Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 19195 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 14:30 - pre 184 meseci
Vidis, StORM48,

Jedini razlog zasto se OVAJ KATASTROFALNI PROPUST LEKARA VMA diskutuje i MOZDA spreci u buducnosti je zato sto je taj "idiot" pozvao medije i napravio frku. I to je dobilo kakav takav epilog samo zato sto je dokacio neku drugu "doktorsku velicinu" ...

Da nije bilo toga, taj covek bi dobio "onu stvar" od VMA sa sve advokatima, za koje treba, btw.., imati novac - i ti to jako dobro znas - njegov bubreg ne vredi ni prebijene pare u bilo kojoj drugoj konstelaciji u Srbiji.

To je ona nezgodna istina koju svi ovde znaju, onaj mali "slon" u sobi koga ne primecujemo. Taj covek je uradio jedinu prakticno dejstvujucu stvar u "pravnoj" Srbiji posto je saznao zastrasujucu vest da mozda nema bubreg - a to je medijski skandal. Jedino tako je uopste neki tamo veciti ministar zdravlja proveo i jedan miliseknud razmisljajuci o problemu tog coveka. U bilo kom drugom slucaju bi taj covek poljubio prva vrata ispred zgrade Vlade Srbije. Mozda bi dobio i batine od obezbedjenja.

Ti zaista mislis da je taj nesrecnik uzeo nekog levog advokata, za svoju platu/penziju i tuzio VMA - da bi to ikad napustilo najnizu sudsku instancu posle 2-3-5 godina?

Hahaha nemoj da se zezamo, znas ti to jako dobro - mozda bi jos dokazali da je lud ili da bubrega nikad nije ni bilo ;-)

To mu dodje "inconvinient truth".. a mozemo da se pretvaramo da nije tako i da pricamo kako treba angazovati advokate, ono skroz profi... ko u "Ally McBeal" - odmah deluje, dobio bi milione odstete - VMA bi skroz pukao, jos bi imali i konferenciju za stampu pred TV kamerama ispred suda... how yes no :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 14:43 - pre 184 meseci
Brate... Ti pričaš u fazonu "šta bi bilo, kad bi bilo", a ovde je situacija poprilično jasna: čovek je imao bubreg, optužio nekog da mu je izvađen, na kraju se ispostavilo da je bubreg ipak tu i šta sad? Niko nije kriv?

E pa neće biti!
Nije bitno da li bi imao šansi protiv VMA na sudu. Poenta je da je istu medijsku gungulu mogao da proizvede/izazove, tek nakon što bude siguran da mu je bubreg zaista izvađen. Ali ne, lakše je bilo podići prašinu (ili oluju?), a da uopšte nije siguran šta priča!

Voleo bih da vidim kako bi Ti reagovao da neko nastrada zbog nekog Tvog proizvoda, Tebe razapnu na krst i onda se najednom sete da ustvari taj neko nije stradao zbog Tvog proizvoda, nego iz nekog sasvim levog razloga.

Nema veze što Te je firma najurila, tužilaštvo Ti preti giljotinom, bitno je da se uteruje medijska pravda...

Zanimljivo...

Ne prođe post, da negde cinično ne pomeneš Srbiju™, a zapravo podržavaš kaubojske metode uterivanja pravde. Sve dok se konfliktne situacije bilo koje prirode ne uteraju u pravne tokove, dotle ćeš Ti moći da stavljaš "trademark" pored imena ove države, a ovde pišeš kako je u Srbiji jedino tako moguće nešto postići.

Očigledno.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 14:52 - pre 184 meseci
Citat:

Brate... Ti pričaš u fazonu "šta bi bilo, kad bi bilo", a ovde je situacija poprilično jasna: čovek je imao bubreg, optužio nekog da mu je izvađen, na kraju se ispostavilo da je bubreg ipak tu i šta sad? Niko nije kriv?

E pa neće biti!


