da je ovome neko ukrao bubreg i prodao, postoje jos 3-4 verovatnija scenarija koja treba ispitati i utvrditi krivica. koji god scenario se izabre krivac ce biti neki medicinski radnik, a ne pacijent.
u slucaju da je bezgresan, karijeri ovog lekara nista nece faliti, jos ce biti u plusu od odstete koju ce mu isplatiti. dok ovaj covek misteriozno osta bez bubrega koji mu niko ne moze vratiti.


svi smo mi u redu za taj operacioni sto, samo je pitanje vremena kada cemo tamo stici. pitanje je da li zelite da se ovakvi slucajevi guraju pod tepih, kao sto se to oduvek kod nas radi ?
 
Odgovor na temu

trfgyuiktgufvh

Član broj: 173767
Poruke: 18
212.200.183.*



+7 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega08.03.2009. u 11:56 - pre 184 meseci
tacno je sve osim:

Citat:
u slucaju da je bezgresan, karijeri ovog lekara nista nece faliti, jos ce biti u plusu od odstete koju ce mu isplatiti


samo ce svi na pomen njegovog imena i slicnih tema pomisliti na lekara koji je "ukr'o bubreg" jer se tako pominjalo u raznim kuririma, presovima, blicevima i ostalom djubretu

Kakvo drustvo takvo i zdravstvo
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 03:31 - pre 183 meseci
Je l' ste culi vesti?
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=349279

Onom nesrecniku je uradjeno vestacenje na VMA i ispostavilo se navodno da ima oba bubrega!!! A ona histericna zena iz one NVO sad prica da ce da se trazi naknadno vestacenje u Becu! A trazeno je da vestacenju prisustvuju mediji i advokati! Mislim, stvarno.... koji cirkus!

E sad, ako se sve ovo ispostavi da je tacno, da li ce neko da odgovara za blacenje onog doktora? Hoce li neko bar javno da se izvini? I kako ce b92 da se izvuce iz svega sto je sam zakuvao? Ovog puta su stvarno preterali sa svojim senzacionalistickim izvestavanjem.
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.i-rose.si.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 06:50 - pre 183 meseci
Lekar treba da tuzi i coveka i ovu zenu pa da ljudi razmisle sledeci put pre nego sto krenu da ruse neciji ugled.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 09:48 - pre 183 meseci
Ja bi mu sad za kaznu izvadio oba bubrega i to malo mozga što ima, kao odštetu za nanet duševni bol i neverovatnu štetu celokupnom zdravstvu.
Nisu oni svetionici morala, da se razumemo, ali treba imati granice u plasiranju gluparija kakva je ova.

A ovu ženu... e nju bih prodao u belo roblje.

Da citiram samog sebe s početka teme: "Nije moguće".

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 09:54 - pre 183 meseci
A sto napadate tog coveka? Njemu su lekari iz istog tog VMA rekli da ima jedan bubreg i napisali nalaz...

U pitanju je obican covek, sigurno pojma nema o medicini - sigurno se slogirao kada je to cuo. Sta bi ste vi uradili? Prihvatili sudbinu i rekli, ***i ga - imam jos jedan bubreg, nek ide zivot?

Znaci ako neko treba da bude tuzen za pocetak je VMA.

Kao sto rekoh - kakav god epilog ove price bio, strasno je. Strasno je da odete kod doktora i da vam on kaze da nemate bubreg. Da li uopste neko odgovara za to sto kaze/napise?

Citat:

Lekar treba da tuzi i coveka i ovu zenu pa da ljudi razmisle sledeci put pre nego sto krenu da ruse neciji ugled.


Ako taj covek nije falsifikovao nalaz - i ako mu je VMA stvarno ranije napisao da NEMA jedan bubreg...

Izvini, a sta je onda taj covek kriv? Sto se obratio novinama sa papirima od lekara, jer u Srbiji sve ide super preko "regularnih instanci"?



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.214.*



+471 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 11:10 - pre 183 meseci
Citat:
StORM48: Ja bi mu sad za kaznu izvadio oba bubrega i to malo mozga što ima, kao odštetu za nanet duševni bol i neverovatnu štetu celokupnom zdravstvu.

Ako mu izvadiš oba bubrega, nemaš potrebe da mu vadiš i mozak. A štetu kojem zdravstvu? Onom kod kojeg već 20 godina ne možeš ni zub da popraviš ako nemaš pare da platiš. Duševna bol. Sav sam se naježio.