Brate... covek je otisao na VMA zbog problema sa pritiskom, a oni mu rekose da nema bubreg usput i da je to razlog za njegove probleme.. i napisase mu tu na otpusnoj listi. Mislim WTF :)

Posto taj covek NIJE doktor, vec samo obican covek koji je otisao na pregled u "eminentnu medicinsku ustanovu u Srbiji", ne mozes ga kriviti sto je poverovao nalazu VMA (i ja bih, i ti bi verovatno), i sto se obratio televiziji pokazujuci te papire jer je totalno zatecen i zaprepascen.

Takodje nisam video da je taj lik direktno optuzivao nekog, vec je samo zahtevao objasnjenje sta se zapravo desava sa njegovim bubregom.

To sto su mediji spekulisali - oni mogu i da odgovaraju za to ako to predstavlja defamaciju - uzgred, ne sumnjam da ce doca sa Klinickog Centra zahtevati odstetu na ime defamacije. I to je njegovo pravo, koje niko ne dovodi u pitanje.

Citat:
Voleo bih da vidim kako bi Ti reagovao da neko nastrada zbog nekog Tvog proizvoda, Tebe razapnu na krst i onda se najednom sete da ustvari taj neko nije stradao zbog Tvog proizvoda, nego iz nekog sasvim levog razloga.

Nema veze što Te je firma najurila, tužilaštvo Ti preti giljotinom, bitno je da se uteruje medijska pravda...


Nema problema - osteceni doktor iz klinickog centra uvek moze tuziti medije, sto ne sumnjam da hoce. Kao sto rekoh.

Sto uopste ne pere VMA, koje ovom nesrecniku duguju mnogo toga sad - a pogodi sta ce cova da dobije od njih... NISTA

Taj blam koji se desio zbog njegovog obracanja medijima je jedina stvar koja im se desila - isrkeno i to je nesto.

Citat:

Zanimljivo...

Ne prođe post, da negde cinično ne pomeneš Srbiju™, a zapravo podržavaš kaubojske metode uterivanja pravde. Sve dok se konfliktne situacije bilo koje prirode ne uteraju u pravne tokove, dotle ćeš Ti moći da stavljaš "trademark" pored imena ove države, a ovde pišeš kako je u Srbiji jedino tako moguće nešto postići.


Kaubojske metode? Obracanje medijima sa otpusnom listom VMA u kojoj pise da nemas bubreg koji ti NIJE izvadjen nije nikakva "kaubojska metoda" - vec jedini nacin da nesto uradis u zemlji Srbiji. Uzgred, to ti dozvoljava pravo na slobodu govora.

Mozemo mi da se igramo Ally McBeal, kao sto rekoh, ali ako zaista hoces da budes realan i objektivan - nema druge opcije nego da se slozis da kao nesrecna zrtva loseg zdravstva nemas drugi izbor nego da dignes medijsku frku. Sve ostale metode su potpuno neefektivne.

Ili, nema problema - mozemo da ne vidimo slona. I da kazemo "pu, idiot bezobrazni neevropski - umesto da plati tim advokata i da ceka 20 godina na presudu naseg reformisanog sudstva kako tamo neki Dimkovic ne bi stavljao (TM) pored Srbija" ... :-) Ok ok...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 16:15 - pre 184 meseci
Po meni odgovorni su:

- Najodgovornije je Udruženje za zaštitu pacijenata "Re-akcija" koje je jedva docekalo slucaj "kradje" bubrega i osulo paljbu bez dodatne provere. Toliko je gresaka lekara da uopste nema potrebe da iznose u javnost ipak neproverene podatke (po meni izvestaj lekara sa VMA je morao da bude doooobro proveren sto uopste nije bio problem, jedan dan gore-dole). Ko ce od sada ozbiljno da ih shvata?
- B92 (drugi po odgovornosti) koji se upecao kao som na udicu bacenu od udruzenja jedva cekajuci da budu glavni i ekskluzivni u medijskoj halabuci koju su nanjusili (na kraju su pojeli go...). Nisu oni vise ni O od ozbiljne televize kakvu je pamtimo.
- Doktori na vma (treci po odgovornosti) koji su olako pustili pacijenta koji je tvrdio da nije vadio bubreg. Trebali su da izvrse dodatna ispitivanja. Ne bi me cudilo da nisu ozbiljno shvatili onog smusenjaka od pacijenta. Tezak propust. Ipak, propust nije doveo u opasnost pacijenta tako da u celoj prici ima vecih gresnika. Setite se da su u celoj prici najvise nastradali lekari koji su ustvari spasili pacijenta.
- Pacijent koji je trebao i sam malo da razmisli i potrazi drugo misljenje lekara (Ivane, to bi bio moj drugi izbor, a tek treci medijska halabuka). Cova je poverovao da su mu ukrali bubreg ali mu nije palo na pamet da je neko lose pogledao ultra zvuk. Inace meni nikada nije bilo jasno kako oni nesto uopse vide.

Dakle, nema nevinih. Svi su se izglupirali samo tako.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 16:22 - pre 184 meseci
Citat:

- Pacijent koji je trebao i sam malo da razmisli i potrazi drugo misljenje lekara.


Hm, ja nisam bas siguran u ovo mrkii - hajde da je u pitanju neka mala privatna klinika, ili neka leva bolnica iz nekog sela, ali ipak taj VMA ima neki ugled kao vrlo dobra zdravstvena ustanova...

Cenim da bi dosta ljudi imalo poverenje u njih i bilo bi im tesko da traze negde drugde misljenje kada od VMA nema autoritativnije institucije :(

Zato mislim da ima nesto dobro u celoj ovoj prici - a to je da ce ljudi ipak imati malo manje poverenja u misljenja "eminentnih institucija" i mozda ce za neke stvari traziti vise misljenja.

Ako nista drugo - cela ova stvar pokazuje da se neke stravicne greske provlace i da obicno prodju neprimecene osim kada dodju do medija.

Naravno, u celoj ovoj prici je takodje ostecen i doktor iz Klinickgog Centra, koji je sasvim savesno izvrsio operaciju - ni kriv ni duzan se nasao u novinama - zbog toga bi trebalo da tuzi medije koji su ga doveli u vezu sa nekom navodnom kradjom organa. Mediji bi trebali to da plate, bas kao sto i VMA treba da plati svoje nesavesne dijagnoze - ***ote neko bi mogao da umre od infarkta da mu saopste tako nesto @#()*

Opet, probajte svi da se stavite u kozu coveka koga su ovako "provozali" - pre nego sto ga nazovete idiotom ili bezobraznikom - coveku su na VMA saopstili sokantnu vest, i on tvrdi da je pokusao da stupi u kontakt sa klinickim centrom, gde su mu NUDILI PENZIJU (ako je to sto prica istina) - sta bi ste vi onda mislili da vam neko ponudi penziju za cutanje???

Radi se o bubregu pobogu... a da vam neko nudi penziju, pa to bukvalno vristi koliko je sumnjivo - zaista ne znam kako uopste nekoga cudi sto je covek trazio pomoc od organizacija i medija...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.178.*



+62 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 16:32 - pre 184 meseci
@žutokljunac
Citat:
Je l´ova Emilija ona iz AGK Narodni Front? To ko što pre neki dan neko reče, pa nisu lekari ludi da dolaze posle posla na porođaj za 10 000 dinara, kad ovako uzimaju 500€. More...

Boze sacuvaj da sam ja sa GAK "Narodni front", ali i to je vrlo diskutabilno. Mislim, ta odluka o legalizovanju korupcije je strasna, ali treba da znamo da nas narod VOLI da "casti" lekare, pa se oni ljudi na to lepo navikli! Ne mogu se oni bas uvek kriviti. Cesto ljude niko ne tera da nose lekarima poklone, ali oni to sami rade. A sto se porodjaja tice (zensko sam pa znam), kod najveceg broja porodjaja lekar nije ni potreban, nego samo babica. Porodilja nije bolesnica, a trudnoca nije bolest! Sve je to jedan normalan i prirodan tok! Ako je zena snob, pa hoce da se pohvali da ima svog lekara - neka brate plati, pa nek' se dzekira. Ja sam se porodila bez ikakve veze, bila je prisutna samo dezurna lekarka i sve je proslo u najboljem redu!

A sad da se malo vratim na temu...