Je l´ova Emilija ona iz AGK Narodni Front? To ko što pre neki dan neko reče, pa nisu lekari ludi da dolaze posle posla na porođaj za 10 000 dinara, kad ovako uzimaju 500€. More...
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 12:26 - pre 183 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: A sto napadate tog coveka? Njemu su lekari iz istog tog VMA rekli da ima jedan bubreg i napisali nalaz...


Ivane da li si ti video sta pise na nalazu? Jer moze da pise: Pacijent nema bubreg, a isto tako moze da pise: Pacijentu se ne vidi levi bubreg na ultrazvuku.
Ogromna je razlika u znacenju, a mozes da ga tumacis kako hoces
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 13:03 - pre 183 meseci
@Flylord,

Citat:
Posle godinu dana, zbog povišenog pritiska, javio se lekaru na VMA. Tada mu je rečeno da mu je pritisak povećan zbog toga što nema levi bubreg, što je lekar i napisao na otpusnoj listi.


Sta bi ti uradio da odes na VMA, koja spada u najjace medicinske ustanove u Srbiji i da dobijes ovakav odgovor? Otisao bi u neku privatnu adaptiranu sobu po "second opinion" ?!

Za ovakve stvari se pucaju velike pare u drugim zemljama - cisto kao info onima koji bi da tuze ovog nesrecnika pa jos pominju i nekakav "dusevni bol" srpskog zdravstva.

Covek je uradio jedinu stvar koju prosecna individua u Srbiji moze da uradi - da se obrati medijima. Jedino tako covek moze da ocekuje da se cuje ono sto prica, bez da plati par hiljada EUR advokatima.

Citat:
StORM48
Ja bi mu sad za kaznu izvadio oba bubrega i to malo mozga što ima, kao odštetu za nanet duševni bol i neverovatnu štetu celokupnom zdravstvu.


Jel ovakvom gore zdravstvu? Koje izbacuje ovakve "dijagnoze" ? Jos ispade nesrecnik i kriv :)

A dusevni bol... no comment.... valjda kada ti kazu da ti nedostaje bubreg treba da im kazes hvala i da se bacis sa 10-tog sprata, da ne smetas "naprednom srpskom zdravstvu" :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 14:14 - pre 183 meseci
Znam da dobijaš čir kad neko nepristrasno stane u odbranu nečega, ali ovde činjenice govore drukčije:

Za Tvoju informaciju, u javnost je ta stoka izašla sa izjavom da su lekari Kliničkog Centra Srbije izvadili bubreg tom idiotu, a to je shvatio tek nakon godinu dana(!??), pri čemu časa nije časio da optuži jedne, iako su su drugi krivi, AKO su uopšte krivi, jer u dijagnozi stoji ono što je pomenuo Flylord!

Dakle, u pitanju je čist "rekla/kazala" zahvat, gde svako može da iskenya šta mu se prohte, bez imalo želje/ideje da se u međuvremenu raspita i proveri u čemu je stvar i da li "slučaj" uopšte postoji.

Izvini, ali to što nam je zdravstvo u teškom q***, ne znači da svako može da lupi šta god poželi i to bez ikakvih posledica, jer to nekome nanosi štetu.

I pored svega toga, jako je jadno i bedno generalizovati stvari i kompletno zdravstvo, zbog nedela pojedinaca, proglašavati za nekakav šljam! Dokle bre tako, bez ikakve odgovornosti i sve u fazonu "ma samo smo se šalili, puj-pike-ne važi?!

I nije ta praksa vezana samo za zdravstvo. Svojevremeno smo takve afere imali i sa gigantima prehrambene industrije, kao npr. Crvenka (slatkiši sa salmonelom, koji su na kraju ispali "greška"), pa onda Carnex (ista priča, za koju kasnije nisu dobili ni izvinjenje, a kamoli materijalno zadovoljenje i nadoknadu zbog milionske štete koju su u međuvremnu pretrpeli).

Mora se bre, jednom za svagda, prestati sa takvim podmetanjima i podizanjem neviđene medijske prašine, a bez ikakve provere, a sve da bi se neko razapeo na krst! Da je prvi put, pa 'ajde, ali ovo već postaje degutantno, a dokaza u epilogu - nigde!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 14:20 - pre 183 meseci
Citat:

Znam da dobijaš čir kad neko nepristrasno stane u odbranu nečega, ali ovde činjenice govore drukčije:


?!

Ja sam samo procitao vest u kojoj lepo pise da je coveku VMA izdao otpusnu listu u kojoj pise da ima zdravstvenih problema zbog nedostatka jednog bubrega.

I da je to coveka motivisalo da se obrati medijima.