@Ivan Dimkovic

Vidim da u celoj ovoj diskusiji branis tog coveka koji je napravio ovaj skandal... A da ja tebe nesto pitam. Da li ti pratis sta se sve desavalo od pocetka?

Da li si procitao da je tom istom coveku pregled na VMA bio zakazan za jun 2008, ali se on iz nekih, samo sebi poznatih razloga uopste nije pojavio? Zasto se nije pojavio? Nego tek onda kad mu je skocio pritisak. A to je moglo da se desi i zato sto je jeo masnu 'ranu preko zime.

Da li znas da je kod ovakvih operacija skoro pa normalna stvar da neki organ ne profunkcionise? I to se ne ne smatra greskom, nego normalnom posledicom, jer je u pitanju jedna od najtezih operacija u medicini! Dosta sam rasprava procitala na ovu temu i svi ljudi od struke se u tome slazu.

Znaci, verovatno se desilo da bubreg usled nedovoljne prokrvljenosti sam VREMENOM atrofira. To se ne vidi odmah posle operacije, nego se prati postoperativni tok. A posto ovaj covek NIJE ISAO NA KONTROLE, to nije ni mogao da zna. Kad je posle XY vremena to saznao, brze-bolje je nasao neku anonimnu NVO da baci drvlje i kamenje na lekare.

Da izvinete, meni ovo najpre lici na srpska seljacka posla! Mislio covek da ce sad da se ovajdi za dobre pare ako optuzi lekare da mu je nestao bubreg, he, he...
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 16:46 - pre 184 meseci
Citat:
da je u pitanju neka mala privatna klinika, ili neka leva bolnica iz nekog sela, ali ipak taj VMA ima neki ugled kao vrlo dobra zdravstvena ustanova

Ljudi kada su bolesni pocnu da veruju i u boga (a bili ateisti), i u vanzemaljce, i u prorocicu Vandu, i cudovitoj Persi iz Gornje Socanice. Nestao mu bubreg a on poverovao lekarima (ma bili oni i sa VMA)? Ne interesuje ga misljenje drugog lekara? Bice da se ustvari obradovao i zaleteo za parama kao sto kaze EmilijaV. A Udruzenje i B92 ispali magarci obicni (zahvaljujuci svojoj pohlepi za senzacijom a ne radi pravde i istine, bas njih briga).

Citat:
i on tvrdi da je pokusao da stupi u kontakt sa klinickim centrom, gde su mu NUDILI PENZIJU (ako je to sto prica istina)

U to verujem jos manje, cova zeleo da naduva pricu.
E sad su na mojoj listi odgovornosti mesto promenili VMA i pacijent:

1. Udruzenje
2. B92
3. Pacijen
4. VMA
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 16:46 - pre 184 meseci
^Jasno k'o dan...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 17:01 - pre 184 meseci
Ja sam imao "iskustva" sa GAK "Narodni front" - iskljucivo zato sto nisam zeleo da rizikujem sa sudbinom zene i deteta... a ne zato sto "volim da castim"

I mogu da kazem da ako nemas vezu, jednostavno ih Z.A.B.O.L.E. - tj. ide se po nekom automatizmu ako je sve OK sa trudnocom - dok ako kojim slucajem imate bilo kakvu komplikaciju, to ih ne interesuje, tj. gledaju kako da te skinu sa k****, prebace drugom doktoru, ne dobijas inekcije koje trebas (recimo za ublazavanje bolova), doktor/doktorka nema vremena za tebe, sestre su neljubazne, nema kreveta da te prime itd... kad se podmaze, totalno druga prica, cak mozes da dodjes da vidis zenu odmah posle porodjaja (sto je inace direktor ustanove strogo zabranio).

...
Korupcija u zdravstvu je tolika, da bi se prostim popisom "pokretne i nepokretne imovine" i troskova koje doktori imaju (putovanja, gde im studiraju deca itd.) doslo do neverovatnih otkrica. Al' policija nema tefter i olovku izgleda...

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 11.03.2009. u 18:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 17:08 - pre 184 meseci
Jos nesto... iskustvo sa KBC Dragisha Mishovic...

jedan clan porodice zesce bolestan, doktor kaze da treba da se uradi skener... naravno nema nista slobodno - prvi sledeci termin za 6 meseci (sto je za taj tip bolesti razlika izmedju zivota i smrti), naravno pitamo koliko kosta jer se iz ponasanja lepo vidi da covek ustvari trazi lovu... e onda je moglo za 3 dana.

To je "nase" zdravstvo.

Ne znam kako onog Tomicu Milosavljevica nije sramota, kad slusam njegove izjave, prosto izgleda kao da zivim u Shvetskoj a ne u Srbiji... sramota

...
Evo sad ovom coveku nisu videli bubreg, i josh mu napisali nalaz gde je uzrok njegovog stanja isti taj "nepostojeci bubreg"... neverovatno
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 17:34 - pre 184 meseci
Citat:
mrkii
Ljudi kada su bolesni pocnu da veruju i u boga (a bili ateisti), i u vanzemaljce, i u prorocicu Vandu, i cudovitoj Persi iz Gornje Socanice. Nestao mu bubreg a on poverovao lekarima (ma bili oni i sa VMA)? Ne interesuje ga misljenje drugog lekara? Bice da se ustvari obradovao i zaleteo za parama kao sto kaze EmilijaV. A Udruzenje i B92 ispali magarci obicni (zahvaljujuci svojoj pohlepi za senzacijom a ne radi pravde i istine, bas njih briga).


Mrkii, i ti i ja znamo da novine i mediji uvek imaju jedan cilj - senzaciju, a ne "pravdu i istinu" - fora je da je dobro kada se interesi medija poklope sa interesima "pravde i istine" - inace, ocekivati da se komercijalni entiteti poput medija bave "pravdom i istinom" je cista utopija. Fora je da mediji svojom zeljom za senzacijom mogu biti korisni drustvu jer ce vrlo rado objaviti stvari koje mogu biti kompromitujuce.

Medjutim, da se vratimo na ovog coveka - cini mi se da njega JESTE interesovalo misljenje drugog lekara jer, po njegovoj prici, on je posle VMA nalaza da nema bubreg otisao u klinicki centar gde su, po njegovim recima, oni nudili penziju.

OK, ti mislis da je on to izmislio - i da mu je glavni motiv bio profit...

Moguce, a mozda i ne... svasta se radi za pare. Medjutim, pokusaj sebe da stavis u polozaj tog coveka, i zamisli ovo:

- Imas povisen pritisak, odes na VMA da vide sta ti je, a oni ti kazu da nemas bubreg i napisu da je to razlog tvojih problema
- Ti se sokiras (cuj sokiras... ono 'fali ti bubreg...), znas da si operisan pre godinu dana i pomislis na najgore, odes u tu ustanovu
- Oni te tamo odjebu kazu da nisi normalan i da su na VMA budale, da je sve OK i da nema razloga za brigu
- Tu moze doci taj deo o penziji, ali hajde da ga preskocimo... kazes da je to izmisljotina

Sta bi ti uradio onda? Kako bi se osecao?

Ja bih uradio isto sto i ovaj covek - zakucao bih na vrata svih medija, jer ne kosta nista a proizvodi daleko veci efekat od advokata i sudjenja koje traje godinama. Meni su moj bubreg i moje zdravlje vazniji od ugleda svih tih doktora i "doktora" zajedno - jednostavno takva stvar kao sto je za*** VMA ne moze da ostane na tome. ne zaboravi da u tom momentu, taj covek uopste NIJE NI IMAO POJMA DA LI IMA BUBREG ILI NEMA!!! Znaci, sigurno je mislio na JOS GORU varijantu od ove koja se ispostavila

Ne znam... meni se u celoj toj prici najvise krivim cini VMA, jer ocigledno imaju debele propuste u svom radu kada mogu tako nestrucno da dijagnostifikuju nedostatak bubrega kao opravdanje za odredjeno stanje koje pacijent ima...

No, svako ima pravo na svoje misljenje. Ali jedno je sigurno - to nisu cista posla, kako god da se okrene :(
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 17:38 - pre 184 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Opet, probajte svi da se stavite u kozu coveka koga su ovako "provozali" - pre nego sto ga nazovete idiotom ili bezobraznikom - coveku su na VMA saopstili sokantnu vest, i on tvrdi da je pokusao da stupi u kontakt sa klinickim centrom, gde su mu NUDILI PENZIJU (ako je to sto prica istina) - sta bi ste vi onda mislili da vam neko ponudi penziju za cutanje???