Mediji su od toga napravili spektakl - ali to ne menja cinjenicu da je taj covek bio prepusten milosti i nemilosti potpuno nestrucnih lica koja su mu izdala dijagnozu koja je katastrofalna, i za koju treba da odgovaraju!

Citat:

Za Tvoju informaciju, u javnost je ta stoka izašla sa izjavom da su lekari Kliničkog Centra Srbije izvadili bubreg tom idiotu, a to je shvatio tek nakon godinu dana(!??), pri čemu časa nije časio da optuži jedne, iako su su drugi krivi, AKO su uopšte krivi, jer u dijagnozi stoji ono što je pomenuo Flylord!


Covek tj. "idiot" po tebi je to "shvatio" kada se obratio LEKARIMA VMA radi potpuno nevezane stvari - i koji su mu REKLI DA IMA PROBLEME ZATO STO NEMA JEDAN BUBREG I TO NAPISALI U OTPUSNOJ LISTI - izvini, sta je tu cudno, ili nenormalno? Kako se to ranije "shvata" ako nisi doktor interne medicine ?

Covek se zalio na potpuno nevezanu stvar, otisao kod doktora i to ne bilo kog nego u VMA, hej.. - dobio odgovor da je to zato sto nema bubreg...

WTF? Sta je trebao da uradi?

I, zasto je taj covek "idiot" ?

STA BI TI URADIO?!??!

Citat:

I pored svega toga, jako je jadno i bedno generalizovati stvari i kompletno zdravstvo, zbog nedela pojedinaca, proglašavati za nekakav šljam! Dokle bre tako, bez ikakve odgovornosti i sve u fazonu "ma samo smo se šalili, puj-pike-ne važi?!


Tebi doktori koji tvrde da nemas bubreg koji imas, i to napisu u otpusnoj listi nisu sljam? Koliko ovakvih slucajeva ne dodje do medija?

Wow... mislim stvarno... WOW, kako ga nije sramota sto se drznuo da digne frku - idiot bezobrazni :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 14:21 - pre 183 meseci
Pa sada treba da odgovara "pametnjakovic" koji mu je rekao da nema bubreg... u ostalom, kakva je to ustanova (elitna bolnica VMA?), u kojoj nestrucan kadar moze da daje dijagnoze da li neko ima ili nema bubreg? To dovodi u pitanje i ostale nalaze ove ustanove - jer bubreg je nesto sto se fizicki vidi... mogu zamisliti kakve kardinalne greske se prave u raznim 'nalazima'

Al' dobro, ovo je Srbija, tako da ne sumnjam da niko nece biti odgovoran...
voda je usla u koaksijalni kabl...

P.S. ja kad god sam imao neki medicinski problem u porodici, trazio sam misljenje barem 2 lekara, pritom da oni ne znaju jedan za drugog... i vrlo cesto sam dobijao veoma razlicite dijagnoze i rezultate, i to kod 'privatnika' (nazovi-strucnjaka), koji imaju svoje prakse, a preko dana su nacelnici ili neko m*do u drzavnoj sluzbi...

korupcija, lopovluk, javasluk, nerad... Srbija™
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 14:25 - pre 183 meseci
@Ivan Dimković
Ne! To se zove zamena teza.

Rekao sam: ako je neko kriv, onda je to taj pajser sa VMA, koji VALJDA ima ime i prezime, pa nek' njega provlače po novinama i TV emisijama, a ne da etiketiraju ceo KCS, zbog jednog idiota!

Ima li profesije na svetu, gde se greške ne dešavaju!?

I šta bih ja uradio? Pa ništa, iz momenta bih otišao kod advokata, raspitao se šta mogu da uradim, pa u zavisnosti od toga, uputio se na neku drugu kliniku, pa bila ona i neka prčvarnica u Donjem Strnjikovcu, za drugo mišljenje, ako ne i treće. Kad budem potpuno siguran da je to tako kako je napisano, presavio bih tabak i verovatno biste me videli na TV-u.

Svakako ne bih, k'o mlad majmun, na jedan izleteo pred kamere (prethodno se posavetovavši sa onom glupačom koja ne zna gde je šuplja) i kukumavčući krenuo da kenyam kako mi ukradoše bubreg, jer nekome na taj način mogu da upropastim život, a da možda zaista nije kriv!

Alo bre čoveče, pa zar razumnoj osobi ne bi palo na pamet da su možda (ali samo možda) zamenjeni kartoni, te da je neko nešto pogrešno napisao? Samo ta sumnja bi bila dovoljna da ga odvede na dodatnu proveru. Ali nije, jer je glup k'o drvo!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 19149 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.