Radi se o bubregu pobogu... a da vam neko nudi penziju, pa to bukvalno vristi koliko je sumnjivo - zaista ne znam kako uopste nekoga cudi sto je covek trazio pomoc od organizacija i medija...


Prosto me sablažnjavaš koliko si neinformisan i koliko se ne trudiš da obraćaš pažnju na konkretne reči...

Dakle, na listi ne piše "Pacijent nema bubreg", nego piše da se "bubreg ne vidi", što znači samo to - da doktor nije video bubreg, što ostavlja sumnju u relevantnost takvih navoda. Isto kao kada se na biopsiji ispostavi da neka bolest nije registrovana. To NE znači da je nema, nego prosto - tada, u tom trenutku - NIJE PRIMEĆENA. To konkretno znači da se ispitivanja moraju ponoviti i verujem da bi mnoge stvari bile jasnije da je IDIOT otišao na pregled zakazan prošle godine.

Stvar druga, "pokušao da stupi sa Kliničkim Centrom, gde su mu nudili penziju".... Bože me sakloni... barataš poluinformacijama sa bukačkih sajtova/medija i onda ih interpretiraš u istom bukačkom maniru... Penzija se nudi UVEK, kada postoji osnov da je neki zahvat/operacija bitno promenilo radne sposobnosti osobe, a operacija aorte spada u NAJTEŽE i NAJGORE MOGUĆE narušavanje te sposobnosti i zbog toga se takve stvari nude.

Šta bih ja mislio? Pa sigurno ne bih bio glup ko drvo, nego bih se detaljnije raspitao o čemu se radi, pre nego li prevrnem državu naopačke.

A i generalno mi je zanimljiv taj stav "on je rekao"... To je čista "rekla/kazala" akcija i realno, šta ga sprečava da pred kamerama kaže kako su mu "pretili smrću ako otkrije da su dosad prošvercovali 950 bubrega (više levih nego desnih) i jedno par stotina kila Uranijuma 235"?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 17:41 - pre 184 meseci
Storm,

Ovo je ono sto sam ja procitao - nisam video listu, ako si je ti video - molim da je okacis ili postavis link:

http://www.b92.net/info/vesti/...03&dd=05&nav_id=348470

Citat:

Posle godinu dana, zbog povišenog pritiska, javio se lekaru na VMA. Tada mu je rečeno da mu je pritisak povećan zbog toga što nema levi bubreg, što je lekar i napisao na otpusnoj listi


Ovde pise da "TADA MU JE RECENO DA MU JE PRITISAK POVECAN ZBOG TOGA STO NEMA NEMA LEVI BUBREG, STO JE LEKAR I NAPISAO NA OTPUSNOJ LISTI" - nema nista dvoznacno u ovome sto pise na linku koji sam okacio.

Dakle, ili B92 laze - ili ti ne govoris istinu - a to je, na srecu, vrlo lako utvrditi ako posaljes link ka toj listi. Ako B92 laze, onda sam i ja vrlo pogresno informisan i onda se izvinjavam - nista namerno, jednostavno je to jedini izvor informacija o ovoj vesti koji trenutno imam.

Citat:

Prosto me sablažnjavaš koliko si neinformisan i koliko se ne trudiš da obraćaš pažnju na konkretne reči...


Umesto sto se "sablaznjavas na moju neinformisanost", mislim da je daleko vrednije za ovu diskusiju da me (nas) informises, da li bi se slozio?

Citat:

Stvar druga, "pokušao da stupi sa Kliničkim Centrom, gde su mu nudili penziju".... Bože me sakloni... barataš poluinformacijama sa bukačkih sajtova/medija i onda ih interpretiraš u istom bukačkom maniru... Penzija se nudi UVEK, kada postoji osnov da je neki zahvat/operacija bitno promenilo radne sposobnosti osobe, a operacija aorte spada u NAJTEŽE i NAJGORE MOGUĆE narušavanje te sposobnosti i zbog toga se takve stvari nude.


Nude mu penziju posle godinu dana i kada se zalio da nema bubreg po pisanju VMA? :)

Da upotrebim tvoj stil - "tek su se tada setili posle godinu dana?" , a? :-))) Hm...

Citat:

A i generalno mi je zanimljiv taj stav "on je rekao"... To je čista "rekla/kazala" akcija i realno, šta ga sprečava da pred kamerama kaže kako su mu "pretili smrću ako otkrije da su dosad prošvercovali 950 bubrega (više levih nego desnih) i jedno par stotina kila Uranijuma 235"?


Covek je jedan od protagonista - potencijalna ostecena strana. Ne znam kakav ti stav imas, ali citiranje potencijalno ostecene srane u diskusiji je sasvim normalna stvar, bas kao sto smo svi citirali i drugu stranu koja je objasnila da prilikom takve operacije moze doci do atrofiranja bubrega... Mislim, sasvim normalna stvar, zaboga.

Koga da citiram ako ne coveka koji tvrdi da je ostecen? Njegovu babu?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.178.*



+62 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 17:57 - pre 184 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
Citat:

Posle godinu dana, zbog povišenog pritiska, javio se lekaru na VMA. Tada mu je rečeno da mu je pritisak povećan zbog toga što nema levi bubreg, što je lekar i napisao na otpusnoj listi

de pise da "NEMA LEVI BUBREG, STO JE LEKAR I NAPISAO NA OTPUSNOJ LISTI" - nema nista dvoznacno.

Aman, je l' ti citas SVE vesti???

Covek se javio TEK posle godinu dana na kontrolu!!! A sta je radio ranije? Valjda se posle tako teske operacije na kontrole ide redovno! Ko zna sta je moglo da se desi za godinu dana?

Drugo: VMA nije izdao nikakvu otpusnu listu, jer je pregled na kome je navodno utvrdjeno da nema bubreg bio AMBULANTNI! Znaci, covek nije lezao u bolnici, nego je samo dosao na najobicniji pregled jer je imao povisen pritisak!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 17:59 - pre 184 meseci
Izvini,

Ali ovde pise:

Citat:

Posle godinu dana, zbog povišenog pritiska, javio se lekaru na VMA.


Ovde pise da se javio na VMA zbog povisenog pritiska - to koliko vidim nema veze sa kontrolom? Da li mozes da nam bacis link gde se tvrdi da nije isao na redovne kontrole?

Neko ovde onda debelo laze ;-)

Citat:

Drugo: VMA nije izdao nikakvu otpusnu listu, jer je pregled na kome je navodno utvrdjeno da nema bubreg bio AMBULANTNI! Znaci, covek nije lezao u bolnici, nego je samo dosao na najobicniji pregled jer je imao povisen pritisak!


Kakav god da je bio pregled ocigledno je dobio neki papir na kome stoji nesto, zar ne? Da li je to "otpusna lista" ili neki drugi termin, mislim da nije toliko bitno koliko je bitan sadrzaj toga.

Ili su mediji objavili pricu bez uvida u bilo kakvu dokumentaciju... sto je malo cudno, zar ne?

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 18:00 - pre 184 meseci
@Ivan Dimkovic

Razumem ja sta hoces da kazes. I ja kazem da su lekari na VMA pogresili. Lekari non stop grese i to treba sankcionisati.

Ali u trenutku kad je utvrdjena istina (bubreg je tu) glavno pitanje je kako je moguce da takvu laz bez ikakve dodatne provere iznese Udruzenje za zastitu pacijenata i B92.
Da li je tim debilima palo na pamet da su mozda LEKARI VMA pogresili i da LEKARI koji su navodno ukrali bubreg imaju neko objasnjenje? Lekari su sa jedne i lekari sa druge strane. Proveri ko je u pravu pa onda optuzuj.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 18:03 - pre 184 meseci
To je tacno - optuzivati bilo koga za kradju bubrega je cist kriminal, tj. defamacija. I za to bi trebalo naplatiti debele kazne.

To udruzenje je izgubilo kompas ako pokusava da progura tu tvrdnju, i treba ih osisati sa kaznama.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.178.*



+62 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 18:19 - pre 184 meseci
Citat:
Ivan Dimkovicvde pise da se javio na VMA zbog povisenog pritiska - to koliko vidim nema veze sa kontrolom? Da li mozes da nam bacis link gde se tvrdi da nije isao na redovne kontrole?

Neko ovde onda debelo laze ;-)


Pa receno je u nekom od izvestaja tog istog b92, samo ne mogu da se setim kog dana su tacno to rekli, pa ne mogu da nadjem link. Ako naletim, stavicu ga. Inace, izvestavali su o tome i svi ostali mediji, danima bruje BAS o tome, tako da me cudi da nisi i sam cuo.

Ali ne mogu da razumem da taj covek nije isao na redovne kontrole! Pa nije operisao krajnike, aman, nego ANEURIZMU! Pa i krajnike da je operisao, morao bi da ode posle na bar neku kontrolu.

A za godinu dana je bubreg mogao da atrofira usled neprokrvljenosti. I to je normalna posledica tako teske operacije. Jednostavno - kolateralna steta, ali je zivot sacuvan. A uspesnost tako teskih operacija je samo 15 - 20%. Mislite o tome!!!

Citat:
Ivan Dimkovic:Ili su mediji objavili pricu bez uvida u bilo kakvu dokumentaciju... sto je malo cudno, zar ne?

Bice najpre da je to u pitanju. Ovde je dozvoljeno svakome da prica sta hoce i da blati koga hoce, sve pod firmom DEMOKRATIJE I LJUDSKIH PRAVA! A posebno jos ako sve je upakovano u oblandu neke NVO!
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 18:25 - pre 184 meseci
Mene interesuje da li je neko objavio konacnu dijagnozu, tj. da li covek ima normalan ili atrofiran bubreg?
(mediji su preneli vest da je bio na pregledu)
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega11.03.2009. u 18:30 - pre 184 meseci
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=349472

Citat:
Bajec: Skinuta senka sa KCS
11. mart 2009. | 13:04 | Izvor: Beta
Beograd -- Direktor Kliničkog centra Srbije Đorđe Bajec kaže da je izveštajem VMA o zdravlju Srećka Rankovića skinuta senka sa profesionalnosti i stručnosti timova KCS.

On kaže i da ta ustanova neće nikoga tužiti. Konzilijum VMA juče je pregledao Rankovića i ustanovio da nisu tačne tvrdnje Udruženja za zaštitu pacijenata "Re-akcija" i samog pacijenta da je posle operacije trbušne aorte u Kliničkom centru Srbije 2005. godine ostao bez levog bubrega. Oni navode da on ima oba bubrega, ali da se jedan osušio.

"Ovaj slučaj bi trebalo za ubuduće da posluži kao primer da se bez konkretnih i proverenih činjenica ne izlazi u javnost", naveo je Bajec.

U pisanoj izjavi dostavljenoj medijima, direktor KCS poručio je Rankoviću da su vrata te ustanove širom otvorena i da će i ubuduće pratiti njegovo zdravstveno stanje.

U saopštenju Kliničnog centra preneta je i izjava doktora Lazara Davidovića, koji je operisao Rankovića.

"Sve što sam imao da kažem vezano za taj slučaj već sam rekao u tri navrata. Prvi put je to bilo 2005, kada sam zajedno sa mojim kolegama pacijentu spasao život ovom najtežom vaskularnom operacijom. Svi mi gospodinu Rankoviću kao i svakom pacijentu želimo sve najbolje", naveo je Davidović.

Taj lekar je podsetio i da je pre godinu dana samoinicijativno pozvao inspekciju Ministarstva zdravlja, kao i da je sve detalje o slučaju već pre nekoliko dana saopštio na Televiziji B92 i da više neće davati izjave.

"Nadam se da će nam svima ovi nemili događaji zbog kojih sam i kao lekar i kao čovek ogorčen, poslužiti za nauk", naveo je Davidović.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bio na operaciji i (nije) ostao bez bubrega

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 19195 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.